Leden 2010

Zpěvák Chimaira: "Kde jsou další Slipknot nebo Metallica?"

19. ledna 2010 v 20:02 | Corey(8) |  Music News
chimaira
Zpěvák clevelandského sextetu Chimaira, Mark Hunter, se v rozhovoru pro server Noisecreep.com rozpovídal o svých obavách týkajících se budoucnosti hudebního průmyslu. Ačkoliv Mark neskrývá svou radost z toho, že se jeho kapela s nejnovější deskou "The Infection" prodrala do nejlepší třicítky žebříčku Billboard 200, jenž mapuje prodejnost hudebních nosičů v USA, hudební průmysl v jeho současné podobě považuje za potápějící se loď. Mark vysvětluje:

"Dosáhnout 30. pozice na Billboardu před takovými šesti lety, to by bylo splnění životního snu. Zároveň bychom tehdy měli na stejné příčce zhruba třikrát větší prodeje, než máme teď. Podařilo se nám toho hodně, ale všichni jdou v dnešní době s prodejností strmě dolů, už se na to ani nebere zřetel. Nikdo z metalové scény už nedokáže přijít s čísly, která by byla nějak ohromující.

Ano, najde se pár kapel, které prodávají horentní počty nosičů, ale jinak je to bída. Dokonce ani takoví Nickelback nemají stejné prodeje, jaké měli v minulosti. I když je pojem 'rock je mrtvý' všeobecně považován za klišé, docela bych s ním v tomto smyslu souhlasil.

Naše generace kapel, naše vlna - Killswitch Enage, Lamb of God - byla zatím posledním regulérním stylem, jenž vzešel z metalu. Kromě nás se nic nového neobjevilo. Kde jsou další Slipknot nebo Metallica? Kde je někdo, kdo převrátí všechno vzhůru nohama, změní tvář heavy metalu a opět lidi přitáhne k tomuto stylu?"

Rotting Christ a ukázky z "Aealo"

19. ledna 2010 v 17:06 | Monsterfuck |  Music News
Tak do třetice všeho dobrého a novinkového. K festivalům a The Dillinger Escape Plan se nemůže hodit nic jiného než black metal. Po české kotlině a výletu za oceán nemůže být na řadě nic jiného než země pod Olympem, kde operují Rotting Christ. I oni chystají nový opus, který se bude pyšnit názvem "Aealo" a šrajtofle pro jeho koupi můžete žhavit od 15. února. Už dnes ale můžete otestovat ukázky všech skladeb z desky, a to na této adrese.

Pro info o konceptu "Aealo" a jeho tracklistu směřujte své kroky sem a sem.

The Dillinger Escape Plan s obalem své příští desky

19. ledna 2010 v 16:45 | Monsterfuck |  Music News
Další řadovka skupiny The Dillinger Escape Plan ponese název "Option Paralysis" a vyjde 23. března. Nahrávalo se v Orange Country v Kalifornii a kapele nevypomáhal nikdo jiný než její dlouhodobý producent Steve Evetts. Společně dali dohromady následující desítku songů:

01. Farewell, Mona Lisa
02.
Good Neighbor
03.
Gold Teeth on a Bum
04.
Crystal Morning
05.
Endless Endings
06.
Widower
07.
Room Full of Eyes
08.
Chinese Whispers
09.
I Wouldn't If You Didn't
10.
Parasitic Twins

Až sem to byly již dříve zveřejněné informace, přejděme tedy k tomu, co je aktuální. Jde o čerstvě zveřejněný artwork "Option Paralysis", jehož finální podoba vypadá takto:

Option Paralysis

Vizovice a Josefov hlásí další přírůstky do sestavy

19. ledna 2010 v 16:35 | Monsterfuck |  Music News
Léto je ještě relativně daleko, přesto nám festivalové soupisky kynou jako o závod. Dnes se nejdříve vypravíme do Vizovic. Zdejší Masters of Rock (15.-18.7.) se totiž připomíná se dvěma novými kapelami. Jsou to gotikové Lacrimosa a ruští metalcoristé Rhemorha, pro které bude vizovický výstup jejich vůbec první koncertní výlet za hranice své země.

Josefovská obluda Brutal Assault (12.-14.8.) do svých řad zlanařila o jednu formaci více než její kolega (nebo konkurent?) Masters of Rock. Návštěvníci se mohou těšit na nestory grindcoru Napalm Death, zabijáky The Black Dahlia Murder a v neposlední řadě i na vesmírné ultra-mega-gore-brutál šílence Gwar.

In Vain zveřejňují nový videoklip

18. ledna 2010 v 23:22 | Monsterfuck |  Music News
Norská kapela In Vain zveřejňuje první videoklip ke své čerstvě vydané desce "Mantra", jež by měla být venku ode dnešního dne, 18. ledna. Zfilmována byla úvodní kompozice "Captivating Solitude", oproti své studiové verzi však byla zkrácena o tři minuty.

"Mantra" vychází společně s bonusovým DVD diskem, na němž naleznete dokument o natáčení alba, spořiče obrazovky, tapety na plochu, promo fotografie a další přídavky. Všechny edice desky také ještě obsahují bonusovou skladbu.


Diablo Swing Orchestra mají nového bubeníka

18. ledna 2010 v 23:08 | Monsterfuck |  Music News
Švédští avantgardisté Diablo Swing Orchestra hlásí změnu ve své sestavě. Jejich dosavadní bubeník Andreas Halvardsson se rozhodl kapelu opustit z osobních důvodů, jako stálá náhrada za něj nastupuje Petter Karlsson, bývalý bubeník Therion. S novým členem prý zatím proběhla jenom jedná zkouška, která však vedla k oboustranné spokojenosti, a skupina rovněž počítá s tím, že se Petter zapojí i do psaní nového materiálu.

V současnosti se Diablo Swing Orchestra chystají koncertně podpořit svou poslední řadovou desku "Sing-Along Songs for the Damned & Delirious", která vyšla v loňském říjnu. V rámci turné se 14. srpna zastaví i na českém festivalu Brutal Assault v Josefově. Zároveň se však již kapela pustila do střádání nových skladeb a počítá s tím, že předprodukce jejího třetího alba by měla začít příští zimu.

Enter Shikari, Twin Atlantic: Praha - Lucerna Music Bar, 16.1.2010

18. ledna 2010 v 20:18 | Seda |  Reporty
Anglická kapela z Londýna Enter Shikari navštívila Prahu dvakrát ve velmi krátké chvíli. V listopadu zde totiž podporovala The Prodigy na jejich evropském turné. Kvůli velkému prostoru a špatnému ozvučení se Enter Shikari v prostorách Tesla Arény ztratili a moc dobrý dojem neudělali. Kdybych je neznal, zanevřel bych na ně. Dal jsem jim ale ještě jednu šanci a zašel na ně 16. do Lucerna Music Baru a musím říct, že to za to stálo.

Jako předkapela byla naplánována zámořská formace Story of the Year, ta ale svou účast zrušila a Enter Shikari hledali nahrádu. Nakonec poprosili spřátelenou kapelu Twin Atlantic, rovněž z ostrovů, ale tentokrát ze Skotska. Twin Atlantic hrají alternativní rock, moc jsem o nich nevěděl, a tak jsem je nějak extra neprožíval. Jejich show byla průměrná, nic, co by mě dostalo do kolen, ale zase nic, z čeho bych si usrával. Nicméně mě Twin Atlantic nezklamali a zanechali u nás dobrou stopu do budoucna. Vystoupili v Praze vůbec poprvé ve své historii.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Gamma Ray: "To the Metal" video

17. ledna 2010 v 20:26 | Monsterfuck |  Music News
Již 29. ledna vydají němečtí heavy metalisté Gamma Ray svojí zbrusu novou studiovou novinku "To the Metal". Ještě než se tak ale stane máte možnost kouknout na jejich právě zveřejněné video k titulnímu songu desky. Sledujte jej přímo tu:


"To the Metal" vyjde hned v několika verzích a co je zajímavé, každá bude mít jiný obal. K dispozici bude například klasika v plastové krabičce, vinyl v červené barvě nebo limitovaný digipack s bonusovým DVD (obsahující hodinu dlouhý dokument o vzniku desky a o kapele, tři videoklipy včetně toho nejnovějšího a rozhovor s frontmanem Kai Hansenem). Pro fajnšmekry bude k dostání ještě CD + sedmipalcový vinyl se dvěma skladbami, které na albu nejsou, navíc ještě vlastnoručně podepsané kapelou. A teď již zmiňovaná nálož obalů:

Klasická edice:

To the Metal jewelcase

limitovaná digipacková edice:

To the Metal digi

vinylová edice:

To the Metal vinyl

Suicide Silence - Unanswered (live)

17. ledna 2010 v 13:15 | Monsterfuck |  Videa
Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo. My na chleba sice máme, ale sranda bude stejně. Na pořadu dne je totiž hodně vtipný živák z dílny deathcorových kanců Suicide Silence. Ti totiž přijeli předvést své sofistikované umění na předávání cen Epiphone Revolver Golden Gods 2009 (z názvu jistě každý odvodil, že se jedná o ceny amerického hudebního magazínu Revolver). A co že je na tom tak vtipného? Především jen tak neuvidíte řádit takovou prasečinu v kvádrech. A zuřivé vypípávání nadávek tomu jen nasazuje korunu:-)


Album: The Cleansing (2007)
Rok: 2009
Styl: deathcore
Formát: mkv
Rozlišení: 704×464
Velikost: 39MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Disturbed chystají další zářez

16. ledna 2010 v 14:47 | Corey(8) |  Music News
Metalová mašinérie Disturbed má nakročeno k nahrávání své páté řadové desky, kterou kapela plánuje zplodit ve svém domovském městě Chicagu s producentem Johnnym K, jenž se s výjimkou zatím poslední řadovky "Indestructible" z roku 2008 podílel zatím na všech studiových počinech Disturbed.

Kytarista Dan Donegan řekl v souvislosti s nahráváním pro The Pulse of Radio následující: "Jsme připraveni začít nahrávat během příštího měsíce. V tuto chvíli máme zhruba 15 až 18 songů, tedy kromě Davida [Draiman, zpěvák - pozn. redakce], který bude muset ještě zesumírovat několik textů pro pár písní. Jinak jsme ale připraveni nahrávat. Z nových songů máme obrovskou radost, takže se už nemůžeme dočkat, až to tam rozbalíme a všechny ty nápady převedeme do reality."

Obalová Avantasia

16. ledna 2010 v 12:33 | Monsterfuck |  Music News
Už dvakrát Tobias Sammet z Edguy tvrdil, že žádné další pokračování jeho projektu Avantasia nebude, a jak se vždy ukázalo, už dvakrát kecal. Naposledy to prohlásil po vydání poslední desky "The Scarecrow" z roku 2008, teď ale přichází další pokračování, a to rovnou dvoualbové.

Nahrávky "The Wicked Symphony" a "Angel of Babylon" (obaly na konci novinky) vyjdou jako dvě klasické samostatné desky a jako limitované edice ve společném boxu. K dispozici budou od 3. března.

O hudební stránce se Tobias vyjadřoval zatím celkem neurčitě. Prý máme očekávat písničky od popu přes hard rock a folk až po speed metal a fandové Avantasie prý zklamáni nebudou. Právě naopak, měli by být "uneseni a okouzleni".

Podle tradice si rovněž Tobias přizval pěknou řádku hvězdných hostů:
* Klaus Meine (Scorpions)
* Tim "Ripper" Owens (
Yngwie Malmsteen, ex-Judas Priest, ex-Iced Earth)
* Eric Singer (Kiss, Alice Cooper)
* Michael Kiske (ex-Helloween)
* J
ørn Lande (Masterplan, ex-Ark, ex-Millenium)
* Bob Catley (Magnum)
* Sascha Paeth
* Felix Bohnke (Edguy)
* Alex Holzwarth (Rhapsody, Sieges Even)
* Russell Allen (Symphony X)
* Jens Johansson (Stratovarius, ex-Dio, ex-Yngwie Malmsteen)
* André Matos (ex-Angra, ex-Shaaman, ex-Viper)
* Bruce Kulick (ex-Kiss)
* Cloudy Yang
* Oliver Hartmann (Hartmann, ex-At Vance)

A teď již zmiňované, čerstvě zveřejněné obaly, díky nimž tato novinka vznikla:

Avantasia

Sigh a Metsatöll: nová videa

16. ledna 2010 v 12:06 | Monsterfuck |  Music News
Už ani nevím, kolikrát jsem zde podobnou novinku psal, to ale nic nemění na tom, že tu máme další videoklipózní nátěr. Alespoň, že jsou dnes na programu opravdu zajímavé sebranky...

