Březen 2010

Metalgate našel nového headlinera

7. března 2010 v 18:36 | Monsterfuck |  Music News
Severočeský festival Metalgate našel náhradního headlinera za švédské black metalisty Dark Funeral, kteří svou účast na akci museli odříct. 12. června 2010 budou Vostrově u Mnichova Hradiště kralovat rakouští zvrhlíci Belphegor. Ti právě potvrdili nová koncertní data pro letošní rok, mezi nimiž nechybí právě ani Metalgate.

Poslední deska Belphegor, "Walpurgis Rites - Hexewahn", vyšla loni v říjnu. Na z ní pocházející videoklip ke skladbě "Der Geistertreiber" koukejte zde:


HammerFall - Any Means Necessary (live)

7. března 2010 v 16:48 | Monsterfuck |  Videa
Řeknu vám, vymýšlet pořád co hodit za video je docela otrava, ale protože já jsem koumák, vymyslel jsem, že během blízké budoucnosti vás budeme zásobovat klipy od kapel, které se u nás objeví v létě na některém z festivalů (u těch větších bude klipů víc). Jednak budu mít na čas vystaráno (hehe) a jednak uděláme koncertní promo (ne, že by to některé festy potřebovaly), což je přece hezké...

Nejblíže to máme k Metalfestu, kde jako jedna z hlavních hvězd vystoupí také HammerFall. Po čachrech se sestavou se jim sice jejich poslední studiovka "No Sacrifice, No Victory" moc nevyvedla (popravdě je tam jen jeden celkem dobrý song - právě ten z dnešního klipu), což ale nemění nic na tom, že tahle švédská kovaná parta stále táhne. A ne neprávem, jejich předchozí desky jsou totiž zaručenou kvalitou!

LIVE:
Metalfest, 21.-23. května 2010, Plzeň - amfiteátr Lochotín


Album: No Sacrifice, No Victory (2009)
Rok: 2009
Styl: heavy / power metal
Formát: mkv
Rozlišení: 720×560
Velikost: 89MB
SICMAGGOT INDEX: 6/10

BBYB - deBBYBut

7. března 2010 v 11:17 | Monsterfuck |  Recenze
"Totální destrukce je zaručena, pane!"
(Kalimerum)

Chcete slyšet zlo? Pusťte si BBYB alias BaBaYaBa. Je to takový malý, český The Berzerker, akorát ne tak rychlý, zato víc elektro.

Ministr tvrdé hudby Monsterfuck varuje:
BBYB se nedoporučuje ortodoxním metalistům,
slabším žaludkům a těhotným ženám.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Těšte se na nové Törr a Vomitory

7. března 2010 v 0:58 | Monsterfuck |  Music News
>>> Čeští veteráni Törr nedávno zveřejnili (ehm, asi tak před dvěma měsíci...) zprávu, že na léto chystají svou další řadovou desku, celkově již sedmé v pořadí. Pokud autor této novinky vše správně pochopil, měl by se nástupce alba "Törritorium" z roku 2006 jmenovat "Inferno Nocturno".

>>> Schylovat se pomalu začíná také k osmé studiovce švédských death metalových harcovníků Vomitory. O skládání prvního materiálu pro následovníka rok staré "Carnage Euphoria" hovoří bubeník Tobias Gustafsson:

"Předchozích pár měsíců jsme všichni makali na několika nahodilých riffech, já jsem tak nějak průběžně pracoval na 2-3 skladbách, ale zatím jsem neměl dostatečnou inspiraci nebo odhodlání je dokončit. Až do tohoto víkendu. Včera v noci [= noc z 5. na 6. března - pozn. redakce] jsem kompletně dokončil první song a dnes večer [= 6. března] jsem dodělal druhý. Erik [Erik Rundqvist - zpěv, baskytara] maká na nějakých textech, ale nejsem si jistý, jak daleko s tím pokročil. Je teď totiž na dovolené v mnohem více prosluněné zemi, než je Švédsko.

První pecka je pěkně zatěžkaná, valivá, podobně jako 'Rebirth of the Grotesque' z posledního alba. Je přímo stvořená na mlácení palicí. Druhá je kurevsky našlapaná a opravdu rychlá, v duchu 'Corpsegrinder Experience' [z alba 'Revelation Nausea' - 2001]. Naše ovlivnění kapelou Vader je tu hodně znát. Ještě mi zbývá dodělat ten pravý závěr a je hotovo.

Na tu třetí se teprve chystám pořádně vrhnout, zatím mám asi minutu a půl. Začíná to pěkně heavy chytlavým riffem a posléze vybuchne do 6/8 blastbeatu, což jsme, pokud si správně pamatuji, nikdy před nepoužili."

Dark Tranquility - We Are the Void

6. března 2010 v 19:46 | Seda |  Recenze
dark tranquility - we are the void
Na začátek si dáme menší hadánku. Jak se jmenuje kapela, která před 11 lety vylezla z druhého největšího města Švédska a společně s dalšimi dvěma kolegy proslavila žánr zvaný melodický death metal? Pokud říkáte Dark Tranquility, tipujete správně. Právě tahle kapela je jedna z trojice, díky které se začal používat výraz "gothenburg sound", kterému se dá rozumět jako melodický death metal. Právě z Göteborgu totiž vyšli tři velikáni - At the Gates, In Flames a Dark Tranquility.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bloody Lair chystají druhé album

6. března 2010 v 17:21 | Monsterfuck |  Music News
Pražská UGBM smečka Bloody Lair se chystá již brzy vydat svou druhou dlouhohrající desku. Bude se jmenovat "Total Mayhem" a venku by měla být na přelomu března a dubna. Obsahovat bude celkem 10 fláků, přičemž dva z nich - "Identify Your Death" a "Cult Satan" - již teď můžete poslouchat na MySpace profilu kapely.

První album Bloody Lair vyšlo loni v dubnu pod názvem "Vzestup zla" (recenze).


Nášup nových obalů: Sonic Syndicate, Bullet for My Valentine a Rhapsody of Fire

5. března 2010 v 20:08 | Monsterfuck |  Music News
>>> Na programu jsou dnes hned tři nové obálky připravovaných alb, tak se nebudeme nijak zdržovat a vezmeme to rovnou pěkně od severu, konkrétně od Švédska. V místních studiích Bohus Sound kapela Sonic Syndicate nahrála své nové album za výpomoci producenta Toby Wrighta (spolupracoval mimo jiné s Kiss, Slayer, Mötley Crüe, Ozzy Osbournem, Fear Factory, KoRn, Stone Sour nebo In Flames... slušná sestavička, což?). Deska ponese název "We Rule the Night", vyjde 28. května a její obal, o nějž se postaral jistý Gustavo Savez, vypadá takto:


>>> Ze Švédska se přesuneme do Velké Británie, žánrově však zůstaneme přibližně ve stejných vodách. Informační masáž o tom, že Velšané Bullet for My Valentine chystají na 26. dubna svou třetí řadovku "Fever", tu už nejednou proběhla. Co jsme vám však neukázali, je její obálka:


>>> A na závěr skončíme v Itálii. Každý malý Jarda ví, že ze spojení Itálie a metalu nemůže vzejít nic jiného než power jako noha, nejlépe ještě pěkně symfonický a bombastický. A jedněmi z největších frajerů v oboru jsou dozajista Rhapsody of Fire (mezi lety 1995-2006 fungovali jen jako Rhapsody). Sice o nich nebylo poslední dobou moc slyšet (to víte, soudy s Joeym DeMaiem z Manowar dá člověku zabrat...), teď však chystají novou placku "The Frozen Tears of Angels", která bude druhou v pořadí pod současným jménem, celkově však již sedmou nahrávkou kapely. Co dodat? Nuclear Blast chystají vydání na 30. dubna, nový song "Sea of Fate" stahujte tady (nutné zadání e-mailu, na který obratem dostanete kód pro download) a artwork vypadá následovně:


Sekhmet - rozhovor

5. března 2010 v 13:02 | Monsterfuck |  Rozhovory
Vydání třetí desky "Opus Zrůdy" black metalové hordy Sekhmet z Děčína je na spadnutí. Neváhal jsem tedy kontaktovat kytaristu Seta, který (nejen) o novém albu pohovořil...

01. V současnosti tou nejžhavější zprávou v táboře Sekhmet je dozajista příprava třetí dlouhohrající desky "Opus Zrůdy", která by měla vyjít v dubnu. Mohl bys nám prozradit nějaké další detaily ohledně nahrávky? Jak bude vypadat obálka? Kolik songů mají fans očekávat? Nebo nějaké další podrobnosti?

Satan!!! MC verze už je venku nějaký ten pátek. Dostali jsme od Hell Is Here prod. 160 kusů a za tři týdny byli v prdeli. Jako jedna kuriozita odešel i jeden kus do Japonska.

Obal bude mít 12 stran, je tam intro, cover verze a 8 písniček plných zla a nenávisti vůči křesťanské špíně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Iron Maiden pojmenovali nové album

4. března 2010 v 22:26 | Monsterfuck |  Music News
Titáni heavy metalové hudby Iron Maiden zveřejňují název své nadcházející desky - "The Final Frontier". Ještě lepší zprávou pro fanoušky však bude to, že deska by měla vyjít už toto léto, což je oproti původně plánovanému začátku příštího roku vskutku velký posun. Už v červnu a červenci se kapela vydá propagovat "The Final Frontier" na turné po Severní Americe. Na přelomu července a srpna pak Iron Maiden přijedou i do Evropy, aby zde odehráli několik málo koncertů na letních festivalech a pár svých samostatných koncertů. Žádné datum pro Českou republiku dosud potvrzené není, nejblíže skupina zahraje na německém festivalu Wacken Oper Air 5. srpna.

Poslední řadová deska Iron Maiden vyšla před čtyřmi lety pod názvem "A Matter of Life and Death".


Vinnie Paul o novém albu Hellyeah

4. března 2010 v 22:22 | Corey(8) |  Music News
Hell Yeah
Revolver TV si během tiskové konference k letošnímu předávání cen Revolver Golden Gods Awards odchytila legendárního bubeníka Vinnieho Paula Abbotta (ex-Pantera, ex-Damageplan), který pro tuto televizi krátce pohovořil o zvuku nového alba Hellyeah, tedy současného projektu Vinnieho, do kterého jsou mimo jiné zapojeni i dva členové Mudvayne, zpěvák Chad Gray a kytarista Greg Tribbet. Vinnie řekl následující:

"Desku máme hotovou zhruba ze tří čtvrtin. Vyjít by to mělo 1. června. Turné nakopneme 24. dubna na Floridě a celý koncertní cyklus k téhle desce by mohl zabrat nějaké dva roky. Tu nahrávku miluju, ze všeho, co jsme dosud udělali, mám ohromnou radost. Pokračuje to v tom, co načala naše předchozí nahrávka [debut 'Hellyeah' z roku 2007 - pozn. redakce]. Je to trochu více jižanské, trochu více rock and roll a hlavně to má hodně skvělých metalových momentů. Jednoduše se na tom podepisuje široká škála vlivů, na kterých jsme vyrůstali. Mám z toho skutečně radost!"

Drowning Pool odhalují detaily nové desky!

4. března 2010 v 20:42 | Corey(8) |  Music News
Walker texaští rockeři z Drowning Pool naservírují lačným ušním kanálkům posluchačstva svůj nový počin v průběhu dubna skrze Eleven Seven Music. Kapela eponymně nazvaný disk (první ochutnávku v podobě singlu "Feel Like I Do" koštujte tady) okomentovala následovně: "Po měsících v nahrávacím studiu vám konečně představujeme naše zatím nejlepší a nejdynamičtější album. Všichni Drowning Pool fandové, nové songy vám zaručeně sednou! Tak to vohulte a zapařte si s náma!"

Tracklist "Drowning Pool":
01. Let the Sin Begin
02. Feel Like I Do
03. Turn So Cold
04. Regret
05. Over My Head
06. All About Me
07. More Than Worthless
08. Children of the Gun
09. Alcohol Blind
10. Horns Up
11. King Zero

Deftones s diamantovým tracklistem

4. března 2010 v 20:27 | Corey(8) |  Music News
Populární američtí metalisté Deftones potěší své fanoušky novou deskou "Diamond Eyes" už 18. května, kdy se dlouho očekávaný disk vydá z útrob vydavatelství Reprise Records na pulty obchodů po celém světě. Na papíře (či monitoru) to sice vypadá pěkně, ale květen je pořád trochu z ruky, což se naopak rozhodně nedá říct o první ochutnávce z alba k písni "Rocket Skates", kterou můžete streamovat na konci novinky. Tracklist desky "Diamond Eyes" nabral následující podobu:

01. Diamond Eyes
02. Royal
03. CMND/CTRL
04. You've Seen the Butcher
05. Beauty School
06. Prince
07. Rocket Skates
08. Sextape
09. Risk
10. 976-EVIL
11. This Place Is Death

"Diamond Eyes" je prvním albem Deftones, jež bylo nahráno po tragické automobilové nehodě baskytaristy Chi Chenga, která jej zanechala v kómatu.


Koncerty na duben

4. března 2010 v 17:09 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Underoath (USA), Architects (UK), Shogun Tokugawa (CZ)
1. 4. - Praha, Lucerna Music Bar (19:30)
Cena: 444/499
Více informací: Conspiracy

Infectious Grooves (USA) + support
1. 4. - Praha, Abaton (19:00)
Cena: 550/590
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Axxis (GER), Mad Max (GER)
1. 4. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
2. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 490
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

The Vision Bleak (GER), Alcest (FRA), Fjoergvyn (GER)
2. 4. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Cena: 350
Více informací: Epidemie

Eastern Massacre Tour
2. 4. - Brno, Melodka (20:00), 70 Kč
7. 4. - Praha, Club XT3
8. 4. - Plzeň, RC Jam (19:00), 100 Kč
9. 4. - Aš, RC Klubíčko (19:00), 80/100 Kč + La Bestia Negra (CZ)
10. 4. - Volyně, KD Na Nové (21:00), 100 Kč
11. 4. - České Budějovice, MC K2
Vystoupí: May Result (SRB), Avenger (CZ), Asgard (CZ), Panychida (CZ)
Poznámka: Jedna další zastávka turné se odehraje i 3. dubna v Ostravě v rámci festivalu Beltis Time, viz info níže. Tři původně plánované koncerty z turné musely být zrušeny - 4. dubna v Gliwice v Polsku, 5. dubna v Bruntálu a 6. dubna ve Varnsdorfu.

Beltis Time, Drinking Time festival
3. 4. - Ostrava, Tančírna (16:00)
Vystoupí: Skyforger (LAT), Besatt (POL), May Result (SRB), Trollech (CZ), Avenger (CZ), Panychida (CZ), Abstract (CZ), Cruadalach (CZ), Asgard (CZ)
Cena: 300
Více informací: Crystal Productions

Dark Funeral (SWE), Zonaria (SWE), Carach Angren (NL), Nefarium (ITA)
4. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 490
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Kiss Forever Band (HUN)
9. 4. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
10. 4. - Plzeň, KD Šeříkovka (20:00)
Cena: 290
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Firestorm Fest Vol.1
9. 4. - Praha, Exit Chmelnice
10. 4. - Brno, Favál
Vystoupí: Elvenking (ITA), Mob Rules (GER), Crystallion (GER), Flashback of Anger (ITA), Samhain (CZ)
Cena: 490
Více informací: Nemesis Productions

Jarboe (USA), Nachtmystium (USA)
10. 4. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Cena: 350/380
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Hell Militia (FRA), Blacklodge (FRA), Aosoth (FRA), Gorgonea Primea (CZ)
11. 4. - Praha, Matrix (20:00)
Cena: 300

Over the Rainbow (UK/USA)
16. 4. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 650
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

The Moon and the Nightspirit (HUN)
16. 4. - Praha, Rubín (20:00)
Cena: 200
Více informací: Epidemie

My Autumn (RUS), Smashed Face (CZ), Victims (CZ) ad.
17. 4. - Praha, Exit Chmelnice (19:30)
Vystoupí: My Autumn (RUS), Smashed Face (CZ), Victims (CZ), Collapse Beneath It (CZ), Suffocate With Your Vomitus (CZ)
Cena: 150

Sepultura (BRA), Pro-Pain (USA), Crowbar (USA), Hamlet (ESP)
18. 4. - Písek, CK Písek (18:00), 750 Kč
19. 4. - Brno, KD Semilasso (20:00), 800/900 Kč
20. 4. - Praha, Modrá Vopice (20:00), 800 Kč
Poznámka: V Písku by ještě měly zahrát kapely Gama Bomb (IRE) a Armed for Apocalypse (USA)

Vision Divine (ITA), White Skull (ITA), Eagleheart (CZ), Anthenora (ITA), Battalion (SWI), Empire (CZ)
23. 4. - Brno, Melodka
24. 4. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 390
Více informací: Nemesis Productions

Hour of Penance (ITA) + support
28. 4. - Praha, Black Pes (20:00)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

1349: komplet info o "Demonoir"

4. března 2010 v 15:14 | Monsterfuck |  Music News
Že Norové 1349 chystají na duben nástupce rok staré desky "Revelations of the Black Flame", není žádným tajemstvím. Že album ponese název "Demonoir", taky není nic nového. Svého zveřejnění se však teď dočkal seznam skladeb nahrávky a také obal, viz níže a vpravo. "Demonoir" očekávejte s příchodem 26. dubna.

Tracklist "Demonoir":
01. Tunnel of Set - I
02. Atomic Chapel
03. Tunnel II
04. When I Was Flesh
05. Tunnel III
06. Psalm 7:77
07. Tunnel IV
08. Pandemonium War Bells
09. Tunnel V
10. The Devil of the Deserts
11. Tunnel VI
12. Demonoir
13. Tunnel VII

Masturbace - Nablinkáno, nakakáno, spapáno

3. března 2010 v 19:14 | Monsterfuck |  Recenze
Co tak čekat od kapely, která se jmenuje Masturbace a která svá alba pojmenovává "Nablinkáno, nakakáno, spapáno" nebo "Teplo domova vychází z pochvy"? Jasně, sofistikovanou avantgardu filozofující o sociálních problémech současného světa!

No dobře, to s tou avantgardou není tak úplně pravda. Ale to nic nemění na faktu, že Masturbace je cool kapela. Vždyť když se někdo pojmenuje po tak příjemné činnosti, tak příjemná musí být i jeho hudba, to dá rozum, no ne? Ok, stop trapnému humoru a pojďme se mrknout na novou placku téhle již bez přehánění kultovní kapely (to víte, skoro 20 je holt 20 let).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Macabre a Ensiferum na Brutal Assault

3. března 2010 v 18:40 | Monsterfuck |  Music News
Festival Brutal Assault, který se odehraje 12.-14. srpna v Josefově, potvrzuje další dvě nové kapely. finské folkaře Ensiferum a Američany Macabre. Vyjádření pořadatele:

"Vikingští bojovníci Ensiferum patří mezi nově potvrzené akvizice letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Finští zástupci populárního pagan metalu představí svou typickou show plnou chytlavých rytmů a výpravných skladeb, inspirovaných pradávnými finskými pověstmi. Odprezentují zde také svou aktuální desku 'From Afar'.

Dalším vítaným přírůstkem jsou američtí zástupci sofistikované extrémní hudby
Macabre! Představitelé hudebního stylu 'murder metal', který v sobě skrývá mix death metalu, grindcore nebo punku. Na místo činu se vrací přesně po deseti letech a představí své zbrusu nové album 'Grim Scary Tales'."

Ensiferum

Nové klipy: Trivium vs. Caliban

3. března 2010 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
V levém rohu ringu dnes číhají američtí dravci Trivium. Jejich vyzyvatelem jsou metalcoroví Němci Caliban v pravém rohu. Trivium pořádají výpad se svým novým klipem "Shattering the Skies Above" ze soundtracku počítačové hry "God of War III". Jejich protivníci Caliban vrací úder s videem "No One Is Safe" z půl roku starého alba "Say Hello to the Tragedy". Kdo z nich vyhraje? To záleží na vašem vkusu! Záznamy jednotlivých ran zde:

[Pozn. 2013: Druhé video již bylo smazáno a nebylo možné jej zpětně dohledat.]


Death Angel nahrávají, Tristania už donahrávala

3. března 2010 v 18:19 | Monsterfuck |  Music News
>>> Thrash metalisté Death Angel z Bay Area, USA obsadili studio Audiohammer na Floridě, aby zde stvořili svou v pořadí šestou řadovou desku od roku 1987, kdy vyšel jejich debut "The Ultra-Violence". K ruce jim je producent Jason Suecof, který již spolupracoval například s Trivium, All That Remains, DevilDriver nebo The Black Dahlia Murder. Od pondělí už kapela stihla dořešit detaily u již složených písní a začít nahrávat pracovní demáče kytar. Podle svých vlastních slov by měl mít kytarista Rob Cavestany veškeré hrubé stopy dokončené do zítřka, kdy se začnou naostro nahrávat bicí. Prozatimní podoba materiálu je prý zabijácká už teď a posluchači se tudíž mají na co těšit. Předběžné datum vydání je stanoveno na září.

>>> Oproti tomu norští gothic metalisté Tristania mají studiové práce svého příštího alba už za sebou. Zbývá už jim jen dokončit finální mix. (Nejen) o tom už ale hovoří baskytarista Ole Vistnes:

"Jak možná víte, až doteď jsme byli plně zaměstnáni ve studiu, kde jsme doslova před pár hodinami dokončili nahrávání nové desky. Začali jsme před šesti týdny v Oslu. Já a Anders [Anders Høyvik Hidle - kytara - pozn. redakce] jsme zde strávili tři dny ve společnosti Waldemara [Waldemar Sorychta - producent] a společně jsme řešili aranže, detaily a konečné úpravy skladeb. Jedna z nich ještě nebyla hotová, tak jsme ji ještě za Waldemarovy pomoci doskládali. Jmenuje se 'Vulture' a bude to jedna z těch věcí na albu!

Poté jsme se vydali do studia Tanken v Sandvika na okraji Osla, abychom nahráli bicí. Studio Tanken patři Fredriku Wallumrødovi, bubeníkovi norské rockové kapely El Caco. Ten se staral o produkci bicích. Vše se uskutečnilo ve velké kulaté místnosti, která dříve bývala opravdovým tankem (odtud název studia...). Já, Anders a Tarald [Tarald Lie - bicí] jsme tu strávili nádherných sedm dní. S Fredrikem, který je neuvěřitelným producentem a také skvělým chlápkem, jsme vycházeli opravdu dobře.

Když Tarald dokončil svou práci, vydali jsme se na západ do Stavangeru, kde jsme si pronajali takovou místnost, jež v 90. letech bývala jedním z nejlepších studií v té oblasti. Teď už tam sice žádné nahrávací studio není, ale to místo má stále tu stejnou akustiku a skvěle se tak hodí pro nahrávání. Dotáhli jsme tam nějaké své vlastní vybavení, nějaké kvalitnější jsme si také pronajali a stanovili si dva týdny pro nahrání kytar, baskytary, houslí a Østena [Østen Bergøy - zpěv]. Zde svůj díl práce odvedl také Pete Johansen [bývalý houslista kapely]. Potkal jsem se s ním vůbec poprvé a bylo to vážně skvělé. Moc rád jsem poslouchal, jak hraje a jak společně s Andersem vzpomínají na staré historky z turné a různých studií. Padlo hodně piv i pizz, o dva týdny později jsme se však vrátili zpátky do Osla na velké finále: zpěvy.

Všechny vokály byly nahrány ve studiu Amadeus v Oslu za pomoci Sigmunda Veggeho. Je to výborný technik, zvukař, hudebník a také přítel. Díky němu všechno nahrávání proběhlo s úsměvem.

Jediné, co zbývá dodělat, je mix, o nějž se během března postará Waldemar. Počítáme s tím, že kompletně dokončenou desku budeme mít okolo Velikonoc."

John 5 představuje "The Art of Malice"

2. března 2010 v 21:58 | Corey(8) |  Music News
Rychloručka John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson) v současné době připravuje své v pořadí již páté sólové album, které ponese název "The Art of Malice" a vyjít by mohlo ještě v průběhu první poloviny tohoto roku. O tom, že turbodmichadla v Johnových končetinách nedostaly ani tentokrát dovolenou, se můžete přesvědčit zde, kde najdete píseň "The Nightmare Unravels", tedy jakýsi předvoj toho, co nás na novém albu čeká a nemine. "The Art of Malice" má už i svůj obal, který můžete prohlížet vpravo.

Overkill - Ironbound

2. března 2010 v 20:39 | Earthworm |  Recenze
ironbound
Jste připraveni na trochu pořádného thrash metalu? Na hudbu, která vás nabije energií a pořádně vám nakope prdel, i kdyby vám toto odvětví metalu nic neříkalo? Jste připraveni na Overkill? Tato kapela patří spíše k méně známým bratříčkům velikánů, jako jsou Slayer nebo Megadeth, ale to neznamená, že jejich hudba je méně kvalitní. Právě naopak, dovolím si říct, že album "Ironbound" překonalo jen o trošku starší album "Endgame" od už zmíněných Megadeth, které bylo prostě super.

Zlatá a nejklasičtější éra Overkill proběhla kolem roku 1990, kdy mladé (i starší) metalisty smetla jejich alba "The Years of Decay" nebo "Horrorscope". Od té doby kapela vydala několik horších i lepších alb, každopádně nikdo si nemyslel, že se Overkill vzchopí a připraví si pro nás něco tak delikátního jako "Ironbound".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Katatonia: "The Longest Year" video

2. března 2010 v 20:30 | Monsterfuck |  Music News
Švédští melancholici Katatonia natočili druhý videoklip ke své aktuální řadové desce "Night Is the New Day", která vyšla začátkem minulého listopadu. Po klipu "Day and Then the Shade" byla zfilmována skladba "The Longest Year". Výsledek můžete zkontrolovat o kousek níže.

"The Longest Year" vzniklo za vydatné pomoci jistého Charlieho Granberga, pod jehož režijním dohledem natáčeli již kupříkladu My Dying Bride nebo Bloodbath (s nimiž je jen tak mimochodem Katatonia personálně spřízněna).

Videoklip doprovází maxisingl stejného jména (tudíž "The Longest Year"), který kromě titulního songu dále obsahuje remix "Day and Then the Shade", alternativní verzi "Idle Blood" a hlavně zcela novou, dříve nikdy nevydanou píseň "Sold Heart".


Ex Deo: upoutávka na nový videoklip

2. března 2010 v 18:33 | Monsterfuck |  Music News
Death metalový projekt Ex Deo zveřejňuje krátkou upoutávku ke svému dalšímu videoklipu "The Final War (Battle of Actium)".Klip, na jehož tvorbě se podílel stejný tým jako na předchozím kousku "Romulus", by měl být zveřejněn někdy v průběhu tohoto měsíce. Upoutávku sledujte zde.

"The Final War (Battle of Actium)" pochází debutové desky Ex Deo, která se honosí názvem "Romulus". Vyšla 19. června loňského roku pod značkou Nuclear Blast. Jako hosté se na ní představili Karl Sanders z Nile (sólo v "The Final War (Battle of Actium)"), Nergal z Behemoth (zpěv v "Storm the Gates of Alesia") a Obsidian Claw z Keep of Kalessin (sólo v "Cruor Nostri Abbas"). Recenzi čtěte zde.

Ex Deo je vedlejší projekt zpěv Maurizia Iacona z Kataklysm, který si pro potřeby kapely přizval všechny kumpány ze své domovské skupiny. Samotní Kataklysm v současné době pracují na novinkovém studiovém albu, jež ponese název "Heaven's Venom" a jehož vypuštění je očekáváno někdy koncem tohoto roku.

Redakční eintopf #6 – březen 2010

1. března 2010 v 23:11 | Corey(8) |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Údajně jde hudební průmysl už nějaký ten pátek pod kytky. Hahaha, to jsou mi ale nemístné žvásty. Do kytek jdou možná tak nenasytná hudební vydavatelství, naopak hudebníci se činí měsíc od měsíce víc a víc, což potvrzuje i náš eintopf, kde tentokrát zcela chybí výmluvy typu "není nic, nač bych se těšil" či obligátní "slunce mi svítí do očí" a místo toho se bezhlavě doporučuje, doporučuje a ještě pětkrát doporučuje. Tak jakápak cesta pod kytky?

Corey(8) pro březen: Burzum - Belus

Burzum je kult. Promiňte, znovu a pořádně - Burzum je kvlt! Nechme stranou otázku, kolik fanoušků se na dítko Varga Vikernese nabalilo díky jeho nezpochybnitelným hudebním kvalitám a kolik jich Burzum začalo poslouchat až poté, co zjistili, že hlavní mozek této legendy je tak trochu magor, který z dlouhé chvíle (ok, tak tomu říkejme třeba vnitřní přesvědčení) vypaluje kostely, bodá do lidí a přemítá o potlačení všeho nebílého na této planetě. V případě Burzum je, víc než u čehokoliv jiného, nutné oprostit se od všech vnějších vlivů a jednoduše zanořit svou mysl do úžasně sugestivního mlžného oparu, který kolem sebe hudba Burzum vytváří. Zima ve své nejčistší podobě, norské lesy prosvíceny ospalými slunečními paprsky (obal desky "Belus" hovoří za vše), to jsou Burzum, přátelé. Zhmotněný sever se vším, co k němu patří. Pokud hledáte někoho, kdo vás provede vlčí krajinou, aniž byste museli opustit pohodlí domova, jste na správné adrese! Varg se vrátil!

DATUM VYDÁNÍ: 8. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Monsterfuck pro březen: Burzum - Belus / Triptykon - Eparistera Daimones

Já vím, že už je to trapné, jak se pořád opakuji, ale i v březnu jsem měl obrovský problém vybrat jen jednu desku. Tentokrát to však bylo dilema absolutní - Burzum vs. Celtic Frost (respektive Triptykon, které považuji za duchovního pokračovatele Celtic Frost, i když tam nehraje Martin Eric Ain), oldschool vs. oldschool, jedna z nejoblíbenějších kapel vs. druhá z nejoblíbenějších kapel. Jak vám už jistě došlo při pohledu na shluk písmenek napravo od mého jména, rozhodnout jsem se prostě nedokázal. Snad mě šéfík nezabije, že mu porušuji pravidla, ale nemůžu jinak - tady je to prostě nerozhodně: Burzum a Triptykon.

DATUM VYDÁNÍ: 8. 3. / 22. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10 / 10/10

Earthworm pro březen: Unleashed - As Yggdrasil Trembles

Ach... stejně jako únor mi březen moc nenabídl, ale už to je přeci jenom lepší. Ne, že by to nebyl plodný měsíc, to já jsem jen tak rozmazlené prase :) Každopádně mě zaujalo jméno Unleashed, jejich poslední počin "Hammer Battalion" (2008) mi projel hlavou hodněkrát a byl to prostě nářez. Fanoušci death metalu, doufám že půjdete stejnou cestou a vybodnete se na Monsterfuckovo Buznum (smích).

DATUM VYDÁNÍ: 19. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro březen: Dark Tranquility - We Are the Void

Pokud máte rádi melodický death metal, měli by Dark Tranquility pro vás být povinnost. "We Are the Void" bude už deváté studiové album. Pro mě určitě bude nejzajímavější to, jak deska obstojí a jestli přinese něco nového do tohoto žánru. Uvidíme, jestli Dark Tranquility už vytváří novinky jen z "povinnosti", nebo stále mají co nabídnout. "We Are the Void" vychází v Evropě pokaždé jinak, v rodné domovině je již dostupné od 24. února a 1. března se jej dočkáme ve Spojeném království, Francii a podobně. Vybral jsem toto datum, aby pasovalo do eintopfu :)

DATUM VYDÁNÍ: 1. 3.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Deska měsíce dle redakce: Burzum - Belus

Barometr očekávání v redakci: 17/40

belus

Optimista měsíce: Monsterfuck
Pesimista měsíce: Corey(8) / Seda

A na jaký hudební počin se v březnu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!

Theatre of Tragedy končí

1. března 2010 v 20:21 | Monsterfuck |  Music News
Norská formace Theatre of Tragedy oznamuje, že se rozhodla po 17 letech nadobro ukončit svou činnost. Kapela během své kariéry opsala zajímavý stylový přerod od doom/death metalových počátků (alba "Theatre of Tragedy" - 1995, "Velvet Darkness They Fear" - 1996, "Aégis" - 1998), přes experimentování s elektronikou ("Musique" - 2000, "Assembly" - 2002) až po současnou gothic metalovou podobu ("Storm" - 2005, "Forever Is the World" - 2009). Prohlášení Theatre of Tragedy:

"Po téměř 17 letech existence jsme se rozhodli uzavřít kapitolu Theatre of Tragedy. Nebylo to lehké rozhodnutí a promysleli jsme jej opravdu důkladně. Definitivně jsme se rozhodli během předprodukce naší poslední desky 'Forever Is the World'.

Theatre of Tragedy nadobro skonají 2. října 2010, přesně 17 let od doby, kdy jsme společně začali tvořit hudbu. Během všech těch let jsme se neustále snažili kombinovat kapelu s naším všedním životem, postupem času to ale bylo těžší a těžší. Dostali jsme se do stádia, kdy si ceníme našeho rodinného života a naší práce, což nám velmi znesnadňuje pokračovat s rock 'n' rollovým životem na cestách.

Víme, že někteří z vás možná budou zklamaní, doufáme však, že nepřestanete poslouchat naši muziku, tak jak jste to dělali doposud.

Děkujeme všem, kteří nás během těch 17 let podporovali! Theatre of Tragedy by bez vás nikdy nevydrželi tak dlouho! Nezapomeňte tento rok navštívit nějaký koncert z našeho posledního turné vůbec. Úplně poslední koncert se odehraje 2. října ve Stavangeru [domovské město kapely - pozn. redakce], kde to vše začalo."

Kdopak nám to album kutí? Tortharry a Stormlord!

1. března 2010 v 19:33 | Monsterfuck |  Music News
Tortharry a Stormlord sice toho nemají moc co společného, obě bandy však dnes oficiálně ohlásily přípravu nového materiálu...

>>> V případě českých death metalistů Tortharry z Hronova se bude jednat již o sedmou řadovku od roku 1991, kdy kapela vznikla. Jakékoliv bližší informace si kapela zatím nechává pro sebe, střízlivým odhadem autora článku bychom však měli placku ve finální podobě očekávat v příštím roce (nestřízlivým odhadem na sklonku toho letošního). Půjde o následovníka dva roky staré fošny "Round Table of Suicide", která pojednávala o různých druzích sebevražd.

>>> Italové Stormlord jsou o připravované páté studiovce o něco sdílnější. Něco málo už prý mají naskládáno, údajně to zatím zní "zatraceně dobře" a pokračuje to ve stylu předchozí desky "Mare Nostrum" z roku 2008. Do nahrávacího studia se chystají nastoupit někdy na přelomu let 2010 a 2011 a na další porci epického symfonického black metalu se můžeme těšit někdy v první polovině následujícího roku.