Červenec 2009

KoRn: Praha - Tesla Aréna, 9.6. 2009

31. července 2009 v 22:37 | el_Giorgo |  Reporty
KoRn rozskákali Tesla Arénu! Americká kapela KoRn jasně dokázala, kdo že to s tím vším nu-metalem opravdu začal. V přibližně 75 minutovém představení ze sebe dokázali vydat snad všechno, co se dalo.

Vše začalo asi po půl osmé, kdy začali hrát čeští the.switch. Jejich vystoupení dokázalo trochu rozskákat "obecenstvo" a to přece u předkapel jde. Přibližně po hodinovém koncertě nastoupili na scénu opět Češi, tentokráte skupina Atari Terror. Bylo vidět, že v publiku měli dost fanoušků. Pro člověka, který ale skladby předkapel neznal, to musel být strašný zážitek, jelikož obě hrály s hrozným zvukem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


3 roky na vodách internetu!

31. července 2009 v 19:27 | Corey(8) |  Blog News
"No, už ani nevím, co mám psát, a to s tímto blogem teprve začínám." - takto úchylně 30. července léta Páně 2006 začala pohádka o jednom zcela obyčejném, avšak svým způsobem mimořádně neobyčejném blogu. Bez stupidních hádek o délce Billíškova ochlupení, bez přehnaného mrvení jazyka českého (občas to ujede každému, o tom žádná) a bez stupidní kombinace barviček, z které se obrací kufr a dere šavle do krku i barvoslepým. A hle, ono to i bez těchto, pro obyčejný blog naprosto nezbytných, věcí jde. Občas to sice trochu dře - jako naposledy, když nám soudruzi z Blogu.cz tak trochu nepochopitelně smazali půlku designu blogu, který zřejmě nesplňoval záverečný bod mého "bez čeho to nejde" výčtu - ale jinak se plavíme docela bezpečně a do 4. roku naší existence vstupujeme s poměrně čistým štítem. Tak nám fanděte a navštěvujte nás i nadále, ať se společnými silami doplavíme minimálně k první pětiletce. :)

birthday

Výsledky soutěže s pořadovým číslem 2

31. července 2009 v 18:08 | Corey(8) |  Soutěže
Týden se nám s týdnem sešel, prázdniny se dnešním dnem přehupují do své druhé poloviny a naše soutěž s pořadovým číslem 2 pomalu, ale jistě zavírá svá vrátka. Ještě před zveřejněním vítězného jména se sluší odtajnit správné odpovědi na naše zapeklité otázky:

a) Členové které kapely se nachází na horním logu našeho blogu? - Satyricon

b) Kolik odborníků na slovo vzatých tvoří v tuto chvíli redakci našeho blogu? - 6

c) Který e-shop poskytl ceny do naší soutěže? - Metalshop.cz

A kdo si tedy zbytek prázdnin zpříjemní poukázkou v hodnotě 600 Kč na jakékoliv zboží z nekonečných zásob našeho veleváženého mecenáše, kterým není nikdo menší než Metalshop.cz? Kapsu i šatník si namastí uživatel s přezdívkou corey26, který odpověděl správně na všechny otázky a navíc měl potřebnou dávku štěstí při napínavém losování výherce. Zbývá už jen poděkovat všem ostatním za účast v soutěži a doufat, že se při podobném klání brzy znovu setkáme. Tak zatím... :)

Kytarista Machine Head opět zkolaboval

30. července 2009 v 23:27 | Corey(8) |  Music News
Nepříjemné zdravotní problémy v poslední době pronásledují kytaristu Machine Head, Phila Demmela, který před pár dny ve Finsku už poněkolikáté během koncertu své kapely zkolaboval. Přesněji se tak stalo na finské štaci letošního festivalu Sonisphere, který zde zakotvil 25. července, tedy těsně před svou cestou na britské ostrovy. Ačkoliv celá událost vypadala poměrně hrozivě a Phil musel být odnesen z pódia svými kolegy z kapely, nyní už se cítí dobře. "Hlavně bych se chtěl omluvit všem fanouškům za to, že jsem je ochudil o poslední song našeho setu," řekl kytarista. Video zachycující celou událost můžete sledovat zde:


Jak už jsem zmínil v úvodu, nejedná se o první případ, kdy Phil, jenž trpí nemocí zvanou "cardiogenic syncope", která způsobuje, že srdce nestíhá pumpovat dostatek krve do mozku, což ústí v úpadek do bezvědomí postiženého, zničehonic v průběhu koncertu ztratil vědomí. Machine Head kvůli jeho zdravotním nepříjemnostem byli nuceni v prosinci loňského roku zrušit poslední dvě show na svém turné se Slipknot. Tehdy Phil zkolaboval rovněž těsně před koncem koncertu v anglickém Sheffieldu. Video zde:
Ahab - The Divinity of Oceans

30. července 2009 v 20:34 | Monsterfuck |  Recenze
The Divinity of Oceans
Abyste správně pochopili smysl této recenze, musím vám nejdříve objasnit můj vztah k Ahab a jejich hudbě. Novinka "The Divinity of Oceans" byla pro mě jednou z nejnetrpělivěji očekávaných desek letošního roku, což je vzhledem k opravdu velké konkurenci samo o sobě úspěchem. Důvod je jednoduchý. Debut "The Call of the Wretched Sea" mi k srdci přirostl jako málokteré album a postupem času jsem si k němu vypěstoval až osobní vztah. Mé nároky vůči "The Divinity of Oceans" byly více než hodně vysoké. Očekával jsem, že mě novinka naprosto uzemní, že se z ní ještě dlouho nevzpamatuju, očekával jsem čirou dokonalost. Jenže vzrušení při prvním stisku "play" bylo záhy vystřídáno zklamáním....

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Immortal a Epica odhalují obaly svých novinek

30. července 2009 v 19:54 | Monsterfuck |  Music News
Dvě stylově různorodé kapely se sešly v této novince, přesto ale mají něco společného - připravují novou desku a dnes zveřejnily obaly svých děl.

>>> Prvními pány na holení je legenda norského black metalu Immortal. Datum vydání netrpělivě očekávaného alba "All Shall Fall" se blíží - světlo Evropy spatří 25. září a světlo Severní Ameriky 6. října. Obrázek zdobící "All Shall Fall" je po fošně "At the Heart of Winter" z roku 1999 teprve druhým kouskem v diskografii kapely, na němž nejsou vyobrazeni samotní členové Immortal.

Musíme také připomenout, že první vystoupení Immortal v ČR je doslova za dveřmi. Již příští týden, v sobotu 8. srpna, rozpálí Norové festival Brutal Assault v Josefově.


>>> Druhou slibovanou formací do party je Epica z Nizozemska, která po vysoce ceněném konceptu "The Divine Conspiracy" chystá album "Design Your Universe". Od 16. října jej budeme moci v obchodech potkat s touto obálkou:


Belphegor ukazují fotky z natáčení nového klipu

30. července 2009 v 19:00 | Monsterfuck |  Music News
Maniaci Belphegor, pocházející od našich jižních, Temelín-milujících sousedů, ukázali pomocí fotek z natáčení, jak asi bude vypadat jejich nejnovější videoklip k písni "Der Geistertreiber". Vypadá to, že i tentokrát Belphegor dostojí své pověsti a opět dokáží, že nejsou nazýváni zvrhlíky pro nic za nic. Fotky jsou k vidění na oficiálních stránkách kapely.

Song "Der Geistertreiber" se objeví na nadcházející desce "Walpurgis Rites - Hexenwahn", která vyjde 9. října v Evropě pod křídly gigantu Nuclear Blast. Ti, kteří si pořídí digipack verzi alba, se kromě mastné hudební náplně v podobě devíti písniček, budou moci kochat i inkriminovaným videem, jež dalo vzniknout této novince, stejně tak jako dokumentem o jeho nátáčení.

Pohádka o natáčení videoklipu Suicide Silence

29. července 2009 v 19:02 | Monsterfuck |  Music News
Není to zas tak dlouho, co americká sebranka Suicide Silence zfilmovala song "Wake Up" ze své nové fošny "No Time to Bleed". Dokonce byli i tak chytří, že klip ani nezapomněli zveřejnit (ne, fakt nekecám, vážně to udělali - tady je důkaz). Dnes navrch přihodili i bonus v podobě záběrů ze zákulisí natáčení. Pokud jste zvědaví, koukejte tady:


Program Brutal Assault festivalu

28. července 2009 v 19:56 | Monsterfuck |  Music News
Všechny, kteří se chystají mezi 6. a 8. srpnem pohybovat v Josefově na Brutal Assaultu, jistě potěší, že je konečně na světě finální program. Podrobný rozpis kapel můžete podrobit průzkumu na oficiálních stránkách festivalu.

Do sestavy byly na poslední chvíli přidány další čtyři kapely - Flowers for Whores, The Lucifer Principle, Eternal Deformity a Agathodaimon, kteří jsou náhradou za vypadnuvší Indy Demonic Resurrection.

Celému ansámblu v Josefově budou šéfovat Biohazard, Immortal, Opeth a Testament.

Chthonic s novým videoklipem

27. července 2009 v 19:02 | Monsterfuck |  Music News
Exotická divočina Chthonic z Taiwanu natočila nový videoklip k písni "Forty-Nine Theurgy Chains". Song pochází, celkem překvapivě, z připravované desky "Mirror of Retribution", která vyjde 10. srpna.

Na MySpace profilu Chthonic si pak můžete poslechnout další ukázku z novinkového alba v podobě písničky "Rise of the Shadows".

Pro zhlédnutí klipu vás musím odkázat na YouTube, protože z nějakého mně neznámého důvodu to prostě nejde nahrát sem.

Nový song Slayer k poslechu

27. července 2009 v 18:40 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví titáni Slayer vypustili na internet svoji novou písničku, která se objeví na připravovaném albu "World Painted Blood". Singl s názvem "Hate Worldwide" si můžete poslechnout zde.

"Je to cool song, Tomův hlas [Tom Araya, zpěvák a baskytarista Slayer - pozn. redakce] tam zní neuvěřitelně. V závěrečné části se v refrénu zpívá '...spread a little hate worldwide,' [něco ve smyslu 'rozsej trochu nenávisti po světě'], což je něco, co děláme už 25 let," říká o písničce kytarista Kerry King.

"World Painted Blood" by mělo vyjít někdy v druhé polovině letošního roku.


Behemoth a další záběry ze zákulisí

27. července 2009 v 18:29 | Monsterfuck |  Music News
Vydání nové desky Behemoth s názvem "Evangelion" se blíží (v Evropě k mání od 7. srpna), a tak kapela zásobuje své fandy již nějakou dobu ukázkami z příprav pro větší zájem. Stejně jako minule se podíváme do zákulisí natáčení nového klipu pro píseň "Ov Fire and the Void", díky čemuž si můžeme udělat lepší představu, jak bude výsledek vypadat. Samotného videa bychom se podle frontmana Nergala měli dočkat na přelomu července a srpna (střízlivým odhadem to bude záčátek příštího týdne). Sedmou epizodu z příprav "Evangelion" můžete sledovat níže.

Zbylá videa ze zákulisí "Evangelion" můžete zkouknout na oficiálním YouTube kanálu Behemoth.


A nejvíc sexy žijící metalistkou se stává...

26. července 2009 v 20:53 | Corey(8) |  Music News
Samozřejmě, že žijící. Ono dělat soutěž "Miss zombie mokré tričko" by asi žádné terno nebylo. Toho si byli vědomi i čtenáři rumunského serveru Metalhead.ro (bylo jich přes 6000), a proto se raději věnovali ženštinám současným, dobře vypadajícím, libě hrajícím, sexappeal rozdávajícím a mužskému oku lahodícím. Jak jejich bádání dopadlo? Z jejich hlasování jasně vyplývá, že každý správný gurmán a milovník ženské krásy by měl aspoň jednou v životě okusit show Nightwish. Nebo je to jenom tím, že má tato kapela nepoměrně víc fandů než ostatní? Názor si udělejte sami. Zde jsou kompletní výsledky:

1. Tarja Turunen (ex-Nightwish)
2. Anette Olzon (Nightwish)
3. Ailyn (Sirenia)

4. Cristina Scabbia (Lacuna Coil)
5. Sharon Den Adel (Within Temptation)
6. Simone Simons (Epica)
7. Mariangela Demurtas (Tristania)
8. Angela Gossow (Arch Enemy)
9. Alissa White-Gluz (The Agonist)
10. Lauren Harris
11. Sonya Scarlet (Theates Des Vampires)
12. Nadja Peulen (ex-Coal Chamber)
13. Floor Jansen (ex-After Forever)
14. Anneke van Giersbergen (Agua De Annique)
15. Sabine Edelsbacher (Edenbridge)
16. Karin Axelsson (Sonic Syndicate)
17. Raiana (KHZ)
18. Gen (Genitorturers)
19. Maria Brink (In This Moment)
20. Lennon Murphy (Devil's Gift)

Jelikož Sicmaggot není žádné ořezávátko a nemusí hledět na hlasování v Rumunsku, uděláme si anketu vlastní. Kdo je tedy podle vás nejvíc sexy žijící (a jsme u toho zase) metalistkou současnosti? Své favoritky můžete v komentářích podpořit doprovodnými fotografiemi. Čím pikantnější, tím lepší.

Hlasovat můžete zde!


Koncerty na srpen

24. července 2009 v 22:31 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Krhanice Open Air 2009
1. 8. - Krhanice, fotbalové hřiště
Vystoupí: Ingrowing (CZ), Isacaarum (CZ), Poppy Seed Grinder (CZ), 40% Gradi (CRO), Heaving Earth (CZ), F.O.B. (CZ), Feeble Minded (CZ), Cuttered Flesh (CZ), Amoclen (CZ), Critical Madness (CZ), Incarnate (CZ), It and Summer Paper (CZ)
Cena: 200
Více informací: MySpace a Bandzone

Brutal Assault Vol.14
6. - 8. 8. - Jaroměř, vojenská pevnost Josefov
Vystoupí: Biohazard (USA), Immortal (NOR), Opeth (SWE), Action (CZ), Ador Dorath (CZ), Anaal Nathrakh (UK), Ashes You Leave (CRO), Atheist (USA), Atrox (NOR), Beneath the Massacre (CAN), Black Bomb A (FRA), Brujeria (MEX), Brutal Truth (USA), Carnifex (USA), Casketgarden (HUN), Cripple Bastards (ITA), Cynic (USA), Dagoba (FRA), Dark Funeral (SWE), Darkane (SWE), Demonic Resurrection (IND), Depresy (SVK), Evergreen Terrace (USA), Evile (UK), FDK, Forgotten Silence (CZ), Gadget (SWE), Gama Bomb (GB), Ghost Brigade (FIN), Grave (SWE), Hate Eternal (USA), Madball (USA), Marduk (SWE), Misery Index (USA), Mithras (UK), Negura Bunget (ROM), Novembers Doom (USA), Obscura (GER), Orphaned Land (IZR), Pain (SWE), Pestilence (NED), Psycroptic (AUS), Raunchy (DEN), Rotting Christ (GRE), Sadus (USA), Skepticism (FIN), Suffocation (USA), Testament (USA), The Faceless (USA), The Red Chord (USA), Turisas (FIN), Ulver (NOR), Vomitory (SWE), Vreid (NOR), Walls of Jericho (USA), War from a Harlots Mouth (GER)
Cena: 1200/1500
Více informací: Brutal Assault, MySpace a Bandzone

Faith No More (USA)
17. 8. - Praha, Tesla Aréna (19:30)
Cena: 740-1190
Pořadatel: Charm Music
Více informací: Charm Music

Trutnov Open Air
20. - 23. 8. - Trutnov
Vystoupí: Cavalera Conspiracy (BRA/USA), Pro-Pain (USA), Enter Shikari (GB), Primal Scream (GB), Anti-Flag (USA), Candie Payne (GB), The International Noise Conspiracy (SWE) ad.
Cena: 770/990
Více informací: Trutnov Open Air

Pro-Pain (USA)
23. 8. - Česká Lípa, Luxor
24. 8. - Praha, Modrá Vopice
29. 8. - Český Krumlov, Brewery Eggenberg
30. 8. - Brno, Tenis Klub

Ken Hensley (UK)
31. 8. - Masters of Rock Café, Zlín (20:00)
Cena: 550
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Soutěž s pořadovým číslem 2

23. července 2009 v 19:53 | Corey(8) |  Soutěže
Tak to vidíte, rok a půl uběhl jako voda, ani jste se nestihli vzpamatovat z toho masového šílenství, které se strhlo okolo naší první soutěže (nesmějte se), a už je tady její následovník. S takovým tempem budete znovu soutěžně šílet až začátkem další dekády, takže si ten soutěžní týden patřičně užijte. Stejně jako minule se stal ctěným mecenášem naší soutěže známý e-shop Metalshop.cz, který nám věnoval poukázku na libovolné zboží ze svých bezedných skladů v hodnotě 600 Kč. Cesta k poukázce vede skrze následující trojici otázek:

a) Členové které kapely se nachází na horním logu našeho blogu?
(nápověda - hledej v Norsku)

b) Kolik odborníků na slovo vzatých tvoří v tuto chvíli redakci našeho blogu?
(nápověda - odborníci jsme všichni)

c) Který e-shop poskytl ceny do naší soutěže?
(nápověda - bez komentáře)

A to je vše - žádný porod to snad nebude a drtivá většina z Vás odpoví správně. Své odpovědi posílejte na adresu redakce@sicmaggot.cz! Uzávěrka soutěže je 30. července, tedy přesně za týden. Výsledky budou zveřejněny o den později. Závěrem se ještě jednou sluší poděkovat dobrým duším z e-shopu www.metalshop.cz.

P.S: K e-mailu nemusíte připisovat jméno ani adresu, kontaktní údaje si vyžádám až od výherce samotného.

Soutěž byla ukončena! Vaše odpovědi již nebudou započítány!


Shining - VI - Klagopsalmer

23. července 2009 v 19:48 | Monsterfuck |  Recenze
VI - Klagopsalmer
Švédští blázni Shining se po dvou letech vracejí s novým albem "VI - Klagopsalmer", které pokračuje v nastolené tradici. Jeho název začíná římskou číslovkou (tentokrát je to šestka, protože se jedná - celkem logicky - o šestou desku) a obsahuje šest písní (a po vzoru třech předchozích počinů je pátá z nich nemetalovou instrumentálkou).

Přestože je "VI - Klagopsalmer" výborné (ano, říkám to hned takhle ze začátku, aby bylo jasno), má nelehkou pozici - přichází totiž po monumentálním dílu "V - Halmstad (Niklas angående Niklas)". Nejeden příznivec švédských misantropů byl zvědav, jak se s tím kapela popasuje. A Shining udělali zřejmě to nejlepší co mohli udělat - nepokusili se o druhý "Halmstad", ale pokračují dál ve svém vývoji a nesnaží se kopírovat svoji minulost. Obě alba sice mají některé vztyčné body společné, ale to je jen základ, na němž si "VI - Klagopsalmer" hledá svoje vlastní cestičky, čímž se z něj stává absolutní samorost, stejně jako tomu je u předchozích desek.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Američtí Soil vystoupí na Sonisphere festivalu

21. července 2009 v 16:10 | Speedy |  Music News
Hard rocková kapela Soil z Chicaga potvrdila svou účast na Sonisphere Festivalu, který si zvolil za letošního headlinera legendární Metallicu. Festival bude probíhat ve dnech 1. a 2. srpna v místech Knebworth Park ve Velké Británii.

Baskytarista Tim King řekl k potvrzení pár slov: "Jsme velice rádi, že se staneme součástí letošního Sonisphere Festivalu. Nedávno jsme dokončili nahrávání našeho nového alba 'Picture Perfect', takže je to skvělá příležitost exluzivně zahrát v Anglii pár nových kousků, stejně jako staré dobré klasiky!"

Letošní headliner Sonisphere festivalu je legendární Metallica, kterou jsem už zmínil na začátku, ale také Linkin Park. Po boku těchto headlinerů vystoupí také Avenged Sevenfold, Nine Inch Nails, Heaven & Hell, Coheed & Cambria, Anthrax, Alice in Chains, Feeder, Taking Back Sunday, Skindred, Thunder, The Wildhearts, Mastodon, Airbourne, Killing Joke, Lamb of God a mnoho dalších kapel.

Augury - Fragmentary Evidence

20. července 2009 v 17:08 | Earthworm |  Recenze
Už je to dávno, co jsem se s vámi, věrnými čtenáři, podělil o pár slov, a tak jsem si pro vás připravil recenzi na nové album kanadské smečky Augury. Ti se s ničím neserou a připravují opravdu brutální projížďku, která ale rozhodně není žádná proplachovačka mozku a vyžaduje 100% soustředení, protože do jedné skladby dokážou nacpat tolik nápadů a riffů, že to může vypadat jako absolutně nesmyslná směs.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Limp Bizkit - Live Rock Werchter 2009

20. července 2009 v 0:43 | Corey(8) |  Videa
Po dlouhých týdnech a měsících přichází další várka hutného celuloidového nářezu. Užijte si to, při současné konstelaci hvězd se další várky dočkáte nejdřív mezi Vánoci a Silvestrem. Ale zažeňme chmury - ať už Limpujete s Bizkitama rádi nebo ne, následujících 15 minut vás jenom uvtrdí v názoru, že Fred Durst si to s těmi oduševnělými básničkami stále nerozmyslel, Wes Borland pořád používá barvičky z Tuzexu a ti zbylí tři ani v roce 2009 nikoho nezajímají. Hej, hej, to byla jen trocha trapného humoru, ty nože můžete zase schovat. Návrat se Limp Bizkit, zatím tedy jenom koncertně, povedl náramně, o čemž svědčí následující bootleg z belgického festivalu Rock Werchter 2009, na kterém Limp Bizkit vystoupili 4. července. Teď už nezbývá než doufat, že se podobně kvalitního comebacku dočkáme i v studiové podobě (snad už koncem letošního roku).


Písně: My Generation, Livin' It Up, Show Me What You Got
Rok: 2009
Styl: nu-metal
Formát: FLV
Rozlišení: 640x368
Velikost: 103 MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10
DOWNLOAD

A vy neváhejte a pište do komentářů nebo Knihy návštěv, které video byste chtěli vidět příště!

Six Feet Under natáčejí další hřbitovní klasiky

19. července 2009 v 22:56 | Monsterfuck |  Music News
Six Feet Under již začali natáčet své další album, nepůjde ale o klasickou řadovku. Floridští zabijáci se rozhodli navázat na svojí tradici "Graveyard Classics" a právě zaznamenávají již třetí kousek ze hřbitovních klasik.

"Graveyard Classics" jsou v podstatě alba předělávek oblíbených songů Six Feet Under. První díl obsahoval six-feet-verze songů od Black Sabbath, Accept, Venom a mnoha dalších. S dvojkou Six Feet Under předělali kompletní desku "Back in Black" od AC/DC v celé její kráse. Jaké písničky se objeví na "Graveyard Classics 3", ještě není známo.

Soulfly: Praha - Palác Akropolis, 15.7.2009

19. července 2009 v 13:51 | Mr.Antidisco |  Reporty
Brazilská smečka v čele s Maxem Cavalerou přijela v rámci svého evropského turné opět do České republiky a opět do Prahy! I přesto, že se koncert konal v nevelkém Paláci Akropolis, dokázalo zde něco kolem sedmi stovek fanoušků rozpoutat hotové peklo…

Celá akce měla začít v půl osmé, místo toho se čekalo až do půl deváté, protože nakonec nevystoupila žádná předkapela (bohužel nevím, z jakých důvodů). Místo předkapely se tedy sledovali pouze přikryté bicí brazilskou vlajkou a pobíhající chlápci z backstage. Necelá hodinka utekla jako voda, za častého skandování: "Soulfly!", vyvolávání samotného Maxe Cavalery a popíjení pivínka…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


4 dny a noci pro Atreyu

17. července 2009 v 22:56 | Corey(8) |  Music News
atreyu
Přesně tolik času ještě potřebují metalisté z Orange County dle svých vlastních slov k dokončení svého nového, zatím nepojmenovaného alba, které by mělo vyjít letos v říjnu. Následovník desky "Lead Sails Paper Anchor" z předloňského roku je nahráván v Los Angeles s producentem Bobem Marlettem (Saliva, Seether, Ozzy Osbourne).

"Začínali jsme jako tvrdá hardcore skupina a myslím, že jsme se od toho v posledních letech docela dost vzdálili. Například naše poslední deska nás zobrazovala jako rockovou kapelu, která se do toho občas trochu víc obuje. Na tomto albu jsme se chtěli vrátit zpět ke svým kořenům, zároveň se však pokoušíme o další krůček kupředu. Je to o tom najít tu správnou rovnováhu," řekl zpěvák Alex Varkatzas.

"Jednotlivé songy zní hodně temně a tvrdě, samozřejmě je to ovlivněno současnou situací ve světě. Já osobně jsem děním okolo sebe hodně vytočený, a to se odráží i v mých textech. Roustoucí nezaměstnanost, vojáci stále v Iráku - všechno to sleduju v televizi a přenáším to do studia. Hodně mě to štve," uzavírá Varkatzas.

Album "Lead Sails Paper Anchor" debutovalo na 8. příčce prodejního žebříčku Billboard 200.

Wolven Ancestry - The Wrath of Gaia

17. července 2009 v 16:52 | Monsterfuck |  Recenze
Tak jsem jednoho dne začal přemýšlet, že bych si střihnul nějakou recenzičku na trochu starší album, nejlépe hodně UG matroš. A tak jsem se ponořil do své sbírky a vytáhl vskutku velkou lahůdku - debutové CD Wolven Ancestry z Kanady. I když se kapela chystá v srpnu vydat druhé album "Silence of the Boreal", jejich prvotina "The Wrath of Gaia" rozhodně stojí také za pozornost.

Texty Wolven Ancestry znamenají opěvování přírody a zimy... anebo spíš přírody v zimě. A od toho se odvíjí i hudební stránka, která je správně temná a mrazivá. Určitě si říkáte, že kapel se zimním feelingem je spousta, proč tedy věnovat pozornost Wolven Ancestry? Tahle kapela rozhodně není čirý originál, ale nijak nebrání v tom označit jejich hudbu za výbornou. I přes používání některých ne zcela neobyčejných postupů totiž mají svůj do jisté míry osobitý zvuk.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Celý Unholy Festival je definitivně zrušen

16. července 2009 v 21:51 | Monsterfuck |  Music News
Dnes konečně přišla zpráva, kterou drtivá většina lidí očekávala již hodně dlouhou dobu - celý Unholy Festival je kompletně zrušen a vůbec se neuskuteční. Toto sdělení se objevilo na stránkách areálu Skalka, kde se měla akce konat.

"Bohužel musíme oznámit zrušení akce UNHOLY FEST. Organizátoři celé akce mají nějaké problémy a tudíž se akce RUŠÍ!!!"

Již od prvního oznámení o festivalu se vyrojily spekulace, zda se nejedná o podvod. Zvěsti nabraly na síle, když účast začaly odříkávat první kapely. Prvními odpadlíky se stali Enslaved a Taake. Od té doby snad nebylo dne, kdy by účast nezrušila alespoň jedna skupina.

O úrovni celé akce svědčí i to, že stránky "festivalu" stále fungují, jako by se nic nedělo, a v programu jsou nadále vedeny formace, které vystoupení odřekly před několika měsíci.

Unholy Fake

Suicide Silence představují nový klip

16. července 2009 v 16:57 | Speedy |  Music News
Kalifornská deathcorová partička Suicide Silence zveřejnila klip k písni "Wake Up" - klip jako vždy naleznete na konci článku. Klip režíroval uznávaný režisér David Brodsky (The Black Dahlia Murder, Gwar, Earth Crisis, The Agonist) a popisuje ho jako "znepokojující pohled do lidské psychiky, když je člověk pod vlivem halucinogenních látek". Zpěvák Mitch Lucker k videu řekl následující: "Bylo potěšení znovu pracovat s Davidem. Cítíme, že se perfektně ujal naší představy pro tento klip, a nemůžeme se dočkat, až ho uvidíte."

Píseň "Wake Up" pochází z nového alba "No Time to Bleed", kterého se za první týden prodalo přes 14 000 kopií ve Spojených státech amerických a toto číslo mu zajistilo 32. pozici v žebříčku The Billboard 200.

Na závěr už jenom dodám, že album "No Time to Bleed" bylo nahráno s uznávaným producentem Machine (Lamb of God).