Augury - Fragmentary Evidence

20. července 2009 v 17:08 | Earthworm |  Recenze
Fragmentary Evidence
Už je to dávno, co jsem se s vámi, věrnými čtenáři, podělil o pár slov, a tak jsem si pro vás připravil recenzi na nové album kanadské smečky Augury. Ti se s ničím neserou a připravují opravdu brutální projížďku, která ale rozhodně není žádná proplachovačka mozku a vyžaduje 100% soustředení, protože do jedné skladby dokážou nacpat tolik nápadů a riffů, že to může vypadat jako absolutně nesmyslná směs.

Přesně to mě napadlo při prvním poslechu, znělo to docela dobře, ale prostě to byl bordel a chvílemi mi přišlo, že si každý instrument hraje svoje a dohromady to nedává žádný smysl. Musel jsem celou desku poslechnout hodněkrát, abych objevil všechno co v sobě skrývá. Je to opravdu skvělý instrumentální zážitek, každý nástroj je dobře slyšet - hlavně baskytara, kterou slyším hodně rád -, ale po čase může hudba splynout do nudy. Opravdu jsem se občas přistihl, že mě hudba nebaví a já ji vlastně vůbec nevnímám, ale bylo to jen ojediněle.

Vlastně by to mohlo být absolutně průměrné deathové album s řádnou špetkou brutality a skvělé techniky hraní muzikantů, jenže Augury mají pár es v rukávu. Chlapci experimentují vskutku šíleně, prvních pár skladeb zní vcelku normálně, střídání growlu s jiným dalším skřekem během chvíle, tady zase zapěje jednu větu čistě, to není nic neobvyklého. Ale s čím jsem se ještě v této branži nesetkal, je implantování tzv. "power" vokálu do death metalové hudby. Nejdřív jsem koukal celkem vyjeveně, ale tento power/death zní opravdu dobře a perfektně se to tam hodí. V jedné skladbě si zase chvíli zazpívá zpěvačka avantgardní skupiny Unexpect, což je jeden z mých oblíbených momentů, protože jí do toho ještě growluje borec z Augury, a doplňuje se to vážně výtečně.

To ode mě bude vše. Je to výjimečné album, které asi nesedne každému, já u něj občas taky usínal, ale pokud by opravdu někdo chtěl risknout poslech, tak hlavní je trpělivost. Trpělivost a soustředění dokáže rozkrýt všechna tajemství alba "Fragmentary Evidence", ale kdo se nebude snažit, asi ochutná šílenou směs všemožných zvuků a riffů, kde jedna melodie chvíli nepostojí a hned ji vystřídá druhá a u posluchače to může vyvolat znechucení. Držím palce s poslechem.

Tracklist:
01. Aetheral - 04:18
02. Simian Cattle - 05:38
03. Orphans of Living - 05:10
04. Jupiter to Ignite - 08:24
05. Sovereigns Unknown - 05:13
06. Skyless - 06:30
07. Faith Puppeteers - 04:07
08. Brimstone Landscapes - 04:30
09. Oversee the Rebirth - 11:12


Hodnocení: 7/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Unscarred Unscarred | 20. července 2009 v 20:40 | Reagovat

Solidní Recenze. Jinak taky na téhle desce dělal finální mix Jean-Francois Dagenais z KATAKLYSM. ;-) Ten ma take na krku produkce s MISERY INDEX, DESPISED ICON, MALEVOLENT CREATION aj. Jo a ještě jeden špek. :-)  Obal i hostující vokál v prvním válu patří do choré dílny ostříleného harcovníka Svea de Caluwé (ABORTED).

2 earthworm earthworm | 21. července 2009 v 13:11 | Reagovat

Dobrý perličky  8-)

3 Speedy Speedy | 21. července 2009 v 14:24 | Reagovat

Neměly by se ty perličky objevit i v recenzi? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama