Burzum - Belus

19. března 2010 v 18:51 | Monsterfuck |  Recenze
Belus
16 let potom, co Varg Vikernes vstoupil do vězení, jedne rok poté, co jej opustil, 11 let od posledního klasického alba Burzum konečně přichází nová nahrávka jednoho z nejvýjimečnějších (hudebně i historicky) projektů metalové hudby. Neřešme teď věci minulé, jako co se stalo, proč, za jakých okolností a z jakých pohnutek, neřešme teď Vargovy mnohdy pokřivené názory, neřešme nic okolo. Pojďme řešit jen jedinou věc, tu nejdůležitější, na níž se mnohdy u takto kontroverzních projektů pomalu zapomíná - jenom samotnou hudbu.

Za těch 16 let, které Varg Vikernes strávil za mřížemi se změnilo mnohé. Kdysi ten úplně nejortodoxnější a nejkonzervativnější žánr se stal místem pro experimentování a avantgardní myšlenky, zároveň se však do něj nahrnula obrovská spousta neumětelů a pozérů, kteří své nulové schopnosti vydávají za pravý underground a ještě se při tom tváří drsně. Kdysi malé a podzemní, myšlenkové i hudební hnutí, které znamenalo tvrdou revoltu vůči všemu a všem, se stalo stejným byznysem (byť stále na okraji zájmu) jako všechno ostatní. Ze samotných Burzum se postupem stal kult, ať už v tom dobrém či špatném slova smyslu, se spoustou odpůrců i uctívačů. Z Burzum se stala legenda, ne-li mýtus, aniž by si to její stvořitel přál. Co se však nezměnilo, je samotný Varg.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EatMyDog EatMyDog | E-mail | Web | 19. března 2010 v 19:51

:D Nulové schopnosti vydávají za pravý underground? Myslíš mě?

2 Monsterfuck Monsterfuck | 19. března 2010 v 22:37

[1]:Ne, zrovna tebe jsem teď nemyslel :D Black metal si přece jenom představuju "trošičku" jinak... a když o tom přemýšlím, tak to, co předvádíš ani nepovažuju za hudbu :D Ale nic ve zlym :-)

3 nexter nexter | 20. března 2010 v 19:27

Burzum je a bude kult (pardón kvlt :)) a nikdo na tom nic nezmění ... ani samotný Varg ;) nová deska = dokonalost! moje hodnocení 12 z 10ti

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama