Únor 2010

Inquisition a Turisas jdou nahrávat

28. února 2010 v 21:53 | Monsterfuck |  Music News
>>> Kultovní kolumbijská black metalová formace Inquisition oznámila, že s datem 11. března nastoupí do blíže nespecifikovaného studia v Los Angeles v USA, aby zde nahrála své páté dlouhohrající album, jež ponese název "Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm". Bližší informace budou odhaleny časem.

V brzké době rovněž vyjde reedice debutové nahrávky "Into the Infernal Regions of the Ancient Cult" z roku 1998 v podobě luxusního digipacku a double vinylu. Nová edice bude mít oproti originálu lepší zvuk a zcela novou grafiku.

Poslední řadový počin Inquisition vyšel v roce 2007 a jmenoval se "Nefarious Dismal Orations". O jeho vypuštění se postarala německá firma No Colours Records, pod jejímiž křídly by měla vyjít i novinka "Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm".

>>> Okupaci nahrávacího studia hlásí rovněž rozpustilí finští folkaři Turisas, kteří svou třetí řadovku začnou tvořit již zítra (údajně v 10 hodin dopoledne). Zpěvák Warlord slibuje, že fanoušci nebudou nástupcem "The Varangian Way" z roku 2007 vůbec zklamaní. Placku máme očekávat ještě během tohoto roku.

Skindred: Praha - Palác Akropolis, 27.2.2010

28. února 2010 v 16:40 | Seda |  Reporty
Skindred, neboli synomum k reggae rocku. Tato parta ze Spojeného království je v podstatě zakladatelem a definovatelem tohoto žánru. Svými třemi deskami se výrazně zapsali do historie hudby a 27. února poprvé navštívili Českou republiku...

Předkapely byly oznámeny dvě, Forever Never ze Spojeného království a poté skupina zpěvačky Marya Roxx, která pochází z Estonska a má na svědomí i členství ve formaci Vanilla Ninja. Marya Roxx nakonec vůbec nevystoupila, přesto měla na místě svůj stánek s věcmi a dokonce i obdarovávala lidmi podpisy. Dobrý tah - vůbec nezahrát, ale autogramiádu udělat. Když jsem si stánek prohlížel a prodavačka mi vnucovala její kartičku a podpis, který jsem odmítl, tak divně koukala. Po celé akci venku jsem ještě slyšel tyto věty, které celou událost skvělě popisují: "Já jsem přišel na Skindredy a jsem podepsanej od tý ženský. Ja na ní celou dobu koukal jako na nějakou čurinu a ona je to ta zpěvačka."

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Superbeat.cz (autor: vinc)

Anaal Nathrakh pracují na další desce

28. února 2010 v 11:22 | Monsterfuck |  Music News
Britští black/grindoví extrémisté Anaal Nathrakh již začali skládat materiál pro svou další dlouhohrající desku. Jedna ze dvou polovin tvůrčího dua kapely, hlavní skladatel hudby a král všech studiových nástrojů (na koncertech však ovládá jen kytaru), Mick Kenney, zveřejnil na MySpace profilu kapely následující zprávičku.

"Právě jsem začal makat na novém albu Anaal Nathrakh. Budu vás pravidelně informovat o postupu."

Poslední nahrávka Anaal Nathrakh, "In the Constellation of the Black Widow". vyšla 29. června loňského roku pod hlavičkou vydavatelství Candlelight Records. Oficiální videoklip ke skladbě "More of Fire Than Blood" sledujte zde:


Root - In the Heart of Darkness

27. února 2010 v 21:28 | Monsterfuck |  Videa
Na nové dlouhohrající fošně, jež ponese název "Heritage of Satan" a bude znamenat návrat k ryze black metalovým kořenům, už Root pracují delší dobu, což ovšem neznamená, že by stále ještě nebyla v nedohlednu. Ohlášené datum vydání "někdy v roce 2010" člověku moc nepomůže. Abychom si ale čekání na desátou desku téhle české kultovky zkrátili, dáme si její videoklip k výtečné skladbě "In the Heart of Darkness". Ta se objevila na sedm let (to už je to tak dlouho?) starém albu "Madness of the Graves", což, jak všichni správní Rootani jistě vědí, byla poslední nahrávka s kytaristou Blackiem v sestavě. Kvalita je solidní (DVDrip), tak neváhejte potěšit svůj sluch i zrak :)

In the Heart of Darkness

Album: Madness of the Graves (2003)
Rok: 2004
Styl: dark / black metal
Formát: avi
Rozlišení: 720×576
Velikost: 80MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

P.S.: Chtěli byste jako příští video vidět nějaký konkrétní kousek? Neostýchejte se napsat své přání do komentářů či Knihy návštěv a my zjistíme, co se s tím dá dělat ;)

Eluveitie - Everything Remains as It Never Was

27. února 2010 v 0:05 | Monsterfuck |  Recenze
Everything Remains
Na dnešní přeplněné scéně, kdy je pomalu více kapel a desek než posluchačů, je velice těžké oddělit zrno od plev, zvláště v případě žánru, který se dostane do popředí zájmu jako nový trend. To se přesně týká folkového, pohanského nebo chcete-li vikinského metalu, jehož před pár lety nastal obrovský boom, jenž pořád trvá. Rojí se stále nové a nové skupiny, přičemž některé z nich jsou přinejmenším opravdu úsměvné (už jsem například narazil i na Vikingy z Brazílie apod.).

Samozřejmě ale existují i kvalitní folková uskupení, jenže objevit je v takové obrovské záplavě trendařů je občas opravdový problém. Eluveitie sice registruji už delší dobu, vždy jsem je ale považoval právě za podobný trendový produkt. Ani úspěch, kterého se jim v současnosti dostává, mi na důvěře moc nepřidal, spíše naopak, protože u mě osobně většinou platí, že čím více známější formace, tím méně se mi líbí její hudba (čest výjimkám!). Nakonec u mě však přece jenom převládla zvědavost a jejich čerstvou novinku "Everything Remains as It Never Was" jsem si obstaral.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mudvayne a Divinity s videoklipy

26. února 2010 v 18:10 | Seda |  Music News
Dnešním dnem se na hudební scéně objevily dva nové videoklipy. Oba jsou od skupin ze zámoří, jedné z Kanady a jedné ze Spojených států amerických. Řeč je o Divinity a Mudvayne. První jmenovaná vydává ke své poslední desce "The Singularity" premiérový videoklip, vybrána byla píseň "Beg to Consume".

Mudvayne byli o něco rychlejší a na svět vydali už druhý videoklip k albu "Mudvayne", kterému se dostává kladných reakcích. Zfilmována tentokrát byla "Beautiful and Strange". Skupina těsně po vydání desky přisla s prohlášením, že se tato nahrávka nedočká moc velké podpory. "Beautiful and Strange" by měla navazovat dějem na svého klipového předchůdce "Scream with Me".

Divinity můžete sledovat přímo zde na blogu, Mudvayne kliknutím na tento odkaz.


Watain dokončili nahrávání svého čtvrtého opusu

26. února 2010 v 15:57 | Monsterfuck |  Music News
Rouhači Watain ze Švédska právě dokončili veškeré studiové na své čtvrté dlouhohrající desce, takže už nic nebrání tomu, aby tento dosud nepojmenovaný opus 7. června vyšel. O jeho vypuštění se postará francouzský label Season of Mist. Hlavní mozek, zpěvák a ve studiu také baskytarista Erik Danielsson říká:

"Právě teď v ruce držím pásek s finální podobou materiálu, který může být tím nejdynamičtějším a nejtěžším, co kdy Watain nahráli. Nechť jsou bohové, jimž je deska zasvěcena, spokojeni! Jsme chtiví okamžiku, až budeme moci tuto bohatou hostinu sdílet společně s našimi následovníky, kteří byli nuceni hladovět po dlouhý čas. Vše, co mohu říct, je, že se čekání vyplatí. Zvedáme své číše na zdraví všech, kdož měli tu trpělivost a podporovali nás po ty tři hektické roky od vydání 'Sworn to the Dark', a těšíme se, až společně opět ozáříme noc plameny!"

Keep of Kalessin potvrzují datum vydání "Reptilian"

26. února 2010 v 13:08 | Monsterfuck |  Music News
Norové Keep of Kalessin zveřejnili datum, kdy na pultech obchodů přistane jejich zbrusu nová placka "Reptilian". Stane se tak 10. května tohoto roku pod záštitou německého vydavatelského gigantu Nuclear Blast. "Reptilian" bude následovníkem dva roky starého počinu "Kolossus".

Nedávno na sebe Keep of Kalessin hodně upozornili svou účastí v norské soutěži Eurovize, kde bojovali se svojí skladbou "The Dragontower" (ta se samozřejmě objeví i na desce "Reptilian", ovšem ve své plné, téměř pět a půl minuty dlouhé verzi). Nakonec skončili na celkovém třetím místě a do mezinárodních kol se tak nedostali. Jejich výkon v soutěži (a tím pádem vlastně i ukázku z "Reptilian") sledujte zde (vystoupení začíná v čase okolo jedné minuty):


Exodus: artwork studiové novinky zveřejněn

25. února 2010 v 23:13 | Monsterfuck |  Music News
Dobrého thrashe není nikdy dost! Po článku o Death Angel dnes přichází druhá novinka o další legendární thrash metalové kapele z Bay Area - Exodus. Jak jistě všichni víte, kapela již delší dobu chystá druhý díl desky "The Atrocity Exhibition... Exhibit A". Několikrát odkládané pokračování teď nabírá konkrétnějších obrysů...

Jeho název bude znít "Exhibit B: The Human Condition" a předběžné datum jeho vydání bylo firmou Nuclear Blast stanoveno už na 12. května v Evropě. O produkci se postaral vyhlášený Andy Sneap (Megadeth, Arch Enemy, Cradle of Filth, Kreator, Machine Head ad.). Nově byla zveřejněna také obálka fošny, kterou si můžete prohlédnout níže a o které se rozpovídal kytarista Gary Holt:

"Chtěli jsme co nejvěrněji vyobrazit násilnost člověka. Začali jsme se skicou Leonarda da Vinciho [originál zde - pozn. redakce], ale ve stylu Exodus! Pro zpracování obálky jsme kontaktovali Colina Larkse z Rainsong Desing, který to fakt rozsekl! Pro mě osobně artwork představuje člověka a jeho sklon ke krveprolití, ignoranci a všudypřítomné schopnosti nechat se vést jako ovce na porážku. Obraz vystihuje všechny skladby opravdu věrně. Celá grafika bude zabijácká, stejně jako samotná nahrávka!"

Exhibit B

Ultra Shit'n'Slim – Dobytek

25. února 2010 v 20:41 | Maggot |  Recenze
Česká hudební scéna je extrémně spletitým labyrintem, kde můžete po dlouhém hledání a bádání nalézt opravdové klenoty hudby, stejně jako nespočet dalších "něčeho", co ji připomíná jen povrchově. Pojďme se na chvilku oprostit od všech těch mainstreamových záležitostí a povězme si něco o třech chlapcích z nejsevernějšího cípu České republiky, kteří byli svědky téměř okamžité přeměny na prasata. Inu, jakmile uslyšíte jejich materiál, budete si možná říkat, že opačná transformace prase-člověk by byla výstižnější. Trojka také známá jako Ultra Shit'n'Slim nyní neoficiálně vydala své nové demo zvané prostě "Dobytek". Že jde o klasický vesnický (napodobeniny Carcass opravdu nečekejte) goregrind je zřejmé hned z původu našich představených, nebylo by na škodu si ale o nich povědět něco blíže. Tak dnes jen v rychlosti. Toto není ani recenze, ani reklamní promo (pokud to hoši čtou, moje peněženka je vždy otevřená), nýbrž lehké rozšíření vašich obzorů.

Co si představíte pod pojmem taneční goregrind? Absolutně nic, což ani já ne, ale nutno dodat, že při prvním poslechu několika písní vám do krve vjede neuvěřitelný nával adrenalinu a chuti si zaskákat. Opravdu! Ne že by byly songy nějakým způsobem revoluční či fúzí hned několika žánrů, ale čiší z nich neskutečně optimistický dojem. Určitě vám dojde, že hoši jsou sama o sobě kopa srandy. Klon (pouze kódové označení, nikoliv vlastní jméno... nebudeme ovšem dále rozebírat jeho původ) jakožto hlavní a téměř jediný kytarista se také mimo jiné stará o vokály, stejně jako basák Kundis (opět pouze přezdívka... doufejme), který svižně obstarává prasečí kvičení. Tam vzadu, za desateru bubny a desatero činely sedí Káně, který svižně rozhazuje rukama, do čehož samozřejmě také kvílí. Hoši mají role pevně rozhozené - každý dělá něco a všichni dohromady udělají moc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Draconian začali pracovat na nových skladbách

25. února 2010 v 19:39 | Monsterfuck |  Music News
Švédské doom-gothic metalové uskupení Draconian začalo pracovat na nových skladbách, které se objeví na plánovaném nástupci dva roky staré desky "Turning Season Within", jež stejně jako všechny předešlé nahrávky kapely sklidila velmi pozitivní ohlasy ze strany kritiků i fanoušků.

"Turning Season Within" vyšlo 29. února 2008. Nahrávalo se ve Švédsku ve studiích Fascination Street, v němž už svá alba tvořily například kapely jako Opeth či Katatonia. Na nahrávce se rovněž jako host představil i zpěvák Paul Kuhr z americké doom/deathové stálice Novembers Doom.

Draconian

Death Angel: další deska do konce roku

25. února 2010 v 19:27 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veteráni Death Angel z proslulé thrashové líhně Bay Area do konce roku vydají svou novou, celkově šestou desku. Materiál pro novinku, jejíž vydání je předběžně plánováno na září, kapela skládala během několika předchozích měsíců. Do studia se vypraví v březnu pod dohledem producenta Jasona Suecofa (Trivium, All That Remains, DevilDriver, The Black Dahlia Murder ad.).

Toto dosud nepojmenované album bude již třetí dlouhohrající nahrávkou po znovuobživení skupiny na začátku tohoto tisíciletí. Předchozí dvě - "The Art of Dying" a "Killing Season" - vyšly v letech 2004 a 2008. Posledním vydaným počinem Death Angel je živá deska a DVD "Sonic Beatdown - Live in Germany".

Ještě připomeňme, že na jaře se odehraje třetí koncertní vystoupení Death Angel na půdě České republiky, konkrétně na festivalu Metalfest v Plzni, který se odehraje 21.-23. května. Jestli zde padnou i nějaké ukázky z nové desky, se teprve uvidí.

Masters of Rock a Metalfest potvrzují po jedné kapele

24. února 2010 v 22:07 | Monsterfuck |  Music News
Je tu další klasické kolečko "festival potvrzuje...", včera to byl Brutal Assault, dnešek bude v režii Pragokoncertu, který zaštiťuje Masters of Rock a Metalfest.

Vizovice hlásí další heavy metalovou bandu - tentokrát to jsou Švédové Bloodbound, které jste zde, na Masters of Rock, mohli zhlédnout i v roce 2008. Plzeňský Metalfest kontruje melodickým death metalem v podání jiných Švédů Amon Amarth, kteří se tak přidávají mezi headlinery tohoto květnového festivalu.

Oukej, na začátku jsem kecal, tahle novinka nebude jen ve znamení Pragokoncertu (stop protekci!), budeme takový grant, že vám něco napíšeme i o dalších fesťácích. Třeba takový Basinfirefest, který se odehraje 2.-4. července ve Spáleném Poříčí, potvrdil další várku, tentokrát povětšinou českých jmen, konkrétně se jedná o tyto skupiny:

Benjaming Band (CZ), Debustrol (CZ), Dirty Game (CZ), Dymytry (CZ), Galadriel (SVK), Harlej (CZ), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), The Chancers (CZ)

První jména potvrzuje rovněž i Benátská noc, na níž se můžete těšit 30.7.-1.8., tradičně na Malé Skále. Mezi headlinery nebudou chybět Die Happy (GER), Fiction Plane (UK) nebo Stratovarius (FIN). Na kompletní seznámek koukněte na oficiálních stránkách.

Ov Hell - The Underworld Regime

24. února 2010 v 17:35 | Monsterfuck |  Recenze
The Underworld Regime
Norský black metalový projekt Ov Hell budil již od začátku pozornost především díky své sestavě. Jestli se dá na nějakou kapelu uplatnit fráze "all star band", jsou to jistojistě právě Ov Hell. Hlavním motorem jsou baskytarista King ov Hell a zpěvák Shagrath, k nimž se dále připojila další esa jako Frost (Satyricon, 1349) na bicích a kytaristé Ice Dale (Enslaved, Audrey Horne) a Teloch (Nidingr, Umoral, 1349).

Pro Shagratha jsou Ov Hell zjevně pouze rozptýlením před začátkem fachy na další desce Dimmu Borgir. Motivace Kinga pro založení tohoto projektu je však o něco složitější. Určitě všichni víte, že to byl právě on, ještě společně s Gaahlem, kdo byl "ten zlý" v kauze Gorgoroth. Když s Infernusem prohráli soud o značku Gorgoroth, založili King s Gaahlem novou skupinu God Seed ("God Seed" je rovněž název jednoho songu z "Ad Majorem Sathanas Gloriam", čili poslední desky Gorgoroth, na níž se naše rozmilé duo podílelo, to abychom to měli správně zamotané), jenže než vůbec pořádně začali makat na debutu, Gaahl svého parťáka tak trochu vypekl (nebo mi to tak alespoň přišlo), protože se rozhodl "odpočinout si od metalu" (a stále odpočívá). A co na to King? Ano, založil právě Ov Hell. Toliko úvodních okecávaček, teď už jdeme na věc - na samotné výsledné album "The Underworld Regime".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Norové Shining natočili nový videoklip

23. února 2010 v 23:09 | Monsterfuck |  Music News
>>> Avantgardní hybrid jazzu a extrémního metalu, Shining z Norska, zveřejňuje nový videoklip ke skladbě "The Madness and the Damage Done", jež pochází z čerstvě vydané (25. ledna v nákladu Indie Recordings) desky "Blackjazz". Na albu se vyskytují dvě písně tohoto jména, pro klip byla použita ta, která nahrávku otevírá. Video sledujte o kousek níže.

Recenzi na "Blackjazz" čtěte zde.


>>> V metalových kruzích známější jsou švédští jmenovci Shining - depressive black metalová kapela vedená šíleným zpěvákem Kvarforthem (rovněž také Skitliv, Der Saakaldte, ex-Bethlehem ad.). Ti v současné době připravují svou sedmou studiovou nahrávku "VII: Född förlorare", která bude nástupcem "VI - Klagopsalmer" z minulého roku. "VII: Född förlorare" vychází v dubnu a její tracklist a obal vypadají následovně:

01. Förtvivlan, min arvedel
02. Tiden läker inga sår
03. Människa o'avskyvärda människa
04. Tillsammans är vi allt
05. I nattens timma
06. FFF


Serj Tankian opět zahraje s orchestrem

23. února 2010 v 20:22 | Monsterfuck |  Music News
Bývalý frontman dnes již nefungujících System of a Down, Serj Tankian, se během června a července vydá na krátké turné po Evropě, během nějž bude společně s různými orchestry přehrávat své první a doposud jediné sólové album "Elect the Dead" z roku 2007. Koncertní šňůra má prozatím potvrzených pouhých sedm zastávek a co je (z našeho pohledu) nejdůležitější, figuruje mezi nimi i Česká republika. V diářích si poznačte datum 24. června 2010, kdy Serj vystoupí v pražské Malé sportovní hale po boku Českého národního orchestru. Český národní orchestr bude rovněž jediný, s nímž Tankianem vystoupí vícekrát než jednou - druhý koncert se odehraje 30. června v Berlíně v Německu.

Poprvé s orchestrem Serj vystoupil loni v březnu na Novém Zélandu s místní Aucklandskou filharmonií. Záznam koncertu přistane 9. března na pultech obchodů v podobě klasického živáku a také DVD. Skladbu "Empty Walls" z něj sledujte tu:


1349 pojmenovali novou desku

23. února 2010 v 19:55 | Monsterfuck |  Music News
Black metalová vichřice 1349 z Norska chystá na 26. duben svůj celkově pátý dlouhohrající zásek, který je po minulém, povětšinou negativně přijatém experimentu "Revelations of the Black Flame" očekáván s o to větší netrpělivostí. Nahrávka ponese název "Demonoir".

"'Demonoir' je bez jakýchkoliv pochyb doposud tím nejtemnějším, nejhrozivějším a nejbrutálnějším počinem v historii 1349. Kapela se z nezřízené extrémnosti vydává šokovat a dále prozkoumávat žánr. Black metal už nikdy nebude takový jako dřív.

1349 na své páté nahrávce vysáli tu nejdivočejší a nejmocnější energii z každého jednotlivého člena a přetavili ji ve skladby, které pulzují zlověstnou atmosférou, syrovostí a nervydrásající intenzitou. Celý proces nahrávání bylo jedno velké vyčerpávající vyvolávání temné magie, které se prostě nemohlo nepovést," říká oficiální zpráva.

"Demonoir" bude k dispozici v celkem třech formátech - klasická edice, limitovaný digipack se speciálním artworkem a bonusovým diskem s cover verzemi a konečně i vinyl, rovněž i s předělávkami.

Tankard a Aura Noir na Brutal Assaultu

23. února 2010 v 17:14 | Seda |  Music News
Do Jaroměře se chystají další dvě kapely. Na Brutal Assaultu se zatím nevyskytovala kapela, která by hrála klasický thrash metal. Toto již neplatí a na pódiu se objeví německá skupina Tankard. Této kapele se často přezdívá "kings of beer", kvůli její lásce k pivu. O této lásce se můžete přesvědčit už jen tím, jak kapela pojmenovává své songy nebo alba (ukázkově přebal alba vpravo). Dalším potvrzeným je black-thrashová norská skupina Aura Noir, která má na kontě pět alb. Poslední vyšlo dva roky zpátky a neslo název "Hades Rise".

Orphaned Land - The Neverending Way of ORwarriOR

22. února 2010 v 18:39 | Monsterfuck |  Recenze
The Neverending Way of ORwarriOR
Jak jsem se již sám mohl přesvědčit, hudba Orphaned Land je z pódia naprosto úžasná. To samé však nemohu tvrdit o její studiové podobě. Nemůžu pomoct, zkoušel jsem to mnohokrát, ale z desky mě to prostě nebaví. Nebavila mě stará tvorba, nebavil mě ani tolik oceňovaný "Mabool". A novinka "The Neverending Way of OrwarriOR"? Ano, ta mě nebaví také.

Co mi možná vadí, je fakt, že produkce Orphaned Land je až "nechutně pozitivní". To je zřejmě ten kámen úrazu, neboť já jsem od přírody člověk, který si libuje v hudbě depresivní. To není ani tak chyba, kapela prostě takhle hraje a mně to prostě nesedí, já si ale doopravdy nemůžu pomoct. Je to takové lehké, provzdušněné, ale strašně vlezlé. Je to až "moc příjemné", takové pohádkové, cukrkandlové. A to já nemám rád.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Alice Cooper a Rob Zombie na společném turné

22. února 2010 v 17:49 | Monsterfuck |  Music News
AC&RZtour
Legendární král shock rocku Alice Cooper a metalová ikona Rob Zombie spojí své síly na společnou koncertní šňůru, která započne už 24. dubna.

"Sen, nebo taky noční můra, se stává skutečností! Já a Coop jsem o společném turné mluvili už asi 15 let a teď je to konečně tady. Tohle bude bez pochyby ten správnej straš-spektákl pro všechny hustý zvrhlíky," nechal se slyšet Rob Zombie, přičemž kolega Alice Cooper přizvukuje:

"Na koncerty s Robem se fakt těším. Bude to něco jako Dracula proti Frankensteinovi. Oba máme rádi tahle klasická monstra. Když nebudeme zrovna na pódiu strašit publikum, budeme se v zákulisí snažit vystrašit jeden druhého!"

Že to zní až moc dobře? To ještě nevíte, v čem je háček. Ano, turné bude pouze po Severní Americe, takže fakt, že lístky jdou do prodeje už zítra, že šňůra začíná ve Winnipegu v Kanadě a že na konkrétní data můžete kouknout dole, vám bude asi srdečně jedno.

26.4. - Winnipeg, MB - MTS Centre
27.4. - Saskatoon, SK - Credit Union
28.4. - Edmonton, AB- Rexall Place
29.4. - Calgary, AB - Corral
1.5. - Vancouver, BC - Pacific Coliseum
2.5. - Kennewick, WA - Toyota Center
4.5. - Casper, WY - Casper Events Center

Borknagar: e-karta k "Universal"

22. února 2010 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Uznávaní progresivní Norové Borknagar vydávají právě dnes, 22. února 2010 (za oceánem si ale musí počkat až do 2. března), nástupce vysoce ceněného opusu "Origin". Pokud byste o desku "Universal" měli zájem, možná by vás mohla zajímat propagační internetová karta, kterou si můžete zalistovat na této adrese. Finální osmička skladeb vypadá takto:

01. Havoc
02.
Reason
03.
The Stir of Seasons
04.
For a Thousand Years to Come
05.
Abrasion Tide
06.
Fleshflower
07.
Worldwide
08.
My Domain

Píseň "Havoc" můžete okusit na oficiálním MySpace profilu Borknagar.

"Universal" bylo nahráno v norských studiích Toproom, přičemž celou produkci si na svá bedra vzali samotní členové kapely. Pro nazpívání vokálů do závěrečné písničky alba, "My Domain", si pozvali jako hosta ICS Vortexe, který v Borknagar zpíval v letech 1997-2000 (a kromě toho má za sebou i dlouholeté působení v Dimmu Borgir a Arcturus). O významu názvu a celé výsledné podobě desky se rozpovídal poslední zakládající člen v sestavě a hlavní mozek Øystein Garnes Brun:

"S výsledkem jsme maximálně spokojeni! Album je nakonec ještě lepší, než jsme si na počátku jeho vzniku vůbec dovolili doufat. Jsou v něm ukryty myšlenky, energie a jakási troufalost, která odkazuje k té nejprimitivnější stránce člověka, zároveň však v něm je obsažena taková komplexnost a atmosféra, že vyzkouší i ty nejsofistikovanější stránky vaší mysli. Obsahuje veškeré jednotlivé elementy, které učinili Borknagar takovými, jací jsou, a my pevně věříme, že pro každého, kdo naší tvorbu sleduje již dlouhé roky, bude tato deska opravdovou lahůdkou. Je to to nejlepší, co jsme doposud stvořili - jak hudebně, tak zvukově - a opravdu se nemůžeme dočkat, až bude nahrávka venku!

'Universal' je název, který reflektuje a odráží celou podstatu desky. 'Universal' je název tak obšírný a obrovský, že dokáže vykreslit ohromnost alba, a to hudebně i textově."

"Universal" bude k dispozici v celkem čtyřech formátech. Kromě klasické plastikové krabičky nebude chybět ani limitovaný digipack, jehož součástí bude i bonusový disk s dokumentem o vzniku celé nahrávky. Ještě luxusnější bude verze v krabici, v jejímž vnitřku bude ukryt opět digipack s bonusovým diskem (dokument) a dále ještě náhrdelník, nášivka, přívěšek na klíče, rozšířený booklet a v neposlední řadě i dvě bonusové písničky. Poslední verzí bude grandiózní vinyl. Slintat nad jednotlivými verzemi můžete níže:


The Plastic People of the Universe: Česká Lípa - KD Crystal, 19.2.2010

21. února 2010 v 15:27 | Monsterfuck |  Reporty
The Plastic People of the Universe jsou jednou z nejkultovnějších a nejzásadnějších hudebních skupin, které se kdy v Čechách objevily. O tom není pochyb. A to nejen kvůli své pestré historii, ale také především díky své originální hudbě. A jak jsem se již v minulosti měl sám tu čest osobně přesvědčit, jejich živá vystoupení jim na kvalitách nikterak neubírají, spíše naopak - když se zadaří, psychózní pocity z jejich muziky (hlavně té starší tvorby) se na pódiu násobí. Prošvihnutí jejich koncertu bych tedy ze své strany považoval za jasnou známku kreténismu, naštěstí se však jako kretén necítím (alespoň ne tolik) a vystoupení jsem si ujít nenechal.

Lehce jsem se děsil místního kulturáku jakožto místa konání, kde se podařilo pohřbít nejeden koncert, zvláště pokud kapela disponuje více jak třemi nástroji. Nakonec však zvuk uši nerval, což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. Návštěvnost byla také vcelku slušná, plocha před pódiem byla sice zaplněna možná tak z poloviny (a ještě prořídlé), i když bych tedy očekával trochu víc, vzhledem k legendárnímu statusu The Plastic People of the Universe. Většinou dorazili staří fotři (to není v žádném případě myšleno jako urážka), co ještě živě pamatují časy, kdy byli Plastici zakázaní, omladina totiž ten večer vyrazila za kulturou na nějaký souběžně probíhající ples či co (no fuj).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rotting Christ - Aealo

20. února 2010 v 20:59 | Monsterfuck |  Recenze
Přiznám se bez mučení, že starší počiny Rotting Christ mě nikdy nijak extra nebraly. Neupírám jim kvality, ani jistou kultovnost, ale pokud bych měl zvolit mezi tím, co kapela předvádí v posledních řekněme deseti letech od nahrávky "Khronos", a předtím, jednoznačně bych šel do té novější tvorby. Rotting Christ totiž s postupem času zrají jako ono pověstné víno. Hudba, jakou produkují po poslední tři alba, včetně aktuálního "Aealo", je totiž navýsost výborná. Provařené pořekadlo, že každá nová deska překonává tu předchozí, v jejich případě platí beze zbytku. Ano, je to tak, právě vycházející "Aealo" je opět ještě o kousek lepší než minulé "Theogonia" - a že to byla kurva dobrá placka!

Ať poslouchám, jak poslouchám, prostě nemám, co bych Rotting Christ vytknul. Tentokrát to vyhráli na všech frontách. O čem se v souvislosti s nimi hodně mluví, je stále větší vliv jejich řeckých kořenů, který je s každým novým počinem cítit víc a víc. To "Aealo" plní bezezbytku, neboť helénská atmosféra z desky cáká na všechny strany. Mohutných sborů, samplů a odzbrojujících melodií si budete moci užívat plnými doušky. Epické a výpravné, avšak bez jakéhokoliv patosu či lacinosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hatebreed, Bleeding Through: Praha - Abaton, 11.2.2010

19. února 2010 v 20:36 | Mr. Antidisco |  Reporty
Americká drtička Hatebreed se opět po roce ukázala v Praze! Tentokrát se objevila v pražském Abatonu za doprovodu amerických Bleeding Through a českých Beautiful Cafillery, kteří potvrdili na poslední chvíli svou účast místo vypadnuvší All Shall Perish

K Abatonu jsem dorazil kolem 18:45 a už touto dobou tu byl značný dav vyčkávajících fandů všech tří kapel. Ačkoliv měl být Abaton oficiálně otevřen už v 19:00, hlavní vchod byl otevřen asi o 15 minut později. Po vpuštění jsem stihnul akorát trošku provětrat peněženku u oficiálního "merche" s Hatebreed oblečením, potkat se s fandou známým ve vodách internetu pod přezdívkou mr.rs (možná znáte z M-L fóra) a pak hurá na první předkapelu!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trivium zveřejňují svůj "God of War III" song

19. února 2010 v 15:29 | Corey(8) |  Music News
Známí telefonisté z Trivium konečně zveřejnili píseň "Shattering the Skies Above", jež vychází jako přímá hudební podpora herního spektáklu "God of War III" (vychází v březnu exkluzivně pro PlayStation3)! Labelu Roadrunner Records však očividně jeden song nestačí, proto vydá rovnou celé EP nazvané "God of War: Blood & Metal", jehož tracklist bude vypadat následovně:

01. Killswitch Engage - "My Obsession"
02. Trivium - "Shattering the Skies Above"
03. Dream Theater - "Raw Dog"
04. Taking Dawn - "This Is Madness"
05. Opeth - "The Throat of Winter"
06. Mutiny Within - "The End"

Píseň "Shattering the Skies Above" zaznamenává studiový debut nového bubeníka Trivium, Nicka Augusta. Song streamujte zde: