Redakční eintopf #1 – listopad 2009

1. listopadu 2009 v 0:22 | Corey(8) |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty. Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík pro měsíc listopad?


Corey(8) pro listopad: Slayer - World Painted Blood

Jak signifikantní, že se naše nová sekce rozjíždí zrovna v měsíci, kdy je pro mne jízdní řád vycházejících alb záživný asi jako sledování provozu na lesní silnici. Občas trakař, stařenka o holi nebo vypitý strýc po šichtě, holt nic vzrušujícího. Ač žádný zarytý fanoušek, v takovém hudebním prázdnu musím poděkovat aspoň za ty Slayer a jejich očekávanou nálož "World Painted Blood". Očekávanou v jakémkoliv smyslu slova, ať už z pohledu milionů nedočkavaných fanoušků, kteří by mě za toto rouhání se odkázali do patřičných mezí, nebo podoby materiálu obsaženého na duhovém kotouči. Urazí? Kdepak! Překvapí? Kdepak! Radši zůstaňte u říjnového materiálu (tedy krom Kingovy party, ta si zkoušku zaslouží), listopad byl vždycky podivný měsíc, jen co je pravda..

DATUM VYDÁNÍ: 3. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Monsterfuck pro listopad: Dark Funeral - Angelus Exuro Pro Eternus

Dark Funeral nepálí své nahrávky s nějak extra velkou kadencí, ale v jejich případě se vyplatí počkat si, protože to stojí za to. Od novinky neočekávám nic menšího, než pořádnou dávku blasfemie, pekla a Satana. A divil bych se, kdybych to dostal v menší než vrchovaté dávce. Tahle švédská bruska je totiž zárukou kvality sobě vlastní a doufám, že nezklame ani tentokrát. Alespoň první ukázky tomu vůbec nenasvědčují.

DATUM VYDÁNÍ: 18. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro listopad: Pain of Salvation - Linoleum

Těmto švédům se na Sicmaggotu věnovala za celou dobu asi jenom jedna newska, takže nejprve krátce představím kapelu - Pain of Salvation je fantastická progresivní kapela, nemůžu ale říct, že metalová, protože se nebojí překračovat hranice a prozkoumat snad všechny ostatní žánry (ano, v pár skladbách se nachází i jakási obdoba rapování a předříkávání). Kapele vládne zpěvák Daniel Gildenlöw, který skládá hudbu i texty - většinou jsou alba koncepční, zabývající se nějakým globálním problémem, i když ne nějak nápadně. Daniel se věnuje i osobnímu životu a do zpěvu dává všechny emoce, a to je další eso v rukávu této kapely. Vždy, když jsem slyšel jejich desku, kterou jsem neznal, čekalo mě znechucení a po několika posleších jsem zjistil, že je to absolutní dokonalost a právě objevování nových geniálních skladeb je jedna z věcí, která mě na nich tak baví (to neznamená, že po objevení hudba přestane bavit), a jsem zvědavý, co si na nás přichystají tentokrát.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro listopad: Slayer - World Painted Blood

Slayer, jeden ze zástupců velké thrashové čtyřky, si na listopad přichystal nové album "World Painted Blood". Slayer se naposled prezentovali posluchači oblíbeným "Christ Illusion" z roku 2006. Zveřejneny byly tři songy, na které se zatím moc vysoké chvály nedostalo. "World Painted Blood" ma určitě cíl jasný - být thrashovým albem číslo 1 pro rok 2009. Konkurence je ale veliká, Megadeth se svým "Endgame" nasadili laťku vysoko a bude zajímavé, jak si s ní nový Slayer poradí.

DATUM VYDÁNÍ: 3. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Deska měsíce dle redakce: Slayer - World Painted Blood

Barometr očekávání v redakci: 11/40

wpb_slayer

Optimista měsíce: Earthworm Úžasný
Pesimista měsíce: Corey(8) Křičící

A na jaký hudební počin se v měsíci listopadu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kashmeeer Kashmeeer | 1. listopadu 2009 v 8:59

Geniální nápad :-P
Já se těšim nový Nile (7/10) 8-)

2 Kashmeeer Kashmeeer | 1. listopadu 2009 v 9:00

[1]: *na

3 earthworm earthworm | 1. listopadu 2009 v 11:14

Takhle to vypadá hodně pěkně, ne jako ten škaredej článek v sekci Rozepsané :D

4 Seda Seda | 1. listopadu 2009 v 11:24

sry, ja vcera nebyl doma vecer a pak jsem ikonku nestihl :D Ale tahle je ok :D

5 uNs_ uNs_ | 1. listopadu 2009 v 18:15

Slayer - World Painted Blood
Ježiši... Je vidět, že Listopad nic nenabídne, když Slayer vítězí. Mě se ten new matroš nepáčí vůůbec

6 Seda Seda | 1. listopadu 2009 v 19:33

[5]: Mel vyjit Rob Zombie. Coz by bylo pro me hlavni album tohohle mesice. Ale jinak nic prevratnyho nevychazi. Krom tech Slayeru

7 Monsterfuck Monsterfuck | 1. listopadu 2009 v 20:41

[6]: A co takhle nový Dark Funeral, Swallow the Sun nebo Nile? Kam se hrabou nějaký slajeři...

8 Rock3r Rock3r | 1. listopadu 2009 v 21:50

Jj...na swallow the sun jsem tez zvedav.

9 Seda Seda | 1. listopadu 2009 v 22:11

[7]: Jediny z tech trech se mi libi Nile docela.  :-)

10 Monsterfuck Monsterfuck | 1. listopadu 2009 v 22:24

[9]: To řikám pořád, že nemáš dobrej vkus :D

11 Seda Seda | 1. listopadu 2009 v 23:19

[10]: kazdymu se libi neco :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama