Květen 2010

Zpěvák Debauchery přišel o práci kvůli hraní death metalu

10. května 2010 v 20:40 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvák německých death metalových drtičů Debauchery, Thomas "The Bloodbeast" Gurrath, byl nucen se vzdát své práce učitele na střední škole ve Stuttgartu kvůli svému působení v kapele a "násilnému obsahu" hudby, kterou s ní produkuje. Na jeho účinkování v Debauchery přišla školní inspekce, které se nezamlouval obsah oficiálních stránek skupiny, ani její hudba, a zpravila o tom jak vedení školy (kterému však dříve Gurrathovy death metalové aktivity nevadily), tak rodiče, jimž se nelíbilo, že by jejich 14leté děti měl učit death metalový zpěvák, a na jejich popud tak vedení dalo Gurrathovi ultimátum, že buď opustí Debauchery, nebo bude vyhozen. Zpěvák se rozhodl radši pro Debauchery, díky čemuž musel opustit svou práci, a dále rovněž nesmí učit na žádné škole na území spolkové země Bádensko-Württembersko, dokud bude v Debauchery působit.

Thomas Debauchery obhajuje, že násilí v hudbě pouze odráží násilí ve skutečném světě a vzkázal: "Nikdy se nevzdám své muziky jen proto, že si to přejí nějaké vzdělávací úřady!"

Blind Guardian prozradili název nadcházející desky

10. května 2010 v 20:14 | Monsterfuck |  Music News
Z tábora Blind Guardian přichází krátká zprávička o nástupci alba "A Twist in the Myth" z roku 2006 - novinka se bude jmenovat "At the Edge of Time" a vyjít by měla koncem léta. Na nahrávce se mimo jiné objeví tyto skladby:

  • A Voice in the Dark
  • Control the Divine
  • Curse My Name
  • Sacred
  • Tanelorn
  • Valkyries
  • Wheel of Time

Watain odhalují tracklist a limitovanou edici novinky

10. května 2010 v 18:13 | Monsterfuck |  Music News
Švédská black metalová lahůdka Watain vydá pod křídly firmy Season of Mist 7. června nový opus "Lawless Darkness", který bude nástupcem vysoce ceněného počinu "Sworn to the Dark" z roku 2007. To není nic nového, aktuálně se však svého zveřejnění dočkal i seznam skladeb, jenž vypadá takto:

01. Death's Cold Dark
02. Malfeitor
03. Reaping Death
04. Four Thrones
05. Wolves Curse
06. Lawless Darkness
07. Total Funeral
08. Hymn to Qayin
09. Kiss of Death
10. Waters of Ain

Watain rovněž upřesňují formáty, v jakých "Lawless Darkness" vyjde - budou celkem čtyři:
- klasická edice v plastikové krabičce
- luxusní třípanelový digipack s vylepšenou grafikou a bonusovou skladbou
- double vinyl s velkoformátovým 24 stránkovým bookletem a plakátem; limitováno na 2500 kopií celosvětově
- a na závěr opravdová lahůdka pro die-hard fans, posuďte sami: dřevěný box v kůži, v němž se ukrývá digipack (tři panely, vylepšená grafika, bonusová skladba), přívěšek s náhrdelníkem, černá svíce ve speciálním obalu, velká plachta s motivem desky (123×75cm) a 10 tarotových karet, viz obrázek; limitováno na pouhých 1000 kousků celosvětově

Předobjednávat již lze u labelu Season of Mist.

Hate jdou do studia

10. května 2010 v 14:15 | Monsterfuck |  Music News
Hate
Polští death/black metalisté Hate oznamují, že se 5. června chystají nastoupit do studia Hertz v Bělostoku na severovýchodě Polska, aby zde nahráli svou novou dlouhohrající desku. Počin dostal název "Erebos" (ve volném překladu z řečtiny "Hluboká temnota") a label Listenable s vydáním počítá ke konci roku. Podle vyjádření kapely bude album obsahovat nejméně devět skladeb, které budou fúzí death metalu s lehkým nádechem blacku, industriálními a ambientními zvuky a navrch se špetkou deathcoru a heavy metalu. Zpěvák a kytarista Adam the First Sinner přibližuje:

"Za poslední dva roky od vypuštění 'Morphosis' [předchozí deska Hate, vyšla v únoru 2008 - pozn. redakce] jsme projeli spoustu různých koutů světa a čelili mnoha výzvám. Všechna ta dřina, kterou jsme do kapely vložili, všechno, co jsme prožili, je na našich nových skladbách znát a jsme si jistí, že je to náš vrchol. 'Erebos' bude obsahovat extrémní metal složený z různých hudebních stylů. Vydáváme se do míst, kde Hate ještě nikdy v minulosti nebyli a to, co jsme vytvořili, je mix žánrů v opravdu extrémní a zvrácené formě. Na 100% to jsou stále Hate, avšak více propracovaní, sofistikovanější a v jistém slova smyslu i předefinovaní. Desku jsme pojmenovali 'Erebos', což v podstatě znamená temnotu lidské duše - je obdobou stavu něčího života v dnešním světě, někoho, kdo je jen otrokem svého hněvu, slabosti a svých komplexů. Existuje ve svém vlastním domnělém světě, je otrokem svých snů, ve skutečnosti ale nežije, pouze sní o tom, že žije."

Besatt - Demonicon

9. května 2010 v 22:42 | Monsterfuck |  Recenze
Besatt, kteří již dlouhé roky platí za jedny z čelních představitelů polského black metalového podzemí, se po pár letech zase rozhoupali a vrhli do lačně rozevřených chřtánů hord posluchačů nový pekelný kotouč. A že to tentokráte stojí za to, jen co pravda! Ale to trochu předbíhám... čtěte však dále...

Hned od začátku "Demonicon" kromě oparu síry z podzemních hlubin smrdí také... změnou. Ano, takhle na mě novinka Besatt působila, ještě než jsem si ji vůbec poprvé pustil. Hlavně - a to člověka přímo buší do očí - se jedná o obálku, která je vůbec poprvé za celých 19 let od založení smečky a 14 let od vydání pilotního dema barevná! Vůbec poprvé se Besatt oprostili od černobílých zlo obrázků a artwork "Demonicon" tak v jejich diskografii přímo svítí. Velice zajímavě rovněž působí tracklist, kde je už jen podle názvů jednotlivých skladeb jasné, že každý song pojednává o jednom z pekelných démonů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Drowning Pool - Drowning Pool

8. května 2010 v 23:48 | Seda |  Recenze
DP
Debutové album Drowning Pool, "Sinner" obsahuje velice kvalitní materiál. Vyskytuje se na ní třeba přeznámá pecka "Bodies", která se objevila již v několika možných soundtracích, a to ve hrách nebo filmech. Po tomto albu to vypadalo na slibnou budoucnost, ale zpěvák Dave Williams na turné kapely v autobuse zkolaboval a zemřel na zástavu srdce. Po jeho smrti Drowning Pool však neskončili a po přijetí Jasona Jonese nahráli placku "Desensitized", té se ovšem nedostalo takového úspěchu jako předešlé práci, a tak byl Jason Jones nahrazen nynějším Ryanem McCombsem - ano, je to ten McCombs ze Soil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Keep of Kalessin s e-kartou k "Reptilian"

8. května 2010 v 20:15 | Monsterfuck |  Music News
Norští raraši Keep of Kalessin již toto pondělí do obchodů vypouštějí svojí pátou dlouhohrající desku "Reptilian". Takové menší shrnutí, jak to bude vypadat, nabízí právě vypuštěná e-karta na její podporu, kde se mimo jiné nacházejí třeba krátké ukázky všech skladeb z alba nebo aktuální promo fotky.

Na MySpace profilu Keep of Kalessin se pak nedávno objevil už třetí kompletní song z novinky - "Judgement". Již dříve zveřejněné "The Awakening" a "The Dragontower", která je známá z účasti kapely v norské Eurovizi, jsou k náslechu tamtéž.

Communic - Conspiracy in Mind

8. května 2010 v 16:38 | Monsterfuck |  Videa
U minulého videa jsem tu na adresu Masters of Rock psal, že v letošním ročníku je jeho hlavní náplní heavy metal a příbuzné žánry více než kdy jindy, což je pravda, ale i tak se dá najít několik málo vlaštovek odjinud. Mým osobním černým koněm sestavy jsou progresivní Norové Communic, kteří s pouhými třemi nástroji a vokálem malují někdy opravdu nevídané zvukové plochy, a to navíc s až neuvěřitelnou lehkostí. Rozhodně se nejedná o kapelu, kterou by bylo záhodno přehlížet, takže jí alespoň věnujeme zmínku v podobě videoklipu k titulní skladbě jejich debutové desky "Conspiracy in Mind".

LIVE:
Masters of Rock, 15.-18. července 2010, Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek

Communic

Album: Conspiracy in Mind (2005)
Rok: 2005
Styl: progressive metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×480
Velikost: 123MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Mnemic přicházejí s videem "Diesel Uterus"

7. května 2010 v 23:37 | Monsterfuck |  Music News
Dánští moderní metalisté Mnemic, kteří se mimo jiné představí i na letošním festivalu Brutal Assault v Josefově, dnes na internet vypustili i nový videoklip k songu "Diesel Uterus" na podporu své aktuální desky "Sons of the System" (naše ukrutně pozitivní recenze zde). Klip vznikal pod taktovkou v poslední době dosti vytíženého režiséra Patrica Ullaeuse (In Flames, Europe, Dimmu Borgir, ale i všechna předchozí videa Mnemic). Jak jim jejich už šestá spolupráce vyšla, se podívejte dole. Záběry z natáčení pak ještě více dole.As I Lay Dying streamují celé nové album

7. května 2010 v 23:27 | Monsterfuck |  Music News
Pokud vyčkáváte na novou placku kalifornských metalcoristů As I Lay Dying s názvem "The Powerless Rise", možná by vás mohlo zajímat, že kapela ji v celé své délce umístila na MySpace profil, kde ji teď tedy můžete do sytosti ochutnávat. Ovšem pozor, stream trvá pouze do pondělí příštího týdne, s poslechem tedy neotálejte! A jaké že songy tam můžete slyšet? Takovéhle:

01. Beyond Our Suffering
02.
Anodyne Sea
03.
Without Conclusion
04.
Parallels
05.
The Plague
06.
Anger and Apathy
07.
Condemned
08.
Upside Down Kingdom
09.
Vacancy
10.
The Only Constant Is Change
11.
The Blinding of False Light

Pokud však nejste lenoši a nestačí vám pouze poslech z MySpace, můžete se juknout i do nějakého toho obchodu, kde by od dnešního dne, 7. května, mělo být "The Powerless Rise" již k dispozici (zatímco za oceánem si to budou moct koupit až od úterka, heč), a to pod tímto obalem:

The Powerless Rise

Trollech - rozhovor

7. května 2010 v 12:28 | Monsterfuck |  Rozhovory
Trollech bez debat patří mezi nejvýraznější kapely českého black metalu, hudebně i textově. A když jednou za pár let vypouštějí nové album, vždy to stojí za to, vždyť výjimkou není ani aktuální "Jasmuz" (recenze), o němž se rozhovořil baskytarista a zpěvák Asura. Nezůstalo však samozřejmě jen u novinky, padly i nějaké otázky na minulost a dokonce i menší náznak, jak by mohla vypadat další deska...

01. Myslím, že hlavní téma našeho povídání je vcelku jasné - právě vydané album "Jasmuz". Ještě než se na něj podíváme podrobněji, mohl bys, prosím, na úvod nějak zběžně popsat tvé osobní pocity z výsledné nahrávky a třeba také dodat, v čem vidíš největší posun od minulého "Skryti v mlze"?

Osobně jsem rád, že je vydání "Jasmuze" za námi. Původně měla deska vyjít už v září 2009, ale vše se pozdrželo. Samozřejmě kvůli penězům a Alexově práci. Label je pro něj vedlejší aktivita. Výrazný posun vidím ve finálním zvuku, který je hutnější než "Skryti v mlze". Skladby jsou zajímavější a ucelenější, album je na vícero poslechů. Jsou tam skryté a vrstvené melodie, které postupně vylézají na povrch. Použili jsme více vokálů - od řvaní až po čistý zpěv a sbory. Aranže skladeb jsou jiné, posunuli jsme se opět hudebně o krok dál. A album je koncepční, což jsme nikdy před tím neměli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Redakční eintopf #9 – květen 2010

6. května 2010 v 17:23 | Monsterfuck |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Monsterfuck pro červen: Keep of Kalessin - Reptilian

Květen je pro moji úchylnosti-chtivou mozkovnu ještě o něco málo slabší než jeho bratříček duben, kde mě zajímaly všeho všudy dvě zahraniční alba. Původně jsem chtěl najít útočiště u Keep of Kalessin, když nic lepšího není k mání, ale to jen do doby, než na květen ohlásili vydání svého nového minialba progresivní black metalisté Enochian Crescent. Jenže co čert nechtěl, Finové mi vypálili rybník, když "NEF.VI.LIM" vydali o měsíc dřív, což je sice na jednu stranu dobře, protože tu placku mohu již pěkných pár dní protáčet, místo abych na ni teprve čekal, ale na druhou stranu jsem musel najít náhradníka do Eintopfu. Ano, tušíte správně, pokorně jsem se navrátil k původně zamýšleným Keep of Kalessin a jejich "Reptilian"... a ono vlastně proč ne? Vždyť jejich poslední dvě alba jsou solidní muzika a narozdíl od spousty jiných mě ani nijak neotravovala jejich účast v komerční Eurovizi. Ten dráček na obalu je sice děs běs, ale to už se nějak přežije...

DATUM VYDÁNÍ: 10. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro červen: Pain of Salvation - Road Salt One

Po několika pro mě neplodných měsících se objevil květen, který nabízí samou pecku. Což takhle pořádnou nářezovku v podobě Exodus - "Exhibit B: The Human Condition"? Nebo další album Cavalery a jeho Soulfly? Já jsem si vybral srdcovku Pain of Salvation - důvod hledejte v první části věty ;) "Road Salt One" je první část dvojalba, jehož ochutnávku v podobě EP "Linoleum" náš blog recenzoval. Na této části alba bude 13 skladeb, z nichž je pouze jedna z EPčka a tou je "Linoleum". Druhá část vyjde v říjnu tohoto roku.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro červen: Heaven Shall Burn - Invictus (Iconoclast III)

Kdo mě zná, tak ví, že Heaven Shall Burn mám více než rád. Poslední placka mě stále zabaví a dokážu ji jet i několikrát za sebou. Toto album bude třetí částí "Iconoclast", prvním bylo právě zmíněné album a druhým DVD se záběry z koncertů. Z "Invictus" jsou zatím venku dva songy, je tam opět znát menší posun, což je dobrá zpráva. Zpěv je o něco vyzrálejší a tyto dvě písně poslední dobou stále více vycházejí z reproduktorů mého počítače. Už aby to bylo venku!

DATUM VYDÁNÍ: 21. 5.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Deska měsíce dle redakce: Pain of Salvation - Road Salt One / Heaven Shall Burn - Invictus (Iconoclast III)

Barometr očekávání v redakci: 10/30 / 10/30


Optimista měsíce: Earthworm / Seda Úžasný
Pesimista měsíce: Monsterfuck Křičící

A na jaký hudební počin se v dubnu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!

Tarja Turunen s obalem své druhé sólovky

6. května 2010 v 14:17 | Monsterfuck |  Music News
Zatímco Nightwish se teď nacházejí v tvůrčí pauze spojené s přípravou materiálu pro novou desku, jejich bývalá zpěvačka Tarja Turunen se chystá na trh vypustit již své druhé sólové album "What Lies Beneath". Podle aktuálních zpráv by nahrávka měla vyjít koncem srpna letošního roku, přičemž na začátku srpna jí bude předcházet ještě první singl. Jak přesně ale bude vypadat obálka "What Lies Beneath", je jasné už teď - na její právě zveřejněnou podobu se můžete podívat vpravo.

Během příprav alba se pracovalo celkem na 33 písních, přičemž nahráno jich bylo pouze 17 (není však jisté, jestli se všechny na kotouči nakonec objeví). O produkci se tentokrát postrala samotná Tarja (a nemohla si to samozřejmě vynachválit), pod mix se zase podepsal věhlasný Colin Richardson (spolupráce s cca 1000 skupinami mezi nimiž nechybí jména jako Slipknot, Bullet for My Valentine, ale i třeba Napalm Death, Carcass nebo Behemoth). Jako host se na "What Lies Beneath" navíc představí zpěvák Phil Labonte z All That Remains, který si s hlavní protagonistkou střihl duet v songu "Dark Star".

Black Label Society odhalili název své novinky

5. května 2010 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
Parta Black Label Society okolo drsňáka Zakka Wylda stanovila název své nadcházející desky - bude se jmenovat "Order of the Black". Vydávat se bude 10. srpna, přičemž v Evropě si vypuštění placky vezme na starost monstr label Roadrunner, v Americe pak E1 Music, v Austrálii a na Novém Zélandu Riot! Entertainment. Headline turné na podporu alba kapela odpálí příští rok, ještě letos pak Black Label Society vyrazí na putovní festival Ozzfest jako hlavní tahák druhého podia.

Lordi dokončili nové album

5. května 2010 v 17:52 | Monsterfuck |  Music News
Finské hard rockové příšerky Lordi hlásí, že právě ve studiu WireWorld v Nashvillu dokončili s producentem Michaelem Wagenerem (Accept, Alice Cooper ad.) mix své nadcházející desky, která bude nástupcem alba "Deadache" z roku 2008. Datum vydání ještě nebylo oficiálně stanoveno, ale není moc těžké odhadnout, že by se tak mělo stát někdy na konci roku.

Podle zpěváka Mr. Lordiho se nový materiál nejvíce blíží dlouhohrajícímu debutu kapely "Get Heavy" s dobře slyšitelným odkazem na 80. léta. Novinka prý také nebude tak "vážná" jako její předchůdce "Deadache".

Jen pro úplnost ještě dodejme, že Lordi jsou potvrzeni pro letošní ročník festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde by měli zahrát 18. července.

Heaven & Hell ruší všechny letní koncerty včetně ČR

5. května 2010 v 14:00 | Monsterfuck |  Music News
Heaven & Hell
Heaven & Hell, duchovní pokračovatelé legendárních Black Sabbath s Ronniem Jamesem Diem za mikrofonem, byli nuceni zrušit celou nadcházející letní koncertní šňůru po Evropě, což se ke smůle českých fanoušků týká rovněž i vystoupení na Sonisphere Festivalu v Milovicích 19. června. Kapela vydala následující zprávu:

"Musíme vám oznámit, že veškeré nadcházející letní koncerty Heaven & Hell v Evropě byly zrušeny, protože Ronnie na tom stále ještě není tak dobře, aby mohl v létě vyrazit hrát. Doufáme, že to všichni pochopíte, a zároveň bychom rádi poděkovali všem fanouškům a kolegům za podporu."

Diovy zdravotní problémy začaly v listopadu loňského roku, kdy mu byla diagnostikována rakovina žaludku. Prvotní vyhlídky na uzdravení vypadaly nadějně, díky čemuž se Heaven & Hell rozhodli naplánovat turné. V nejlepším pořádku však není ani zdraví kytaristy Tony Iommiho, který má problémy s rukou, a bubeníka Vinny Appice, který zase musel na konci loňského roku podstoupit operaci ramene.

Samotný Ronnie James Dio se za vzniklou situaci fanouškům omluvil a přislíbil, že další koncerty budou hned, jak to bude možné.

Soulfly zveřejnili nové video

4. května 2010 v 20:01 | Monsterfuck |  Music News
Stejně jako Rhapsody of Fire o jednu novinku dole, i seskupení okolo Maxe Cavalery - Soufly - vypustilo na internet nový klip - "Rise of the Fallen" z nadcházejícího alba "Omen". Záběry byly pořízeny 17. března letošního roku na koncertě v New Yorku pod taktovkou režiséra Dalea "Rage" Resteghina (Mudvayne, Hatebreed, Anthrax, ale také Snoop Dog, Ice Cube nebo Lil Wayne... celkem pestrá sestavička).

Jelikož tu o vydání "Omen" proběhla již celkem solidní informační masáž, vezmeme to tentokrát jen heslovitě - deska by po nějakém tom odkladu měla vyjít definitivně 25. května 2010 pod hlavičkou Roadrunner Records jako klasická edice a samozřejmě i jako limitovaná s podpisy, třemi bonusovými songy (covery od Led Zeppelin, Sepultury a Excel) a bonusovým DVD diskem (kompletní koncert z festivalu With Full Force 2009 a klip k "Unleash" z minulého alba). Pro další podrobnosti kdyžtak využijte služeb našeho vyhledávání v levém menu

A teď již onen zmiňovaný nový klip:


Rhapsody of Fire: "Sea of Fate" video

4. května 2010 v 19:51 | Monsterfuck |  Music News
Italští power metaloví symfonici Rhapsody of Fire zveřejnili nový videoklip ke svému aktuálně vydanému albu (venku od 30. dubna) "The Frozen Tears of Angels", které je zároveň po deskách "Symphony of Enchanted Lands II - The Dark Secret" (vyšlo ještě pod původním názvem kapely Rhapsody) a "Triumph or Agony" třetím dílem ságy "The Dark Secret". Pro klip byla vybrána skladba "Sea of Fate" - sledujte na konci článku.

"The Frozen Tears of Angels" je první studiovým počinem skupiny od roku 2006, kdy vyšlo "Triumph or Agony". Prodleva byla zbůsobena soudními tahanicemi s bývalým labelem Magic Circle (resp. s jeho majitelem Joeym DeMaiem z Manowar), jejichž příčina (a vlastně ani výsledek) nebyla zveřejněna. Novinky, kterou produkovali kytarista Luca Turilli a klávesák Alex Staropoli a kterou mixoval Sascha Paeth (Avantasia, Edguy, Epica, Kamelot ad.), se každopádně ujal vydavatelský gigant Nuclear Blast z Německa, jenž ji vypustil ve třech formátech - klasickém, limitovaném digipacku (dvě bonusové skladby) a jako double vinyl.


Dissolving of Prodigy - Echoes of My Sadness

3. května 2010 v 22:57 | Monsterfuck |  Recenze
Echoes of My Sadness
Tak vydání tohoto počinu považuji za věc opravdu záslužnou. Věřím, že nejsem jediný příznivec této české doom metalové stálice, kterému se jejich 17 let starý archivní demáč "Echoes of My Sadness", svého času vydaný pouze na kazetě, nikdy nedostal do drápů. A jak se teď díky plošnému znovuvydání na CD může přesvědčit každý, rozhodně se nejedná o materiál, jenž by si zasluhoval jen tak ležet ladem bez povšimnutí v dávné minulosti.

Dissolving of Prodigy hned na své první nahrávce pod současným názvem (pod původním jménem Bigotry vyšel ještě jeden demáč "Step to the Grave") dokazují, že dnes rozhodně nejsou králi českého doomu jen tak náhodou. Sice v tom má prsty i fakt, že v naší malé kotlině nemá skupina pražádnou konkurenci, neboť je zde jedinou déle fungují formací ve svém žánru, rozhodně však nejsou králem jednookým mezi slepými. Právě už jejich pravěký počin "Echoes of My Sadness" je důkazem, že by jistě patřili ke špičce, i kdyby tu byla celá líheň doomu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sodom jdou do studia

3. května 2010 v 19:19 | Monsterfuck |  Music News
Sodom
Oldschool thrash metalisté Sodom z Německa dávají svým fandům na srozuměnou, že potom, co byly konečně vyřešeny veškeré obštrukce po krachu labelu SPV, pod jehož křídla Sodom spadají, a po následné restruktulizaci firmy, je kapela konečně připravená na nástup do nahrávacího studia za účelem stvoření nové dlouhohrající fošny. V současnosti probíhá výběr studia ("v němž bude možné zhmotnit naše představy ohledně kvalitní produkce," říká skupina), kde album vznikne, přičemž vstoupit do něj Sodom chtějí v létě, aby stihli desku vydat někdy těsně před Vánoci.

Během tohoto léta by měl být také konečně k dostání druhý díl DVD "Lords of Depravity" z roku 2005. Zatímco jednička zachycovala historii Sodom v letech 1982-1995 (a doplněna byla o záběry z koncertů v Bulharsku a na festivalech With Full Force, Wacken a Rock Hard), nadcházející díl obsáhne dalších 15 let působení Sodom - od roku 1995 až dodneška.

Další dvě skupiny na Brutal Assault

3. května 2010 v 18:32 | Monsterfuck |  Music News
Z psaní novinky typu "a Brutal Assault potvrzuje..." každý týden v pondělí je už pomalu tradice. Hlavní otázka však zůstává stejná - co si pořadatelé pro mlsná ouška navštěvníků připravili tentokráte? Dnes se budou radovat příznivci progresu a grindová prasátka. První jmenovaní jistě nepohrdnou legendárními kanadskými vizionáři Voivod. Jestli však po smrti kytaristy Piggyho stále ještě žijí nebo už jen přežívají (resp. dožívají), toť dotazem do pranice, že by však nebylo co hrát, netřeba se strachovat. Pro milovníky všelijakých prásaren a chrochtání zase přijedou zablinkat švédští brutálníci Afgrund.

Brutal Assault

Cavalera Conspiracy dokončili druhé album

2. května 2010 v 17:59 | Monsterfuck |  Music News
Cavalera Conspiracy
Cavalera Conspiracy, projekt, v němž se opět po dlouhých letech sešli bratři Max a Igor Cavalerovi, kteří společně kdysi dávno táhli Sepulturu, právě dokončil nahrávání druhého alba - nástupce debutu "Inflikted" z roku 2008. Stejně jako v případě jedničky se nahrávalo u producenta Logana Madera, který se rovněž postará i o finální mix, aby byla nahrávka ke konci tohoto roku připravená skrze Roadrunner Records k vypuštění na pulty obchodů.

Debut "Inflikted" vyšel 24. března 2008 a kromě ústřední bratrské dvojice - Max na vokálu a kytaře, Igor za bicími - se na ní dále podíleli kytarista Marc Rizzo z Maxovy domovské skupiny Soulfly a baskytarista Joe Duplantier z Gojira. Jako hosté se na albu podíleli Rex Brown (Pantera, Down) a Maxův nevlastní syn Ritchie. První jmenovaný si střihl basové party v songu "Ultra-Violent", druhý zase odeřval písničku "Black Ark".

Noví Black Label Society v srpnu

2. května 2010 v 0:10 | Monsterfuck |  Music News
Po tom, co se kytarista Zakk Wylde rozešel s Ozzym Osbournem, okamžitě se vrhl na přípravy nového alba své domovské kapely Black Label Society. Spolu se svými kumpány se právě nachází ve vlastním domácím nahrávacím studiu, kde tohoto očekávaného nástupce počinu "Shot to Hell" z roku 2006 kutí. A aby se fandové měli na co těšit, zveřejňují Black Label Society alespoň pevné datum vydání nahrávky - 10. srpna 2010 skrze Roadrunner v Evropě, E1 Music v America a Riot! Entertainment v Austrálii a na Novém Zélandu.

Koncerty na červen

1. května 2010 v 17:37 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Slash (USA)
8. 6. - Praha, Tesla Arena (19:30)
Cena: 690-995
Více informací: Charm Music

Czech Death Fest Open Air 2010
11. - 12. 6. - Červený Kostelec, Autocamp Brodský
Vystoupí: 5 Symbols (CZ), Absract Essence (CZ), Amok (CZ), Assessor (CZ), Avenger (CZ), Bethrayer (CZ), Disfigured Corpse (CZ), Fleshless (CZ), Ganka (CZ), Grace (CZ), Grave (SWE), Inept (UKR), Incarnate (CZ), Isacaarum (CZ), In Articulo Mortis (CZ), Inpain (CZ), Kurtizány z 25. Avenue (CZ), Legion (CZ), Mater Monstifera (CZ), Pikodeath (CZ), Poppy Seed Grinder (CZ), Radio Jerevan (CZ), Rattle Bucket (CZ), Root (CZ), Scound (CZ), Smashed Face (CZ), Sepsis (CZ), Spasm (CZ), Stigma (CZ), Tortharry (CZ)
Cena: 390/490, 350 (pouze sobota)
Více informací: Czech Death Fest

Metalgate Open Air 2010
12. 6. - Vostrov u Mnichova Hradiště (13:45)
Vystoupí: Abstract Essence (CZ), Bad Face (CZ), Belphegor (AUT), Cruadalach (CZ), Darzamat (POL), Euthanasia (CZ), F.O.B. (CZ), LiveEvil (CZ) + vítěz soutěže MetalGate Massacre
Cena: 250
Více informací a vstupenky: Metalgate

Аркона (RUS) + support
15. 6. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
16. 6. - Brno, Melodka (18:00)
27. 6. - Plzeň
Poznámka: V Praze po boku Аркона vystoupí Trollech (CZ) a Cruadalach (CZ), v Brně pak kapely Asgard (CZ), Odraedir (CZ), Cruadalach (CZ) a Děti noci (CZ). K pořadatelství plzeňského koncertu, jehož datum je potvrzeno i na oficiálních stránkách kapely, se prozatím nikdo nehlásí a jakékoliv informace nejsou k dostání.
Cena: 280 (Praha), 200 (Brno)
Více informací: Epidemie (Praha) a Maris (Brno)

Antitrend Open Air Festival 6
19. 6. - Žabčice u Brna (12:45)
Vystoupí: Anaalia (CZ), Bastard Peels (AUT), Boys First Time (FRA), Cutting Embryo (CZ), Distaste (AUT), Fall into Misery (CZ), Feeble Minded (CZ), Godless Truth (CZ), Grindbashers (NED), Heaving Earth (AUT), Mastic Scum (AUT), Mincing Fury (CZ), Mortally Infected (SVK), Poppy Seed Grinder (CZ), Profesor Lefebvre (CZ), Spineless Fuckers (CZ), Splattered Mermaids
Cena: 270
Více informací: Antitrend

Sonisphere Festival
19. 6. - letiště Milovice
Vystoupí: Adam Freeland (UK), Alice in Chains (USA), Anthrax (USA), DevilDriver (USA), Heaven & Hell (UK), John B (UK), Krucipüsk (CZ), Mastodon (USA), Megadeth (USA), Metallica (USA), Pendulum DJ's (AUS), Rise Against (USA), Slayer (USA), Stone Sour (USA), Volbeat (DEN), Wohnout (CZ)
Cena: 1790 (do 7.5.), 1890 (od 7.5.), 4990 (VIP)
Více informací: Sonisphere

Deftones (USA) + support
24. 6. - Praha, Roxy (19:30)
Cena: 790-950
Více informací: Sonisphere

Apocalyptic Form of Death Open Air 2010
25. - 26. 6. - Trhové Sviny, Autocamp (17:00)
Vystoupí: Agony (CZ), Arachne (CZ), Belligerence (CZ), Dying Passion (CZ), F.O.B. (CZ), Genuine Relief (CZ), Greedy Invalid (CZ), Illnath (DEN), In Slumber (AUT), Isacaarum (CZ), Hecate (SVK), Llyr (CZ), Lyfthrasyr (GER), Macheta (CZ), Mater Monstifera (CZ), Mortfilia (CZ), Naurrakar (CZ), Oblomov (CZ), Panychida (CZ), Poppy Seed Grinder (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Tisíc let od Ráje (CZ), Trashcanned (AUT), Trollech (CZ)
Cena: 450
Více informací: Apocalyptic From of Death

Noc plná hvězd 2010
25. - 26. 6. - Třinec, fotbalový stadion Borek (15:00)
Vystoupí: ABband (CZ), Arakain (CZ), Bonfire (GER), Boron (CZ), Citron (CZ), Doga (CZ), Edguy (GER), Fate Magazine (CZ), Gaia Messiah (CZ), Gate Crasher (CZ), Hazydecay (CZ), Horkýže Slíže (SVK), Innocens (CZ), Kreator (GER), Kreyson (CZ), Legendy se vrací (CZ), Locomotive (CZ), Mandrage (CZ), O5 & Radeček (CZ), Pathology Stench (SVK), Rage (GER), Root (CZ), Rybičky 48 (CZ), Salamandra (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Škwor (CZ), Vitacit (CZ), Vypsaná fixa (CZ), Witch Hammer (CZ), Wohnout (CZ)
Cena: 600
Více informací: Noc plná hvězd

Crowbar (USA) + support
28. 6. - Praha, 007 (19:00)
Cena: 250
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Black Majesty (AUS), Komunál (CZ), Dead Daniels (CZ)
28. 6. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
29. 6. - Brno, Melodka (19:00)
30. 6. - Ostrava, Tančírna (19:00)
Více informací: Nemesis Productions