Únor 2010

Dva nové videoklipy středečního večera

10. února 2010 v 21:13 | Seda / Monsterfuck |  Music News
>>> Göteborgští metalisté Dark Tranquility dotočili nové video k songu "Shadow in Our Blood" z nového alba "We Are the Void". Plánované datum vydání desky je stanoveno na 1. března letošního roku a bude obsahovat 11 písní. Bude se jednat už o devátou desku a poprvé se ve studiu představí nový basák Daniel Antonsson.


>>> Další, kdo do světa představil své video, je klasická thrashová kapela Overkill. Videoklip zrežíroval Kevin Custer, který už spolupracoval např. s Testament nebo Hatebreed. Overkill pro zfilmování vybrali song "Bring Me the Night", který se nachází na novém albu "Ironbound". Tato deska vyšla 9. února přes E1 Music.


UPDATE:
Abyste si náhodou nemysleli, že jsou dva videoklipy málo, s novým obrazovým matrošem přispěchali i Finové Amorphis. Jejich poslední studiová placka "Skyforger" sice již pomalu začíná chytat mírné nánosy prachu (vyšla koncem května 2009), i tak se ale jedná o kvalitní záležitost (že nevěříte? a co takhle recenze, ta by vás nepřesvědčila?). Co má se zaprášením o trochu menší problémy, je druhý singl ze "Skyforger" s názvem "From the Heaven of My Heart", který, přestože je již také lehce zánovní, a i když vyšel už v říjnu nedávno ukončeného roku, videa pro svou titulní pecku se dočkal až nyní. Verze je to sice lehce osekaná (minuta sem, minuta tam, koho by to zajímalo?), ale to nic nemění na tom, že si jej můžete pustit právě zde:


Hellbilly dvojka Roba Zombieho v Top10 Billboardu

10. února 2010 v 17:55 | Corey(8) |  Music News
Rob Zombie dokázal vyexpedovat vstříc lačným posluchačům něco málo přes 49 000 kusů své nové nahrávky "Hellbilly Deluxe 2" (aktuálně recenzujeme zde), což jej odpálilo na 8. pozici žebříčku Billboard 200, tedy barometru prodejnosti hudebních nosičů za oceánem. Číslo to není špatné, při pohledu na otvírák alba "Educated Horses" z roku 2006, jenž činil přes 107 000 kusů, však úsměv na tváři poněkud hořkne. Na vině je určitě stagnující hudební trh, čachry okolo vydání desky (odklad a změna labelu se projeví, ne že ne) a v neposlední (nebo spíš úplně první) řadě i vachrlaté reakce na předchozí album.

Zombie má v tuto chvíli ale poněkud jiné starosti - 1. března se totiž dočká na CBS své premiéry jeden z nových dílů seriálu "CSI: Miami" (u nás vysíláno pod názvem "Kriminálka Miami" na TV Nova), jehož režisérem byl právě známý rocker. "CSI: Miami" patří mezi nejsledovanější pořady v USA, týdně si jej nenechá ujít v průměru 13,6 milionu diváků a jasně tak ovládá svůj pondělní vysílací slot (desátá až jedenáctá hodina večerní). Dvě momentky z natáčení můžete zhlédnout zde:Zpěvák Killswitch Engage opouští aktuální turné!

10. února 2010 v 17:42 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák metalcoreových Killswitch Engage, Howard Jones, nečekaně opustil právě probíhající štaci své kapely po Spojených státech amerických, na které dělají westfieldské partě společnost skupiny The Devil Wears Prada a Dark Tranquillity. Bližší důvody absence Jonese zatím nejsou známy, potvrzena však byla jeho náhrada pro několik nejbližších koncertů - tohoto nelehkého úkolu se ujme Phil Labonte (All That Remains, ex-Shadows Fall). Jedná se však pouze o dočasný záskok, v nejbližší době by se zbytek kapely měl rozhodnout, zdali bude v koncertování, které je v tuto chvíli naplánováno na tento i celý příští měsíc, pokračovat, či nikoliv.


Anaal Nathrakh - nové koncertní záběry online

10. února 2010 v 17:29 | Corey(8) |  Music News
Fanouškovské záběry z koncertu Anaal Nathrakh (pro zapamatování párkrát zopakovat) v anglickém Leedsu (5. února 2010) můžete sledovat níže, vizuálního zachycení se dočkal song "In the Constellation of the Black Widow" ze stejnojmenného aktuálního alba, jež vyšlo v létě loňského roku pod hlavičkou Candlelight Records. Internetovou pohlednici k tomuto počinu můžete prozkoumat tady!

[Pozn. 2013: Video již bylo smazáno a nebylo možné jej zpětně dohledat.]

Faanefjell zveřejňují první skladbu ze svého debutu

10. února 2010 v 12:22 | Monsterfuck |  Music News
Začínající norsko-dánská dvoučlenná folk-blacková kapela Faanefjell zveřejňuje první skladbu s názvem "Hedningens time" ze svého připravovaného debutu "Trollmarsj", který by měl vyjít někdy během tohoto jara. Poslouchat můžete na MySpace profilu skupiny.

Faanefjell se hudebně hlásí k odkazu kapel jako Windir, Finntroll nebo Storm (kultovní norský projekt, který měli na svědomí Fenriz z Darkthrone a Satyr ze Satyricon). Deska "Trollmarsj" - kromě toho, že bude koncepčním příběhem o boji lidí a trollů - bude rovněž obsahovat hostovačky od Ronnyho Thorsena (Trail of Tears), Franka Ørlanda (ex-Scariot, ex-Harm) a Auduna Grønnestada (Imperia, Angel).

Obal "Trollmarsj" vypadá takto:


Další várka Brutálních kapel

10. února 2010 v 11:46 | Monsterfuck |  Music News
A je tu opět další (poslední dobou už skoro pravidelné) info o tom, co nás čeká v létě na festivalech. Tentokrát se mrkneme, co na nás chystají v Josefově, kde se mezi 12. a 14. srpnovým dnem rozpoutá Brutal Assault.

  • Jedním z taháků budou jistojistě Švédové Hypocrisy, o jejichž účasti se spekulovalo už delší dobu. Teď je to tedy oficiální - death metalová legenda Hypocrisy v Josefově zahraje!
  • Mladší, avšak stále death metalovou krev budou zastupovat mimo jiné Amíci Arsis, kteří se u nás nedávno předvedli po boku Behemoth. Tak teď tedy znovu a na velkém pódiu.
  • A do třetice všeho zlého - extrémní sebranka Ragnarok, pravý a ničím neředěný black metal z Norska. Že to bude jistojistě brutální jízda, netřeba dodávat.

Ragnarok

Rob Zombie - Hellbilly Deluxe 2

10. února 2010 v 0:27 | Monsterfuck |  Recenze
Hellbilly Deluxe 2
Sice to chvíli trvalo, než se Rob Zombie konečně dokopal k vydání pokračování svého dnes již takřka legendárního sólového debutu "Hellbilly Deluxe" z roku 1998, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali. A jaká tedy deska s celým názvem "Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool" je?

Nejdříve je nutné si zodpovědět otázku, co od hudby Roba Zombieho očekáváte. Pokud to není žádné velké umění, ale parádní a chytlavé songy, které se vám zakousnou do palice tak vehementně, že je odsud nedostanete ani heverem, ulítlé, komiksově úchylné a s nadhledem podané pecky, které vás čapnou za flígr a vymetou s vámi podlahu vašeho obýváku, tak jste na tom podobně jako já. V čem je tedy problém? Snad v ničem… jen možná, že na "Hellbilly Deluxe 2" se tohle tak trochu (a u Roba poprvé v kariéře) nepovedlo. Není to žádný průser, o tom žádná, ale přece jenom v kontextu Zombieho předchozí tvorby, musím novince přiklepnout ze všech (teď již čtyř) sólovek tu poslední pozici. Svému staršímu bráchovi z devadesátého osmého nesahá nový "Hellbilly Deluxe" ani po pytlík.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Orphaned Land: "Sapari" videoklip

9. února 2010 v 21:49 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní izraelští metalisté Orphaned Land zveřejňují videoklip ke skladbě "Sapari", která pochází z dlouho očekávané a právě vydané desky "The Neverending Way of ORwarriOR". Sledovat jej můžete na konci článku.

"Videoklipem se snažíme zobrazit, jak člověk hledá uvnitř sebe sama svou duši. Herec Matti Atlas byl natáčen sedící v místnosti, jak píše ustrašené věci. Přesně takto lidé za starých časů v Jemenu sedávali a psali. On píše... a hledá. A v tomto okamžiku začne bláznit, psát po zdech a svém vlastním těle, svým způsobem se stává přímo posedlým. Je sám, zmatený, hledající odpovědi a smysl toho všeho, stejně jako my všichni," řiká o klipu frontman Kobi Farhi a dále pokračuje:

"'Sapari' (což v hebrejštině znamená 'řekni mi') je báseň ze 17. století, kterou napsal Sa'adia ben Amram, hebrejský básník, jenž v té době v Jemenu žil. Skladba je vlastně duetem mezi oním básníkem a jeho duší. Básník tu svou duši hledá a ptá se jí, kde je, a ona mu v podobě holubice odpovídá, že je ve vysoké komnatě, v nebesích, kde se připravuje na své zhmotnění do lidského těla.

Píseň je v podstatě o vnitřním hledání, kterým si každý jednotlivec musí projít. O tom, jak každým jednotlivým dnem poznáváme sami sebe víc a víc, a také o tom, jak je naše životní cesta těžká."

Album "The Neverending Way of ORwarriOR" vyšlo 25. ledna letošního roku. O mix se postaral Steven Wilson z Porcupine Tree, který si rovněž jako host střihl pár klávesových partů na desce.


Obscene Extreme potvrzuje další kapely

9. února 2010 v 20:17 | Monsterfuck |  Music News
Obscene Extreme, to jest svátek každého grindera. V letošním roce se odehraje v rozmezí 15.-17. července a také se po roce vrátí opět do Trutnova do areálu Bojiště. Včera byla odhalena nová várka kapel, které zde vystoupí. Předně to jsou grindoví masakrátoři Haemorrhage ze Španělska, dále pak švédský crust Martyrdöd, další Švédové Exhale, německá prasečina Unlearned a na konec i belgičtí řízci Mucus.

Prozatimní soupiska festivalu vypadá takto:
Ablach (UK), Attack of the Mad Axeman (GER), Avulsed (SPA), Bloody Phoenix (USA), Catheter (USA), Cerebral Bore (UK), Cripple Bastards (ITA), Deranged (SWE), Exhale (SWE), Haemorrhage (SPA), Inevitable End (SWE), Insidious Decrepancy (USA), Japanische Kampfhorspiele (GER), Krush (NL), Lycanthrophy (CZ), Martyrdöd (SWE), Master (USA/CZ), Mindflair (GER), Mucus (BEL), Nashgul (SPA), Purulent Jacuzzi (RUS), Putrescence (CAN), Sexy Police (NOR), The Arson Project (SWE), Trauma Moralis (LV), Trigger (GER), Unlearned (GER), Victims (SWE), Viral Load (USA), Warpath (IRL), Whoresnation (FRA), Xaros (FRA)


Sekhmet připravují nové CD

9. února 2010 v 19:17 | Monsterfuck |  Music News
Česká UGBM smečka Sekhmet z Děčína připravuje své třetí studiové album. Tento nástupce desky "Okularis Infernum" z roku 2007 by měl vyjít v dubnu pod názvem "Opus zrůdy" pod křídly anglické firmy Aphelion Productions jako CD a LP. K dispozici by měla být rovněž MC verze, která vyjde u Hell Is Here Productions.

Sekhmet dále chystají dva splity - první s ostravskou sebrankou Noctambulant a druhý s německými Annihilation 666.

