1349 - Demonoir

11. května 2010 v 23:07 | Monsterfuck |  Recenze
Mezi těmi, jejichž kořeny neleží na přelomu 80. a 90. let v období druhé vlny black metalu, patřili 1349 vždy mezi nejlepší zástupce v rámci subžánru true norwegian black metal. Tento fakt se však otřásl v základech po vydání čtvrté desky kapely - minulého počinu "Revelations of the Black Flame", v jehož rámci se 1349 na svůj black metalový základ rozhodli naroubovat obrovské množství experimentů. Což o to, já osobně proti experimentům nic nemám, a zvláště pak v black metalu, který svou filozofií přímo vyzývá zkoušet také něco nestandardního... jenže obdobné záležitosti se prostě musí umět a stvořit experiment tak, aby měl hlavu i patu a byl lákavý jak pro svého autora, tak pro posluchače, to není jen tak... a 1349 patří mezi ty, kteří si při svém pokusu nabili hubu.

Pravda je taková, že s odstupem času už mi "Revelations of the Black Flame" nepřijde jako vyložený shit, jak tomu bylo těsně po jeho vydání, a některé momenty opravdu nebyly marné (viz například na desce jediná opravdu výborná "Uncreation"), což svým způsobem mohlo naznačovat, že 1349 se možná nevydali tak úplně na špatnou cestu, jak se mohlo zpočátku zdát, jen na ni vykročili levou nohou. A ten důvod, proč tu o tom vůbec mluvím, je takový, že pouhý rok od "Revelations of the Black Flame" norští černokněžníci přicházejí s další dlouhohrající nahrávkou "Demonoir".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maddog Maddog | 12. května 2010 v 22:25

"A co na to Metallica? Místo aby pokračovala ve svém vývoji, jen stáhla ocas a nahrála "Death Magnetic" - "klasické" album, jen aby si udobřila "fandy"." ani nevim proč se mi vybavilo zrovna tohle, ale jistá analogie tam je
:-D

2 Monsterfuck Monsterfuck | 12. května 2010 v 23:58

Podobnost s jakoukoliv starší recenzí je čistě náhodná :-D

3 Luc Luc | 27. června 2011 v 9:37

Ani teď, po roce, se vám to album nezdá geniální? Je teda fakt, že já miluju mnohem víc progresi, než bezduché sypanice. Ty Sety jsou sice trochu hluché místa, ale spíš to ve mě vzbuzuje náladu, kdy už se nemůžu dočkat na další nářez :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama