Srpen 2009

Insomnium mají nový klip

31. srpna 2009 v 22:55 | Monsterfuck |  Music News
Finská melodic death metalová parta Insomnium natočila nový klip k písni "Down with the Sun" (zhlédněte níže). Video má propagovat jejich nové album "Across the Dark", které vyjde 26. září po celé Evropě. Kromě právě zveřejněného videoklipu je k dispozici ještě další ukázka v podobě písně "Where the Last Wave Broke" na MySpace stránce kapely.


Dark Funeral odhalili název své novinky

31. srpna 2009 v 22:47 | Monsterfuck |  Music News
Švédové Dark Funeral už prozradili název své příští desky. Jejich pátý studiový zásek se bude jmenovat "Angelus Exuro pro Eternus" a vyjít by měl už 18. listopadu (neboli asi o čtyři měsíce dřív, než se původně plánovalo). V současné době se kompletně natočení materiál mixuje. Kytarista Lord Ahriman slibuje trochu "syrovější" vyznění, než u minulého alba "Attera Totus Sanctus".

Dark Funeral už také natočili nový videoklip, a to pro píseň "My Funeral". K jeho zveřejnění by mělo dojít během dvou až tří týdnů, mezitím si můžete alespoň prohlédnout fotky z natáčení.

Nová sestava Gorgoroth poprvé koncertně

31. srpna 2009 v 11:09 | Monsterfuck |  Music News
Současná sestava Gorgoroth (Infernus - kytara, Pest - zpěv, Tormentor - kytara, Frank Watkins - basa, Tomas Asklund - bicí) odehrála svůj vůbec první koncert. Premiéra proběhla na norském festivalu Hole in the Sky. Setlist byl následující:

01. Bergtrollets hevn
02. Aneuthanasia
03. Katharinas bortgang
04. Revelation of Doom
05. The Rite of Infernal Invocation
06. Unchain My Heart!!!
07. Forces of Satan Storms
08. Ødeleggelse og undergang
09. Blood Stains the Circle
10. Destroyer
11. Incipit Satan
12. Profetens
åpenbaring
13. Possessed (by Satan)
14. Måneskyggens slave

Při pohledu na setlist je jasné, že Gorgoroth celkem očekávaně téměř ignorovali (až na tři výjimky) alba, kdy v sestavě působili Gaahl a King ov Hell, a věnovali se především starší tvorbě, zvláště pak desce "Under the Sign of Hell", na které tenkrát řádil Pest za mikrofonem (celkem pět songů). Návštěvníci koncertu se také dočkali ukázky z nadcházející fošny "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt", která vyjde 21. října, a sice písně "Aneuthanasia".

Záznam songu "Bergtrollets hevn" sledujte tady:


Dimmu Borgir opouštějí dva členové

31. srpna 2009 v 0:51 | Monsterfuck |  Music News
Překvapivá zpráva se objevila na MySpace profilu Øyvinda Mustaparta, známějšího spíše pod jménem Mustis. Ta říká, že Mustis společně s baskytaristou ICS Vortexem opouštějí Dimmu Borgir. Po "letech neshod" prý oba byli nuceni z kapely odejít. Žádné další informace nejsou známé. Zbytek skupiny se k tomu zatím ještě nijak nevyjádřil, ale vypadá to, že asi budou potřebovat nového klávesistu a basáka.

UPDATE: Dimmu Borgir již potvrdili, že Mustis (klávesy) a ICS Vortex (baskytara, čistý zpěv), opouštějí skupinu. Dodávají ale, že "kreativní síla kapely zůstává nedotčena" a že začali se skládáním nového materiálu.

Samotný Mustis říká, že jej Dimmu Borgir vyhodili pouhou SMSkou. ICS Vortex se k tomu zatím nijak nevyjádřil.

Srpen a novinková smršť na blogu!

30. srpna 2009 v 21:24 | Corey(8) |  Blog News
Od sexy metalistek přes recenze nejočekávanějších desek léta až po kvanta hudebních aktualit a zajímavostí z hudebního světa, aneb přesně tak, jak to máte rádi. V srpnu navíc v míře více než vrchovaté - překonali jsme totiž fousatý rekord v počtu článků za jeden měsíc, který po dlouhá léta činil 58 článků. Nyní se novinkový účet zastavil na číslovce 84 (a to máme ještě celý zbytek dneška a zítřek), což je, na to, kolik lidí se na tomto blogu AKTIVNĚ podílí, celkem solidní cifra. Někteří psali jako s hranostajem v trenýrkách (Monsterfuck s ním údajně i spí), někteří hranostaje občas vytáhli, někteří místo rozvíjení svého literárního talentu utápěli svůj život v hektolitrech vodky, benzínu, rumu a jiných alkoholických nápojů... no a to je vše. Přichází září, tedy období, kdy většina z nás usedne zpět do školních lavic (kecy o harantech ze základky si vetkněte za klobouk), což znamená, že s blogem bude celkem svízel, ale snad se těmito temnými časy nějak protlučeme. Abych ale nekončil tak pesimisticky, rád bych poděkoval všem tvrdě pracujícím kolegům, ať se jim i nadále práší od klávesnice a splodí ještě mnoho povedených článků. Tak tedy do toho! :)

P.S.: Do ruky se mi dostala zajímavá petice, více informací o celé podpisové akci najdete zde! Hlasovat můžete také v anketě o nejlepší hudební blog(.cz) na českém internetu, kde najdete i Sicmaggot. V levém panelu pak nově najdete malou anketku, která nabízí zajímavou úvahu na téma "Jak internet zneškodnil prodej hudebních nosičů". Tak a to by bylo zatím asi vše, užijte si poslední hodiny prázdnin! :)

Trailer Skindred k videu

30. srpna 2009 v 12:00 | Seda |  Music News
Poměrně zajimává hudební formace Skindred vstoupí 22. září se svým EP "Shark Bites and Dog Fights", které vyjde pod Bieler Bros. Records, opět na trhy s hudbou. Celé EP bude o osmi písních. Tato skupina je známá hlavně díky svému neobvyklému stylu, správné označení bude asi reggae-metalisti, což je mix měkčího metalu s prvky reggae. Na MySpace skupiny se nedávno objevila nová píseň "Stand for Something", teď se kapela opět ukazuje s novým trailerem na videoklip. Skindred mají na svědomí také cover klasické hitovky "Electric Avenue" od Eddieho Granta, který taktéž můžete poslouchat na MySpace skupiny; pokud vám tato píseň něco říká, tak jste ji mohli slyšet hlavně v novém filmu "Pineapple Express", kde hraje hlavní roli Seth Rogen. "Electric Avenue" dostalo modernější a tvrdší formu, kterou si zaslouží. Skindred mají momentálně naplánované turné přes celou Anglii. Celá objíždka bude končit 20. září, tedy těsně před vydaním alba.

Celý 28 vteřinový trailer na video a obálku k brzo vydané nahrávce můžete sledovat níže.Cradle of Filth - Midian

30. srpna 2009 v 0:23 | Monsterfuck |  Recenze
Takovou tu "zlatou" éru Cradle of Filth podle mě odstartovalo album "Dusk... and Her Embrace" a zakončuje jej (upozorňuji, že jsem si to takhle rozdělil já sám) právě recenzované "Midian". Na své dva předchůdce (kromě zmiňovaného "Dusk... and Her Embrace" ještě "Cruelty and the Beast") sice "Midian" nemá, ale pořád je to vydatná porce starých dobrých Cradle of Filth, která stojí za poslech.

Desku otevírá intro "At the Gates of Midian" a jestli jsem měl někdy na téhle kapele něco rád, byla to právě intra. Cradle of Filth tyhle předehry a mezihry vždycky uměli a otvírák k "Midian" není výjimkou. Pěkně napěchované atmosférou dostatečně navnadí na první pecku "Cthulhu Dawn", ve kterou nakonec plynule přechází. Jak už jsem řekl v úvodu, v téhle době to Danimu a jeho kumpánům šlapalo na výbornou. Rychlé tempo a spád, žádná jednotvárnost, takže se člověk nenudí. Všemu vévodí bohatě využívané klávesy a do popředí vytažený zpěv samotného principála Daniho Filtha, který ještě v době "Midian" neměl zdemolované hlasivky nekonečnými turné, takže do toho jde naplno (jen tak na okraj, nedávno jsem se díval na rok po "Midian" vydané DVD "Heavy Left-Handed and Candid" a Dani to tam chvílemi žene do takového ječáku, že to mikrofon prostě nezvládá, takovou měl tenkrát formu).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Zpěvačka Nightwish o své sólové dráze

29. srpna 2009 v 17:50 | Corey(8) |  Music News
Zpěvačka finských Nightwish, Anette Olzon, se v jednom z nedávných rozhovorů rozpovídala o svém rozhodnutí pracovat se švědským producentem a skladatelem Andersem Baggem na materiálu pro svou debutovou sólovou nahrávku, která by měla být nahrána někdy začátkem příštího roku, tedy v době, kdy si její kmenová kapela bude užívat zaslouženého odpočinku. Podle Anette je zatím bezejmenné album "samozřejmě teprve v počáteční fázi příprav, ale chci se na písních podílet společně s Andersem a chci s tím začít co nejdřív. Anders na tom pracuje u sebe a já tady, pak dáme hlavy dohromady a uvidíme, co z toho vzejde. Bude to určitě rockové. Žádný metal, spíš rock."

K případnému ovlivnění jejího statusu v Nightwish řekla švédská rodačka následující: "Všichni víte, že tu kapelu miluji, navíc to není žádná sólová kariéra, jenom album. Nemůžu jen tak sedět a nic nedělat další rok a půl nebo dva [zatímco se Nightwish budou připravovat na vydání další studiovky - pozn. redakce]. Nechci působit v žádné jiné kapele, protože mám Nightwish. Sólová deska je proto perfektní. Mohu se sama rozhodnout, kdy a kde budu vystupovat - vše samozřejmě s přihlédnutím k tomu, kdy Nightwish přijdou s něčím novým. My to nevíme. Vše je v rukou Tuomase [Holopainena, klávesák Nightwish], to on je mozek. My ostatní jsme pouhé nástroje."

Anette je jednou z vyvolených dívek, které se nám podařilo přemluvit k účasti v naší anketě o nejsexy metalistku současnosti. Hlasovat můžete zde!

Vader - Necropolis

29. srpna 2009 v 13:56 | Earthworm |  Recenze
Polští Vader, jedna z nejstarších a nejznámějších death metalových skupin, už mají za sebou pěknou řádku alb a nyní přidávají ještě jedno. Monstrum zvané "Necropolis" stvořili Peter, jeden ze zakladatelů, který se na tomto albu postaral tradičně o kytaru a zpěv a nyní i o basovku, bicí si vzal na paškál jeho spoluhráč Paul, který, jak se zdá, nevydrží u jednoho projektu (nahrál šest alb s šesti různými kapelami).

Vader vždy výborně kombinovali thrash metal s death metalem a uvědomovali si, že death se vyvinul hlavně z thrashe, a jeho vlivy jsou dobře cítit i na "Necropolis". Jejich tvorba vždycky sloužila hlavně jako výplach mozku, nakopání prdelí a podobně, a na tom se nic nemění, jsou to prostě Vader. S ničím se neserou, narvou do vás pořádnou dávku oldschoolového deathu tak, aby ty dva kulervoucí riffy nezačaly nudit, a ukončí skladbu ve správný čas. To znamená, že každá má tak +/- tři minuty a celé album má kolem čtyřiceti minut.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Leaves' Eyes - Njord

28. srpna 2009 v 20:52 | Monsterfuck |  Recenze
Kýč. Toto slovo mě napadá vždycky, když poslouchám nové album Leaves' Eyes - také to bude asi nejfrekventovanější výraz recenze. Nechápejte mě špatně, není to ani tak nějaké negativum, spíš to tady zmiňuji, abyste si dokázali představit, jak "Njord" zní. Ale nebývalo tomu tak vždycky, právě naopak. Pět let starý debut "Lovelorn" byl svěží, symfonický metálek, nic objevného nebo výjimečného, ale příjemně se poslouchající album na dobrou náladu. Do kýče začali padat paradoxně až s příchodem druhého vokálu Alexandera Krulla (Atrocity) a druhou deskou "Vinland Saga". Chvílemi až mírně trapné hraní si na vikingy (já si teda vikinga nepředstavuju jako blondýnku v korzetu, i když je to hodně luxusní blondýnka:)) a věčné opěvování severu (už zase nebo ještě pořád? dneska to dělá každá druhá kapela), přestože pocházejí z Německa (no dobře, zpěvačka je Norka, ale co ten zbytek?). I když se asi zdá, že Leaves' Eyes hodně kritizuju, zas tak žhavé to nebude. Nic z výše řečeného, ani chvílemi přehnaná kýčovitost, nic nemění na tom, že se stále jedná o kýč na vysoké úrovni, který nikoho neurazí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rob Zombie chystá další film

28. srpna 2009 v 16:01 | Monsterfuck |  Music News
Rob Zombie prozradil, že už střádá plány na další celovečerák. Bude se jednat o remake snímku "The Blob" z roku 1958. Děj je jednoduchý: na zem spadne meteorit, ze kterého vyleze velký červený sliz, který začne požírat všechno, co se hýbe. Rob se ale nechal slyšet, že z filmu onen sliz vyškrtne (co tam ale teda potom zbyde už neřekl), protože "to mohlo být strašidelné v 50. letech, dneska by se lidi smáli". Zombie se ujme produkce, napíše scénař a samozřejmě zasedne i na režisérskou sesli. Jen dodejme, že se bude jednat už o druhou předělávku "The Blob", ta první vznikla v roce 1988 a k sehnání je i u nás pod velmi originálním názvem "Sliz".

"The Blob" bude pátý celovečerní film Roba Zombieho. Na kontě má už bijáky "Dům 1000 mrtvol", jeho pokračování "Vyvrženci pekla" a poté dva díly "Halloween". Kdy chce ale stihnout koncertní turné (jestli vůbec nějaké bude) ke svojí příští desce, která vychází začátkem listopadu, není vůbec jasné, protože předprodukce "The Blob" začíná už na jaře příštího roku.

Sonata Arctica a jejich klip

28. srpna 2009 v 8:50 | Monsterfuck |  Music News
Sonata Arctica natočila nový videoklip pro píseň "Flag in the Ground" (zkoukněte dole). Video má propagovat jejich nadcházející desku "The Days of Grays" , která vychází 18. září.

Krátké making of klipu "Flag in the Ground" zde.

Snad jen dodáme, že kdo by chtěl vyrazit na koncert těchto Finů, má v ČR hned dvě možnosti - v Praze a Zlíně vystoupí kapela 12. a 13. listopadu.


My Dying Bride chystají minialbum

27. srpna 2009 v 21:57 | Monsterfuck |  Music News
My Dying Bride se chystají vydat nové EP, které by mělo podpořit jejich poslední desku "For Lies I Sire". Minialbum se bude jmenovat stejně jako jeho pilotní písnička - "Bring Me Victory", která se dočká i videoklipu (dvě fotky z něj na konci novinky). Datum vydání ještě není přesně stanoveno, ale mělo by to být někdy "okolo října".

Tracklist "Bring Me Victory":
01. Bring Me Victory
02. Scarborough Fair
03. Failure [The Swans cover]
04. Vast Choirs [live at Graspop Metal Meeting 2008]

MDB video1
MDB video2

Obšírné info o nové desce Аркона

27. srpna 2009 v 21:20 | Monsterfuck |  Music News
Ruští folkaři Аркона konečně zveřejnili kompletní informace o svém novém albu. Deska s názvem "Гой, Роде, Гой!" vyjde 2. listopadu (od tohoto data by měla být k dispozici v ČR, například ve Finsku bude k dostání už od 28. října). Obsahovat bude 14 písní (viz tracklist níže) o celkové délce téměř 80 minut. Produkci a mix si na starost vzali kytarista Lazar a zpěvačka Masha. Na albu se představí opravdu úctyhodná řádka hostů (celkem 18 lidí + sbor + samotní členové kapely), mezi nimiž figurují například i členové Månegarm, Obtest, Kalevala, Heidevolk nebo Skyforger.

Kompletní info, včetně textů v anglických překladech (Аркона jinak zpívá rusky), najdete zde.

Tracklist "Гой, Роде, Гой!":
01. Гой, Роде, Гой!
02. Тропою Неведанной
03. Невидаль
04. На Моей Земле
05. Притча
06. В Цепях Древней Тайны
07. Ярило
08. Лики Бессмертных Богов
09. Коло Нави
10. Корочун
11. Память
12. Купалец
13. Аркона
14. Небо Хмурое, Тучи Мрачные

Obaly příštích alb Hatebreed a Månegarm

27. srpna 2009 v 18:40 | Monsterfuck |  Music News
>>> Další z řady novinek o Hatebreed se, jak již nadpis napovídá, týká obálky jejich nadcházejícího alba. Placka "Hatebreed" tedy vyjde 29. září s tímto obalem:

Hatebreed

>>> Rovněž Švédové Månegarm zveřejnili obal své příští desky, která nese název "Nattväsen" a vyjde 22. října. Celé album je konceptem o strachu ze tmy a zdobit jej bude tento obal:

Nattvasen

Caliban natočili další klip

27. srpna 2009 v 17:04 | Monsterfuck |  Music News
Caliban si připisují na konto další video, tentokrát k písni "Caliban's Revenge". Jedná se už o druhý klip na propagaci jejich nejnovější placky "Say Hello to Tragedy", jež byla vydána 24. srpna. Videoklip sledujte zde:


Black metalová jízda

27. srpna 2009 v 16:28 | Monsterfuck |  Music News
Vskutku skvělá sestava, která se jen tak nevidí, se sejde na společném turné. Evropu společně projedou tyto kapely: norská legenda Satyricon, švédští misantropové Shining, Negură Bunget z Rumunska a Němci Dark Fortress. Co je ale nejhlavnější, tato šňůra nemine ani Českou republiku! V Praze se tyto skupiny ukáží 12. prosince.

Dec. 02 - Hof Ter Lo - Antverpy, Belgie
Dec. 04 - Trabendo - Paříž, Francie
Dec. 05 - Turock - Essen, Německo
Dec. 06 - Z7 - Pratteln, Švýcarsko
Dec. 07 - Backstage - Mnichov, Německo
Dec. 08 - Estragon - Boloň, Itálie
Dec. 10 - Szene - Vídeň, Rakousko
Dec. 11 - [to be announced] - Bratislava, Slovensko
Dec. 12 - Folimanka - Praha, Česká republika
Dec. 13 - Studio Club - Krakov, Polsko
Dec. 15 - Train - Ahus, Dánsko
Dec. 16 - Markthalle - Hamburg, Německo
Dec. 17 - Batschkapp - Frankfurt, Německo
Dec. 18 - Alte Spinerei - Glauchau, Německo
Dec. 19 - Effenaar - Eindhoven, Nizozemsko
Dec. 20 - O2 - Islington, Londýn, Velká Británie

Moonspell & Marduk nášup

27. srpna 2009 v 11:06 | Monsterfuck |  Music News
>>> Zpěvák Fernando Ribeiro prohlásil v nedávném rozhovoru, že Moonspell už pomalu začínají střádat plány na novou desku. Nástupce alba "Night Eternal" bychom se podle jeho slov mohli dočkat už v příštím roce.

"Už na tom pracujeme. Mám již vymyšlený celý koncept alba. Bude to trochu více blasfemické, ale také elegantní... Myslím, že v příštím roce to nahrajeme i vydáme. 'Night Eternal' je stále čerstvé, ale člověk by měl začít pracovat na nových věcech, když se na to cítí, a my cítíme, že rok 2010 je ten správný čas na vydání novinky."

>>> Marduk zveřejnili první song z připravovaného alba "Wormwood", které vyjde 24. září. Skladbu "Phosphorous Redeemer" poslouchejte na MySpace stránce kapely.

"Wormwood" bylo nahráno v domovském městě kapely, Norrköpingu. Produkci a mix si vzal na starost opět baskytarista Magnus Devo Andersson. Po vydání desky se Marduk vypraví na turné Funeral Nation 2009/2010, do České republiky se ale během něj nepodívají.

Nové album mistra Zombieho už v listopadu

26. srpna 2009 v 23:14 | Corey(8) |  Music News
Fanouškovská obec Roba Zombieho zajásala - její idol se konečně rozhoupal a promluvil o nové desce, kterou miliony fanoušků napjatě vyhlíží už od konce minulého roku, kdy byly oficiálně ukončeno její nahrávání. Rob řekl v rozhovoru pro The Pulse of Radio následující: "Stále přemýšlím o názvu. Datum vydání je stanoveno na 10. listopadu. Je to skvělá nahrávka. Jedná se pravděpodobně o mou vůbec nejoblíbenější desku, protože jsem vůbec poprvé od dob White Zombie nahrával celé album s kapelou.

Víte, všechny mé sólové desky se vyznačovaly tím, že byly skutečně sólové - v bookletu sice najdete fotky jednotlivých muzikantů, ale hudebně se na tom nepodíleli. Teď jsou to čtyři chlápci, kteří spolu hrají už čtyři roky a každý z nás se něčím podílel. Byli jsme spolu všichni v jedné místnosti a jen tak jammovali. Myslím, že z toho vzešlo něco opravdu speciálního."

Zombie se v současné době připravuje na premiéru svého čtvrtého filmového dítka, nazvaného "Halloween II" (letmé info a plakát zde), které vtrhne do amerických kin už v pátek.

Ankety & spol.

26. srpna 2009 v 22:14 | Monsterfuck |  Blog News
Hoši z vedení blogu se nám pochlapili a připravili novou vychytávku v podobě anket v menu. Nevidíme jediný důvod, proč toho nevyužít, takže se občas můžete podívat na dolní konec našeho levého menu a zahlasovat si. Už teď tam na sebe můžete prásknout, kolik originálních CDček si průměrně pořídíte za měsíc.

Stále také probíhá hlasování o nejlepší hudební blog, do kterého někdo omylem zařadil i náš malý Sicmaggot. Hlasovat můžete tady.

Dále bychom vás rádi upozornili, že máme v provozu (už asi tak tři roky) Knihu návštěv, kde můžete vesele rozmlouvat o čemkoliv, co vás napadne. Vzhledem k tomu, že nám tato knížečka poslední dobou mírně stagnuje, uvítáme jakékoliv příspěvky, vaše návrhy na nějaká vylepšení, žádosti o videa, tipy na zajímavé kapely nebo jen pořádnou debatu o hudbě, prostě cokoliv...

Mnozí z vás si také už určitě všimli, že ty, kteří jsou stále ještě školou povinní, čeká zanedlouho nový školní rok, což se týká i některých členů naší redakce. To nás ale nezastaví a i nadále vám budeme servírovat aktuální novinky, recenze, koncertní reporty, jakož i další slátaniny, které z nás vypadnou. Stay tuned!

Cocotte Minute odkládají druhou část svého alba

26. srpna 2009 v 20:09 | Seda |  Music News
Česká nu-metalová kapela Cocotte Minute musí odložit druhou část svého úspešného alba "Sado Disco". "Sado Disco Vol. 2" měl původně vyjít letos na podzim, ale kvůli technicko-uměleckým důvodům (takto informovali sami Cocotte Minute své fanclubery) se album odkládá na jaro 2010. Dalším důvodem zpoždění je to, že Cocotte Minute nechtějí mít album o dvou singlech a zbytek doplněný neposlouchatelnou špínou. Chtějí mít vyrovnané album, kde všechny písně budou na stejné úrovni, a jak je známo, tento přístup je naročnější a zaslouží více práce a času, než byl této partě vymezen. Ještě jedním z důvodů je také určitě nabitá koncertní šňůra, kterou si Cocotte Minuta letos připravili. Jednu z těch povedenějších písních na "Sado Disco" můžete sledovat níže.


Municipal Waste a jejich vědomostní soutěž

26. srpna 2009 v 19:17 | Monsterfuck |  Music News
Thrashová smečka Municipal Waste natočila nový videoklip k songu "Wrong Answer", kde vám ukáže, jak vypadá pořádná vědomostní soutěž. "Gore verzi" videa shlédněte na konci novinky.

"Wrong Answer" se objevila na poslední fošně Municipal Waste, jež nese název "Massive Aggressive" a vyšla 25. srpna.

Pokud byste ještě chtěli vidět Municipal Waste živě, můžete vyrazit 6. září na jejich koncert do Plzně, který proběhne v rámci turné k výše zmiňovanému albu.


Winds of Plague - The Great Stone War

26. srpna 2009 v 0:18 | Monsterfuck |  Recenze
The Great Stone War
Hned ze začátku vás musím upozornit na jednu věc - deathcore není zrovna hudba, kterou bych nějak extra žral, a tudíž ani nejsem přeborník v tomhle žánru. Na koncertech bývají tyto kapely hodně dobré smaženice, ale v přehrávači se mi jejich placky zrovna často netočí. Jestli se proto vyskytnout v recenzi nějaké nepřesnosti, omluvte to prosím. Správně ale tušíte, že teď přijde zápletka - ona pověstná výjimka, která toto pravidlo potvrdí. A těm bystřejším už jistě došlo, že tou výjimkou jsou v mém případě právě recenzovaní Winds of Plague.

Winds of Plague dokázali najít recept, jak být na dnešní přecpané deathcorové scéně originální - do brutálních zasekávaček a podobných vylomenin naroubovali hutnou porci symfoniky. Osobně neznám jinou kapelu, která by dělala něco podobného... ale jak sem podotkl výše, nějak moc se neorientuji. Ne nadarmo tyhle týpky sleduju už od jejich čtyři roky starého debutu "A Cold Day in Hell", který však zní oproti jejich současným počinům docela archaicky, což bude asi důvod, proč se o tuhle fošnu nikdo moc nezajímá (omezený náklad je už pár let beznadějně rozprodaný a tudíž nesehnatelný). Teď se řeší žhavá současnost, která patří právě vydávané novince "The Great Stone War", nástupci loňského alba "Decimate the Weak".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Denní dávka black metalu, aneb Taake v akci

25. srpna 2009 v 22:20 | Monsterfuck |  Music News
Norští blázni Taake byli jednou z mnoha kapel, která se učastnila slovinského festivalu Paranoid Open Air. Jejich výstup neunikl kameře jednoho z místních návštěvníků a vy se teď díky tomu můžete přesvědčit, jak moc je norská extrémní škola ve formě. Sledujte zde:


P.S.: Ne že by to byla nějak extra důležitá novinka, ale ať nás nikdo nemůže obviňovat z flákačství Mrkající

Ukázka z nového videa Vader

25. srpna 2009 v 14:28 | Seda |  Music News
Polští Vader se můžou pyšnit další novinkou. Po vydaném albu Necropolis (recenze brzy) se odhodlali natočit i nový videoklip, konkrétně k písni "Never Say My Name". Videoklip zatím vypadá velice zajímavě, i když se jedná o pouhou ukázku. Možná se dočkáme stejně dobrého klipu, jako natočili naposled Behemoth, mimochodem také skupina z Polska. Celou ukázku můžete sledovat níže: