Červen 2010

Glenn Danzig zažalován za způsobení autonehody

29. června 2010 v 18:14 | Monsterfuck |  Music News
Známý hudebník, vydavatel komiksů, a svého času také frontman legendárních The Misfits, Glenn Danzig, byl nedávno zažalován za způsobení dopravní nehody z ledna letošního roku, kdy díky své nepozornosti lehce "nabořil" před sebou stojící auto. Majitel poškozeného vozu tvrdí, že mu nehoda způsobila "bolest, utrpení a emoční krizi" a hodlá celou věc hnát k soudu...

...aneb troška bulváru občas neuškodí.

Doslova před pár dny se na trh dostalo nové sólové album Glenna Danziga s názvem "Deth Red Sabaoth". Více informací tady.

Nergal zproštěn obvinění z "urážky církve"

29. června 2010 v 18:03 | Monsterfuck |  Music News
Soud v polském městě Gdyně nedávno zamítl obvinění zpěváka a kytaristy Adama "Nergala" Darskiho z Behemoth za údajnou "urážku katolické církve", které se měl dopustit v roce 2007 roztrháním Bible na pódiu během koncertu v Gdyni a také svým prohlášením, že církev je "tím nejvražednějším kultem na světě". Za tento incident mu hrozily až dva roky ve vězení, jelikož však soud neshledal Nergala vinným, žádný trest jej nečeká.

Záznam onoho roztrhaní Bible a hned poté následující skladby "Christgrinding Avenue" sledujte níže.

Zanedlouho se Behemoth opět po roce představí na území České republiky - stane se tak na vizovickém festivalu Masters of Rock, kde polské hvězdy extrémního metalu vystoupí v sobotu 17. července od 18:15.


Syrach pracují na nových skladbách

29. června 2010 v 17:50 | Monsterfuck |  Music News
Norští doom metalisté Syrach zahájili práce na svém čtvrtém dlouhohrajícím albu, které bude nástupcem minulé desky "A Dark Burial" z loňského roku. Minulý týden začali s předprodukcí čtyř zbrusu nových skladeb. Podle svých vlastních slov je kapela s dosavadním materiálem prozatím velmi spokojena, avšak než se vydá definitivně do studia, bude muset ještě několik dalších kompozic připravit, ale jak samotní členové říkají: "...máme spoustu nápadů okolo, takže to nezabere dlouho." Doposud složený materiál již údajně dosahuje hranice 40 minut.

Skupina Syrach vznikla v roce 1993, za dlouhou dobu působení na hudební scéně však zatím vyprodukovala jen tři řadové desky - ta první s názvem "Silent Seas" je z roku 1996, ta zatím poslední - "A Dark Burial" - vyšla pod rakouskými Napalm Records v červenci 2009.

Syrach

"Asylum" od Disturbed už má svůj obal

29. června 2010 v 17:43 | Seda |  Music News
Disturbed z Chicaga stanovili pevné datum vydání své připravované desky "Asylum". Do obchodů doputuje 31. srpna přes Reprise Records. "Asylum" je následovníkem poslední, velmi úspěšné nahrávky "Indestructible", která slavilá velké prodejní úspěchy. Z nového alba už je venku jeden singl, "Another Way to Die", jenž 15. června šel k prodeji na iTunes.

David Draiman, frontman kapely, o desce řekl, že kapela by lidem ráda ukázala, jak za roky hraní nabrala na síle a neustále se zlepšuje.

Předběžný název další fošny Vader

28. června 2010 v 19:55 | Monsterfuck |  Music News
Vader
Polští smrťáci Vader zveřejnili předběžný (tomuto slůvku věnujte obzvlášť pozornost, jméno se může ještě změnit) název své příští dlouhohrající fošny - ten zní "Return to the Morbid Reich". Pro řádnou death metalovou smršť název jistojistě adekvátní, fanoušky však bude určitě ještě o něco více zajímat kvalita samotného materiálu, zvláště pak po dvou předchozích, velmi povedených deskách "Impressions in Blood" (2006) a "Necropolis" (2009). Lídr Vader, Peter, slibuje, že se s nahrávkou budeme moci na vlastní uši seznámit někdy v srpnu nebo září příštího roku, neboť právě na toto období s ní label Nuclear Blast počítá ve svém edičním plánu. Nahrávat se bude během března a dubna 2011 ve studiu Hertz v polském městě Bělostok (např. již zmiňovaná "Necropolis", dále třeba alba Behemoth, Decapitated nebo Unsun).

TV report ze Slashova vystoupení u nás

28. června 2010 v 19:25 | Seda |  Music News
ČT24 přichystalo na své stanici šestiminutový report ze Slashova vystoupení u nás. Sice se koncert uskutečnil už před více jak dvěma týdny, konkrétně 8. června, jelikož ale nikdo z redakce nebyl na akci přítomen, nemohl se zde vyskytnout psaný report. Takže tímto sestřihem se koncertem můžete aspoň trochu pokochat.

Slash na své solové desce má spostu zajímavých hostů, např. Chrise Cornella, Ozzyho Osbourna, Fergie či Iggyho Poppa. Na nástroje Slashovi pomohli například Dave Grohl nebo Duff Mckagan.


Cephalic Carnage - informace o albu

28. června 2010 v 12:29 | Seda |  Music News
Death/grindeři Cephalic Carnage z Colorada vybrali název pro svou desku a společně s tím ještě zveřejnili její přebal a datum vydání. Šesté řadové album je pojmenovánp "Misled by Certainty" a vyjde 31. srpna přes Relapse Records.

Cephalic Carnage mají na tento rok naplánované turné Summer Slaughter společně s Decapitated, The Faceless, All Shall Perish a The Red Chord. Tato akce bude pouze v Americe, takže do Česka se šňůra nedostane.

Slíbený cover můžete sledovat níže:

CC

Blind Guardian zveřejňují ukázky z alba

26. června 2010 v 20:10 | Seda |  Music News
Německá power metalová skupina Blind Guardian právě vydává album "At the Edge of Time", které má vyjít toto léto přes Nuclear Blast Records. Zpěvák Hansi Kürsch album okomentoval - jako již tradičně většina hudebníků poslední doby - že se zatím jedná o nejvíce bombastické album. Každý song má v sobě něco jiného a speciálního a společně to perfektně sedí. "At the Edge of Time" bude už devátá studiová deska tohoto seskupení.

Tracklist "At the Edge of Time":
01. Sacred Worlds
02. Tanelorn
03. Road of No Release
04. Ride into Obsession
05. Curse My Name
06. Valkyries
07. Control the Divine
08. War of the Thrones
09. A Voice in the Dark
10. Wheel of Time


Nové klipy Kreator, Otargos a Ozzyho + making of klipu Behemoth

25. června 2010 v 15:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Jak jsme vás před dvěma dny informovali, německá thrashová bruska Kreator se chystá znovu vydat svou poslední řadovku "Hordes of Chaos" ve speciálním boxu, a aby její záměr jen tak nevyšuměl, rozhodla se tento počin podpořit rovněž natočením klipu k songu "Destroy What Destroys You". Video, jehož koncertní záběry byly pořízeny na koncertu v Chile z října loňského roku, bude samozřejmě rovněž součástí onoho boxu nazvaného "Hordes of Chaos - Ultra Riot". Klip sledujte tu:


>>> 30. srpna letošního roku vyjde v nákladu Season of Mist čtvrtá dlouhohrající deska francouzských black metalistů Otargos s názvem "No God, No Satan" (obal), na jejíž podporu byl před nedávnem vypuštěn malý videoklipový film ke skladbě "Cloning the Divine":


>>> Své nové album "Scream" právě vypustil rovněž heavy metalový velikán Ozzy Osbourne (i když se mi dnešní Hospodářské noviny snažily nakecat, že Ozzy valí black metal (smích)). Jenže aby takové vydání bylo řádně košer, nějaké to video nesmí chybět. K obrovskému překvapení všech (tohle byla ironie, jen tak pro pořádek :)) byl zfilmován první singl "Let Me Hear You Scream":


>>> Na novém videu právě maká také polská bestie Behemoth. Opět v produkci Grupa 13 (klipy "Ov Fire and the Void" a "At the Left Hand ov God") vzniká obrazový podklad ke skladbě "Alas, Lord Is Upon Me". Více informací tady, záběry z natáčení zase tady:


Nová Umbrtka již brzy

24. června 2010 v 21:26 | Monsterfuck |  Music News
Umbrtka, jeden z mnoha projektů, v nichž působí Morbivod (dále Trollech, Stíny plamenů, Quercus, War for War), se chystá zanedlouho vydat své další album. Nástupce počinu "Kovový háj" z února letošního vyjde v pod názvem "IVO" (alias "Industriální velké obrození") v létě.

"Album 'IVO' bylo sytě protkáno černě i šedě metalovými postupy odkazujícími na staré i budoucí časy. Náš pán Ivo Krátký je, vedle industriální a pochmurné tématiky, středobodem lyrické stránky, dosahuje zde nových neslýchaných titulů a pracovních zařazení. V některých skladbách účinkují hosté Tomáš Kofroň (zpěv), Radek Havel (saxofon) a František Štorm (zpěv). Dříve zveřejněné ukázky neměly ještě finální zvuk, ten bude ke slyšení až po vydání, to obstará Werewolf Productions během léta 2010," stojí v prohlášení kapely.

Tracklist "IVO":
01. Umbrtka
02. Popelář
03. Strava
04. Bagrem
05. Všechno
06. Týden
07. Doudlevce
08. Srdce
09. Nájezdníci
10. Petrohrad
11. Pivo Ivo
12. Šedesátiny

Ke dvěma skladbám z "IVO" již byly zveřejněny videoklipy. Jedná se o kompozice "Popelář" a "Šedesátiny", která je předělávkou songu od dívčí kapely Luštěla. Druhý jmenovaný sledujte na YouTube, ten první pak zde:


Morbid Angel konečně nahrávají

24. června 2010 v 18:21 | Monsterfuck |  Music News
Fanoušci death metalu staré školy, zpozorněte! Jedna z největších legend svého žánru, američtí veteráni Morbid Angel, se konečně vydala do studia, aby zde nahrála toužebně vyčkávaného nástupce sedm let staré desky "Heretic". Album vzniká v Mana Recording Studios na Floridě v produkci samotného Erika Rutana (Cannibal Corpse, Misery Index + hraní v Hate Eternal a v minulosti několik let působil právě i v Morbid Angel). Nahrávky bychom se teoreticky mohli dočkat ještě v letošním roce, protože francouzský label Season of Mist vydání slibuje na přelom let 2010/2011.

Pokud budou Morbid Angel pokračovat ve své tradici pojmenovávání alb podle abecedy (resp. první písmena názvů jsou v abecedním pořadí), mělo by jméno novinky začínat písmenkem "I".

Nové album bude zároveň první studiovou nahrávkou od desky "Domination" z roku 1995, na níž bude hrát zpěvák a baskytarista David Vincent. Ten řady Morbid Angel opustil v roce 1996 a vrátil se až za osm let - v roce 2004. Kapela také prozradila, že se na nahrávání nebude (!) podílet dlouholetý bubeník Pete "Commando" Sandoval (ve skupině působí od roku 1988, čili přišel čtyři léta po založení), protože musel nedávno podstoupit operaci. Na jeho místo dočasně zaskočí Tim Yeung (prošel už například řadami Hate Eternal, Decrepit Birth, Vital Remains, v současnosti buší třeba u Divine Heresy).


Unsun se upisují Mystic Production

24. června 2010 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
Polská gothic metalová skupina Unsun, v jejímž čele stojí Mauser, bývalý kytarista Vader, a jeho manželka Aya, právě podepsala celosvětový kontrakt s polskou firmou Mystic Production, která už má pod svými křídly například Behemoth, Hermh, Vesania nebo Riverside. Smlouva platí samozřejmě už i pro nadcházející album Unsun pracovně nazvané "Clinic for Dolls", jež by mělo vyjít 11. října. Nahrávalo se ve studiu Hertz (např. Behemoth, Vader, Decapitated), jen vokály byly zaznamenány v X Studio. V současné době právě probíhá finální mix a mastering všech deseti nových skladeb.


Kreator vydají speciální box "Hordes of Chaos"

23. června 2010 v 19:02 | Seda |  Music News
Něměčtí thrashoví veteráni Kreator znovu vydají svou poslední studiovou desku "Hordes of Chaos". Tentokrát však jako box, který potěší zejména sběratele a milovníky kapely. V Německu vyjde edice jako první, a to 9. července, o tři dny později se jí dočkáme ve zbytku Evropy. Do zámoří doputuje 10. srpna

Krabice ponese název "Hordes of Chaos - Ultra Riot". Bude v ní samozřejmě celé "Hordes of Chaos" jako digipack s novým coverem, bookletem (obsahující poznámky Joela McIvera) a dvě videa. Bonusové CD bude zabaleno v papírovém obalu a budou na něm dvě cover verze na songy od kapel Slime a Bad Religion. Dále na bonusu bude pět dosud nezveřejněných demo písní. V boxu bude také vysoce kvalitní dvanáctistrankový fotobook od slavného fotografa Haralda Hoffmanna, plně barevný plakát, fotokarta, nálepka a voucher na zboží na stránkách www.kreator-terrorzone.de

Tracklist "Hordes of Chaos - Ultra Riot":
01. Hordes of Chaos (A Necrologue for the Elite)
02. Warcurse
03. Escalation
04. Amok Run
05. Destroy What Destroys You
06. Radical Resistance
07. Absolute Misanthropy
08. To the Afterborn
09. Corpses of Liberty
10. Demon Prince
- Hordes of Chaos [video]
- Destroy What Destroys You
[video]

Bonus disc:
01. Hordes of Chaos [demo version]
02. Radical Resistance [demo version]
03. To the Afterborn [demo version]
04. World Without Religion [demo version of "Escalation" - odlišné aranže]
05. Amok Run [demo version]
06. Alle Gegen Alle [demo version; Slime cover, hostují Nagel a Thees Ulmann]
07. You Are the Government [demo version; Bad Religion cover]

Kreator

Therion zveřejňují seznam songů nadcházející desky

23. června 2010 v 18:39 | Monsterfuck |  Music News
Švédští symfonici Therion zveřejnili seznam skladeb, které se objeví na jejich nadcházejícím albu "Sitra Ahra", jehož předběžné datum vydání bylo stanoveno na září letošního roku. Tracklist si můžete samozřejmě prohlédnout na konci článku.

Nahrávalo se v nově vybudovaném vlastním studiu Therion, mix dostal do rukou Lennart Östlund (Led Zeppelin, Abba) z Polar Studious.

Řady Therion byly v nedávné minulosti rozšířeny hned o dva členy. Před nějakým časem se ke kapele na stálo přidal zpěvák Thomas Vikström, jehož si všichni pamatují jako "toho chlápka, co zpíval u Candlemass". Čerstvě do Therion vstoupil i nový kytarista Christian Vidal z Argentiny.

Tracklist "Sitra Ahra":
01. Sitra Ahra
02.
Kings of Edom
03.
Unguentum Sabbati
04.
Land of Canaan
05.
Hellequin
06.
2012
07.
Cu Chulain
08.
Kali Yuga III
09.
The Shells Are Open
10.
Din
11.
After the Inquisition: Children

Koncerty na červenec

23. června 2010 v 14:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Aerosmith (USA)
1. 7. - Praha, O2 Aréna (20:00)
Cena: 990 - 2590
Více informací: Live Nation

Bleeding Through (USA), The Faceless (USA), Dysrhythmia (USA)
1. 7. - Plzeň, Pod Lampou (19:00)
Cena: 299
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Basinfirefest 2010
2. - 4. 7. (+ warm-up 1. 7.) - Spálené Poříčí (12:00)
Vystoupí: Alkehol (CZ), Arakain (CZ), Artur (CZ), Atari Terror (CZ), Aurora (HUN), Avenger (CZ), Bad Victim (CZ), Bank of Joe (SVK), Benjaming Band (CZ), Black Majesty (CZ), Born in Prypiat (CZ), Crashroad (CZ), D2 (BGR), Debustrol (CZ), Definitivní Ententyk (CZ), Deja-Vu (GER), Despise (CZ), Dirty Game (CZ), Dissolving of Prodigy (CZ), Doga (CZ), Dogmen (CZ), Dope Stars Inc. (ITA), Dream Evil (SWE), Dva a půl cvrčka (CZ), Dylath-Leen (FRA), Dymytry (CZ), Dysmorphia (CZ), Ektomorf (HUN), Elementary (CZ), Emergency Gate (GER), Endless (CZ), Evarest (CZ), Falešný obvinění (CZ), Fast Food Orchestra (CZ), Galactic Industry (CZ), Galadriel (SVK), Green Frog Feet (GER), Greymon (CZ), Harlej (CZ), Hazydecay (CZ), Hruškowicz (CZ), In Motion (CZ), Insense (NOR), Jabkowitz (CZ), Kapišto (CZ), Koblížci (CZ), Kokrhell Band (CZ), Krucipüsk (CZ), Locomotive (CZ), Los Desperados (CZ), Lunatic Gods (SVK), Madgod (CZ), Neutral (CZ), Pathology Stench (CZ), Phobos (CZ), Plexis (CZ), Positive Mind (CZ), Punk Floid (CZ), Radim Hladík & Blue Effect (CZ), S.A.S. (CZ), Second Chance (CZ), Seven (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Sinistra (CZ), Skandaal (CZ), Skavare Flascheta (CZ), Snail (CZ), Sociální teror (CZ), Spínací špendlík (CZ), Spleen (CZ), S.P.S. (CZ), T.A.N.K. (FRA), Testament (USA), The Chancers (CZ), The Streetfighters (CZ), the.switch (CZ), Thunderbolt (NOR), Titanic (CZ), Unborn (CZ), V3ska (CZ), Venefica (CZ), Venom (UK), Vilém Čok & Bypass (CZ), Visací zámek (CZ), Vision Days (CZ), Volant (CZ), Votchi (CZ)
Cena: 850/1100
Více informací: Basinfirefest

Rock for People 2010
3. - 6. 7. - Hradec Králové (15:00)
Vystoupí: Coheed and Cambria (USA), Evergreen Terrace (USA), Skindred (UK), Suicidal Tendencies (USA), The Prodigy (UK), Visací zámek (CZ) + velká spousta dalších, kteří na metalové stránce s největší pravděpodobností nikoho zajímat nebudou
Cena: 1570/1900
Více informací a vstupenky: Rock for People

Neuropathia (POL), Putrescence (CAN), Decomposing Manure (CZ)
9. 7. - Praha, Jet (19:00)
Cena: 130
Více informací: L'inphantile Collective

Masters of Rock 2010
15. - 18. 7. - Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek (15:00)
Vystoupí: Accept (GER), Annihilator (CAN), Arakain (CZ), Axel Rudi Pell (GER), Behemoth (POL), Bethrayer (CZ), Bloodbound (SWE), Callejon (GER), Chaos in Head (CZ), Citron (CZ), Communic (NOR), Crate (CZ), Delain (NL), Destruction (GER), Dirty Game (CZ), Doga (CZ), Doro (GER), Dying Passion (CZ), Dymytry (CZ), Eagleheart (CZ), Endless (CZ), Epica (NL), Euthanasia (CZ), FDK (CZ), Filthy Minds (CZ), Final Fiction (CZ), Forgotten Silence (CZ), Free Fall (CZ), Gaia Messiah (CZ), Gamma Ray (GER), Gate Crasher (CZ), Grand Magus (SWE), Harlej (CZ), Holyhell (USA), Horkýže Slíže (SVK), K2 (SWE), Kimaera (LBA), Krleš (CZ), Lacrimosa (GER), Legendy se vrací (CZ), Lordi (FIN), Manowar (USA), Metalforce (GER), Mike Terrana (USA), Miloš Dodo Doležal and Band (CZ), Power 5 (CZ), Primal Fear (GER), Psycho Radio (CZ), Queensrÿche (USA), Rhemorha (RUS), Rising Dream (CRO), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Second Chance (CZ), Shatoon (CZ), Shockwave (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Snovonne (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Soulsick (CZ), Symphonity (CZ/GER), Škwor (CZ), Tarja (FIN) + Filharmonie Bohuslava Martinů (CZ), Tublatanka (SVK), Unisonic (GER), Unzucht (GER), Visací zámek (CZ)
Cena: 1200
Více informací Masters of Rock

Obscene Extreme 2010
15. - 17. 7. - Trutnov, Na Bojišti (15:00)
Vystoupí: 2 Minuta Dreka (ITA), Ablach (UK), Amputated (UK), Archagathus (CAN), Attack of the Mad Axeman (GER), Avulsed (SPA), Beyond Terror Beyond Grace (AUS), Bloody Phoenix (USA), Catherer (USA), Cattle Decapitation (USA), Cerebral Bore (UK), Cripple Bastards (ITA), Cut to Fit (FIN), Deranged (SWE), Disfigured Corpse (CZ), Doom (UK), D.R.I. (USA), Eardelete (CZ), Exhale (SWE), Facial Abuse (SWE), Funerus (USA), General Surgery (SWE), Haemorrhage (SPA), Hovadah (UK), Incantation (USA), Inevitable End (SWE), Ingrowing (CZ), Insidious Decrepancy (USA), Instinct of Survival (GER), Japanische Kampfhörspiele (GER), Krush (NL), Looking for an Answer (SPA), Lycanthropy (CZ), Malignant Tumour (CZ), Martyrdöd (SWE), Master (USA), Mindflair (GER), Minkions (ITA), Misery Index (USA), Mucus (BEL), Nashgul (SPA), Noisebazooka (AUT), Noxa (Indonésie), Obscure Mortuary (GER), Passiv Dödshjälp (SWE), Psychofagist (ITA), Purulent Jacuzzi (RUS), Putrescence (CAN), Rompeprop (NL), Roxor (SVK), Sexy Police (NOR), Social Chaos (BRA), Tinner (FIN/SWE), The Arson Project (SWE), The Sickening (NOR), Thornafire (CHI), Trauma Moralis (LAT), Trigger (GER), Unlearned (GER), Victims (SWE), Vilefuck (SWE), Viral Load (USA), Warpath (IRE), Wasteform (USA), Whoresnation (FRA), World Downfall (GER), Xaros (FRA)
Cena: 900/1000
Více informací: Obscene Extreme

Hell Fast Attack 4
16. - 17. 7. - Brněnec u Svitav (17:00)
Datum konání: 16.-17. července
Vystoupí: Aeon Winds (SVK), Aetherius Obscuritas (HUN), Ancestral Volkhves (SVK), Asgard (CZ), Askeregn (GER), Black Mirror (CZ), Cruadalach (CZ), Delzvan (CZ), Detonator 666 (CZ), Eternal Helcaraxe (IRE), Heiden (CZ), Hromovlad (SVK), Infer (SVK), Kult (ITA), Prarod (SVK), Satanic Vomit (SVK), Sezarbil (CZ), Skyforger (LAT), Slunovrat (CZ), Somrak (SLO), The True Endless (ITA), Trautenauer 666 (CZ)
Cena: 490/550
Více informací: Hell Fast Attack

Metalfest Volyně 2010
24. 7. - Volyně, koupaliště (12:00)
Vystoupí: Assessor (CZ), Avenger (CZ), Bane (SRB), Depresy (CZ), Infer (SVK), Infest (SRB), Ingrowing (CZ), Locomotive (CZ), Martytium Christi (CZ), Oblomov (CZ), Oversight (CZ), Panychida (CZ), Radiolokátor (CZ), Root (CZ),
Pořadatel: Rámus (Avenger)
Cena: 250/299
Více informací: Metalfest Volyně

Gadget (SWE), Psychotic Despair (CZ), Uprise (CZ)
23. 7. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Cena: 130
Více informací: L'inphantile Collective

Benátská noc 18
30. 7. - 1. 8. (+ warm-up 29. 7.) - Malá Skála
Vystoupí: Abraxas (CZ), Aleš Brichta (CZ), Alkehol (CZ), Arakain (CZ), Blue Effect (CZ), Cocotte Minute (CZ), Doga (CZ), Dymytry (CZ), Endless (CZ), Fast Food Orchestra (CZ), Final Fiction (CZ), Gary Moore (UK), Harlej (CZ), Interitus (CZ), Kreyson (CZ), Krokus (SWI), Krucipüsk (CZ), Nil (CZ), Root (CZ), Sirenia (NOR), Slade (UK), Stratovarius (FIN), Škwor (CZ), Tublatanka (SVK), Turbo (CZ), Vitacit (CZ), Vítkovo kvarteto (CZ), X-Left to Die (CZ) + spousta dalších, kteří na metalové stránce s největší pravděpodobností nikoho zajímat nebudou
Cena: 1118 (3 dny), 618 (1 den), 318 (warm-up)
Více informací: Benátská noc

Malevolent Creation ukazují obálku své novinky

22. června 2010 v 22:31 | Monsterfuck |  Music News
Floridští death metaloví veteráni Malevolent Creation se chystají na vydání své jedenácté řadovky s názvem "Invidious Dominion", která by měla být venku s příchodem 24. srpna v Severní Americe a 27. srpna v Evropě. Na našem kontinentu vydávají Massacre Records, za velkou louží pak Nuclear Blast. A jaká obálka bude album zdobit? Podívat se můžete vpravo! O malbu se postaral věhlasný tvůrce death metalových obalů Pär Olofsson.

Více informací o "Invidious Dominion" zde.

Situace ohledně nové desky Курск

22. června 2010 v 14:33 | Monsterfuck |  Music News
Finští doomaři Курск dávají vědět, jak to vypadá s očekávaným následovníkem jejich vysoce ceněné prvotiny "Черно" z roku 2008. Podle včera vydané zprávy je nové dlouhohrající album kompletně hotové již pět měsíců (natáčet se začalo koncem loňského listopadu), avšak jakékoliv - byť i jen přibližné - datum vydání zatím není známo. Na vině je vydávající firma Century Media, jejíž ediční plán je již zcela zaplněn na několik měsíců dopředu a novinka Курск se tam tudíž už nevejde. Samotná kapela doufá, že by deska mohla přistát na pultech obchodů během letošního podzimu, než se tak však stane, nebudou Курск hrát žádné koncerty, což znamená, že jejich vystoupení na letošním ročníku festivalu Brutal Assault v Josefově se s největší pravděpodobností konat nebude. Pořadatelé Brutal Assaultu se ale k tomu zatím nijak nevyjádřili.

Metalgate Open Air: Mnichovo Hradiště - Vostrov, 12.6.2010

21. června 2010 v 15:55 | Monsterfuck |  Reporty
Kdyby se hlasovalo o nejsmolnější festival, já bych zvednul ruku pro Metalgate. Na jednu stranu je to výborně zorganizovaná akce, u níž je vidět, že to někoho prostě baví pořádat, na druhou stranu je však způsob, jakým fest přichází o headlinery, opravdu neuvěřitelný. Loni zde měli vystoupit Vader, ale tak trochu zapomněli, že už na ten samý den mají domluvenou jinou akci, takže museli narychlo naskočit God Dethroned. Letos to měli na Vostrově rozbalit Dark Funeral… jenže zapomněli, že už slíbili exkluzivní vystoupení v ČR pořadatelům zlínského koncertu. A to u aktuálního ročníku nebyli jediní, protože pořadatelům vypadli rovněž Liveevil a Six Degrees of Separation, což je - když vezmeme v úvahu, že na Metalgate hraje devět kapel - celá třetina line-upu. Prostě pech. Náhradníci za všechny vypadnuvší smečky byli ale zdárně nalezeni, takže třetímu ročníku Metalgatu nic nestálo v cestě. Pojďme se podívat, jak to všechno proběhlo...

Nevděčná úloha zahajující kapely připadla na Bad Face. Vedro bylo úmorné a většina lidí si tak zavlažovala hrdlo pivním mokem ve stínu. Kdyby Bad Face hráli později, jistě by se na ně sešel větší dav a bylo by to hned o něčem jiném, ale takhle to byla skoro jen veřejná zkouška a vyznělo to tak trochu do prázdna. Možná je to docela škoda, protože věřím, že jinak by jejich hudba publikum určitě dokázala rozproudit, ale někdo to holt otevírat musí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z oficiální stránky festivalu (autor: Vladimír Joza)

Kdopak nám to natáčí videa? Kamelot a Behemoth!

18. června 2010 v 18:22 | Monsterfuck |  Music News
Včera sem nám objevila pěkná úroda nových klipů, dnes se však pro změnu podíváme, co za videa nás čeká v budoucnu...

>>> Uznávaní power metalisté Kamelot, kteří bezesporu patří mezi špičku svého žánru, již delší dobu připravují následovníka tři roky staré desky "Ghost Opera". Novinka, na níž si zahostují Gus. G (Firewind, Ozzy Osbourne, ex-Dream Evil), Simone Simons (Epica) a Jon Oliva (Jon Oliva's Pain, Savatage), je však stále v nedohlednu, neboť se datum vydání stále posouvá - původně se počítalo s letošním březnem, pak červnem a nejnovější zprávy hovoří o září. To však kapele nijak nebrání v započatí světového turné k tomuto dosud nepojmenovanému počinu (právě skončila evropská část, Českou republiku však minula) a rovněž ani v natáčení nového klipu pod dohledem režiséra Owe Lingvalla ke skladbě "The Great Pandemonium". Fotka z klipu je takováto:


>>> Nový klip můžeme brzy očekávat i z tábora polské bestie Behemoth. Na podporu poslední desky "Evangelion" (recenze) vzniká po videoklipu "Ov Fire and the Void" už druhé video, tentokrát ke skladbě "Alas, Lord Is Upon Me". Kapela své síly opět spojila s produkční společností Grupa 13, která stojí za jejími předchozími klipy "At the Left Hand ov God" a právě i "Ov Fire and the Void". Frontman Behemoth Nergal na adresu "Alas, Lord Is Upon Me" nešetří chválou:

"Ze všeho nejdřív musím říct, že s tímhle novým klipem jsme překonali sami sebe. Je to něco, co jsme chtěli udělat už dlouhou dobu. Žádné digitální záběry, žádné modré pozadí, tentokrát žádné falešné sračky, jen skvělá filmařina, herectví a kurevsky úžasný příběh. Je to narušené, šílené a zlé. Na videu s námi pracovalo přes 70 lidí, takže můžeme s klidem prohlásit, že se jedná o naší největší produkci vůbec. Jsme z toho nesmírně nadšení. Vyčkejte a uvidíte sami..."

"Tentokrát jsme se rozhodli udělat něco jiného. Chtěli jsme klip ve 'filmovém' stylu bez spousty efektů jako v posledních dvou videích. Našli jsme výtečné místo, měli tucet herců a nádhernou celkovou stylizaci. 16 hodin tvrdé práce vyústilo v nejlepší klip, jaký jsme kdy vyrobili," říká zase režisér Dariusz Szermanowicz.

Na fotky z klipu "Alas, Lord Is Upon Me" se můžete podívat zde, na oficiálních stránkách Behemoth.


Gorgonea Prima se upisují Naga Productions

17. června 2010 v 23:43 | Monsterfuck |  Music News
Česká undergroundová firmička Naga Productions do svých sítí ulovila další, rozhodně ne nezajímavou rybku - domácí industriální black metalisty Gorgonea Prima, kteří tak u Nagy vydají svůj delší dobu připravovaný debut "Black Coal Depression". Více už napoví tisková zpráva:

"Electro/industrial black metalové duo Gorgonea Prima podepsalo smlouvu na vydání debutového alba u Naga Productions. Album ponese název 'Black Coal Depression' a vyjde ve slušivém digipakovém formátu během měsíce srpna tohoto roku. Hogath a Tyrael už na demo nahrávce 'Behind the Border of Abnormality' ukázali, že mají svůj jedinečný recept na elektronikou ochucený, temný black metal. Na novinkovém albu to potvrdili a vy se můžete těšit na jedinečnou nahrávku plnou temných beatů a mrazivého chladu kybernetické budoucnosti lidstva. Tracklist a obálka desky budou brzy zveřejněny."

Ukázky hudby kapely můžete ochutnávat na jejích Bandzone a MySpace profilech.


Několik nových klipů čtvrteční noci

17. června 2010 v 23:33 | Monsterfuck |  Music News
Ty kapely to snad dělají naschvál. Delší dobu se nic neděje a pak se najednou během jednoho dne vyrojí hned čtyři nové klipy. Pokud nebudete líní a zascrollujete trochu dolů, objevíte novinku o videoklipech Equilibrium a Sólstafir. To však bylo odpoledne, tak se pojďme podívat, co se urodilo v noci...

>>> Začneme zlehka rakouskou kapelou Edenbridge, kterou bychom mohli zařadit stejně tak do gothic metalu jako do symfonického power metalu, každému dle libosti. Tak či tak, na 5. července chystají svou sedmou řadovku "Solitaire" v nákladu Napalm Records a na její propagaci byla zvolena skladba "Higher":


>>> Na podruhé "trochu" přitvrdíme, aby někdo náhodou netvrdil, že tu na Sicmaggot měkneme. Chcete nějakou divočinu? Ok, což takhle řádný moderní deathcore v podání Whitechapel? Že to nejsou žádná ořezávatka, dokazuje už to, že si svůj název zvolili podle londýnské čtvrti, kde svého času řádil Jack Rozparovač. Kdyby vám to ale nestačilo, můžete se o jejich kvalitách přesvědčit sami zhlédnutím klipu "The Darkest Day of Man" z aktuální fošny "A New Era of Corruption" (vyšla 8. června):


Fotky z prvního koncertu Velké čtyřky vůbec online

17. června 2010 v 16:48 | Monsterfuck |  Music News
Rok 2010 se do metalové historie zapíše mimo jiné prvními společnými koncerty Velké čtyřky thrash metalu. Vůbec poprvé vystoupili Metalllica, Slayer, Megadeth a Anthrax na jednom pódiu včera - ve středu 16. června v Polsku v rámci zdejšího Sonisphere festivalu na Bemowo letišti ve Varšavě se supportem v podobě domácích drtičů Behemoth. Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde! Před davem čítajícím okolo 81 000 fanoušků předvedly kapely následující setlisty:

Anthrax setlist:
01. Caught in a Mosh
02.
Got the Time [Joe Jackson cover]
03.
Indians
04.
Heaven and Hell [Black Sabbath cover]
05. Antisocial [Trust cover]
06.
Madhouse
07.
Only
08.
Efilnikufesin (N.F.L.)
09.
I Am the Law

Slayer setlist:
01.
World Painted Blood
02.
Jihad
03.
War Ensemble
04.
Hate Worldwide
05.
Angel of Death
06.
Dead Skin Mask
07.
Disciple
08.
South of Heaven
09.
Raining Blood

Megadeth setlist:
01. Holy Wars
02.
Hangar 18
03.
Take No Prisoners
04.
Five Magics
05.
Poison Was the Cure
06.
Lucretia
07.
Tornado of Souls
08.
Dawn Patrol
09.
Rust in Peace... Polaris
10.
Head Crusher
11.
Sweating Bullets
12.
Symphony of Destruction
13.
Peace Sells

Metallica setlist:
01. Creeping Death
02. For Whom the Bell Tolls
03. Fuel
04. The Four Horsemen
05. Fade to Black
06. That Was Just Your Life
07. Cyanide
08. Sad But True
09. Welcome Home (Sanitarium)
10. All Nightmare Long
11. One
12. Master of Puppets
13. Blackened
14. Nothing Else Matters
15. Enter Sandman
-----
16. Stone Cold Crazy
17. Hit the Lights
18. Seek and Destroy

Zřejmě nikomu nemusíme připomínat, že se Velká čtyřka objeví brzy i v České republice. Na zítřek je připravena destrukce Švýcarska a už o den později - v sobotu 19. června - se Sonisphere s Metallicou, Slayer, Megadeth a Anthrax v čele přesune i do středočeských Milovic, kde jim společnost budou dělat například Alice in Chains, Rise Against, Stone Sour, Fear Factory a mnoho dalších.

Equilibrium a Sólstafir s novými klipy

17. června 2010 v 16:32 | Monsterfuck |  Music News
>>> Němečtí pagan metalisté Equilibrium si pro své příznivce připravili zbrusu nový videoklip k songu "Der ewige Sieg", který, jak jinak, pochází z novinkového alba "Rekreatur", jež oficiálně vychází už zítra - v pátek 18. června. Hlavní mozek kapely, René Berthiaume, o videu říká:

"Na nový klip jsme opravdu pyšní! V porovnání s videoklipem 'Blut im Auge' jsme se protentokrát rozhodli nepoužít jakékoliv efekty. Vše bylo natočeno tak, jak to vidíte v samotném videu. Florian Puchert se svým týmem odvedli opravdu skvělou práci a všichni jsme si natáčení v krásných Bavorských horách náramně užili - a to nejen kvůli ochotnému barmanovi, který nás zásoboval spoustou chlastu!"


>>> Příznivci o něco náročnější muziky však nemusí zoufat, neboť se dnes objevil jeden nový videoklip i v rámci této hudební oblasti. Jeden kousek ze své poslední desky "Köld" z loňského roku zfilmovali také zadumaní islandští náladotvůrci Sólstafir. Příprava klipu "She Destroys Again" trvala bubeníkovi Guðmundurovi Óli Pálmasonovi díky všem ručně dělaným efektům a technickým problémům při stříhání, díky nimž musel v polovině práce začít úplně od začátku,
více než rok. Jestli výsledek stojí za to, můžete posoudit zde:


Sodom: DVD "Lords of Depravity - Part II" připraveno k vydání

17. června 2010 v 16:08 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní němečtí thrash metalisté Sodom konečně dokončili veškeré práce na svém novém DVD "Lords of Depravity - Part II", které je, jak již jeho název napovídá, pokračováním "Lords of Depravity - Part I" z roku 2005. Obě vydání dohromady zachycují kompletní historii této legendární kapely - zatímco první díl se věnoval rokům 1982-1995, aktuálně vycházející díl, jenž by na pultech evropských obchodů měl přistát s příchodem 12. července, se věnuje období 1995-2009.

"Lords of Depravity - Part II" vyjde jako dvou-diskový set v podobě digipacku ve formátu A5. První disk zachycuje historii Sodom v celém výše zmiňovaném období v celkem 55 kapitolách o celkové délce okolo 200 minut. Na druhém, přibližně 160 minut dlouhém DVD najdete kompletní výroční show z festivalu Wacken Open Air v roce 2007, kde se na pódiu objevil nejeden bývalý člen Sodom, dva videoklipy ("Fuck the Police" a "City of God") a nakonec vystřižené scény. Oba disky jsou v obrazovém formátu 16:9 (NTSC), zvukovém formátu DD 2.0 a DD 5.1, s anglickými a německými titulky.

V současnosti se Sodom chystají nastoupit do studia, aby zde nahráli svou celkově již 13. studiovou desku, jejíž vydání slibuje kapela ještě v letošním roce před Vánoci.

Lords of Depravity 2

Kataklysm s obálkou a tracklistem své nadcházející nahrávky

16. června 2010 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští death metalisté Kataklysm vydávají 24. srpna své jubilejní desáté dlouhohrající album s názvem "Heaven's Venom", jehož obal a seznam skladeb byl právě zveřejněn - prozkoumávat to můžete o kousek níže, resp. vpravo. Nástupce desky "Prevail" z roku 2008 se opět nahrával pod producentskou taktovkou kytaristy Kataklysm, Jean-Françoise Dagenaise, finální mix dostal do drápů Tue Madsen, s nímž již Kanaďané mají zkušenosti, neboť má na triku jejich čtyři léta starý počin "In the Arms of Devastation".

Tracklist "Heaven's Venom":
01. A Soulless God
02.
Determined (Vows of Vengeance)
03.
Faith Made of Shrapnel
04.
Push the Venom
05.
Hail the Renegade
06.
As the Walls Collapse
07.
Numb & Intoxicated
08.
At the Edge of the World
09.
Suicide River
10.
Blind Savior