Březen 2010

Leng Tch'e s infem o další placce

25. března 2010 v 15:43 | Monsterfuck |  Music News
Belgičtí grindcoristé Leng Tch'e přicházejí s informacemi o svém pátém řadovém albu - to vyjde pod názvem "Hypomanic" 24. května (za oceánem však až 8. června) a jeho propagaci, distribuci a veškeré další náležitosti bude mít na starosti francouzský label Season of Mist. Výsledná čtrnáctka fláků, která vznikla ve studiu Parlour v Anglii pod dohledem producenta Russe Russella, vypadá takto:

01. Wirehead Imbeciles
02. A.men
03. The Stockholm Malevolence Project
04.
World State Abomination
05.
Refined Torture
06.
Misleading Innuendos
07.
Obiter Dicta
08.
Death's Head Cockroach
09.
Totalitarian
10.
Anthropocentric Suicide
11.
Silence Is Better Than Unmeaning Words
12.
Violence Does Even Justice
13.
Corrosive Rotgut
14.
Perfervid Odyssey

"Tohle je doposud ta nejtvrdší a nejextrémnější nahrávka, jakou jsme kdy udělali. A pokud by vám tohle nestačilo, tak samotný pan Barney Greenway [zpěvák Napalm Death - pozn. redakce] osobně nahrál nějaké vokály do skladby 'Totalitarian'. Kurevsky brutální, jak se říká v Midlands [oblast ve středu Velké Británie]," prohlašuje o novince kapela.

Watain na podiu s Quorthonovým otcem

24. března 2010 v 16:43 | Monsterfuck |  Music News
Jak jsme vás již jednou informovali, švédští black metalisté Watain se chystají na největším švédském metalovém festivalu Sweden Rock vzdát hold titánům Bathory ve své speciální show, v jejíž první polovině bude zahrána celá právě vznikající nová deska Watain a ve druhé skladby Bathory. Celá záležitost bude o to speciálnější, že jejich nástup na pódium uvede otec Quorthona, jediného člena Bathory, Börje "Boss" Forsberg, který drtivou většinu nahrávek Bathory také produkoval. Frontman Watain Erik Danielsson o tom říká:

"Je to skvělý pocit, že se Boss zúčastní našeho koncertu. On je v podstatě jediným žijícím pojítkem s mýtem Bathory. Samozřejmě to stále nebude nic jiného než tributní show, ale jsme velmi poctěni, že se tak stane s jeho požehnáním."

Co se týče samotných Watain, jejich čtvrtý, dosud nepojmenovaný opus bude do světa vyvrhnut 7. června. Předcházet mu bude singl "Reaping Death", který vyjde ve dvou formátech - CD verze bude součástí Sweden Rock magazínu (spojitost s výše uvedeným Sweden Rock festivalem není náhodná) a najdete na ní novou skladbu "Reaping Death" a cover "The Return of Darkness and Evil" od Bathory, k dispozici od 6. dubna. 7'' vinyl vyjde 30. dubna, na straně A bude opět song "Reaping Death", na B straně předělávka "Chains of Death" původně od Death SS. Obal singlu je výše vpravo.

V létě budete moci Watain spatřit i u nás v rámci festivalu Brutal Assault, který se odehraje 12.-14. srpna v Josefově. Kapela zde však vystoupí bez oné "Bathory-vložky" (to víte, exkluzivita...), pokud byste však přece jenom chtěli vidět a slyšet naživo písně této legendy, směřujte své kroky do Plzně na místní Metalfest, kde se mimo jiné objeví také Twilight of the Gods - Bathory Tribute Band ve složení: Alan Nemtheanga - zpěv, Blasphemer - kytara, Patrik Lindgren - kytara, Iscariah - basa, Nick Barker - bicí.

UPDATE: Název nové desky Watain byl vyzrazen - čtvrtý opus v historii této blasfemické smečky se bude jmenovat "Lawless Darkness", a jak je někde výše psáno, vyjde 7. června. K objasnění jména nechme opět promluvit frontmana Erika Danielssona:

"Název symbolizuje nespoutané a chaotické napětí, z něhož pramení prázdnota světla. Světla, jež ohraničuje, světla, jež tvaruje a omezuje. Světla, na němž stojí veškeré zákony a řád. V absolutní absenci tohoto světla pramení studnice Watain: v 'Bezuzdné Temnotě' [= 'Lawless Darkness' - pozn. redakce].

S tímto se vší silou snažíme o zachycení hladové šílenosti a mihotavé průzračnosti temnoty ležící za veškerými představami, nicoty, v níž jest nahota očividná, prvotní hrobky, do níž se jednoho dne zřítí celá lidská malichernost a její výtvory, a samozřejmě také Bezuzdné Temnoty.

Nechť je 'Lawless Darkness' monumentem vztyčeným na počest tohoto pádu, nechť je věnováním všech statečným duším, jež se ochotně odvážily hazardovat s klikatou cestou k tomuto pádu"

Murderdolls hlásí comeback

24. března 2010 v 15:19 | Monsterfuck |  Music News
Sice si o tom už delší dobu štěbetali vrabci na každé druhé střeše, avšak nikdo to oficiálně nepotvrdil... až do teď. Kytarista Murderdolls (a zároveň prý i bubeník nějakých Slipknot, či co), Joey Jordison, v rozhovoru pro britský plátek Kerrang! potvrdil, že se zpěvákem Wednesdayem 13 dávají kapelu opět do kupy. Pomalu už jako duo začali pracovat také na nové nahrávce s názvem "Women and Children Last", na jejíž nahrávání si přizvou nějaké speciální hosty. Venku by měla být už koncem tohoto roku.


Download Festival kope do pedálů a přináší 22 nových kapel!

23. března 2010 v 18:11 | Corey(8) |  Music News
Už bylo taky na čase, ono nechávat fanoušky v očekávání je věc příjemná, ale všeho moc škodí, což si konečně zodpovědné autority uvědomily a na zlatém podnosu zvědavým návštěvníkům při úterku nadělily hned dvě desítky kapel! Od HIM přes Airbourne až po Hellyeah, ti všichni mají nově předplacenou letenku do Donington Parku, kde se ve dnech 11. až 13. června jeden z největších festivalových podniků tohoto roku koná. Kompletní seznam kapel a jejich přesný jízdní řád odhaluje následující plakát:

dlposter

Dagoba nahrává své čtvrté album

23. března 2010 v 14:44 | Monsterfuck |  Music News
S krátkou, ale pro fanoušky ne nezajímavou zprávou se hlásí francouzští moderní metalisté Dagoba - ve svém domovském městě Marseille obsadili studio Hyperion a začali zde s nahráváním své celkově již čtvrté studiové desky. Nástupce počinu "Face the Colossus" z roku 2008 by měl vyjít na sklonku letoška.

Masterplan: artwork nového singlu a desky

23. března 2010 v 14:41 | Monsterfuck |  Music News
Power metalisté Masterplan z Německa zveřejňují obálku své nadcházející nahrávky "Time to Be King", která do přehrávačů posluchačstva dorazí s 21. květnem, a rovněž i jejího pilotní singlu "Far from the End of the World", jenž vyleze na světlo světa 16. dubna. Omrknout je můžete i s tracklistem dlouhohrajícího počinu tady okolo, obal singlu najdete zde.

Co bude pro fandy žánru na desce nejzajímavější, je návrat zpěváka Jørna Landeho do kapely po jednoalbové pauze. Jørn Masterplan opustil v roce 2006 po vydání desky "Aeronautics" a na jeho místo nastoupil Mike DiMeo, ten však ve skupině vydržel jen tři roky po období nahrávky "MK II".

Jen pro úplnost doplňme i malé info o jedné z vedlejších aktivit kytarového lídra Masterplan Rolanda Grapowa - produkci a nahrávání. Do seznamu těch, kteří využili jeho služeb, již brzy přibude také česká folk/doomová kapela Silent Stream of Godless Elegy, jež 12. dubna začne v Rolandových GrapowStudios s nahráváním dlouho očekávaného nástupce opusu "Relic Dances" z roku 2004.

Tracklist "Time to Be King":
01. Time to Be King
02.
Fiddle of Time
03.
Lonely Winds of War
04.
Blue Europa
05.
Far from the End of the World
06.
The Dark Road
07.
Under the Moon
08.
Blow Your Winds
09.
The Black One
10.
The Sun Is in Your Hands
11. Kisses from You [bonus]
12. Never Walk Alone [bonus pro Japonsko]

Cathedral vydávají novou studiovku, trailer online

23. března 2010 v 14:38 | Monsterfuck |  Music News
To, k čemu se již nějakou dobu schyluje, se už za pár dní, konkrétně 26. března, stane skutečností - doom metaloví veteráni Cathedral po pěti letech vydávají novou dlouhohrající desku s názvem "The Guessing Game". Půjde o dva disky, které dohromady budou dávat úctyhodných více jak 80 minut hudby. Tracklist a obal vypadají takto:

Disk 1:
01.
Immaculate Misconception - 02:24
02.
Funeral of Dreams - 08:28
03.
Painting in the Dark - 06:18
04.
Death of an Anarchist - 07:12
05.
The Guessing Game - 03:08
06.
Edwige's Eyes - 07:08
07.
Cats, Incense, Candles & Wine - 06:01

Disk 2:
01.
One Dimensional People - 02:30
02.
The Casket Chasers - 06:41
03.
La Noche del Buque Maldito (Ghost Ship of The Blind Dead) - 05:46
04.
The Running Man - 08:46
05.
Requiem for the Voiceless - 09:50
06.
Journey into Jade - 10:36

The Guessing Game

Trailer k desce, jejíž produkci si stejně jako v případě předešlého počinu "The Garden of Unearthly Delights" na svá bedra vzal Warren Riker (Down, Crowbar), sledujte zde:


Nový počin Soulfly našel svou tvář

23. března 2010 v 13:52 | Corey(8) |  Music News
Sedmé album brazilsko-amerických metalistů Soulfly nazvané "Omen", jehož vydání je naplánováno na 25. květen tohoto roku, našlo dva měsíce před uvedením na trh svou tvář, kterou můžete prohlížet o pár řádků níže. Jak už účast dvou rozdílných obálek napovídá, CD bude k dostání jak v klasické, tak v speciální edici, což ale kovaného posluchače asi příliš nepřekvapí. Tracklist desky "Omen" vypadá následovně:

01. Bloodbath & Beyond
02. Rise of the Fallen
03. Counter Sabotage
04. Jeffrey Dahmer
05. Lethal Injection
06. Great Depression
07. Mega-Doom
08. Kingdom
09. Off with Their Heads
10. Vulture Culture
11. Soulfly 7

Standardní edice:

omenstand

Speciální edice:

omenspecial

Obal nové fošny Keep of Kalessin online

22. března 2010 v 21:30 | Corey(8) |  Music News
Extrémně metaloví Norové Keep of Kalessin vydají svůj nový studiový počin "Reptilian" už 10. května (až na Rakousko, Německo a Švýcarsko, kde mají zřejmě jakýsi germánský problém) skrze Indie Recordings, za oceánem se pak posluchači vydání dočkají 8. června pod hlavičkou Nuclear Blast Records. Tracklist alba vypadá následovně:

01. Dragon Iconography
02. The Awakening
03. Judgement
04. The Dragontower
05. Leaving the Mortal Flesh
06. Dark as Moonless Night
07. The Divine Land
08. Reptilian Majesty

Artwork přebalu rozhodně nebude patřit do rukou třasořitkám a malým dětem, snad nechcete, aby si mysleli, že je sežere vlastní album:

kok

Raintime - Psychromatic

22. března 2010 v 20:11 | Seda |  Recenze
Hudební scéna se dočkala už třetího alba italských melodicky death až power metalově naladěných Raintime. Předchozí dva počiny jsou poměrně oblíbené a základní fanouškovskou základnu si Raintime vytvořili. I když prvotina s názvem "Tales from Sadness" mě moc nezaujala, druhá "Flies and Lies" je velice dobrá. Mix melodického deathu a power metalu je velice dobře vyvážený, "Flies and Lies" je dle mého nejlepším albem těchto Italů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bomba na koncertě Harlej

22. března 2010 v 20:04 | Monsterfuck |  Music News
Harlej
Dne 20.3.2010 probíhal ve Staňkově u Plzně jeden z koncertů v rámci turné kapely Harlej tour 15 let, jako hosté vystupují skupiny Mandrage a Bank of Joe. Koncert se konal v beznadějně vyprodaném Kulturním domě od 20.30h, jako první vystoupila skupina Bank of Joe, kolem 21.30h začala své vystoupení plzeňská skupina Mandrage, které trvalo do 22.30h. Poté zahájila svůj koncert skupina Harlej. V sále vládla dobrá atmosféra, asi v polovině koncertu Harleje ve 23.34h byla náhle neznámou osobou telefonicky nahlášena bomba v sále. Koncert byl okamžitě přerušen a všichni účastníci koncertu byli za doprovodu Policie ČR vyvedeni ze sálu. Na místo byli přivoláni Hasiči, pyrotechnici a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na hledání výbušnin. Celý prostor byl zajištěn a prohledán, aby se nakonec ukázalo, že jde o planý poplach. Celá akce a zákrok Policie trval 1h22minut. Po ukončení této akce byli všichni návštěvníci koncertu včetně skupin a personálu puštěni zpět do Kulturního domu a skupina Harlej svůj koncert dokončila. Manažer kapely Harlej Radek Sladký k tomu říká: "Bylo to velice nepříjemné, měli jsme obavy hlavně o zmateně se pohybujcí dav lidí, kteří nevěděli, jestli to myslíme vážně, ale po příjezdu Policie pochopili, že jde o nebezpečnou situaci. Ani jsem nedoufal, že návštěvníci vydrží tak dlouhou dobu čekat venku před sálem, nebylo ani jisté, jestli koncert bude pokračovat, ale nakonec všechno dobře dopadlo a koncert byl úspěšně dokončen. Velice děkujeme všem, kteří vydrželi a moc se za vzniklou situaci omlouváme, ale bohužel tyto problémy nejdou přehlížet a Policie ČR na ně musí reagovat zásahem. Ještě jednou díky všem za trpělivost a přízeň!!!"

Přibližně v 01h25h byl koncert po více jak hodinovém zdržení řádně ukončen a všichni lidé se spokojeně rozešli.

Turné Harlej 15 let s hosty Mandrage a Bank of Joe bude mít ještě dalších 10 koncertních zastávek po kulturních domech v celé České republice, nejbližší koncerty se konají 26.3.v Hradci Králové a den na to - tedy 27.3. - ve Velké Bíteši."

[tisková zpráva]

Brutal Assault a Basinfirefest tahají (nejen) black metalová esa

22. března 2010 v 16:50 | Monsterfuck |  Music News
Venom
Hltači novinek o letních festivalech zpozorněte! Pořadatelé na nás vyplivli další dávku nových smeček, které se u nás proženou festivalovými pódii. A že to tentokrát stojí za to!

V pravidelných týdnových intervalech přichází s novou porcí Brutal Assault a ani tento týden není výjimkou. Do rodiny Josefovských přibývá oldschool NYHC legenda Agnostic Front, právě díky níž je v nadpisu slovíčko "nejen", protože zbytek této novinky se ponese čistě v černěkovovém duchu. To se týká i blasfemické bestie Watain ze Švédska, která by na Brutal Assaultu už měla hrát z nové fošny vycházející v červnu.

Největší pekelníci, legenda legend a oldschool nad oldschool, se však prožene Spáleným Poříčím a místním Basinfirefestem. Dámy a pánové, držte si klobouky, ale pořadatelé potvrzují, že na jejich festivalu vystoupí vůbec poprvé v ČR samotní Venom!

Flyleaf s novým videoklipem

21. března 2010 v 13:39 | Corey(8) |  Music News
Vydat veleúspěšný debut, to je věc nadmíru příjemná, kterou by chtěla absolvovat drtivá většina začínajících muzikantů, jež se svými pracně nahranými prvotinami obíhají jedno hudební vydavatelství za druhým jenom proto, aby nakonec celý disk skončil sakum prdum ke stažení na internetu. Na druhou stranu, první vyhrání z kapsy vyhání a našly by se stovky kapel, které by svůj prvotní úspěch zaměnily za trochu dlouhodobější pozornosti. Překročit svůj vlastní stín totiž pro mnoho z nich zůstává neřešitelným úkolem - klidně i po celý zbytek jejich kariéry. Z vlastního úspěchu se pak stává svěrací kazajka, z níž vám příliš nepomohou ani fanoušci, kteří povětšinou ještě víc přiživují kult prvního alba a jakoukoliv novinku či pokus o invenci odsoudí k rychlému zániku.

Jenom čas ukáže, jestli do tohoto "veselo-smutného" ranku patří také americký rockový kvintet Flyleaf, jehož eponymního debutu z roku 2005 se prodalo celosvětově okolo 1,5 milionu kusů, jenom aby jeho loňský následovník "Memento Mori" točil zhruba 6x menší čísla a těšil se všelijakému přijetí ze strany fanoušků. Studiovou dvojku však čeká ještě dlouhá cesta prodejními kanály, která desku buďto odpálí vstříc svému předchůdci (i když to tak v tuto chvíli příliš nevypadá), nebo jej pošle do nejhlubšího propadliště dějin, v němž uvízlo už nejedno nadějné jméno. Převážit pomyslné misky vah na onu kýženou pozitivní stránku by měl nový singl "Missing", jehož videoklip můžete sledovat zde:


Belphegor - Der Geistertreiber

20. března 2010 v 22:15 | Monsterfuck |  Videa
Severočeský festival Metalgate má na shánění headlinerů smůlu - dvakrát si pořadatelé domluvili zahraniční hvězdu a dvakrát museli narychlo hledat náhradu. Letos zde měli vystoupit Dark Funeral, ale protože svou účast zrušili, nastupují na jejich místo Belphegor. Na jednu stranu je to ale jejich smůla, že odříkávají koncerty, mohli tu mít klip v našem festivalovém seriálu, ale takto tento flek připadá rakouským pořízkům a jejich poslednímu video kousku "Der Geistertreiber", který propaguje aktuální pekelnou fošnu "Walpurgis Rites - Hexenwahn".

LIVE:
Metalgate Open Air, 12. června 2010, areál Vostrov u Mnichova Hradiště


Album: Walpurgis Rites - Hexenwahn (2009)
Rok: 2009
Styl: death/black metal
Formát: avi
Rozlišení: 636×360
Velikost: 48MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Wednesday 13 a jeho "From Here to the Hearse" LP

20. března 2010 v 18:38 | Corey(8) |  Music News
Wednesday 13 (vlastním jménem Joseph Poole) v těchto dnech dolaďuje poslední detaily svého nového LP "From Here to the Hearse", které by mělo zachytit hudební vývoj známého milovníka duchů, zombáků, emzáků, upírů a vůbec veškeré havěti, jež má co do činění se světem nemrtvých. Dočkáme se tak písní hned několika projektů, s nimiž je jméno Wednesday 13 nedílně spojeno - od sólového Wednesday 13 přes westernové Bourbon Crow až po glam rockem šmrncnuté Gunfire 76. Track list LP "From Here to the Hearse" bude vypadat následovně:

Strana A:
01. Wednesday 13 - Gimmie Gimmie Bloodshed
02. Wednesday 13 - From Here to the Hearse
03. Wednesday 13 - B-Movie Babylon
04. Wednesday 13 - I Love to Say Fuck (2007)
05. Bourbon Crow - Suck My Dixie

Strana B:
01. Bourbon Crow - Long Way to the Bottom
02. Wednesday 13 - 197666 [live]
03. Gunfire 76 - Los Angel-Less
04.
Gunfire 76 - One More Reason
05. It's a Wonderful Lie [dosud nevydáno]

Zvěřejnění se dočkal také přebal nosiče, jehož autorem je umělkyně Marlene Elizabeth:

w13

Melechesh jdou nahrávat

20. března 2010 v 13:29 | Monsterfuck |  Music News
Orientální black/thrash metalisté Melechesh, původem z Izraele, oznámili, že 10. duben bude dnem, kdy nastoupí do nahrávacího studia Babajin v Istanbulu v Turecku, aby zde zaznamenali následovníka vysoce ceněného opusu "Emissaries" z roku 2006.

"Hledali jsme místo, jež nám mohlo nabídnout inspirující prostředí. Chtěli jsme zůstat věrní svým kořenům, opět bořit dané standardy a také se vzepřít stanoveným normám. Proto budeme nahrávat v Istanbulu. Víte, je zvykem nahrávat na západě. To je obvyklé. My ale chceme mířit na východ. Istanbul tak byl tím pravým místem, kde se východ a západ potkává, prolíná, střetává, mísí a sráží již po tisíce let. Samotná hudba je rozhodně poplatná Melechesh, ale stejně jako každá naše deska, i tato má své charakteristické znaky," říká hlavní mozek Melechesh Ashmedi.

Tato dosud nepojmenovaná nahrávka bude první počinem Melechesh pod záštitou německého vydavatelského gigantu Nuclear Blast, k němuž kapele přešla od Osmose Productions. Label s vydáním alba počítá už na léto.

Níže sledujte živý záznam jedné z nových písní. Její název není znám a na onom koncertě zazněla v instrumentální verzi, čili bez vokálních linek, které na albové verzi přítomny samozřejmě budou.

[Pozn. 2013: Video již bylo smazáno a nebylo možné jej zpětně dohledat.]


Evropské turné Mayhem

20. března 2010 v 12:03 | Seda |  Music News
Kultovní black metalová kapela Mayhem oznámila data pro své evropské turné. Jako podporu s sebou vezou slovinskou kapelu Noctiferia. Jelikož se jedná o evropské turné, určitě vás bude zajímat jedna věc - ano, Mayhem do svého seznamu zařadili i Českou republiku. Konkrétně zahrají 25. května v pražském Exitu.

23. květen - Music Pub - Kluž, Rumunsko
24. květen - Szene - Vídeň, Rakousko
25. květen - Exit - Praha, Česká republika
26. květen - Progresja - Varšava, Polsko
27. květen - Loch Ness - Krakow, Polsko
28. květen - Coloseum - Košice, Slovensko
30. květen - Hristo Botev - Sofie, Bulharsko (s Venom)
31. květen - SKC - Bělehrad, Srbsko
1. červen - Pieffe Factory - Lucinico, Itálie (Slovenian border)
2. červen- [oznámí se] - Řím, Itálie


Mayhem momentálně vystupuje v tomto složení:

Attila Csihar: vokály
Necrobutcher (a.k.a. Jørn Stubberud): basová kytara
Hellhammer (a.k.a. Jan Axel Blomberg): bicí
Morfeus (a.k.a. Krister Dreyer): kytara
Silmaeth: kytara

Burzum - Belus

19. března 2010 v 18:51 | Monsterfuck |  Recenze
Belus
16 let potom, co Varg Vikernes vstoupil do vězení, jedne rok poté, co jej opustil, 11 let od posledního klasického alba Burzum konečně přichází nová nahrávka jednoho z nejvýjimečnějších (hudebně i historicky) projektů metalové hudby. Neřešme teď věci minulé, jako co se stalo, proč, za jakých okolností a z jakých pohnutek, neřešme teď Vargovy mnohdy pokřivené názory, neřešme nic okolo. Pojďme řešit jen jedinou věc, tu nejdůležitější, na níž se mnohdy u takto kontroverzních projektů pomalu zapomíná - jenom samotnou hudbu.

Za těch 16 let, které Varg Vikernes strávil za mřížemi se změnilo mnohé. Kdysi ten úplně nejortodoxnější a nejkonzervativnější žánr se stal místem pro experimentování a avantgardní myšlenky, zároveň se však do něj nahrnula obrovská spousta neumětelů a pozérů, kteří své nulové schopnosti vydávají za pravý underground a ještě se při tom tváří drsně. Kdysi malé a podzemní, myšlenkové i hudební hnutí, které znamenalo tvrdou revoltu vůči všemu a všem, se stalo stejným byznysem (byť stále na okraji zájmu) jako všechno ostatní. Ze samotných Burzum se postupem stal kult, ať už v tom dobrém či špatném slova smyslu, se spoustou odpůrců i uctívačů. Z Burzum se stala legenda, ne-li mýtus, aniž by si to její stvořitel přál. Co se však nezměnilo, je samotný Varg.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Poslechněte si ukázky Slashova debutu

18. března 2010 v 21:35 | Corey(8) |  Music News
Legendární kytarista Slash (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses) nahazuje udičku všem lačným posluchačům, kteří toužebně očekávají příchod jeho sólové prvotiny skrývající se pod jednoduchým a všeříkajícím názvem "Slash"! Onou návnadou budiž zveřejnění třicetisekundových ochutnávek všech písní, jež si na desku, která spatří regály obchodů 6. dubna tohoto roku, našly svou cestu. Jedná se o následující kusy:

01. Ghost [feat. Ian Astbury a Izzy Stradlin]
02. Beautiful Dangerous [feat. Fergie]
03. Crucify the Dead [feat. Ozzy Osbourne]
04. Back from Cali [feat. Myles Kennedy]
05. Promise [feat. Chris Cornell]
06. By the Sword [feat. Andrew Stockdale]
07. Gotten [feat. Adam Levine]
08. Doctor Alibi [feat. Lemmy Kilmister]
09. Watch This [feat. Dave Grohl a Duff McKagan]
10. I Hold On [feat. Kid Rock]
11. Nothing to Say [feat. M. Shadows]
12. Starlight [feat. Myles Kennedy]
13. Saint Is a Sinner Too [feat. Rocco DeLuca]
14. We're All Gonna Die [feat. Iggy Pop]

Ukázky si můžete poslechnout zde! Na závěr zbývá prostor pro menší kvíz - dokážete uhodnout, jakou zpěvačku Slash doprovodil svým kytarovým umem na koncertě jednoho nejmenovaného hudebního tělesa?


Grave - Into the Grave (live)

18. března 2010 v 19:50 | Monsterfuck |  Videa
Dosti bylo plzeňské nadvlády v našem festivalovém video seriálu, pro dnešek se přesuneme do Červeného Kostelce, kde budete moci 11.-12. června navštívit Czech Death Fest, kde jako hlavní hvězda vystoupí legenda švédského oldschool death metalu Grave. Jak to těmhle veteránům na koncertech valí, se teď můžete přesvědčit živým záznamem jednoho z jejich největších hitů "Into the Grave". Kvalita není omračující, to uznávám, ale koncertní sílu téhle smečky zachycuje dobře a to je pro naše potřeby to hlavní.

LIVE:
Czech Death Fest, 11.-12. června 2010, Červený Kostelec - autocamp Brodský


Album: Into the Grave (1991)
Rok: 2006
Styl: death metal
Formát: mpg
Rozlišení: 320×240
Velikost: 61MB
SICMAGGOT INDEX: 5/10

Forest Silence vydávají nové minialbum

17. března 2010 v 21:49 | Monsterfuck |  Music News
Fanoušci atmosférické extrémní muziky zbystřete! Forest Silence, zimní black/doom metalový projekt Wintera, bývalého klávesisty Sear Bliss, v těchto dnech vydává nové minialbum s názvem "Winter Ritual". Obsahuje všechny tři skladby z prvního kytarového dema (Forest Silence původně začínali jako čistě ambientní projekt) "The Eternal Winter" + dvě zcela nové, dosud nikdy nevydané písně "The Symbol" a "Winter Ritual". Deska vychází pod křídly Panik Terror Musik a je limitována na pouhopouhých 500 kousků.

Jedná se o první materiál Forest Silence od dlouhohrajícího debutu "Philosophy of Winter", který vyšel v roce 2006. Kromě této desky a právě vycházejícího minialba "Winter Ritual" má projekt na kontě už pouhé tři demo nahrávky (jednu metalovou, dvě ambientní), což je na 14letou historii docela solidní kadence...

Tracklist "Winter Ritual":
01. The Symbol
02. Winter Ritual
03. The Eternal Winter
04. I Feel the Claws of Darkness
05. Silence

P.S.: Pro poslechnutí ochutnávky v podobě songu "The Symbol" směřujte své kroky na MySpace profil Forest Silence.

Avsky - Scorn

17. března 2010 v 17:53 | Monsterfuck |  Recenze
Nebudu vám lhát, předchozí dva počiny Avsky - "Mass Destruction" (2007) a "Malignant" (2008) - nastudované nemám. Věděl jsem sice, co je tahle kapela (nebo spíše jednočlenný projekt) zač, že se pohybuje v hájemství black metalu, a ony první dvě desky jsem si už delší dobu chystal poslechnout, než jsem se však k tomu dokopal, vyšla třetí, aktuální placka "Scorn". Tak proč nezačít právě s ní? Věřte mi, že za váš čas stojí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Avantasia a Otep s novými klipy

17. března 2010 v 16:56 | Monsterfuck |  Music News
>>> Power metalový projekt Avantasia, vedený Tobiasem Sammetem z Edguy, se chystá začátkem příštího měsíce, konkrétně 3. dubna, naservírovat svým fanouškům hned dvojici zbrusu nových dlouhohrajících alb - "Angel of Babylon" a "The Wicked Symphony", jež volně navazují na předchozí počin "The Scarecrow". Z prvního z nich - "Angel of Babylon" - byl vybrán i song pro videoklip, na nějž se níže můžete podívat. V písničce "Dying for an Angel" si zazpíval (a samozřejmě zahrál i v klipu) Klaus Meine ze Scorpions.

"Angel of Babylon" a "The Wicked Symphony" vyjdou samostatně jako klasická CD a jako vinyly. Pro sběratele bude k dispozici luxusní box obsahující obě alba jako digipacky, knihu, rozšířené booklety a kód pro speciální download (další bonusové písničky a další, dosud neupřesněný materiál).

>>> Novou porcí pohyblivých obrázků se připomíná také kapela Otep - její nový video kousek vznikl k songu "Rise, Rebel, Resist", který pochází - jak jinak - z posledního studiové štychu "Smash the Control Machine" z loňského roku.

Na videoklip "Dying for an Angel" od Avantasia koukejte zde.
Na klip "Rise, Rebel, Resist" od Otep zase tady.

Аркона zveřejňuje videoklip

16. března 2010 v 20:54 | Monsterfuck |  Music News
Ruská folk metalová skupina Аркона zveřejnila svůj nový videoklip, již druhý ke svému aktuálnímu albu "Гой, Роде, Гой!". Po titulní písni byla zfilmována skladba "Лики бессмертных Богов". Pro zhlédnutí vás musíme odkázat na YouTube, protože z neznámého důvodu video nejde nahrát. Jen dodejme, že deska "Гой, Роде, Гой!" vyšla 28. října loňského roku pod křídly rakouské firmy Napalm Records.

1349: nový song online

16. března 2010 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová vichřice 1349, jejíž reputace značně utrpěla s minulým nepovedeným počinem "Revelations of the Black Flame", se bude snažit svým dalším albem "Demonoir", které vyjde 26. dubna, dostat zpátky do přízně fanoušků i kritiky. Malou ochutnávku, jež může lehce napovědět, jestli se jim to povede, teď máte šanci ochutnat na jejich MySpace profilu, kde byla zveřejněna skladba "Atomic Chapel".

Obal standardní evropské verze vypadá takto:


Obal americké edice a evropské limitované edice je pak takovýto:

Demonoir