close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Březen 2010

Impaled Nazarene připravují DVD a další placku

31. března 2010 v 22:35 | Monsterfuck |  Music News
Zpráva od finské black metalové vichřice Impaled Nazerene o nejbližších plánech zní následovně:

"Rozhodli jsme se opět prodloužit smlouvu s Osmose Productions. Popravdě to bylo docela lehké rozhodnutí: letos v listopadu oslavíme 20. výročí Impaled Nazarene. Všechna naše dlouhohrající alba vyšla u Osmose a my jsme prostě cítili, že žádný jiný label by naše výroční album vydat neměl. Na konci léta jdeme do Hellhole Studia v Helsinkách, kde bude nahrána naše 11. deska. Název bude časem zveřejněn. Na nových skladbách jsme už nějaký čas makáme, zatím máme kompletně hotové čtyři.

Zbývá nám odehrát dva koncerty a pak na nějaký čas přestaneme hrát živě, dokud nebude nová nahrávka venku. Plně se pak totiž soustředíme na vytvoření našeho nejsilnějšího alba vůbec. Vydání desky však nebude jediná událost listopadu 2010. Odehrajeme totiž také výroční show k 20. rokům na scéně v Kuopiu, tom nejmetalovějším městě Finska. Akce se odehraje 20. listopadu v klubu Henry's Pub a nahrajeme zde konečně naše první DVD. Kuopio a Henry's Pub jsme si vybrali jednoduše proto, že v Kuopiu je to nejlepší publikum ve Finsku a Henry's Pub je ten nejlepší klub ve Finsku. Ano, je to tam sice malé, ale ideální pro natočení DVD. Cenu lístku (a jak a kdy je koupit) a další info zveřejníme časem."

Danzig se chystá vydat nové album

31. března 2010 v 22:10 | Monsterfuck |  Music News
Americký zpěvák, hudebník, bývalý frontman The Misfits a mimo jiné například i tvůrce komiksů Glenn Danzig se se svojí kapelou Danzig chystá vydat nové studiové album po šesti letech od posledního "Circle of Snakes" z roku 2004. Novinka se bude jmenovat "Deth Red Sabaoth" a vyjde 22. června letošního roku. Obsahovat bude celkem 11 songů, mezi nimiž nebudou chybět tituly jako například "Black Candy", "The Revengeful" nebo "On a Wicked Night".

"Myslím, že fandové budou tuhle placku žrát. Spousta lidí mi už řekla, že to je opravdu živé a že to zní energicky, což jsem sám při nahrávání takhle cítil. Chtěl jsem organický sound, větší a hutnější, takže jsem nakoupil nějaké Kustom tuck 'n roll basové zesilovače ze 70. let a nahrál přes ně několik kytarových partů. Na albu uslyšíte opravdové ozvěny, opravdové vazbení, celkově to zní úplně jinak než desky, které jsme hnali přes počítače," říká o nahrávce Glenn.

Obal "Deth Red Sabaoth" najdete vpravo.

Triptykon - Eparistera Daimones

30. března 2010 v 23:24 | Monsterfuck |  Recenze
Eparistera Daimones
Právě vycházející "Eparistera Daimones" je sice debutem Triptykon, přesto bych se nebál označit tuto kapelu za legendární. Jak je to možné? Odpověď není těžké najít - stačí jen letmo prohlédnout sestavu a máte jasno. Triptykon je totiž skupina založená nikým menším než samotným Thomasem Gabrielem Fischerem, který je jednou z nejdůležitějších persón extrémního metalu. K odkazu jím vedených legendárních formací Hellhammer a Celtic Frost se dodnes hlásí cca 90% všech black a death metalových kapel. Triptykon byli zformování potom, co se Fischer rozešel se zbytekm Celtic Frost a následném rozpadu.

Na "Eparistera Daimones" byl použit rovněž materiál, jenž byl původně určen pro nástupce "Monotheist", jediné nahrávky, kterou Celtic Frost po svém znovuobrození v novém miléniu vydali. A je to znát. "Eparistera Daimones" totiž pokračuje v relativně podobných kolejí, aniž by však opakovala v minulosti vyřčené věci. Jenže ono pokračování v cestě nastolené "Monotheist" v tomto případě rozhodně není nevýhodou, protože - při vší úctě ke kultovním starým počinům - právě tento opus byl tím nejlepším, co kdy Celtic Frost vydali, a také - a to myslím bez jakékoliv nadsázky - jednou z nejlepších nahrávek, které kdy vznikly. A o "Eparistera Daimones" musím prohlásit to samé…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ukázky nového alba Limp Bizkit online

30. března 2010 v 20:10 | Corey(8) |  Music News
Limp Bizkit stihli nahrát v průběhu příprav studiové novinky "Gold Cobra" rovných 18 songů, které nyní pečlivě třídí a vybírají ty nejlepší, jež zařadí na svůj první set nového materiálu po pěti letech. Album vyjde podle všeho v létě, podle Wese Borlanda půjde ve šlépějích předchozích počinů, podle Freda Dursta zkombinuje vše, s čím dosud Limp Bizkit přišli, podle mě to bude comeback se vším všudy a podle většiny návštěvníků tohoto blogu půjde o jedno z nejzbytečnějších alb poslední dekády. A to by snad už stačilo - zde je první hmatatelná ochutnávka zlaté kobry:

[Pozn. 2013: Videa již byla smazána a nebylo možné je zpětně dohledat]


Carnifex: "Hell Chose Me" videoklip

30. března 2010 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Deathcorová smečka Carnifex z USA zveřejňuje nový videoklip k titulní nakládačce své právě vydané fošny "Hell Chose Me". Kouknout se na něj můžete tady.

Album "Hell Chose Me" vyšlo 16. února 2010 a jeho obal i tracklist můžete prozkoumat někde tady okolo. Tak či tak, hned čtyři nové songy můžete na ukázku prohnat svým ušním ústrojím na MySpace profilu Carnifex.

Tracklist "Hell Chose Me":
01. Hell Chose Me
02. Dead Archetype
03. Entombed Monarch
04. Names Mean Nothing
05. Heartless
06. Sorrowspell
07. The Scope of Obsession
08. By Darkness Enslaved
09. The Liar's Funeral
10. Genocide Initiative

Alice Cooper prozradil jméno další nahrávky

30. března 2010 v 18:04 | Monsterfuck |  Music News
Král shock rocku Alice Cooper prozradil v jednom ze svých nedávných rozhovorů, že připravovaný nástupce desky "Along Came a Spider" z 2008 ponese název "The Night Shift".

"Deska ještě nahrána není, ale máme už hotových celkem deset dem. Bude se jmenovat 'The Night Shift'," prohlásil Alice.

Nejbližší plány Alice Coopera jsou jasné: příští měsíc se vydá na turné po boku Roba Zombieho (více info v této novince), nějaké samostatné koncerty a letní festivaly (Wacken Open Air a 3× Sonisphere - ten český však mezi nimi není).

"Along Came a Spider" vyšlo 29. července 2008. Jednalo se o koncepční příběh o sériovém vrahovi jménem Spider (Pavouk), který své oběti obaluje do hedvábných pavučin a každé z nich uřízne nohu, aby si z nich mohl sestavit svého vlastního pavouka. Problém ovšem nastane, když se Spider zamiluje do své poslední, osmé oběti... Deska pro Coopera rovněž znamenala nejlepší umístění v prodejních žebříčcích od legendární nahrávky "Hey, Stoopid" z roku 1991. V Americe se "Along Came a Spider" umístilo na 53. pozici, v Anglii se vyšplhalo dokonce na 31. příčku.

Arckanum shánějí label pro nové album

29. března 2010 v 19:50 | Monsterfuck |  Music News
Tajemný jednočlenný black metalový projekt Arckanum ze Švédska, vedený multiinstrumentalistou a hudebním solitérem Shamaataem, oznamuje, že po rozchodu s firmou Debemur Morti shání label, jenž by byl ochoten se postarat o vydání šestého dlouhohrajícího alba "Sviga Læ". "Profesionální a seriózní" vydavatelství, která mají zájem, najdou více informací na oficiálních stránkách Arckanum.

Předchozí dlouhohrající nahrávka vyšla 29. května 2009 pod prapodivným názvem "ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ". Jde o nástupce nahrávky "Antikosmos" z roku 2008, která znamenala znovuobnovení činnosti Arckanum po desetiletém albovém půstu.

Kytarista Trivium objasňuje odchod bubeníka

29. března 2010 v 17:15 | Corey(8) |  Music News
trivium
O telefonickém vyhazovu bubeníka Trivium, Travise Smitha, jste na našem blogu mohli číst už několikrát, pro zasvěcení do děje tedy pročtěte starší zpravodajství, nyní následuje osvětlení, nasvětlení a vysvětlení celé situace z pohledu kytaristy Coreyho Beaulieua:

OneMetal.com: "Ok, nebudeme chodit kolem horké kaše, stejně tuhle otázku asi očekáváš... Jak se to tedy má s vyhazovem bubeníka Travise Smitha a jeho náhradou Nickem Augustem?"

Corey: "(smích) Jasně, jasně.. No, vlastně je to docela dlouhý příběh. Prostě to ale časem přestalo fungovat. Zrovna jsme byli na turné po USA a zhruba v jeho polovině nám Travis oznámil, že na dalším už s námi hrát nebude. Věděli jsme tedy, že musíme začít shánět někoho nového, a když jsme začali hrát s Nickem, věděli jsme, že je to přesně to, co potřebujeme. Nicméně v té době jsme pořád nevěděli, jestli se k nám Nick připojí, nebo budeme muset hledat dál. Bylo nám akorát jasné, že to musí být někdo nový - bylo to pro dobro kapely, pro její další progres. Museli jsme se rozhodnout, jestli uděláme krok vpřed, nebo začneme stagnovat. Prostě jsme to museli udělat - posunout všechno kupředu v pozitivním slova smyslu."

OneMetal.com: "Je něco pravdy na informacích, které tvrdí, že byl Travis vyhozen po telefonu? Bylo to vůči němu fér?"

Corey: "No, byli jsme zrovna na turné, takže to jinak nešlo. Říkali jsme mu něco jako: 'Hej, rozhodli jsme se pokračovat bez tebe' a on na to: 'Jo, jasně, je mi to fuk'. Něco se prostě muselo stát, otázkou bylo jenom to, jestli to přijde z naší nebo z jeho strany. Věci se nám tak trochu sypaly pod rukama, takže jsme tu spoušť zmáčkli jako první, abychom to konečně ukončili. S Nickem nám to jde skvěle, a pokud přijdete na náš koncert, přesvědčíte se sami."

Změny u Heiden: odchod baskytaristy a dočasná pauza

29. března 2010 v 14:59 | Monsterfuck |  Music News
Ne moc veselé zprávy přicházejí od brněnské kapely Heiden, která je nucena na neurčito pozastavit svou činnost kvůli zranění ruky zpěváka a kytaristy Kverda. Skupinu také po třech letech opouští baskytarista dalias qelhma, což situaci také notně komplikuje. Podrobnosti ve vyjádření Heiden:

"Je naší nemilou povinností vám oznámit dvě chmurné novinky z našeho tábora, mající zcela zásadní dopad na fungování Heiden v blízké budoucnosti. Tou první je závážné zranění Kverdovy pravé ruky a z toho plynoucí dočasné pozastavení aktivní činnosti kapely. Druhou novinkou je odchod baskytaristy daliase qelhmy, který nás opustil z důvodu dlouhodobě trvajících názorových neshod v otázkách vnitrokapelního řádu a budoucího hudebního směřování. Ve světle těchto zpráv dáváme na vědomí, že jsme nuceni do odvolání pozastavit veškeré koncertní aktivity. A zároveň informujeme, že případní zájemci o post baskytary v Heiden se mohou hlásit na mailu info@heidenhorde.com nebo telefonu +420 605 719 473. V přímé souvislosti s těmito změnami dojde v brzké době i k rekonstrukci oficiálních stránek http://heidenhorde.com. Věříme, že vás, stejně jako nás samotné, tyto zprávy neodradí a že nám i nadále zachováte svoji přízeň."

Pozastavení činnosti Heiden se s největší pravděpodobností nebude týkat jen koncertů, ale dotkne se i přípravy nového materiálu, do něhož už se kapela pustila. Doposud byly nahrány demo verze celkem čtyř nových skladeb (fotky z nahrávání zde). Předchozí deska "Obsidian" (recenze tu, rozhovor k ní zde) vyšla v březnu loňského roku a nahrána byla ve studiu Shaark.

Brutal Assault ohlašuje Obituary a Gaza

29. března 2010 v 14:42 | Monsterfuck |  Music News
Obituary
To, že Brutal Assault s železnou pravidelností jednoho týdne potvrzuje nové kapely, je asi tak stejně jisté, jako že vyjde slunce. A to by v tom byl čert, kdyby to tentokrát mělo být jinak... O jaká jména josefovská soupiska nakynula tentokrát jste již jistě - pokud náhodou nejste sužování nějakou mozkovou dysfunkcí či sklerózou tak silnou, že byste to za těch 10 vteřin potřebných přečtení těch pár řádků zapomněli - vykoumali podle nadpisu - ano, je to floridská oldschool death metalová smečka Obituary, k níž se připojují jejich mathcore/sludge krajané Gaza.

Brutal Assault se odehraje 12.-14. srpna 2010 ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. Hlavními taháky akce jsou Cannibal Corpse, Children of Bodom, Devin Townsend, Fear Factory, Hypocrisy a Ihsahn.

Mastodon - Divinations

28. března 2010 v 21:19 | Monsterfuck |  Videa
Včera Sonisphere poprvé, dnes Sonisphere podruhé. Jelikož tedy máme okecávačky za sebou již předchozího dne, vrhněme se teď rovnou na videoklipózní nářez, který nám pro dnešek obstarají Amíci Mastodon. Jejich loni vydaná fošna "Crack the Skye" do svých sítí ulovila nejednu pozitivní kritiku, výborné ohlasy fandů a shrábla rovněž nejedno ocenění. A kdybychom řekli, že neprávem, rozhodně bychom Mastodon křivdili, protože to kvalitní muzika bezesporu je. Tak kvalitní, že se jistě v Mimoni neztratí ani v konkurenci s tak velkým množstvím nablýskaných kapel. Než se tomu tak ale stane, dáme si jejich video "Divinations", právě z "Crack the Skye". A proč zrovna tenhle klip? Inu, protože já osobně mám slabost pro Yettiho a neandrtálce s kytarou... a to mi věřte, že v "Divinations" si užijete obou :)

LIVE:
Sonisphere Festival, 19. června 2010, letiště Hradčany u Mimoně


Album: Crack the Skye (2009)
Rok: 2009
Styl: progressive groove metal
Formát: mkv
Rozlišení: 704×320
Velikost: 60MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

Belphegor už makají na další desce

28. března 2010 v 16:52 | Monsterfuck |  Music News
Rakouští blázni Belphegor jsou k nezastavení a v rychlém sledu po deskách "Bondage Goat Zombie" (duben 2008) a "Walpurgis Rites - Hexenwahn" (říjen 2009) se pustili do skládání materiálu pro své v pořadí již celkové deváté dlouhohrající album.

"Je čas na novou kapitolu. Právě jsme dokončili druhé kolo zkoušek pro novou fošnu. Zatím makáme na šesti brutálních zvukových kolážích. Celé nahrávání, mix a mastering tentokrát proběhnou ve Švédsku," říká zpěvák, kytarista a poslední zakládající člen kapely Helmuth.

Na koncert Belphegoru můžete vyrazit 12. června na Vostrov u Mnichova Hradiště, kde kapela vystoupí jako hlavní hvězda festivalu Metalgate.

Enochian Crescent zveřejňují novou skladbu

27. března 2010 v 18:15 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní black metalisté Enochian Crescent z Finska pomalu, ale jistě chystají následovníka opusu "Black Church" z roku 2006. Čtvrté řadové desce však ještě bude předcházet šestiskladbové minialbum "NEF.VI.LIM", jehož vydání je plánováno někdy během jara. Enochian Crescent dnes zveřejňují první píseň z "NEF.VI.LIM" - singl "Lyijysiipi". Poslouchat můžete ve videu o kousek níže.

Jak už bylo dříve prozrazeno, ona čtvrtá řadová nahrávka, jíž "NEF.VI.LIM" předchází, by měla vyjít ještě letos, s největší pravděpodobností v druhé polovině roku, a měla by obsahovat celkem devět kompozic.

UPDATE: Zveřejněn byl seznam skladeb "NEF.VI.LIM". Šestice kompozic o celkové délce 30 minut tedy vypadá takto:

01. Lyijysiipi (Wings of Lead)
02. Mato Musta Maanalainen (Black Wyrm Below)
03. Muisto Sorkasta (Memory of a Cloven Hoof)
04. Ystävämme Nukkuu (Our Friend Sleepeth)
05. Golgotha
06. Omega Nefilim


Airbourne - No Guts, No Glory

27. března 2010 v 16:07 | Seda |  Recenze
no guts, no glory
Už to vypadalo, že se AC/DC nedočkají svého následovatale. Ovšem to by se nesměli zjevit Airbourne, kapela, která pochází ze stejné země a má stejný cíl - bláznit na pódiu a hrát do té doby, než to jen půjde.

Co se týče historie Airbourne, tak ta je poměrně krátká, přesto obsáhlá. Prvně o sobě dali vědět už v roce 2004, kdy vyšlo ven EP "Ready to Rock". První studiové album se jmenuje "Runnin' Wild" a obsadilo vyšší patra všemožných žebříčků. Tímto albem se Airbourne dostali poměrně vysoko a jejich hitovky se umisťovaly do různých soundtracků. Songy "Too Much, Too Young, Too Fast" nebo "Runnin' Wild" se staly poměrně žádaným zbožím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Heaven & Hell - Bible Black (live)

27. března 2010 v 12:22 | Monsterfuck |  Videa
V našem malém festivalovém video seriálu se dostáváme k jedné z nejočekávanějších akcí letošního roku, která - a to si myslím můžeme dovolit říct už teď - bude s 95% pravděpodobností tím největším českým festivalem (střízlivé odhady se pohybují kolem pěti desetitisíců návštěvníků). A ono se není ani čemu divit, Sonisphere totiž disponuje sestavou, z níž jdou na nejednoho příznivce tvrdší muziky mdloby. My si teď dáme jeden z hlavních taháků, na který se možná vedle thrashové Čtyřky v čele s Metallicou lehce pozapomíná - Heaven & Hell, alias Black Sabbath s božským Ronniem Diem v sestavě. Na programu je singlová pecka "Bible Black" z jejich poslední (a pod tímto názvem vlastně i první) desky "The Devil You Know". Navíc jde o živák z (a pozor, teď přijde překvápko) loňského, anglického Sonispheru, takže reprezentativnější obrázek o tom, co Heaven & Hell v Mimoni předvedou, asi neseženete.

LIVE:
Sonisphere Festival, 19. června 2010, letiště Hradčany u Mimoně

Bible Black live

Album: The Devil You Know (2009)
Rok: 2009
Styl: heavy/doom metal
Formát: avi
Rozlišení: 720×480
Velikost: 90MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

Ragnarok - Collectors of the King

26. března 2010 v 20:28 | Monsterfuck |  Recenze
Collectors of the King
True norwegian black metal. Lépe se asi nová deska Ragnarok, "Collectors of the King", a vlastně i celá diskografie Ragnarok, popsat nedá. True norwegian black metal se všemi klady i zápory, které tomuto specifickému black metalovému subžánru náleží.

Rychlost se pohybuje na stupni "sypačka" od začátku do konce, jak je však u tnbm zvykem, přítomny jsou typické výrazné kytarové melodie, které tvoří onu specifickou atmosféru a činí tuto festovní porci blasfemie vskutku zábavou mozaikou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Metalfest ohlašuje nové kapely

26. března 2010 v 18:56 | Monsterfuck |  Music News
Na stránkách Metalfestu (amfiteátr Lochotín - Plzeň, 21.-23. května) se dnes objevila nová várka skupin, které na akci zahrají. Je jich rovných deset, takže se nemusíme zdržovat a přejděme rovnou k jejich výčtu v abecedním pořadí:

  • Аркона (RUS) - folk/pagan metal
  • Cauldron (CAN) - heavy metal
  • Citron (CZ) - heavy metal
  • Fata Morgana (CZ) - heavy metal
  • Freedom Call (GER) - power metal
  • Silent Stream of Godless Elegy (CZ) - folk/doom metal
  • Steelwing (SWE) - heavy metal
  • Varg (GER) - pagan metal
  • Virrasztók (HUN) - psychedelic folk metal
  • Vitacit (CZ) - heavy metal

První ukázka nové desky Soulfly online

26. března 2010 v 17:16 | Corey(8) |  Music News
Psát několikrát do týdne o jedné kapele u nás nebývá příliš zvykem, ale sebranka okolo Maxe Cavalery si trochu té speciální pozornosti zaslouží, kor když se věci okolo nového alba "Omen" daly konečně do pohybu a po odtajnění obálek k nám doputovala i první poslouchatelná ochutnávka. Konkrétně jde o skladbu "Rise of the Fallen", na které si zahostoval Greg Puciato z The Dillinger Escape Plan. Píseň můžete stahovat zde (vyžaduje uvedení e-mailové adresy)!

The Agonist pracují na materiálu pro další album

26. března 2010 v 14:28 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští moderní metalisté The Agonist vedení fialovovlasou ďáblicí Alissou White-Gluz prozradili, že v současnosti píší nové skladby pro chystaného nástupce rok starého alba "Lullabies for the Dormant Mind". Nový materiál by měl údajně být dosud tím nejepičtějším, co kdy The Agonist stvořili.

Skupina rovněž prozrazuje, že na podzim se vůbec poprvé vydá do Evropy. Prozatím je potvrzeno pouze jedno vystoupení na belgickém festivalu Metal Female Voices Fest 24. října, další data by však podle všeho ještě měla přibýt.

Candlemass: trailer k novému DVD

26. března 2010 v 13:31 | Monsterfuck |  Music News
Švédské doom metalové legendy Candlemass vypouštějí trailer ke svému nadcházejícímu DVD "Ashes to Ashes", jež vyjde 23. dubna v Evropě a 29. června v Severní Americe. Disk bude obsahovat dva koncerty - jeden ze 4. června 2009 ze švédského festivalu Sweden Rock a druhý z 4. října 2009 z Athén - a dále půlhodinový rozhovor a fotogalerie. Jeho součástí bude rovněž bonusové CD. Pro diehard fandy bude k dispozici také vinylová verze. Obal, seznam songů a výše zmiňovaný trailer jsou zde:

Sweden Rock:
01. Dark Are the Veils of Death
02.
Samarithan
03.
If I Ever Die
04.
Hammer of Doom
05.
At the Gallows End
06.
Emperor of the Void
07.
Bleeding Baroness
08.
A Sorcerer's Pledge
09.
Solitude
10.
Kill the King [Rainbow cover]
Athény:
01.
Mirror Mirror
02.
Samarithan
03.
At the Gallows End
04.
If I Ever Die
05.
Hammer of Doom
06.
Dark Are the Veils of Death
07.
Demon's Gate
08.
Emperor of the Void
09.
Man of Shadows
10.
Bleeding Baroness
11.
Tears
12.
A Sorcerer's Pledge
13.
Demon of the Deep
14.
Solitude

Pokud byste chtěli vidět Candlemass na koncertě, nemusíte pouze čučet na toto DVD, můžete rovněž vyrazit na český festival Brutal Assault do Josefova u Jaroměře, kde kapela vystoupí hned v úvodní den - ve čtvrtek 12. srpna.


Hell on Earth Tour opět v Praze

26. března 2010 v 12:46 | Seda |  Music News
Hell on Earth je turné po evropských zemích, kterého se zúčastní kapely Terror, Every Time I Die, All Shall Perish, Down to Nothing a Thick as Blood. Šňůra začne 17. září v Německu. Tento seznam není finální verze, spoustu koncertů bude ještě ohlášeno.

Stejné turné projelo Českou republiku i v minulosti, 6. září roku 2009 zde vystoupili Earth Crisis, Sworn Enemy, Neaera, Waking the Cadaver, War of Ages a War from a Harlots Mouth.

Zatím potvrzená data můžete číst níže:

17. září - Jena - F-Haus - Německo
18. září - Kolín - Essigfabrik - Německo
20. září - Norwich - Waterfront - UK
21. září - Colchester - Arts Centre - UK
22. září - Plymouth - White Rabbit - UK
23. září - Manchester - Moho Live - UK
24. září - Sheffield - Corporation - UK
25. září- Londýn - Islington O2 Acadamy - UK
26. září - Antweroy - Hof Ter Lo - Belgie
13. října - Vídeň - Arena - Rakousko
14. října - Praha - Abaton - Česká republika
15. října - Lipsko - Werk - Německo
16. října - Berlín - SO 36 - Německo

Nevermore zveřejňují obal nové desky

25. března 2010 v 20:38 | Monsterfuck |  Music News
Progresivní metalisté Nevermore ze Seattlu vydají v květnu, přesněji řečeno 31. května v Evropě a 8. června v Americe, novou, dlouho očekávanou řadovku "The Obsidian Conspiracy", která bude nástupcem pět let starého alba "This Godless Endeavor". Jak bude vypadat její obálka, již vytvořil Travis Smith (Opeth, Katatonia), se můžete podívat vpravo.

Nahrávalo se v domovském městě Nevermore - Seattlu - za pomoci kytaristy Soilwork, Petera Wicherse. O mix se opět postaral Andy Sneap (Testament, Cradle of Filth, Arch Enemy).

KoRn podepsali s Roadrunner Records!?

25. března 2010 v 20:13 | Corey(8) |  Music News
jd
Jak už to tak vypadá, vydavatelství Roadrunner Records zatoužilo v roce 2010 po velkých rybách (ne, kapříky necháme českým čutálistům), proto po angažování Roba Zombieho lanaří další osvědčené jméno - legendární nu-metalisty KoRn! A možná už zlanařilo, kytarista KoRn, James "Munky" Shaffer, totiž během chatu s fanoušky celkem jasně naznačil, že k celé operaci už úspěšně došlo. Shaffer mimo jiné řekl: "Nyní jsme u stejného labelu jako Slipknot! To je bomba!" V pořadí devátá studiová nahrávka KoRn, nazvaná "Korn III - Remember Who You Are", by měla vyjít během léta. Netřeba snad dodávat tisíckrát otřepanou informaci o návratu producenta Rosse Robinsona, jenž pracoval s KoRn na jejich prvních dvou nahrávkách a podle všeho na sebe vzal také post hlavního reklamního pajduláka devátého alba.

Roadrunner Records je největším rockově-metalovým vydavatelstvím na světě, v jeho inventáři najdeme například kapely jako Nickelback, Slipknot, Kiss, Rob Zombie, Dream Theater, Megadeth, Stone Sour a podle všeho už i KoRn.

Cannibal Corpse: "Priests of Sodom" video

25. března 2010 v 15:57 | Monsterfuck |  Music News
Američtí brutálníci Cannibal Corpse se připomínají s novou porcí pohybujícího se nářezu - do video podoby byla převedena pecka "Priests of Sodom" z poslední fošny "Evisceration Plague", jež vyšla 3. února loňského roku. Na režisérskou sesli své pozadí usadil jistý Kevin Custer, který na své sousedy může machrovat spoluprací například s Hatebreed, Testament nebo Overkill. Výsledek jejich snažení sledujte zde:


"The Day That Never Comes" od Metallicy nejlepším klipem uplynulé dekády

25. března 2010 v 15:54 | Monsterfuck |  Music News
Klip "The Day That Never Comes" od Metallicy byl diváky řecké mutace pořadu "Headbangers Ball" zdejší MTV vyhlášen jako nejlepší videoklip uplynulé dekády. Celá první desítka nejlepších pohyblivých obrázků vypadá podle Řeků takto:

01. Metallica - "The Day That Never Comes"
02. Lamb of God - "Walk with Me in Hell"
03. Machine Head - "Now I Lay Thee Down"
04. System of a Down - "Chop Suey"
05. Slipknot - "Duality"
06. Tool - "Schism"
07. Nightwish - "Nemo"
08. Rammstein - "Mein Teil"
09. Iron Maiden - "The Wicker Man"
10. The Devin Townsend Band - "Vampira"


A co vy, myslíte si, že je tohle opravdu nejlepší klip, který za posledních 10 let vznikl? Nezapomeňte se vyjádřit v komentářích a udělat tak naší vlastní anketu!