close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2010

Angantyr chystá nové album

31. května 2010 v 22:05 | Monsterfuck |  Music News
Dánský black metalový klenot Angantyr, vedený multiinstrumentalistou Ynleborgazem, chystá po třech letech novou dlouhohrající desku, která ponese název "Svig". Northern Silence Productions se chystají vydávat "v blízké budoucnosti". Že se nebude jednat o tak velký časový horizont, potvrzuje i fakt, že na MySpace profil projektu již byla umístěna titulní skladba "Svig".

Projekt Angantyr byl založen v roce 1997 a jeho jediný člen Ynleborgaz v jeho rámci původně plánoval tvořit pouze ambientní muziku. Po pouhém roku existence se však Angantyr formuje do podoby raw black metalu míchaného s chladným ambientem. Z tohoto období pochází i první dlouhohrající deska "Kampen Fortsætter" z roku 2000. S dalšími dvěma alby "Sejr" (2004) a doposud posledním "Hævn" (2007) se však Ynleborgaz posunul směrem k epičtějšímu pojetí černého kovu se syrovým zvukem.

"Svig" bude celkově čtvrtou řadovou deskou Angantyr. Projekt má dále na kontě dvě dema ("Endeløs" - 1998 a "Nordens Stolte Krigere" - 2001), jednu kompilačku ("Endeløs / Nordens Stolte Krigere" - 2005) a jeden split s kapelou Nasheim ("Angantyr / Nasheim" - 2007).

Accept oznámili evropské datum vydání své novinky

31. května 2010 v 19:44 | Monsterfuck |  Music News
Severoamerické datum vydání nadcházející studiové desky "Blood of Nations" znovuobnovené heavy metalové legendy Accept je známo už nějakou dobu, stane se tak 14. září, po vydání evropském však nebylo ani vidu ani slechu... až do teď, kdy kapela, resp. její firma Nuclear Blast oznámila den, kdy album přistane na pultech obchodů na Starém kontinentu - už 20. srpna.

Na obal nebo přesný tracklist si ještě chvíli počkáme, zatím jsou známy jen názvy několika málo songů, které se na "Blood of Nations" objeví:

  • Blood of Nations
  • Pandemic
  • Shades of Death
  • Teutonic Terror
  • The Abyss

Na internetu už však běhají dvě ukázky z fošny - jednak je to song "The Abyss" (poslouchejte na MySpace profilu Accept), za druhé pak pecka "Teutonic Terror" v podobě videoklipu:


Sabaton zveřejňují záběry z natáčení svého videa

31. května 2010 v 17:53 | Monsterfuck |  Music News
Švédští power metalisté Sabaton s oblibou o svém nadcházejícím videoklipu k songu "Uprising" prohlašují, že půjde o klip s největší produkcí v rámci heavy metalového žánru. Na natáčení se podílelo více jak 200 lidí, přičemž 100 z nich jsou herci, kteří se v samotném videu objeví. Mezi nimi nechybí například známý herec Peter Stormare, jehož jste mohli vidět třeba ve filmech jako "Constantine", "Kletba bratří Grimmů", "Mizerové 2" nebo v seriálu "Útěk z vězení".

Video bude pojednávat o Varšavském povstání v roce 1944, které mělo za úkol osvobodit okupované hlavní město Polska ještě před příchodem sovětských vojsk. Povstání však bylo potlačeno a výsledný masakr měl za následek 15 000 lidských životů. Premiéra videoklipu je stanovena na den výročí počátku povstání - 1. srpna.

Jak natáčení probíhalo se můžete podívat na těchto fotkách a na následujících záběrech ze zákulisí:


KoRn: nový videoklip

31. května 2010 v 15:06 | Monsterfuck |  Music News
Přesně jak američtí průkopníci nu-metalu KoRn slíbili, vypouštějí dnes nový videoklip ke skladbě "Oildale (Leave Me Alone)" ze své nadcházející desky "Korn III: Remember Who You Are", která vychází 13. července. Studiová novinka je fanoušky nadmíru očekávána, neboť skupina slibuje návrat ke svým kořenům, čemuž by napovídalo i opětovné angažování producenta Rosse Robinsona, s nímž KoRn spolupracovali na prvních dvou dlouhohrajících albech "KoRn" (1994) a "Life Is Peachy" (1996).

A teď již ono zmiňované video:


Metalfest Open Air: Plzeň - amfiteátr Lochotín, 21.-23.5.2010

30. května 2010 v 17:37 | Monsterfuck |  Reporty
První ročník Metalfestu, prvního letošního open air festivalu v České republice, je již minulostí a na mně teď je, abych jeho průběh ze svého pohledu pro vás nějak sesumíroval. Rádoby vtipné historky z cesty protentokrát necháme stranou (shrňme to do té podoby, že v autě jsem byl DJ já a zbylému osazenstvu vozu se to zrovna moc nelíbilo… nechápu, co všichni mají proti funeral doomu) a pojďme rovnou na kapely.

U každé skupiny jsou uvedeny některé písničky, které během setu zazněly. Vše je řazeno podle mé paměti, takže jsou to pouze "setlisty na ukázku", co se hrálo, a rozhodně nejsou kompletní. Počet uvedených skladeb nezáleží ani tak na tom, jak mám co naposloucháno, ale spíš na samotném koncertu. Občas člověka strhne celkové vyznění a nepamatuje si hrané písničky přestože zná desky nazpaměť (viz například Bathory tribute, ale o tom až později…). Tak či tak, songy jsou uvedeny v abecedním pořadí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


My Dying Bride - And I Walk with Them [live]

29. května 2010 v 19:27 | Monsterfuck |  Videa
V našem malém video seriálu po českých festivalech už pomalu jdeme do finiše, aktuálně jsme v půlce srpna u naší předposlední zastávky - Brutal Assaultu. Jestli si nějaký letní festival zaslouží propagaci a pozornost, je to určitě právě toto josefovské monstrum. Já osobně znám jen opravdu málo festivalů, které by si dávaly takto záležet na sestavě (ta je letos vskutku lahůdková), a to v rámci celé Evropy. Od alternativních partiček a jinde neviděných exkluzivit, přes ty nejbrutálnější extrémy až k těm opravdu velkým plakátovým jménům. To vše a ještě víc letos Josefov zažije. A My Dying Bride? Ano, i tito pionýři extrémního doom metalu se zde představí. Kapela sice koncertuje sporadicky, ale když už, tak to stojí za to a já osobně dám krk na to, že právě oni budou patřit k vrcholům Brutal Assaultu. Na ukázku si dáme živák "And I Walk with Them" z dva roky starého vydání Hellfestu ve Francii.

LIVE:
Brutal Assault 15, 12.-14. srpna 2010, vojenská pevnost Josefov u Jaroměře


Album: A Line of Deathless Kings (2006)
Rok: 2008
Styl: doom/death metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×480
Velikost: 100MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

As I Lay Dying zveřejňují trailer k videu

29. května 2010 v 11:38 | Seda |  Music News
Americká kapela As I Lay Dying dotočila video k songu "Parallels", který se vyskytuje na nejnovějším albu "The Powerless Rise". Videoklip ovšem v plné verzi není, zatím je venku pouze ani ne minutový teaser - viz na konci článku.

Nová deska zatím slaví poměrně úspěch, od 11. května, kdy byla vydána, se prodalo už 38 000 kusů a je na 10. místě v The Billboard 200 Chart. Recenze se již plánuje a brzy se na Sicmaggot objeví.


Lamb of God: Praha - Abaton, 24.5.2010

28. května 2010 v 22:32 | Seda |  Reporty
První návštěva Lamb of God v Praze nemohla zůstat bez pozornosti. Hned jak jsem se dozvěděl, že v Abatonu zahrají, bylo mi jasné, že budu jistým účastníkem. Kapela dlouho Českou republiku míjela, proběhly ale různé spekulace, že by mohla zahrát na letošním Brutal Assaultu. Shindy ale zorganizoval samostatný koncert Lamb of God v Praze a den předtím v Bratislavě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musiczone.cz

Sirenia - The Path to Decay

28. května 2010 v 19:08 | Monsterfuck |  Videa
Benátská noc sice neleží tak úplně v okruhu našeho zájmu, ale proč si občas neodskočit k něčemu lehčímu, že? Zvlášť když si zde i příznivce řízných kytar nějaké ty kapely najde. Mezi těmi několika formacemi, které na Sicmaggot svým vyzněním zapadají a které na letošní Benátské noci zahrají, je třeba i norská gothic metalová skupina Sirenia. Asi už vám došlo (pokud jste se tedy rovnou nepodívali na nadpis článku), že právě jejich kousek si dnes dáme v naší video sekci. A protože Sirenia střídá zpěvačky jak ponožky (čtyři alba - čtyři vokalistky), nebylo by moc logické sahat po jejich archivu s jiným než současným hlasem, takže si dáme ten jediný klip s jejich aktuální (a údajně i definitivní... i když to se říkalo i o té minulé) zpěvačkou Ailyn - "The Path to Decay".

LIVE:
Benátská noc 18, 30. července - 1. srpna 2010, Malá Skála - Český ráj

The Path to Decay video

Album: The 13th Floor (2009)
Rok: 2009
Styl: gothic metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×360
Velikost: 63MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Atheist a Battlelore připravují nahrávání nových alb

28. května 2010 v 16:33 | Monsterfuck |  Music News
>>> Před čtyřmi lety obnovení veteráni death metalu Atheist se konečně odhodlali vstoupit do studia LedBelly v Atlantě, aby zde zaznamenali svou další řadovku. Stane se tak 5. července. Půjde teprve o čtvrté album skupiny od jejího založení v roce 1984 (i když tehdy ještě pod jiným názvem, jako Atheist fungují od 1988), přičemž největší pikantérií je, že předchozí dlouhohrající album "Elements" vyšlo před 17 lety - v roce 1993, což z tohoto nadcházejícího počinu dělá záležitost vskutku očekávanou.

"Pořád nemůžu uvěřit, že jdeme konečně nahrávat. Makali jsme opravdu tvrdě a udělali toho vážně hodně, aby tahle deska byla to, co bychom, jako fanoušci, chtěli od Atheist slyšet. Je to divoké, inteligentní a kurevsky heavy. Až to lidi uslyší, hned řeknou: 'Tohle je Atheist!'" říká o novince zpěvák a kytarista Kelly Shaefer.

>>> O hodně pilnější ve vydávání nosičů jsou finští Tolkienovci Battlelore, kteří začátkem června také obsadí studio. V Sound Supreme Studios za pomoci producenta Janne Saksi vznikne už jejich šestá, dosud nepojmenovaná řadovka, která bude nástupcem dvě léta starého alba "The Last Alliance". Hudebně se kapela chystá vrátit do období prvních alba ("drtící bicí a rychlé kytary"), textově se však vůbec poprvé pokusí o koncepční příběh, který bude, stejně jako všechny předchozí texty Battlelore, vycházet z Tolkienových knih. Novinka by měla vyprávět o hrdinovi Túrinovi, jenž se objevil v knize "Silmarillion".

Kataklysm donahrávali

27. května 2010 v 23:30 | Monsterfuck |  Music News
Kataklysm
Kanadská death metalová drtička Kataklysm dává svým fanouškům na vědomí, že již dokončila nahrávání svého nadcházejícího počinu "Heaven's Venom", jehož vydání je skrze label Nuclear Blast naplánováno na 24. srpna letošního roku. Zbývá už jen dodělat finální mix, který má na starosti Tue Madsen (Moonspell, Dark Tranquillity, Mnemic ad.). Ten již s Kataklysm spolupracoval na jejich čtyři roky staré fošně "In the Arms of Devastation". Produkci si jako obvykle na svá bedra vzal kytarista kapely Jean-François Dagenais. Ten také dokončení nahrávacího procesu za celou skupinu komentuje:

"Je hotovo! Nahrávání našeho nového alba 'Heaven's Venom' je dokončeno. Je tam vše, co od nahrávky Kataklysm můžete očekávat, stejně jako pár vzrušujících překvapení navíc. Každý do toho šel na 150%! Příští rok bude Kataklysm už 20 let a my chceme, aby si nás lidi pamatovali jako kapelu, která to nikdy nevzdala a byla vždy ojedinělá. Tahle explozivní nálož celou scénu posune dál a rozhodně na ni jen tak nezapomenete. Muzika, vokály, produkce, to všechno je absolutní špica. Mix je v rukách Tue Madsena, a jak už jsme dříve řekli, má naši plnou důvěru, protože na albu 'In the Arms of Devastation' odvedl úžasnou práci. Už byste se měli začít připravovat!"

Na závěr si ještě dáme názvy některých skladeb, které se na "Heaven's Venom" objeví: "Blind Savior", "Hail the Renegade", "Push the Venom" a "Soul Made of Shrapnel".

Dååth jdou do studia

27. května 2010 v 21:08 | Monsterfuck |  Music News
Američtí death metalisté Dååth jsou konečně připraveni nastoupit do nahrávacího studia k zvěčnění materiálu pro svou další dlouhohrající desku. Nahrávat se začne již příští týden, o produkci se postará Mark Lewis (Trivium, DevilDriver, All That Remains) a kytarista kapely Eyal Levi. Firma Centruy Media s vydáním počítá na podzim letošního roku.

Daath

Sum 41 musí odložit oba pražské koncerty

27. května 2010 v 0:46 | Seda |  Music News
Punk-rocková kapela Sum 41 náplanovala na 2. června pražské vystoupení, pro velký zájem bylo přidáno ještě jedno na den předtím. Conspiracy Networks ale přišli se zprávou, že oba koncerty se budou muset odložit. Důvodem je lehké zranění bubeníka při autonehodě. Nejedná se o nic vážného, nějakou chvíli léčení ale potrvá. Nový termín bude v první polovině září letošního roku.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud ale chcete vstupenku vrátit, očekávejte, že bude stržen manipulační poplatek. V tomto případě by se mělo jednat max. o 55 korun. Přesné detaily se dozvíme v nejbližších dnech a budou k dispozici na stránkách všech prodejců.

Sum 41 si můžete prozatím vychutnat jen z videa:


Kiss: Praha - O2 Arena, 23.5.2010

26. května 2010 v 18:29 | Seda |  Reporty
Jedna z legend rockové muziky Kiss opět v Praze! Tentokrát se vrátili na podporu desky "Sonic Boom", kterou zahrnuli i do názvu celé turné Sonic Boom Over Europe: From Beginning to the Boom. Jak pojmenování napovídá, byl to rychlý průlet od začátku kapely až doteď. Vzadu na obrazovce tedy občas byly promítány starší fotky členů a pár retro videí. Kiss mají jednou velikánskou výhodu: přes jejich masky není vidět důsledek času - stáří. Například takový Gene Simmons by mi mohl se svým věkem dělat dokonce i dědu. Díky maskám však vypadají stejně jako před 30 lety a jejich show tedy po několik let drží stejný náboj.

Před Kiss zahrála jedna předkapela, konrétně Taking Dawn. Kluci se snažili, ovšem kvůli horšímu ozvučení a ne příliš ideálnímu místu, kde jsem byl, jsem z jejich show moc nepoznal. Songy mi přišly skoro furt stejné, kdybych byl ale asi níž, líbilo by se mi to více. Takhle mě to ale moc nezaujalo a musel jejich vystoupení přetrpět. Kytary byly zabité a zpěvákovi nešlo rozumět. Bicí také postrádaly potřebnou razanci. Blbě se mi to hodnotí, to musí lidé, co byli dole na stání. Na hlavní hvězdy večera je ovšem zvuk vyladěný a bylo to v pořádku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Petr Klapper)

Devilish Impressions: video z příprav další desky

26. května 2010 v 14:07 | Monsterfuck |  Music News
Avantgardě black/death metaloví Poláci Devilish Impressions se po částečném překopání své sestavy (viz zde) konečně naplno pustili do příprav nástupce desky "Diabolicanos - Act III: Armageddon" z roku 2008. Dosud nepojmenovaná novinka by podle aktuálních informací měla vyjít ještě v letošním roce. Tak či tak, kapela teď zveřejňuje první video z příprav alba. První díl hlavně představuje novou sestavu a jako bonus ukazuje pár záběrů z předprodukce (včetně hrubé ukázky nové skladby "Legions of Chaos"). Sledujte zde:


Root mají nového bubeníka

26. května 2010 v 14:00 | Monsterfuck |  Music News
Česká metalová legenda Root hlásí, že našla nového, teď už prý stálého bubeníka. Stal se jím jistý Pavel "Paul Dred" Kubát. Vyjádření kapely vypadá takto:

"Po dvou a půl letém hledání jsme našli nového bubeníka. Stal se jím Pavel 'Paul Dred' Kubát. Děkujeme Markovi Fryčákovi a Peteru Hrnčiríkovi za jejich kvalitní záskok na tomto postu a přejeme jim spoustu úspěchů na jejich hudební dráze."

Rošády na bubenickém postu v Root začaly, když se dlouholetý bicman Evil rozhodl přesedlat ze škopků na kytaru, kde vystřídal dočasného kytaristu Poisona, který svého času zaskakoval na uvolněném místě za zakládajícího Blackieho. Protože je to lehce zamotané, dáme si malé opáčko, jak teď tedy vlastně sestava Root vypadá:

  • Jiří "Big Boss" Valter - zpěv
  • Marek "Ashok" Šmerda - kytara
  • René "Evil" Kostelňák - kytara
  • Igor Hubík - baskytara
  • Pavel "Paul Dred" Kubát - bicí

Baskytarista Slipknot zemřel

24. května 2010 v 23:49 | Corey(8) |  Music News
Paul
Podle informací serveru DesMoinesRegister.com vyšetřuje policie státu Iowa smrt baskytaristy Slipknot, Paula Graye, ke které mělo dojít v jednom z místních hotelů.

Paul Dedrick Gray byl údajně nalezen zhruba v 10:50 ráno zaměstnancem hotelu TownePlace Suites. Policie na místě nenašla žádné důkazy, které by naznačovaly cizí zavinění, vyšetřování však i nadále pokračuje.

Pitva je naplánována hned na zítřek, tedy na úterý 25. května 2010. Součástí budou i toxikologické testy, ty budou pátrat po stopách drog v Paulově těle. Slavnému muzikantovi hrozilo v roce 2003 stíhání za řízení pod vlivem omamných látek, k soudu však, hlavně díky bezproblémové spolupráci Paula s trestními orgány, nakonec nedošlo.

Očití svědci potvrdili, že policie okolo druhé hodiny odpolední z pokoje vynesla několik předmětů doličných, jež by měly pomoci během vyšetřování.

Korzus představují nové video

24. května 2010 v 13:28 | Seda |  Music News
Brazilští thrash metalisté Korzus zveřejnili nové video k písni "Truth", která se vyskytuje na novém albu "Discipline of Hate". Tato deska vychází v Brazíli dnes (tedy 24. května), na ostatních kontinentech vyjde 11. června přes AFM Records. Mezinárodní verze bude mít na CD o jednu bonusovou píseň navíc, konkrétně "We Are Just the Same", na které hostoval Zoltán Farkas, hlavní zpěvák skupiny Ektomorf.

Momentální sestava Korzus se skládá z Marcella Pompeua (vokály), Dicka Sieberta (baskytara), Herose Trencha (kytara), Antonia Araúja (kytara) a Rodriga Oliveiry (bicí).


Insania - Kult hyeny

23. května 2010 v 13:39 | Seda |  Recenze
Insania
Insania je kapela, která se na české scéně vyskytuje už dlouho a patří ke klasickým znakům tvrdé hudby u nás. Svoji činnost provozuje už od roku 1987, ale kvůli problémům tehdejšího režimu (zdravím Jirku, který k tomu nemá daleko) se nemohla naplno projevit. Její vrchol tedy přichází až roku 1992, kde začíná opět naplno využívat název Insania. Na svém kontě, když počítámo pouze tvorbu od roku 92, má celkem 13 prací. Společně i s novinkou "Kult hyeny".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Jorn a deska pro Dia

22. května 2010 v 16:54 | Seda |  Music News
Frontman kapely Masterplan, Jørn Lande, plánuje vydat desku pro nedávno skonalého Ronnieho Jamese Dia. Album se bude jmenovat samozřejmě "Dio" a bude vydáno přes Frontiers Records 2. června v Evropě a o 25 dní později v Americe.

Tato placka bude obsahovat některé známé pecky od Dia a některé nové kousky. Například "Song for Ronnie James", který Jørn speciálně pro toto album napsal.

Tracklist "Dio":
01. Song for Ronnie James
02. Invisible
03. Shame on the Night
04. Push
05. Stand Up and Shout
06. Don't Talk to Strangers
07. Lord of the Last Day
08. Night People
09. Sacred Heart
10. Sunset Superman
11. Lonely Is the Word / Letters from Earth [2010 version]
12. Kill the King
13. Straight Through the Heart [live]
+ Song for Ronnie James [video]

Je libo online přenos koncertu Fear Factory?

21. května 2010 v 20:13 | Seda |  Music News
Pokud plánujete navštívit Brutal Assault nebo Sonisphere, kde Fear Factory zahrají dohromady tři vystoupení (2x na Brutal Assaultu, 1x na Sonisphere), a nemůžete vydržet, dostáváte unikátní šanci podívat se na jejich koncert přímo z domova. TheRaveLive.com totiž bude pořádat přímý přenos v sobotu 29. května ve 20:30. Společně s Fear Factory zahrají i Prong, Silent Civilian a Thy Will Be Done.

Stream nabídne až sedm kamer, zvuk bude zhruba odpovídat CD kvalitě. Tato stránka už streamovala několik koncertů, např. Shinedown, Underoath nebo Cannibal Corpse.

Ke sledování potřebujete splnit tyto kroky:
- Běžte na tento odkaz.
- Pokud nejste členem, tak klikněte na "Free Signup" a přihlašte se.
- Zvolte možnost "Fan" a vyplňte informace.
- 29. května spusťte stránku a zvolte "Fear Factory Broadcast".

Nový song od Equilibrium online

21. května 2010 v 20:00 | Seda |  Music News
Německá kapela Equilibrium zveřejňuje nový song na svém MySpace profilu. Tento song se bude vyskytovat na nové desce "Rekreatur", která vyjde 18. června přes Nuclear Blast. Equilibrium se již brzy představí i v našich končinách, na své turné zařadili vystoupení na Metalgate Massacre (3. června). Pokud by někdo neznal tuto akci, tak se jedná o soutěž mladých kapel a Equilibrium zde vystoupí jako speciální hosté.

Tracklist "Rekreatur":
01. In heiligen Hallen
02. Der ewige Sieg
03. Verbrannte Erde
04. Die Affeninsel
05. Der Wassermann
06. Aus ferner Zeit
07. Fahrtwind
08. Wenn Erdreich bricht
09. Kurzes Epos

Burden of Grief zveřejňují datum vydání své desky

20. května 2010 v 19:08 | Seda |  Music News
Němečtí melodičtí death/trasheři Burden of Grief stanovili datum vydání nové nahrávky "Follow the Flames". Pod křídly Massacre Records se album dostane do všech obchodů 2. června. Pro fajnšmekry samozřejmě vyjde i rozšířená verze, na které se bude vyskytovat osm coverů metalových klasik. Poslední počin vyšel před třemi roky a nesl název "Death End Road".

Tracklist "Follow the Flames":
01. Ignition (Intro)
02. Follow the Flames
03. Born in Fire
04. The Arms of Death
05. Disruption of a Confused Mind
06. Doomed to Fail
07. No Way Out
08. Mirror of Truth
09. Burning Red Eyes
10. Fallen
11. Rise Like a Phoenix

Bonus CD:
01. Aces High [Iron Maiden cover]
02. The Four Horsemen [Metallica cover]
03. Break on Through [The Doors cover; hostuje Dan Swanö]
04. Mouth for War [Pantera cover]
05. Fool for Your Loving [Whitesnake cover]
06. Refuse / Resist [Sepultura cover; hostuje Sabina Classen]
07. Hell Ain't a Bad Place to Be [AC/DC cover]
08. Valhalla [Blind Guardian cover; hostuje Gerre]

Dvě nové kapely do Jaroměře

20. května 2010 v 13:40 | Seda |  Music News
Festivalová sezóna se již pomalu blíží. Počínaje dneškem začíná nováček na poli Metalfest, do Brutal Assaultu však máme ještě pár měsíců k dobru a s tím přichází i nové kapely. Dosavadní sestavu doplní kapely Алконост a Sadist.

Алконост je ruská pagan-folková kapela. Momentálně vychází její sedmé album "На Крыльях Зова". Sadist pocházejí z jihu Evropy, a to z Itálie. Prezentují se progresivním death metalem a také mají na pořadníku novou placku s názvem "Season in Silence".


Keep of Kalessin - Reptilian

20. května 2010 v 0:38 | Monsterfuck |  Recenze
I když to sám nemám moc rád, dáme si dnes na začátek recenze menší opáčko z historie kapely. Důvod je vcelku jednoduchý - jsem holt prase líné a nemám teď náladu vymýšlet kolosální, sáhodlouhé a album do posledního šroubku rozebírající recenze, proti nimž je "Vojna a mír" čtivo pro předškolní omladinu. Tak pojďme na to...

První nosiče Keep of Kalessin vznikly v druhé půlce 90. let a nějaký vodvaz to, alespoň pro mě, není. Asi na tom vážně ale něco bude, neboť kapela stadióny bořit nezačala, spíš jen po problémech se sestavou vyšuměla a konec... jenže hlavní tahoun Obsidian Claw to jen tak nenechal a po několika letech formaci obnovil. Pro comebackové minialbum "Reclaim" ukecal opravdu reprezentativní sestavu (kolikrát na jedné placce slyšíte Attilu Csihara a Frosta?) a o skupinu se začalo zajímat více lidí. Následovalo obstarání nové sestavy (včetně navrátivšího se bubeníka Vyla) a jelo se nanovo - vyšla "Armada", která Keep of Kalessin opravdu vyšvihla. Určitě nebudu jediný, kdo tuhle fošnu považuje za dosavadní vrchol celé tvorby Keep of Kalessin.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!