Listopad 2009

Koncerty na prosinec

7. listopadu 2009 v 15:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Gama Bomb (IRL), Elysium (CZ)
1. 12. - Praha, Exit Chmelnice (18:00)
Cena: 199
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Crucified Barbara (SWE), Bonafide (SWE)
11. 12. - Zlín, Masters of Rock Café (20:00)
Cena: 350, 550 (VIP)
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Satyricon
Winter Assault 2009
12. 12. - Praha, Abaton (17:00)
Vystoupí: Satyricon (NOR), Entombed (SWE), Shining (SWE), Merauder (USA), Dark Fortress (GER), Posthum (NOR), Devious (NED)
Pozn: Winter Assault 2009 proběhne také na Slovensku v DK Spišská Nová Ves, avšak pouze za účasti kapel Satyricon, Shining, Dark Fortress a Posthum, vstup činí 23 euro
Cena: 590/650
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Swallow the Sun (FIN), Insomnium (FIN), Omnium Gatherum (FIN)
16. 12. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 390 (předprodej), 420 (na místě)
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Merry Christmassacre 3
26. 12. - Blansko, KD Klepačov (18:00)
Vystoupí: Inferno (CZ), Crystal Abyss (RUS), Stormnatt (AUT), Sator Marte (CZ), Funeral of Dead (CZ), Degoryen (CZ)
Cena: 180
Více informací: Hellfast Attack

Merry Christmassacre 3

Suicide Suicide: "Genocide" klip

7. listopadu 2009 v 10:45 | Monsterfuck |  Music News
Deathcoroví zabijáci Suicide Silence si na konto připisují nový videoklip. Zfilmován byl song s romantickým názvem "Genocide", který se nejdříve objevil na poslední fošně skupiny "No Time to Bleed", jež je venku od konce června (recenze), a teď nově také na soundtracku k filmu "Saw VI". A právě záběry z tohoto kousku stříbrného plátna v kombinaci s koncertními sestřihy kapely se v klipu obejvují. Video můžete sledovat následováním tohoto linku.


"Congregation of the Damned" od Atreyu na 18. příčce Billboardu

6. listopadu 2009 v 21:01 | Corey(8) |  Music News
"Congregation of the Damned" - zbrusu nové album kalifornských teď-už-rockerů Atreyu - nastartovalo svou pouť americkým prodejním žebříčkem Billboard 200 na solidní 18. příčce s prodeji přesahujícími cifru 26 000 jednotek po prvním týdnu v oběhu. Pro podobně stylově zaměřenou kapelu rozhodně žádná katastrofa, Atreyu jsou však zvyklí na lepší rozjezdy - předchozí řadovky "Lead Sails Paper Anchor" se například za stejný časový úsek prodalo zhruba dvakrát tolik. Odbyté promo, nevalná kvalita alba (fanoušci jej do nebes rozhodně nevynášejí) nebo celkově klesající prodeje na hudebním trhu, těžko říct, v případě této desky může jít prakticky o cokoliv.

Letmé info, které obvykle nikoho nezajímá, ale v slušně odvedeném informačním servisu nemůže chybět - produkce se ujal Bob Marlette (Ozzy Osbourne), mixáž posvětil Rich Costey (The Mars Volta, System of a Down, Rage Against the Machine) a na vybraných skladbách mu pomohl Noah Shain (Endless Hallway, Sonny). Níže můžete zhlédnout video k prvnímu singlu, jímž se stala píseň "Storm to Pass".


Zlatí Behemoth

6. listopadu 2009 v 20:16 | Seda |  Music News
Poslední album od polské skupiny Behemoth slaví úspěch! "Evangelion" se stalo zlatým albem ve své domovině. Album vyšlo 7. srpna a ihned se dostalo na druhé místo v prodeji. Během dalších tří týdnů si postupně našlo cestu až na první, zlatou příčku.

Frontman skupiny Nergal to takto komentoval: "Wow, jedno kurva velké WOW! Co k tomu říct? Je to velký den pro skupinu Behemoth. Ze dna našich srdcí bychom chtěli poděkovat lidem, co si tuto nahrávku koupili a uskutečnili to! Ještě jedno velké díky patří Mystic Prod. v Polsku za to, že nás tolik podporovali a dávali nám sílu! Jste více než úžasní! Teď jsme někde zaseknutí v rakouských horách, našemu turné se zatím daří dobře, a to i přesto, že vetšina z nás má chřipku. Jsem na antibiotikách a steroidech, takže to ani nemůžu pořádně oslavit Jackem Danielsem. Doufám, že to někdo z bás uděla za mě. Ještě jednou děkujeme za podporu! Na zdraví!"

"Evangelion" nemá úspěch pouze v Polsku. Ve Státech se po debutu dostalo na 55. místo v Billboard Top 200, v jiné kategorii, konkrétně Hard Music Album drží 5. příčku a v nezávislých albech je o jeden stupínek níž, tedy na 6. místě.

Nezapomeňte, už za dva dny vystoupí Behemoth v pražském Abatonu. Kdo nemá lístek, utíkejte pro něj!

Six Feet Under: Seznam songů třetích "Hřbitovních klasik"

6. listopadu 2009 v 19:16 | Monsterfuck |  Music News
Six Feet Under
Six Feet Under odhalili tracklist třetího dílu "Graveyard Classics" - série alb, kde kapela předělává písničky jiných skupin. A koho předělat si parta okolo Chrise Barnese troufla tentokrát? Například Metallicu, Slayer nebo Mercyful Fate. Kompletní seznam songů omrkněte níže.

"Graveyard Classics III" vyjde oficiálně 19. ledna 2010 a podle slov samotné skupiny si členové tentokrát vybírali písničky, které se jim líbili a které je ovlivňovaly ještě před vznikem Six Feet Under.

První díl "Graveyard Classics" vyšel v roce 2000 obsahoval mimo jiné covery od Venom, Black Sabbath, Exodus, Accept nebo Deep Purple. Nástupce "Graveyard Classics II" se objevil o čtyři roky později a jednalo se o kompletně předělanou desku "Back in Black" od AC/DC.

Tracklist "Graveyard Classics III":
01. A Dangerous Meeting [Mercyful Fate cover]
02. Metal on Metal [Anvil cover]
03. The Frayed Ends of Sanity [Metallica cover]
04. At Dawn They Sleep [Slayer cover]
05. Not Fragile [Bachman Turner Overdrive cover]
06. On Fire [Van Halen cover]
07. Pounding Metal [Exciter cover]
08. Destroyer [Twisted Sister cover]
09. Psychotherapy [The Ramones cover]
10. Snap Your Fingers, Snap Your Neck [Prong cover]

Baskytarista Mudvayne o nové desce

6. listopadu 2009 v 18:23 | Corey(8) |  Music News
mudvayne
Baskytarista nu-metalových Mudvayne, Ryan Martinie, se před pár dny pro server myYearbook.com rozpovídal o nové eponymní desce kvartetu z Illinois. Následuje překlad vybraných pasáží rozhovoru:

myYearbook: "Co vás vedlo k tomu vydat eponymní desku po tolika letech v byznysu?"
Ryan: "No, to je zajímavý dotaz. V kapele panuje názor, že tahle deska je skvělou prezentací toho, odkud jsme přišli. Po historické stránce je to pro nás velmi důležité album. Když se na to album zpětně podíváme, má v sobě něco specifického pro každého z nás. Každý v kapele si v tom našel něco důležitého."

myYearbook: "Jedná se o první desku v historii, která obsahuje neviditelný inkoust reagující pouze s černým světlem [klasická UV lampa - pozn. redakce]."
Ryan: "Tohle napadlo Chada Graye [zpěv], on má vždycky v hlavě plno sraček a skvělých nápadů."

myYearbook: "Jak bys novou desku porovnal s předchozí 'The New Game'?"
Ryan: "Nějaká porovnávání... to není zrovna něco, co bychom rádi dělali s našimi alby. Myslím, že nám to nepřísluší. Dostáváme se tím do nebezpečných míst - možná to nebude stejně dobré, možná to bude mnohem lepší. Takhle nad tím neuvažuju. Je to samostatné CD, které má svůj vlastní prostor a náboj. Je to srovnatelné? Upřímně - nevím. Jak jsem již řekl, na tohle by si měl po poslechu odpovědět každý sám. Co však můžu říct s jistotou, je to, že se na tomto albu nachází věci, které jsme zatím nikdy nevyzkoušeli. Jsem za to velmi rád, protože nás podle mě tyto novinky posunuly trochu mimo krabičku s názvem Mudvayne."

Nová placka Mudvayne dorazí na pulty obchodů už 22. prosince!

Diablo Swing Orchestra - Sing-Along Songs for the Damned & Delirious

6. listopadu 2009 v 14:03 | Monsterfuck |  Recenze
Sings-Along Songs for the Damned and Delirious
Původně jsem recenzi na "Sing-Along Songs for the Damned & Delirous" psát nechtěl, neboť záležitosti jako Diablo Swing Orchestra jsou v podstatě nehodnotitelné, nebo přinejmenším opravdu špatně hodnotitelné. Protože ale kapela figuruje mezi prvními potvrzenými účastníky českého festivalu Brutal Assault v příštím roce, rozhodl jsem se jim nakonec věnovat prostor.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


U.D.O. odkládají koncerty

5. listopadu 2009 v 17:36 | Monsterfuck |  Music News
Kapela U.D.O. v čele s Udo Dirkschneiderem, bývalý zpěvákem Accept, musela odložit část svého nadcházejícího turné ke své nové desce "Dominator" z rodinných důvodů jednoho ze členů. Mezi přeloženými daty jsou i oba koncerty v České republice, které se tak z původně avizovaného 10. a 11. listopadu přesunují až na příští rok. Přesněji řečeno na 19. ledna v Masters of Rock Café ve Zlíně, respektive 20. ledna v Abatonu v Praze.

Videoklip k písní "Black and White" na podporu nového alba "Dominator" sledujte zde:


Debut Triptykon se blíží

5. listopadu 2009 v 15:49 | Monsterfuck |  Music News
Triptykon, současný projekt Toma Gabriela Fischera ze Celtic Frost, chystají pomalu svou debutovou nahrávku, jež pod názvem "Eparistera Daimones" vyjde na jaře příštího roku v nákladu Prowling Death Records, což je vlastní label Celtic Frost. O postupném vzniku desky hovoří zpráva od Fischera:

"Minulé úterý [3. listopadu - pozn. redakce] jsem se opět vrátil do studia Woodshed v Bavorsku v Německu, již potřetí od doby, co jsme v létě započali práce na debutové desce Triptykon, 'Eparistera Daimones'. Během svého nedávného krátkého pobytu v Curychu [ve Švýcarsku, domovském městě kapely] jsem dokončil finální podobu obalu alba a také jsme nahráli party pro klavír, housle a ženské zpěvy, které se v několika písních objeví. Když v sobotu Nadine Rimlinger nahrávala housle, nebylo možné se necítit jako opět v roce 1987 při nahrávání klasických nástrojů pro album 'Into the Pandemonium' [jedna z desek Celtic Frost]. Přestože tentokrát vzniká mnohem temnejší a tvrší materiál, některé pasáže opravdu vyvolávali vzpomínky na dobu minulou.

Teď v Německu jsme započali s mixováním písní, jež jsme nahráli v předchozích pobytech ve studiu. Je to náročné a složité, dát albu konečnou podobu, a to nejen kvůli jeho hudební náplni. Každopádně se jedná o jeden z nejúchvatnějších mixovacích procesů, jakých jsem se kdy zúčastnil. Bude to velmi neobvyklá nahrávka, ať tak či onak, přinejmenším také velmi osobitá."

S produkcí T.G. Fischerovi pomáhá také V. Santura (Dark Fortess), který je stálým kytaristou Triptykon a již dříve vypomáhal i na koncertech Celtic Frost. Album bude mimojiné obsahovat také 19 minutovou, "morbidní a hřmotnou" skladbu "The Prolonging". První ukázku z tvorby Triptykon si můžete poslechnout v podobě experimentální "Crucifixus" na MySpace.

Triptykon jsou v podstatě pohrobkem Celtic Frost, bývalé skupiny Toma Gabriela Fischera, která se v loňském roce definitivně rozpadla (první rozpad přišel v 1993, ale o osm let později začala kapela zase fungovat). Na debut Triptykon Fischer použije i hudbu, která se původně měla objevit na nástupci labutí písně Celtic Frost, desce "Monotheist" z roku 2006.

Info o příští desce Blaze Bayleho

4. listopadu 2009 v 18:27 | Monsterfuck |  Music News
Bývalý zpěvák Wolfsbane a Iron Maiden, Blaze Bayley, uveřejnil informace o svém dalším albu. Nástupce "The Man Who Would Not Die" z roku 2008 ponese název "Promise and Terror" (na obal mrkněte níže) a předběžné datum jeho vydání je stanoveno na 1. února 2010. Již 1. prosince letošního roku ale startuje speciální možnost předobjednat si desku z oficiálních stránek zpěváka, přičemž každá takto objednaná kopie bude vlastnoručně podepsána celou kapelou.

Blaze Bayley se na sólovou dráhu vydal v roce 1999 po svém odchodu z Iron Maiden, s nimiž nazpíval alba "The X Factor" (1995) a "Virtual XI" (1998). Svůj nový projekt tehdy pojmenoval Blaze a působil takto až do roku 2007, kdy se mu kompletně rozpadla sestava a on zůstal v kapele sám. Po sehnání nových spoluhráčů začal vystupovat pod svým plným jménem Blaze Bayley.

Promise and Terror

Kiss - Sonic Boom

4. listopadu 2009 v 15:47 | Seda |  Recenze
Legendární zamaskovanci jsou zpět! Po více než deseti letech se tato čtyřka vrátila do studia a začala nahrávat. Pokud se vám líbí Kissácké songy vytvořené okolo roku 1977, budete se cítit jako doma. "Sonic Boom" má typické Kissácké rysy, prostě jak je známe z dřívějška. Už při vydání prvního singlu "Modern Day Delilah" jsem věděl, že tohle album bude povedené - a nemýlil jsem se. Od prvního poslechu tohoto nového songu jsem z plánovaných alb očekával "Sonic Boom" nejvíce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Poslouchejte novou pecku od Dark Funeral

4. listopadu 2009 v 15:28 | Monsterfuck |  Music News
Řezníci Dark Funeral dávají po videoklipu "My Funeral" nedočkavým příznivcům druhou ochutnávku ze svého nadcházejícího alba "Angelus Exuro Pro Eternus". Tentokrát se jedná o song "Stigmata", který můžete poslouchat kde jinde než na MySpace.

Jak již bylo nejednou řečeno, "Angelus Exuro Pro Eternus" bude do světa vypuštěn s příchodem 18. listopadu. O vydání se stejně jako v případě předchůdce "Attera Totus Sanctus" z roku 2005 postará švédská firma Regain Records. Deska byla nahrána v Abyss Studios s produkcí Petera Tägtgrena.

Tracklist "Angelus Exuro Pro Eternus":
01. The End of Human Race
02. The Birth of the Vampiir
03. Stigmata
04. My Funeral
05. Angelus Exuro Pro Eternus
06. Demons of Five
07. Declaration of Hate
08. In My Dreams
09. My Latex Queen

Tři členové System of a Down na jednom pódiu

3. listopadu 2009 v 17:43 | Corey(8) |  Music News
Tři členové spících kolosů System of a Down - Daron Malakian (kytara, zpěv), Shavo Odadjian (baskytara) a John Dolmayan (bicí) - doplněni o Frankyho Pereze (Scars on Broadway) si společně zahráli tři písně během Shavovy halloweenské párty v Kalifornii. Mezi předvedenými písněmi nechyběly například dobře známé tutovky "Suite-Pee" od System of a Down a "They Say" od Scars on Broadway (k ledu uložený side-projekt Darona Malakiana). Sérii povedených fotek z akce si můžete prohlédnout na následující adrese, fanouškem natočený záznam songu "Suite-Pee" pak na konci novinky.

V říjnu roku 2008 oznámil kytarista Daron Malakian na oficiálním webu Scars on Broadway, že ruší plánované koncertní turné, jež mělo zahrnovat i vystoupení v pořadu "Jimmy Kimmel Live!". Malakian své rozhodnutí odůvodnil nedostatkem entusiasmu k další práci a koncertování. Od zmiňovaného prohlášení se pak okolo kapely neudálo nic nového. Čest její památce...


Sonic Syndicate a jejich první koncert s novým zpěvákem

3. listopadu 2009 v 16:08 | Speedy |  Music News
Britsko-švédská metalová skupina Sonic Syndicate si střihla premiéru se svým novým zpěvákem Nathanem J. Biggsem, a to 31. října 2009 v klubu Tivoli, který se nachází v Helsingborgu ve Švédsku. Videa natočená fanouškem najdete jak jinak než na konci článku. Fotky z této akce najdete přímo zde!

Kapela 9. října přidala na svoje MySpace stránky novou píseň nesoucí název "Rebellion in Nightmareland". Tato píseň je jedna ze dvou písní, které byly nahrány v Abyss studiu ve Švédsku. "Burn This City" je komerčnější počin, který se více hodí do radií zatímco poslední počin "Rebellion in Nightmareland" byl kytaristou Rogerem Sjunnessonem popsán jako rychlejší počin, který se bude líbit hlavně fanouškům, kteří mají rádi jejich prvotní tvorbu. Tyto dvě nové písně budeme moc najít na novém "The Rebellion Pack", který vyjde 9. listopadu společně s posledním albem "Love and Other Disasters".

Tracklist "The Rebellion Pack" bude vypadat následovně :

CD:
01. Encaged
02. Hellgate: Worcester
03. Jack of Diamonds
04. My Escape
05. Fallout
06. Power Shift
07. Contradiction
08. Damage: Control
09. Red Eyed Friend
10. Affliction
11. Ruin [bonus]
12. Dead Planet [bonus]

CD singl:
01. Burn This City [radio edit]
02. Burn This City
03. Rebellion in Nightmareland

DVD:
* Studio report (making of "Love and Other Disasters")
* "Jack Of Diamonds" [videoklip]
* "My Escape" [videoklip]
* "Denied" [videoklip]
* "Enclave" [videoklip]
* "Psychic Suicide" [živě z Kolína nad Rýnem, říjen 2007, natočeno Bunch.TV]
* "Blue Eyed Fiend" [živě z Kolína nad Rýnem, říjen 2007, natočeno Bunch.TV]
* Tour de Paris
* Shopping in Paris

Obal "The Rebellion Pack" má na svědomí Gustavo Savez z Abstrata Art.

Nové album Sonic Syndicate by mělo předbězně vyjít v dubnu nebo květnu roku 2010.

A tady již avizovaná videa z vystoupení:

"Burn This City":


"Jack of Diamonds":


Hulk Hogan v The Rolling Stones? A v Metallice? Cože?

2. listopadu 2009 v 20:26 | Monsterfuck |  Music News
Pamatujete si Hulka Hogana? Ano ten, bývalý wrestler no.1, jedna z největších legend tohoto sportu (v současné době už spíš napodobeniny "sportu"). Ten samý Hulk Hogan, který se z ringu vydal točit rodinné komedie jako "Pan chůva, neboli osobní strážce", aby skončil u totálních močůvek typu "Svalnatý Santa" nebo "3 nindžové v zábavním parku". Už si vzpomínáte? Tak přesně tenhle dnes již 56letý chlápek v jednom nedávném interview prohlásil, že se pokoušel stát baskytaristou The Rolling Stones a Metallicy! Zdá se to neuvěřitelné? Zde je výtažek z onoho rozhovoru:

"Jednou jsem byl v Anglii moderovat nějaké předávání cen společně s Jerry Hall, ex-manželkou Micka Jaggera, a ta mi řekla, že The Rolling Stones právě shánějí baskytaristu. Poslal jsem jí všechny podklady, které požadovala a poprosil jí, ať Mickovi řekně, že hraju na basu fakt dobře. Nikdy jsem nedostal odpověď. Když pak Metallica sháněla baskytaristu [po odchodu Jasona Newsteda, předtím než do kapely nastoupil Robert Trujillo - pozn. redakce], taky jsem se o to místo ucházel, ale taky mi nepřišla žádná odpověď. Wrestling bych přitom opustil během vteřiny, abych mohl hrát na basu v Metallice."

A teď se přiznejte, kdo z vás by si Hulka dokázal představit, jak valí kultovní fláky od Metallicy!

Kolik škváry má klávesák Nightwish?

2. listopadu 2009 v 16:14 | Monsterfuck |  Music News
V pondělí se prý novinky nevedou, takže se jen těžko hledají důvody k aktualizacím. Buďme tedy rádi alespoň za trochu toho bulváru. Na internet se dostala vcelku zajímavá (jak pro koho, že?) informace o tom, kolik si vydělává hlavní mozek finských stars Nightwish, Tuomas Holopainen, který má na triku veškerou hudbu i texty kapely. V minulém roce (tj. 2008, kdyby se vám takhle odpoledne nechtělo počítat) si údajně vydělal necelých 380 000 Euro, což je v přepočtu na české koruny přibližně 10 milionů a 70 tisíc.

Když už se tomu chudákovi hrabeme v peněžence, můžeme zde vytasit i cifru, kterou si na své konto připsal ještě o rok dříve - léta Páně 2007. Tenkrát to ještě nebylo tak slavné a Tuomas si vydělal pouhých 185 000 Euro. V naší měně by to dělalo bez nějakých drobných rovných 5 mega. Slušné kapesné, ne?

Nová fošna Depresy je venku

1. listopadu 2009 v 23:51 | Monsterfuck |  Music News
Po šesti letech čekání je konečně venku nové album slovenské kapely Depresy. Desku s názvem "Morph - Near Death Experiences" již můžete objednávat přes vydavatele. Co je ale hlavní, nahrávka vychází jako velmi netradiční digipack, který má složený tvar pětiúhelníku a po rozložení se z něj "vyklube" pentagram. Podobu obalu můžete ze všech různých pohledů a úhlů můžete prohlížet na obrázku zde. Ukázky samotné hudby pak naleznete na Bandzone profilu Depresy.


Obal na Arsis už je venku

1. listopadu 2009 v 19:47 | Seda |  Music News
Melodicko-technicky naladění Arsis z Virginie ukazáli světu svůj nový obal. Ten se objeví na příští desce s názvem "Starve for the Devil". Vydání této nahrávky je stanoveno na 9. ledna v Severní Americe. Jako producenta skupina oslovila Zeusse, který má prsty i v albech skupin typu Municipal Waste, Hatebreed nebo Agnostic Font.

Arsis již za týden přivítají i do Čech. Společně s Behemoth, DevilDriver a Scar Symmetry se pokusí zničit pražský Abaton. Ani na rok 2010 nezůstává skupina s koncerty pozadu. Plánuje totiž Tyrants of Evil Tour po Severní Americe s Arch Enemy a Exodus.

Tracklist "Starve for the Devil":
01. Forced to Rock
02. A March for the Sick
03. From Soulless to Shattered (Art in Dying)
04. Beyond Forlorn
05. The Ten of Swords
06. Closer to Cold
07. Sick Perfection
08. Half Past Corpse O'Clock
09. Escape Artist
10. Sable Rising

Novinky od Watain

1. listopadu 2009 v 17:54 | Monsterfuck |  Music News
Z tábora švédských rouhačů Watain přišla nová zpráva. Objevila se na jejich oficiálních stránkách:

"Čas podzimních žní nadešel a s úderem kosy přichází odhalení prvních tajemstvích čtvrtého alba Watain. Několik posledních měsíců se mohlo zdát klidnými, ale v katakombách Watain byl opak pravdou. Nepřetržitě vznikal nový materiál a datum jeho nahrání již bylo určeno. V lednu 2010, Watain vstoupí do studia Necromorbus, aby vypustili onu energii, jež narůstala od vydání 'Sworn to the Dark' [2007]. Dere se na povrch čím dál tím víc a už nemůže být déle držena. Střežte se hladové temnoty!

S pýchou rovněž oznamujeme návrat Watain na pódia. První koncert příštího roku se uskuteční na festivalu Maryland Deathfest, kde Watain 28. května nočního času splodí nezměrnou temnotu na hlavním pódiu. Nápomocni jim k tomu budou mimo jiné Autopsy, Possessed, Necrophobic nebo Pentagram. Watain se postarají, aby Smrt byla náležitě chválena a velebena!"

Drowning Pool a jejich přípravy nové desky

1. listopadu 2009 v 17:44 | Corey(8) |  Music News
Kytarista texaských rockerů Drowning Pool, C.J. Pierce, zveřejnil následující zprávičku mapující průběh nahrávání nové desky:

"Všem našim fanouškům: Právě jsme ve studiu, kde tvrdě (12 až 15 hodin denně, sedm dní v týdnu) pracujeme na zatím nejlepší nahrávce Drowning Pool! Upřímně jsem zatím nikdy nebyl tak nadšený z našeho nového materiálu. Všechny písně během procesu tvorby rostou a mění se k lepšímu. Slibujeme, že nebudete zklamáni! Nemůžu se dočkat, až se to všechno dostane k vám a my začneme opět koncertovat."

Bubeník Mike Luce se k tvůrčímu růstu kapely vyjádřil pro The Buffalo News následovně: "Všichni jsou zkušenější a starší. Díky tomu se lépe srovnáváme s tlakem, který je na nás během nahrávání vyvíjen. Připravujeme ten nejlepší materiál, jehož jsme kdy byli součástí. Psaní hudby a textů je teď pro nás mnohem jednodušší proces."

Nové album by mělo spatřit světlo světa už začátkem příštího roku!

drowning pool

Sarah Jezebel Deva odkrývá obal své sólovky

1. listopadu 2009 v 17:33 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvačka Sarah Jezebel Deva, známá především dlouholetou spoluprácí s Cradle of Filth (zpívala téměř na všech jejich řadových albech), ale také učinkováním v dalších kapelách jako Angtoria, Therion nebo Mortiis, právě zveřejnila obal své první sólové desky "A Sign of Sublime". Podívat se na něj můžete někde tady okolo. Album vyjde v únoru příštího roku.

K nahrávce nedávno vznikl také videoklip (zveřejněn ale ještě nebyl), a to pro titulní písničku "A Sign of Sublime". Dočkáme se jak cenzurované, tak necenzurované verze. Obě by se měly objevit jako bonusy k limitované edici desky.

Sarah Jezebel Deva se také nezapomněla vyjádřit k hudebnímu směřování alba:

"Není to další Angtoria, nejsou to ani Cradle of Filth... co to vlastně je? Haha... je to hudba! Žádné labely, jenom já a lidé, kteří mi s tím pomáhají. Je to pompézní, ale nikterak přehnaně. Řekla bych, že je to prostě kombinace stylů a pocitů. Některé songy jsou rychlé, občas se dokonce otírají o black metal, některé jsou pomalé, blížící se filmové hudbě... nezní to prostě pořád stejně, nejsou to sypačky od začátku do konce, má to svojí hloubku, a tak to prostě je!"

Bývalý baskytarista HammerFall u Revolution Renaissace

1. listopadu 2009 v 17:28 | Monsterfuck |  Music News
Magnus Rosén, bývalý baskytarista HammerFall (kapelu opustil roku 2007), se přidal k projektu Revolution Renaissance, který založil kytarista Timo Tolkki po svém odchodu od Stratovarius. Magnus do kapely nastupuje jako náhrada za Justina Biggse, který odešel, protože "prostě nebyl ten pravý", jak znělo v prohlášení samotné skupiny.

Revolution Renaissance mají za sebou čerstvý podpis smlouvy na tři alba s rakouským labelem Napalm Records. První z těchto tří desek, jež bude zároveň nástupcem debutu "Age of Aquarius", vyjde už v příštím roce.

Revolution Renaissance

Redakční eintopf #1 – listopad 2009

1. listopadu 2009 v 0:22 | Corey(8) |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty. Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík pro měsíc listopad?


Corey(8) pro listopad: Slayer - World Painted Blood

Jak signifikantní, že se naše nová sekce rozjíždí zrovna v měsíci, kdy je pro mne jízdní řád vycházejících alb záživný asi jako sledování provozu na lesní silnici. Občas trakař, stařenka o holi nebo vypitý strýc po šichtě, holt nic vzrušujícího. Ač žádný zarytý fanoušek, v takovém hudebním prázdnu musím poděkovat aspoň za ty Slayer a jejich očekávanou nálož "World Painted Blood". Očekávanou v jakémkoliv smyslu slova, ať už z pohledu milionů nedočkavaných fanoušků, kteří by mě za toto rouhání se odkázali do patřičných mezí, nebo podoby materiálu obsaženého na duhovém kotouči. Urazí? Kdepak! Překvapí? Kdepak! Radši zůstaňte u říjnového materiálu (tedy krom Kingovy party, ta si zkoušku zaslouží), listopad byl vždycky podivný měsíc, jen co je pravda..

DATUM VYDÁNÍ: 3. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 5/10

Monsterfuck pro listopad: Dark Funeral - Angelus Exuro Pro Eternus

Dark Funeral nepálí své nahrávky s nějak extra velkou kadencí, ale v jejich případě se vyplatí počkat si, protože to stojí za to. Od novinky neočekávám nic menšího, než pořádnou dávku blasfemie, pekla a Satana. A divil bych se, kdybych to dostal v menší než vrchovaté dávce. Tahle švédská bruska je totiž zárukou kvality sobě vlastní a doufám, že nezklame ani tentokrát. Alespoň první ukázky tomu vůbec nenasvědčují.

DATUM VYDÁNÍ: 18. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Earthworm pro listopad: Pain of Salvation - Linoleum

Těmto švédům se na Sicmaggotu věnovala za celou dobu asi jenom jedna newska, takže nejprve krátce představím kapelu - Pain of Salvation je fantastická progresivní kapela, nemůžu ale říct, že metalová, protože se nebojí překračovat hranice a prozkoumat snad všechny ostatní žánry (ano, v pár skladbách se nachází i jakási obdoba rapování a předříkávání). Kapele vládne zpěvák Daniel Gildenlöw, který skládá hudbu i texty - většinou jsou alba koncepční, zabývající se nějakým globálním problémem, i když ne nějak nápadně. Daniel se věnuje i osobnímu životu a do zpěvu dává všechny emoce, a to je další eso v rukávu této kapely. Vždy, když jsem slyšel jejich desku, kterou jsem neznal, čekalo mě znechucení a po několika posleších jsem zjistil, že je to absolutní dokonalost a právě objevování nových geniálních skladeb je jedna z věcí, která mě na nich tak baví (to neznamená, že po objevení hudba přestane bavit), a jsem zvědavý, co si na nás přichystají tentokrát.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Seda pro listopad: Slayer - World Painted Blood

Slayer, jeden ze zástupců velké thrashové čtyřky, si na listopad přichystal nové album "World Painted Blood". Slayer se naposled prezentovali posluchači oblíbeným "Christ Illusion" z roku 2006. Zveřejneny byly tři songy, na které se zatím moc vysoké chvály nedostalo. "World Painted Blood" ma určitě cíl jasný - být thrashovým albem číslo 1 pro rok 2009. Konkurence je ale veliká, Megadeth se svým "Endgame" nasadili laťku vysoko a bude zajímavé, jak si s ní nový Slayer poradí.

DATUM VYDÁNÍ: 3. 11.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Deska měsíce dle redakce: Slayer - World Painted Blood

Barometr očekávání v redakci: 11/40

wpb_slayer

Optimista měsíce: Earthworm Úžasný
Pesimista měsíce: Corey(8) Křičící

A na jaký hudební počin se v měsíci listopadu těšíte nejvíce vy? Své predikce, klidně i s indexem očekávání, můžete zanechat v komentářích!

Brutal Assault 2010 hlásí první kapely

1. listopadu 2009 v 0:20 | Monsterfuck |  Music News
Pořadatelé festivalu Brutal Assault hlásí první položky pro soupisku jubilejního 15. ročníku, který se odehraje 12.-14. srpna 2010 ve vojenské pevnosti Josefov. Podle všeho se ani tentokrát návštěvníci nudit nebudou, protože organizátoři hned ze začátku vytahují zajímavá jména. Co tedy na Brutal Assaultu 2010 uvidíme? První potvrzení vypadají následovně:

  • Cannibal Corpse - brutální řezničina v podání legendy svého žánru jistě potěší všechny příznivce death metalu
  • Devin Townsend - hudební chameleon, nevyzpytatelný umělec a bývalý hlavní mozek Strapping Young Lad představí svá sólová alba
  • Graveworm - italsko-německá symfo-blacková parta patří mezi tahouny ve svém oboru, na našich podiích se navíc neprohání zrovna často
  • Diablo Swing Orchestra - velká avantgardní chuťovka, která již od svého tři roky starého debutu budí zaslouženou pozornost, se představí v ČR vůbec poprvé