Březen 2010

Akercocke opouští kytarista

1. března 2010 v 19:05 | Monsterfuck |  Music News
Kytarista Matt Wilcock opouští řady progresivně death/black metalových Britů Akercocke. V kapele působil v letech 2004 až dosud a podílel na dvou řadových nahrávkách - "Words That Go Unspoken, Deeds That Go Undone" (2005) a "Antichrist" (2007). S Akercocke odehraje ještě poslední čtyři koncerty v březnu, kde bude skupina vystupovat jako support Dark Funeral na jejich turné po Velké Británii.

"Po pěti letech s Akercocke a po spoustě skvělých zážitků nadešel čas, abych se pohnul dál. Hudebně se rozcházím s tou pudovější cestou, na níž se Akercocke vydávají, takže si myslím, že bude nejlepší jít si takříkajíc po svých. Nejsou v tom žádné sračky mezi námi, strašně se třeba těším na ty poslední čtyři koncerty. Kluků si vážím, zejména Jasona [Jason Mendonça - zpěvák, kytarista a hlavní postava kapely - pozn. redakce] a Davea [David Gray - bubeník]. S Davem budu dále spolupracovat na našem projektu The Antichrist Imperium, který se již brzy rozjede [debut by měl vyjít v létě]. Velmi si také vážím všech lidí, které jsem za ty roky na cestách a různých akcích potkal," říká o svém odchodu Matt.

Poslední deska Akercocke, "Antichrist", vyšla před třemi lety, 28. května 2007, ve dvou formátech - kromě klasické edice vyšla i limitovaná, jež navíc obsahovala předělané skladby od Morbid Angel ("Chapel of Ghouls") a Death ("Leprosy"). Na letošní rok skupina chystá své první DVD vůbec s názvem "A Decade of Devil Worship".

Akercocke

Klasický festivalový nášup - Masters of Rock a Basinfire

1. března 2010 v 18:34 | Monsterfuck |  Music News
Už vám lezou krkem neustálé novinky o tom, co který festival kde potvrdil? Musíme vás zklamat, příval festivalových aktualit totiž nekončí! A co máme na programu dneska? Nejprve je to Basinfirefest ve Spáleném Poříčí, 2.-4. července. Soupisku rozšiřují dvě jména - známí heavy metalisté Black Majesty z Austrálie a draví metalcoristé T.A.N.K. z Francie.

Vizovická konkurence Masters of Rock má na svém seznamu s dnešním dnem o jednu kapelu více - jsou to němečtí speed metalisté Gamma Ray. Ti se u nás představí i 20. března v Praze (viz), akce je však již vyprodána, takže případní zájemci musí své kroky směřovat do Vizovic, ve dnech 15.-18. července.


Trailer k nové epizodě "Kriminálky Miami" online

1. března 2010 v 18:00 | Corey(8) |  Music News
Ne, fušovat do řemesla filmovým pisálkům zatím nehodláme, ale když už se nějaký známější muzikant rozhodne trochu nakouknout do televizního světa, proč jej v jeho snažení nenásledovat? Rob Zombie je filmařem poměrne zručným, jemuž pro jeho starší produkci snad i odpustíte tu kardinální botu, kterou předvedl s loňským pokračováním "Halloween" - ano, to byl ten film, kde jste po úvodních deseti minutách začali přemýšlet nad tím, kolik halucinogeních prostředků může režisér během jeho přípravy požít. Jeden neúspěch ale jaro nedělá, a tak Zombie na chvíli opouští kinosály a zkouší to na televizním poli, kde si dnes odbude svou premiéru nová epizoda u nás dobře známé "Kriminálky Miami" - ano, to je ten seriál, kde po úvodních deseti vteřinách začnete přemýšlet nad tím, jak můžete podle tkaničky od bot a kusu hajzlpapíru vystopovat vraha. Trailer k dnešní Zombieho epizodě můžete zhlédnout níže.

Klasické herecké obsazení v této epizodě doplnili hosté William Forsythe, Malcom McDowell a Michael Madsen.


Nový song Killswitch Engage online

1. března 2010 v 17:43 | Corey(8) |  Music News
Oficiální rozjezd prodeje herního spektáklu "God of War III" se nezadržitelně blíží a s ním je na pořadu dne i vydání očekávaného EP "God of War: Blood & Metal", jehož zhmotnění má pod palcem vydavatelství Roadrunner Records, respektive kapely fidlající do nástrojů pod jeho dozorem a finančním patronátem. Po Trivium a jejich fláku "Shattering the Skies Above" (bližší info tady) přicházejí na řadu neméně známí metalisté Killswitch Engage, kteří pro potřeby zmiňovaného EP uvolnili dosud nevydanou skladbu "My Obsession". Své zvukovody můžete provětrat zde: