Únor 2010

Fear Factory dokončili nový videoklip

3. února 2010 v 16:23 | Seda |  Music News
Song "Fear Campaign", který se nachází na novém albu "Mechanize" od Fear Factory, se dočkal videoklipu. Klip byl režírován dvojicí Ianem McFarlandem a Mikem Peccim. Místem natáčení se stal Los Angeles. Fear Factory už zveřejnili celé album k poslechu na svém MySpace.

"Mechanize" oficiálně vyjde již 9. února. Celá deska je velice očekávána, protože se na ní vyskytují originální členové, a to Dino Cazares u kytary, Burton C. Bell za mikrofonem, dále pak baskytarista Byron Stroud, který nahrával poslední dvě alba kapely. Za bubny sedí legendarní Gene Hoglan, s jehož jménem jsou spojené skupiny jako Testament nebo Death.

Videoklip můžete sledovat kliknutím na tento odkaz.

Koncerty na březen

2. února 2010 v 23:10 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Morbid Insulter (SWE), Detonator 666 (CZ), Infernal Imperator (CZ)
5. 3. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Cena: 250

Rage (GER), Jaded Heart (GER), Seven (CZ)
5. 3. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
6. 3. - Praha, Abaton (20:00)
Cena: 590 (Zlín, Praha), 790 (VIP Zlín)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Rammstein (GER)
13. 3. - Ostrava, ČEZ Aréna (19:00)
Cena: 1090-1390
Více informací: Live Nation

Scorpions (GER)
15. 3. - Praha, O2 Aréna (20:00)
Cena: 690-1090
Více informací: Live Nation

Tokio Hotel (GER)
15. 3. - Praha, Tesla Aréna (18:00)
Cena: 790-990
Poznámka: Tohle není dobrej vtip, já vím (smích)
Více informací: GSMA

30 Seconds to Mars (USA)
18. 3. - Praha, Incheba Aréna (19:30)
Cena: 645
Více informací: Conspiracy

Suffocation (USA), Annotations of an Autopsy (UK), Nervecell (UAE) ad.
19. 3. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Suffocation (USA), Annotations of an Autopsy (UK), Nervecell (UAE), Fleshgod Apocalypse (ITA), Burning the Masses (USA)
Cena: 420 (předprodej), 450 (na místě)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Gamma Ray (GER), Freedom Call (GER), Secret Sphere (ITA)
20. 3. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Fuck the Facts (CAN), Diptheria (CZ), Bed Sores (CZ)
27. 3. - Praha, Modrá Vopice
Více informací: L'inphantille Collective

Crusade of the Black Conquerors Tour 2010
28. 3. - Brno, Favál (18:30)
Vystoupí: Taake (NOR), Horna (FIN), Angantyr (DEN), Black Shore (GER), Silva Nigra (CZ)
Cena: 320/360
Poznámka: Kultovní black metalové kapely Taake a Angantyr poprvé v ČR!
Pořadatel: Metal Swamp
Více informací: Metal Swamp

Katatonia (SWE), Swallow the Sun (FIN), Long Distance Calling (GER)
30. 3. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 450/490
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

As I Lay Dying s názvem příštího alba

2. února 2010 v 22:28 | Monsterfuck |  Music News
Metalcoristé As I Lay Dying prozradili název své nadcházející desky - bude se jmenovat "The Powerless Rise". Kapela ji v současné době dokončuje v San Diegu, USA pod dozorem Adama Dutkiewicze z Killswitch Engage. Vydání bychom se měli dočkat už někdy na jaře.

Heidevolk: komplet info o novince

2. února 2010 v 22:24 | Monsterfuck |  Music News
Holandští folkaři Heidevolk právě dokončili své třetí studiové album "Uit Oude Grond" a metalu chtivým posluchačům se jej chystají předhodit 26. března. jak bude vypadat obal tohoto následovníka "Walhalla Wacht" z roku 2008, se můžete podívat níže, stejně jako na tracklist.

O mix se postaral jistý Dick Kemper a jaký výsledek z pod jeho rukou vzešel můžete posoudit pomocí songu "Nehalennia" na MySpace.

Tracklist "Uit Onde Grond":
01. Nehalennia
02. Ostara
03. Vlammenzee (Sea of Flames)
04. Een Geldersch Lied (A Gueldrian Song)
05. Dondergod (God of Thunder)
06. Reuzenmacht (Giants' Might)
07. Alvermans Wraak (Revenge of the Alverman)
08. Karel Van Egmond, Hertog Van Gelre (Karel of Egmond, Duke of Guelders)
09. Levenslot (Fate of Life)
10. Deemstering (Dusk)
11. Beest Bij Nacht (Beast by Night)

Noví Darkthrone v dubnu

2. února 2010 v 18:38 | Monsterfuck |  Music News
Kultovní black metalisté Darkthrone z Norska vydají už 5. dubna své nové album. Další porce oldschoolové muziky pěkně od podlahy ponese název "Circle the Wagons" a její obal se tu válí někde okolo. Podle vyjádření Nocturna Culta bude deska více rockovější a více heavy metalová a samozřejmě nezapomněl také připomenout, že bude novinka jedno z nejlepších alb, co kdy Darkthrone udělali. Konečná devítka songů vypadá takto:

01. Those Treasures Will Never Befall You
02.
Running for Borders
03.
I Am the Graves of the 80s
04.
Stylized Corpse
05.
Circle the Wagons
06.
Black Mountain Totem
07.
I Am the Working Class
08.
Eyes Burst at Dawn
09.
Bränn inte slottet

Grave Digger jdou nahrávat

2. února 2010 v 18:17 | Monsterfuck |  Music News
Německá stálice heavy metalové scény Grave Digger se připravuje na nahrávání svého celkově čtrnáctého dlouhohrajícího počinu. Do studia Principal v Německu nastoupí v polovině května, přičemž produkce se stejně jako v případě několika minulých desek ujmou bratři Resettiové.

Samotná kapela je z nového materiálu nadšená ("Holy shit, what a blast!") a podle jejích slov máme očekávat klasické Grave Digger, což v překladu znamená, že bude deska dozajista opět plná heavy vymetáků, které nemůžou zklamat. Dosud nepojmenovaná novinka bude také debutem pro nového kytaristu Axela Ritta.

Grave Digger

Silent Stream of Godless Elegy odkládají nahrávání desky

2. února 2010 v 17:38 | Monsterfuck |  Music News
Česká folk-doomová kapela Silent Stream of Godless Elegy musela o dva měsíce posunout nahrávání stále ještě nepojmenovaného nástupce vysoce ceněné desky "Relic Dances" z roku 2004. Studiové práce tedy započnou až v květnu. Důvodem je pracovní vytížení jejich producenta Rolanda Grapowa z Masterplan.

Osekané promo verze několika nových skladeb, které se na nadcházejícím albu objeví, můžete ochutnávat na Bandzone a MySpace profilech Silent Stream of Godless Elegy.

Brutal Assault zveřejňuje další tři kapely

2. února 2010 v 10:37 | Seda |  Music News
Český metalový festival Brutal Assault potvrdil další tři jména, která se ve dnech 12. až 14. srpna v Josefově představí. Jsou to kapely Gorgoroth, Bleed from Within a Lock Up.

Gorgoroth asi netřeba více představovat, je to black metalová stálice z Norska. Kapela minulý rok vydala album "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt", na které se dostalo pozitivní reakce v naší recenzi. Pro black metalisty povinnost.

Další partou je mladá kapela Bleed from Within, která se prezentuje deathcorem. Tento druh kapel se čím dál tím více rozrůstá a tyto skupiny často neuspějí kvůli stejnému znění. Doufejme tedy, že Bleed from Within nám ukáží skvělou show a zaslouží si být na hudební scéně.

Trojici uzavírá Lock Up. Deathgrindová parta z Ameriky založená Shanem Emburym, který na basu válí i v legendách Napalm Death. Zřejmě není náhodou, že Napalm Death na Brutal Assaultu budou hrát také. V kapele momentálně zpívá Tomas Lindberg, který prošel řádkou melodicky death metalových kapel, například "zakladateli" žánru At the Gates.

In Vain - rozhovor

1. února 2010 v 23:35 | Monsterfuck |  Rozhovory
Johnar Haaland
In Vain já osobně považuji za jednu z nejvýjimečnějších skupin, které se za posledních pár let na scéně objevily (absolutní hodnocení v recenzi jejich studiové novinky snad mluví za vše), a tak jsem si nenechal ujít příležitost položit pár otázek zakládajícímu členovi, hlavnímu autorovi hudby a v neposlední řadě i kytaristovi Johnaru Haalandovi, zvláště když o rozhovor sám projevil zájem.

01. Vaše nová deska "Mantra" právě vyšla. Přestože byla nahrána už v roce 2008, věřím, že jsi stále plný dojmů z procesu jejího vzniku. Mohl bys nám prosím řícto procesu skládání, nahrávání a také o tom, o čem všem je "Mantra" z tvého úhlu pohledu?

Zpozdilo se to kvůli různým problémům mimo naši kontrolu. Samotný nahrávací proces byl ten nejobtížnější, jakého jsem se kdy zúčastnil. Do bližších detailů raději zacházet nebudu. S albem jsme opravdu spokojeni, ale když se něj zpětně podívám, jsou tu samozřejmě věci, kterých tak trochu litujeme, ale takhle tomu bude prostě vždy. Jen tak mimochodem, před nahráváním jsme nedělali žádnou předprodukci ani žádné zkoušky. Myslím, že příště to už ale vyzkoušíme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Triptykon zveřejňují obal "Eparistera Daimones"

1. února 2010 v 21:35 | Monsterfuck |  Music News
Po tom, co se roku 2008 rozpadla (zřejmě už definitivně) švýcarská legenda extrémního metalu Celtic Frost, založil si její hlavní tahoun Thomas Gabriel Fisher (aka Tom G. Warrior) nový projekt Triptykon, pod jehož hlavičkou vyjde už 22. března debutový opus "Eparistera Daimones". Co nás teď zajímá, je nově uveřejněný artwork (viz vpravo), o nějž se nepostaral nikdo jiný než H.R. Giger (pochybuju, že je mezi vámi někdo, kdo o něm neslyšel, ale pro jistotu malé opáčko - slavný švýcarský malíř, sochař, návrhář atd., kromě proslulého obalu pro album "To Mega Therion" od Celtic Frost má na svědomí například design charakteristického stojanu na mikrofon KoRn nebo stvoření vizuální podoby slavného monstra stříbrného plátna - vetřelce). Pro "Eparistera Daimones" propůjčil svůj obraz "Vlad Tepes" z roku 1978.

"Jsem pyšný na to, že mohu spolupracovat s Triptykon. Žádný můj obraz se neobjevil jako obal alba už delší dobu [konkrétně 17 let - pozn. redakce], a tak se cítím poctěn, že mi Tom nabídl spolupráci na úplně první desce Triptykon," nechal se slyšet H.R. Giger.

Samotná nahrávka "Eparistera Daimones" bude obsahovat celkem devět těžkotonážních skladeb o celkové délce okolo 70 minut. Na MySpace profilu Triptykon můžete již nějakou dobu poslouchat písně "Abyss Within My Soul", "A Thousand Lies" a nealbovou "Crucifixus". Kompletní tracklist vypadá takto:

01. Goetia
02.
Abyss Within My Soul
03.
In Shrouds Decayed
04.
Shrine
05.
A Thousand Lies
06.
Descendant
07.
Myopic Empire
08.
My Pain
09.
The Prolonging

52. předávání cen Grammy zná své hrdiny...

1. února 2010 v 13:28 | Corey(8) |  Music News
...a nejedná se o nějaká zjevení, nýbrž o dobře etablované značky, které po koncertních pódiích klusají už pěknou řádku let. V podstatě se nedalo ani čekat nic jiného - ačkoliv bych si nedovolil pochybovat o legitimitě hlasování, akademici si většinou příliš nepotrpí na objevování nových jmen a gramofonky přihrávají spíš kapelám, které si cenu zaslouží za svůj celkový přínos hudební scéně. Toliko predikované vítězství vychvalovaných Lamb of God? Sněte dál, pokud máte totiž ve své kategorii tak ostřílené borce jako Judas Priest nebo Slayer (jejich další vítězství by už zavánělo... prostě zavánělo), příliš si neškrtnete. Nakonec to dopadlo následovně:

Best Hard Rock Performance:
AC/DC - "War Machine" (z alba "Black Ice")
Alice in Chains - "Check My Brain" (z alba "Black Gives Way to Blue")
Linkin Park - "What I've Done" (z alba "Road to Revolution: Live at Milton Keyes")
Metallica - "The Unforgiven III" (z alba "Death Magnetic")
Nickelback - "Burn It to the Ground" (z alba "Dark Horse")

Best Metal Performance:
Judas Priest - "Dissident Aggressor" (z alba "A Touch of Evil: Live")
Lamb of God - "Set to Fail" (z alba "Wrath")
Megadeth - "Head Crusher" (z alba "Endgame")
Ministry - "Señor Peligro" (z alba "Adios...")
Slayer - "Hate Worldwide" (z alba "World Painted Blood")

Cocotte Minute - Sado Disco Tour 2010

1. února 2010 v 13:02 | Seda |  Music News
Jak Cocotte Minute slíbili, tak také dodrželi. Před začátkem roku vyšla ukázka na nový singl, který můžete poslouchat zde. S vychazejícíim singlem také přišlo prohlášení, že se plánuje největší turné v historii skupiny. Přesná data už jsou známa, vše začne 18. března v Brně a končí v Kyjově festivalem Majáles. Křest nového alba bude klasicky v "domácí" Akropoli v Praze. Celý seznam koncertů můžete číst níže:

18.3. - Brno, Metro Music Bar
19.3. - Zlín, Golem + Elektrick Mann
20.3. - Jaroměř, Bastion
26.3. - Praha - Kbely, KD
27.3. - Třebíč, Hudební klub B
2.4. - Dobříš, KD (v jednání)
3.4. - Kutná Hora, Planet Music
23.4. - Nejdek, KD
28.4. - Praha, Akropolis - Křest CD + Kofe-in
29.4. - Ostrava, Templ + Kofe-in
30.4. - Opava, Klub ART + Kofe-in
1.5. - Bratislava, Randall + No Gravity, Kofe-in
4.5. - Jihlava, Majáles (v jednání)
7.5. - Litomyšl, MC Kotelna
8.5. - Znojmo, GoGo
13.5. - Plzeň, Anděl Cafe
14.5. - Aš, Klubíčko
15.5. - Teplice, Božák
21.5. - Chotěboř + Elektrick Mann
22.5. - České Budějovice, Marty's + Satisfucktion
28.5. - Kyjov, Majáles