Únor 2010

Fear Factory - Mechanize

18. února 2010 v 21:23 | Maggot |  Recenze
mechanize
Občas obdržíte nabídku, která se zkrátka neodmítá. Před nedávnem mne kontaktovala vcelku vlivná (rozuměj - zdejší redaktor s tím podivným nickem začínajícím na písmeno M) osobnost, jež mi nabídla opravdu prestižní a vysoce hodnocenou (rozuměj - galeje úplně zadarmo pod pohrůžkou ublížení na zdraví) práci, výměnou za mlčení. To bych nebyl já, abych si nenašel čas i na pár zešedivělých metalových hlav a po opravdu dlouhé době nepřispěl svými podivně zakroucenými prsty do zdejšího mlýnku. Co nás čeká a nemine? Dneska popravdě nic extrémního, jen poctivá porce válcujícího industriálního thrash metalu. Většině čtenářů by již touto dobou měly slzet oči a v pánevní oblasti by měli začít pociťovat příjemné teplo, hraničící s chvěním. Ano, nebudeme to dále prodlužovat - vítejte v Továrně na strach.

Když se řekne Fear Factory, mnoho lidí si automaticky vzpomene hned na několik věcí, od bohaté historie, začínající někdy v roce 1989, přes těžce zaneprázdněného Dina Cazarese, až po samotný industriální styl, zakomponovaný do samotné hudby. Rok se s rokem sešel, hoši se málem nedohodli, ale my si konečně můžeme na stáncích (sorry, nic jinýho mě fakt nenapadlo) vyzvednout prozatím poslední fošnu s názvem "Mechanize". Krom toho, že se jedná o desku s pravděpodobně nejostřejšími verbálními názvy písní (uznejte sami - "pauvršiftr", "krajstplojtejšn", "oxidajzr" atd.) v historii Fear Factory, také ucítíte již několikrát přežvýkané industriální prvky téměř na každém nádechu. To je ale naprosto vedlejší, hlavním poznávacím znakem desky je totiž jakási přímočarost. Ze samotné hudby vymizela většina melodických částí, na které jsme byli mnohdy zvyklí z dřívějška, a právě ty byly nahrazeny jasným a nekompromisním sjížděním kytar a dusotem bicích.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sombres Forêts připravují další album

18. února 2010 v 20:16 | Monsterfuck |  Music News
Kanadský depressive black metalový one-man projekt Sombres Forêts, vedený multiinstrumentalistou Annatarem, zveřejnil nedávno na svých stránkách krátkou, ale výmluvnou zprávičku: "Tvoří se nová deska Sombres Forêts."

Pod hlavičkou Sombres Forêts prozatím vyšly dvě nahrávky - debut "Quintessence" v roce 2006 a "Royaume de Glace" o dvě léta později.


Bubeník Trivium vyhozen po telefonu

17. února 2010 v 21:57 | Corey(8) |  Music News
trivium - crusade
Být součástí mladé partičky Trivium není žádný med. Sešité rukávy a svázané tkaničky od bot jsou každodenním chlebem, obavy z příchozích telefonických hovorů pak děsivou realitou. Jeden z nich totiž klidně může znamenat váš vyhazov. O nečekaném odchodu bicmana Travise Smitha z řad floridských metalistů už jste jistě slyšeli, nyní se frontman Matt Heafy vytasil s následujícím objasněním celé situace:

"Řekli jsme Travisovi po telefonu, že od této chvíle pokračujeme s Augustem [nový bubeník Trivium - pozn. redakce] - bylo to pro nás všechny velmi složité. Nicméně věřím, že Travis pochopí, že vzhledem k jeho budoucnosti to bylo nejschůdnější řešení. Bude to lepší pro něj i pro nás. Slyšel jsem, že se mu nyní vede velmi dobře, což je skvělé. Snad se mu bude v budoucím životě dařit, ať už bude dělat cokoliv."

Nové album Trivium by mělo vyjít koncem tohoto roku a dočká se výhradně telefonické distribuce.

Deftones pojmenovali novou desku

17. února 2010 v 21:41 | Corey(8) |  Music News
Těžkými ranami osudu zkoušení Deftones pojmenovali své šesté studiové album "Diamond Eyes"! Datum vydání bylo stanoveno na 18. května, první plnohodnotné ukázky z alba se však dočkáme už 23. února, kdy bude skrze server Deftones.com poskytnut volně ke stažení song "Rocket Skates". Níže si můžete poslechnout kratičké preview písně.

Zpěvák Chino Moreno se k textové stránce alba vyjádřil v jednom z posledních rozhovorů následovně: "Chtěl jsem nahrát fantaskní album typu 'White Pony', kde jsou texty méně zaměřené na téma. 'Tohle je můj život a tohle je to, čím si teď procházím.' Člověku to pomáhá vzdálit se od reality. Nerad poslouchám problémy lidí - poslouchám rád hudbu. Hudba se touto módou dusí od začátku 90. let. Začíná to být ohrané."


Bullet for My Valentine s novým songem

17. února 2010 v 21:22 | Corey(8) |  Music News
V souvislosti s novým albem Velšanů Bullet for My Valentine se konečně pohnuly ledy a na řadu tak přichází letmý výplach aktuálních informací. Třetí řadovka ponese název "Fever" a vyjít by měla 26. dubna (o den později za oceánem) skrze Jive/Zomba. Prvním singlem, který se 8. března vydá na cestu do rádiového éteru, bude píseň "Your Betrayal", pokud ale lačníte po neslyšeném materiálu už nyní, můžete si pochutnat na zbrusu novém fláku "Begging for Mercy", který se na desce "Fever" objeví taktéž:


Shatter - Black Comedy

17. února 2010 v 18:32 | Seda |  Recenze
Domácí metalová scéna je velice kritizována a odsuzována, že u nás kvalitní tvrdá hudba prostě nevzniká. Těmto "haterům" by bylo dobré říci, že se pletou a v našich končinách se toho najde spousta kvalitního. Shatter patří mezi ně, tato smečka hraje převážne metalcore, který není typickým moderním metalcorem. Jejich hudba se často pohybuje na pomezí hardcore a thrashe.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Třetí díl předprodukce novinky Silent Stream of Godless Elegy

17. února 2010 v 15:48 | Monsterfuck |  Music News
Moravská doom-folková skupina Silent Stream of Godless Elegy zveřejňuje třetí část předprodukčních videí svého nadcházejícího, dosud nepojmenovaného alba, jehož nahrávání započne v květnu v GrapowStudios pod taktovkou kytaristy Masterplan a zároveň bývalého kytaristy Helloween, Rolanda Grapowa. Deska by podle slov kapely měla vyjít v létě.

První dva díly předprodukčních videí sledujte zde. Pro ukázky z již dříve natočeného proma nového alba směřujte své kroky na Bandzone či MySpace profil Silent Stream of Godless Elegy.

Předchozí řadová deska Silent Stream of Godless Elegy vyšla v roce 2004 pod názvem "Relic Dances". Posledním neřadovým počinem je minialbum "Osamělí", kde se objevily skladby z "Relic Dances" přezpívané v češtině, popřípadě polštině, delší verze a také některé remixy.


Novembers Doom: "Eulogy for the Living Lost" video

17. února 2010 v 15:14 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní američtí doomaři Novembers Doom právě zveřejňují nový videoklip ke své skladbě "Eulogy for the Living Lost". Ta se objevila na poslední desce "Into Night's Requiem Infernal", jež vyšla v červenci minulého roku. Video, jehož režisérem je Tony Myles, který již s kapelou před pěti lety vytvořil klip "Autumn Reflection", můžete sledovat jak jinak než na konci článku.

V současnosti se kapela chystá na turné do Evropy k 20letému výročí své činnosti. Do České republiky však nepřijedou, neboť se tato koncertní trasa odehraje pouze na Pyrenejském poloostrově a v Beneluxu.


Cavalera Conspiracy obsadí v dubnu studio

16. února 2010 v 22:25 | Monsterfuck |  Music News
Brachové Cavalerovové (aneb Cavalera Bros.) se svojí společkou smečkou Cavalera Conspiracy vezmou v dubnu letošního roku útokem nahrávací studio, kde se chystají se vší vervou nabušit novou placku, která bude nástupcem dva roky starého "Inflikted". Fošny bychom se měli dočkat ještě v letoším roce, s největší pravděpodobností na jeho konci.

Max Cavalera v současné době rovněž připravuje novinku své vlastní kapely Soulfly - "Omen", jejíž datum vydání je naplánováno na 5. května. Jak to hodlá všechno stíhat, zveřejněno nebylo...


Obscene Extreme potvrzuje...

16. února 2010 v 22:19 | Monsterfuck |  Music News
Ano, já vím, už je to docela trapné, jak každá novinka poslední soby začíná stylem "festival XY potvrzuje další kapely bla bla bla"... ale cožpak my za to můžeme, že se jednotlivé fesťáky předhánějí v tom, kdo potvrdí víc skupin, lepších skupin, větších skupin a největších skupin?

Teď konkrétně se podíváme do Trutnova, kde mezi 15. a 17. červencem čeká na návštěvníky nálož těch nejxtrémnějších prasáren pod vlajkou festu Obscene Extreme. Do brutálního soukolí teď přibývají čtyři jména - Doom (UK), Cattle Decapitation (USA), Psychofagist (ITA) a Noisebazooka (AUT).

Vyjádření pořadatele:
"DOOM je zpátky. Tři slova, který mi stačej k prvotním znakům šílenství. Po sakra dlouhé pauze jsou tady, připravený nám všem nakopat zadky a ukázat všem jejich klonům, že originál je jen jeden. Kapela, která dala vzniknout zvuku crustové scény, společně s Extreme Noise Terror nebo třeba Heresy a Ripcord, na konci let 80. a začátku 90. Jejich alba jsou klasika a jsou povinností pro všechny crustery. A povinnost je taky to, že je musíš vidět naživo. Pokud jsi nebyl na jejich koncertech na začátku 90. let v Brně nebo Praze nebo pokud jsi si hrál v tý době v uhláku na horníka, musíš tuhle šanci chytit za pačesy. Takže oblíkni svoji špinavou džísku s crustovejma nášivkama a uvidíme se na letošním OEF 2010!!!

O tom, že na OEF si zahrají progresivní death/grind/gore vegani z amerického San Diega Cattle Decapitation si už dávno špitají vrabci na střeše. Ano, je tomu tak, a nám jen zbývá tuto informaci oficiálně potvrdit. Pokud máte rádi americkou deathovou školu s trochu šíleným mixem hudební výstřednosti, tak to jsou tito úchyláci z Diega přesně pro vás. Kapela si vybudovala na poli hudebního extrému značné renomé, a poslední album 'The Harvest Floor' se řadí mezi nejlepší a nejzajímavější alba loňského roku na extrémní scéně!!!

Saxofonem poskvrněný avantgardní grind náklaďák, který vás totálně odmrští, je připraven zdeformovat váš normální způsob myšlení. Jsou zpátky na OEF po 6 letech. Mnoho věcí se změnilo pro tyhle čtyři hlučné šílence, kterým právě vyšlo jejich druhé dlouhohrající album 'Il Secondo Tragico': propletenec arytmických výkyvů a hysterických výbuchů. 'International Psychic Observer' o Psychofagist napsal: 'Je to, jakoby Total Fucking Destruction spolupracovali s Fantômas a vedle stál jazzový orchestr'!!!

Představte si řezající a zuřící kytaru, nezkreslené vokály a jekot a šíleně rychlé automatické blastbeaty. Kruté, studené a ultradestruktivní nálady, které rozmydlí váš mozek na kusy, ultraagresivní beat v kombinaci s industriálními zvukovými kulisami. Živáky kapely NOISEBAZOOKA mohou někomu připomínat hyperaktivní a šílená nervová zhroucení. Rozhodně dávají průchod skutečné grindcoreové energii!!!"

Brutal Assault přihazuje tři kapely

16. února 2010 v 17:42 | Seda |  Music News
S potvrzováním nových kapel na českých festivalech se roztrhl pytel. Po Sonisphere a jeho pětkou (DevilDriver, Stone Sour, Rise Against, Alice in Chains a Volbeat) a po Trail of Tears na plzeňském Metalfestu se do hry přidává i Brutal Assault. Nově potvrzenými skupinami jsou Fear Factory, Candlemass a Moonsorrow.

U Fear Factory se můžeme těšit na novou desku, stejně tak jako u Candlemass - legendách doom metalu. Co se týče Moonsorrow, tak to je pagan black metalová kapela z Finska. Máme se na co těšit.

FF09

Metalfest potvrzuje Trail of Tears

15. února 2010 v 23:16 | Monsterfuck |  Music News
Na první ročník plzeňského festivalu Metalfest (amfiteátr Lochotín, 21.-23. května) byla potvrzena další skupina - gothic metalisté Trail of Tears z Norska. Kompletní soupiska doposud všech potvrzených skupin v abecedním pořadí vypadá následovně:

Astral Doors (SWE), Brainstorm (GER), Death Angel (USA), Deathstars (SWE), Decapitated (POL), Deicide (USA), Eluveitie (SWI), Elvenking (ITA), Finntroll (FIN), HammerFall (SWE), Korpiklaani (FIN), Leaves' Eyes (GER), Legion of the Damned (NL), Marduk (SWE), Nevermore (USA), Nightmare (FRA), Powerwolf (GER), Sonata Arctica (FIN), Trail of Tears (NOR), Twilight of the Gods - Bathory tribute band (int.), Vader (POL)

Jen připomeňme, že Metalfest nebude jediná možnost vidět u nás Trail of Tears během festivalové sezóny. Kapela totiž zahraje i na Brutal Assaultu v Josefově.

Trail of Tears

Další deska 1349 v dubnu

15. února 2010 v 22:58 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová cirkulárka 1349 vydá již v dubnu své páté dlouhohrající album. Po poslední experimentální a povětšinou velice rozporuplně přijaté nahrávce "Revelations of the Black Flame", jíž strhali téměř všichni kritici i fanoušci (dokonce i my jsme si přisadili v recenzi), slibuje kapela návrat ke svému starému soundu brutálního a tradičního, avšak s precizností zahraného black metalu.

O vydání tohoto doposud nepojmenovaného alba se v Severní Americe postará Prosthetic Recordings 19. dubna. Datum vydání pro Evropu ještě nebylo stanoveno, ale dá se očekávat přibližně stejné období. V Evropě mají 1349 pod svými křídly Indie Recordings.

Nové kapely na Sonisphere

15. února 2010 v 17:03 | Seda |  Music News
Festival, který se odehraje 19. června v Mimoni, má na kontě další kapely. K velké thrashové čtyrce nám přibyde rovnou pět skupin.

  • První je již dlouho spekulovaná Rise Against, americká punk-rocková kapela. Poslední deska Rise Against vyšla před dvěma roky a nesla název "Appeal to Reason"
  • Další do party je opět americká rocková kapela. Alice in Chains, které se nedávno podařil reunion a nahrát novou desku
  • Frontman kapely Slipknot, Corey Taylor, do Čech dorazí také. Tentokrát ale se svou druhou kapelou Stone Sour, která momentálně nahrává nové album. Dokončí Stone Sour své album do začátku festivalu?
  • Dánská parta Volbeat si v Čechách zahraje tento rok hned dvakrát. Koncem měsíce února vystoupí ve Chmelnici a v červnu právě v Mimoni.
  • Pětku uzavírá stále více oblíbená kapela DevilDriver, která v listopadu poničila základy pražského klubu Abaton. DevilDriver mají živá vystoupení přímo skvělá, doufejme tedy, že se jim to povede i na Sonisphere

Pařát bude Masturbovat na stáncích

14. února 2010 v 22:58 | Monsterfuck |  Music News
Český metalový dvouměsíčník Pařát, který byl až doposud k dostání pouze poštou, se poprvé vydává na cestu novinovými stánky. Již tento čtvrtek, 18. února, jej budete moci zakoupit v klasické síti PNS a jak je zvykem, bude k němu přibaleno i jedno řadové CDčko nějaké kapely. Tentokrát se nejedná o nikoho menšího než kultovní skupinu Masturbace a její novou placku "Nablinkáno, nakakáno, spapáno".

Na albu "Nablinkáno, nakakáno, spapáno", které je nástupcem fošny "Teplo domova vychází z pochvy", si zahostovali Vlasta Henych z Törr, Kolins z Debustrol a Jesús "el Puerco" Galdeano z mexických grinderů Cara de Culo. První ukázky z alba poslouchejte na Bandzone.

Shining - Blackjazz

14. února 2010 v 14:55 | Monsterfuck |  Recenze
Tomuhle já říkám avantgarda! Označovat norské Shining (pozor, neplést s depress blackovými Švédy stejného jména) jako metal by podle mě hodně zavádějící, i když je pravda, že jejich právě vydávaná (a zrovna teď i právě recenzovaná) novinka "Blackjazz" je zřejmě ten nejkytarovější materiál, jaký kdy stvořili. Kdo ví, jestli má na tom podíl i přechod pod metalovou firmu Indie Recordings (která má pod svými křídly i švédské jmenovce, aby to bylo správně zamotané)...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fanoušek Machine Head hraje s kapelou na pódiu - video online

13. února 2010 v 18:12 | Corey(8) |  Music News
Mysleli jste si, že vás už fádní a utahaná metalová scéna nemůže ničím překvapit? Slovutní thrash metalisté z Machine Head zřejmě překvápka rádi, proto si v průběhu svého vídeňského koncertu, který proběhl 10. února, vybrali z řad fanoušků jednoho šťastlivce, jenž si mohl s kapelou na pódiu zahrát celou píseň "Aesthetics of Hate". Ono to samozřejmě nebylo jen tak, zminěný vyvolený musel na koncert přijít s výmluvným transparentem "Nechte mě zahrát 'Aesthetics of Hate' - fakt to dokážu!" a s nelehkým úkolem se pak popasovat bez zbytečných chyb. Posměváčci přijdou na buben, kluk ušatá to s přehledem zvládl a kromě respektu kapely získal i potlesk na otevřené scéně. Robb Flynn měl radost, že si na pódium nevytáhl žádného břídila, nebřídil měl radost, že se mu splnil mokrý sen mnoha jeho souputníků a fanoušci měli radost, že byli svědky něčeho hodně zvláštního. Vskutku mimořádný koncert. Já pádím shánět materiál na transparent... Video zde:


Fear Factory - Fear Campaign

13. února 2010 v 17:55 | Monsterfuck |  Videa
Kdyby někdo dělal žebříček nejočekávanějších alb letošního roku, comeback Fear Factory s fošnou "Mechanize" by se jistojistě umístil na nejvyšších příčkách. Deska už před několika dny vyšla a na její pouti našimi přehrávači ji doprovází taktéž videoklip "Fear Campaign", který má, ostatně jako každý správný klip, jediný účel - namlsat posluchače, aby si fošnu poslušně koupili. A proč tady o tom mluvíme? Protože si ten klip teď u nás můžete stáhnout (a po jeho zhlédnutí si jít poslušně koupit placku). Kvalita je luxusní, tak si tu nálož fearfactoroidního nářezu užijte!


Album: Mechanize (2010)
Rok: 2010
Styl: industrial metal
Formát: mp4
Rozlišení: 1280×720
Velikost: 80MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Emilie Autumn ruší koncerty v Čechách a na Slovensku

13. února 2010 v 0:27 | Monsterfuck |  Music News
Americká extravagantní umělkyně (zpěvačka, skladatelka, houslistka, pianistka, cellistka, kytaristka atd. atd.) Emilie Autumn musí zrušit část svého právě probíhajícího evropského turné, což by nám mohlo být celkem šumák, kdyby... kdyby mezi (zatím) pěti zrušenými koncerty nefigurovala i Česká republika a Slovensko. Pokud jste se tedy chystali vyrazit na její vystoupení 13. února v Praze nebo o den později v Bratislavě, nemusíte se obtěžovat. Fakt, že to kromě nás schytali také Rakušané, vám asi náladu nezvedne.

Důvodem je onemocnění hlasivek Emilie Autumn. O náhradních termínech se prý už jedná.

Eluveitie streamují celou svou novinku

13. února 2010 v 0:13 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarští folkaři Eluveitie nahráli celou svou nadcházející desku "Everything Remains as It Never Was" na svůj MySpace profil, kde ji teď můžete dosytosti ochutnávat a s příchodem 19. února tak mohli natěšeně upalovat do nejbližšího obchodu pro hmotnou placku. Čekat na vás budou následující songy:

01. Otherworld
02.
Everything Remains as It Never Was
03.
Thousandfold
04.
Nil
05.
The Essence of Ashes
06.
Isara
07.
Kingdom Come Undone
08.
Quoth the Raven
09.
(Do)minion
10.
Setlon
11.
Sempiternal Embers
12.
Lugdunon
13.
The Liminal Passage

Kromě toho kapela vypustila i čtvrtou (a zároveň poslední) upoutávku k albu. Hodit po ní očkem můžete na Youtube. A pokud by vám to nestačilo, dezertem by pro vás mohlo být zhlédnutí klipu k písničce "Thousandfold":


In Flames opouští kytarista

12. února 2010 v 21:16 | Seda |  Music News
Kytarista Jesper Strömblad oficiálně opouští švédské metalisty In Flames. Jesper vydal k celé situaci toto prohlášení: "Rozhodl jsem se, že pro mě bude nejlepší, když In Flames opustím, a to na vždy. Posledních 17 let bylo skvělých, jsem hrdý na to, že jsem mohl být součástí této cesty. Byl jsem s hodně talentovanými a úžasnými lidmi. Jsem nejštastnější človek na světě, protože mám ty NEJLEPŠÍ fanoušky na světě, kteří mě podporovali během všech težkých časů. Znamená to pro mě vše."

Zbývající členové vydali do světa tuto zprávu: "Ztrácíme skvělého kytaristu a muzikanta, ale k udržení tohoto skvělého přítele to bude zřejmě to nejlepší. Jestli si Jesper myslí, že je to to nejlepší pro něj, budeme 100% za jeho rozhodnutím. Dveře do In Flames budou pro Jespera navždy otevřeny.

Ještě je moc brzo přemýšlet o náhradě. Můžeme ale slíbit to, že In Flames pokračují. Vydáme album a pojedeme turné po světě."

Chaostar podepisují se Season of Mist

12. února 2010 v 19:11 | Monsterfuck |  Music News
Projekt Chaostar Christose Antonioua ze Septicflesh podepisuje novou smlouvu s francouzskou firmou Season of Mist, pod jejíž křídla patří mimo jiné také právě i Septicflesh. Season of Mist se tak postarají o vydání dalšího, právě připravovaného alba Chaostar, které bude venku během tohoto roku. Christos slibuje, že se na dosud nepojmenované novince posune dál a že nebude hudebně nijak navazovat na předchozí desky, jež se nesly převážně v duchu ambientu, darkwave a moderní vážné hudby. Prim na nové nahrávce prý bude hrát kombinace extrémního metalu a moderní vážné hudby. Jako host se zde představí také Fernando Ribeiro z Moonspell.

Christosova domovská skupina Septicflesh rovněž připravuje další studiový počin. Stejně jako v případě minulého "Communion" z roku 2008 i novinka vznikne ve studiu Fredman ve Švédsku za přispění Pražského symfonického orchestru. Nahrávat se bude v létě, výsledek máme očekávat na podzim.

Chaostar

Sarah Jezebel Deva - A Sign of Sublime

12. února 2010 v 12:41 | Monsterfuck |  Recenze
Znáte zpěvačku Sarah Jezebel Deva? Ne? A co takhle "ta velká baba od Cradle of Filth, co stojí vždycky vzadu"? To už se chytáte, co? To "velká baba" ovšem nebylo myšleno nijak zle, nebojte, bylo to jen konstatování faktu, že jí přece jenom narostl pěkný kousek. Nejsme ale stránka o módě, nýbrž o hudbě, a tak nás nezajímá, jak kdo vypadá, ale jak (v tomto případě) zpívá. A Sarah Jezebel Deva zpívat umí, což nám už kromě dlouholetého působení v Cradle of Filth dokázala svým výkonem i v dalších kapelách, mimo jiné třeba Angtoria, Therion nebo Mortiis. To už je slušná sestavička, což? Teď se ale Sarah Deva rozhodla postavit na vlastní nohy, utnout hostovačky na jiných projektech a vrhnout se na vlastní sólovku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Airbourne s novým klipem

11. února 2010 v 21:53 | Monsterfuck |  Music News
Jako kdyby těch nových klipů v posledních dnech nebylo málo... ok, je tu další. Tenhle mají na svědomí australští rockeři Airbourne, známí rovněž pod gangsterskou přezdívkou "novodobá reinkarnace AC/DC" (někdo by možná řekl spíše "kopírka", ale nebuďme zlí). Tak či onak, svým debutem "Runnin' Wild" napumpovali do lehce zkornatělých rockových žil koňskou dávku energie a rozhodně s tím pumpováním nehodlají seknout ani v roce 2010. Chystají na nás totiž druhou placku s všeříkajícím názvem "No Guts, No Glory". Oficiálně vyjde 20. dubna (ale koho v době leakování nahrávek zajímají data vydání, že? a netvařte se, jako kdyby se vás to netýkalo!), než se tak ale stane, můžete alespoň kouknout na právě zveřejněné video k singlové pecce "No Way But the Hard Way":


Masterplan se hlásí s lehkým infem o příštím albu

11. února 2010 v 15:59 | Monsterfuck |  Music News
Power metaloví Němci Masterplan pojmenovali svou nadcházející novinku "Time to Be King" a navíc ještě byli takový grant, že prozradili i datum jejího vydání - 23. dubna 2010. Přibližně o měsíc dříve, někdy během března, se objeví první, dosud neupřesněný singl.

Co bude pro fandy žánru na desce nejzajímavější, je návrat zpěváka Jørna Landeho do kapely po jednoalbové pauze. Jørn Masterplan opustil v roce 2006 po vydání desky "Aeronautics" a na jeho místo nastoupil Mike DiMeo, ten však ve skupině vydržel jen tři roky po období nahrávky "MK II".

Pokud byste se chtěli o současné formě Masterplan přesvědčit na vlastní bulvy, máte možnost tak učinit na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, kde kapela vystoupí.

Masterplan