Listopad 2009

Scorpions odhalují název svého dalšího alba

23. listopadu 2009 v 19:17 | Monsterfuck |  Music News
Německá (v současné době možná spíš mezinárodní) hard rocková legenda Scorpions prozrazuje jméno své chystané desky, jejíž předběžné vydání je plánováno na březen příštího roku. Název zní "Sting in the Tail".

Právě teď kapela album stále ještě nahrává ve svém domovském Hannoveru v Německu. Podle slov kytaristy Mathiase Jabse mají Scorpions rozpracovaných 12 songů, které se svým vyzněním blíží k náladě nahrávek skupiny z 80. let.

Jen dodejme, že poslední studiový počin Scorpions vyšel před dvěma lety pod názvem "Humanity: Hour 1" a u příznivců těchto rockových veteránů sklidil nebývalý ohlas. Na "Sting in the Tail" tak budou fanoušci logicky klást velké nároky.

Cradle of Filth jsou v půlce se skládáním

22. listopadu 2009 v 23:28 | Monsterfuck |  Music News
Paul Allender
Kytarista Paul Allender z Cradle of Filth napsal krátkou zprávičku o tom, jak pokročil se skládáním nového materiálu pro další studiový zásek své kapely:

"Složenou mám teď zhruba polovinu a zatím se to vyvíjí směrem, jakým jsem si představoval. Jak už jsem několika lidem prozradil, je to o dost rychlejší a tvrdší než předchozí album. Abych byl upřímný, nový materiál je o dost brutálnější."

Předchozí deska "Godspeed on the Devil's Thunder" vyšla 20. října loňského roku. V americkém žebříčku prodejnosti se s 11 000 kousky umístila 48. místě, ale třeba u takových našich německých sousedů se vyšplhala na 37. pozici. Nahrávka byla koncepčním příběhem o středověkém francouzském šlechtici Gilles de Raisovi, který měl i na tehdejší dobu nadměrnou zálibu v zabíjení lidí a zvrhlých sexuálníchh hrátkách.

Slayer - World Painted Blood

22. listopadu 2009 v 15:49 | Earthworm |  Recenze
No dobrá... původně jsem chtěl napsat, že poslech bude možná trochu bolestivý pro uši, a dát hodně nízké hodnocení, ale po několika dalších posleších jsem se rozhodl, že to zas tak hrozné není. Ale stále jsem asi jediný na světě, komu přijde "World Painted Blood" průměrné až slabé. "Návrat velkých Slayer!" Ale prosím vás. Vždyť se to pořád opakuje a tohle je prostě znovu Slayer, žádný návrat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


As I Lay Dying - Within Destruction (live Wacken 2008)

22. listopadu 2009 v 9:13 | Monsterfuck |  Videa
V poslední době se tu objevilo pár klipů od méně známých kapel a úletů (The Pussycat Dolls rules, hahaha). Teď je tedy zase jednou čas na něco posluchačsky přívětivějšího, alespoň pro příznivce moderních stylů. Volba padla na partu As I Lay Dying a její živé provedení songu "Within Destruction" z poslední řadovky "An Ocean Between Us". Záznam byl pořízen v roce 2008 na jednom z největších metalových festivalů na světě - Wacken Open Air v Germánii. Kapela do toho řeže pěkně od podlahy a na plný gule, kotlík mají taky slušný, tudíž není co řešit... stahujte!


Album: An Ocean Between Us (2007)
Rok: 2008
Styl: metalcore
Formát: avi
Rozlišení: 640×360
Velikost: 132MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

KoRn headlinerem příštího Rockstar Mayhem Festivalu?

21. listopadu 2009 v 17:07 | Corey(8) |  Music News
Legendární nu-metalisté KoRn figurují mezi kandidáty na post hlavního headlinera putovního Rockstar Energy Drink Mayhem Festivalu, který se za dva roky své existence etabloval do role hlavního tahouna letního festivalového dění v USA a zacelil tak díru po polostagnujícím / polomrtvém Ozzfestu. Informaci potvrdil v rozhovoru pro Unwired TV bubeník Ray Luzier.

Kromě KoRn létá vzduchem také jméno americké koncertní jistoty Hatebreed, jejíž frontman Jamey Jasta v jednom ze svých nedávných prohlášení uvedl: "Budeme na hodně velkém letním turné - zatím nemůžu říct, které to bude, ale většina z vás asi uhodne." Hádáme, hádáme, Rockstar se přímo nabízí.

Aby byl výčet spekulací kompletní, v kuloárech se cosi špitá o dvojici Rob Zombie a Five Finger Death Punch. Jak se zdá, ani třetí ročník Rockstar Mayhem Festu nebude chudý na velká jména.

P.S.: Modří zajisté postřehli nepatrnou změnu v podobě blogu. Jakékoliv tipy (včetně konstruktivní kritiky) na další vylepšení designu jsou vítány.

Metallica, SOAD a Deftones na podporu Chi Chenga - videa online

21. listopadu 2009 v 16:51 | Corey(8) |  Music News
Robert Trujillo (Metallica), Shavo Odadjian (System of a Down), Daron Malakian (System of a Down), Mike Muir (Suicidal Tendencies), Alexi Laiho (Children of Bodom), Deftones a mnoho dalších - toť parta muzikantů, která včera v Los Angeles spirituálně (a určitě i finančně) podpořila na nemocniční lůžko upoutaného baskytaristu Defotnes, Chi Chenga, o jehož bídném zdravotním stavu jsme vás v minulosti již několikrát informovali. Několik videí z koncertu můžete zhlédnout zde:

"Battery":


"War Inside":


Nova Rock potvrzuje prvního vystupujícího

21. listopadu 2009 v 16:29 | Corey(8) |  Music News
Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří budou ve středu touto dobou nedočkavě stepovat před branami pražské O2 Arény, můžete si spravit chuť hned v létě příštího roku, kdy budou němečtí špílmachři Rammstein objíždět většinu největších evropských festivalů v rámci svého turné na podporu desky "Liebe ist für alle da". Zatím posledním potvrzeným přírůstkem do této festivalové famílie je rakouský Nova Rock Festival, který se každoročně chlubí velmi vyváženou a hvězdami nabitou sestavou vystupujících. Bude tomu tak i letos? Darmo pochybovat, Rammstein budiž chutným předkrmem..

Rammstein však mysleli i na obyvatele severnějších končin našeho území, do svého tour programu proto promptně zařadili koncert na německém Rock am Ring festivalu.

Acheron se svým prvním klipem vůbec

21. listopadu 2009 v 15:18 | Monsterfuck |  Music News
Američtí death/black metalisté Acheron zveřejňují svůj nový videoklip k songu "I Am Heathen" (viz na konci článku). Jedná se o vůbec první profesinálně natočený klip za celou, více jak 20-letou kariéru kapely. Podle frontmana Vincenta Crowleyho je video o tom, co všechno obnáší život ateisty.

Skladba "I Am Heathen" pochází z aktuálního alba Acheron, "The Final Conflict: Last Days of God", které je koncepčním příběhem pojednávajícím o pádu křesťanství, islámu a judaismu. Deska vyšla 30. dubna. V současné době mají Acheron v plánu natáčet své první DVD. Materiál pro něj bude pořízen 4. prosince v americkém městě Columbus v Ohiu.


Silent Stream of Godless Elegy pokračují v přípravach další desky

21. listopadu 2009 v 11:32 | Monsterfuck |  Music News
Přípravy nové desky české kapely Silent Stream of Godless Elegy jsou v plném proudu. V současné době se skupina nachází ve fázi předprodukce, z níž je teď k dispozici už druhé video, na které můžete společně i s prvním dílem kouknout dole. Samotné nahrávání dosud nepojmenované novinky započne v březnu v GrapowStudios Rolanda Grapowa (Masterplan, ex-Helloween).

Na Bandzone profilu Silent Stream of Godless Elegy jsou již nějaký čas k poslechu proma několika nových písní.Shining chystají novou nahrávku

21. listopadu 2009 v 11:05 | Monsterfuck |  Music News
Blackjazz
Shining z Norska (pozor, neplést se známější švédskou kapelou stejného jména) chystají nové album, které pod názvem "Blackjazz" vyjde 25. ledna příštího roku pod hlavičkou firmy Indie Recordings (kromě kapel jako Enslaved nebo Keep of Kalessin vydávají právě i Shining ze Švédska). Obal novinky a tracklist prohlížejte zde:

01. The Madness and the Damage Done
02. Fisheye
03. Exit Sun
04. Exit Sun
05. Healter Skelter
06. The Madness and the Damage Done
07. Blackjazz Deathtrance
08. Omen
09. 21st Century Schizoid Man

Na rozdíl od svých misantropických jmenovců ze sousedního Švédska, produkují Norové Shining schizofrenní fúzi extrémního metalu s jazzem. Ukázku jejich hudby můžete ochutnat v podobě nové písničky "Fisheye", kterou si kapela střihla v norské televizi:


Sonata Arctica, Delain, Winterborn: Praha - Roxy, 12.11.2009

20. listopadu 2009 v 21:13 | Ježura |  Reporty
O účasti na této akci jsem začal přemýšlet někdy v polovině léta. Po různých peripetiích, které tu nechci rozvádět, jsem se dopracoval i k nákupu lístku - bohužel za poněkud nekřesťanskou cenu, bratru 750 Kč, ale co se dá dělat, když vstupenky distribuované oficiální cestou už dávno našly své majitele...

Po úspěšném srazu s druhou polovinou výpravy jsme oba vyrazili směr Roxy a už na křižovatce Revoluční s Dlouhou mi došlo, jak to asi bude vypadat vevnitř. Fronta se totiž táhla až k Revoluční a mě popadla deprese. Naštěstí jsme zkusili, jak vypadá fronta z druhé strany, a to už byl o dost příjemnější pohled - cca 30 metrů je už celkem snesitelná cifra. Začleněním našich natěšených tělesných schránek do fronty začalo čekání, které neukončil avizovaný nástup první kapely v 18:20, ale až asi o čtvrt hodiny později "dobrá vůle" pořadatelů, dost možná podpořená několika hlasitými projevy nesouhlasu ze strany tou dobou už značně moknoucích fanoušků. Organizátorům patří za tento lapsus velké mínus.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Therion připravují další desku

20. listopadu 2009 v 14:03 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Therion již připravují nástupce své dva roky staré desky "Gothic Kabbalah". A hlavní mozek Christofer Johnsson teď přichází s kratší zprávičkou, jak práce pokračují:

"Už je tomu delší čas, kdy jste slyšeli poslední zprávy od Therion, takže bych vás teď rád informoval, jak jsme na tom.

Možná už víte, že Therion právě nahrávají své nové album. Máme ve zvyku nic neprozrazovat o procesu příprav alb, ale něco málo vám řeknu:

Pro nahrávání jsme si postavili nové studio, kde vznikne většina desky. Pouze mix a některé party budou nahrány v jiném studiu - opravdu legendárním studiu. Očekávejte něco vskutku velkolepého, i na poměry Therion.

Nahrávání potrvá po celý zbytek roku a zřejmě i celý leden."


Decapitated v obnovené sestavě

20. listopadu 2009 v 13:48 | Monsterfuck |  Music News
Jediný zbylý člen polských death metalistů Decapitated, kytarista Wacław "Vogg" Kiełtyka, nadobro obnovuje činnost své, v roce 2007 rozpadlé kapely a stvrzuje to přibráním nových členů. Po jeho bok se tak teď postaví tito hudebníci: za mikrofon Rafał Piotrowski (Forgotten Souls, Ketha), na baskytaru Filip "Heinrich" Hałucha (Vesania, Rootwater, Unsun, Masachist) a za bicí soupravu Kerim "Krimh" Lechner (Thorns of Ivy, ex-Mondstille).

Decapitated svou činnost (dočasně) ukončili po tragické nehodě na rusko-běloruské hranici z 29. října 2007. Kapela tehdy směřovala na koncert do města Homel, když se jejich tourbus srazil s nákladním autem. Ve srážce byli těžce zraněni bubeník Witold "Vitek" Kiełtyka, který nakonec svým zraněním podlehl v nemocnici, a zpěvák Adrian "Covan" Kowanek, který se z nehody dodnes zotavuje.

Videoklip "Day 69" z posledního studiového alba kapely "Organic Hallucinosis" (2006), ještě ve staré sestavě:


Eluveitie s upoutávkou na nadcházející album

19. listopadu 2009 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarská kapela Eluveitie chce své příznivce pořádně navnadit na nadcházející desku "Everything Remains as It Never Was", a tudíž nám dnes předkládá první z řady upoutávek, kterými budeme s největší pravděpodobností zásobováni až do data vydání, jež je stanoveno na 19. února příštího roku pod hlavičkou Nuclear Blast.

Tady můžete prozkoumat seznam songů na albu a o kousek níže pak hodit očkem po onom traileru:

01. Otherworld
02. Everything Remains as It Never Was
03. Thousandfold
04. Nil
05. The Essence of Ashes
06. Isara
07. Kingdom Come Undone
08. Quoth the Raven
09. (Do)minion
10. Setlon
11. Sempiternal Embers
12. Lugdunon
13. The Liminal Passage


Mírné info o příští desce Burzum

18. listopadu 2009 v 22:49 | Monsterfuck |  Music News
Hlavní mozek projektu Burzum, Varg Vikernes, napsal obsáhlý článek o příštím albu kapely, prvním po svém propuštění z vězení. Přesně v jeho stylu se ale v textu víc než informace o novince objevují projevy jeho svérázné filozofie. A jelikož autor této novinky nemá náladu na překlad kydů o trapnosti současné black metalové scény, kde se všichni "chovají jak homouši", prokládaných narážkami s rasistickým podtextem, vypíchneme jen to nejdůležitější.

Deska ponese název "Den Hvite Guden", což v překladu z norštiny znamená "Bílý Bůh", a vyjde na přelomu března a dubna příštího roku. Objeví se na ní dvě staré skladby - "Uruk-Hai" z roku 1989, ale pod novým názvem a s jiným textem, a "Dauði Baldrs", avšak ve své původní kytarové verzi z roku 1993.

Na otázku, proč se vlastně rozhodl k vydání další desky Burzum, má Varg následující odpověď:
"Jsem to, co jsem - hudebník. Hudebníci dělají hudbu, když mohou. A já už teď mohu, protože již nejsem uvězněn anti-norským režimem v Norsku. Bude má hudba dobrá? Myslím, že když máte rádi Burzum, tak ano. Když nemáte, tak ne."

Varg také zcela nekonkrétně a spíše mezi řádky naznačuje, jak by "Den Hvite Guden" mohlo vypadat v hudební rovině: "Debutová deska byla záměrně anti-komerční a anti-death metalová, 'Det Som Engang Var' bylo experimentální, 'Hvis Lyset Tar Oss' bylo záměrně monotónní a rituální, 'Filosofem' bylo záměrně zcela jiné od těch ostatních, 'Dauði Baldrs' a 'Hliðskjálf' bylo to nejlepší, co jsem z vězení dokázal, přesto jsem s nimi ale spokojen. Z tohoto ohledu nebude 'Den Hvite Guden' jiné, ale dnes jsem již starší, ve skutečnosti jsem dvakrát tak starý, než když jsem natáčel debut, tudíž zde budou nějaké rozdíly. Nová deska se může od těch starších lišit víc, než by si někteří možná přáli, ale doufám, že se tak nestane. Přestože by někteří chtěli staré Burzum, já se musím vyvíjet jako každý jiný. Možná se vám současní Burzum budou líbit. Já se ale nebudu snažit o kopírování a opakování mé staré hudby, jen abych někomu udělal radost. Nikdy jsem nic takového nedělal a nikdy nebudu. Pokud vám to bude znít povědomě, tak jen protože to skládal ten samý člověk. Pokud vám to bude znít jinak, tak jen protože jsem se změnil."

Dream Theater tasí klip k songu "Wither"

18. listopadu 2009 v 22:05 | Monsterfuck |  Music News
Američtí tahouni progresivního metalu Dream Theater zveřejňují druhý videoklip ke svému aktuálnímu albu "Black Clouds & Silver Linings". Doprovodu pohyblivých obrázků se dočkal nejkratší kousek desky - píseň "Wither". Materiál ke klipu byl natočen v rozmezí od 4. do 10. října tohoto roku na pěti zástávkách koncertní šňůry kapely, přesněji řečeno na dvou francouzských show (Paříž, Lille), jedné nizozemské (Rotterdam) a dvou anglických (Manchester, Londýn). Na zhlédnutí výsledku jejich snažení vás musím odkázat na YouTube, protože z nějakého nepochopitelného důvodu nejde nahrát.

Dream Theater také nedávno vypustili minialbum "Wither", jež obsahuje tři verze titulní skladby (albovou, klavírní a jakési vocal demo kytaristy Johna Petrucciho) a song "The Best of Times" (opět jako vocal demo, tentokráte však bubeníka Mikea Portnoye).

Swallow the Sun - New Moon

18. listopadu 2009 v 19:39 | Monsterfuck |  Recenze
Se Swallow the Sun mám prostě problém. Když se mě někdo zeptá, jestli je to dobrá nebo špatná kapela, vždycky řeknu dobrá. Jejich hudbě v podstatě nemám co vytknout. Mají vlastně všechno, co by dobrá skupina mít měla. Mají veškeré předpoklady, aby mě jejich muzika posadila na prdel. Přesto to tak ale není. S každým jejich albem čekám, kdy se to ve mně zlomí a já si konečně řeknu, že je to něco výjimečného. Zas a znova ale slyším kvalitní hudbu, z objektivního hlediska naprosto skvělou, ale stále u nich nemůžu najít to "něco navíc". A stejně je to i s jejich novinkou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Poslední deska Testament vyjde znovu v nové edici

18. listopadu 2009 v 17:09 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veteráni Testament se rozhodli znovu vydat své comebackové album "The Formation of Damnation" z roku 2008. Nová edice bude navíc obsahovat bonusové druhé CD, na němž posluchači najdou živé provedení starých klasických songů "The New Order", "Practice What You Preach" a "Souls of Black", několik málo koncertních klipů a promo video k songu "More Than Meets the Eye" (kdybyste ještě trestuhodně neviděli, tak na konci článku).

Tato reedice vyjde ku příležitosti turné American Carnage, kde se Testament postaví po bok Slayer a Megadeth. Žel pro fanoušky thrash metalu, koncertní šňůra povede pouze Severní Amerikou. Pokud byste si ale chtěli udělat výlet, můžete si rovnou pořídit i speciální Testament VIP balíček, díky němuž budete na jeden koncert turné vpuštěni s protekčním předstihem, dostanete možnost setkání s kapelou (což samozřejmě zahrnuje i společné foto a soukromou autogramiádu) a kopu dárků, mezi nimiž nechybí třeba exkluzivní tričko, striktně limitovaný a očíslovaný plakát (vznikl jen pro tuto příležitost), kartička nebo trsátka.


Misery Index chystají novou placku a kompilačku

18. listopadu 2009 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Misery Index
O svých budoucích plánech nás informuje death metalová banda Misery Index. Podle svého vyjádření má hotových zhruba devět nových fláků pro své příští dlouhohrající album. Do studia Wrightway (kde probíhal i mix a master předchozí řadovky "Traitors") ve svém domovském Marylandu v Baltimoru (v USA, kdyby někdo náhodou nevěděl :)) nastoupí s datem 2. ledna 2010.

Než bude k dispozici zbrusu nová fošna, chystají Misery Index také kompilačku "Pulling Out the Nails" (pojmenovaná podle úplně prvního songu kapely), která bude obsahovat veškerý nealbový materiál z let 2001-2008, což znamená přesně 30 písniček. Na jednom disku se tak sejdou pecky z EPček "Overthrow" (2001) a "Dissent" (2004), sedmipalcové minialbum "Hang Em High" (2007), splity s kapelami Comitt Suicide (2002), Structure of Lies (2003), Bathtub Shitter (2006) a Mumakil (2008) a konečně také živé provedení některých songů a bonusové předělávky (u splitů bude samozřejmě přítomen jen matroš od Misery Index). Tento nášlap bude ještě doplněný 24 stránkovým bookletem s poznámkami, fotkami a seznamem všech odehraných koncertů v daném období. Vše vyjde během ledna na CD pod vlastním labelem skupiny Anarchos Records a jako dvoj-vinyl pod firmou Power It Up.

Rhapsody of Fire se upsali Nuclear Blast

18. listopadu 2009 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
Symfoničtí power metalisté Rhapsody of Fire (dříve fungovali pouze jako Rhapsody) z Itálie se pomalu ale jistě probouzejí opět k životu. Po menší pauze způsobené rozkmotřením se svými mecenáši Manowar a jejich labelem Magic Circle (s vrchním principálem Joeym DeMaiem dokonce probíhaly i nějaké soudní spory) teď podepsali smlouvu s vydavatelským kolosem v oblasti metalu - firmou Nuclear Blast, která 5. března 2010 vydá nové album kapely s názvem "The Frozen Tears of Angels". Deska bude k dispozici hned ve třech verzích - standard v plastikové krabičce, vinyl a také limitovaná digipack edice se dvěma bonusovými písničkami a nabušenějším bookletem (úctyhodných 32 stran).

Dead by Sunrise s novým videoklipem

17. listopadu 2009 v 22:28 | Corey(8) |  Music News
Když už jsme minule prostřednictvím Nickelback tak pěkně zabředli do uplakaně-mainstreamových vod, proč v naší pozitivně naladěné agitce všeho komercí prolezlého (komerce je zlá! bububu!) ještě chvíli nepokračovat? Chester Bennington je bezesporu hlavním tahounem Linkin Park - má hlas (v live provedení mu 90% zpěváků líže podrážky), má talent, i ty skladatelské schopnosti by se snad našly. Když oznámil výjezd na sólovou dráhu, čekalo se hlavně přitvrzení - tedy směřování k hudbě, na které dle vlastních slov Chester vyrůstal - a odklon od stagnující tvorby kalifornského rockového sextetu.

Dead by Sunrise, jak se sólový projekt vokalisty Linkin Park jmenuje, však přitvrzení bohužel nepřinesli, místo toho na posluchače vyrukovali s podivnou směsicí popu, občasného hrábnutí do strun a muzikantů, po kterých by bez Chesterovy pomocné ruky neštěkl ani pes. Prodejně deska, obzvlášť v USA, naprosto vyšuměla, takže tentokrát ta "malá domů" a sázka na jistotu v podobě líbivého kabátku příliš nevyšla. Příště to snad dopadne líp. Bude ale vůbec nějaké příště? Netroufám si tipovat...

Benningtonova parta to však zatím rozhodně nebalí a přichází s novým videoklipem k písni "Let Down", který zrežíroval ostřílený profík a mistr svého řemesla P. R. Brown. Video můžete zhlédnout zde:


Video z koncertu Rammstein online

17. listopadu 2009 v 10:46 | Speedy |  Music News
Rammstein jsou zpátky a zahájili své turné na podporu nové desky nesoucí název "Liebe ist für alle da" (recenze zde) a na internet se dostalo video k písni "Haifisch", které pořídil fanoušek 14. listopadu 2009 na koncertě v Bilbao ve Španělsku. Jak už tomu bývá zvykem, video najdete na konci článku.

Pokud je vám španělština blízká můžete si na BilbaoIsRock.com přečíst report z koncertu a také zde najdete několik dalších videí z vystoupení.

Setlist tohoto koncertu byl následující :
01. Rammlied
02. B********
03. Waidmanns Heil
04. Keine Lust
05. Weisses Fleisch
06. Feuer frei!
07. Wiener Blut
08. Frühling in Paris
09. Ich tu dir weh
10. Liebe ist für alle da
11. Benzin
12. Links 2-3-4
13. Du hast
14. Pussy
-----
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich will
-----
18. Seeman
19. Engel

Nového alba "Liebe ist für alle da" se za první týden prodalo přes 22 000 kusů kopií a to jen ve Spojených státech amerických a obsadilo 13. příčku v žebříčku The Billboard 200. Předchozí nejlepší umístění v tomto žebříčku obsadilo album "Sehnsucht" z roku 1998, které přistálo na 45. příčce, a to díky singlu "Du hast", které bylo v amerických radiích velice oblíbené. Přesto všechno nejvíc prodaných kopií během prvního týdne má na svědomí album "Reise, Reise"
s 26 000 kusů.

Album "Liebe ist für alle da" dorazilo na pulty obchodů 20. října pod hlavičkou Vagrant Records a Universal Music Germany. Producenti alba byli Jacob Hellner a Rammstein. Album bylo nahráváno ve studiu Sonoma Mountain v Severní Kalifornii. Prvním singlem nové desky byla vybrána skladba "Pussy", ke které byl natočen videoklip, který vyvolal pohoršení po celém světě.

Nyní už slibované video :


Paradise Lost natočili další klip

17. listopadu 2009 v 0:49 | Monsterfuck |  Music News
Britští průkopníci gotického metalu Paradise Lost nafilmovali již druhý videoklip na podporu svého nejnovějšího albového počinu "Faith Divides Us - Death Unites Us". Video vzniklo k songu "The Rise of Denial" a podívat se na něj můžete níže.

Deska "Faith Divides Us - Death Unites Us" vyšla v Evropě 28. září, ale za oceánem přistála na pultech obchodů až 6. října. V žebříčcích prodejnosti si nejlépe vedla v pro kapelu domácím prostředí Velké Británie, kde se v rámci rockových alb umístila na 16. příčce. Na německém a finském trhu si pro sebe svorně uzmula 22. pozici a ve Švédsku to bylo o sedm příček níže.

"Faith Divides Us - Death Unites Us" vyšla hned v několika edicích, přičemž našince jistě zaujme ta limitovaná, jež jako bonusy obsahuje orchestrální verze písniček "Faith Divides Us - Death Unites Us" a "Last Regret", které (a teď pozor) nahrála Pražská filharmonie.

A teď již hurá na ono inkriminované video, díky němuž tato novinka vůbec vznikla:


Sigh zveřejňují novou píseň

16. listopadu 2009 v 20:38 | Monsterfuck |  Music News
Dnes se nám tu zatím sešly novinky o trochu ostřejších formacích, tak proč v tom nepokračovat... Už tady byla videoklipová death metalová vichřice a black metalová hotelová párty. Na řadě je teď ale záležitost (co se týče hudby) nejulítlejší. Blázni Sigh z Japonska se na nás se začátkem roku (19. leden) chystají vybalit svůj nový opus "Scenes from Hell" a teď z něj dávají první, jednoskladbovou ochutnávku. Pokud se na desku těšíte (to asi nehrozí, ale ze zvědavosti byste poslechnout mohli), tak určitě navštivte MySpace profil kapely, kde je teď píseň "L'art de Mourir" k dispozici pro váš sluch.

Kapela nedávno dala najevo, co si myslí obálce, jejíž ztvárnění má na svědomí Eliran Kantor (grafická spolupráce s Testament, Gwar ad.): "Na obal jsme opravdu pyšní. Perfektně vystihuje, o čem celé album je - válce, peklu a smrti!"

Na závěr ještě jedna malá zajímavost - zpěvačka a saxofonistka Sigh Dr. Mikannibal si pro sebe nedávno zabrala jednu stránku magazínu Revolver, kde se v článku "Hottest Metal Chicks in Metal of All Time" vytasila se slušivou fotkou (větší náhled zde):


Mayhem jsou ve vězení za demolici hotelového pokoje

16. listopadu 2009 v 15:05 | Monsterfuck |  Music News
Mayhem
Norská black metalová kapela Mayhem byla dnes ráno (pondělí 16. listopadu) v Nizozemsku zadržena pro demolici hotelového pokoje ve městě Tillburg. Podle všeho zničili vše, na co přišli - televizi, postele, komplet koupelnu, dokonce i kytky vyházeli okny na ulici. Hotel škodu vyčíslil na v přepočtu necelých 130 000 korun a dokud skupina částku neuhradí, nebudou její členové propuštěni.

Koncert Mayhem v Tillburgu se odehrál v neděli 15. listopadu jako záverečný koncert jejich miniturné čítajícího tři koncerty (kromě Tillburgu ještě druhá nizozemská show v Rotterdamu a jedna show v německém Oberhausenu).

Doposud poslední dlouhohrající počin Mayhem vyšel v dubnu 2007 pod názvem "Ordo ad Chao". Jedná se o poslední album, na němž se podílel kytarista Blasphemer, který skupinu v loňském roce opustil. V současné době Mayhem na koncertech doprovázejí kytaristé Morfeus (Limbonic Art, Ancient) a Silmaeth.