Leden 2010

Zonaria se připravuje do studia

10. ledna 2010 v 22:26 | Seda |  Music News
Švédská death/black metalová skupina Zonaria dopsala všechny písně pro své nové album. Již brzy tedy navštíví studio Abyss ve Švédsku s producentem Jonasem Kjellgrenem, který už měl na starosti alba skupin typu Scar Symmetry, Hypocrisy, Sonic Syndicate nebo třeba Carnal Forge. Zonaria začne nahrávat na přelomu jara a léta.

Pro skupinu to bude teprve třetí album, své druhé s názvem "The Cancer Empire" vydala v říjnu roku 2008 pro Evropu a v roce 2009 pro americký kontinent přes Century Media Records. "The Cancer Empire" bylo nahráváno s Fredrikem Nordstromem ve studiu Fredman.


Kamelot - Rule the World

10. ledna 2010 v 15:47 | Monsterfuck |  Videa
Dnes máme na programu hned dvojitou porci kvalitního power metalu. Já osobně považuji Kamelot za jedny z nejlepších ve svém žánru a jestli je to pravda, se teď můžete sami přesvědčit za pomoci vynikající pecky "Rule the World", a to jak v podobě oficiálního klipu v lahůdkové kvalitě, tak v živém podání z německého festivalu Wacken Open Air 2008.


Klip: Rule the World
Album: Ghost Opera (2007)
Rok: 2008
Styl: power metal
Formát: mkv
Rozlišení: 704×368
Velikost: 43MB
SICMAGGOT INDEX: 9/10


Klip: Rule the World (live at Wacken Open Air)
Album: Ghost Opera (2007)
Rok: 2008
Styl: power metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×360
Velikost: 99MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Et Moriemur - Lacrimae Rerum

9. ledna 2010 v 21:18 | Monsterfuck |  Recenze
Et Moriemur je teprve nedávno vzniklá doomová formace z Prahy, která v těchto dnech vydává své debutové minialbum "Lacrimae Rerum". A hned od úplného začátku na mě působí... hm... seriózně. Seriózněji než jiné začínající skupiny. Ani nevím, čím to je. Snad možná... Et Moriemur se hned od začátku prezentují na vyšší úrovni, než jen "zajdeme s kámošema po práci/škole otočit pár piv do zkušebny a udělat nějakej bordel, ono z toho snad něco vyleze". Již v době, kdy začala jejich invaze na vodách internetu, přišli s už utvořenou hudební tváří a kvalitním materiálem v kapse. A když se nad tím zamyslíte, to se v našich končinách zas tak často nestává.

Et Moriemur se hudebně pohybují v zákoutích tíživého doom/death metalu. Sympaticky působí, že jsou si podle všeho sami vědomi jistých paralel s jinými, zaběhlejšími zahraničními doomovými spolky (konkrétně My Dying Bride, Swallow the Sun, Paradise Lost a Saturnus) a nebojí se je uvést na svých stránkách. Sympatičtější o to víc, že se doopravdy jedná jen o paralely, nikoliv "přespřílišnou inspiraci". Et Moriemur totiž navíc přidali takovéto to koření, které se odborně nazývá "vlastní ksicht".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


AM Conspiracy přicházejí s debutem

9. ledna 2010 v 18:14 | Corey(8) |  Music News
Jason "Gong" Jones to v Drowning Pool neměl vůbec jednoduché. Neustálé srovnávání s nešťastně zesnulým původním zpěvákem Davem Williamsem, pozdější hádky s ostatními členy kapely a nakonec i poměrně vlažné přijetí desky "Desensitized", to vše zapříčinilo, že se Gong nestihl v texaském kvartetu ani pořádně rozkoukat, a už si balil kufry. Celý tento sled událostí dal nakonec vzniknout projektu AM Conspiracy, jehož je dřívější zpěvák Drowning Pool hlavní tváří i hnacím motorem - ačkoli v kapele působí další čtyři členové, autorsky je pod všemi písněmi z eponymního debutu, který vychází už 12. ledna u Burnhill Union Records, podepsán výhradně Jason "Gong" Jones. Pilotní singl "Pictures" můžete prověřit na oficiálních MySpace stránkách AM Conspiracy, o mix songu se postaral slovutný Randy Staub (Metallica, Stone Sour, Nickelback, Alice in Chains).

Keep of Kalessin válí norskou Eurovizi

9. ledna 2010 v 14:32 | Monsterfuck |  Music News
Black metal v Eurovizi. To bylo poslední dobou dost propírané téma. Jenže včera, 8. ledna, se Keep of Kalessin se svým songem "The Dragontower" konečně představili v norské televizi a celé semifinále s přehledem vyhráli, protože získali od diváků největší počet hlasů. Postupují tak do finále norské Eurovize, které se odehraje 6. února, a kde se rozhodne, kdo bude Norsko reprezentovat v mezinárodních kolech.

Připomeňme, že jedinou rockovou skupinou, která kdy v Eurovizi měla úspěch, byli Finové Lordi, kteří v roce 2006 soutěž vyhráli. Česká republika se letos Eurovize nezúčastní, protože je u nás o ni "malý zájem ze strany diváků".

Vystoupení Keep of Kalessin z norské televize zde:


Mudvayne - Mudvayne

8. ledna 2010 v 19:33 | Seda |  Recenze
Mudvayne - Mudvayne
"Hlavně ať zase nevykradou sami sebe." Tuto větu jsem si před vydáním neustále opakoval a doufal, že nedojde ke zklamání jako u "The New Game".

Mudvayne se se svým debutovým albem "L.D. 50" zapsali výrazně do historie nu-metalu. Písně typu "Death Blooms" nebo "Dig" se i na dalších několik let budou přednášet ve školách jako typický nu-metalový song. První album v sobě skrývalo neuvěřitelnou agresivitu, zejména ve vokálu Chada Graye a výborné hře na basu Ryana Martinie, který nehraje klasicky na basu, ale používá slap techniku. Pro ty, kteří nevědí, to je takové to plácání do strun (smích). Když navíc byli všichni zahaleni v maskách, vypadalo vše důvěryhodněji. Později ale své masky a make-up odložili a od třetího alba "Lost and Found" zněl materiál pořád stejně. Právě "The New Game" to odneslo nejhůř, pomalu se vytratila celá nasranost i slap technika na basu - věci, které jsem na Mudvayne měl nejradši. Proč? Po posledním albu se kapela asi sebrala a měla vážný pohovor, vše se snaží odčinit v novém stejnojmenném albu "Mudvayne" - a poměrně úspěšně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Lunatic Soul - Lunatic Soul

7. ledna 2010 v 20:34 | André |  Recenze
Ještě předtím, než se dnes už známá polská progress-rocková kapela Riverside chystala vydat svoje čtvrté studiové album "Anno Domini High Definition", rozhodl se její baskytarista a zpěvák Mariusz Duda vydat svůj první sólový počin svého projektu se stejným názvem - Lunatic Soul. Pokud jste čekali hudbu podobnou jeho domovské kapele Riverside, tak budete vyvedeni z omylu a překvapeni, ať už mile a příjemně, nebo s obavami a zklamáním. Nedočkáte se žádného progressivního rocku, natož metalu. Život Lunatic Soul totiž nabírá docela odlišný směr než život Riverside. Na albu není ke slyšení ani jeden tón elektrické kytary, čímž Duda posluchačům nabízí jiný hudební svět a otvírá jakési hudební neznámo, které má v plánu představit v celé své kráse.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Což takhle dát si pohyblivé obrázky?

7. ledna 2010 v 19:48 | Monsterfuck |  Music News
Nápor nových klipů opět trochu zesílíl, tak se pojďme společně podívat, co se za poslední dva dny urodilo.

>>> Předkrmem budiž trailer k DVDčku "All Empires Fall" irských pagan metalistů Primordial. Než se dočkáme březnového vydání, můžete se do té doby zatím navnadit kraťoučkou ukázkou:


>>> Předkrm máme za sebou, tak si dáme plnou nálož. A slovo nálož je myšleno doslova, klip "Your Treachery Will Die With You" je totiž výtvor amerických brutal death metalových pořízků Dying Fetus. Ukázku z jejich poslední řadovky "Descend into Depravity" (vyšla loni v září) sledujte zde:


>>> A do třetice všeho dobrého a masakrózního - indická sebranka Demonic Resurrection a její video "The Unreleting Surge of Vengeance" z nové desky (vyjde 15. ledna) "The Return of Darkness". Exotickým death/black metalem můžete své sluchové buňky poškádlit tu:


Jen dodejme, že hned dvě kapely z této novinky - Dying Fetus a Demonic Resurrection - se v létě chystají přijet do České republiky na festival Brutal Assault.

Keep of Kalessin a jejich song z Eurovize

7. ledna 2010 v 18:34 | Monsterfuck |  Music News
Na internetu se objevuje stream nové písničky Keep of Kalessin s názvem "The Dragontower", s níž se kapela chystá vydat do bojů o titul norské Eurovize a také možnost reprezentovat za svou zemi v mezinárodních kolech. Verzi zkrácenou pro potřeby soutěže můžete poslouchat níže.

"The Dragontower" se objeví i na nadcházejícím studiovém albu "Reptilian", jež by mělo vyjít někdy v následujících měsících.


Oznámení nového DVD Disturbed za dveřmi

6. ledna 2010 v 15:47 | Corey(8) |  Music News
Odpočet na oficiálních webovkách metalového kvartetu Disturbed nevěští nic menšího než brzké zveřejnění bližšího infa k dlouho očekávanému DVD "Decade of Disturbed", jež, jak už napovídá název, sumarizuje celou první desetiletku fungování této platinovými deskami skrz naskrz ověnčené kapely. Informace budou zveřejněny příští úterý kolem jedenácté hodiny večerní našeho času. Disturbed si v současné době užívají zaslouženého odpočinku po více než ročním intenzivním koncertování na podporu alba "Indestructible".


Dvě nové akvizice u Naga Productions

6. ledna 2010 v 15:33 | Monsterfuck |  Music News
Český undergroundový label Naga Productions rozšiřuje své řady. Do jeho se stáje se teď nově přidali čeští black metalisté Sator Marte a Slováci Hromovlad. Vyjádření Nagy, včetně informací o chystaných počinech obou kapel, čtěte zde:

"První vydaný titul pro rok 2010 připadl na tuzemské black metalové seskupení Sator Marte. Album pojmenované 'Za zdmi' zaujme především nezvykle drtivými basovými party a originální koncepcí a náladou skladeb. Jak je již z názvu patrné, 'Za zdmi' se zaobírá bezmocí, válkou a hrůzami s ní souvisejícími (bez politického nebo ideologického podtextu či přesvědčení).

Na vydání se můžete těšit na přelomu února a března 2010."


"Je naší velmi milou povinností zveřejnit informaci, která se zrodila již před pár týdny. Novým, 'černým' koněm ve stáji Naga productions se stávají slovenští Hromovlad.

Kapela je notoricky známá velmi živelnými a úspěšnými koncerty u nás, na Slovensku i v Německu a její potenciál stále roste. Fanoušci rovněž velmi dobře znají předchozí dvě desky a velmi rychle si osobitý folk / black metal oblíbili.
Věříme, že společnými silami vyprodukujeme desku pro
Hromovlad co nejlepší a těšíme se, co nadcházející rok v této souvislosti přinese.

Na vydání se můžete těšit na podzim / zimu 2010."


Naga Productions kromě dvou výše zmíněných kapel ještě ve svém katalogu nabízí tyto skupiny: Emancer (NOR), Heiden (CZ), Hyperborean Desire (CZ), Stíny plamenů (CZ), Svardenvyrd (CZ), War for War (CZ) a Wyrd (FIN).

Nový klip Helloween

5. ledna 2010 v 18:23 | Monsterfuck |  Music News
Legendární speed metalisté Helloween z Německa zveřejňují zbrusu nový videoklip ke skladbě "Dr. Stein" (koukněte na konci novinky). Song pochází z nejnovějšího počinu kapely "Unarmed - Best of 25th Anniversary", což je kompilace znovu nahraných hitů Helloween, která vyšla 16. prosince loňského roku u příležitosti výročí 25 let od založení.

"Unarmed - Best of 25th Anniversary" je možno kupovat jako limitovaný digipack včetně bonusového půlhodinového DVD s dokumentem o natáčení a rozhovory, nebo jako dvojvinyl.


Kalmah s detaily o své novince

5. ledna 2010 v 18:22 | Monsterfuck |  Music News
Finští metalisté Kalmah, nezřídka přirovnávání například ke svým o něco známějším krajanům Children of Bodom nebo Norther, vypouštějí informace o svém šestém dlouhohrajícím počinu, který vyjde 3. března. Bude obsahovat devět písní (viz tracklist někde dole), jež byly nahrány loni v létě ve studiu Cutting Room ve Finsku. Deska "12 Gauge" podle kytaristy Antti Kokka zní jako "Kalmah s několika málo vylepšeními".

Tracklist "12 Gauge":
01. Rust Never Sleeps
02. One of Fail
03. Bullets Are Blind
04. Swampwar
05. Better Not to Tell
06. Hook the Monster
07. Godeye
08. 12 Gauge
09. Sacramentum

Kalmah

Vreid se rozcházejí s kytaristou

5. ledna 2010 v 18:11 | Monsterfuck |  Music News
Není to tak dlouho, co nás informovali o svých plánech, teď ale přicházejí s opoznání méně veselejší zprávou. Kapelu opouští kytarista Ese (na obrázku níže jako druhý zleva). Ese se rozhodl opustit řady Vreid sám, přesné důvody však nejsou známy. Jedná se o první změnu sestavy od založení skupiny v roce 2004.

Na uvolněný post kytaristy nastoupí Stian "Strom" Bakketeig, s nímž se zbylí členové Vreid znají už od dob, kdy s ním hráli ve skupině Windir. Vreid vznikli de facto jako pohrobek Windir po smrti hlavního mozku Valfara roku 2004.

Všichni hudebníci ve Vreid jsou teď tedy zároveň bývalými členy Windir, Ese totiž jako jediný ve Windir nehrál.

První pololetka nového roku s MetalGate

5. ledna 2010 v 17:52 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Zveřejněn byl program na akce od ledna do června pod nálepkou MetalGate. První se odehraje MetalGate Massacre - soutěž metalových kapel v klubu Matrix v Praze. Na pořadí jsou ještě tři klasická kola (14. ledna, 11. února a 11. března). 15. dubna a 13. května se odehrají semifinálová kola a nakonec 3. června finále celé soutěže, jejíž vítěz si zahraje i na MetalGate Open Air o týden později. Na finále jako speciální host vystoupí němečtí pagan metalisté Equilibrium. Z prvních tří již odehraných kol už do semifinále postoupily kapely Fire in the Hall, The Paint a Legion. Program nejbližšího, lednového kola vypadá následovně:

18:00 otevření klubu pro veřejnost
19:00 - 19:45 CRUEL
20:05 - 20:50 DYMYTRY
21:10 - 21:55 TRISTANA (Sk)
22:15 - 23:00 INNOCENS - host večera
22:30 ukončení hlasování
23:00 vyhlášení výsledků a postupujícího do semifinále

Druhou MetalGate pořádanou akcí bude turné kapely Abstract Essence po České republice, jež se odehraje na podporu její nové desky "Manifest". Na většině zastávek jako hosté ještě vystoupí F.O.B. a Liveevil. Rozpis této koncertní šňůry je takovýto:
16.1. - Plzeň, Pod Lampou
29.1. - Valašské Meziříčí, M-klub (+ Psycho Rádio, The Pant)
6.2. - Mladá Boleslav (+ Liveevil, F.O.B., Return to Innocence)
20.2. - Hranice na Moravě, Olympia (+ Liveevil, F.O.B.)
6.3. - České Budějovice (+ F.O.B., Mater Monstifera)
12.3. - Přerov, RC Šuplík (+ Liveevil, F.O.B.)
20.3. - Brno, Melodka (+ Liveevil, F.O.B.)
3.4. - Hradec Králové (+ Liveevil, F.O.B., Tortharry)
10.4. - Vyškov
16.4. - Ostrava, Tančírna (+ Liveevil, F.O.B.)
23.4. - Liberec (+ Liveevil, F.O.B., Livores Mortis)

22. května se v klubu Exit Chmelnice v Praze ještě odehraje klubová předehra MetalGate Spring Prelude k hlavnímu open air festivalu. Vystoupí zde české kapely Secret of Darkness, Stabwound, Abstract Essence a Minority Sound a Němci D.A.M.N. Startuje se v 18:00.

A nakonec, velké vyvrcholení metalgatových akcí - MetalGate Open Air. Kdy? 12. června. Kde? Areál Vostrov u Mnichova Hradiště. Hlavní hvězda? Švédové Dark Funeral. Program? Následující:
13:45-14:30 Bad Face
15:00-15:45 [vítěz MetalGate Massacre]
16:15-17:00 Liveevil
17:30-18:15 Six Degrees of Separation
18:45-19:30 Abstract Essence
20:00-21:00 DARK FUNERAL (SWE)
21:30-22:15 Darzamat (POL)
22:45-23:30 [ještě bude potvrzeno]
24:00-00:45 F.O.B.

Shadow Gallery - Digital Ghosts

4. ledna 2010 v 21:14 | Earthworm |  Recenze
Shadow Gallery, prog metal z Ameriky, pro naše čtenáře asi další z neznámých kapel, o které dnes bude vyprávět strýček Earthworm. Další jedinečná kapela, která je zvláštní hlavně sborovými zpěvy a vynikajícím vokalistou Mikem Bakerem. Počkat... vlastně byla zvláštní vynikajícím Mikem Bakerem. Ten totiž 29. října 2008 zemřel (R.I.P.) a nahradil ho Brian Ashland.

A jakže dopadl nováček v kapele? Moc dobře... Jeho hlas je hodně podobný tomu, co měl Mike Baker, Brian se asi taky trochu snaží znít jako on, navíc má i dobrý rozsah, takže zvládá hlubokého drsňáka i vysoký zpěv. Fanoušci Shadow Gallery by podle mě neměli být Brianem zklamáni.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Žádní ptáci pro The Gathering nezpívají, aneb nový klip

4. ledna 2010 v 19:58 | Earthworm |  Music News
The Gathering vypustili do světa nové video pro song "No Bird Call" (ano, proto ten titulek :-)). Song "No Bird Call" je z nového alba "The West Pole". Na albu se představila nová (ano, další nová věc v této novince) zpěvačka Silje Wergeland, která nahradila Anneke van Giersbergen (takže první stará věc, omlouvám se, žena). Anneke už za poslední tři roky od odchodu z The Gathering stihla založit projekt Agua de Annique a vydala tři alba - "Air" (2007), "Pure Air" (2009) a "In Your Room" (2009). A dobrá zpráva pro fanoušky The Gathering - 28.1. se kapela ukáže v Praze v klubu Abaton. A nyní slíbený klip:


Sigh sumírují poslední rok a prozrazují plány do budoucna

3. ledna 2010 v 21:14 | Monsterfuck |  Music News
Podobně jako spousta dalších hudebníků, i Mirai Kawashima, lídr a hlavní mozek japonských avantgardně blackových bláznů Sigh, se rozhodl zhodnotit nedávno ukončený rok a prozradit nějaké plány své kapely pro ten právě začínající:

"Rok 2009 byl pro nás dobrý. Většinu jsme je strávili přípravou nové desky 'Scenes from Hell' a já myslím, že se to vyplatilo. Také jsme vystoupili na MDF [Maryland Death Fest - jeden z největších amerických metalových festivalů - pozn. redakce], což pro nás byla cenná zkušenost.

Rok 2010 ale bude ještě vražednější. 19. ledna se totiž konečně chystáme vypustit 'Scenes from Hell' pod křídly The End Records.

Brzy se chystáme vydat i troj-LP alba 'Infidel Art' [druhá deska z roku 1995] a LP 'Ghastly Funeral Theatre' [minialbum z roku 1997] skrze label The Crypt. Dále v průběhu roku vydáme rovněž čtyř-LP 'Scorn Defeat' [debut, 1993] a LP 'Hail Horror Hail' [třetí deska, 1997], také pod The Crypt, a doufáme, že další vinylové re-edice budou následovat.

20. března pak odehrajeme náš první japonský koncert za poslední dva roky. Přítomny budou i skupiny Genocide, Abigail a Eternal Elysium. Potvrzené je i vystoupení na festivalu Brutal Assault v České republice. Věřím, že další evropská data ještě přibudou.

Ať je rok 2010 skvělý jak pro vás, tak pro nás."

Píseň "L'art de Mourir" z nové nahrávky "Scenes from Hell" můžete poslouchat na MySpace profilu skupiny. Vystoupení Sigh na Brutal Assaultu v Josefově by mělo proběhnout hned v úvodní den festivalu, čtvrtek 12. srpna. V současnosti se jedná o zatím jedinou potvrzenou show k novému albu na evropském kontinentě.

Redakční eintopf #4 – leden 2010

3. ledna 2010 v 15:07 | Corey(8) |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Speedy nám kdesi přimrzl (nebo na Silvestra trochu přebral), Corey(8) má velké problémy s výběrem desky pro leden (proto vychází Eintopf tak pozdě), a Monsterfuck prožívá až do 18.1. vyčkávací orgasmus (k tomu snad do závorky podrobnosti doplňovat nemusíme). To jsou holt ty novoroční dny v redakci...

Corey(8) pro leden: Six Feet Under - Graveyard Classics 3

Ani nechtějte vědět, jak hlasitě jsem se v prosinci kolegovi pode mnou vysmíval, když nedokázal za celý měsíc najít byť jen jedinou desku, jejíž očekávání by nebylo na jeho teploměru hodnot kdesi v arktických nížinách. Hle, měsíc se s měsícem sešel a do naprosto stejného kompostu (voliči SZ nahradí biomasou) jsem zabředl i já. Tak co hezkého nám leden upekl - Six Feet Under, kapela mého mládí, kterou jsem miloval pro jejich oduševnělé texty o lásce a metrosexuální image jednotlivých členů, vydávají už třetí sbírku hřbitovních klasik, tedy třetí album plné cover verzí známých, převážně ne tolik extrémních kapel. Že bude asi třiapadesáté album v diskografii Six Feet Under zase drtit koule, netřeba pochybovat. Že už se to trochu zajídá, netřeba připomínat..

DATUM VYDÁNÍ: 19. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 2/10

Monsterfuck pro leden: In Vain - Mantra

Původně jsem chtěl svoji pracku za leden zdvihnout pro jinou kapelu, když jsem ale zjistil, že první měsíc nového roku vyjde druhá placka mých avantgardně-progresivních norských miláčků In Vain, musel jsem hned otočit. Jejich debut "The Latter Rain" je něco nádherného a i tři roky po svém vzniku mě nepřestává udivovat. Deska se překlenuje od atmosférických meziher, přes lehké hravé songy až k předlouhým a majestátním kompozicím, při nichž mrazí v zádech. Jsem jak na trní, jak se In Vain podaří na něco takového navázat. Kdyby se ale s novinkou "Mantra" dokázali "The Latter Rain" vyrovnat, či jej dokonce překonat, budeme mít co dočinění s něčím dokonalým. V lednu ale nepůjde o jediné zajímavé album, i když vím, že máme doporučovat pouze jednu nahrávku, musím prostě udělat výjimku a zmínit zde i nové počiny kapel Sigh, Abigor a Dark Fortess, které budou také jistě stát za hřích. Začátek roku bude holt zajímavý.

DATUM VYDÁNÍ: 18. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Earthworm pro leden: Overkill - Ironbound

V seznamu kapel, které vydají v lednu novou desku, se určitě vyskytuje několik známých a zajímavých jmen, nejvíce mě ale dostal název Overkill. Jedna z kapel, která mě provázela, když jsem začínal s metalem, a stále drtí mé ušní bubínky, byla jasná volba při výběru do eintopfu. Těším se na další thrashový náklep, snad se deska vyvede alespoň tak jako poslední "Immortalis"...

DATUM VYDÁNÍ: 29. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Seda pro leden: Divinity - The Singularity

Když jsem se díval na leden, tak jsem nenašel tolik alb, na která bych se opravdu těšil. Nedávno jsem ale narazil na tuhle partičku z Kanady a zjistil, že "The Singularity" má vyjít pravě první měsíc nového roku. Divinity hrají moderní thrash metal s příměsí death metalu, hudebně by se dali popsat jako DevilDriver s jinými vokály. "The Singularity" se mi od poslechu k poslechu líbí stále více. Skupina totiž už své album zveřejnila celé na svých MySpace stránkách. Jelikož kapelu tolik neznám a album už jsem slyšel, je index očekávání menší. Nicméně toto album doporučuji, a poslechněte si ho třeba hned. Stojí za to.

DATUM VYDÁNÍ: 12. 1.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Deska měsíce dle redakce: In Vain - Mantra

Barometr očekávání v redakci: 10/40

mantra

Optimista měsíce: Monsterfuck Úžasný
Pesimista měsíce: Corey(8) Křičící

A na jaký hudební počin se v třeskutě mrazivém lednu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!

Iron Maiden mají už osm songů pro své nové album

3. ledna 2010 v 14:05 | Monsterfuck |  Music News
Bubeník Nicko McBrain z britské legendy legend Iron Maiden v jednom nedávném rozhovoru prohlásil, že kapela má již kompletně hotových osm skladeb pro chystaného nástupce desky "A Matter of Life and Death" z roku 2006. Během pár týdnů se Iron Maiden přestěhují do studia, kde budou pracovat na dalších písničkách a kde novou desku začnou také pomalu nahrávat. Že by však stihla vyjít ještě v letošním roce je velice nepravděpodobné. Příznivci Iron Maiden se tak můžou těšit na rok 2011.

Korpiklaani se chystají natáčet další řadovku

3. ledna 2010 v 1:04 | Monsterfuck |  Music News
Finští veselí folkaři Korpiklaani jsou k neutahání. Vypadá to, že i letos se chystají dodržet svojí tradici co rok, to deska, která trvá od roku 2005, kdy vyšel počin "Voice of Wilderness". Někdy během následujících měsíců se zavřou do studia, kde splodí novou porci skočných folk-metalových písniček. Jestli ale tato nová nahrávka stihne ještě letos vyjít, není jasné. Každopádně se ale bude jednat o nástupce alba "Karkelo", které vyšlo (a teď pozor) v loňském roce.

Koncerty na únor

2. ledna 2010 v 21:18 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Europe (SWE), Dying Passion (CZ)
5. 2. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
7. 2. - Praha, KC Vltavská (20:00)
Cena: 590
Poznámka: Ve Zlíně vystoupí ještě skupina Memoria (CZ).
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Metal Swamp no.39
6. 2. - Brno, Melodka (19:00)
Vystoupí: Ancestral Volkhves (SVK), Inferno (CZ), Trollech (CZ)
Cena: 150
Více informací: Metal Swamp

Impaled Nazarene (FIN), Belligerence (CZ), Arch of Hell (CZ)
7. 2. - Praha, Modrá Vopice (20:00)

Dead Town Fest
8. 2. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Vystoupí: Arsonists Gets All the Girls (USA), War from a Harlots Mouth (GER), Salt the Wound (USA), A Plea for Purging (USA), Apostate (CZ)
Cena: 250
Více informací: Chance to Dance Events

Collective Collapse Fest
9. 2. - Brno, Melodka (20:00)
Vystoupí: Exit Ten (UK), The Casino Brawl (UK), Taster's Choice (ITA), Translunaria (CZ), Corposant (CZ)
Více informací: Collective Collapse Fest

Hatebreed (USA), Bleeding Through (USA), All Shall Perish (USA)
11. 2. - Praha, Abaton (19:00)
Cena: 520/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Cultura Tres (VEN)
12. 2. - České Budějovice, Velbloud (20:00)
13. 2. - Brno, Melodika (20:00)

Emilie Autumn (USA)
13. 2. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 420/450
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Adam Bomb (USA), Merlin + Dan Horyna (CZ)
13. 2. - Kolín, U Vodvárků (20:00)
Cena: 150/200
Poznámka: Křest nového alba Merlin.

Guttural Gore Grind Mafia Fest 2
13. 2. - Ostrava, Tančírna (16:00)
Vystoupí: Gut (GER), Ingrowing (CZ), Bloodbastard (NEL), Nuclear Vomit (POL), Disfigured Corpse (CZ), Melancholy Pessimism (CZ), Carnal Diafragma (CZ), G.O.R.E. (CZ), Praselizer (CZ)
Cena: 300
Poznámka: Lístek na Obscene Extreme 2010 v tombole.

Dark Fortress (GER), Serpentcult (BEL), Sardonis (BEL), Farsot (GER)
15. 2. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Ulver (NOR)
21. 2. - Praha, Palác Akropolis (19:00)
Cena: 490/550
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Gore Grind Over Europe 2010
23. 2. - Praha, Exit Chmelnice (18:30)
Vystoupí: Rompeprop (NL), Cliteater (NL), Rectal Smegma (NL), Decomposing Manure (CZ)
Cena: 250
Více informací: L'inphantile Collective

Demonical (SWE), Deathbound (FIN), My Own Grave (SWE), Psychotic Despair (CZ)
26. 2. - Slavonice, Kawarna
Cena: "malá"
Více informací: Mládí má zelenou

Toxic Party 4
26. 2. - Olomouc, S-klub
Vystoupí: Concrete (AUT), Idiots Parade (SVK), Eternal Bleeding (SVK), Craniotomy (SVK), Mindwork (CZ), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Gutalax (CZ), Fall into Misery (CZ)
Cena: 120
Více informací: Fall into Misery

Pagan Wrath V
26. 2. - Ostrava, Chlív (19:00)
Cena: 250
Vystoupí: Urgehal (NOR), Capitis Damnare (GER), Silva Nigra (CZ), Sekhmet (CZ), Diagon (CZ), Delzvan (CZ)

Mass Catharsis of Man III
27. 2. - Děčín, S-centrum (18:30)
Vystoupí: Urgehal (NOR), Inferno (CZ), Silva Nigra (CZ), Stormnatt (AUT), Sekhmet (CZ)
Cena: 240/280

Skindred (USA)
27. 2. - Praha, Palác Akropolis (19:30)
Cena: 340

Volbeat (DEN)
28. 2. - Praha, Exit Chmelnice (20:00)
Cena: 450
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Rammstein - Pussy

2. ledna 2010 v 18:13 | Seda |  Videa
Jelikož posledních pár týdnů bylo svátečních a novoročních, neurodilo se na hudební scéně moc novinek. Když nejsou novinky, přicházíme s videi. Tentokrát byl vybrán jeden z nejúspešnějších klipů minulého roku. "Pussy" sklidilo hodně kladných i negativních reakcí. Rammstein se s tim prostě neserou. Tento klip je zcela necenzurovaný, takže si můžete naplno užít krásy tohoto videa.


Album: Liebe ist für alle da
Rok: 2009
Styl: industrial metal
Formát: mkv
Rozlišení: 720x368
Velikost: 48MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Zpěvák Fear Factory o ex-spoluhráčích, novém albu

1. ledna 2010 v 22:53 | Corey(8) |  Music News
FF09
Přinášíme překlad dalšího rozhovoru - tentokrát kratší, avšak o to zajímavější. Dotazovaným je zpěvák reinkarnovaných Fear Factory, Burton C. Bell, tazatelem pak Brendan Crabb z webu PyroMusic.net. Tak s chutí do toho..

PyroMusic.net: "Slyšel jsem něco o natáčení nového videoklipu - můžeš nám k tomu něco říct?"
Burton C. Bell: "Jo, poslední dva dny jsme natáčeli videoklip k songu 'Fear Campaign', který se objeví na našem novém albu 'Mechanize'. Je to o... je to hodně zvláštní video, velmi odlišné od čehokoliv, co jsme doposud natočili. Mám velkou radost z toho, jak to nakonec vyšlo. Ústředním tématem klipu je strach... vlastně je to o kampaních, která média rozjížděla během posledních několika let a kterými rozsévají strach a teror mezi lidi."

PyroMusic.net: "Média se v poslední době hojně věnovala rozbrojům okolo používání jména Fear Factory, které teď vedete se svými bývalými spoluhráči [Raymond Herrera a Christian Olde Wolbers - pozn. redakce]. Dokázali jste to už vyřešit? A jaký máš teď vůbec vztah s Raymondem a Christianem?"
Burton C. Bell: "O právní záležitosti se fanoušci nemusí starat. Pro ně je důležité, že Fear Factory pokračují ve své cestě a nadále koncertují. Koncertujeme, právě se chystá vydání naší nové desky a o nějakých právních strkanicích lidi nemusí vůbec vědět."

PyroMusic.net: "Aniž bych se nějak snažil píchat do vosího hnízda, jsou teď mezi vámi lepší vztahy?"
Burton C. Bell: "Ne, lepší vztahy mezi námi nejsou, ti dva se mnou jednoduše vyjebali."

PyroMusic.net: "Novým bubeníkem Fear Factory se stal Gene Hoglan [ex-Strapping Young Lad, Dethklok], nebál ses fanouškovských výkřiků typu 'Bude to znít jako Strapping Young Factory' a podobně?"
Burton C. Bell: "V tomhle průmyslu jsem dost dlouho na to, abych věděl, že podobné reakce se najdou vždy. Nikdy se nezavděčíš všem. Takže jo, mírný odpor a negace jsem asi očekával. Na druhou stranu jsem však také počítal s nadšením a pozitivním přístupem. Měli by počkat, až to uslyší, protože tohle jsou prostě čistokrevní Fear Factory. Nezní to jako Strapping Young Lad, nezní to jako Dethklok a nezní to ani jako Divine Heresy [projekt kytaristy Dina Cazarese]. Jsou to prostě Fear Factory, o tom žádná. Všichni, kdo pochybují, by si měli počkat na album. Pak si teprve vyslechnu, co si myslí."

PyroMusic.net: "No, song 'Powershifter' rozhodně ten typický Fear Factory feeling má. Můžeme si z toho vyvodit, jak bude znít zbytek desky?"
Burton C. Bell: "Ne, vlastně ani ne. Tenhle song jsme zveřejnili jako první, protože je to prostě typická Fear Factory esence. Zvukově je to píseň, která nás definuje jako kapelu, zbytek desky je však o něco odvážnější. Pořád to jsou Fear Factory, ale s nábojem 21. století. Rhys Fubler navíc přidal spoustu opravdu skvělých samplů s industriálním nádechem, které korespondují s názvem alba."

Amorphis - Skyforger

1. ledna 2010 v 21:52 | André |  Recenze
Finští Amorphis patří již nějaký ten pátek ke stálicím ne jenom finské hudební scény. Pro rok 2009 si tito severští kouzelníci připravili další ukázku své tvorby v podobě devátého studiového alba "Skyforger" a také zároveň třetího studiového alba, na kterém je u položky "Vocals" napsán charismatický pěvec Tomi Joutsen, který se v kapele definitivně zabydlel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!