>>> Předně to jsou japonští avantgardní šílenci Sigh, kteří 19. ledna vypouští do světa svou novinku "Scenes from Hell". Obrazového zpracování se dočkala úvodní píseň desky - "Prelude to the Oracle". Pokud toužíte vidět ten nejvyhulenější klip světa, následujte tento odkaz.

>>> Druhá skupina z této novinky už je naštěstí trochu normálnější. Jsou to folkmetaloví Estonci Metsatöll, kteří přicházejí s videoklipem "Vaid Vaprust" ze svého nadcházejícího alba "Äio". To vyjde 3. března, ale již teď si můžete u kapely předobjednat limitovanou digipack edici (pouhých 2000 kousků), k níž bude přibalen navíc plakát a pohlednice podepsaná kapelou.

V klipu "Vaid Vaprust" byly použity záběry ze 30 let starého estonského animovaného filmu "Suur Tõll". Jeho tvůrce Jüri Arrak kapele namaloval rovněž obal k nové desce.


Тeмнозорь - Урочища Снов

15. ledna 2010 v 19:13 | Monsterfuck |  Recenze
Haunted Dreamscapes
Je to celkem náhoda, že dvě zřejmě neznámější kapely východoevropské folk/black metalové scény vydaly svá nová alba v rozmezí osmi dní. Jenže i takové náhody se dějí, a tak je čas se po nádherném "Голос сталі" od Nokturnal Mortum podívat také na to, jak si vedou jejich ruští spříznění kolegové Темнозорь se svojí novinkou.

Jen abychom si v tom udělali pořádek, všude možně můžete nahrávku najít pod názvem "Haunted Dreamscapes", ale deska se anglicky ve skutečnosti nejmenuje. Popravdě řečeno, nenajdete na ní ani slovo jinak než rusky. Skutečný název tedy zní "Урочища Снов", anebo v přepisu do latinky "Uročiša Snov". Anglický název je kapelou používán, aby internetové vyhledávače neměly problém s azbukou. Je to podobné, jako v případě předešlého počinu, který je také obecně znám jako "Folkstorm of the Azure Nights", ale jmenuje se "Вольницей в Просинь Ночей". Taky v tom máte guláš? Aby byl ještě větší, v recenzi budu používat původní názvy v azbuce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Finntroll a jejich video "Solsagan"

15. ledna 2010 v 13:42 | Monsterfuck |  Music News
Finští raraši Finntroll nám právě sevírují videoklip "Solsagan" ze své nadcházející desky "Nifelvind", která je již připravená k vydání a na pultech českých obchodů by měla přistát 22. února. S natáčením kapele pomáhala produkční společnost Vasara Films, mající za sebou spolupráci například s Dark Tranquillity nebo Turisas. Klip sledujte na konci novinky, dokument o jeho natáčení pak zde. Na MySpace profilu Finntroll svá ouška můžete ještě oblažit jiným novým songem - "Under Bergets Rot".

Pokud byste toužili spatřit Finntroll opět v České republice, udělejte si ve svém diáři místo mezi 21. a 23. květnem, kdy kapela vystoupí v Plzni na Metalfestu.


Sarah Jezebel Deva a W.A.S.P. s novými klipy

14. ledna 2010 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
>>> Britská zpěvačka Sarah Jezebel Deva (své hlasivky zapojila například do alb kapel Cradle of Filth, Therion, Mortiis nebo Angtoria) zveřejňuje klip k titulnímu songu své první sólovky "A Sign of Sublime", která vyjde 15. února. Video sledujte zde:


>>> Pozadu nezůstává ani heavy metalová legenda W.A.S.P., jejíž nejnovější zářez na pažbě má podobu obrazového ztvárnění písničky "Babylon's Burning" z poslední desky "Babylon":


Poslechněte si nový song Airbourne

14. ledna 2010 v 15:47 | Corey(8) |  Music News
Pokud se někomu během posledních let mimořádně dařilo, jsou to australští hard rockeři Airbourne, kteří se díky svému debutu "Runnin' Wild" z roku 2007 vypracovali z naprosto neznámých floutků v jednu z nejsledovanějších mladých kapel současnosti. Airbourne vydávají 8. března pod hlavičkou Roadrunner Records svou druhou řadovku "No Guts, No Glory", jejíž pilotní singl "No Way But the Hard Way" můžete streamovat na oficiálních MySpace stránkách bandy. Šlo o jednorázový úspěch, nebo si Airbourne svou formu udrželi? Posuďte sami. Jedno je však jasné už teď - zřetelný odkaz kapel typu Angel City, Rose Tattoo nebo AC/DC v hudbě australských jinochů zůstal.

Airbourne k písni "No Way But the Hard Way" stihli natočit už i videoklip, režisérem se stal bubeník Sum 41, Stephen Martin Jocz. Obal desky "No Guts, No Glory" vypadá následovně:


Shinedown na soundtracku k nové Alence v říši divů!

14. ledna 2010 v 15:47 | Corey(8) |  Music News
aliceinwond
Legendární režisér Tim Burton ("Batman", "Střihoruký Edward", remake "Planety opic") vypustí už 5. března do světových kinosálů svou přebarvičkovanou a pro něj typicky pošukaně vyhlížející verzi pohádky "Alenka v říši divů". Na plátně zříme hvězdy typu Johnnyho Deppa, Anne Hathaway či Heleny Bonham Carter, oficiální soundtrack k filmu pak obstarají následující muzikanti:

01. Avril Lavigne - "Alice (Underground)"
02. The All-American Rejects - "The Poison"
03. Owl City - "The Technicolor Phase"
04. Shinedown - "Her Name Is Alice"
05. All Time Low - "Painting Flowers"
06. Metro Station - "Where's My Angel"
07. Tokio Hotel / Kerli - "Strange"
08. 3OH!3 feat. Neon Hitch - "Follow Me Down"
09. Robert Smith - "Very Good Advice"
10. Mark Hoppus / Pete Wentz - "In Transit"
11. Plain White T's - "Welcome to Mystery"
12. Kerli - "Tea Party"
13. Franz Ferdinand - "The Lobster Quadrille"
14. Motion City Soundtrack - "Running Out of Time"
15. Wolfmother - "Fell Down a Hole"
16. Grace Potter / Nocturnals - "White Rabbit"

Trailer k filmu můžete zhlédnout zde! Soundtrack by měl oficiálně vyjít 2. března, tedy tři dny před samotným promítáním filmu.

Po koncertě Enter Shikari oslava s frontmanem

14. ledna 2010 v 15:19 | Seda |  Music News
Po sobotním koncertě Enter Shikari budete moct navštívit narozeninovou oslavu jejich zpěváka. Kapela by měla po svém hodinu a půl dlouhém vystoupení končit už v 21:40, což je poměrně brzo na koncert. Pokračovaní se tedy přesune do klubu Cross na Holešovicích (kousek od metra C), ve kterém se bude slavit další rok žití lídra skupiny. Pokud u vstupu ukážete vstupenku z koncertu, máte vstup zdarma. Afterparty bude probíhat až do ranních hodin.

Upozornění: Pokud moc nemusíte styly drum'n'bass a dubstep, tak raději Cross nenavštěvujte.

Trojice kapel doplní sestavu Brutal Assaultu

14. ledna 2010 v 15:08 | Seda |  Music News
Tři týdny museli fanoušci čekat, než se zveřejní nová jména pro dlouhodobě úspěšný český festival Brutal Assault. Do Jaroměře ve dnech 12. až 14. srpna přicestují Sepultura, Sarke a Trail of Tears.

O Sepultuře se dlouho mluvilo jako o mozném učastníkovi, teď to máme i oficiálně. Sepultura ukáže českým i zahraničním divákům svou nejnovější desku "A-lex". Dále k nám přicestuje kapela ze severu, konkrétně z Norska. Sarke je black metalová skupina a vystupují v ní dvě celkem známé osoby, Sarke (Khold, Tulus, Sensa Anima) a Nocturno Culto (Darkthrone). Trojici uzavírá gothic metalová skupina Trail of Tears.

Divinity - The Singularity

13. ledna 2010 v 17:07 | Seda |  Recenze
Divinity, jedna z dalších mnoha kapel, které hrají moderní verzi thrash metalu. Tyto skupiny jsou často kritizovány, že se hrají pořád to stejné dokola a dokola. Ani Divinity nejsou výjimkou, jedná se o ohrané věci, přesto se stále dobře poslouchají. Skupina pochází z Kanady a jedná se o její druhé album. První se jmenovalo "Allegory" a vyšlo roku 2008. "The Singularity" už bylo dlouho před vydáním celé ke streamu na jejich MySpace, toto umístění na internet považuji za dobrý tah. Nemám rád, když vás kapela nutí do koupě CD a jinde legálně si tuto hudbu neseženete. Takhle si můžete nejdříve desku nejdříve poslechnout, a pokud se vám bude líbít a i kapela vám padne do oka, nic neřešíte a desku si objednáte.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Plánují System of a Down comeback?

12. ledna 2010 v 21:45 | Corey(8) |  Music News
Baskytarista populárních metalistů System of a Down, Shavo Odadjian, zveřejnil včera (11. ledna) na svém Twitter účtu následující zprávu: "Are u guys ready for System???" Teď už jenom zjistit, jestli Shavo hraje rád stařičkého "System Shock", pořídil si nový operační System, tvoří webové stránky skrze redakční System, nebo skutečně láká masy k návratu legendární čtyřky. Nepoměr forsáže Shavem odeslané zprávy s raketově rostoucím očekávaním fanoušků po celém světě budiž obrovský. System of a Down parkují ve slepé ulici od roku 2006, kdy se jednotliví členové vydali vstříc svým sólovým projektům. Zpěvák Serj Tankian vydal v roce 2007 sólové CD "Elect the Dead", jeho kolegové John Dolmayan a Daron Malakian pak pod hlavičkou projektu Scars on Broadway svou eponymní prvotinu.


Primordial o svém DVD

11. ledna 2010 v 23:14 | Monsterfuck |  Music News
Irští lídři kvalitního, nikoliv však provařeného pohanského metalu Primordial konkretizují, jak bude vypadat jejich první DVD "All Empires Fall", které na pultech obchodů přistane s příchodem 1. března, a to pod záštitou firmy Metal Blade.

Středobodem "All Empires Fall" bude disk č.1, na němž najdete kompletní show z 24. ledna 2009 z pro kapelu domovského Dublinu, nafilmovanou pomocí pěti kamer. Obrazová část materiálu má záměrně "výjimečnou, zastaralou" podobu, zvukovou složku pak budete moci vychutnávat jak v klasickém stereu, tak v prostorovém pětikanálovém mixu.

Druhý disk bude obsahovat části vystoupení ze tří letních festivalů, odehraných během roku 2008 (konkrétně jde německý Ragnarök, norský Hove a belgický Graspop), obsáhlý dokument o kapele, který bude obsahovat rovněž dostatek koncertních záběrů ze začátků Primordial, o celkové délce jedné hodiny, rozhovory s jednotlivými členy a konečně také záběry ze zkušebny.

K sehnání bude i deluxe edice, k níž budou navíc přibaleny 2 audio disky, rovněž se záznamem dublinského koncertu.

Tracklist "All Empires Fall":
Disk I:
01. Empire Falls
02. Fuil Arsa
03. Gallows Hymn
04. Sons of the Morrigan
05. Cast to the Pyre
06. The Golden Spiral
07. As Rome Burns
08. The Coffin Ships
09. Traitors Gate
10. Journey's End
11. No Nation on This Earth
12. Gods to the Godless
13. Heathen Tribes

Disk II:
* dokument
* rozhovory
* záběry ze zkušebny

01. Empire Falls [Ragnarök Festival]
02. Gallows Hymn [Ragnarök Festival]
03. Sons of the Morrigan [Ragnarök Festival]
04. As Rome Burns [Ragnarök Festival]
05. The Coffin Ships [Ragnarök Festival]
06. Heathen Tribes [Ragnarök Festival]
07. Gods to the Godless [Ragnarök Festival]
08. The Coffin Ships [Hove Festival]
09. Gods to the Godless [Hove Festival]
10. Gallows Hymn [Graspop Metal Meeting]
11. As Rome Burns [Graspop Metal Meeting]
12. Heathen Tribes [Graspop Metal Meeting]

Drowning Pool servírují nový singl

11. ledna 2010 v 20:44 | Corey(8) |  Music News
Mluvil tady někdo v posledních dnech o Drowning Pool? Vzduchem se začíná šířit podivný odér podezření, že nám kdosi z managementu texaské čtverky pročítá novinky a na zprávu o projektu AM Conspiracy promptně zareagoval zveřejněním nového singlu "Feel Like I Do", jenž můžete streamovat na oficiálním MySpace webu Drowning Pool. Drowning Pool svůj nový počin ohodnotili slovy: "Po měsících v nahrávacím studiu vám konečně představujeme naše zatím nejlepší a nejdynamičtější album. Všichni fandové Drowning Pool, nové songy vám zaručeně sednou! Tak to vohulte a zapařte si s náma!"

Hulíme, paříme a zdravíme do Texasu. Snad se jim ty lekce češtiny vyplatily...

Sedmého alba Soulfly se dočkáme už v květnu

11. ledna 2010 v 18:32 | Earthworm |  Music News
Skupina Soulfly dokončila sedmé album s názvem "Omen", v květnu ho vydá společnost Roadrunner Records. Nahrávání probíhalo ve studiu Edge of the World s producentem Loganem Maderem (Machine Head, DevilDriver, Cavalera Conspiracy, Gojira). Na albu hostují frontmani kapel The Dillinger Escape Plan (Greg Puciato v songu "Rise of the Fallen") a Prong (Tommy Victor v "Lethal Injection"). Dočkáme se i bonusových skladeb, tentokrát jde o cover "Four Sticks" od legendy Led Zeppelin a dva songy s Cavalerovými syny za bicími.

Tracklist "Omen":
01. Bloodbath & Beyond
02. Rise of the Fallen
03. Counter Sabotage
04. Jeffrey Dahmer
05. Lethal Injection
06. Great Depression
07. Mega Doom
08. Kingdom
09. Off with Their Heads
10. Vulture Culture
11. Soulfly 7
12. Four Sticks [Led Zeppelin cover; bonus]
13. Refuse/Resist [Sepultura cover; bonus; bicí Zyon Cavalera]
14. You Life, My Life [Excel cover; bonus; bicí Igor Cavalera]

Enthroned: Komplet info o "Pentagrammaton"

11. ledna 2010 v 18:07 | Monsterfuck |  Music News
Belgičtí rouhači Enthroned již brzy budou dštít novou dávku blasfemické síry. Oficiálně od 22. března zasáhne totiž naše přehrávače zasáhne jejich novinka "Pentagrammaton". Výjimkou bude jen křest (ehm, "křest"), který se odehraje 5. března v Bruselu, kde bude deska poprvé k dispozici.

"Jsme opravdu spokojeni s tím, jak 'Pentagrammaton' dopadlo; konečný výsledek je přesně tím, čeho jsme chtěli dosáhnout: albem, které leží na pomezí posledního 'Tetra Karcist' [2007 - pozn. redakce] a našeho kultu 'Towards the Skullthrone of Satan' [1997], zároveň však jako vždy doplněné o několik málo nových elementů.

Pojetí 'Pentagrammaton' na to jde pěkně zostra: ohnivější zvuk než 'Tetra Karcist', přirozené bicí a heavy kytary doplňující texty založené na životních zkušenostech a událostech. Řekněme, že je to tentokrát trochu osobnější," říká o albu kapela.

Tracklist "Pentagrammaton":
01. In Missi Solemnibvs
02. The Vitalized Shell
03. Rion Riorrim
04. Ornament of Grace
05. Magnvs Princeps Leopardi
06. Pentagrammaton
07. Nehas't
08. The Essential Chaos
09. Ad Te Clamamvs Exsvles Morvua Liberi
10. Unconscious Minds
11. Behemiron