Září 2009

Finntroll mají vydavatele

3. září 2009 v 20:45 | Monsterfuck |  Music News
Hledání nového vydavatele pro Finntroll je u konce. Finská cháska se upsala labelu Century Media, se kterými spolupracovali už od roku 2001 (Century Media vydávali jejich alba například v Severní Americe nebo Německu). Smlouva je na tři desky, přičemž tu první z nich už Finntroll pomalu nahrávají. Do studia nastoupili koncem července a vyjít by to mělo začátkem příštího roku. Klávesista Trollhorn tvrdí, že máme očekávat "zlé dvojče 'Ur Jordens Djup' [poslední řadovka skupiny, vydaná v březnu 2007 - pozn. redakce]".

Soupiska Zimního Masters of Rock nakynula

3. září 2009 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
Zimní verze Masters of Rock festivalu se dočkala potvrzení dalších jmen. V jeho rámci se uskuteční zastávka turné Beauty & the Beast Tour, jehož headlinery jsou Leaves' Eyes, za doprovodu kapel Atrocity, Sirenia, Elis a Stream of Passion.

Zimní Masters of Rock se koná 28. listopadu ve zlínské hale Euronics.

Všechny dosud potvrzené skupiny jsou: Nazareth (UK), Kreator (GER), House of Lords (USA), Jørn Lande (NOR), Leaves' Eyes (GER), Atrocity (GER), Sirenia (NOR), Elis (LI), Stream of Passion (NL)

Metallica - Until It Sleeps

2. září 2009 v 22:46 | Monsterfuck |  Videa
O další příspěvek do rubriky videí se postará stará dobrá (nebo špatná, jak pro koho :)) Metallica. Na programu je klip k písni "Until It Sleeps" z jejich, hmm... řekněme progresivnějšího období. Každopádně se jedná o jeden z nejvýpravnějších a nejkontroverznějších kousků v jejich videografii, který za zhlédnutí bezesporu stojí.


Album: Load (1996)
Rok: 1996
Styl: heavy / thrash metal
Formát: avi
Rozlišení: 640×480
Velikost: 62MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10

Dead by Sunrise zveřejňují další nový song

2. září 2009 v 21:35 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák Linkin Park, Chester Bennington, začíná pomalu odkrývat karty a debutová deska jeho nového projektu Dead by Sunrise, pojmenovaná "Out of Ashes", tak dostává čím dál jasnější kontury. Co už tedy víme? Placka se na pultech objeví 13. října, její obal najdete vpravo a kompletní tracklist vypadá takto:

01. Fire
02. Crawl Back In
03. Too Late
04. Inside of Me
05. Let Down
06. Give Me Your Name
07. My Suffering
08. Condemned
09. Into You
10. End of the World
11. Walking in Circles
12. In the Darkness

Krom toho si na ofiko MySpace stránkách kapely můžete poslechnout pilotní singl "Crawl Back In" a nově i otvírák "Fire". Dead by Sunrise před pár dny dokončili natáčení videoklipů k písním "Crawl Back In" a "Let Down", pod oběma video-kousky je podepsán známý režisér P.R. Brown (Slipknot, Mötley Crüe, KoRn, Godsmack, Avenged Sevenfold).

Opice tvrdí - nejlepší je Metallica!

2. září 2009 v 21:19 | Corey(8) |  Music News
Opice mají jasno - nejlepším a nejvíc uklidňujícím hudebním tělesem světa je Metallica! Alespoň to vyplývá z výsledků studie Iana Samplea, podle kterého muzika této metalové legendy opičáky mimořádně uklidňuje. Studie, jež vyjde jako součást žurnálu Biology Letters, zkoumala chování opic na několika třiceti sekundových ukázkách - zazněli například Samuel Barber, Nine Inch Nails, Tool a speciálně připravená opičí nahrávka (co v ní zaznělo, zůstává výrobním tajemstvím). Jediná "lidská" skladba, na kterou opice zjevně reagovaly, byla nakonec píseň "Of Wolf and Man" od Metallicy. Kapela nyní zvažuje, že svou další desku pojmenuje "St. Monkey" a bude volně k dostání ve všech zoologických zahradách podporujících program "metalový lidoop".


Nové album Slayer v listopadu

2. září 2009 v 20:59 | Corey(8) |  Music News
Nová deska metalových veteránů Slayer, nazvaná "World Painted Blood", vyjde v našich zeměpisných šířkách už 2. listopadu, o den později nás bude následovat i USA. Album vychází pod křídly vydavatelství American Recordings/Columbia Records a jeho tracklist vypadá následovně:

01. World Painted Blood
02. Unit 731
03. Snuff
04. Beauty Through Order
05. Hate Worldwide
06. Public Display of Dismemberment
07. Human Strain
08. Americon
09. Psychopathy Red
10. Playing with Dolls
11. Not of This God

Slayer se o prázdninách vydali v pozici headlinera ne letošní ročník putovního Rockstar Energy Drink Mayhem Festivalu, kde jim sekundovala jména jako Marilyn Manson, Killswitch Engage, Bullet for My Valentine a mnoho dalších.


As I Lay Dying pracují na dalším albu

2. září 2009 v 15:52 | Monsterfuck |  Music News
Američané As I Lay Dying zveřejnili krátkou zprávu o tom, že začali pomalu pracovat na nástupci alba "An Ocean Between Us" z roku 2007:

"Hodně z vás asi zajímá, co s námi bylo, protože jsme obyčejně pořád na turné, jenže v poslední době jsme toho moc neodehráli. Takže, byli jsme doma a tvrdě makali na skládání nových songů pro naši další nahrávku, která vyjde začátkem roku 2010. Nahrávat začneme koncem tohoto roku."

Evile natočili "Infected Nation" klip

2. září 2009 v 15:40 | Monsterfuck |  Music News
Do šuplíku "nová videa" přibyla další položka. Tentokráte se jedná o thrashovou smečku Evile a její klip "Infected Nation". Jde o "skoro-titulní" song z jejich nadcházející placky "Infected Nations", která vyjde 21. září.

Na konec ještě jedna perlička - Evile klip natočili ve stejném filmovém studiu, kde vznikali i legendární filmy jako třeba "Alien" (u nás znám samozřejmě jako "Vetřelec").


Kampfar - Mellom Skogkledde Aaser

2. září 2009 v 0:10 | Monsterfuck |  Recenze
Přestože mají Norové Kampfar na kontě teprve čtyři studiové desky, jejich historie se táhne už od roku 1992, kdy hlavní mozek formace - zpěvák Dolk - založil kapelu Mock, která se o dva roky později plynule přetransformovala právě v Kampfar. V tomto období začala tehdy ještě dvoučlenná sestava pracovat na debutu "Mellom Skogkledde Aaser".

Ještě před tím, než Kampfar začali od roku 2003 fungovat jako "normální" (rozuměj naživo hrající, čtyřčlenná) kapela, obsluhoval Dolk kromě zpěvu ještě bicí a jeho parťák Thomas všechny kytary, včetně té basové. A právě spojení těchto dvou osob má zásadní vliv na celou tvorbu Kampfar a na jejich originální sound. Tohle je totiž jedna z mála skupin, kterou si prostě nejde splést, hned po prvních vteřinách každého jejich songu vás to prostě bouchne do uší: "Jasně, tohle jsou Kampfar!" Podle všeho je to kombinací black metalové cítění Dolka a folkových kořenů Thomase.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rammstein vydají nový singl

1. září 2009 v 20:38 | Monsterfuck |  Music News
Rammstein vypustí 18. zaří do světa nový singl s názvem "Pussy". Singl vyjde jako digipack se dvěma písněmi - tou druhou bude "Rammlied", rovněž z nadcházejícího, dosud nepojmenovaného alba Rammstein, které vyjde někdy na podzim. Videoklip pro "Pussy" již byl natočen, a to s režisérem Jonasem Åkerlundem (Metallica, Satyricon ad.)

Deftones na Reading Festu - nový rozhovor online

1. září 2009 v 20:22 | Corey(8) |  Music News
Britský týdeník Kerrang! si počíhal na vokalistu China Morena a bubeníka Abe Cunninghama z Deftones a podrobil je zhruba tříminutovému rozhovoru, který můžete sledovat níže. Rozhovor byl pořízen těsně po vystoupení kalifornských metalistů na letošním ročníku věhlasného festivalu v Readingu. Baskytarista Deftones, Chi Cheng, který byl v listopadu loňského roku účastníkem vážné autonehody, je podle posledních zveřejněných informací "v polovičním bezvědomí" (Chi byl několik měsíců v kómatu). Chengova nehoda přišla zhruba v polovině nahrávání dlouho očekávaného nového alba "Eros". Na postu baskytaristy Deftones se během několika posledních koncertů zabydlel Sergio Vega, který před časem vystupoval například s Quicksand.

Ačkoliv to už několikrát vypadalo, že bychom se alba "Eros" mohli dočkat během několika nejbližších měsíců, současná situace vypadá podstatně jinak - podle červnového oficiálního prohlášení půjdou Deftones brzy znovu do studia a připraví zbrusu novou nahrávku. Je však velmi pravděpodobné, že se materiálu, který se měl objevit na albu "Eros", ještě v budoucnu dočkáme.


ICS Vortex se vyjadřuje ke svému odchodu z Dimmu Borgir

1. září 2009 v 19:59 | Monsterfuck |  Music News
ICS Vortex
Po klávesákovi Mustisovi se k ochodu z Dimmu Borgir vyjádřil konečně i baskytarista ICS Vortex. Před několika dny to napsal Mustis na svém MySpace profilu, aby to druhý den potvrdila samotná kapela. Dnes tedy Vortexovo prohlášení:

"Opravdu jsem si to užíval, všechny ty roky s Dimmu byly skvělý. Teď se budu věnovat svým vlastním projektům a také uvažuji vzkříšení některých svých dřívějších kapel. Velký dík patří všem těm bláznivým lidem, které jsem na cestách s Dimmu za ty roky potkal, za to, že mě podporovali a že se zajímali i o mé další projekty (...) Vyjadřuji svou podporu Mustisovi, který byl opravdovou kreativní silou v Dimmu Borgir v posledních 10 letech."

Zajímavý je především poslední odstavec, protože Dimmu Borgir ve svém prohlášení uvedli, že skladatelské jádro je zůstává nedotčeno. Samotný Mustis zase tvrdí, že právě on skládal velkou část materiálu skupiny a že v bookletech alb ani většinou nebylo uváděno, co všechno je jeho práce či na čem se podílel alespoň jako spoluskladatel.

Pod pokličkou klipu Vader...

1. září 2009 v 19:47 | Monsterfuck |  Music News
Vader se zveřejněním svého nového videoklipu otálejí, snad kvůli nažhavení fandů. Po traileru teď přidávají pod kotel záběry ze zákulisí natáčení tohoto videa k písni "Never Say My Name". Klip bude inspirován knihou "L'Évangile Selon Satan" ("Evangelium podle Satana") od Patricka Grahama. Kniha (a tím pádem i video) popisuje "alternativní verzi" příběhu o ukřižování, kdy Ježíš na kříži proklel lidstvo a vybral si věčný život v Pekle, namísto "tam nahoře".

"Never Say My Name" je píseň z nejnovějšího alba Vader, "Necropolis", které vyšlo 21. srpna.

Záběry z natáčení "Never Say My Name" sledujte zde:


SSOGE se chystají nahrávat

1. září 2009 v 12:51 | Monsterfuck |  Music News
Česká kapela Silent Stream of Godless Elegy potvrdila, že v březnu příštího roku započne nahrávání jejího nového alba, a to v GrapowStudios, která patří Rolandu Grapowovi (Masterplan, ex-Helloween).

Známy jsou zatím jen názvy některých skladeb, které se na desce objeví: "Mokoš", "Slava", "Skryj hlavu do dlaní", "Sudice", "Samodiva", "Přísahám", "Pramen, co ví" nebo "Zlatohlav". Nejednu z nich už kapela prezentovala i na svých koncertech.

Tato deska bude nástupcem alba "Relic Dances", které vyšlo v prosinci 2004. Posledním vydaným počinem Silent Stream of Godless Elegy je pak EP "Osamělí" (2006).

SSOGE