close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2010

Manowar - Gods of War

30. dubna 2010 v 18:58 | Monsterfuck |  Videa
Letošnímu ročníku Masters of Rock bude jednoznačně vládnout klasický heavy metal, popřípadě jeho příbuzné odnože power a speed, a tak není žádným překvapením, že i králem celého vizovického ansámblu nebude nikdo jiný než kovaní heavy metalisté. A tentokrát to budou ti nejkovanější ze všech kovaných - nikdo menší Manowar, kapela, kterou jedni milují a uctívají až za hrob a kterou druzí nenávidí a vysmívají se jí, kudy chodí. Já osobně stojím tak někde na pomezí, což v podstatě znamená, že jim ten jejich bezesporu přehnaný patos nežeru, ale to, že Manowar hrají dobrou muziku, mi nikdo nikdy nevymluví, to je prostě a jednoduše fakt. Nejedno jejich album dnes už je a navždy bude zapsáno zlatým písmem v kronice metalové hudby, a to rozhodně zaslouženě. Poslední album "Gods of War" se symfonickým orchestrem však fanoušky, kteří očekávali další porci hrdinnských hoblovaček, moc kladně přijata nebylo. Jenže svým způsobem neprávem, protože se rozhodně nejedná špatnou nahrávku, což dokazuje i výtečná a epická titulní věc v podobě následujícího videoklipu.

LIVE:
Masters of Rock, 15.-18. července 2010, Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek


Album: Gods of War (2007)
Rok: 2007
Styl: heavy metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×360
Velikost: 102MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Tarot - Gravity of Light

29. dubna 2010 v 22:47 | Monsterfuck |  Recenze
Gravity of Light
V každém promo materiálu k albu "Gravity of Light" stojí, že v kapele působí Marco Hietala z Nightwish. Přitom by to mělo být obráceně a Nightwish by se měli všude chlubit, že u nich hraje frontman Tarot. Jednak proto, že Marco se svým bráchou Zacharym Tarot založili už hluboko v 80. letech, kdy byli nějací Nightwish ještě na houbách, ale hlavně proto, že jde o dost lepší muziku. Je to sice věc názoru, ale nikdo mi to nevymluví, a to i když přes svůj vkus nic proti Nightwish nemám.

Přesto se Tarot nedostává takové pozornosti, jakou by si podle kvality svých alb zasloužili (i když v posledních pár letech se to už zlepšuje), zvláště pak ta poslední dvě - "Suffer Our Pleasures" z roku 2003 a zejména "Crows Fly Black" z roku 2006 - jsou opravdu výtečné nahrávky, které musí každého hladovce po heavy metalu vydatně zasytit. A právě vycházející "Gravity of Light"? Po vydatném poslouchání mohu s klidem do světa vyhlásit, že ano, "Gravity of Light" za svými předchůdci nikterak nezaostává a opět se jedná o výtečnou desku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ozzy ukázal obal nadcházejícího alba

29. dubna 2010 v 17:52 | Monsterfuck |  Music News
Ozzy Osbourne vypustil na internet obálku svého příštího alba původně pojmenovaného "Soul Sucka", jehož název ale musel být kvůli nevoli fanoušků změněn na úderné "Scream". Deska vyjde 15. června pod hlavičkou Epic Records a onu obálku, která ji bude zdobit, můžete prohlížet vpravo.

Produkci tohoto nástupce "Black Rain" z roku 2007 si opět společně se samotným Ozzym Osbourbem rozdělil Kevin Churko. Zatímco produkční dvojka zůstala od minule zachována, změna se odehrála na postu kytary, kde po dlouhých letech vystřídal Zakka Wylda Gus.G z Firewind. Tak jako tak, na placce posluchači najdou následující jedenáctku písniček:

01. Let It Die
02. Let Me Hear You Scream
03. Soul Sucker
04. Life Won't Wait
05. Diggin' Me Down
06. Crucify
07. Fearless
08. Time
09. I Want It More
10. Latimer's Mercy
11. I Love You All

Crystal Viper vydávají živák

29. dubna 2010 v 17:26 | Monsterfuck |  Music News
Polská heavy metalová kapela Crystal Viper vydá 4. června své první živé album "Defenders of the Magic Circle: Live in Germany", jehož záznam, jak již název napovídá, byl pořízen na festivalu Magic Circle v Německu v loňském roce. Kromě toho bude placka obsahovat ještě tři studiové bonusy. Obal a tracklist prohlížejte dole.

V létě se pak Crystal Viper vydají do studia, aby zde nahráli své celkově již třetí dlouhohrající album, které by mělo vyjít koncem letošního roku. Minulá deska kapely vyšla v únoru 2009 pod názvem "Metal Nation".

Tracklist "Defenders of the Magic Circle: Live in Germany":
Koncert:
01. Breaking the Curse
02. Metal Nation
03. Legions of Truth
04. The Island of the Silver Skull
05. Shadows on the Horizon
06. The Last Axeman
07. [surprise track!]
Bonusy:
08. The Wolf and the Witch [poprvé na CD]
09. Stronghold: Under Siege [skladba z limitované edice singlu]
10. Obsession (It Burns for You) [Virgin Steele cover; nikdy dříve nevydáno]

Defenders of the Magic Circle

Cradle of Filth podepisují s Peaceville

28. dubna 2010 v 21:08 | Monsterfuck |  Music News
Britské hvězdy extrémního gotického metalu Cradle of Filth podle všeho opouštějí label Roadrunner a podepisují smlouvu s další anglickou firmou Peaceville Records (My Dying Bride, Katatonia, Darkthrone ad.). Nadcházející deska Cradle of Filth vyjde v nákladu vlastního vydavatelství kapely AbraCadaver a Peaceville si na starost vezmou distribuci. Datum vydání nástupce "Godspeed on the Devil's Thunder" z roku 2008 je stanoveno na říjen letošního roku, album se bude jmenovat "All Hallows Eve".

Enochian Crescent: "NEF.VI.LIM" je venku

28. dubna 2010 v 18:31 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní black metalisté Enochian Crescent z Finska právě dnes skrze Woodcut Records vydali své nové minialbum "NEF.VI.LIM". Fanoušky netrpělivě vyčkávaný přímý nástupce vysoce ceněné dlouhohrající desky "Black Church" z roku 2006 je zároveň prvním vydaným materiálem za poslední čtyři roky. "NEF.VI.LIM" obsahuje celkem šest skladeb (viz jejich seznam dole) o celkové délce jedné půlhodiny. K dispozici je buď download anebo ve fyzické podobě CD ve formátu digipack.

Už od 23. března se internetem pohybuje první singl ke písni "Lyijysiipi", který můžete poslouchat v klipu dole. Kompletní nahrávku "NEF.VI.LIM" můžete ochutnávat na této adrese.

Tracklist "NEF.VI.LIM":
01. Lyijysiipi (Wings of Lead)
02. Mato Musta Maanalainen (Black Wyrm Below)
03. Muisto Sorkasta (Memory of a Cloven Hoof)
04. Ystävämme Nukkuu (Our Friend Sleepeth)
05. Golgotha
06. Omega Nefilim


Hardcore legenda a prasečina míří na Brutal Assault

28. dubna 2010 v 16:13 | Seda |  Music News
Jako každý týden se dozvídáme nové kapely pro jeden z největších českých metalových festivalů Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 12.-14. srpna v Josefově.

Další potvrzenou kapelou je opět newyorská hardcorová legenda. Nejedná se o Agnostic Front, kteří už v line-upu jsou, ale o Cro-Mags. Skupina je na scéně již přes dvacet let a je velkou součástí NY hardcore muziky.

Jako další do smečky přibyde troška nechutnosti. Němci Cock and Ball Torture, hrající goregrind, získali status nejperveznější kapely, která preferuje tento žánr. Myslím, že je tedy se na co těšit.

Na ukázku Cock and Ball Torture se můžete podívat v amaterském videoklipu:


Festival Sonisphere se přesouvá

27. dubna 2010 v 17:46 | Monsterfuck |  Music News
Po internetu už sice tato zpráva běhá nějakou dobu, některé servery nebo rádia to dokonce již zveřejnily jako zaručenou informaci, ale oficiální potvrzení ze strany pořadatele přichází až nyní - mamutí festival Sonisphere se opravdu stěhuje. Místo původně avizovaného letiště Hradčany u Mimoně se akce odehraje na letišti v Milovicích, datum se však nemění - Sonisphere bude 19. června.

Line-up:
Metallica (USA), Slayer (USA), Megadeth (USA), Anthrax (USA), Heaven & Hell (UK), Alice in Chains (USA), Rise Against (USA), Stone Sour (USA), Mastodon (USA), DevilDriver (USA), Volbeat (DEN), Pendulum DJ's (AUS), Adam Freeland (UK), John B (UK), Krucipüsk (CZ), Wohnout (CZ) + další budou potvrzeny

Pro oficiální vyjádření navštivte stránky festivalu.


Grave zveřejnili obal nadcházející fošny

27. dubna 2010 v 17:34 | Monsterfuck |  Music News
Jak jsme vás před pár dny informovali, klasici švédské odnože death metalu Grave chystají na 14. června svou dévátou studiovku "Burial Grounds". Pro bližší info mrkněte na předchozí článek, protože dnes kouknem jen na to, co je nové, což je oldchoolovým odérem značně zapáchající obálka desky:

Keep of Kalessin streamují další novou pecku

26. dubna 2010 v 18:01 | Monsterfuck |  Music News
Norští "ne zas tolik extrémní" black metalisté Keep of Kalessin vydají zanedlouho, konkrétně 10. května, své páté studiové album "Reptilian". A protože při pohledu na kalendář není moc těžké zjistit, že 10. květen už pomalu buší na dveře, byl by v tom čert, aby kapela nehodila lačnícím nedočkavcům nějaký song na MySpace. A světe div se, ono tomu tak doopravdy je! Po singlové "The Dragontower", s níž Keep of Kalessin bojovali i v norské Eurovizi, tak můžete ochutnávat i druhou "The Awakening".

Hlavní skladatel a kytarista Obsidian Claw o "Reptilian" prohlásil, že muzika na něm je mnohem přímější a s větším tahem na bránu než kdy v minulosti, čemuž byla přizpůsobena obálka, kterou si můžete společně s tracklistem prohlédnout tu:

01. Dragon Iconography
02. The Awakening
03. Judgement
04. The Dragontower
05. Leaving the Mortal Flesh
06. Dark as Moonless Night
07. The Divine Land
08. Reptilian Majesty


Brutalassaultoidní & Mastersofrockoidní novinky

26. dubna 2010 v 17:37 | Monsterfuck |  Music News
>>> Menší změny v organizaci letošního 15. ročníku festivalu Brutal Assault, který se odehraje 12.-14. srpna v Josefově, byly právě ohlášeny. Nechme promluvit oficiální zprávu:
"Změna je život a pondělí nemusí pro fanoušky BA znamenat pouze tradiční příděl dvou nově potvrzených kapel. Namísto toho vám dnes přinášíme informace o několika novinkách, které ozvláštní letošní ročník festivalu.

První pozitivní zprávou je navýšení počtu vystoupivších kapel z původního čísla 66 až na 75! Důvodem je další novinka, a to sice středeční "warm-up party", během níž se představí na 8 kapel, které by vás měly správně nažhavit na ostrý čtvrteční start festivalu. Čtvrteční začátek letos dozná také podstatné změny, neboť bude zahájen netradičně již ve 12:00h! (namísto obvyklé 15. hodiny odpolední). Důvodem tohoto časového předsunu je snaha nabídnout vystupujícím kapelám delší hrací časy. A pokud jste zvědaví na nově potvrzené kapely, pak pozorně sledujte náš web i v dalších dnech…"

Další změna se týká ceny lupení, která bude od 1. května navýšena o 100 korun na 1200, resp. 1400 (záleží, kde nakupujete). Za tuto cenu dostanete nášup těchto kapel:

Agnostic Front (USA), Ahab (GER), Aura Noir (NOR), Bal-Sagoth (UK), Bleed from Within (UK), Bonded by Blood (USA), Candlemass (SWE), Cannibal Corpse (USA), Catamenia (FIN), Children of Bodom (FIN), Converge (USA), Demonic Resurrection (IND), Despised Icon (USA), Devin Townsend (CAN), Devourment (USA), Diablo Swing Orchestra (SWE), Dying Fetus (USA), Ensiferum (FIN), Fear Factory (USA), Gaza (USA), Gojira (FRA), Gorgoroth (NOR), Graveworm (ITA), Gwar (USA), Hypnos (CZ), Hypocrisy (SWE), Ihsahn (NOR), Ill Nino (USA), Jesu (UK), Kalmah (FIN), Kylesa (USA), Kypck (FIN), Lock Up (UK), Lost Soul (POL), Macabre (USA), Madder Mortem (NOR), Meshuggah (SWE), Mnemic (DEN), Monstrosity (USA), Moonsorrow (FIN), My Dying Bride (UK), Napalm Death (UK), Necrophagist (GER), Obituary (USA), Origin (USA), Proghma-C (POL), Ragnarok (NOR), Rotten Sound (FIN), Sarke (NOR), Sepultura (BRA), Sigh (JAP), Suicidal Angels (GRE), Sybreed (SWI), Tankard (GER), The Arusha Accord (UK), The Black Dahlia Murder (USA), Trail of Tears (NOR), Watain (SWE)

>>> Vizovický příbuzný s krycím jménem Masters of Rock je o něco skromnější a místo rozsáhlejších novinek jen přihazuje jedno jméno na seznam: jsou jím power metalisté Rising Dream z Chorvastka. Stejně jako v případě josefovské bestie i u Pana Vizovičáka si dáme opáčko v podobné dosud potvrzené soupisky:

Accept (GER), Annihilator (CAN), Arakain (CZ), Axel Rudi Pell (GER), Behemoth (POL), Bloodbound (SWE), Callejon (GER), Citron (CZ), Communic (NOR), Delain (NL), Destruction (GER), Doga (CZ), Doro (GER), Epica (NL), Euthanasia (CZ), Final Fiction (CZ), Gaia Messiah (CZ), Gamma Ray (GER), Grand Magus (SWE), Harlej (CZ), Holyhell (USA), Kimaera (LB), Lacrimosa (GER), Legendy se vrací (CZ), Lordi (FIN), Manowar (USA), Masterplan (GER), Metalforce (GER), Mike Terrana (USA), Miloš Dodo Doležal & band (CZ), Rhemorha (RUS), Primal Fear (GER), Queensrÿche (USA), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Škwor (CZ), Tarja (FIN), Tublatanka (SVK), Unisonic (GER), Visací Zámek (CZ)

Imperium Dekadenz - Procella Vadens

25. dubna 2010 v 18:31 | Monsterfuck |  Recenze
Přestože Němci Imperium Dekadenz mají již pár let a pár nahrávek za sebou, dokud letos v lednu nevypustili do světa své třetí velké album "Procella Vadens", jaktěživ jsem o nich neslyšel. A po poslechu jejich novinky musím chtě nechtě přiznat, že mi až dosud unikala kapela, jejíž hudební produkce je natolik vydařená, že by byla opravdu škoda jí pozornost nevěnovat.

Imperium Dekadenz se pohybují v mantinelech black metalového spektra, avšak pokud prahnete po nějakém čistokrevném zlu, tady ho nehledejte. Ústřední dvojice Horaz a Vespasian (+ tři další kumpáni na živá vystoupení) se totiž vzhlédla v pomalé a melancholické podobě žánru, což je jedině dobře, neboť minimálně nahrávka "Procella Vadens" jasně ukazuje, že tato tvář je pro Imperium Dekadenz jako stvořená, a zároveň protože rychlopalebných prasáren je s prominutím přece jenom jak nasráno, kdežto skupin, s nimiž by Imperium Dekadenz mohli být porovnáváni, je o poznání méně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Devian chystají další placku a pozměňují sestavu

25. dubna 2010 v 18:00 | Monsterfuck |  Music News
Švédská extrémně metalová smečka Devian hlásí, že již započaly práce na nástupci druhé desky "God to the Illfated" z roku 2008. Tři nové skladby "I Am the Serpent", "Forever Crowned in Blasphemy" a "Victimized" již dokonce můžete ochutnávat na MySpace profilu kapely. S těmito třemi songy Devian plánují ulovit nějaký label na vydání celého alba, neboť se nedávno rozešli se svým dosavadním vydavatelstvím Century Media.

Skupina také hlásí, že musela pozměnit svou sestavu. Citelnou trátou jistě bude odchod zakládajícího člena a dosavadního zpěváka Legiona, jehož si jistě všichni budou pamatovat jako bývalého vokalistu slovutných Marduk v letech 1995-2003. Místo něj se za mikrofon postaví kytarista Joinus. Nováček však nastupuje na post baskytaristy - novým členem Devian se stává Carl Stjärnlöv, který již kapele vypomáhal jako host na předchozích koncertních šňůrách. Živá premiéra nové sestavy se odehraje 20. května ve Stockholmu.

Video nejen o nahrávání oněch tří nových songů sledujte tady:


Carnifex - Hell Chose Me

24. dubna 2010 v 21:01 | Seda |  Recenze
Deathcore je stále více oblíbeným žánrem, který chce hrát kde kdo. Ne vždycky se ale povede napsat a nahrát kvalitní materiál. A tak některé deathcorové kapely rychleji skončí, než vůbec začnou. Tento problém se ale netýká americké kapely Carnifex, která se na scéně drží už něco přes pět let a nahrála (i s touto) tři desky. Tato banda si zahrála i na minulém ročníku Brutal Assaultu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mater Monstifera se chystá nahrávat a zároveň přichází o zpěváka

24. dubna 2010 v 16:47 | Monsterfuck |  Music News
Mater Monstifera
Jihočeská black metalová skupina Mater Monstifera se v současné době věnuje skládání materiálu pro svou druhou dlouhohohrající desku s pracovním názvem "Na zrcadlech lží". Do studia Prodigy v Českých Budějovicích se chystá nastoupit v létě a album pod křídly I.F.A. Records vydat ku příležitosti oslav 10. výročí kapely, které se za účasti skupin Isacaarum a Belligerence bude slavit 16. října. Půjde o nástupce pět let starého debutu "Zrozen z hříchu".

Druhou, pro fungování Mater Monstifera méně příjemnější novinkou je odchod dosavadního zpěváka Destructora z pracovních důvodů. Formace v současné době hledá náhradu, případní zájemci najdou více informací na stránkách skupiny.

Twilight of the Gods: záběry ze zkoušky + rozhovor

23. dubna 2010 v 20:28 | Monsterfuck |  Music News
Jedním z největších taháků letošního prvního ročníku Metalfest Open Air v amfiteátru Lochotín v Plzni bude bezesporu all-star tribute kapela Twilight of the Gods, složená ze známých hudebníků (nejen) black metalové scény, kteří několika svými ojedinělými koncerty vzdají hold nesmrtelné legendě metalové hudby Bathory, jejíž hlavní mozek Quorthon před šesti lety zemřel. Norský server Imhotep se za projektem vypravil do jejich zkušebny v Oslu, kde pořídil několik záběrů z jedné ze zkoušek na připravovaná vystoupení a rozhovor s představiteli. Na video se můžete podívat na konci článku.

Pozorný čtenář postřehne, že původně avizovaného baskytaristu Iscariaha (Dead to This World, Wurdulak, ex-Immortal ad.) vystřídala jiná, avšak neméně kultovní persóna norské scény - Frode Glesnes alias Grimar z Einherjer, jedné z prvních viking metalových skupin vůbec. Sestava je tedy v současnosti následující:

 • Naihmass Nemtheanga - zpěv (Primordial ad.)
 • Blasphemer - kytara (Ava Inferi, Aura Noir, ex-Mayhem ad.)
 • Patrik Lindgren - kytara (Thyrfing)
 • Grimar - baskytara (Einherjer, Battered)
 • Nicholas Howard Barker - bicí (Lock Up, Benediction, ex-Dimmu Borgir, ex-Cradle of Filth, ex-Brujeria a asi tisíc dalších)


Videonálože z dílen Hypocrisy, Hatebreed a Rammstein

23. dubna 2010 v 17:34 | Monsterfuck |  Music News
Jelikož je Monsterfuck líný chuj, vezměme to tentokrát zkratkovitě, bez obvyklých okecávaček, avšak bez vynechání čehokoliv důležitého:

>>> Nový klip ke své poslední fošně "A Taste of Extreme Divinity" představují legendy švédského melo-deathu Hypocrisy. Zfilmování se dočkala pecka "Weed Out the Weak", juknout se můžete tu:


Jen ještě doplňme, že Hypocrisy a) chystají koncertní DVD (záznam pořízen 27. února v hlavním městě Bulharska); b) vystoupí jako jedni z headlinerů na českém festivalu Brutal Assault.

>>> Aby toho nebylo pro dnešek málo, dáme si ještě trochu toho řízného HCčka - s novým klipem přicházejí rovněž Hatebreed, kteří pohyblivými obrázky vybavili písničku "Everything Bleeds Now". Koukejte tady:


>>> Poslední na pořadu dne (ehm, novinky) jsou německé hvězdy Rammstein. Ti přispěchali s třetím klipem ke své aktuální desce "Liebe ist für alle da" (vyšla loni v říjnu). Video vzniklo k songu "Haifisch":


Mekong Delta chystají další album

23. dubna 2010 v 17:18 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví inovátoři Mekong Delta z Německa se chystají 10. června vypustit již druhou desku po svém comebacku v novém tisíciletí, celkově půjde o jejich deváté dlouhohrající album. Novinka "Wanderer on the Edge of Time" bude koncepčním dílem, které pokračuje v příběhu začatém skladbou "Shades of Doom" (album "The Principle of Doubt" - 1989) a polovinou počinu "Dances of Death (and Other Walking Shadows)" (1990). Právě chystané pokračování tentokráte zabere plochu celé nahrávky. Mekong Delta dále slibují, že půjde o jejich nejprogresivnější materiál vůbec, který překoná všechny jejich dosavadní desky.

Na obal, jehož autorem je Eliran Kantor (artworky např. pro Testament, Sigh, Gwar ad.), a seznam songů, které se na albu "Wanderer on the Edge of Time" objeví, se můžete podívat tady:

01. Intro - Concert Guitar
02. Ouverture
03. "A Certain Fool" (Le Fou) // Movement 1
04. Interlude 1 - Group
05. "The 5th Element" (Le Bateleur) // Movement 2
06. Interlude 2 - Group
07. "The Apocalypt - World in Shards" (La Maison Dieu) // Movement 3
08. Interlude 3 - Concert Guitar
09. "King with Broken Crown" (Le Diable) // Movement 4
10. Intermezzo (Instrumental) // Movement 5
11. Interlude 4 - Group
12. "Affection" (L' Amoureux) // Movement 6
13. Interlude 5 - Group
14. "Mistaken Truth" (Le Hérétique) // Movement 7
15. Finale

Záběry z natáčení klipu Accept

22. dubna 2010 v 21:47 | Monsterfuck |  Music News
Znovuobnovená legenda německého heavy metalu Accept to zřejmě se svým návratem myslí opravdu vážně, i když se k ní nepřipojil původní frontman a jeden z někdejších tahounů Udo Dirkschneider. Accept však s novým vokalistou Markem Tornillem dali dohromady zbrusu nové album "Blood of Nations" a na jeho podporu právě natočili klip k songu "Teutonic Terror". Ještě než bude zveřejněna jeho finální podoba, můžete alespoň mrknout, jak to na place vypadalo:


Pokud byste chtěli obrozené Accept vidět naživo, měli byste někdy mezi 14. a 18. červencem vyrazit do Vizovic, protože právě zde, na festivalu Masters of Rock, Accept vystoupí.

Grave připravují na červen další placku

22. dubna 2010 v 21:35 | Monsterfuck |  Music News
Veteráni švédského death metalu Grave vydají skrze Regain Records 14. června svou novou placku, která do vínku dostala vpravdě romantické jméno "Burial Ground". Podle frontmana Ola Lindgrena kapela právě teď ve studiu dolaďuje poslední detaily a konečný výsledek by měl být hotov během několika dní. Kromě názvu a data vydání byl dále ještě zveřejněn tracklist, jenž vypadá následovně:

01. Liberation
02. Semblance in Black
03. Dismembered Mind
04. Ridden with Belief
05. Conquerer
06. Outcast
07. Sexual Mutilation
08. Bloodtrail
09. Burial Ground

Předchozí studiová deska Grave vyšla 21. dubna 2008 pod názvem "Dominion VIII". Obsahovala celkem devět skladeb, z nichž jedna - "Annihilated Gods" - byla znovunahranou vykopávkou z dema "Sick Disgust Eternal" z roku 1988. Jako host se na albu představil zpěvák Matti Kärki z další švédské death metalové stálice Dismember, který vypomohl s textem k úvodní skladbě "A World in Darkness".

Noví Sekhmet jsou venku

22. dubna 2010 v 17:06 | Monsterfuck |  Music News
Děčínská UGBM horda Sekhmet právě vydala delší dobu avizované dlouhohrající album "Opus zrůdy" pod hlavičkou britské firmy Aphelion Production. Jedná se o nástupce tři roky staré desky "Okularis Infernum", celkově jde již o třetí studiový počin kapely.

Dvě nové skladby "Opus zrůdy" a "Dějiny nenávisti" můžete poslouchat na MySpace profilu Sekhmet.

Tracklist "Opus zrůdy":
01. Intro
02. Nástroje bolesti
03. Čas poselství
04. Poprava
05. Opus zrůdy
06. Pochmurnost vlastní slepoty
07. Legie vítězství
08. Píseň války
09. Dějiny nenávisti
10. Under a Funeral Moon [Darkthrone cover]

Rozhovor o "Opusu zrůdy" s kytaristou Setem čtěte zde.

Silent Stream of Godless Elegy nahrávají

22. dubna 2010 v 16:52 | Monsterfuck |  Music News
Moravští folk-doomaři Silent Stream of Godless Elegy se právě nacházejí v GrapowStudios, kde nahrávají svou nadcházející desku "Návaz", která by měla vyjít začátkem léta. Jak jim jde práce od ruky, se můžete podívat níže na dvou před pár dny zveřejněných klipech ze studia. Videa konkrétně zachycují nahrávání kytar a bicích a obsahují tím pádem samozřejmě i nějaké ty malé ukázky nové hudby.


Tracklist v abecedním, nikoliv však konečném pořadí vypadá takto:

 • Dva stíny mám
 • Mokoš
 • Pramen, co ví
 • Přísahám
 • Samodiva
 • Skryj hlavu do dlaní
 • Slava
 • Sudice
 • Zlatohlav


Istapp zveřejňují obal svého debutu

22. dubna 2010 v 9:07 | Monsterfuck |  Music News
Švédští black metalisté a "anti-uctívači Slunce" Istapp chystají ve spolupráci s vydavatelstvím Metal Blade na 8. června svou první dlouhohrající desku "Blekinge" a teď odhalili její obal, o jehož vytvoření se postaral samotný baskytarista skupiny, C. Ashuck von Renvaktar.

"Z hlubin své mysli vytáhl Lord Ashuck obal 'Blekinge' - starý dub značící osudovou cestu, na níž se náš svět musí vydat. Bezpochyby poraní oči všech uctívačů Slunce, kteří se na něj odváží podívat," stojí v prohlášení Istapp ohledně obalu.

Další neskromná slova však putují také na adresu nahrávky samotné: "Jsme si jistí, že tento kousek smrtícího umění zničí vás všechny a bude prvním a jediným pravým metalovým albem na světě."

Tracklist "Blekinge":
01. Vinterriket
02. Köldens Union
03. 1160 (Miovik)
04. I Väntan På Den Absoluta Nollpunkten
05. Evig Köld Koncentrerad
06. Snö
07. Fjällhöga Nord
08. Bortgång Af Alvrödul, Ljusets Förfall
09. -
10. Blekinge

Acheron končí

22. dubna 2010 v 8:47 | Monsterfuck |  Music News
Další kapela se rozhodla ukončit svou činnost - po 22 letech páchání death/black metalového rouhání se fanoušci mohou rozloučit s veterány zámořské extrémní scény Acheron. Do konce roku plánují ještě objet rozlučkové turné a s příchodem 1. ledna 2011 zmizí nadobro.

Dlouhohrající labutí píseň Acheron, "The Final Conflict: Last Days of God" (recenze), vyšla v dubnu loňského roku.


Disturbed odhalili název další desky

22. dubna 2010 v 8:32 | Monsterfuck |  Music News
Američtí metalisté Disturbed z Chicaga pojmenovali své nadcházející album, které právě dokončují ve studiu, "Asylum". Natáčí se už od února, přičemž label Relapse Records s vydáním počítá na konec léta. Podle slov zpěváka Davida Draimana mohou fanoušci očekávat tu nezvyzrálejší a nejlepší desku Disturbed vůbec (jak jinak, že...).

Disturbed