Agalloch našli nového vydavatele a chystají další desku

7. června 2010 v 22:43 | Monsterfuck |  Music News
Agalloch
Oregonští náladotvůrci Agalloch po ukončení dlouholeté spolupráce s The End Records konečně nalezli nový label - smlouvu podepsali s Profound Lore Records, kteří svého času již kapele vydali vinylové verze jejích prvních dvou alb "Pale Folklore" (1999) a "The Mantle" (2002).

Bystřejším čtenářům už je dozajista jasné, že nová smlouva rovněž urychlí vydání čtvrtého dlouhohrajícího opusu Agalloch. Kapela se tohoto netrpělivě očekávaného následovníka vysoce ceněné desky "Ashes Against the Grain" z roku 2006 chystá začít nahrávat již během tohoto měsíce ve svém domovském Portlandu.

Na závěr ještě několik málo zajímavostí o této bezpochyby unikátní formaci. Její vznik se datuje do roku 1995, své jméno "agalloch" si zvolili podle jemného vonného pryskyřičného dřeva, které se v mnoha asijských zemích používá jako parfém. Dřevo však skupina nemá jen ve svém názvu, hraje i významnou roli v různých speciálních edicí jejích počinů v podobě dřevěných luxusních boxů. Například poslední řadová nahrávka "Ashes Against the Grain" vyšla jako jedna takováto krabice z pravého dřeva v nákladů pouhých 500 kusů, přičemž u poloviny kopií našli posluchači také malý váček s popelem, u té druhé půlky zase kousek zvířecí kosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama