Změny u Heiden: odchod baskytaristy a dočasná pauza

29. března 2010 v 14:59 | Monsterfuck |  Music News
Ne moc veselé zprávy přicházejí od brněnské kapely Heiden, která je nucena na neurčito pozastavit svou činnost kvůli zranění ruky zpěváka a kytaristy Kverda. Skupinu také po třech letech opouští baskytarista dalias qelhma, což situaci také notně komplikuje. Podrobnosti ve vyjádření Heiden:

"Je naší nemilou povinností vám oznámit dvě chmurné novinky z našeho tábora, mající zcela zásadní dopad na fungování Heiden v blízké budoucnosti. Tou první je závážné zranění Kverdovy pravé ruky a z toho plynoucí dočasné pozastavení aktivní činnosti kapely. Druhou novinkou je odchod baskytaristy daliase qelhmy, který nás opustil z důvodu dlouhodobě trvajících názorových neshod v otázkách vnitrokapelního řádu a budoucího hudebního směřování. Ve světle těchto zpráv dáváme na vědomí, že jsme nuceni do odvolání pozastavit veškeré koncertní aktivity. A zároveň informujeme, že případní zájemci o post baskytary v Heiden se mohou hlásit na mailu info@heidenhorde.com nebo telefonu +420 605 719 473. V přímé souvislosti s těmito změnami dojde v brzké době i k rekonstrukci oficiálních stránek http://heidenhorde.com. Věříme, že vás, stejně jako nás samotné, tyto zprávy neodradí a že nám i nadále zachováte svoji přízeň."

Pozastavení činnosti Heiden se s největší pravděpodobností nebude týkat jen koncertů, ale dotkne se i přípravy nového materiálu, do něhož už se kapela pustila. Doposud byly nahrány demo verze celkem čtyř nových skladeb (fotky z nahrávání zde). Předchozí deska "Obsidian" (recenze tu, rozhovor k ní zde) vyšla v březnu loňského roku a nahrána byla ve studiu Shaark.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Konys Konys | 31. března 2010 v 13:34 | Reagovat

tuhle partu jsem viděl několikkrát i na živo. A přes jejich poměrně nesporné kvality mi jejich hudba nikdy moc nešmakovala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama