Srpen 2009

Do špitálu s The Prodigy!

8. srpna 2009 v 20:24 | Corey(8) |  Music News
The Prodigy uvolnili již čtvrtý videoklip ze své aktuální desky "Invaders Must Die". Po písních "Invaders Must Die", "Omen" a "Warrior's Dance" přišel na řadu song "Take Me to the Hospital", který se samozřejmě dočkal také vydání v podobě singlu. Zajímavě vyvedené video, jež svým zpracováním a použitou technikou odkazuje na 80. léta, můžete sledovat zde:


Divine Heresy - Bringer of Plagues

7. srpna 2009 v 15:37 | Seda |  Recenze
Divine Heresy
Divine Heresy, na první poslech možná trochu neznámá skupina, ale po představení jejích členů vám dojde, že se nejedná o žádné amatéry. Nejznámějším z kapely bude určitě robustní kytarista Dino Cazares (Fear Factory), který i celou kapelu táhne a dokazuje, že je pro ni nepostradatelný. Už jen tím, že si místo klasické šestistrunné kytary vybral nástroj s osmi strunami, na který to zvládá stejně dobře. Někdo takový by se těžko nahrazoval. Mikrofonu se chopil Travis Neal (ex-The Bereaved, Pushed), který je pro toto album nový a nahradil dosavadního Tommyho "Vext" Cummingse. Za bubny usedá excelentní Tim Yeung (ex-Nile) a na basu hraje Joe Payne (ex-Nile).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rob Zombie radí - rodina je věčná!

6. srpna 2009 v 0:45 | Corey(8) |  Music News
Do hajzlu s novinkou o Robu Zombiem, když se nejedná o datum vydání jeho nového alba!!! Trocha prašivé mluvy na úvod, ale už to prostě muselo jít ven. Snad si nás Rob udobří další várkou brutality ve svém novém snímku "Halloween II", který je překvapivě pokračováním filmu "Halloween" z roku 2007. 28. srpna se uvidíme v kinech, zatím snad bude stačit jeden slušivý plakát:

halloween

Apokalypsa v podání Divine Heresy online

6. srpna 2009 v 0:38 | Corey(8) |  Music News
Nové video kalifornské formace Divine Heresy, mezi jejímiž členy ční jméno Dina Cazarese (Fear Factory), k písni "Facebreaker" můžete sledovat na stránkách RevolverMag.com. Klip režiroval zkušený režisér Brian Thompson (Killswitch Engage) a celý se odehrává v post-apokalyptickém prostředí. Zpěvák Travis Neal k videu řekl následující: "Tohle je mé první video s Divine Heresy a jde o jednu z písní, kterou jsme napsali všichni společně. Jsem z toho super-nadšený! Video se povedlo náramně! Brian Thompson a jeho štáb odvedli znamenitou práci. Jednalo se o skvělou zkušenost a nemůžu se dočkat, až do toho půjdeme znovu! Doufám, že si jeho sledování užijete minimálně stejně jako my tvorbu."

Píseň "Facebreaker" je pilotním singlem nové desky "Bringer of Plagues" (recenze brzy). Na závěr ještě sprška záběrů z natáčení:


DevilDriver - Pray for Villains

5. srpna 2009 v 11:59 | Monsterfuck |  Recenze
Hned na začátku své minulé recenze jsem vyzdvihoval grafickou stránku, ale u nové fošny "Pray for Villains" od DevilDriver musím udělat pravý opak. Těžko si kapela mohla zvolit horší obal. S přehledem je to nejméně povedená obálka v jejich diskografii. Ani jejich minulé počiny nezdobila zrovna umělecká díla, přesto ale měla svůj náboj. Zato obal novinky je vážně nepovedený (horní obrázek je klasická verze, dolní limitovaná).

VERDIKT NO.1: Obal stojí za hovno!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sonata Arctica natáčí nové video

5. srpna 2009 v 11:52 | Monsterfuck |  Music News
Finové Sonata Arctica právě dávají svým fandům možnost nahlédnout do zákulisí natáčení svého nového videoklipu k písni "Flag in the Ground". Video z natáčení videa (to jsou zase slovní obraty za všechny prachy :)) sledujte tady:


Všichni budou jistě překvapení, že se skladba "Flag in the Ground" objeví na nadházejícím albu kapely "The Days of Grays", které v Evropě vychází 18. září a k dispozici bude jako klasická verze v plastové krabičce a jako limitovaný digipack se dvěma CD.

The Days of Grays

Nové album Leaves' Eyes připluje lodí

5. srpna 2009 v 11:41 | Monsterfuck |  Music News
Nadpis lze brát téměř doslova, protože německo-norská kapela Leaves' Eyes se rozhodla vydat svojí novinku "Njord" i s modelem vikinské lodi. Model samozřejmě nenajdeme u každé verze. Počet těchto plavidel bude striktně limitovaný na 500 kusů a kromě loďky v této edici najdeme i digipackové balení desky se dvěma bonusovými písničkami a samolepkou (digipack bude k sehnání samozřejmě i zvlášť). Lodička bude 31,5 cm dlouhá, 28 cm vysoká, 22 cm široká a vážit bude více jak půl kila.

V českých obchodem by mělo být "Njord" k dispozici od posledního srpnového dne. Prvním singlem nahrávky bude song "My Destiny" (na MySpace stránce skupiny je k poslechu ostříhaná verze písničky). Natáčení videoklipu k této skladbě již bylo zahájeno s režisérem Patricem Ullaeusem (Lacuna Coil, In Flames, Dimmu Borgir, Arch Enemy a mnoho dalších).


Adema a jejich první DVD

4. srpna 2009 v 16:07 | Speedy |  Music News
Hard rocková banda Adema, pocházející z Bakersfieldu v Kalifornii, plánuje vydat své první DVD vůbec, a to koncem tohoto roku. Dosud nepojmenované DVD bude obsahovat exluzivní tuny materiálu, které lze jen težko najít, vzácné a nikdy nezveřejněné záběry z koncertů, videoklipy, vystoupení v televizních pořadech v původní sestavě nebo třeba "behind-the-scenes" záběry z natáčení alb "Adema" (2001) a "Unstable" (2003). Kapela přidala k tomuto disku pár slov: "Nejsme si naprosto jistí, jaké věci se tam objeví, ale v jedné věci máme jasno, a to v tom, že tato kompilace bude skvělá!"

Poslední album nazvané "Kill the Headlights" vyšlo v srpnu roku 2007 pod hlavičkou Immortal Records. Tato deska se nahrávala v Los Angeles s producentem Marshallem Altmanem (Marc Broussard, Zebrahead).

Na závěr už jen přidávám videoklip k písni "Unstable" ze stejnojmeného alba "Unstable" z roku 2003.


Hetfield obětí koláčového útoku

4. srpna 2009 v 15:36 | Seda |  Music News
James Hetfield, frontman legendární Metallicy, oslavil 3. srpna své 46. narozeniny. K této příležitosti si členové skupiny přichystali koláče a náležitě mu jeho oslavu ochutili. Nechybělo ani zpíváni Happy Birthday tamějšího publika. I celé Sicmaggot mu přeje všechno nejlepší, hodně let a tvorbu dalších skvělých písní. Celá věc byla samozřejme zachycena na videokameru a proto ji zde můžete sledovat:


Slovní přestřelka mezi Machine Head a Limp Bizkit, Lamb of God to rozsekli

4. srpna 2009 v 11:45 | Monsterfuck |  Music News
Během anglického Sonisphere Festivalu se mezi sebou mírně chytly kapely Machine Head a Limp Bizkit. Vše začalo, když pořadatelé akce přidali do sestavy Limp Bizkit (teď pozor, přijde zápletka), a to na čas, který byl původně vyhrazený pro Machine Head, tudíž se smečka okolo Robba Flynna posunula v hrací době trochu dopředu a v podstatě se z nich stala předkapela Limp Bizkit. To se Machine Head moc nelíbilo, a tak své vystoupení na festivalu zrušili. Jenže se nakonec do sestavy opět vrátili, protože (jak sami prohlásili) si uvědomili, že hrají pro fanoušky a zároveň se rozhodli opepřit vystoupení Limp Bizkit:

"Rozdrtíme kurva Limp Bizkit!" prohlašoval před koncertem Robb Flynn.

Po zmiňovaném koncertě mu ale DJ Lethal z Limp Bizkit vzkázal: "Jediná rozdrcená věc byla vaše ega!"


Poslední slovo měl ale přece jenom Robb Flynn, který kontroval slovy: "DJ Lethal reagoval na mojí poznámku o rozdrcení Limp Bizkit slovy 'Jediná rozdrcená věc byla vaše ega!'. Hahahaha!! Zjevně zapomněl zmínit 'spontánní' tři minuty dlouhé skandování 'Fuck Limp Bizkit!' během našeho setu, které se ozývalo od všech 45 000 lidí na Sonisphere."

Celé to ale nakonec rozbil kytarista Willie Adler z Lamb of God, který se v rozhovoru pro Komodo Rock k celé události vyjádřil. Nejdříve prohlásil: "Jsem rád, že se Machine Head vrátili na soupisku. Oni jen... nechtěli být předkapelou Limp Bizkit a ani se jim nedivím. Já bych pro ně taky nikdy neotvíral!" Během rozhovoru je pak dále kritizoval ("Kdo se zajímá o Limp Bizkit? Já teda určitě ne."), aby je na konci svého proslovu na plnou hubu vyfuckoval: "Fuck those dudes! Fuck that band, and fuck all the people who work for that fuckin' band!" (to snad ani nepotřebuje překlad :))

Powerman 5000 jsou zpět

4. srpna 2009 v 10:41 | Corey(8) |  Music News
Pamatujete ještě na Powerman 5000? Partička okolo bráchy Roba Zombieho vyletěla koncem minulého tisíciletí až ke hvězdám a mnoho světových magazínů jim ve svých predikcích věštilo zářnou budoucnost. Od té doby však postupně voda tekla, roky ubíhaly, Powerman 5000 vydávali skrznaskrz šedivé (a zbytečně experimentální) nahrávky a začínalo to vypadat, že je konec. O to víc všechny zainteresované překvapilo oznámení jejich nového alba "Somewhere on the Other Side of Nowhere", které by mělo vyjít 6. října tohoto roku. Ba co víc, tři zveřejněné ukázky naznačují, že by se Powerman 5000 mohli vrátit ke svému osvědčenému elektro-metalu, který jim v minulosti přinesl přízeň fanoušků a ovace kritiků. Zveřejněny byly následující songy - "Timebomb", "Make Us Insane", "Show Me What You Got". Sestava kapely je v tuto chvíli následující:

Spider One (Michael Cummings) - zpěv
Velkro (Dave Pino) - kytara
Evan 9 (Evan Rodaniche) - kytara
X51 (Gustavo Aued) - baskytara
GFlash (Gordon Heckaman) - bicí

Zatím poslední deska Powerman 5000, nazvaná "Destroy What You Enjoy", vyšla v roce 2006 a její produkce se ujal Mudrock (Avenged Sevenfold, Godsmack).

Videoklip od Cradle of Filth

3. srpna 2009 v 2:30 | Seda |  Music News
Angličtí Cradle of Filth si pro svůj nový videoklip vybrali jednu z nejlepších písní "The Death of Love" z posledního alba "Godspeed on the Devil's Thunder". Tato píseň se také řadí mezi mé vůbec nejoblíbenější, co kdy skupina vytvořila, takže tímto výběrem si u mě Daniho parta opět něco málo přilepšila. Celý videoklip můžete zhlédnout zde:


Pantheon I mají nový klip

2. srpna 2009 v 21:35 | Monsterfuck |  Music News
Novinková sekce potřebuje po několika dnech nečinnosti opět začít chrlit aktuality. Sluchové buňky příznivců mírně extrémnějších divočáren jistě nepohrdnou novým videoklipem Norů Pantheon I, kteří ve své domovině čeří vody black metalu. Do obrazové podoby byla převedena píseň "Serpent Christ". Video, s jehož realizací pomáhal stejný člověk, který má na triku již předešlé video kapely, "Where Angels Burn", sledujte níže.

"Serpent Christ" pochází z nejnovějšího počinu Pantheon I s názvem "Worlds I Create", který vyšel 28. července. Jedná se již o třetí řadovku skupiny, v písni "Ascending" si na ní zahostoval i zpěvák kapely Katatonia, Jonas Renske.


Interitus - In My Hands

2. srpna 2009 v 12:07 | Monsterfuck |  Recenze
In My Hands
Hned na první pohled upoutá album "In My Hands" svojí grafickou podobou. Konečně si Interitus pořídili opravdu pěkný obal, který narozdíl od některých předchozích kousků v jejich diskografii nevypadá, jako kdyby jej někdo vyráběl v Malování. Rovněž booklet je vyvedený opravdu hezky, takže hned ze začátku si kapela za celkovou grafiku zaslouží pochvalu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!