Sekhmet

Horna ukončuje svojí činnost?

9. února 2010 v 18:49 | Monsterfuck |  Music News
Finští black metaloví harcovníci a neúnavní chrliči nahrávek Horna údajně končí svojí činnost. Důvodem je nedávný odchod zpěváka Corvuse, díky čemuž se prý "definitivně vytratil duch kapely". Odehrány budou všechny naplánované koncerty, což se týká i české zastávky Crusade of the Black Conquerors Tour 28. března v Brně, kde Horna vystoupí po boku Taake, Angantyr, Black Shore a Čechů Silva Nigra. Půjde zřejmě o poslední příležitost vidět skupině živě u nás, protože po konci turné by měl po 17 letech nastat i konec samotné kapely.

Posledním vydaným počinem Horny tak je živák "Vihan Tiellä", který vyšel v prosinci loňského roku. Poslední dlouhohrající deskou je pak nahrávka "Sanojesi Äärelle" z roku 2008.

UPDATE: Horna zprávu vydanou na svých stránkách mírně upravuje - kapela sice s odchodem Corvuse ztratila svého ducha, a tak zatím nehodlá vydávat žádný nový materiál, ale nerozpadá se.

Disturbed už nahrávají

8. února 2010 v 22:17 | Corey(8) |  Music News
Tak se nám metalový kvintet z Chicaga konečně dokopal k náklusu do nahrávacího studia, kde v době sepisování této novinky (a pokud nejste na proklatě dlouhém flámu, tak i v době čtení) pilně pracuje na své páté řadové nahrávce, jež spatří světlo světa někdy v průběhu léta. Kytarista Dan Donegan řekl pro The Pulse of Radio, že kapela má v šuplíku zhruba 15 až 18 písní a s jejich transformací do poslouchatelné podoby rozhodně nebude otálet. "No, rozhodně jdeme do studia dostatečně připraveni. Nikdy nejdeme nahrávat, pokud si neříkáme něco ve smyslu - ok, jestli nahrajeme to, co máme připraveno, budeme mít desku, na kterou jsme pyšní. Nechceme tam plýtvat časem. Do studia jdeme s tím, že chceme nahrát to nejlepší, co svedeme."

Na 23. března je naplánována výroční re-edice k desátému výročí vydání debutu "The Sickness". Následuje malá ochutnávka:


Noc plná hvězd potvrzuje headlinera, pozadu nezůstává ani Metalfest

8. února 2010 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
Festival Noc plná hvězd, domovem na fotbalovém stadionu Borek v Třinci ve dnech 25. a 26. června, potvrzuje jednu z hlavních hvězd letošního ročníku - jsou to Němci Edguy, kteří se tak do pozice headlinerů přidávají po bok již dříve potvrzených krajanů Kreator.

Nové skupiny dnes přibyly i na první ročník plzeňského Metalfestu v amfiteátru Lochotín v Plzni. Těšit se můžete na heavy metalové kapely Nightmare z Francie a Astral Doors ze Švédska a také na Italy Elvenking. Minulý týden byla rovněž potvrzena tributní skupina Twilight of the Gods, hrající skladby legendárních Bathory. Sestavu Twilight of the Gods tvoří:

  • Naihmass Nemtheanga - zpěv (Primordial ad.)
  • Blasphemer - kytara (Ava Inferi, Aura Noir, ex-Mayhem ad.)
  • Patrik Lindgren - kytara (Thyrfing)
  • Iscariah - baskytara (Dead to This World. Necrophagia, Wurdulak, ex-Immortal, ex-Grimfist ad.)
  • Nicholas Howard Barker - bicí (Lock Up, Benediction, ex-Dimmu Borgir, ex- Cradle of Filth, ex- Brujeria a asi tisíc dalších)

Celtic Frost - Ain Elohim (live Wacken 2006)

8. února 2010 v 15:44 | Monsterfuck |  Videa
Když se jedni z nestorů extrémní hudby - švýcarská legenda Celtic Frost - dali roku 2001 opět dohromady po osmileté pauze, byl to jeden z nejvydařenějších comebacků vůbec. Žel, z tohoto období za sebou zanechali pouze jedinou desku "Monotheist", která, jak se zdá, je jejich už definitivní labutí písní, neboť se nad nimi v roce 2008 opět zavřela voda. Naštěstí ale hlavní tahoun kapely Thomas Gabriel Fisher pokračuje dále v tvorbě pod hlavičkou nového projektu Triptykon, a tak, než vyjde debut "Eparistera Daimones" (těšme se na březen), dáme si malé opáčko, jak vypadá kus pořádné oldschoolové muziky. Dámy a pánové, "Ain Elohim" živě.


Album: Monotheist (2006)
Rok: 2006
Styl: black / death / doom metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×368
Velikost: 99MB
SICMAGGOT INDEX: 9/10

Abigor - Time Is the Sulphur in the Veins of the Saint...

8. února 2010 v 1:11 | Monsterfuck |  Recenze
Tak tyhle rakouské blázny jsem měl vždycky hodně rád. A to ať už se jedná o jejich starší tvorbu klasičtějšího ražení, nebo jejich současnou podobu chladně misantropického post-black metalu. Novinku "Time Is the Sulphur in the Veins of the Saint..." jsem tedy celkem logicky očekával s napětím, to, co však na ní Abigor zplodili, mě totálně posadilo na prdel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nový song Sevendust zveřejněn

7. února 2010 v 17:12 | Corey(8) |  Music News
Atlantští tvrdě rockoví veteráni Sevendust zveřejnili prostřednictvím svého MySpace webu první vlaštovku z nového alba "Cold Day Memory", které by mělo vyjít někdy v průběhu jara. Odhalená píseň nese název "Forever Dead" a na desce jí doplní následující zvukové stopy:

01. Splinter
02. Forever Dead
03. Unraveling
04. Last Breath
05. Karma
06. Ride Insane
07. Confessions (Without Faith)
08. Nowhere
09. Here and Now
10. The End Is Coming
11. Better Place
12. Strong Arm Broken

Album "Cold Day Memory" bylo nahráno v chicagském studiu Groovemaster s ostříleným producentem Johnnym K (Disturbed, Staind, Machine Head) a jde o následovníka počinu "Chapter VII: Hope and Sorrow" z roku 2008, jenž debutoval na 19. příčce prodejního žebříčku Billboard 200.

Název příští desky Therion odhalen

7. února 2010 v 16:04 | Monsterfuck |  Music News
Švédská symfo-metalová kapela Therion odhalila název svého nadcházejícího alba. Nástupce desky "Gothic Kabbalah" z roku 2007 se bude jmenovat "Sitra Ahra". V současné době probíhají závěrečné studiové práce a poté celý materiál poputuje na mix do Polar Studios ve Stockholmu. Nahráno bylo celkem 13 skladeb, ale ještě není jisté, kolik se jich na finální podobě "Sitra Ahra" objeví.


Dark Funeral musí zrušit účast na Metalgate festivalu

6. února 2010 v 23:58 | Seda |  Music News
Švédská kapela Dark Funeral musí odřeknout od své účasti na Metalgate festivalu, kde měl být headlinerem. Problém je takový, že pořadatelé Pragokoncert si domluvili s kapelou koncert ve zlínském Masters of Rock Café. Měla to být jediná exklusivní show Dark Funeral v České republice pro rok 2010. Kapela ovšem na tuto domluvu pozapomněla a potvrdila také svou účast na Metalgate festivalu. Pragokoncert tedy zřejmě začal dělat nátlak na kapelu, aby domluvený koncert na Metalgate zrušila a jejich vystoupení mohlo mít stále status jako jediná show pro Českou republiku pro rok 2010.

Opakuje se tedy incident, co se stal na minulém ročníku. Vader pozapomněli, že už měli domluvený koncert ve své rodné domovině na stejný den, jako se měl odehrát festival. Tenkrát měli pořadatelé štěstí a podařilo se jim sehnat kvalitní náhradu v podobě God Dethroned. Doufejme tedy, že Metalgate sežene náhradu za Dark Funeral a festival se svého headlinera dočká.

Cruadalach - V rytmu staré krve

6. února 2010 v 12:22 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud jste o téhle kapele ještě neslyšeli, tak nezoufejte nad svojí nevědomostí. Cruadalach mají za sebou zatím jen přibližně rok brázdění českými koncertními pódii, se začátkem roku letošního však vypouštějí premiérové třískladbové promo "V rytmu staré krve", jemuž se dnes budeme věnovat. Nemyslete si ale, že jde o nějaké amatéry! Při bližším ohledání zjistíte, že například za bicí soupravou sedí Michal Rak, který prošel skupinami jako Silent Stream of Godless Elegy nebo Dissolving of Prodigy a v současné době tluče mimo jiné třeba i u výborné doomovky Et Moriemur. Kytaru v ruce zase třímá Ax z Return to Innocence, a to ani nemluvím o zbytku sestavy, která má také bohaté zkušenosti. Co je však pro naší recenzi nejdůležitější, teď všichni tito lidé spojili své síly a pod hlavičkou Cruadalach se pustili na pole pagan, nebo chcete-li folk metalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tarot brzy vydají další album

5. února 2010 v 16:46 | Monsterfuck |  Music News
Finská heavy metalová kapela Tarot, v jejíž řadách působí mimo jiné i Marco Hietala, známější svým působením na postu baskytaristy v Nightwish, brzy vydá své další album. Tato již osmá řadovka od roku 1985 ponese název "Gravity of Light" a vyjde 23. dubna. Poté by mělo následovat turné včetně zastávek na letních festivalech (v současnosti je potvrzen jen ProgPower Fest v USA, další by však měly přibýt). Obálka "Gravity of Light" vypadá takto:

Gravity of Light

Devilish Impressions připravují nové album

5. února 2010 v 15:00 | Monsterfuck |  Music News
Z tábora Poláků Devilish Impressions, kteří se pohybují v hájemství avantgardní kombinace black a death metalu, přicházejí hned dvě nové zprávy. Zaprvé jde o další změny v sestavě a za druhé (a to je pro posluchače příjemnější oznámení) o přípravy třetí dlouhohrající desky kapely.

Devilish Impressions před nedávnem opustil baskytarista Cultus, na jehož místo teď nastupuje Vraath. Teď však dochází k další změně sestavy - z kapely odchází i Turquoissa, která se starala o syntezátory, jichž se teď vedle zpěvu a kytary ujme frontman a hlavní mozek Quazarre.

Quazarre rovněž začal pracovat na předprodukci novinky Devilish Impressions. V současnosti má kompletně hotových šest skladeb, s nimiž se podle jeho slov kapela vydá mnohem dále než na dřívějších deskách. Nový materiál prý bude "masivní, epický a chytlavý". Ani přibližné datum vydání ale není známo, protože Devilish Impressions jsou v současnosti bez vydavatelské firmy. Nový label začnou shánět, až budou mít celé album dokončené.

Devilish Impressions mají na kontě zatím dvě dlouhohrající studiovky - debut "Plurima Mortis Imago" z roku 2005 a dvojku "Diabolicanos - Act III: Armageddon" z roku 2008. Zde je ukázka z "Diabolicanos" v podobě oficiálního klipu "Har-Magedon":


Dark Fortress - Ylem

4. února 2010 v 19:46 | Monsterfuck |  Recenze
I přes 16 let na scéně a šest výborných desek (včetně té aktuální) mi Dark Fortress připadají pořád spíše jako taková nenápadná kapela, která však stále nemá věhlas, jaký by si podle mého názoru kvalitou své produkce zasloužila. A to by v tom byl čert, aby je novinka "Ylem" konečně nekatapultovala do první ligy, na oči celé metalové komunity, ne jen black metalové scény. Jestli se dá totiž něco o nové nahrávce těchto německých black metalistů říct, tak, že drtí kosti, mozek i koule...

"Ylem" drtí kosti svým těžkotonážním soundem. Produkce je u téhle fošny vskutku brutální. Pravda, Dark Fortress na žádném ze svých dlouhohrajících počinů nebyli nějaká garážovka, "Ylem" má však jednoznačně nejlepší zvuk z celé diskografie skupiny. Nejde však o žádnou vyleštěninu bez duše, pořád je to kurevsky heavy! Budou praskat kosti, budou praskat reproduktory. K čemu vám je ale super zvuk, když vaše hudba stojí za prd? K ničemu, ale choďte s tímhle za Dark Fortess - to není jejich případ. Zabijácká riffóza vám urve hlavu a veškeré pochybnosti o kvalitách "Ylem" vám narve zpátky do vašeho chřtánu. Takhle nakažlivé pecky jsem pěknou chvíli nežral, protáčení mařeny při poslechu je povinnost! I když to já osobně nemám moc ve zvyku, v tomhle případě jsem občas prostě musel vyskočit z křesla a třepat palicí jak o závod. Jenže…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Burzum: první ukázky z "Belus"

4. února 2010 v 15:34 | Monsterfuck |  Music News
Mezi jednu z absolutně nejočekávanějších desek letošního roku bezesporu patří návrat Varga Vikernese a jeho Burzum. Nový opus "Belus" tu bude co nevidět, již 8. března, a pokud patříte mezi ty, kteří se alba nemohou dočkat, můžete teď svou touhu alespoň částečně ukojit pomocí kraťoučkých ukázek jednotlivých skladeb (ale ne všech) na této adrese.

Tracklist "Belus":
01. Lukans renkespill
02. Belus' død
03. Glemselens elv
04. Kaimadalthas' nedstigning
05. Besøk til kelio
06. Alvenes Dans
07. Alvegavene
08. Sverddans
09. Keliohesten
10. Morgenrøde
11. Belus' tilbakekomst

Další info o "Belus" tady, tady a tady.

Redakční eintopf #5 - únor 2010

3. února 2010 v 17:48 | Corey(8) |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Na měsíc a den přesně, s přimrzlou zadnicí, ale přece. Když je měsíc dobrou hudbou nabitý, což únor bezesporu je, to se nám to v redakci hned jinak pracuje. A pak, že se mi to nerýmuje. Náš tým doporučuje:

Corey(8) pro únor: Rob Zombie - Hellbilly Deluxe 2

V dobách dávně minulých, kdy náš hudební éter brázdili udatní bojovníci typu Damiens a Leoš Mareš úspěšně propagoval své debutové album "básničky po lobotomii", se za velkou louží začalo mohutně rozvíjet cosi zvláštního. Líčidel víc než na srazu transvestitů, texty plné oživlých mrtvol a live vystoupení připomínající jeden velký funus. Vydávat se za zombáka bylo tehdy zkrátka stejně cool, jako je dnes patka přes oko a fixem načmárané slzy na tváři. Všechna ta touha po čerstvém kusu masa pocházela z jediného zdroje - byl jím Rob Zombie, který v roce 1999 z krvežíznivého posluchačstva vytřískal pro svůj debut "Hellbilly Deluxe" hned tři platinová ocenění. Jak už to tak ale občas chodí, od té doby se toho celkem hodně změnilo. Jednak uběhlo 11 let, druhak nám za tu dobu touha po tomto stylu výrazně opadla a hlavně - po zaříkávání koní na zatím posledním albu "Educated Horses" z roku 2006 už ani samotný lid neví, co od bývalého mistra perverze vlastně čekat. Proč se tedy těšit? Příjemné pocity evokuje už samotný název (na co se asi tak bude navazovat), jejich intenzitu pak přiživuje plnohodnotný studiový debut kytarového mága Johna 5, který dokáže vytřískat dobře poslouchatelný riff i ze zvuku automatické pračky. Zombie je zpět!

DATUM VYDÁNÍ: 2. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Monsterfuck pro únor: Finntroll - Nifelvind

Začátek roku je celkem našlapaný, a tak stejně jako v lednu, i v únoru jsem měl docela problém vyzdvihnout jen jedno jméno. Kandidáti do Eintopfu tentokrát byli celkem tři, ale vítězem se nakonec stali Finntroll. Nevím proč, ale tuhle kapelu jsem měl vždy rád, tudíž ani nepředpokládám, že by mě mohli zklamat a jejich novinka "Nifelvind" je tak u mě v podstatě sázka na jistotu. Podle dosavadních ukázek mohu soudit, že se posunou ještě o kousek blíže směrem k black metalu (například začátek "Solsagan" je čistá BM sypačka!), což mě osobně vůbec vadit nebude. Uvidíme, jak to nakonec dopadne, já však myslím, že si na nové dávce finntrollovin opět všichni s chutí pochutnáme.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro únor: Arsis - Starve for the Devil

Únor pro mě není příliš přínosným měsícem. Ano, spousta známých jmen, dokonce i kapela Ov Hell se spoustou známých pekelníků, jenže tyto kapely mě jaksi minuly, a tak jsem vybral Arsis. Ti mě zaujali svým vystoupením na turné s Behemoth a DevilDriver, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych si od nich něco pořídil, tak se na ně vrhnu s příchoděm této desky... A možná bude i recenze!

DATUM VYDÁNÍ: 5. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Seda pro únor: Finntroll - Nifelvind

V únoru nás čeká poměrně slušná nabídka nových alb. Ze začátku tu máme hned dlouho očekáváne "Hellbilly Deluxe 2" od Roba Zombieho. O něco později Fear Factory a "Mechanize". Tuto desku se vyplatí poslechnout už jen kvůli bubeníkovi - Gene Hoglanovi, který působil i v legendárních Death. Další povinností bude určitě black metalová superskupina Ov Hell - Shagrath z Dimmu Borgir, Frost ze Satyricon a mnoho dalších. Doufejme, že se celebrity dohodly na dobré hudbě a nebude z toho nějaká špatnost. Je toho dost, moji přízeň nakonec dostali Fini Finntroll. Kapela se stále více bliží black metalové hudbě, a tak bude zajímavé, co z toho nakonec vznikne.

DATUM VYDÁNÍ: 17. 2.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Deska měsíce dle redakce: Finntroll - Nifelvind

Barometr očekávání v redakci: 15/40

finntroll

Optimista měsíce: Corey(8) / Seda Úžasný
Pesimista měsíce: Earthworm Křičící

A na jaký hudební počin se v hudebně plodném únoru těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!

Baskytarista Static-X součástí nového projektu

3. února 2010 v 16:45 | Corey(8) |  Music News
Léty ostřílený baskytarista Tony Campos, jehož jméno znalý posluchač zaregistroval v souvislosti s kapelami jako Static-X či Asesino, rozjíždí nový hudební projekt, který by měl svou prvotinu vydat ještě v průběhu tohoto roku. Skupina nese název Attika a sama sebe popisuje jako "extrémní rock/metal". Následuje klasicky chvástavá tiskovka: "Attika je velmi agresivní rocková kapela, která má ten správný náboj, skvělá kytarová sóla a zpěváka, jenž je připraven vykopat zbytku rockového světa zuby z huby."

V tuto chvíli tvoří sestavu projektu Attika následující umělci:

Jay Rexx - zpěv
Rusty - kytara
Tony Campos - baskytara
Danielmark - bicí

Více informací najdete na oficiálních MySpace webovkách www.myspace.com/atticafreakshow.

Když už jsme v úvodu nakousli Static-X, sluší se dodat, že jejich hlavní tahoun, kytarista, zpěvák, manažer, bedňák a řidič tourbusu v jedné osobě, tedy Wayne Static, připravuje na letošní rok taktéž nové album - v jeho případě pod hlavičkou úderně (nebo prudérně?) nazvaného projektu Pighammer.