Květen 2010

The Agonist mění kytaristu

19. května 2010 v 16:01 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští metalisté The Agonist v čele s dračicí Alissou White-Gluz hlásí, že došlo ke změně v jejich řadách. Kapelu opustil dosavadní kytarista Chris Adolph a na jeho místo ihned naskočil jistý Pascal Jobin (kde hrál předtím, se mě vážně neptejte).

Poslední album The Agonist vyšlo pod názvem "Lullabies for the Dormant Mind" v únoru loňského roku v nákladu Century Media. Skupina již začala s prací na jeho nástupci, žádná, ani přibližná data vydání však ještě známa nejsou. Nový materiál by ale měl být tím nejepičtějším v historii formace.

Gus G. zahostuje na novince Kamelot

19. května 2010 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
Řecký kytarista Gus G., známý díky svému působení ve Firewind a nově také díky spolupráci s Ozzy Osbournem, se objeví v roli hosta na chystaném novém albu americko-norských metalistů Kamelot. Kytarista a hlavní skladatelský tahoun Kamelot Thomas Youngblood k tomu říká:

"S Gusem jsme o možné spolupráci mluvili už pěkných pár roků. Poprvé jsem ho potkal, když jsme před několika lety hráli společně s Dream Evil [kde Gus působil v období 1999-2004 - pozn. redakce] v Japonsku. Pak jsme ještě projeli Evropu s Gusovou kapelou Firewind a nakonec jsme se spřátelili. Jeho styl je opravdu speciální a neotřelý, bude skvělé jej mít na desce."

Samotný Gus G. rovněž přizvukuje: "Kamelot je unikátní skupina se svým vlastním zvukem, vždycky jsem je měl rád. Pozvání na jejich nové album je pro mě opravdu čest a zahrát si s nimi byla vážně zábava. Od dob, kdy jsme společně procestovali Japonsko a Evropu, jsme se s Thomasem opravdu spřátelili. Na ta turné mám skvělé vzpomínky a jsem vděčný, že se objevím na jejich nahrávce."

Blind Guardian zveřejňují obal chystaného alba

18. května 2010 v 19:07 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí power metalisté Blind Guardian se rozhodli odhalit obálku své nadcházející studiové desky "At the Edge of Time" a rovněž i přesné pořadí skladeb, které se zde objeví. Zpěvák Hansi Kürsch o počinu, který vyjde koncem léta, prohlásil, že půjde o nejbombastičtější a nejepičtější materiál kapely vůbec a že bude zároveň velmi rozmanitý avšak bez toho, aby by nahrávka nedržela pohromadě. Ony dnes zveřejněné propriety vypadají takto:

01. Sacred Worlds
02.
Tanelorn
03.
Road of No Release
04.
Ride into Obsession
05.
Curse My Name
06.
Valkyries
07.
Control the Divine
08.
War of the Thrones
09.
A Voice in the Dark
10.
Wheel of Time

Samotnému dlouhohrajícímu albu bude samozřejmě předcházet rovněž singl, pro nějž byla vybrána skladba "A Voice in the Dark". Vyjde už 25. června s následujícím tracklist a obalem:

01. A Voice in the Dark
02.
You're the Voice
03. War of the Thrones

Sabaton - Coat of Arms

17. května 2010 v 22:54 | Kačer |  Recenze
Coat of Arms
Hudební rok 2010 se nám nese ve znamení dobrých desek, alespoň doposud tomu tak bylo, a tak bych vám rád předkousal další z nich. Před celkovým vydáním Sabaton vylezli s ochutnávkou písně "Coat of Arms" a už tehdy bylo jasné, že to bude otvírák celého stejnojmenného alba (jako by to bylo poprvé, co to Sabaton použili). Co mě na první poslech potěšilo, že se nese ve znamení přímočarých, o albu napovídajících prvních písní z prvních alb ("Primo Victoria" a "Attero Dominatus") a nebude to nudná citace jako na "The Art of War". Začal jsem očekávat klasické schéma Sabatonovské tvorby, konkrétně: dobrý otvírák, následován lepšími kousky alba, nějaká ta pecka uprostřed, trocha latiny a nakonec píseň oslavujíce staré a ostřílené metalové kapely. V tomto schématu novinka "Coat of Arms" nezklamala. Přestože má jen deset songů o celkové délce 40 minut, tak plnohodnotně konkuruje předešlým deskám a možná je i díky tomu předčí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Midnattsol jdou do studia

17. května 2010 v 22:29 | Monsterfuck |  Music News
Gothic / folk metalisté Midnattsol, kde zpívá Carmen Elise Espenæs, mladší sestra Liv Kristine Espenæs Krull z Leaves' Eyes, nastoupí v pondělí 24. května do Studia E, kde vznikaly desky např. Lacrimas Profundere nebo Secrets of the Moon, aby zde natočili svou třetí dlouhohrající desku, která bude nástupcem počinu "Nordlys" z předloňského roku. Label Napalm Records s vydáním počítá na konci letoška.

Sonic Syndicate: nové video

17. května 2010 v 22:10 | Monsterfuck |  Music News
Švédští (i když teď už spíš švédsko-britští) moderní metalisté zveřejnili video k songu "Revolution, Baby", který pochází z jejich chystaného alba "We Rule the Night", jež by po několika odkladech mělo vyjít 27. srpna jako standardní edice a jako digipack s dvěma bonusovými písněmi a bonusovým DVD. Klip režíroval Patric Ullaeus (předchozí videa Sonic Syndicate, dále např. Arch Enemy, In Flames nebo Dimmu Borgir) a podívat se na něj můžete dole.


Programy na Sonisphere a Masters of Rock

17. května 2010 v 14:02 | Monsterfuck |  Music News
Programy hlavních pódií letošních ročníků festivalů Sonishpere (Milovice, 19. června) a Masters of Rock (Vizovice, 15.-18. července) jsou teď online na stránkách festivalů. Sonisphere zde a Masters of Rock tady (u obou akcí by časem ještě měly přibýt programy na třetí, resp. druhé pódium).


Cocotte Minute - Sado Disco Vol. 2

17. května 2010 v 0:13 | Seda |  Recenze
SD Vol 2
!POZOR - TATO DESKA OBSAHUJE NEBEZPEČNÝ MATERIÁL!

Dá se říci, že Cocotte Minute je jedna z velice oblíbených skupin té "tvrdší" hudby u nás. Cocotte Minute rozhodně netvoří nejkvalitnější práci u nás, nicméně jsou široké veřejnosti dobře známí a to je možná dostalo tam, kde momentálně jsou. Debutová deska "Czeko" se mi velice líbila, v určité době mi z mého přehrávače hrála docela často. Její následovatelé kvalit "Czeko" nedosáhly, i tak se jednalo o dobře poslouchatelné desky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ronnie James Dio zemřel

16. května 2010 v 22:34 | Seda |  Music News
Ronieho Jamese Dia skolila rakovina... Dnes v 7:45 ráno amerického času zemřela jedna z největších metalových legend. V listopadu minulého roku byla u Dia objevena brzká fáze rakoviny žaludku, kterou ihned doktoři začali léčit. Z počátku vypadalo vše nadějně, nedávno ale musela jeho momentální kapela, Heaven & Hell, přerušit své turné a tím i vynechat vystoupení na české verzi festivalu Sonisphere. Dnes už bude ale Dio pouhou vzpomínkou.

S oficiální zprávou přišla jeho žena Wendy Dio: "Rodina a přátelé měli tu šanci říct své poslední sbohem předtím, než zemřel. Ronnie veděl, jak moc ho všichni milovali. Oceňujeme lásku a podporu, kterou jste nám všichni dali. Prosíme, dejte nám pár dní, abychom se s touto ztrátou vyrovnali. Mějte na paměti, že vás všechny miloval a jeho muzika bude žít na vždy."

Rest in peace, Dio.

Helloween pracují na další desce

16. května 2010 v 17:53 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí speed metalisté Helloween se právě nachází ve studiu Mi Sueno na Tenerife, které patří zpěvákovi kapely Andi Derisovi, a pracují zde na nástupci tři roky starého alba "Gambling with the Devil". O zatím nepojmenovaném počinu skupina prohlašuje, že bude opravdu hodně heavy ("nejrychlejší kopáky, které kdy bubeník Dani hrál, a to je co říct!") a že bude obsahovat všechna poznávací znamení Helloween. Datum vydání je stanoveno stylově na 31. října.

Video ze studia:


Skyforger - Kurshi

16. května 2010 v 13:11 | Monsterfuck |  Videa
Těžko by člověk vymyslel katastrofičtější scénář, než jak proběhl loňský ročník festivalu Hellfast Attack, kdy svůj set odehrály pouze dvě kapely a pak celý areál spláchnul doslova apokalyptický déšť, díky němuž musel být festival ukončen. Ke cti pořadatelů slouží, že to nevzdali pokračují dalším ročníkem, letos navíc poprvé dvoudenním. Teď jen organizátorům držet palce, aby jim tentokrát nezlomilo vaz datum konání, které je o stejném víkendu jako obří akce Masters of Rock a Obscene Extreme (podobná situace nasazení oproti Masters of Rock v loňském roce zrušila například takový Blacklights). Tak či tak, sestava Hellfast Attack 4 je pro příznivce UG jistě lákavá, přičemž roli headlinera obstarávají pagan/folkaři Skyforger z Lotyšska. Ti jsou sice na českých pódiích celkem častí hosté, ale to nic nemění na faktu, že lidi prostě umí natáhnout. A ne náhodou, vždyť ve svém žánru patří k absolutní špičce a jsou dlouhými roky prověřenou kvalitou, která si se současným pagan trendem vytírá zadek. To dokazuje i následující klip "Kurshi".

LIVE:
Hellfast Attack 4, 16.-17. července 2010, Brněnec u Svitav


Album: Kauja Pie Saules (1998)
Styl: pagan / folk / black metal
Formát: avi
Rozlišení: 480×266
Velikost: 40MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Haemorrhage - Mortuary Riot

15. května 2010 v 12:03 | Monsterfuck |  Videa
K největším tahákům letošního Obscene Extreme, který je bezesporu jedním z největších grind-only festivalů na světě, patří jistojistě také horké grindové hlavy Haemorrhage ze Španělska, jejichž klip "Mortuary Riot" si dnes dáme. Pokud se neštítíte pořádných čuňáren, tak právě tahle cháska je pro vás jako stvořená. Pro správný gurmánský požitek nechybí kýbly kečupu ani jedna menší pitva, takže video přímo stvořené pro dobu oběda! Dobrou chuť!

LIVE:
Obscene Extreme, 15.-17. července 2010, Trutnov - Na Bojišti


Album: Morgue Sweet Home (2002)
Rok: 2002
Styl: goregrind
Formát: avi
Rozlišení: 720×576
Velikost: 70MB
SICMAGGOT INDEX: 6/10

Další Cavalera Conspiracy až v roce 2011

15. května 2010 v 1:28 | Monsterfuck |  Music News
Cavalera Conspiracy
Label Roadrunner Records právě potvrdil, že nedávno dokončené druhé album projektu Cavalera Conspiracy, v němž se opět po dlouhých letech sešli bratři Max a Igor Cavalerovi, kteří společně kdysi dávno táhli Sepulturu, v letošním roce vydat nestihne, takže k vypuštění tohoto nástupce debutu "Inflikted" z roku 2008 dojde až v roce 2011, s největší pravděpodobností někdy na jeho začátku.

Debut "Inflikted" vyšel 24. března 2008 a kromě ústřední bratrské dvojice - Max na vokálu a kytaře, Igor za bicími - se na ní dále podíleli kytarista Marc Rizzo z Maxovy domovské skupiny Soulfly a baskytarista Joe Duplantier z Gojira. Jako hosté se na albu podíleli Rex Brown (Pantera, Down) a Maxův nevlastní syn Ritchie. První jmenovaný si střihl basové party v songu "Ultra-Violent", druhý zase odeřval písničku "Black Ark".

KoRn odhalují obal své nové desky

14. května 2010 v 18:37 | Seda |  Music News
Nejnovější deska KoRn, která nese název "Korn III: Remember Who You Are" se dočkala svého coveru. Je k vidění vpravo. Datum vydání je stanoveno na 13. června, nově teď přes label Roadrunner Records, se kterým kapela nedávno podepsala novou smlouvu.

Tracklist "Korn III: Remember Who You Are":
01. Oildale (Leave Me Alone)
02. Pop a Pill
03. Fear Is a Place to Live
04. Move On
05. Lead the Parade
06. Let the Guilt Go
07. The Past
08. Never Around
09. Are You Ready to Live?
10. Holding All These Lies

Immortal chystají nové DVD

14. května 2010 v 15:21 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová legenda Immortal se rozhodla společně se svou firmou Nuclear Blast připravit své vůbec první DVD s názvem "The Seventh Date of Blashyrkh", které vyjde letos v létě. Středobodem disku bude profesionálně natočené (jaké překvapení u oficiálního DVD!) vystoupení na festivalu Wacken Oper Air v Německu v roce 2007.

Letošní Brutal Assault odstartuje exkluzivní klubový koncert Fear Factory

14. května 2010 v 15:05 | Monsterfuck |  Music News
Pořadatelé josefovského Brutal Assaultu (12.-14. srpna 2010) si pro své návštěvníky připravili další vychytávku:

"Brutal Assault festival stále zbrojí! Již dříve byla potvrzena středeční warm-up party a nyní přichází další lahůdka, která jistě navnadí všechny fanoušky na 'ostrý' čtvrteční start festivalu.

Americká cyber-metalová mašina Fear Factory vystoupí ve středu 11. srpna na exkluzivní klubové show, která se uskuteční v josefovském klubu Bastion! Bude se jednat o unikátní klubovou show s omezenou kapacitou pro 300 lidí, kterým se tak naskytne ojedinělá příležitost mít tuto legendární formaci doslova na dosah ruky. Klub Bastion je součástí historických josefovských hradeb a nalézá se pouze zhruba 200 metrů od vstupu do kempu.

Vstupenky bude možno zakoupit od pondělí 17.05.2010 pouze prostřednictvím webu www.shindy.cz. Vstup do klubu Bastion bude umožněn pouze návštěvníkům festivalu, kteří se prokáží náramkem (vrácenkou) či platnou vstupenkou na BA 2010 a předprodejní vstupenkou na klubový koncert Fear Factory. Vzhledem k striktně omezené kapacitě klubu s nákupem vstupenky neotálejte, předpokládáme brzké vyprodání celé kapacity 300 vstupenek.

Cyber-metalová mašina Fear Factory samozřejmě dále zůstává součástí řádného line-upu, jejich sólo vystoupení je pouze malým dárkem pro věrné fanoušky festivalu Brutal Assault. Burton C. Bell, Dino Cazares, Gene Hoglan a Byron Stroud předvedou v ojedinělých prostorách josefovského klubu Bastion elektrizující show, ve které nebudou chybět ani ukázky ze zbrusu nového alba 'Mechanize'.

Klubový koncert Fear Factory je mimo oficiální středeční 'warm-up party', která se uskuteční přímo v areálu festivalu, a o níž vás budeme v následujících dnech také podrobně informovat."

Enochian Crescent - NEF.VI.LIM

14. května 2010 v 0:07 | Monsterfuck |  Recenze
NEFVILIM
Jsou kapely, jejichž muzika je prostě výjimečná. Nejsou třeba známé, nemají podporu velkých labelů, nejezdí dlouhá turné po celém světě, ale samotná hudební produkce vyráží člověku dech. A Finové Enochian Crescent mezi ně bezesporu patří. Již od svých počátků produkují neotřelý a netuctový black metal, jaký se hned tak neslyší. To se ale změnilo v roce 2006 s třetím albem "Black Church" (resp. 2005 se split albem "O.B.C"), kdy se Enochian Crescent vydali do progresivnějších vod s naprosto famózním výsledkem, který mě ani po těch několika letech nepřestává udivovat. Opravdový klenot.

Čtyři roky však byla kapela - co se vydávání jakýchkoliv počinů týče - zticha. V roce 2009 nejdřív ohlásila tvorbu nového materiálu a teď, právě po oněch čtyřech letech, máme před sebou výsledek - minialbum "NEF.VI.LIM", jež má kromě představení současného vyznění skupiny za úkol rovněž navnadit na čtvrtou dlouhohrající desku, jejíž datum vydání i nahrávání je však prozatím ve hvězdách. Než se tak ale stane, pojďme se podívat, jaká překvapení skýtá šestiskladbové "NEF.VI.LIM"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tristania zveřejňuje detaily o své novince

13. května 2010 v 18:42 | Monsterfuck |  Music News
Norská gothic metalová formace Tristania se rozhodla poodhalit několik detailů o své nadcházející řadovce, která vyjde během tohoto roku u rakouské firmy Napalm Records. Prvně je to název - deska byla pojmenována "Rubicon", za druhé je to tracklist - ten si můžete prohlédnout zde:

01. Year of the Rat
02.
Protection
03.
Patriot Games
04.
The Passing
05.
Exile
06.
Sirens
07.
The Emerald Piper [bonus track]
08.
Vulture
09.
Amnesia
10.
Magical Fix
11.
Illumination

Podle svých vlastních slov kapela nedávno absolvovala promo focení k desce, které proběhlo v Německu, a jediné, co tak zbývá dokončit, je ještě grafická podoba nahrávky, o níž skupina prohlašuje, že se jim nadmíru povedla a že se nemůže dočkat, až vyjde.

"Rubicon" bude prvním počinem Tristania po výměně hlavní vokalistky. Po Vibeke Stene, která místo u mikrofonu uvolnila v roce 2007, nastoupila do kapely Italka Mariangela "Mary" Demurtas. Novinka bude v řadách Tristania rovněž debutem pro kytaristu Gyri S. Losnegaarda a baskytaristu Ole Vistnese.

A na závěr si ještě dáme nějaké ty záběry z nahrávání. Ve videu zazní také krátké ukázky dvou nových songů "Year of the Rat" a "The Passing".


Malevolent Creation chystají další fošnu

13. května 2010 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
Death metaloví veteráni Malevolent Creation na srpen pro své příznivce chystají v pořadí již jedenáctou dlouhohrající placku, která se bude jmenovat "Invidious Dominion". Jako CD, digipack s dosud neupřesněným bonusovým materiálem a jako vinyl nahrávka vyjde 27. srpna v Evropě s logem Massacre Records a 24. srpna v Severní Americe pod hlavičkou Nuclear Blast.

Kapela se tentokrát rozhodla využít služeb známého death metalového producenta Erika Rutana, v jehož studiu Mana Recordings na Floridě vznikaly už například desky takových veličin jako Cannibal Corpse, Hate Eternal (v těch Rutan sám působí jako vokalista a kytarista) nebo Vital Remains. Nejen výběr producenta komentuje kytarista Phil Fasciana:

"Ve spolupráci s Erikem Rutanem našli Malevolent Creation svou vítěznou kombinaci. Dali jsme dohromady album, jež je po poslední vteřinu nadupadné nenávistí, rychlostí a agresivitou. 'Invidious Dominion' obsahuje deset od začátku do konce brutálních songů, které po srpnovém vydání desky představíme na masivním světovém turné."

Pro úplnost ještě dodejme tracklist "Invidious Dominion" a také některé záběry z nahrávání:

01. United Hate
02. Conflict Finalized
03. Slaughterhouse
04. Compulsive Face Breaker
05. Lead Spitter
06. Target Rich Environment
07. Antagonized
08. Born Again Hard
09. Corruptor
10. Invidious Dominion


Necrodeath a jejich "Mater Tenebrarum" klip

13. května 2010 v 18:08 | Monsterfuck |  Music News
Italští harcovníci extrémně metalové scény Necrodeath právě zveřejňují videoklip ke skladbě "Mater Tenebrarum". Ta pochází z v únoru vydaného počinu "Old Skull", který vyšel na oslavu 25. výročí skupiny. Deska obsahuje celkem osm předělávek a jednu vlastní skladbu - právě "Mater Tenebrarum" - a to hned ve dvou verzích - té původní z roku 1985, jež se objevila na prvním demáči "The Shining Pentagram", a té znovunahrané z letošního roku, která byla použita pro onen videoklip, na nějž můžete hodit očkem na konci novinky.

O obálku "Old Skull", která odkazuje na obal výše zmiňovaného dema, se postarali italští Nerve Design (artworky např. pro Nile, Legion of the Damned, Vision Divine, ale i předchozí počiny Necrodeath).


Belphegor se chystají do studia

12. května 2010 v 18:13 | Monsterfuck |  Music News
Rakouští perverzníci Belphegor stanovili, kdy a jaké studio půjdou znesvětit za účelem nahrání své deváté, dosud nepojmenované dlouhohrající desky. Místem jejich řádění bude Abyss ve Švédsku, kterému vévodí Peter Tägtgren (hraje v Hypocrisy a Pain, jako producent spolupracoval např. s Immortal, Celtic Frost nebo Dark Funeral), vtrhnou sem s příchodem 19. června. Výsledek jejich snažení plánuje firma Nuclear Blast vydat začátkem příštího roku. Zpěvák a kytarista Helmuth komentuje:

"Nová výzva. Nemůžeme se jí dočkat. Jsem odvařený ze spolupráce s týpkem, který nepotřebuje žádné instrukce a který je excelentním producentem a zvukařem. Jsem si jistý, že Peter vytvoří opravdu masivní zvukovou stěnu pro naší devátou fošnu. Na nové album se teď plně soustředíme, což je také důvod proč letos hrajeme tak málo letních open air festivalů [mezi nimi i headline set na českém Metalgate 12. června - pozn. redakce]. Plán je takový, že v září se do studia vydáme ještě jednou něco donahrát a vyladit detaily, čímž posuneme songy na vyšší level."

Svou trošku ohledně spolupráce s Belphegor si přisadil také Peter Tägtgren: "Na produkci a mixování nového alba Belphegor se vážně těším. To bude nářez... měli byste se začít připravovat."

Znovureformovaní Accept poprvé (a podruhé) živě

12. května 2010 v 17:54 | Monsterfuck |  Music News
Obrozená heavy metalová legenda Accept z Německa (původně... teď už spíš z USA) nedávno absolvovala svůj návrat na koncertní pódia - stalo se tak 8. května v New Yorku před nadupaným sálem čítajícím 750 hlav. Kapela zahrála následující songy:

01. Metal Heart
02.
Midnight Mover
03.
Living for Tonight
04.
Restless and Wild
05.
Son of a Bitch
06.
Losers and Winners
07.
London Leatherboys
08.
The Abyss [nový song]
09.
Run If You Can
10.
Teutonic Terror [nový song]
11.
Breaker
12.
Bulletproof
13.
Neon Nights
14. [b
ass / drum / guitar jam]
15.
Flash Rocking Man
16.
Up to the Limit
17.
Demon's Night
18.
Turn Me On
19.
Starlight
20.
Burning
-----
21. Princess of the Dawn
22. I'm a Rebel
-----
23.
Fast as a Shark
24.
Balls to the Wall

Druhý koncert Accept od jednorázového reunionu v roce 2005 (tenkrát ještě s Udem za mikrofonem) se už odehrál na starém kontinentě - ve Vilniusu, hlavním městě Litvy. Odtud kapela vyráží do Ruska a pak dále po celé Evropě na další vystoupení, mezi nimiž nechybí ani český festival Masters of Rock ve Vizovicích. Na co se tak přibližně můžete těšit, sledujte na níže přiloženém záznamu staré hitovky "Balls to the Wall" právě z Vilniusu.


1349 - Demonoir

11. května 2010 v 23:07 | Monsterfuck |  Recenze
Mezi těmi, jejichž kořeny neleží na přelomu 80. a 90. let v období druhé vlny black metalu, patřili 1349 vždy mezi nejlepší zástupce v rámci subžánru true norwegian black metal. Tento fakt se však otřásl v základech po vydání čtvrté desky kapely - minulého počinu "Revelations of the Black Flame", v jehož rámci se 1349 na svůj black metalový základ rozhodli naroubovat obrovské množství experimentů. Což o to, já osobně proti experimentům nic nemám, a zvláště pak v black metalu, který svou filozofií přímo vyzývá zkoušet také něco nestandardního... jenže obdobné záležitosti se prostě musí umět a stvořit experiment tak, aby měl hlavu i patu a byl lákavý jak pro svého autora, tak pro posluchače, to není jen tak... a 1349 patří mezi ty, kteří si při svém pokusu nabili hubu.

Pravda je taková, že s odstupem času už mi "Revelations of the Black Flame" nepřijde jako vyložený shit, jak tomu bylo těsně po jeho vydání, a některé momenty opravdu nebyly marné (viz například na desce jediná opravdu výborná "Uncreation"), což svým způsobem mohlo naznačovat, že 1349 se možná nevydali tak úplně na špatnou cestu, jak se mohlo zpočátku zdát, jen na ni vykročili levou nohou. A ten důvod, proč tu o tom vůbec mluvím, je takový, že pouhý rok od "Revelations of the Black Flame" norští černokněžníci přicházejí s další dlouhohrající nahrávkou "Demonoir".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky z vod severského black metalu: Istapp a Nidingr

11. května 2010 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
>>> Švédští anti-uctívači slunce (to jsem nevymyslel já, tak se sami nazývají) Istapp na svůj MySpace profil nahráli novou skladbu "Vinterriket" ze svého nadcházejícího debutu "Blekinge", který firma Metal Blade vypustí s příchodem 8. června.

"'Vinterriket' navěky zmrazí uši všech, kteří uctívají slunce," stojí v krátkém prohlášení Istapp na adresu právě zveřejněné písně.

Tracklist "Blekinge":
01. Vinterriket
02. Köldens Union
03. 1160 (Miovik)
04. I Väntan På Den Absoluta Nollpunkten
05. Evig Köld Koncentrerad
06. Snö
07. Fjällhöga Nord
08. Bortgång Af Alvrödul, Ljusets Förfall
09. -
10. Blekinge

>>> Začátkem června, konkrétně 5., vyjde rovněž nová porce black metalu z dílny norských Nidingr, v jejichž řadách působí hned několik kultovních persón tamní scény, například kytarista Teloch (1349, Umoral, Ov Hell, ex-Gorgoroth) nebo samotný mistr bicích Hellhammer (Mayhem, The Kovenant, ex-Covenant, ex-Dimmu Borgir a velká spousta dalších). Teprve druhá dlouhohrající deska kapely od roku 1996 ponese název "Wolf-Father" a jedná se koncepční příběh "založený na nordické mytologii", což sice člověku nic moc neřekne, ale nic to nemění na faktu, že už teď dvě nové skladby - "Hymiskvitha" a "Lokasenna" - můžete poslouchat na MySpace.

Tracklist "Wolf-Father":
01. Fafnismol
02.
Baldrs Draumar
03.
Reginsmol
04.
Voluspo
05.
Hymiskvitha
06.
Lokasenna

Accept: nový videoklip

10. května 2010 v 23:47 | Monsterfuck |  Music News
Znovuobnovená metalová legenda Accept s novým vokalistou v čele se pomalu, ale jistě dává do pohybu - po odehrání prvního z několika klubových koncertů "na zkoušku" bylo zveřejněno zbrusu nové video "Teutonic Terror", které propaguje nadcházející desku kapely "Blood of Nations", jejíž datum vydání pro Severní Ameriku bylo stanoveno na 14. září (datum pro Evropu zatím není, ale bude to přibližně ve stejný čas). Klip vznikl pod taktovkou režiséra Davea Blassa, který se s jednotlivými členy skupiny zná již od konce 80. let, a za pomoci produkční společnosti Grid 41 (Britney Spears, Rihanna, Miley Cyrus... prostě gore sestava jak stehno). Na výsledek koukejte zde: