Death Angel nahrávají, Tristania už donahrávala

3. března 2010 v 18:19 | Monsterfuck |  Music News
>>> Thrash metalisté Death Angel z Bay Area, USA obsadili studio Audiohammer na Floridě, aby zde stvořili svou v pořadí šestou řadovou desku od roku 1987, kdy vyšel jejich debut "The Ultra-Violence". K ruce jim je producent Jason Suecof, který již spolupracoval například s Trivium, All That Remains, DevilDriver nebo The Black Dahlia Murder. Od pondělí už kapela stihla dořešit detaily u již složených písní a začít nahrávat pracovní demáče kytar. Podle svých vlastních slov by měl mít kytarista Rob Cavestany veškeré hrubé stopy dokončené do zítřka, kdy se začnou naostro nahrávat bicí. Prozatimní podoba materiálu je prý zabijácká už teď a posluchači se tudíž mají na co těšit. Předběžné datum vydání je stanoveno na září.

>>> Oproti tomu norští gothic metalisté Tristania mají studiové práce svého příštího alba už za sebou. Zbývá už jim jen dokončit finální mix. (Nejen) o tom už ale hovoří baskytarista Ole Vistnes:

"Jak možná víte, až doteď jsme byli plně zaměstnáni ve studiu, kde jsme doslova před pár hodinami dokončili nahrávání nové desky. Začali jsme před šesti týdny v Oslu. Já a Anders [Anders Høyvik Hidle - kytara - pozn. redakce] jsme zde strávili tři dny ve společnosti Waldemara [Waldemar Sorychta - producent] a společně jsme řešili aranže, detaily a konečné úpravy skladeb. Jedna z nich ještě nebyla hotová, tak jsme ji ještě za Waldemarovy pomoci doskládali. Jmenuje se 'Vulture' a bude to jedna z těch věcí na albu!

Poté jsme se vydali do studia Tanken v Sandvika na okraji Osla, abychom nahráli bicí. Studio Tanken patři Fredriku Wallumrødovi, bubeníkovi norské rockové kapely El Caco. Ten se staral o produkci bicích. Vše se uskutečnilo ve velké kulaté místnosti, která dříve bývala opravdovým tankem (odtud název studia...). Já, Anders a Tarald [Tarald Lie - bicí] jsme tu strávili nádherných sedm dní. S Fredrikem, který je neuvěřitelným producentem a také skvělým chlápkem, jsme vycházeli opravdu dobře.

Když Tarald dokončil svou práci, vydali jsme se na západ do Stavangeru, kde jsme si pronajali takovou místnost, jež v 90. letech bývala jedním z nejlepších studií v té oblasti. Teď už tam sice žádné nahrávací studio není, ale to místo má stále tu stejnou akustiku a skvěle se tak hodí pro nahrávání. Dotáhli jsme tam nějaké své vlastní vybavení, nějaké kvalitnější jsme si také pronajali a stanovili si dva týdny pro nahrání kytar, baskytary, houslí a Østena [Østen Bergøy - zpěv]. Zde svůj díl práce odvedl také Pete Johansen [bývalý houslista kapely]. Potkal jsem se s ním vůbec poprvé a bylo to vážně skvělé. Moc rád jsem poslouchal, jak hraje a jak společně s Andersem vzpomínají na staré historky z turné a různých studií. Padlo hodně piv i pizz, o dva týdny později jsme se však vrátili zpátky do Osla na velké finále: zpěvy.

Všechny vokály byly nahrány ve studiu Amadeus v Oslu za pomoci Sigmunda Veggeho. Je to výborný technik, zvukař, hudebník a také přítel. Díky němu všechno nahrávání proběhlo s úsměvem.

Jediné, co zbývá dodělat, je mix, o nějž se během března postará Waldemar. Počítáme s tím, že kompletně dokončenou desku budeme mít okolo Velikonoc."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama