Heiden - rozhovor

18. září 2009 v 9:59 | Monsterfuck |  Rozhovory
Ať se komukoliv poslední deska Heiden s názvem "Obsidian" líbí nebo ne, každý musí uznat, že je to jedno z nejpozoruhodnějších a také nejdiskutovanějších alb, která se na tuzemské scéně v letošním roce objevila, a tudíž si bezesporu zaslouží pozornost. Po mírně opožděné recenzi tak přichází také rozhovor. Historii Heiden i záležitosti okolo "Obsidian" s odstupem zhodnotil zpěvák a kytarista Kverd...

Akt I: Tajemství věcí minulých

01. Zdravím, rád bych pro začátek trochu projel historii Heiden, pokud ti to tedy nevadí. Ta se tuším táhne již od roku 2003. Za jakých okolností byla kapela založena? Co jsi od projektu tenkrát v začátcích očekával a co z toho nakonec dopadlo podle tvých původních představ?

Ahoj, ano po naší cestě jdeme od léta 2003, kdy se věci kolem Heiden (coby projektu) začaly dávat do pohybu. Tvořit na vlastní pěst jsem se rozhodl s ohledem na odlišnosti v hudebním vkusu mě a zbytku Svardenvyrdu, kde jsem tehdy krákoral. Okolnosti byly tvrdé - žádné zkušenosti, žádné peníze, žádní známí - jen ohromná chuť dělat hudbu. Za dobu 6-ti let, co Heiden existuje se nám toho, i přes krušné počátky, povedlo docela dost. Vzhledem k tomu, že podobné infomace se dají najít již v mnoha opisech na mnoha jiných místech, budu velmi stručný. 1 demo "V moudrosti stromů", 2 projektové desky s pohanskou tematikou - "Potomkům pozemského soumraku" (CD 2004, Eclipse prod.) a "Tinne" (CD 2005, Naga prod.), pár kompilací, splitko s Trollech (splitCD 2007, Naga prod.) nominované v novinářské anketě Břitva 2007 a konečně 2 regulerní desky Heiden coby plnohodnotné kapely v celé šíři vnímání toho pojmu - jmenovitě "Era 2" (CD 2007, Blood fire death prod.) a "Obsidian" (CD 2009, Naga prod.). Zatu dobu se ani nám nevyhly personální změny: od podzimu 2004 se Tom po odchodu ze Svardenvyrd věnuji čistě kytaře v Heiden, v červenci 2005 k nám z téže kapely přišel i Einsk (bicí), v březnu 2006 na post basáka nastoupil Kalanis, který nás však opustil v květnu 2007 a konečně v srpnu 2007 přichází dalias qelhma, který s námi vleče naši káru doteď.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kashmeeer Kashmeeer | 18. září 2009 v 11:53

Zrovna dneska je uvidim na Odinu v Aši :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama