Srpen 2009

Jak znějí noví Belphegor?

25. srpna 2009 v 13:21 | Monsterfuck |  Music News
Na otázku v nadpisu alespoň částečně odpovídá právě zveřejněný song "Walpurgis Rites", který Belphegor nahráli na svůj MySpace. Píseň pochází z nadcházející placky s názvem "Walpurgis Rites - Hexenwahn", která vyjde 6. října pod křídly gigantu Nuclear Blast a bude k dispozici i jako digipack, jehož součastí bude také dokument o natáčení alba a videoklip k písni "Der Geistertreiber" (fotky z natáčení klipu zde).

"Walpurgis Rites - Hexenwahn" bylo natočeno ve studiu Stage One v Německu s producentem Andy Classenem (Rotting Christ, Asphyx, Legion of the Damned, Graveworm nebo i česká Pandemia). Tracklist a obal prozkoumejte zde:

01. Walpurgis Rites
02. Veneratio Diaboli - I Am Sin
03. Hail the New Flesh
04. Reichswehr in Blood
05. The Crosses Made of Bone
06. Der Geistertreiber
07. Destroyer Hekate
08. Enthralled Toxic Sabbath
09. Hexenwahn - Totenkult

Gunfire 76 - přebal debutu odhalen

24. srpna 2009 v 21:34 | Corey(8) |  Music News
Pokud vám název Gunfire 76 nic neříká, nemáte se zač stydět - rozhodně nejste sami. Po vyslovení jména Wednesday 13 by však někteří už pomalu mohli cítit, odkud vítr vane (případně si zkuste vyvětrat). Právě ex-zpěvák kapely Murderdolls totiž zatoužil po menším vedlejšáku, který by mu dopřál chvilku odpočinku od jeho sólové kariéry a... a tak vytvořil další sólový projekt. Debutový zásek projektu Gunfire 76, nazvaný "Casualties & Tragedies", vyjde podle současných predikcí už 6. října u labelu Wednesday 13 LLC. Obal desky si můžete prohlédnout na konci novinky.

Více informací o celém počinu najdete na oficiálním MySpace webu, kde můžete ochutnat také první vlaštovku z chystaného alba.


Nové songy 3 Inches of Blood a Hatebreed

24. srpna 2009 v 20:28 | Monsterfuck |  Music News
3 Inches of Blood se chystají vydat svoji novinku "Here Waits Thy Doom" v Evropě poslední srpnový den. Na ochutnávku nám připravili skladbu "Battles and Brotherhood". Tato píseň byla vybrána i pro budoucí videoklip kapely. Poslouchejte na jejich MySpace stránce. Obal "Here Waits Thy Doom" je pak vpravo.

Také Hatebreed nám servírují zbrusu nový kousek s názvem "In Ashes They Shall Reap" ze své nadcházející stejnojmenné fošny "Hatebreed", jejíž vydání proběhne 29. září. Poslouchat můžete opět na MySpace.

Caliban - Say Hello to Tragedy

24. srpna 2009 v 20:21 | Seda |  Recenze
Caliban se po dvou letech opět vrací na hudební scénu. Po albu "The Awakening" přichází novinka "Say Hello to Tragedy". S prvním oficiálním albem přišli hoši z Německa v roce 1999, jejich debut nesl název "A Small Boy and a Grey Heaven", které je také někde nazýváno z jedním nejlepších metalcorových alb vůbec. Za zmínku také stojí dvě speciality "The Split Program" z roku 2000 a o pět let později "The Split Program II". Obě desky jsou totiž společnou tvorbou s další německou skupinou Heaven Shall Burn. Půlku alba si právě zahrají Heaven Shall Burn a druhou půlku Caliban. "Say Hello to Tragedy" je pořadově sedmým albem skupiny a vychází netradičně u Century Media, místo bežných Roadrunner Records.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sonic Syndicate představují nového zpěváka

24. srpna 2009 v 16:30 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Sonic Syndicate si vybrali nového frontmana. Čisté vokály bude mít od teď v kapele na starosti jistý Nathan James Biggs z Velké Británie, který dříve působil v kapele The Hollow Earth Theory (ukázku její tvorby, včetně zpěvákova umění, můžete okusit v podobě videoklipu zde).

Sonic Syndicate ze všech demo ukázek, které po vyhlášení konkurzu na nového zpěváka obdrželi, vybrali 20 nejlepších, a ty si pak pozvali k sobě do Švédska. Absolutním vítězem se pak stal právě Nathan Biggs.

"Hledání je u konce a skupina je opět kompletní. Nathan je bezpochyby ta nejlepší 'věc', jaká se Sonic Syndicate přihodila od objevení kytar a naše společná práce je to nejlepší, čeho jsme zatím dosáhli. On je jako dlouho ztracený bratr, kterého jsme nikdy neměli a všechny nás semknul dohromady víc, než jsme kdy byli. Rebelie začíná!" zní oficiální prohlášení kapely.

Samotný Nathan se ke svému nástupu do Sonic Syndicate vyjádřil následovně: "Stalo se něco neuvěřitelného a neočekávaného. Nejen že jsem se dostal do jedné z nejslibnějších kapel současnosti, ale získal jsem i novou rodinu. Chemie mezi kapelou a mnou je přímo elektrizující a pramení z ní dech beroucí výsledky. Dostáváme se všichni na úplně novou úroveň. Všechny vás uzemníme, než stačíte jenom mrknout."

Sonic Syndicate již v aktuální sestavě vzali útokem švédské studio Abyss, kde nahráli dvě nové písně pro připravované EP "Rebellion", které vyjde 6. listopadu jako součást nové edice alba "Love and Other Disasters". První píseň "Burn This City" je podle slov samotné formace trochu komerčnější skladba vhodná pro rádia. Druhý kousek "Rebellion in Nightmare Land" by pak měl být vypalovačkou, která fandy určitě nezklame.

Nathan Biggs je náhradou za Rolanda Johanssona, který se v březnu rozhodl ukončit svoje působení v Sonic Syndicate. Poslední, rozlučková show s kapelou jej čeká 29. srpna na festivalu Geuzenpop v Nizozemsku.


První studio report Keep of Kalessin

24. srpna 2009 v 15:48 | Monsterfuck |  Music News
Keep of Kalessin zveřejňují první studio report, týkající se jejich nadcházející, zatím nepojmenované desky. Kapela se zatím nachází ve stádiu předprodukce, ale již do měsíce by měla nastoupit do blíže neurčeného studia ve Švédsku, kde by mělo začít nahrávání bicích. Zbytek nástrojů, včetně vokálů, bude zaznamenán ve vlastním studiu Keep of Kalessin v domovském Norsku. Mix pak dostane na starost opět sousední Švédsko.

Předběžné vydání tohoto nástupce loňského alba "Kolossus" je plánováno na začátek příštího roku.

Studio report sledujte tady:


ZZ Top + Slash na koncertě

23. srpna 2009 v 20:47 | Monsterfuck |  Music News
Dalo by se říct, že snová sestava pro každého fandu hard rocku se sešla v pátek 21. srpna na koncertě v americkém Hollywoodu v Kalifornii. Legendární vousáči ZZ Top si totiž na svojí tamější show pozvali kytaristy Slashe (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses) a Johna Mayera (známý americký blues-popový kytarista, který má na kontě nejednu cenu Grammy) a společně si zahráli song "La Grange". Záznam sledujte zde:


Rozhovor s frontmanem DevilDriver

23. srpna 2009 v 19:43 | Corey(8) |  Music News
Steven K. ze serveru Swigged.com odchytil zpěváka kalifornských DevilDriver, Deze Fafaru, aby s ním problal problémy minulé, současné i budoucí. Výtah toho nejlepšího z rozhovoru můžete pročítat zde:

Swigged!: "Vaše nová deska debutovala v Top 30 žebříčku Billboard 200, což je od minula mírné zlepšení. Sledujete po vydání alba jeho prodejní čísla nebo se věnujete raději něčemu jinému?"

Fafara: "Teď už se opravdu nestresuju, protože jsem v tomhle byznysu už přes 13 let, takže moc dobře vím, co s prodeji udělalo stahování. Pro mě je však hlavní, že se naše hudba dostává mezi lidi. Naše poslední deska "Pray for Villains" například utekla na internet zhruba měsíc před vydáním a myslím, že jsem byl jediný, kdo byl za to opravdu rád - byl jsem nadšený, že se to konečně dostalo mezi lidi."

Swigged!: "Co si myslíš o tom, že mladí lidé stahují tvou hudbu?"

Fafara: "Hm, je mi to jedno. Dokud jde naše hudba ven... stahování je prostě skutečnost - děje se to pořád. Jediné, čeho se bojím, je to, že to zahubí undergroundové umění. Zahubí to blues, jazz, punk rock a metal. Cokoliv, co není schopné vyrazit na turné, bude zničeno. Nakonec zbydou jen zlatokopové, kteří hrají pouze pro masový trh."

Swigged!: "Život na cestách je samozřejmě něco, co většina lidí nikdy nezažije. Když se na to ale podíváme kolem a kolem, pořád jsi prostý Američan - platíš daně, miluješ svou rodinu atd. Jaké problémy tě, jakožto Američana, nejvíce znepokojují?"

Fafara: "Znepokojuje mne to, co všechny ostatní. Polovina mé rodiny teď nemá práci, ta země se úplně rozpadá. Musíme něco udělat hlavně se zdravotnictvím a školstvím. Žiju v Kalifornii a první věc, jež Arnold Schwarzenegger udělal, bylo to, že snížil rozpočet pro školství, který měl spíš zdvojnásobit. Před vládou Bushe jsme byli zářícím světlem, zatím nevím, jestli s tím prezident Obama něco udělá. Uvidíme. Hned po svém zvolení si v době sílící ekonomické krize Obama uspořádal párty za 20 milionů dolarů. Volil jsem ho, takže pevně věřím, že se věci v téhle zemi začnou měnit k lepšímu."

Swigged!: "A nyní něco k Coal Chamber, někde jsem četl, že jsi kapelu opustil kvůli neshodám o hudebním vývoji kapely. Jak se snažíš něčemu podobnému vyvarovat u DevilDriver?"

Fafara: "Jo, tehdy jsem řekl, že šlo o neshody ohledně hudebního vývoje kapely. Bylo to však zavádějící prohlášení, protože jsem tehdy nebyl v pozici, abych mohl říct, o co šlo ve skutečnosti. Šlo o to, že tam byly sice neshody ohledně hudby, ale zároveň jsme se navzájem odcizili, protože si ostatní našli nového přítele - pervitin. Zjistili, že být zdrogovaný je pro ně mnohem důležitější než tvořit hudbu a bavit se s ostatními. I když jsme byli na vrcholu, odešel jsem. Je pět věcí, které dokáží posrat celou kapelu, proto se této pětici s DevilDriver vyhýbáme. Konkrétně jde o drogy, alkohol, peníze, ego a ženy typu Yoko Ono."

Marduk - Rom 5:12

22. srpna 2009 v 0:03 | Monsterfuck |  Recenze
"Rom 5:12" je druhé album Marduk se stále ještě novým vokalistou Mortuusem. Zatímco předchozí řadovka "Plague Angel" byla zkouška ohněm jak pro právě příchozího pěvce, tak i pro zbytek kapely, na "Rom 5:12" se nemusela kapela už nijak omezovat. Nová krev vlila Marduk do žil spoustu sil, všechny trumfy hrály jen pro ně a Švédové příležitost využili a onoho roku 2007, kdy "Rom 5:12" vyšlo, zatřásli samotným peklem.

Od první vteřiny "The Levelling Dust" vás Marduk uvrhnou do bahna a hnusu. Rychlé a nenávistné, nelidské. Taková je i následující "Cold Mouth Prayer". Mortuus hned od začátku exceluje a jeho chorobný vokál proniká až do morku kostí. To snad ani není člověk, to je ďábel, jenž má v hrdle čiré zlo. A svým hlasem cituje samotnou Smrt.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Vybírejte nejlepší hudební blog!

21. srpna 2009 v 21:58 | Corey(8) |  Blog News
Našeho blogu si po několika letech žadonění, vyhrožování a posílání obálek s vánočními kapříky konečně někdo všiml a zařadil jej do poměrně zajímavého hlasování o nejzajímavější hudební blog(.cz) na internetu. Co je ještě lepší, Sicmaggot blog si v této anketě vede bez jakéhokoliv proma, které přichází až nyní, velmi dobře a zatím okupuje solidní třetí příčku. Pokud tedy máte naše nařachané hudební zpravodajství rádi, můžete nás podpořit zde! A nebo klidně hlasujte pro konkurenci, nejsem přece žádný despota... jaktože tu sakra ještě není ta recenze, Monsterfucku? - týden pravidelného článkování navíc!

P.S.: Jedná se samozřejmě jenom o vtip, vztahy v naší redakci jsou maximálně přátelské a kolegiální. Nováčkům v našem týmu například házíme suché zbytky chleba, aby jim u toho leštění bot nevyhládlo.

Obal nové placky Three Days Grace zveřejněn

21. srpna 2009 v 21:25 | Corey(8) |  Music News
V naší kotlině ne tolik profláknutá rocková čtyřka Three Days Grace zveřejnila prostřednictvím serveru Smnnews.com obal své řadové trojky, nazvané "Life Starts Now". Vcelku povedený cover můžete prohlížet níže. Album zaútočí na prodejny už 22. září a jeho vydání bude předcházet zveřejnění pilotního singlu "Break". Kapela na desce pracovala s producentem Howardem Bensonem už od března letošního roku a výsledkem je, dle slov zpěváka Adama Gontiera, jak jinak než "zatím nejlepší deska Three Days Grace". "Life Starts Now" je následovníkem úspěšného CD "One-X", mezi jehož nejsvětlejší momenty patří skladby jako "Pain" (určitě jste už někdy slyšeli a ani o tom nevíte), "Animal I Have Become" nebo "Never Too Late".


Ozzy už má nového kytaristu

21. srpna 2009 v 19:34 | Seda |  Music News
Jestli čtete náš blog pravidelně, mohli jste již dříve zjistit (zde), že Ozzy už ve svých službách Zakka Wylda nechce, kvůli upadnutí zvuku do stereotypu. Mnoho lidí Ozzymu doporučovalo Johna 5 (ex-Marilyn Manson), Ozzy se však rozhodl jinak. Vybral si kytaristu řeckých Firewind, Guse G. Ten by si již zítra měl odehrát svůj debut, Osbournovci totiž zítra vystupují na akci se jménem Blizzcon. Jak Gus G. hraje, se můžete podívat níže, kde máte na začátku jeho sólo vystoupení a poté píseň "Fire and the Fury".


Trivium - kvalitní záběry z Rockstar Festu online

21. srpna 2009 v 17:15 | Corey(8) |  Music News
Altitude TV zveřejnila kvalitní video z vystoupení floridských panterů (podobnost s jistým hokejovým klubem čistě náhodná) Trivium na letošním Rockstar Energy Drink Mayhem Festivalu. Video písni "Down from the Sky" můžete sledovat níže.

V nedávném rozhovoru pro The Daily Rock řekl zpěvák a kytarista Trivium, Matt Heafy, o přípravách nové desky následující: "Jo, něco už máme - jako kapela zatím nic, ale každý z nás má ve svém šuplíku takových deset, možná i dvacet songů."

Trivium a oděvní gigant Hot Topic oznámili rozjezd Into the Mouth of Hell We Tour, což bude první velká koncertní šňůra Trivium po Spojených státech od roku 2006, kdy koncertovali na podporu desky "The Crusade". O řádnou teplotu v sále by se měly postarat kapely Whitechapel, Darkest Hour a Dirge Within. Turné bude odpáleno v září.

[pozn. 2012 - původní video již bylo smazáno a zpětně nebylo možné jej dohledat]

Zpráva z turné Atheist

21. srpna 2009 v 12:11 | Monsterfuck |  Music News
Zpěvák Kelly Shaefer ze znovuobnovené legendy technického metalu Atheist se hlásí se zprávou z právě probíhajícího turné. A co je důležité pro nás, velká část této zprávy se týká České republiky, respektive festivalu Brutal Assault, kde Atheist vystoupili v pátek 7. srpna.

Na začátku hovoří o tom, jak těsně před odjezdem na Brutal Assault dostal angínu a jak mu doktor zakázal kouřit a chlastat (k překvapení všech ho to moc nepotěšilo). Část týkající se samotného festivalu můžete číst zde:

"Děkujeme všem lidem, kteří se z celého světa sjeli na Brutal Assault. Byla to opravdu povedená akce. Jen škoda mírného zmatku okolo našeho hracího času - místo abychom hráli o 20 minut víc, jsme omylem náš set o 20 minut zkrátili. Omlouváme všem fandům, kteří čekali delší set, my sami jsme čekali, že dostaneme možnost hrát déle. Příští rok se ale vrátíme a vynahradíme vám to.

Během festivalu se stala velká spousta věcí, potkali jsme mnoho přátel a známých, třeba kluky z The Faceless nebo ze Suffocation. Zřejmě nejdůležitější ale bylo moje setkání s Patrickem Mamelim z Pestilence.

Jak spousta z vás určitě ví, už asi tak od 1991 jsme se neměli moc v lásce. Bylo mezi námi hodně sporů a byli jsme na sebe docela nasraní. V backstage Brutal Assaultu jsme si to ale mezi sebou vyříkali, pak mluvil taky se Stevem Flynnem [bubeník Atheist - pozn. autora] asi 45 minut. Teď už je všechno v pořádku, pokecali jsme si jako staří kámoši. Mezi námi a Pestilence je teď všechno v pohodě. Zavzpomínali jsme si na staré časy a bavili jsme se i o možnosti společného turné našich dvou kapel..."

Celou zprávu (v angličtině) si můžete přečíst na MySpace stránce Atheist. Níže pak sledujte záznam jednoho songu z koncertu kapely na Brutal Assaultu:


Noví Mudvayne se ponesou na retro vlně

20. srpna 2009 v 18:51 | Corey(8) |  Music News
MuDvAyNe
Zpěvák amerických nu-metalistů Mudvayne, Chad Gray, potvrdil serveru Noisecreep.com, že nová deska jeho kvartetu je "kompletně hotová". Chad pokračuje: "Zatím pro to nemáme žádný název a nemáme ani tušení, kdy s tím půjdeme na trh... netušíme, co s tím teď budeme dělat. Až to vyjde, tak to vyjde. Prostě jsme to nahráli, protože jsme chtěli. Loni v létě jsme měli poměrně dost času a nic velkého se kolem nás nedělo, takže jsme šli prostě do studia a nahráli to."

Nové album Mudvayne nevyjde, na rozdíl od jeho dvou předchůdců, pod produkční taktovkou Davea Fortmana. Produkce se tentokrát ujal Fortmanův blízký kolega a přítel (nebrat doslova), Jeremy Parker. Na závěr ještě několik slov z úst Chada Graye: "Bude to trochu více retro. Desku od desky jsme se vlastně přirozeně vyvíjeli, tentokrát jsme udělali menší krok zpět. Vzali jsme ty chytré textaře, kterými jsme se postupem času stali, a smíchali to s těmi ne tolik chytrými textařemi, kterými jsme byli."

Čtvrtého studiového alba Mudvayne, nazvaného "The New Game", se za oceánem prodalo přes 215 000 kusů, což samo o sobě není vůbec špatné, nicméně v porovnání se zbytkem diskografie smečky z Peorie jde o citelný propad.

Bližší info o novince Hatebreed

20. srpna 2009 v 18:46 | Monsterfuck |  Music News
Hvězda druhé vlny hardcoru Hatebreed chystá po albu předělávek "For the Lions" konečně novou klasickou studiovku. Nástupce tři roky starého záseku "Supremacy" ponese stejný název jako samotná kapela - "Hatebreed". Vydavatel (a tudíž ani datum vydání) desky v Evropě není zatím znám, ale v Americe bude na pultě obchodů už 29. září s nálepkou E1 Music (dříve fungovali pod názvem KOCH Records). K dispozici budou čtyři různé verze - klasické CD, vinyl, download a speciální edice s bonusovým DVD o délce 65 minut (jeho přesný obsah zatím nebyl upřesněn).

Zpěvák Jamey Jasta se o "Hatebreed" vyjádřil následovně: "Tohle je už naše pátá studiovka a je to vážně monstrum. Prožili jsme si teď docela těžké období a v muzice je to znát. Neměli jsme žádný důvod měnit zaběhlý recept, který mají fandové rádi. Přidali jsme ale pár nových brutálních ingrediencí a na výsledek jsme patřičně pyšní. Bude to drsný!

Album je pro mě spojením naší obliby metalu a našich kořenů v hardcoru. Je tam stále kus pořádného HCčka z Východního pobřeží, což mají lidi rádi, ale v každém songu je také dost metalových vlivů. Je to dost rychlé, dokonce jsme v některých písničkách i vynechali zasekávačky, ale pořád tam je dost pomalejších a chytlavých pasáží. Je to brutální mix pořadných hymen s tahem na bránu pro headbangery, rychlého thrashování a breakdownu za breakdownem. Každý si tam najde to svoje."

Finální tracklist "Hatebreed" vypadá následovně:

01. Become the Fuse
02. Not My Master
03. Between Hell and a Heartbeat
04. In Ashes They Shall Reap
05. Hands of a Dying Man
06. Everyone Bleeds Now
07. No Halos for the Heartless
08. Through the Thorns
09. Every Lasting Scar
10. As Damaged as Me
11. Words Became Untruth
12. Undiminished
13. Merciless Tide
14. Pollution of the Soul
15. Escape (New Diehard Edit)

UPDATE: V Evropě se o vydání postará Roadrunner Records. Datum by mělo být stejné jako v Americe - 29. září.

Seznamy songů k novým albům Slayer a Rammstein

20. srpna 2009 v 17:13 | Monsterfuck |  Music News
>>> Tracklist nadcházejícího alba "World Painted Blood" thrashové legendy Slayer je kompletní. Album by mělo být k dispozici někdy během října. Někteří zástupci médií už dostali možnost si novinku kapely poslechnout a jejich recenzi na každou písničku si můžete přečíst zde (v angličtině). Finální seznam songů tedy vypadá následovně:

01. World Painted Blood
02. Unit 731
03. Snuff
04. Beauty Through Order
05. Hate Worldwide
06. Public Display of Dismemberment
07. Human Strain
08. Americon
09. Psychopathy Red
10. Playing with Dolls
11. Not of This God

>>> Oproti Slayer se věci okolo příštího alba německé megastar teprve začínají hýbat. Rammstein se rozhodli nahrávat ničím nerušeni a výsledek i v jejich případě už ochutnala média. Report písničku po písničce čtěte tady (opět v angličtině). Tracklist vypadá takto:

01. Rammlied
02. Ich tu dir weh
03. Waidmann's Heil
04. Haifisch
05. B********
06. Fruehling in Paris
07. Weiner Blut
08. Pussy
09. Liebe ist für alle da
10. Mehr
11. Roter Sand

Další novinky z tábora Dark Funeral

20. srpna 2009 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Kytarista Lord Ahriman z Dark Funeral se opět ozývá s dalším zprávou o studiovém pobytu těchto švédských pekelníků.

"Zatímco E.M. Caligula stále pracoval ve studiu na vymýšlení a nahrávání svých vokálů, zbytek kapely měl zasloužené volno, kde jsme strávili doma s rodinou a přátely. Už zítra (pátek 21. srpna) se ale všichni zase sejdeme v Abyss Studio a začneme natáčet videoklip pro některou z našich nových skladeb. V okolí studia jsme našli několik pěkně morbidních a tím pádem vyhovujících míst. Natáčet budeme od pátku do neděle. Až budeme hotoví, začneme s finálním mixem našeho stále ještě nepojmenovaného díla. Během víkendu nás také navštíví známý tatér Carlos Aguilar z Black Shadows Tattoo. Více informací o desce, včetně jejího názvu, zveřejníme již brzy."

Kabát - Země plná trpaslíků

20. srpna 2009 v 0:26 | Monsterfuck |  Recenze
Zeme plna trapsliku
Zřejmě se vám bude zdát, že recenze Kabát na Sicmaggot je těžký úlet, ale občas si dokonce i někdo jako já potřebuje střihnout nějakou oddechovku. A pokud by někomu přišlo, že se sem Kabáti nehodí, tak si uvědomte, že nezáleží na tom, kolik prodali desek nebo jak často je hrají v rádiu, pořád je to bigbeat. A navíc jsem na Kabátu před nějakými 12 nebo 13 roky začínal... takže... hm, asi nostalgie, hehe... A proč jsem si vybral zrovna "Země plná trpaslíků"? Ani nevím. Proč prostě ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Aktivity Gorgoroth, neaktivity God Seed

19. srpna 2009 v 23:04 | Monsterfuck |  Music News
Norští satanáši Gorgoroth plánují vydat svojí novinku "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt" 21. října v Evropě. Dnes se svého zveřejnění dočkal obal (viz vpravo). Album bylo nahráno ve studiu Monolith, které patří novému bubeníkovi kapely, jímž je Tomas Asklund.

Po urovnání soudního sporu se svými bývalými spoluhráči přijal kytarista a poslední zakládající člen Gorgoroth, Infernus, do skupiny kromě již zmiňovaného bubeníka také Franka Watkinse (Obituary) na baskytaru a dva dávné kumpány z raného období skupiny - zpěváka Pesta (podílel se na deskách "Antichrist" a "Under the Sign of Hell") a druhého kytaristu Tormentora (alba "Destroyer, or About How to Philosophize with the Hammer" a "Incipit Satan").

Tracklist "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt":
01. Aneuthanasia
02. Prayer
03. Rebirth
04. Building a Man
05. New Breed
06. Cleansing Fire
07. Human Sacrifice
08. Satan-Prometheus
09. Introibo ad Alatare Satanas

Zato pohrobci Gorgoroth, kapela God Seed, v níž působí Gaahl a King ov Hell, se kterými právě probíhal zmiňovaný Infernusův soudní spor, už tak nastartovaní nejsou. Přestože i oni původně plánovali novou desku, není teď vůbec jasné, zda se jí někdy dočkáme. Objevily se zvěsti o rozpadu skupiny, pravda je ale jinde. Zpěvák Gaahl se totiž "jen" rozhodl úplně si odpočinout od metalu a hudby celkově, což znamená pozastavení činnosti na dobu neurčitou. Jeho kolega King ale dodává, že až nadejde ten správný čas, God Seed budou opět oživeni.

Basistka Chthonic hovoří o posledním klipu kapely

19. srpna 2009 v 22:15 | Monsterfuck |  Music News
Doris Yeh, basistka taiwanské kapely Chthonic, se rozpovídala o nejnovějším videoklipu své skupiny k písni "Forty-Nine Theurgy Chains", která pochází z nedávno vydaného alba "Mirror of Retribution".

"Videem jsme chtěli zachytit základní princip orientálního Pekla. Jsou v něm stovky úrovní a každá z nich má svůj vlastní význam. Setkání se Zrcadlem Odplaty [= 'Mirror of Retribution' - pozn. redakce] je první věc v Pekle pro každého, kdo se tam dostane. Uvidíte tam všechny špatné skutky, kterých jste se dopustili za svého života. Každá duše se musí do Zrcadla podívat, aby ji Král duchů mohl poslat do té úrovně Pekla, která jí náleží.

Nechtěli jsme se ale věnovat pouze popisu Pekla, a tak jsme hledali spojení mezi Peklem a taiwanskou historií, a tím je tzv. 'Masakr 228'. Pro náš příběh jsme stvořili postavu Tsing-Guana, který je chrámovým médiem. Masakr způsobený Čínskou armádou se stal roku 1947. Naše postava se pokusí využít svých schopností k proniknutí do Pekla, aby zde mohla ukrást Knihu Života a Smrti, pomocí které by zničila Čínskou armádu.

Píseň 'Forty-Nine Theurgy Chains' jsme si pro klip vybrali, protože nejlépe dokázala vystihnout vnitřní boj Tsing-Guana, když musel zabít sám sebe, neboť to byl jeho osud, kterému nemohl uniknout. Stejně jako svému osudu nemohli uniknout ani Taiwanci v roce 1947.

Jako místo natáčení jsme si vybrali známou část Taiwanského moře. Pobřeží v této oblasti je zároveň písčité i skalnaté. Klip jsme natáčeli celý den od 8 hodin ráno až do 9 do večera. Vítr byl velmi silný, díky čemuž vypadá výsledek opravdu efektně. Na druhou stranu nám ale vítr odnesl i naše stany. Po 12 hodinách na ostrém slunci a v silném větru jsme byli všichni spálení a pokrytí pohmožděninami.

Za soumraku jsme začali s natáčením scény pod lucernami. Vše bylo vymyšleno tak, aby celá kapela hrála pod hořícími svítilnami, což bylo trochu nebezpečné, ale také zajímavé. Když lucerny začaly hořet a padat jedna za druhou dolů, nikdo z nás si toho nevšimnul a pokračovali jsme dál v hraní, dokud se jedna z luceren nerozprskla na klávesy. Potom nás režisér radši odvolal."


Nový song Kiss uvolněn k poslechu

19. srpna 2009 v 18:34 | Monsterfuck |  Music News
První nová písnička Kiss po 11 letech je teď k poslechu na oficiálních stránkách skupiny. Skladba "Modern Day Delilah" je úvodní peckou z netrpělivě očekávané novinky s názvem "Sonic Boom" (obal níže). Podle slov členů kapely máme očekávat klasické album Kiss. Jestli tomu tak opravdu je, se už můžete přesvědčit sami zde.


Sonic Syndicate představí toto pondělí nového vokalistu

19. srpna 2009 v 18:26 | Monsterfuck |  Music News
V pondělí 24. srpna oznámí Sonic Syndicate jméno svého nového zpěváka. Stane se tak v rozhovoru pro švédskou rádiovou stanici Bandit Rock.

Sonic Syndicate museli začít shánět nového člena potom, co Roland Johansson, jeden ze zpěváků kapely, v březnu tohoto roku oznámil, že opouští jejich řady. Roland měl ve skupině na starost čisté vokály. Ještě před odchodem ale slíbil, že se Sonic Syndicate dohraje všechny domluvené koncerty včetně toho, který proběhl 3. července na českém Basinfirefestu. Závěrečná show s Rolandem čeká kapelu 29. srpna na Geuzenpop Festivalu v Holandsku.

Marduk a jejich kraťoučký trailer

19. srpna 2009 v 15:13 | Monsterfuck |  Music News
Marduk zveřejnili kraťoučký studiový report z nahrávání své novinky "Wormwood", jejíž vydání je plánováno na 24. září v Evropě (v Americe bude k dostání až od 13. října). Necelou minutu dlouhé video, které obsahuje i ukázku jedné z nových písní, sledujte níže.

"Wormwood" bylo nahráno v domovském městě kapely, Norrköpingu. Produkci a mix si vzal na starost opět baskytarista Magnus Devo Andersson. Po vydání desky se Marduk vypraví na turné Funeral Nation 2009/2010, do České republiky se ale během něj nepodívají.

Na obal se můžete podívat zde.

Tracklist "Wormwood":
01. Nowhere, No-One, Nothing
02. Funeral Dawn
03. This Fleshly Void
04. Unclosing the Curse
05. Into Utter Madness
06. Phosphorous Redeemer
07. To Redirect Perdition
08. Whorecrown
09. Chorus of Cracking Necks
10. As a Garment


Koncerty na září

19. srpna 2009 v 15:02 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Municipal Waste (USA) + support
6. 9. - Plzeň, Pod Lampou (19:00)
Cena: 270 (předprodej), 300 (na místě)
Více informací a vstupenky: Obscure Promotion a Shindy

Hell on Earth
Hell on Earth Tour 2009
6. 9. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Vystoupí: Earth Crisis (USA), Sworn Enemy (USA), Neaera (GER), Waking the Cadaver (USA), War of Ages (USA), War from a Harlots Mouth (GER)
Cena: 420/450
Více informací a vstupenky: Obscure Promotion a Shindy

Edenbridge (AUT), Serenity (AUT), Misty Ways (CZ)
17. 9. - Brno, Favál
Cena: 350
Více informací a vstupenky: Nemesis Productions

Malevolent Creation (USA), Vomitory (SWE) + support
24. 9. - Praha, Exit Chmelnice (19:00)
Cena: 350/380
Více informací a vstupenky: Obscure Promotion a Shindy

Paganfest 2009
27. 9. - Zlín, Masters of Rock Café (18:00)
Vystoupí: Korpiklaani (FIN), Unleashed (SWE), Die Apokalyptischen Reiter (GER), Alestorm (UK), Ex Deo (CAN), Swashbuckle (USA)
Cena: 590, 790 (VIP)
Více informací a vstupenky: Pragokoncert a Masters of Rock

Paganfest 09