Listopad 2009

Requiem s novým videoklipem

16. listopadu 2009 v 14:14 | Monsterfuck |  Music News
Infiltrate...Obliterate...Dominate
Nekompromisní švýcarská death metalová vyhlazovačka s neoriginálním jménem Requiem zveřejňuje svůj nový videoklip k songu "Marked by the Signs of Chaos". Materiál pro klip byl natočen na vyprodaném koncertě kapely, který se odehrál 18. března loňského roku v hlavním městě jejich domoviny, Bernu. Video samozřejmě sledujte na konci novinky.

Requiem však pro své fandy mají připravený ještě jeden nový videoklip, tentokrát pro flák "Perish in Open Fire". Ten se prozměnu natáčel v solném dolu v západní části Švýcarska a uveřejněn bude během několika týdnů.

Oba songy "Marked by the Signs of Chaos" a "Perish in Open Fire" pocházejí z posledního studiového zářezu "Infiltrate... Obliterate... Dominate", který byl vydán v červenci letošního roku. Album bylo zaznamenáno za pomoci producenta Andyho Classena (Belphegor, Legion of the Damned, Holy Moses, ale i třeba Češi Pandemia) v německých studiích Stage One. O obal (válí se někde tady okolo) se postaral Dan Seagrave. Pokud byste o něm nikdy neslyšeli, tak vězte, že tenhle chlápek už maloval obaly například pro Suffocation, Morbid Angel, Malevolent Creation nebo Pestilence.


Аркoна - Гой, Роде, Гой!

16. listopadu 2009 v 0:24 | Monsterfuck |  Recenze
Goi, Rode, Goi
Východoevropská folk metalová scéna je velmi početná a zároveň ve většině případů i opravdu kvalitní. Přesto ale tamní kapely dopadají obdobně jako ty naše - v celoevropském měřítku si jich kromě fajnšmekrů málokdo všímá. Aby to ale nebylo tak jednoznačné, je tu ona pověstná výjimka, která toto pravidlo potvrdí. A touto výjimkou je v našem případě Аркона, která se za neuvěřitelně krátkou dobu vyšvihla na doslova hvězdu ruského metalu. Do světa posílá vskutku kvalitní nahrávky a to ještě v neuvěřitelně rychlém sledu (za sedm let fungování již pátá studiovka, plus jeden živák a dvě DVD). Netrvalo dlouho a kapelu do svých sítí ulovila jedna z nejpovolanějších firem v oblasti folkového metalu - Napalm Records a právě pod jejich hlavičkou vychází aktuální album "Гой, Роде, Гой!".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Album Reciprocal streamováno

15. listopadu 2009 v 22:00 | Seda |  Music News
První album amerických Reciprocal je možné si celé poslechnout na oficiálních stránkách kapely. Reciprocal hrají převážně technický death metal, fanoušci tohoto žánru by neměli zůstat pozadu a album si poslechnout. Deska se nahrávala v Mad Dog Studios, vydání se plánuje na 19. listopadu a bude na všech známých prodejných místech (iTunes, Amazon, atd.) a také samozřejmě na stránkách skupiny.

Obal k CD vyrobil Tom Berg v tetovacím salónu s názvem So Cal Tattoo.

Tracklist "Reciprocal":
01. Voice of Evil
02. Victims of Circumstance
03. Hopeless
04. Wrath
05. Spiritual Disease
06. Idiopathic Pandemic Spreading
07. Zombiopsy
08. Hadalpelagic Worms
09. Below
10. Aeons of Ruination
11. Fallen

Pracovní název nové desky Soulfly zveřejněn

15. listopadu 2009 v 16:28 | Corey(8) |  Music News
max_cav
Soulfly se 6. listopadu nastěhovali s producentem Loganem Maderem (Machine Head, Divine Heresy, Cavalera Conspiracy, Gojira, DevilDriver, mimochodem i bývalý kytarista Soulfly) do Edge of the Earth studia, kde pilně soustruží svou sedmou řadovou nahrávku, která by měla dorazit na pulty obchodů začátkem příštího roku. Materiál nese v tuto chvíli pracovní název "Omen" a pojmenování se dočkala už i desítka skladeb:

* Bloodbath and Beyond
* Soulfly VII
* Off With Their Heads
* Omen
* Rise of the Fallen
* Great Depression
* Apocalyptic Clash
* Vulture Culture
* Lethal Injection
* 7 Daggerz

Nahrávací proces se nachází v rané fázi, jméno desky i jednotlivých písní tak ještě může dostát změn. Soulfly také pracují na cover verzi písně "Four Sticks" od legendárních Led Zeppelin.

Курск - 1917 + Stalingrad

15. listopadu 2009 v 10:18 | Monsterfuck |  Videa
I na dnešní scéně se občas objeví nová a originální kapela, a Курск mezi takové bezesporu patří. Svou hudbou, jejím pojetím, atmosférou, svou vlastní prezentací - ve všech těchto bodech jen stěží najdete něco byť jen podobného. Vaši pozornost si tudíž určitě zaslouží.

V roce 2008 se postarali o jedno z největších překvapení daného roku. Tehdy totiž vyšlo jejich debutové album "Черно" a celkem logicky oba dnešní videoklipy pochází právě z něj - "1917" a "Сталинград". V podstatě vám tedy předkládáme kompletní dosavadní videografii kapely (smích). Tak stahujte a sami se přesvědčte, jestli tu na Курск nechrlím pochvaly bezdůvodně.


Klip: 1917
Album: Черно (2008)
Rok: 2008
Styl: doom metal
Formát: mkv
Rozlišení: 640×480
Velikost: 45MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10


Klip: Сталинград
Album: Черно (2008)
Rok: 2009
Styl: doom metal
Formát: mkv
Rozlišení: 720×480
Velikost: 62MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

Suffocation: "Cataclysmic Purification" video

14. listopadu 2009 v 12:27 | Monsterfuck |  Music News
Američtí brutal death metalisté Suffocation právě na filmový pás nadrtili svůj nejnovější videoklip a teď jej předhazují svým fandům. O režii "Cataclysmic Purification" se postaral David Brodsky, který má na triku spolupráci například s Kataklysm, God Forbid nebo Arsis. Video sledujte klasicky na konci novinky.

Song "Cataclysmic Purification" si své místo našel na zatím poslední dlouhohrající fošně Suffocation, která nese romantický název "Blood Oath" (recenze) a v Evropě vyšla 3. července. K dispozici bylo hned několik speciálních edicí s tričkem, sběratelskými kartičkami a podobnými vychytávkami. Zájemci však mají smůlu, neboť jsou tyto limitky již kompletně vyprodané. Fajnšmekry by však mohl zajímat dvoubarevný vinyl, která je stále ještě k dostání.

Nejaktuálnějším počinem Suffocation je však jen pár dní starý živák "The Close of a Chapter: Live in Quebec City" (v Evropě vyšel s datem 2. listopadu). Záznam byl pořízen během turné k albu "Souls to Deny" (2004) a podle kapely nebyl materiál nijak dodatečně upravován, tudíž by vše mělo být naprosto autentické. Kompletní CD v celé jeho délce můžete poslouchat tady.


Nile - Those Whom the Gods Detest

14. listopadu 2009 v 0:01 | Monsterfuck |  Recenze
Nile u mě vždycky platili za jednu z nejoriginálnějších death metalových band, která s bravurou snoubí brutalitu s atmosférou. Každé jejich album pro mě vždy znamenalo jeden z vrcholů roku ve svém žánru a nebyl důvod se domnívat, že by tomu u "Those Whom the Gods Detest" mělo být jinak. Klasickým kecům o nejvyzrálejší, nejpůsobivější a nejlepší nahrávce z úst muzikantů jsem nevěnoval pozornost a podíval se radši na desce na zoubek sám.

Ještě musím předznamenat, že čím novější nahrávka Nile, tím je podle mě lepší. Každému je ale jasné, že tato úměra nemůže platit donekonečna a že se jednou kapela musí někde zastavit. A stalo se tak právě nyní, s novinkovým počinem. Ne, že by "Those Whom the Gods Detest" bylo nějak výrazně horší než jeho o dva starší předchůdce, je "jen" stejně dobré, což mě osobně v tuto chvíli stačí, protože jak známo, "Ithyphallic" bylo něco totálního.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Hail of Bullets natočili svůj první videoklip

13. listopadu 2009 v 21:11 | Monsterfuck |  Music News
Holandská death metalová obluda Hail of Bullets natočila svůj první videoklip vůbec. Zfilmována byla titulní píseň aktuálního minialba "Warsaw Rising", které vyšlo začátkem července, přesněji řečeno 17. EP spatřilo světlo světa ve striktně omezeném nákladu 2000 kopií jako třípanelový digipack. Zmiňovaný klip sledujte na tomto odkazu.

Projekt Hail of Bullets vznikl roku 2006 a v jeho řadách se prohání bez nadsázky kultovní persóny holandské death metalové scény, mezi nimiž nechybí například členové Asphyx či Pestilence. Debutové album "...of Frost and War" vyšlo v loňském roce a vypraví o německo-sovětském konfliktu za 2. světové války - německé operaci Barbarossa a následné sovětské odvetné ofenzívě.

Novinky z černěkovového podzemí

13. listopadu 2009 v 16:18 | Monsterfuck |  Music News
Příchází další z někonečné řady dvojnovinek, za jejichž pomoci si líný redaktor odkrucuje své povinnosti s opoznání menší námahou. Tentokrát se na společném písečku sešli belgičtí chrliči blasfemie Enthroned a vikingové Varg z Německa.

>>> Belgická horda Enthroned konečně hlásí odstartování nahrávacího procesu svého příštího alba. Nástupce "Tetra Karcist" z roku 2007 ponese název "Pentagrammaton" a vyjde hned zkraje příštího roku. Podle kapely jsou již kompletně dokončeny bicí party. Hudebně prý nový materiál navazuje na svého přímého předchůdce, avšak s mírnými závany vlivu raných alb "Prophecies of Pagan Fire" (1995) a "Towards the Skullthrone of Satan" (1997). Co se týče textové stránky, hlavním tématem desky nebude opět nic jiného než satanismus.

>>> Druhou smečkou v dnešním hledáčku jsou Němci Varg, kteří jsou s přípravou své novinky o kousek dále než Enthroned. Veškeré nahrávání alba "Blutaar" je již dokončeno a kapela odkrývá obal, jenž desku bude zdobit, a zároveň slibují syrovou, agresivní a upřímnou hudbu. Výsledkem se budeme moci kochat od 22. ledna.

Blutaar

Nickelback opět v ubrečeném stylu

13. listopadu 2009 v 14:09 | Corey(8) |  Music News
Multi-platinová rocková stálice Nickelback vypustila do světa videoklip k písni "Never Gonna Be Alone", která pochází z veleúspěšného loňského alba "Dark Horse", jehož prodeje v tuto chvíli za oceánem oscilují na hranici 2,5 milionu prodaných nosičů, přičemž zbytek světa výrazněji nezaostává. Uplakané balady i ostře rockové hymny, pro někoho vyměklá slátanina, pro popíky příliš kytarová muzika. Mezi těmito skupinami je ale očividně obrovská hromada jedinců, kteří to celé vidí trochu jinak. Pro ty snad nebude třináctý videoklip natočený dle stejného mustru "prostřih na kapelu / životní moudra / slzy, patos, nuda, slzy, konec" velkým zklamáním (režisér Nigel Dick by pomalu mohl kromě svého jména změnit i vlezle osobitý natáčecí styl):


Skitliv - Skandinavisk misantropi

12. listopadu 2009 v 11:06 | MF |  Recenze
Skitliv je jako ohyzdná zrůda, která vylezla z hlubin, aby trýznila všechny, kteří se odváží pustit si její hudbu. Chorobný, monotónní black metal, znějící jako stahování kůže za živa, ohlodaný až na dřeň, s rychlostí toho nejodpornějšího doom metalu. V konečném důsledku to nakonec zní ještě mnohokrát hůře, než si člověk jen dokáže představit. Máte žaludek na to, hrabat se v bahně lidského hnusu? Chcete ochutnat šílenství?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Videojízda pozdního středečního večera

11. listopadu 2009 v 22:55 | Monsterfuck |  Music News
Hned dva videoklipové kousky se dnes urodily a my se jim teď podíváme na zoubek. Dámy a pánové držte si klobouky, jízda začíná!

>>> Jako první se o vaši přízeň uchází heavy metalová parta 3 Inches of Blood. Člověk by to do nich neřekl, oni však navzdory všem očekáváním natočili klip ke svému novému albu! Vskutku pozoruhodné. Pohyblivými obrázky byla vybavena skladba "Battles and Brotherhood" a sledovat ji můžete právě zde.

>>> Druhým dnešním soutěžícím jsou Katatonia ze Švédska. I když se to možná zdá neuvěřitelné, i oni vyrukovali s klipem na podporu nové desky. Kam to ten svět jen spěje? Však nerozmlouvejme jim jejich strategii a oblažme radši naše sluchovody videem "Day and Then the Shade":


Nové album Soulfly bude kratší a agresivnější

11. listopadu 2009 v 15:57 | Speedy |  Music News
Soulfly se vrátili do studia 6. listopadu, kde začnou nahrávat nové album, které by mělo vyjít začátkem roku 2010. Basák Bobby Burns na oficiální Soulfly fórum napsal krátkou zprávičku: "Nyní se nám společně hraje líp než kdykoliv předtím a nemůžeme se dočkat, až tuto novou věc začneme nahrávat!"

V nedávném rozhovoru frontman Max Cavalera řekl pár slov k novému albu: "Přemýšlíme spíše o náhrání kratších písní, takže pokud si dokážete představit Minor Threat smíchané s albem 'Reign in Blood' od Slayer smíchané se Soulfly a do toho přidánou trochu té world music, ale vážně jen trošku, a k tomu krátké písně. Bude to více agresivní než 'Conquer', a to z toho důvodu, protože bude kratší než 'Conquer'! Bude to něco jako když Slayer nahráli 'Reign in Blood'."

Posledního alba "Conquer" se minulý rok prodalo kolem 8400 kopií za první týden, a to jen ve Spojených státech amerických, což zařídilo albu 66. příčku v žebříčku The Billboard 200 Chart. Toto číslo je skoro stejné, jako když vyšlo v říjnu 2005 album "Dark Ages", které zaznamenalo přes 8000 prodaných kopií a přistálo na 155. příčce ve stejném žebříčku.

DevilDriver budou příště tvrdší a rychlejší

11. listopadu 2009 v 13:05 | Monsterfuck |  Music News
DevilDriver
Přestože DevilDriver vydali své aktuální album "Pray for Villains" teprve před čtyřmi měsíci, už teď se nebojí vykládat, jakým směrem se vydá jejich příští nahrávka. Podle slov baskytaristy Jona Millera bude následující počin mnohem rychlejší a tvrdší. Kapela má prý v šuplíku schovaných celých šest písní vzniklých při skládání "Pray for Villains" a rozhodně se je chystá použít.

Jakékoliv bližší informace o svém dalším albu, jako kdy by se chtěli pustit do nahrávání, popřípadě předběžné datum vydání, DevilDriver neprozradili.

V současné době DevilDriver křižují po boku Behemoth, Scar Symmetry a Arsis Evropu, aby v rámci turné Neckbreakers Ball podpořili desku "Pray for Villains".

Fear Factory ukazují obal své novinky

11. listopadu 2009 v 12:53 | Monsterfuck |  Music News
Novinek okolo příštího alba Fear Factory se poslední dobou rojí čím dál tím více. Tentokrát kapela zveřejňuje obal, který bude "Mechanize" zdobit (jsem snad magor, nebo byla deska ještě před nějakou dobou prezentována pod názvem "Mechanized"?). Zhlédnout jej můžete o vedle textu.

"Mechanize" vyjde 5. února 2010, bude nástupcem alba "Transgression" z roku 2005 a zároveň prvním dlouhohrajícím počinem Fear Factory po znovuobnovení.

Behemoth, DevilDriver: Praha - Abaton, 8.11.2009

10. listopadu 2009 v 17:51 | Seda / Earthworm |  Reporty
Seda: Neckbreakers Ball Tour jede v plném proudu. Další stanicí byl pražský Abaton, poblíž domácího hřiště fotbalového týmu FK Meteor Praha. Na tomto turné se sešla opravdu pěkná čtyřka kapel. Americká dvojice v podobě DevilDriver a Arsis, skandinávští Scar Symmetry a hlavní headliner celého turné - Behemoth ze sousedního Polska.

První vystupující byli Arsis. Tato skupina pomalu proniká do podvědomí evropských fanoušků. Osobně jsem je před koncertem moc neznal a slyšel pouze dvě písně na YouTube. Ale hoši překvapili. Melodický death metal já můžu vždycky, a proto se mi jejich vystoupení líbilo. Show měla energii, rozhodně jste neumírali nudou. Možná škoda, že začínali jako první, spousta lidí si je kvůli frontám při vstupu nebo špatnými informacemi o začátku zmeškalo (na lístkách stálo 19:00, Arsis začínali zhruba okolo 18:30). Já jsem ale s kolegou Earthwormem byl přesně na jejich začátek, a tak mi unikla pouze minuta prvního songu. Na to, aby předvedli, co umí, měli asi půl hodiny. Hoši by si určitě zasloužili víc, škoda, že to bylo tak krátké. Vystoupení Arsis se mi líbilo. Určitě si jich teď začnu více všímat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zákaz vystavování nového alba Rammstein na veřejnosti v Německu

9. listopadu 2009 v 23:31 | Monsterfuck |  Music News
Čas od času se objeví kauza "honu na zlé metalisty, kteří mají špatný vliv na mládež", zvláště pak jedno malé nejmenované Německo platí v tomto ohledu za přeborníky. A teď se zase jednou vytáhli. Němci Rammstein ve své zemi vždy platili za velice kontroverzní kapelu, a tak se dalo čekat, že s vydáním jejich nové desky "Liebe ist für alle da" něco podobné nastane: 11. listopadu oficiálně vejde v platnost zákaz vystavování "Liebe ist für alle da" na veřejných místech, což v praxi znamená, že např. obchod s CDčky nemůže vystavit placku do výlohy. A důvod? Album prý "zobrazuje sadismus a masochismus, který může působit škodlivě na děti a mládež".

O zákaz se postaral Federální úřad pro vyšetřování vlivů škodlivých mládeži. Jako jeden z příkladů "závadnosti" je uváděna píseň "Ich tu dir weh" (volně přeloženo jako "Zraňuji tě"), její text a také její doprovodný artwork (zde).

Zřejmě každému zdravému člověku, který v hlavě nemá vyblité lečo místo mozku, to bude připadat buď jako výraz absolutního kreténismu či snad jako dozvuky středověku. V Německu je to ale realita.

Mnemic: komplet info o nadcházejícím albu

9. listopadu 2009 v 17:05 | Monsterfuck |  Music News
Dánská moderně metalová sebranka Mnemic již nějakou dobu připravuje své celkově čtvrté studiové album "Sons of the System". Vydavatelství Nuclear Blast stanovilo datum vydání na začátek příštího roku, přesněji řečeno na 15. ledna. Produkce se ujal zkušený Tue Madsen (má za sebou práci s kapacitami jako Rob Halford nebo Behemoth, na triku však má i první dva počiny Mnemic) a natáčelo se v pro kapelu domácím prostředí Antfarm Studios.

Tracklist "Sons of the System":
01. Sons of the System
02. Diesel
03. Mnightmare
04. The Erasing
05. Climbing Towards Stars
06. March of the Tripods
07. Fate
08. Hero(in)
09. Elongated Sporadic Bursts
10. Within
11. Orbiting

O výsledné podobě alba se s námi nezapomněl podělit hlavní skladatel a kytarista Mircea Gabriel Eftemie: "I když to možná bude znít jako klišé, naše novinka je to nejlepší a nejrozmanitější, co jsme doposud stvořili. Žádný sračkový producenti, žádný debilní studia v Los Angeles [naráží tím na nahrávání předchozí desky 'Passenger' - pozn. redakce], jen my a Tue Madsen makající na pořádné hudbě, tak jako za starých časů."

Pokud byste se náhodou rozhodli pořídit si na "Sons of the System" na originále, tak abyste nekupovali zajíce v pytli, dávají vám Mnemic ještě možnost prohlédnout si online výslednou podobu bookletu, kterým můžete dle libosti listovat na tomto odkazu.

Fear Factory s novým songem

9. listopadu 2009 v 17:00 | Corey(8) |  Music News
Reinkarnovaná legenda kovového řemesla Fear Factory přichází s první ochutnávkou své připravované desky "Mechanize", která vychází skrze vydavatelství Candlelight Records už 9. února příštího roku! Předkrm nese název "Powershifter" a poslechnout si jej můžete na konci článku.

Kromě "Powershifter" na albu uslyšíme i písně jako "Industrial Discipline" nebo "Fear Campaign". Produkuje kapela společně s Rhysem Fulberem (Front Line Assembly, Paradise Lost), mixážní pultík pak osedlal Greg Reely (Paradise Lost, Front Line Assembly, Skinny Puppy).


Avenged Sevenfold epicky a osobně

8. listopadu 2009 v 19:55 | Corey(8) |  Music News
A7X
Kytarista americké ostře rockové pětky Avenged Sevenfold, Zacky Vengeance, se podělil s fanoušky skrze krátkou zprávičku na oficiálním webu grupy o několik svých myšlenek:

"Je to už nějaký pátek od doby, co jsme si posvítili na naše současné aktivity. Zde je toliko očekávaný update ohledně dění v táboře A7X. Koncertní šňůru jsme utnuli uprostřed nejšílenějšího odbodí v historii Avenged Sevenfold. Všechno kolem nás bylo zdrcující, děsivé, frustrující a zmatené. Musím se však přiznat, že to pro mne bylo zároveň nesmírně zajímavé.

Soustředili jsme se na jediné - napsat a připravit zatím nejosobnější a nejvíc epicky znějící desku v diskografii Avenged Sevenfold. Důvodem našeho rozhodnutí je fakt, že všechno to současné celosvětové dění okolo nás se už prostě nikdy nemusí opakovat. Snažili jsme se spojit všechny aspekty, které dělají naší hudbu tak neúprosnou, v jeden fungující celek. Díky nadšení z tohoto materiálu se v noci ani pořádně nevyspíme. Jedině svět, který se řítí do záhuby, nám může dát takový zdroj inspirace.

Je to prostě kurevsky vzrušující. Ve chvíli, kdy uhodí hřebíček na hlavičku a my budeme mít napsáno, vyrazíme okamžitě do studia. Tohle album vás vezme na hodně temnou cestu..."

Slayer útočí na australské žebříčky

8. listopadu 2009 v 15:42 | Speedy |  Music News
Nové album kapely Slayer nazvané "World Painted Blood" se umístilo na 9. příčce oficiálního australského žebříčku. Podle agentury Hits Daily Double se jen ve Spojených státech amerických prodá kolem 35 000-40 000 kopií za první týden od vydání.

Poslední album "Christ Illusion" vstoupilo na trh s číslem 62 000 prodaných kopií za první týden, což mu zaručilo 5. pozici v žebříčku The Billboard 200 Chart. To je ta nejlepší pozice v žebříčku pro Slayer vůbec, a to od roku 1994 kdy vydali "Divine Intervention", kterého se prodalo přes 93 000 kopií a přistálo na 8. pozici.

Dále album z roku 2001 "God Hates Us All" dosáhlo čísla 51 000 a umístilo se na 28. pozici. Zatímco například album "Diabolus in Musica" z roku 1998 dosáhlo na 31. příčku s číslem 46 000 prodaných kopií.

A aby těch všech čísel nebylo málo tak nakonec dodám, že předchůdce "God Hates Us All" z roku 1998, "Diabolus in Musica", registruje na 300 000 prodaných kopií za celou tu dobu. Několik předchozích alb dosáhlo na laťku 500 000 prodaných kopií ve Spojených státech amerických, což zařídilo, že se tato alba stala zlatá.

wpb_slayer

Rammstein - Liebe ist für alle da

8. listopadu 2009 v 13:55 | Seda |  Recenze
Rammstein si za svou dobu na hudební scéně získali jméno typického industrialového představitele. Jejich nejlepší období se řadí asi na dobu alba "Mutter". To je stále nejlepší (aspoň dle mého názoru), deskou těchto soudruhů z Německa. Na "Mutter" se navázalo slušnou deskou "Reise, Reise", které v sobě skrývá veliké hity typu "Mein Teil" nebo "Amerika". Po "Reise, Reise" přišlo "Rosenrot". Někoho toto album oslovilo, mě naopak hodně zklamalo. Dá se říci, že po tomto albu jsem na Rammstein zapomněl a dlouho si jich nevšímal. Když se objevila zpráva o tom, že se chystá nové album, byl jsem potěšen. Zároveň jsem se ale bál, aby nedošlo ke stejnému "průšvihu" jako u "Rosenrot".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Satyricon se chystají na velké změny

8. listopadu 2009 v 9:57 | Monsterfuck |  Music News
Satyricon
Hlavní mozek Norů Satyricon, Sigurd "Satyr" Wongraven, byl nedávno vyzpovídán internetovým serverem Terrorizer a v interview prozradil zajímavé věci o budoucím směřováním své kapely. Jak to vypadá, signifikantním momentem v jejich historii bude koncert 20. prosince v Londýně, poslední ze současného turné Satyricon, během nějž se staví i v Praze 12. prosince.

"Vždy jsem se těšil na koncerty v Londýně. Tentokrát to ale bude naše poslední vystoupení na podporu desky 'The Age of Nero'. Nebude to jen poslední zastávka turné, bude to začátek nové éry v evoluci kapely. Od tohoto okamžiku dál bude následovat spousta změn v táboře Satyricon. Nejdříve si vezmeme dlouhou pauzu od koncertování a až se za pár let vrátíme, někteří lidé už nás nebudou muset skousnout. I když se nebudeme snažit o něco zbytečně dramatického, vyzkoušíme několik nových různých věcí, které podle mě Satyricon jen prospějí. Důvod, proč něco takového chystáme, je ten, abychom mohli pokračovat v našem vývoji. V současné době si samozřejmě stále stojíme za tím, co děláme, ale pokud by to mělo pokračovat dále, začali bychom bezpochyby stagnovat, tudíž musíme zajistit, aby se nic takového nestalo. A nasměrování naší hudby do jiných směrů je ta správná cesta.

Jako umělec bych si rád vyzkoušel spoustu věcí. Jedna z nich je určitě psaní nových skladeb Satyricon ze zcela jiného úhlu pohledu. Například můžeme vyprodukovat obdobný tón, ale nahrát jej s úplně jinými nástoji na další nahrávce. Také různé další nahrávací postupy mohou vnést čerstvý vítr do naší hudby a otevřít nám dveře do nových prostorů. Naše poslední tři alba ['Volcano' - 2002, 'Now, Diabolical' - 2006 a 'The Age of Nero' - 2008 - pozn. redakce] si drží určitou jednotící linii a my teď chceme stvořit desku absolutně odlišnou od těch ostatních. Ale základ zvuku Satyricon - mé skladatelské nápady a bubnování Frosta - zůstanou nezměněny."

Celé interview v originále (angličtina) čtěte zde.

Obal nové desky Mudvayne zveřejněn

7. listopadu 2009 v 22:19 | Corey(8) |  Music News
A ještě jednou Mudvayne! Po včerejší teoretické spršce dnes čistě praktické ukázky - zveřejněna byla totiž podoba tolik diskutovaného coveru, při jehož tisku byl použit "neviditelný" černý inkoust. Bez UV světýlka, které bude samozřejmě přibaleno k desce, si tedy můžete nechat zajít chuť. Autorem obalu je světoznámý tatér a umělec Paul Booth.

Kromě zraku můžete ale protáhnout i své sluchovody - server Metalsucks.net exluzivně servíruje píseň "Heard It All Before", kterou si můžete poslechnout zde! Závěrem snad jen stručné vyjádření bubeníka Matta McDonougha, jenž eponymní novinku označil slovy "rozhodně nejlepší CD, které jsme nahráli od 'The End of All Things to Come'."

Iron Maiden začínají pracovat na další desce

7. listopadu 2009 v 19:47 | Monsterfuck |  Music News
Janick Gers, jeden ze tří kytaristů titánů Iron Maiden, prozradil, že heavy metalová legenda již začala pracovat na nových skladbách pro své příští album.

"Jedeme teď do Paříže na tři týdny, abychom zde pracovali na novém materiálu. Vytvářet novou muziku je pro kapelu ta nejdůležitější věc, jinak nebude zajímavá a stane se svou vlastní parodií," řekl před několika dny Janick v rozhovoru pro BBC News.

Zatím poslední studiový počin Iron Maiden vyšel v roce 2006 pod názvem "A Matter of Life and Death".

Iron Maiden