Gorgoroth - Ad Majorem Sathanas Gloriam

11. září 2009 v 12:56 | Monsterfuck |  Recenze
Ad Majorem Sathanas Gloriam
Na Gorgoroth se mi líbí jedna věc. Když se po albu "Destroyer, or About How to Philosophize with the Hammer" začali s nahrávkou "Incipit Satan" a s příchodem zpěváka Gaahla a basáka Kinga vyvíjet směrem dál od klasického oldschool hoblování (pro potřeby recenze to můžeme nazvat post-black metalem, i když post-black metal vypadá přece jenom trochu jinak), sklidili od většiny recenzentů i fanoušků uznalé pokyvování hlavou. Pak ale nastal onen neblaze proslulý soudní proces o jméno kapely, kdy Gaahl s Kingem vykopli z Gorgoroth posledního zakládajícího člena (přičemž se ještě předtím za jeho zády postarali, aby práva na kapelu připadla jim); soud dal ale nakonec za pravdu Infernovi a práva na užívání značky Gorgoroth vrátil. Do toho všeho ještě přišlo prohlášení, že Gaahl je gay, což byla pro všechny "trve and cvlt" fandy poslední kapka a začali alba, na nichž se podílela inkriminovaná dvojice, nenávidět. Celkem ironie, neboť se vůbec nejedná o špatné desky. Právě naopak, jde o zatím nejprogresivnější období Gorgoroth.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pičus pičus | 11. září 2009 v 13:28

Skoro nejhorší kapela na světě :-)

2 Monsterfuck Monsterfuck | 11. září 2009 v 13:29

Skoro vůbec nemáš pravdu :-D

3 Riencze Riencze | 11. září 2009 v 14:37

Pičusi ty musíš být, ale pičus. Zapni mozek a vypni Hammerfall

4 Seda Seda | 11. září 2009 v 23:19

Moc je neznam, nemuzu rict. Dlouho bych je asi poslouchat nevydrzel   :D

5 pičus pičus | 12. září 2009 v 7:50

To Riecenze:Nepíchni se vo hřebík

6 Hellgoroth Hellgoroth | 12. září 2009 v 12:35

Slyšel jsem o nich, ale nějak jsem se o ně nezajmal (muj nick nemá s Gorgoroth nic společného). Po přečtení této recenze, se po albu určitě mrknu  ;-)

7 Vojtěch Vojtěch | 13. října 2009 v 9:12

Dostala mě typicky zmrdovaká věta: "Celkem ironie, neboť se vůbec nejedná o špatné desky. Právě naopak, jde o zatím nejprogresivnější období Gorgoroth." Nepopírám, že se mě ty desky taky líbí, ale přirovnávat, kór u black metalu že progresivní = dobrý je zcela mimo. Každopádně ta poslední se mi atmosférou líbí víc, i když tam wohnouti budou postrádat "progresivitu".

:-D

8 Monsterfuck Monsterfuck | 22. října 2009 v 20:56

[7]: Bylo to myšleno, jakože nejen že sou dobrý, ale ještě navíc mají kousek progrese :-) Jinak že progrese je dobrá věc mi u BM nepřijde nijak cáklý. Naopak v avantgardnim a progresivnim black vznikaj občas dokonalý věci :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama