close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2009

Samael v černé díře

30. září 2009 v 21:37 | Monsterfuck |  Music News
Švýcarové Samael zveřejnili nový klip (zhlédněte klasicky na konci článku) k písni "Black Hole", která propaguje jejich aktuální album "Above", s nímž se kapela vrátila ke svým black metalovým kořenům. Video popisuje frontman Vorph:

"Pokud je váš nejoblíbenější klip Samael 'Baphomet's Throne', bude se vám určitě líbit i 'Black Hole'. Video je černobílé, poskládané ze záběru z našich posledních koncertů ve Švýcarsku a smíchané s různými animacemi. O režii a střih se postaral Sergeï Ulyanov, který také hraje na baskytaru v Makrově [kytarista Samael - pozn. redakce] druhé kapele Sludge. Chtěli jsme přijít s nečím jednoduchým, co by korespondovalo s intezitou a agresí písničky. Klip je na poprvé těžko pochopitelný a těžko stravitelný. Varovali jsme vás!"

P.S.: Žádné dvojsmysly ohledně nadpisu, prosím Usmívající se


Nikdy nevyslovujte jméno Vader

29. září 2009 v 22:39 | Monsterfuck |  Music News
Polská smečka zabijáků Vader vypustila do světa pohyblivé obrázky k songu "Never Say My Name", jenž pochází z jejich aktuálního opusu "Necropolis" (vyšlo 21. srpna). Klip je inspirován knihou "L'Évangile Selon Satan" ("Evangelium podle Satana") od Patricka Grahama. Kniha (a tím pádem i video) popisuje "alternativní verzi" příběhu o ukřižování, kdy Ježíš na kříži proklel lidstvo a vybral si věčný život v Pekle, namísto "tam nahoře". Dokument o nátačení sledujte tady, samotný videoklip pak na konci této novinky.


Fred Durst po dvou měsících docukroval, chystá rozvod

29. září 2009 v 20:36 | Corey(8) |  Music News
fredy d
Frontman nu metalových Limp Bizkit, Fred Durst, oznámil včera (28. září) skrze svůj Twitter účet, že se po dvou měsících manželství rozchází se svou manželkou Esther Nazarov. Fred napsal následující: "Pro ty, kteří se na to pořád vyptávají - potvrzuji, že jsme se s Esther rozhodli jít každý svou cestou a oba vám děkujeme za vaší podporu. Zůstáváme velmi pozitivně naladěni a přejeme si navzájem jen to nejlepší do budoucího života."

Durst (39) a Nazarov spojili své životní cesty během červencového obřadu v Las Vegas, tedy tři měsíce poté, co oznámili své zasnoubení. V té době se Durst nechal slyšet: "Strašně se mi líbí být ženatým a můžu o sobě říct, že jsem asi nejšťastnějším člověkem na světě, tak moc jsem zamilovaný. Trvalo mi to 38 let a to čekání se rozhodně vyplatilo. Každá cesta mne tady vedla. Jsem její, ona je má, navždy."

I bulvárkem živ je člověk.

Rob Zombie: "Možná je to mé poslední opravdové CD"

29. září 2009 v 20:17 | Corey(8) |  Music News
Rob Zombie vydá své čtvrté sólové album, pojmenované jednoduše "Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool" už 17. listopadu (pozorný čtenář postřehne posunutí data vydání o týden dozadu) pod hlavičkou labelu Geffen Records a podle samotného mistra Zombieho půjde zřejmě o poslední skutečné CD, které muzikant z Massachusetts vydá:

"No, brzy bude CD formát mrtvý. Vše, co po něm zbyde, bude stahování z internetu. Ještě než tedy naposledy pozdravíme všemocné CD, myslel jsem, že by bylo fajn, kdybych mu udělal menší rozlučku. Mám rád, když se na artworku mých CD podílejí skvělí umělci, a tentokrát to snad nemohlo dopadnout lépe. Jelikož je to možná mé poslední opravdové CD, zapřáhl jsem do práce tři vynikající umělce, kteří přispěli svým kusem povedené Zombie grafiky do bookletu."

Na bookletu desky se podíleli následující umělci: Alex Horley, David Hartman a Dan Brereton

Tracklist alba "Hellbilly Deluxe 2" vypadá následovně:

01. Jesus Frankenstein
02. Sick Bubble-Gun
03. What?
04. Mars Needs Women
05. Werewolf, Baby
06. Virgin Witch
07. Dream Factory
08. Burn
09. Cease to Exist
10. Werewolf Women of the SS
11. The Man Who Laughs

zombie

Titulní song novinky od Slayer k poslechu

28. září 2009 v 19:11 | Monsterfuck |  Music News
Vydání dlouho očekávané nové Slayer fošny "World Painted Blood" se blíží. Teď nám kapela na svém MySpace servíruje k poslechu titulní a zároveň úvodní písničku alba. Nástupce vysoce ceněné desky "Christ Illusion" z roku 2006 vychází 3. listopadu a k dostání bude hned s několika obálkami.Nemocná štěňátka útočí!

27. září 2009 v 21:03 | Corey(8) |  Music News
První místo žebříčků Mediabase Active Rock Chart a BDS Active Rock Chart, theme song wrestlingového PPV Extreme Rules 2009, místo na soundtracku hry WWE SmackDown vs. Raw 2010, video premiéra na MTV i MTV2 - zkrátka a dobře, singl "You're Going Down" nakopl australské rockové trio Sick Puppies k cestě za mimořádným úspěchem, čehož si je kapela samozřejmě plně vědoma, a proto si své dobré renomé snaží ještě vyšponovat na koncertních šňůrách s žánrově spřízněnými želízky jako jsou Shinedown nebo Nickelback, což je, na skupinu, kterou ještě pár měsíců zpátky znalo, s trochou nadsázky, pár tisícovek lidí, celkem solidní skok kupředu. Kvality "tvrdě útočící hymny", jak píseň nazvala zahraniční média, můžete posoudit prostřednictvím následujícího videoklipu:


Píseň "You're Going Down" pochází z alba "Tri-Polar", které vyšlo v USA 14. července. Perličky z natáčení videoklipu můžete sledovat zde:


Nová placka Flyleaf s tracklistem i obalem

27. září 2009 v 17:50 | Corey(8) |  Music News
Američtí křesťané z Flyleaf vydají už 10. listopadu své druhé album "Memento Mori", které je nástupcem hitové (v USA platina) eponymní debutovky z roku 2005. Pro nahrávání "Memento Mori" se texaská pětka spřáhla s producentem Howardem Bensonem, jenž je producentsky podepsán pod deskami kapel jako Papa Roach, My Chemical Romance nebo The All-American Rejects. Track list "Memento Mori" vypadá následovně:

01. Beautiful Bride
02. Again
03. Chasm
04. Missing
05. This Close
06. The Kind
07. In the Dark
08. Set Apart This Dream
09. Swept Away
10. Tiny Heart
11. Melting (interlude)
12. Treasure
13. Circle
14. Arise


Disk 2 (deluxe edice):
01. Break Your Knees
02. Enemy
03. Have We Lost
04. Who Am I

Zveřejněn byl také graficky ne zrovna povedený cover, za tu krutě odfláknutou fotomontáž by někdo zasloužil pořádně přiškrtit apanáž:


The Agonist - Thank You, Pain

27. září 2009 v 11:11 | Monsterfuck |  Videa
Přes sobotu a neděli to bývá s novinkami trochu horší, protože ani metalisti o víkendu nepracují, takže si musíme pomoct nějakým tím klipem. Minule byl na programu klasický heavy metal, tak dnes zabrousíme do trochu modernějších vod. Není to zas tak dávno, co tady video "Thank You, Pain" od The Agonist proběhlo i v novinkách, teď si jej tedy dáme znovu. Našláplá kombinace melodického deathu a metalcoru s pěknou zpěvačkou v čele. Kdo z vás by dokázal odolat?


Album: Lullabies for the Dormant Mind (2009)
Rok: 2009
Styl: melodic death metal / metalcore
Formát: avi
Rozlišení: 638×360
Velikost: 77MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Galadriel mění kytaristu

26. září 2009 v 23:32 | Monsterfuck |  Music News
U slovenské kapely Galadriel došlo ke změně na postu kytaristy. Po tom, co je před několika dny opustil Skkipi Skuppin (ve skupině působil od roku 2005), se do jejich řad navrátil (staro)nový člen Tomax Gabris, který v Galadriel již hrál v letech 1997-2004 a podílel se na všech řadových albech kromě toho posledního.

Zatím poslední deska Galadriel vyšla v červnu 2007 pod názvem "Renascence of Ancient Spirit" jako digipack pod křídly Metal Age Productions. V současnosti již kapela pracuje na skládání jejího nástupce.

Což takhle dát si nový klip Sonic Syndicate?

26. září 2009 v 13:54 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Sonic Syndicate mají na kontě nový videoklip k songu "Burn This City", který pochází ze stejnojmenného minialba, jež vyjde 6. listopadu jako součást nové edice posledního alba "Love and Other Disasters". Video, v němž se poprvé představuje nový zpěvák kapely Nathan Biggs, natočil poslední dobou velmi vyhledávaný režisér Patric Ullaeus (Dimmu Borgir, Arch Enemy, In Flames, Children of Bodom ad.)


Marduk - Wormwood

26. září 2009 v 0:20 | Monsterfuck |  Recenze
Dva roky uběhly od posledního záseku "Rom 5:12" a švédské komando Marduk je už zase zpátky, tentokráte obklopené nahořklou vůní pelyňku a potřetí s ďáblem Mortuusem za mikrofonem. A opět je to vskutku vydatná porce vydatného black metalu. Pravdou sice je, že předchozí arcidílo zůstává nepokořeno, ale to "Wormwood" nikterak nebrání být výbornou deskou. A to je to hlavní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kytarista Rammstein o klipu "Pussy"

25. září 2009 v 19:39 | Monsterfuck |  Music News
Kytarista Richard Kruspe z Rammstein se rozhovořil o nejnovějším videoklipu své kapely k songu "Pussy" (zhlédněte tady):

"Původně jsme chtěli natočit klip k jiné písničce ve stylu 'Mein Teil'. Ale přišlo nám nudné opakovat se, a tak jsem navrhl: 'Pojďme natočit 'Pussy' s Jonasem Åkerlundem [Metallica, Satyricon, Candlemass ad. - pozn redakce] a měli jsme tak nějak 50% šanci, že do toho s námi půjde. Buď se mu to bude líbit nebo ne. O tři hodiny později jsme od něj dostali e-mail, ve kterém bylo: 'Poslechnul jsem tu písničku. Natočíme něco revolučního - natočíme porno!' Nikdy nezapomenu na reakci celé kapely - všichni s úsměvem řekli, že je to dobrý.

Po dokončení klipu jsme si mysleli, že nám to na MTV a ostatních stanicích prostě nepustí, a tak jsme hledali jinou cestu, jak jej dostat k lidem. A najednou video zhlédlo 6,5 milionu lidí za týden. Vždycky je tedy jiná cesta. Ještě pořád si pamatuju, jak bylo v našich začátcích strašně důležité, aby nás hráli na MTV. Museli jsme se jich dlouho doprošovat, aby nám pustili klip, kurevsky jsem to nesnášel. Jsem rád, že už je tady jiný způsob, jak zveřejňovat videa, a tak můžeme natáčet přesně to, co chceme. Nebylo to všechno ale úmysně, jen jsme chtěli zkusit něco jiného, tak jsme natočili péčko. A kde jinde bychom jej měli zveřejnit, než na porno stránce?"

Pussy

Epica vypustila nový klip

25. září 2009 v 15:29 | Monsterfuck |  Music News
Nizozemská Epica zveřejnila nový videoklip k písni "Unleashed", který má propagovat jejich horkou novinku "Design Your Universe", jež vyjde 16. října. Video můžete sledovat klasicky na konci novinky.

Tracklist "Design Your Universe":
01. Samadhi (Prelude)
02. Resign to Surrender (A New Age Dawns - Part IV)
03. Unleashed
04. Martyr of the Free Word
05. Our Destiny
06. Kingdom of Heaven (A New Age Dawns - Part V)
07. The Price of Freedom (Interlude)
08. Burn to a Cinder
09. Tides of Time
10. Deconstruct
11. Semblance of Liberty
12. White Waters
13. Design Your Universe (A New Age Dawns - Part VI)


Chcete hrát u Nile?

25. září 2009 v 15:22 | Monsterfuck |  Music News
Pokud je odpověď na otázku v nadpisu kladná, máte teď možnost! Stačí umět jenom hrát na baskytaru a poslat na mail NileAuditions@gmail.com své video, jak hrajete song "Papyrus Containing the Spell to Preserve Its Possessor from Attacks from He Who Is in the Water" z alba "Ithyphallic".

Nile také nedávno vypustili první ukázku ze svého příštího alba "Those Whom the Gods Detest" (vychází 3. listopadu). Skladbu "Permitting the Noble Dead to Descend to the Underworld" poslouchejte na jejich MySpace stránce.


AC/DC se chystají na "šokující prohlášení"

24. září 2009 v 9:40 | Monsterfuck |  Music News
Australští legendární rockeři AC/DC spustili nové stránky ACDCBacktracks.com, které obsahují odpočet k "šokujícímu prohlášení", jež by mělo být vydáno 29. září. K přitáhnutí pozornosti na stránky vzniklo dokonce i krátké video:


Sarah Jezebel Deva dokončuje sólové album

24. září 2009 v 9:33 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvačka Sarah Jezebel Deva, známá především dlouholetou spoluprácí s Cradle of Filth (zpívala téměř na všech jejich řadových albech), ale také učinkováním v dalších kapelách jako Antgoria, Therion nebo Mortiis, právě dokončuje své sólové album s názvem "A Sign of Sublime". Vše je již kompletně nahráno a zbývá jenom závěrečný mix. Vydávat se bude někdy v říjnu.

O bicí se postaral Max Blunos z Trigger the Bloodshed, na albu vypomáhali také Martin Powell (ex-Cradle of Filth, ex-My Dying Bride, ex-Anathema) a Dave Pybus (Cradle of Filth).

K albu vznikne také videoklip, a to pro titulní písničku "A Sign of Sublime". Dočkáme se jak cenzurované, tak necenzurované verze. Obě by se měly objevit jako bonusy k limitované edici desky.

Sarah Deva se také nezapomněla vyjádřit k hudebnímu směřování alba: "Není to další Antgoria, nejsou to ani Cradle of Filth... co to vlastně je? Haha... je to hudba! Žádné labely, jenom já a lidé, kteří mi s tím pomáhají. Je to pompézní, ale nikterak přehnaně. Řekla bych, že je to prostě kombinace stylů a pocitů. Některé songy jsou rychlé, občas se dokonce otírají o black metal, některé jsou pomalé, blížící se filmové hudbě... nezní to prostě pořád stejně, nejsou to sypačky od začátku do konce, má to svojí hloubku, a tak to prostě je!"

Mnemic už nahrávají

23. září 2009 v 21:51 | Monsterfuck |  Music News
Dánové Mnemic se pustili do nahrávání svého nového alba, které se bude jmenovat "Sons of the System". Jejich label Nuclear Blast počítá s vydáním hned z kraje příštího roku, s největší pravděpodobností už v lednu. Kapela se rozhodla přivést novinku na svět kompletně doma v Dánsku ve studiu Tue Madsena (Behemoth, Kataklysm ad.)

Theatre of Tragedy - Forever Is the World

23. září 2009 v 11:42 | Monsterfuck |  Recenze
Theatre of Tragedy prodělali za nějakých 16 let na scéně vskutku neuvěřitelný vývoj. První tři desky "Theatre of Tragedy" (1995), "Velvet Darkness They Fear" (1996) a hlavně "Aégis" (1998) byly neobyčejnou a takřka dokonalou porcí doom/death metalu, okořeněného ženským zpěvem Liv Kristine (ano, to je ta panenka, dnes působící v Leaves' Eyes). A pak najednou zlom. V podstatě z ničeho nic dvoualbový skok do vod jakéhosi podivného electro/techno metalu, aby se v roce 2004 s novou zpěvačkou Nell Sigland vydali vstříc ničím výjimečnému gothic metalu. A s touto tváří vydávají už druhé album "Forever Is the World".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Video novinka večera

22. září 2009 v 22:17 | Seda |  Music News
Dnes, 22. září, vychází nejnovější EP nahrávka reggae-metalistů Skindred s názvem "Shark Bites and Dog Fights". Společně s albem se zrodil i nový videoklip. Video verze se dočkal song "Stand for Something", první uveřejněný singl z nového EP. Na toto album se dočkáte recenze už brzy, čekání si můžete zkrátit sledováním této video novinky.


Iron Maiden - The Number of the Beast

22. září 2009 v 13:59 | Monsterfuck |  Videa
Klasickému heavy metalu se zde věnujeme pohříchu málo, tak by to občas chtělo napravit. A to "občas" vychází právě na dnešek. Nebudeme se babrat s nějakými amatéry, místo toho si dáme rovnou legendu největší - Iron Maiden a jednu z jejích nekultovnějších pecek "The Number of the Beast". Tady máte pořádnej oldschool, muhehehe!

The Number of the Beast

Album: The Number of the Beast (1982)
Rok: 1982
Styl: heavy metal
Formát: XViD
Rozlišení: 720×544
Velikost: 85MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10

Five Finger Death Punch už našli kytaristu

22. září 2009 v 10:45 | Monsterfuck |  Music News
Five Finger Death Punch zveřejnili zprávu, že už našli svého kytaristu Zoltana Bathoryho, kterého postrádali od minulého pátku.

"Právě jsme s ním hovořili, a i když mluvil hodně nesouvisle, nakonec z něj vypadlo, že je v pořádku a že turné začne podle plánu už zítra. Omlouváme se, jestli jsme někoho vystrašili."


Rob Zombie: Obal nového alba

21. září 2009 v 21:56 | Monsterfuck |  Music News
"Hellbilly Deluxe 2: Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool" - tak se jmenuje nové album Roba Zombieho, které vyjde 10. listopadu. Dnes světlo internetu spatřila obálka, která desku bude zdobit, viz níže.

Jak už název nového alba napovídá, půjde o druhý díl sólového debutu Zombieho, což byla doposud jeho nejúspěšnější deska. Původní "Hellbilly Deluxe" vyšlo v roce 1998.

Hellbilly Deluxe 2

Zpěvák Godsmack se vdává...

21. září 2009 v 14:39 | Monsterfuck |  Music News
...nebo spíš možná žení. Kdo se v těch pojmech má vyznat? Význam jste ale určitě pochopili - frontman Godsmack Sully Erna půjde pod drn (ne, vlastně pod čepec). Ale co na tom, pro někoho možná znamená vlézt do manželství to samé, jako vlézt do hrobu. Sully si to zřejmě nemyslí, a tak o ruku požádal svojí dlouholetou přítelkyni Jennifer Cabezon. Co k tomu dodat? Snad by se jen slušelo popřát: Happy birthday! (a sakra, zase vedle).

hgfdsa

Five Finger Death Punch postrádají kytaristu

21. září 2009 v 9:55 | Monsterfuck |  Music News
Jak se zdá, kapele Five Finger Death Punch se ztratil kytarista Zoltan Bathory. Doslova. Formace o tom píše ve své poslední zprávě:

"Se Zoltanem se nemůžeme spojit už od pátečního koncertu (18. září) v Las Vegas. Neodpovídá na naše telefonáty, SMS zprávy, ani emaily. Naposled byl viděn okolo dvou hodin ráno páteční noci ve Wasted Space v Hard Rock Casino, kde na baru popíjel tequilu s partou chlápků ze setkání svobodných mládenců, kteří se přišli podívat na show.

Pokud by měl někdo jákekoliv informace, kde by se Zoltan mohl nacházet, ať se prosím ihned ozve na email ffdp@prospectpk.com. Jak pro nás, tak jistě i pro něj je to velice nepříjemná situace, zvláště pak před nadcházejícím turné. Už jsme vše oznámili příslušným úřadům, ale případná pomoc kohokoliv z návštěvníků koncertu ve Vegas bude více než vítaná."

Další otázky vyvolává také to, že v neděli 20. září se někdo přihlásil na Zoltanův osobní profil na MySpace.

Zoltan vyfocený při onom posledním vystoupení:


Mortiis hovoří o svém příštím albu

20. září 2009 v 22:36 | Monsterfuck |  Music News
Norský blázen Mortiis se nedávno pro server Fearnet rozhovořil o svém nadcházejícím albu "The Great Deceiver":

"Je tvrdší. A když nic jiného, je přinejmenším uvědomělejší. Tam, kde byla 'The Grudge' [zatím poslední řadové album Mortiis z roku 2004 - pozn. redakce] v mnoha ohledech pouze panenským experimentem, často vedoucím k chaotické a neprostupné hudbě, je 'The Great Deceiver' mnohem vyzrálejší v tom smyslu, že hluk, vztek a podobné věci jsou více cílevědomější a mířící stejným směrem. Jako by to dýchalo jedním dechem, ne deseti, jako tomu bylo v případě 'The Grudge', jestli víte, jak to myslím. Ta deska pulzuje a hýbe se jako pevná struktura. Je kompaktní a po většinu času zní opravdu ohromně, chvílemi se zvrhává a tříští v opravdu hrozivou zvukovou paletu. Je to mnohem více kytarovější album než kdy dřív, ale stále na hony vzdálené obyčejné metalové nahrávce. Kytary využíváme pouze jako malou část našeho zvuku, velmi často je přidáváme až úplně nakonec. Kytary jsou u nás pouze tím, co si skladba vyžaduje nebo také tím, co vzejde z našeho experimentování."

Přestože je "The Great Deceiver" nahrané už od března letošního roku, datum jeho vydání je stále ve hvězdách.