Rozhovor s frontmanem DevilDriver

23. srpna 2009 v 19:43 | Corey(8) |  Music News
Steven K. ze serveru Swigged.com odchytil zpěváka kalifornských DevilDriver, Deze Fafaru, aby s ním problal problémy minulé, současné i budoucí. Výtah toho nejlepšího z rozhovoru můžete pročítat zde:

Swigged!: "Vaše nová deska debutovala v Top 30 žebříčku Billboard 200, což je od minula mírné zlepšení. Sledujete po vydání alba jeho prodejní čísla nebo se věnujete raději něčemu jinému?"

Fafara: "Teď už se opravdu nestresuju, protože jsem v tomhle byznysu už přes 13 let, takže moc dobře vím, co s prodeji udělalo stahování. Pro mě je však hlavní, že se naše hudba dostává mezi lidi. Naše poslední deska "Pray for Villains" například utekla na internet zhruba měsíc před vydáním a myslím, že jsem byl jediný, kdo byl za to opravdu rád - byl jsem nadšený, že se to konečně dostalo mezi lidi."

Swigged!: "Co si myslíš o tom, že mladí lidé stahují tvou hudbu?"

Fafara: "Hm, je mi to jedno. Dokud jde naše hudba ven... stahování je prostě skutečnost - děje se to pořád. Jediné, čeho se bojím, je to, že to zahubí undergroundové umění. Zahubí to blues, jazz, punk rock a metal. Cokoliv, co není schopné vyrazit na turné, bude zničeno. Nakonec zbydou jen zlatokopové, kteří hrají pouze pro masový trh."

Swigged!: "Život na cestách je samozřejmě něco, co většina lidí nikdy nezažije. Když se na to ale podíváme kolem a kolem, pořád jsi prostý Američan - platíš daně, miluješ svou rodinu atd. Jaké problémy tě, jakožto Američana, nejvíce znepokojují?"

Fafara: "Znepokojuje mne to, co všechny ostatní. Polovina mé rodiny teď nemá práci, ta země se úplně rozpadá. Musíme něco udělat hlavně se zdravotnictvím a školstvím. Žiju v Kalifornii a první věc, jež Arnold Schwarzenegger udělal, bylo to, že snížil rozpočet pro školství, který měl spíš zdvojnásobit. Před vládou Bushe jsme byli zářícím světlem, zatím nevím, jestli s tím prezident Obama něco udělá. Uvidíme. Hned po svém zvolení si v době sílící ekonomické krize Obama uspořádal párty za 20 milionů dolarů. Volil jsem ho, takže pevně věřím, že se věci v téhle zemi začnou měnit k lepšímu."

Swigged!: "A nyní něco k Coal Chamber, někde jsem četl, že jsi kapelu opustil kvůli neshodám o hudebním vývoji kapely. Jak se snažíš něčemu podobnému vyvarovat u DevilDriver?"

Fafara: "Jo, tehdy jsem řekl, že šlo o neshody ohledně hudebního vývoje kapely. Bylo to však zavádějící prohlášení, protože jsem tehdy nebyl v pozici, abych mohl říct, o co šlo ve skutečnosti. Šlo o to, že tam byly sice neshody ohledně hudby, ale zároveň jsme se navzájem odcizili, protože si ostatní našli nového přítele - pervitin. Zjistili, že být zdrogovaný je pro ně mnohem důležitější než tvořit hudbu a bavit se s ostatními. I když jsme byli na vrcholu, odešel jsem. Je pět věcí, které dokáží posrat celou kapelu, proto se této pětici s DevilDriver vyhýbáme. Konkrétně jde o drogy, alkohol, peníze, ego a ženy typu Yoko Ono."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 p3drox p3drox | 23. srpna 2009 v 21:55 | Reagovat

"a ženy typu Yoko Ono" :-D. kurva ten Dez je týpek 8-)

2 Corey(8) Corey(8) | E-mail | Web | 23. srpna 2009 v 21:59 | Reagovat

je to borec, o tom žádná.. 8-)

3 Seda Seda | 24. srpna 2009 v 0:47 | Reagovat

:)) Jde nekdo na Devildrivery (spolecne s Behemoth a dalsi dve kapely) na jejich koncert v Abatonu?

4 Riencze Riencze | 24. srpna 2009 v 11:06 | Reagovat

Dobré, i názory pěkný.  8-)

5 Kashmeeer Kashmeeer | 24. srpna 2009 v 11:50 | Reagovat

[3]: Zřejmě jo, jel bych tam hlavně na Nergala a spol. ale na DevilDrivery se taky těšim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama