Borknagar: e-karta k "Universal"

22. února 2010 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní progresivní Norové Borknagar vydávají právě dnes, 22. února 2010 (za oceánem si ale musí počkat až do 2. března), nástupce vysoce ceněného opusu "Origin". Pokud byste o desku "Universal" měli zájem, možná by vás mohla zajímat propagační internetová karta, kterou si můžete zalistovat na této adrese. Finální osmička skladeb vypadá takto:

01. Havoc
02.
Reason
03.
The Stir of Seasons
04.
For a Thousand Years to Come
05.
Abrasion Tide
06.
Fleshflower
07.
Worldwide
08.
My Domain

Píseň "Havoc" můžete okusit na oficiálním MySpace profilu Borknagar.

"Universal" bylo nahráno v norských studiích Toproom, přičemž celou produkci si na svá bedra vzali samotní členové kapely. Pro nazpívání vokálů do závěrečné písničky alba, "My Domain", si pozvali jako hosta ICS Vortexe, který v Borknagar zpíval v letech 1997-2000 (a kromě toho má za sebou i dlouholeté působení v Dimmu Borgir a Arcturus). O významu názvu a celé výsledné podobě desky se rozpovídal poslední zakládající člen v sestavě a hlavní mozek Øystein Garnes Brun:

"S výsledkem jsme maximálně spokojeni! Album je nakonec ještě lepší, než jsme si na počátku jeho vzniku vůbec dovolili doufat. Jsou v něm ukryty myšlenky, energie a jakási troufalost, která odkazuje k té nejprimitivnější stránce člověka, zároveň však v něm je obsažena taková komplexnost a atmosféra, že vyzkouší i ty nejsofistikovanější stránky vaší mysli. Obsahuje veškeré jednotlivé elementy, které učinili Borknagar takovými, jací jsou, a my pevně věříme, že pro každého, kdo naší tvorbu sleduje již dlouhé roky, bude tato deska opravdovou lahůdkou. Je to to nejlepší, co jsme doposud stvořili - jak hudebně, tak zvukově - a opravdu se nemůžeme dočkat, až bude nahrávka venku!

'Universal' je název, který reflektuje a odráží celou podstatu desky. 'Universal' je název tak obšírný a obrovský, že dokáže vykreslit ohromnost alba, a to hudebně i textově."

"Universal" bude k dispozici v celkem čtyřech formátech. Kromě klasické plastikové krabičky nebude chybět ani limitovaný digipack, jehož součástí bude i bonusový disk s dokumentem o vzniku celé nahrávky. Ještě luxusnější bude verze v krabici, v jejímž vnitřku bude ukryt opět digipack s bonusovým diskem (dokument) a dále ještě náhrdelník, nášivka, přívěšek na klíče, rozšířený booklet a v neposlední řadě i dvě bonusové písničky. Poslední verzí bude grandiózní vinyl. Slintat nad jednotlivými verzemi můžete níže:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama