Dark Fortress vydají svou novinku v lednu

23. listopadu 2009 v 23:20 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí black metalisté Dark Fortress definitivně stanovují datum vydání své příští řadovky. Nástupce alba "Eidolon" bude v našich zeměpisných šířkách k sehnání s příchodem 25. ledna a ponese název "Ylem". Narozdíl od svého přímého předchůdce z roku 2008 nebude novinka striktně koncepčním albem ("Eidolon" byl příběhem o zrodu, odlištění a nebeské přeměně duše za pomoci zrcadlení a hvězdných projekcí), přesto se však bude texty prolínat jednotné téma "vzývání podstaty smrti z různých perspektiv".

Samotný výraz "Ylem" je oznáčení pro uspořádání částic před Velkým třeskem a v alchymii pak toto slovo značí prvotní hmotu, z níž jsou veškeré částice stvořeny. Návrat k Ylemu tak prakticky znamená konec všeho, co v současnosti existuje. V každé žijicí buňce je určitá jiskra života, ale také sémě entropie [težko přeložitelný výraz, který by se v daném kontexu dal zvulgarizovaně přeložit jako chaos - pozn. redakce] a smrti. To činí bezvýznamnost chabé evoluční odbočky - lidské rasy - zcela zjevnou, čímž je náš osud zpečetěn: nezbude z nás nic než prach a kosti, které budou na vyprahlých a neživých skalách vyčkávat, dokud je slunce nesežehne. Zajímavé téma, co říkáte? Myšlenku představuje také obal celého alba (na straně).

"Jako muzikanti neustále rosteme, nikdy bychom neudělali dvakrát to samé album. Zatímco 'Eidolon' byla jednolitá střela připravená kdykoliv zabíjet, na 'Ylem' jsme prozkoumávali různorodé vyjadřovací prostředky zakořeněné v naší kapele hlouběji než kdykoliv předtím. Je tam spousta pomalého a zatěžkaného materiálu, nějaké neskutečně prohnilé čisté party, ale také šílené sypačky, orchestrace, a tuny zabijáckých riffů, při kterých si zlámete krk. Naším cílem bylo dát každé skladbě její vlastní nezaměnitelnou identitu a vytvořit jí její vlastní svět a právě tyto ambice nám dopomohly k našemu dosavadnímu vrcholu", říká o albu vokalista Morean.

Produkce i mixu se ujal kytarista kapely V. Santura, v jehož studiu Woodshed v Německu se rovněž natáčelo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama