Srpen 2009

Symphony X - Paradise Lost

19. srpna 2009 v 12:03 | Earthworm |  Recenze
"Ztracený Ráj", aneb "Paradise Lost" je epická báseň Johna Miltona, která pojednává o vyhnání z ráje Adama a Evy. Michael Romeo, kytarista a hlavní mozek americké power/progressive metalové smečky Symphony X, se rozhodl zpracovat toto dílo do koncepčního alba a v roce 2007 spatřilo "Paradise Lost" světlo supermarketů a e-shopů.

Bylo to moje první album Symphony X a já se toho trochu bál, protože je tato skupina často srovnávána s Dream Theater, a tak jsem si myslel, že to bude jen nějaká laciná napodobenina a od alba jsem nečekal vůbec nic. Nevím, proč jsou tyto dvě kapely srovnávány, protože spolu nemají, kromě množství skillu v rukou instrumentalistů a zlata v hrdlech vokalistů, společného vůbec nic. Moje nadšení začalo hned s designem desky, obálka je vážně super, a já jen doufal, aby byl obsah alespoň stejně tak dobrý.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Chthonic - Mirror of Retribution

18. srpna 2009 v 9:12 | Monsterfuck |  Recenze
Mirror of Retribution
Chthonic mají tu výhodu, že ani nepotřebují hudbu, aby byli nesmírně zajímavou kapelou. Nejvíce na sebe strhává pozornost už jejich původ. Vždyť kolik znáte black metalových kapel z Taiwanu? Moc jich asi nebude... Chthonic naštěstí nejsou hloupí a vlivy jejich rodné země jsou u nich hodně cítit, což jejich muziku činí ještě zajímavější. To ale ještě není všechno. Když se kapele podíváte blíže na zoubek, zjistíte, že někteří členové jsou aktivní i politicky, a to skoro ve stejné míře jako hudebně. Bojují za úplně osamostatnění Taiwanu, což hraje svou roli i na novém albu, ale o tom až později. Ne nadarmo jsou v Číně natvrdo zakázaní. Aktivně podporují rovněž Tibet (další záporné body u Číny), podílí se na zachraňování ohrožených medvědů panda, na kontě mají setkání s Dalajlámou, točí dokumenty nebo hrají ve filmech. A to stále ještě nejsme u konce seznamu. S nadsázkou by se dalo říct, že se jedná o takové místní národní buditele. V takové záplavě zajímavostí se hravě ztratí i fakt, že baskytaru třímá v ruce vskutku sličná baskytaristka.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kytarista Dark Funeral se rozpovídal o nadcházejícím albu

17. srpna 2009 v 19:34 | Monsterfuck |  Music News
Lord Ahriman, kytarista cirkulárky Dark Funeral, napsal na oficiální stránky skupiny zprávu o tom, jak jde švédským zabijákům od ruky práce na nadcházející desce, která by měla být vydána někdy v příštím roce:

"Několik posledních týdnů jsme měli opravdu narvaný a hektický program, ale nestěžuji si. Právě naopak, je opravdu úžasně být s kapelou tak vytížený, zvláště pak co se týče času stráveném ve studiu při nahrávání nového alba.

O víkendech jsme hráli na evropských festivalech [včetně Brutal Assaultu v Čechách - pozn. redakce]. Byl to vážně záhul. A ve všední dny jsme byli - a stále jsme - v Abyss Studiu, kde nahráváme něco, co bezesporu bude dalším veledílem.

Musím se přiznat, že když jsem psal materiál pro tuto desku, chtěl jsem, aby by to bylo trochu pomalejší a ne tak technické oproti našim předchozím albům. Předpokládal jsem, že to bude rozděleno tak 50 na 50 na rychlé a na ne tak rychlé songy. Nemohl jsem se splést víc.

BPM [počet úderů za minutu] jsme, abych byl upřímný, o trochu snížili oproti předchozí desce, ale teď, když je veškerá muzika nahraná, musím říct, že se moje původní představy změnily. Tohle bude jistojistě nejintenzivnější a nejtechničtější album Dark Funeral. A také nejrozmanitější. Každý song bude sám o sobě unikátní a jedinečný.

Dominator, náš nový bubeník, předvádí na novince to nejúžasnější bubnování v historii Dark Funeral. Je jedno, jestli se vám naše hudba líbí nebo ne, jsem si absolutně jistý, že budete ohromení z toho, co ten blázen dokáže a co taky předvádí se svojí soupravou.

Právě v téhle chvíli se E.M. Caligula věnuje nahrávání zpěvů. Zatím vám o tom nemůžu moc povědět, ale jsem přesvědčený, že do toho dá všechno a budou to ty nejvariabilnější vokály vůbec. Na konečný výsledek jsem stejně zvědavý jako vy a věřím, že nás všechny jeho výkon totálně odstřelí."

Megadeth představují nový song

17. srpna 2009 v 18:31 | Monsterfuck |  Music News
Vydání nového alba "Endgame" thrash metalové legendy Megadeth se pomalu blíží, a tak je čas na další ukázku. Píseň s názvem "1,320" byla zveřejněna na stránkách labelu kapely Roadrunner Records, kde si ji také můžete poslechnout (anebo taky můžete zmáčknout "play" u YouTube klipu níže :)). Vydání "Endgame" je připraveno na 15. září.


Ozzy vystoupí na Blizzconu

17. srpna 2009 v 14:30 | Seda |  Music News
Ozzy Osbourne, jedna z největších heavy metalových legend, vystoupí na letošním Blizzconu. Pokud nevíte, co to Blizzcon je, tak se jedná o každoroční akci firmy Blizzard, která je známá hlavně díky svým hrám, jako jsou např. "World of Warcraft", "Starcraft" či "Diablo". Na Blizzconu se můžete dozvědět spoustu informací o nových vycházejících hrách, zahrát si některá dema. Vše je doprovázeno programem. A co s tím má Ozzy společného? Kdysi dávno si Ozzy zahrál v jejich reklamě na "World of Warcraft", kde se nazýval Princem temnoty (Prince of Darkness), k této příležitosti právě vystoupí a předvede se všem počítačovým závislákům naživo. Blizzcon se odehrává 21.-22. srpna v americkém Anaheimu. Lístky na tuto událost jsou již vyprodány. Na celou akci se ale můžete dívat na internetu, pokud zaplatíte určitou částku, otevře se vám přehrávač a vše můžete sledovat z domova. Reklamu s Ozzym můžete sledovat níže, na reklamní spot na Blizzcon prosím klikněte zde.


Keep of Kalessin už nahrávají novou desku

16. srpna 2009 v 17:50 | Monsterfuck |  Music News
Keep of Kalessin z Norska zveřejnili na své MySpace stránce zprávu, že již započali s nahráváním nástupce alba "Kolossus" z loňského roku. Již brzy bychom se podle kapely měli dočkat prvních studio reportů, ukázek nové muziky a informací a desce.

Keep of Kalessin

Nové album Slayer v říjnu?

16. srpna 2009 v 17:47 | Monsterfuck |  Music News
12. srpna se během Rockstar Energy Drink Mayhem Festival turné rozpovídal bubeník Slayer, Dave Lombardo, pro stránku Heavymetalsource.com (rozhovor sledujte na odkazu), kde mimo jiné prozradil, že nové album thrashové legendy s názvem "World Painted Blood" by mělo vyjít už v prvním nebo druhém týdnu října tohoto roku.

Nedávno Slayer nabídli hladovým fandům k poslechu jednu z písniček z "World Painted Blood" - "Hate Worldwide" (poslouchejte níže). Kytarista skupiny Kerry King se k ní vyjádřil následovně:

"Je to cool song, Tomův hlas [Tom Araya, zpěvák a baskytarista Slayer - pozn. redakce] tam zní neuvěřitelně. V závěrečné části se v refrénu zpívá '..spread a little hate worldwide,' [něco ve smyslu 'rozsej trochu nenávisti po světě'], což je něco, co děláme už 25 let."


Dawn Under Eclipse - From End to End

16. srpna 2009 v 16:52 | Seda |  Recenze
Není to tak dávno, co se zde objevila recenze na poslední album Heaven Shall Burn, což je zřejmě největší skupina hrající metalcore spojený s melodickým death metalem. Dawn Under Eclipse je kapela, která se pokouší o to samé. Proto je zde, v této recenzi, budu často srovnávat. Také se jedná Evropany, takže pokud skupina uspěje, je mnohem větší šance, že se k nám dostanou na nějaký ten koncert, než kdyby byli z Ameriky. Skupina konkretně pochází z Itálie.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily k novému albu Five Finger Death Punch

15. srpna 2009 v 22:18 | Corey(8) |  Music News
Stále úspěšnější losangeleští metalisté z Five Finger Death Punch vydají už 22. září pod křídly labelu Prospect Park Records svou řadovou dvojku, nazvanou "War Is the Answer". Produkci má na triku Kevin Churko (Ozzy Osbourne, In This Moment), mixážní práci pak veterán Randy Staub (Metallica, Mötley Crüe, Nickelback). Deska bude obsahovat následující zvukovou stopu:

01. Dying Breed
02. Hard to See
03. Bulletproof
04. No One Gets Left Behind
05. Crossing Over
06. Burn It Down
07. Far from Home
08. Falling in Hate
09. My Own Hell
10. Walk Away
11. Canto 34
12. Bad Company [Bad Company cover]
13. War Is the Answer

Odkazy na poslech písní "Hard to See" a "Burn It Down" najdete v našem předcházejícím reportu! Na závěr už jenom s názvem alba stoprocentně korespondující cover:


Nová deska Immortal bude luxusní...

15. srpna 2009 v 22:07 | Monsterfuck |  Music News
...přinejmenším alespoň její limitovaná edice. Speciální box ze železa bude k dispozici v počtu 1000 kusů a to pouze skrze vydavatelství Nuclear Blast. Za lidovou cenu 90 Euro dostanete v kovové krabici digipackovou verzi "All Shall Fall" + čtyři sedmipalcové vinyly + vlajku + nášivku + připínáček (jak to bude vypadat se mrkněte níže). Deska pak bude dále k sehnání jako samostatný digipack, vinyl a samozřejmě i jako klasika v plastikové krabičce. Immortal svou novou fošnu vydají 25. září v Evropě.

All Shall Fall boxset

Behemoth - Ov Fire and the Void

15. srpna 2009 v 19:23 | Monsterfuck |  Videa
Behemoth a jejich nové dílo "Evangelion" si zaslouží vskutku nadstandardní pozornost. Po spoustě novinek a recenzi si tak můžete ještě stáhnout jejich nejnovější videoklip k písni "Ov Fire and the Void", a to jak v cenzurované, tak necenzurované verzi. Podívaná je to bezesporu luxusní, tak si to užijte Usmívající se


Album: Evangelion (2009)
Rok: 2009
Styl: death / black metal
Formát: mp4
Rozlišení: 1280×720
Velikost: 71MB (uncensored), 78MB (censored)
SICMAGGOT INDEX: 10/10
DOWNLOAD: uncensored / censored

Poslechněte si nové album Caliban

14. srpna 2009 v 22:09 | Monsterfuck |  Music News
Kapela Caliban nahrála celé své nové album "Say Hello to Tragedy", které oficiálně vyjde 24. sprna, na svůj MySpace, kde si jej teď můžete poslechnout. "Say Hello to Tragedy" bude k dispozici ve čtyřech formátech: klasická plastiková krabička, digipack (s mírně pozměněným obalem, dvěma bonusovými songy, videoklipem, rozhovorem a fotogalerií), LP+CD a také jako download.


Nové album Alice in Chains i s obalem

14. srpna 2009 v 22:00 | Corey(8) |  Music News
Alice in Chains zveřejnili obal (prohlížejte níže) svého nemírně očekávaného comebackového alba "Black Gives Way to Blue", které vyjde 29. září u Virgin/EMI Records. Deska, jejíž produkce se ujal v poslední době mimořádně plodný Nick Raskulinecz (Rush, Stone Sour, Foo Fighters, Trivium), je prvním studiovým počinem Alice in Chains po více jak deseti letech. Zároveň jde o první album, jež obsahuje zvukovou stopu nového zpěváka Roberta DuValla. Tracklist vypadá následovně:

01. All Secrets Known
02. Check My Brain
03. Last of My Kind
04. Your Decision
05. A Looking in View
06. When the Sun Rose Again
07. Acid Bubble
08. Lessons Learned
09. Take Her Out
10. Private Hell
11. Black Gives Way to Blue

Píseň "A Looking In View" si můžete poslechnout v jejím kompletním znění zde, 30 vteřinové preview songu "Check My Brain" pak tady.


Bližší info o novém albu Kiss

14. srpna 2009 v 20:34 | Monsterfuck |  Music News
Kiss pomalu začínají poodkrývat detaily o svém novém a dlouho očekávaném albu, prvním po 11 letech, kdy vyšlo "Psycho Circus". Deska ponese název "Sonic Boom" a vyjde 6. října. Zveřejněn byl také tracklist (viz níže). Kapela slibuje klasické album Kiss.

01. Modern Day Delilah
02. Russian Roulette
03. Never Enough
04. Yes I Know (Nobody's Perfect)
05. Stand
06. Hot & Cold
07. All the Glory
08. Danger Us
09. I'm an Animal
10. When Lightning Strikes
11. Say Yah

Fotky z posledního koncertu Running Wild

14. srpna 2009 v 20:27 | Monsterfuck |  Music News
Jedna z legendárních skupin německého metalu, Running Wild, ukončila svou činnost, přesně jak před několika měsíci oznámila. Poslední rozlučkový koncert se konal na festivalu Wacken Open Air v Německu. Kapela na svých oficiálních stránkách zveřejnila obsáhlou fotogalerii z této show. Celé vystoupení bylo také nahráno pro potřeby DVD, které se stane definitivně poslední (posmrtnou) kapitolou v diskografii Running Wild.

Behemoth - Evangelion

14. srpna 2009 v 15:17 | Monsterfuck |  Recenze
Behemoth jsou dnes už velkou kapelou. Dávno přerostli všechno, co se kdy v Polsku urodilo (včetně Vader), a drápou se na samotný trůn extrémního metalu. Jejich hudba ve své podstatě nemá obdoby. Jsou v pozici, kdy si žádný úlet dovolit nemohou. Přesto je první poslech "Evangelion" zklamáním. Po atmosférou nadupaném a barvitém "The Apostasy" přichází... nářez. Pokud budete od "Evangelion" čekat druhé "The Apostasy", dostane se vám stejného zklamání. Když jsem tohle pochopil, došlo mi, že Behemoth stvořili další výjimečnou desku. Moje nadšení s každým novým poslechem stoupá a stoupá. Behemoth pro mě stojí na samotném vrcholu death metalového piedestalu a jen těžko si hledají konkurenci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Annihilator vydají DVD z Masters of Rock

13. srpna 2009 v 21:01 | Monsterfuck |  Music News
Kanadští thrash metalisté Annihilator vydají nové DVD, jehož materiál byl natočen v loňském roce na českém festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Koncert z 11. července ponese originální název "Live at Masters of Rock" a vyjít by měl v říjnu.

"Live at Masters of Rock" bude pro Annihilator definitivně poslední vydání pod křídly firmy SPV a pro své další album si již budou hledat nové vydavatelství.

W.A.S.P. chystají novou desku

13. srpna 2009 v 20:20 | Monsterfuck |  Music News
Americká heavy metalová legenda W.A.S.P. připravuje na 12. října vydání své čtrnácté řadovky, jež se honosí názvem "Babylon". Jak napovídá už obal (viz vedle), koncept desky se bude točit okolo Čtyř jezdců apokalypsy.

Na přelomu letošního podzimu a zimy se W.A.S.P. vydají podpořit novinku i koncertě. Žádná data ale ještě nebyla potvrzena, tudíž není jisté, zda se skupina objeví i v ČR.

01. Crazy
02. Live to Die Another Day
03. Babylon's Burning
04. Burn
05. Into the Fire
06. Thunder Red
07. Seas of Fire
08. Godless Run
09. Promised Land

Nový videoklip Goatwhore

13. srpna 2009 v 20:14 | Monsterfuck |  Music News
Extrémní sebranka Goatwhore si na konto připisuje nové video ke skladbě "Apocalyptic Havoc". Píseň se objevila na posledním albu kapely s názvem "Carving Out the Eyes of God", které vyšlo v červnu. Klip sledujte zde:


Brutal Assault: Jaroměř - Josefov, 9.-12.8.2009

12. srpna 2009 v 20:52 | Monsterfuck |  Reporty

Středa:


První kulturní zážitek letošního Brutal Assaultu, který stojí za zmínku, bylo zhlédnutí filmu "Bible Black" v Horror Cinema stanu den před začátkem samotného festivalu. Bylo to něco jako vážně míněná animovaná porno-komedie z Japonska. 95% filmu bylo vyplněno... hádejte čím asi, když to bylo anime péčko (smích). Některé hlášky byly opravdu přehnané a celé kino se válelo smíchy. Pokud se hodně nudíte, tak doporučuji...

Čtvrtek:


Ve čtvrtek ráno se mi podařilo podívat se na "Texaský masakr motorovou pilou 2" a také se ztratit v Jaroměři. Nakonec jsem skončil na úplně druhé straně, někde v polích za městem, ale první kapelu Flowers for Whores jsem stihnul. Na rozjezd solidní HC, jak hudebně tak nasazením, ale lidi se ještě moc nehýbali.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nový videoklip Shadows Fall

11. srpna 2009 v 22:44 | Monsterfuck |  Music News
Americká sebranka Shadows Fall natočila nový videoklip k písni "Still I Rise", která pochází z jejich nadcházející desky "Retribution", jejíž vydání je plánováno na 15. září. Nejlepší názor na samotné video si uděláte jeho zhlédnutím, což můžete provést právě tady:


Lacuna Coil - videa z Wackenu online!

10. srpna 2009 v 15:45 | Corey(8) |  Music News
Profesionálně natočené vystoupení Lacuna Coil z letošního Wacken Open Air festivalu, na kterém tito italští rockeři a rockerka vystoupili 30. července, můžete sledovat zde! Dva vybrané kousky pak najdete níže. Připomínám, že stále můžete hlasovat v naší anketě o Nejvíc sexy metalistku, v jejímž čele je v tuto chvíli s poměrně komfortním náskokem (až by se chtělo říct o velká prsa) právě krásná Cristina Scabbia, tedy zpěvačka Lacuna Coil. Zmiňovaná videa prohlížejte zde:

"Survive":"I Won't Tell You":


Suffocation - Blood Oath

9. srpna 2009 v 22:28 | Earthworm |  Recenze
Suffocation - jméno, které by mělo být každému metalovému fanouškovi povědomé - se vrací s šestým albem, nesoucím název "Blood Oath", a zároveň třetím albem po jakémsi reunionu kapely. Proč by měl to jméno každý znát? Jen pomyslete, co by asi dělal metal kdyby tihle chlapíci nezačali a neproslavili se s tvrdými, technickými riffy, superrychlými bicími a nechutným vokálem? Kam by se metal ubíral kdyby se tihle hoši nepodíleli na založení brutal death metalu? Fanoušci metalu, kteří si ovšem naserou do plen hned po prvních tónech opravdového death metalu, ať radši nečtou dál.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Behemoth zveřejňují nové video

9. srpna 2009 v 13:41 | Monsterfuck |  Music News
Polská bestie Behemoth konečně vyvrhla svůj nejnovější videoklip k písni "Ov Fire and the Void", první na podporu nové desky "Evangelion". Video ihned po svém zveřejnění vyvolalo řadu negativních ohlasů kvůli svému údajnému závadnému obsahu. Server YouTube, na kterém proběhla premiéra "Ov Fire and the Void", den po uveřejnění klip stáhnul. Necenzurovanou verzi "Ov Fire and the Void" sledujte zde.

Slash je skoro hotov

8. srpna 2009 v 22:16 | Seda |  Music News
Kytarista Velvet Revolver Slash přišel s následující novinkou: "Nahrával jsem svoje sólo album od konce dubna, je to vlastně hotové, za chvíli začneme mixovat. Musím řict, že je to opravdu skvělé."

Slash nahrávál album s producentem Ericem Valentinem v Los Angeles. Dále u sebe měl bubeníka Joshe Freese (A Perfect Circle), baskytaristu Chrise Chaneye (ex-Jane's Addiction). Hostem na tomto zatím nepojmenovaném albu je např. člen Slashovy minulé bandy Guns n' Roses, Steven Adler (bicí) nebo Izzy Stradlin (kytara) a také Flea (basa, Red Hot Chili Peppers).