Červen 2009

Swallow the Sun: další album na obzoru

12. června 2009 v 18:17 | Monsterfuck |  Music News
Finští doom metalisté Swallow the Sun nastoupí příští týden do studia, aby zde zaznamenali svou další desku, jež ponese název "New Moon". Vydána by měla být někdy na začátku letošního listopadu. Na světě je už i tracklist alba, ten se ale podle slov kapely může ještě změnit.

01. These Woods Breathe Evil
02. Falling World
03. Sleepless Swans
04. And Heavens Cried Blood
05. New Moon
06. Lights on the Lake (Horror Pt. III)
07. Servant of Sorrow
08. Weight of the Dead

Na samotný konec roku chystá skupina podpořit "New Moon" i koncertně, přičemž nemine naší malou zemi. Ve společnosti krajanů Insomnium a Omnium Gatherum zahrají 16. prosince v klubu Exit Chmelnice v Praze.

God Dethroned a jejich nejnovější klip

12. června 2009 v 18:09 | Monsterfuck |  Music News
V posledních pár dnech se urodilo nejedno zajímavé hudební video. Nejnovější přírůstek do party přidávají Holanďani God Dethroned. Do vod internetu vpustili obrazový doprovod pro song "Drowning in Mud" (sledujte níže). Píseň pochází z jejich nedávno vydané (24. dubna) desky "Passiondale", která je koncepčním příběhem o bitvě u města Passchendaele (známá také jako bitva o Ypres) z 1. světové války.

God Dethroned byli také potvrzeni jako hlavní hvězda festivalu MetalGate u Mnichova Hradiště (akce se koná 20. června).


Korpiklaani a jejich video

11. června 2009 v 19:01 | Monsterfuck |  Music News
Jak jste se mohli dočíst v předchozí novince, Korpiklaani z Finska si na čtvrtek nachystali nový klip. A protože dneska je čtvrtek, klip je tady. Zfilmování se dočkal první singl "Vodka" z nadcházejícího alba "Karkelo", které vychází 26. června.

V současné doby mají Korpiklaani nachystané dva koncerty v ČR - 10. července na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích a 27. září v Masters of Rock Café ve Zlíně.


Nová videa Mastodon, Korpiklaani a Slayer...

9. června 2009 v 23:32 | Monsterfuck |  Music News
...ještě nejsou, ale budou. Tedy, u Mastodon to neplatí, protože jejich nejnovější klip k písni "Oblivion" byl právě zveřejněn. Pochází z poslední desky "Crack the Skye" a zhlédnout jej můžete níže:


>>> Nového klipu veselých finských folkařů Korpiklaani se dočkáme již tento týden. Zfilmován byl první singl z nadcházejícího alba "Karkelo" s názvem "Vodka". Zveřejněn by měl být ve čtvrtek na oficiálním MySpace kapely, kde je už teď "Vodka" k poslechu, ale zatím bez pohyblivých obrázků.

>>> A thrashoví titáni Slayer? Na jejich nové video si ještě chvíli počkáme. Dosud blíže nespecifikovaný song totiž Slayer zvěční až příští měsíc, konkrétně 27. července. Jistojistě ale bude písnička pocházet z jejich netrpělivě očekávané fošny "World Painted Blood", která by měla vyjít někdy koncem léta.


Název příští desky Belphegor

9. června 2009 v 20:05 | Monsterfuck |  Music News
Rakouští maniaci Belphegor odhalili název své novinky, jejíž předběžné vydání je plánováno na říjen. Bude se jmenovat "Walpurgis Rites - Hexenwahn". K názvu se vyjádřil frontman kapely Helmuth:

"Titul přesně vystihuje celý koncept a témata textů. Je to typický Belphegor, obsahující symboliku a dvojsmysly. Vždy mě fascinovaly myšlenky a atmosféra obklopující čarodějnice, jejich magii, šílené černé mše a obřady - všechnu tu tajemnost okolo toho. S devíti zvukovými kolážemi, veršy a obalem pokračujeme v našem pádu do hlubin hudebního pekla."

Fotky z nahrávní můžete shlédnout na oficiálních stránkách Belphegor.

Ava Inferi - Blood of Bacchus

9. června 2009 v 14:37 | Monsterfuck |  Recenze
Deska "Blood of Bacchus" od Ava Inferi zní přesně tak, jak vypadá její obal. Podívejte se na obálku a zamyslete se. A přesně takovou atmosféru bude mít i hudební náplň alba. Alespoň u mě to tak fungovalo. Těžko se popisují pocity z takové pomalu se táhnoucí hudby. Na místě by možná byly slova jako "přírodní", "svobodná" nebo "plynulá". Nikam se nespěchá, trpělivě budovaná atmosféra a gradace jednotlivých písní je jedním z poznávacích znaků "Blood of Bacchus". Introvertní hudba, kterou si po cestě autobusem prostě nemůžete vychutnat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Leaves' Eyes vydají nové EP

8. června 2009 v 0:31 | Monsterfuck |  Music News
Leaves' Eyes se chystají 24. července vypustit do světa menší upoutávku na své planované album "Njord" (které by mělo být už téměř hotové). EP ponese název "My Destiny" a bude obsahovat i nové songy, které se na samotné řadovce neobjeví. Obal zdobí již tradičně zpěvačka kapely Liv Kristine:


Shatter - rozhovor

7. června 2009 v 22:38 | Monsterfuck |  Rozhovory
O nejnovější Sicmaggot rozhovor se postarala metalcorová smečka Shatter, která má zrovna před vydáním nové fošny. Odpovědí se ujal drtič kytarových strun Blaze.

01. Na rozjezd trochu lehčí otázku. Právě jste dotočili nové album, mohl bys o něm říct nějaké základní info? Takovou tu omáčku, jako jaký nese název, kolik na něm bude fláků, co bude zdobit obal, kdy to vyjde atd...

Čus tady Blaze, nová deska má název bandy takže "Shatter", bude na ní 11 songů a vyleze tohle léto. Na obal si počkej to je překvápko.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Videozájezd na Rock am Ring 2009 pt.2

7. června 2009 v 11:00 | Corey(8) |  Music News
Do Německa je to daleko, mluví tam hnusným jazykem a ještě za to všechno vypláznete nekřesťanskou hordu peněz. Radši zůstat hezky na blogu, mít to zadarmo a neřešit jazykovou bariéru. Ono to až tak horké nebude, ale když už se na Rock am Ring nemůžeme vydat, proč si aspoň nevyrazit na menší videozájezd. V druhém díle nás čekají KoRn, The Prodigy a Slipknot - vše úhledně zabaleno a připraveno k okamžité expedici na vaše promítací plátna (nebo-li monitory). Videa sledujte zde:

KoRn - "Blind":


The Prodigy - "Take Me to the Hospital":


Slipknot - "Dead Memories":


Je libo nové video Killswitch Engage?

6. června 2009 v 22:55 | Monsterfuck |  Music News
Jestli je odpověď na otázku v nadpisu kladná, není nic snažšího, než si zmiňovaný klip pustit níže. Jedná se o song "Starting Over". Ten pochází z nadcházejícího alba Killswitch Engage, které kapela pojmenovala po sobě (čili "Killswitch Engage", kdyby to někomu nedocházelo :)). Deska vyjde tento měsíc, přesněji v jeho poslední den. Co víc potřebujete vědět?


Videozájezd na Rock am Ring 2009 pt.1

6. června 2009 v 17:31 | Corey(8) |  Music News
Německý festivalový kolos jménem Rock Am Ring se dal včera úspěšně do pohybu a na internetu se již začala objevovat první videa z vystoupení kapel, které se prokousaly do vysílání německé MTV. Zatím toho sice příliš není, ale pro první díl našeho mini-seriálu se nakonec přece jenom něco našlo. Na úvod si tedy dáme Papa Roach, Placebo a Fieldyho z KoRn:

Papa Roach - "Last Resort":


Placebo - "Battle for the Sun":


KoRn - Fieldy interview:
Koncerty na červenec

5. června 2009 v 21:26 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Basinfirefest 2009
3. - 5. 7. - Spálené Poříčí
Vystoupí: Vader (POL), Sabaton (SWE), Blaze Bayley (UK), Sonic Syndicate (SWE), One Way Mirror (FRA), Symphonity (GER/CZ), Dagoba (FRA), Wizard (GER), Raintime (ITA), Deja-Vu (GER), Rising Dream (HR), Pražský Výběr II (CZ), Alice & Dan Bárta (CZ), Antigona - rocková opera, Alkehol (CZ), Arakain (CZ), Asacorr (SVK), Asmodeus (CZ), Budulínek (CZ), Citron (CZ), Miloš Dodo Doležal (CZ), Debustrol (CZ), Discoballs (CZ), Doga (CZ), Dva a půl cvrčka (CZ), Dymytry (CZ), Dysmorphia (CZ), Fourth Face (CZ), F.O.B. (CZ), From Our Hands (SVK), Grande Tete (CZ), Harlej (CZ), Petr Henych & G-Bod (CZ), Horkýže Slíže (SVK), Dan Horyna & Merlin (CZ), Innocens (CZ), Jaksi Taksi (CZ), Killchain (SVK), Konflikt (SVK), Krucipüsk (CZ), Maelstrom (CZ), Matahari (CZ), Plus Minus (SVK), Polemic (SVK), Prague Ska Conspiracy (CZ), Projekt Parabellum (CZ), Pun Animals (CZ), Rumburax (SVK), Rybičky 48 (CZ), Sex Deviants (CZ), Shaark (CZ), Sto zvířat (CZ), The Streetfighters (CZ), Škwor (CZ), Tisíc let od Ráje (CZ), Tleskač (CZ), Törr (CZ), Tortharry (CZ), Trollech (CZ), V3ska (CZ), Venefica (CZ), X-Left to Die (CZ), Znovuzecnost (CZ)
Cena: 750
Více informací: Basinfirefest

Motörhead (UK), Arakain (CZ), Aleš Brichta (CZ), Tublatanka (SVK)
Hard rockoví titáni Motörhead se opět chystají do naší malé zemičky. Tentokrát vezmou útokem brněnský Velodrom za podpory početného tuzemského supportu.
4. 7. - Brno, Velodrom
Začátek: 13:00
Cena: 790-990
Pořadatel: WTF Entertainment
Více informací: WTF Entertainment

Rock for People 2009
4. - 6. 7. - Hradec Králové, Festivalpark
Vystoupí: Static-X (USA), Horkýže slíže (SVK), Blue Effect (CZ), Cocotte Minute (CZ), Visací zámek (CZ) a další
Cena: 1250
Více informací: Rock for People

Masters of Rock 2009
9. - 12. 7. - Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek
Vystoupí: Nightwish (FIN), Blind Guardian (GER), Edguy (GER), Europe (SWE), Rage (GER), Stratovarius (FIN), Arch Enemy (SWE), Dragonforce (UK), Shaaman + Gocmen Symphony Orchestra of Turkey (BRA), Korpiklaani (FIN), Voivod (CAN), In Extremo (GER), Tiamat (SWE), Kataklysm (CAN), Death Angel (USA), Deathstars (SWE), Evergrey (SWE), Axxis (GER), Heaven Shall Burn (GER), Crucified Barbara (SWE), Legion of the Damned (NL), Eluveitie (SWI), Die Happy (GER), The Sorrow (AUT), Schandmaul (GER), Kissin' Dynamite (GER), Keep of Kalessin (NOR), Audrey Horne (NOR), Blowsight (SWE), Callejon (GER), Vypsaná fixa (CZ), Kreyson (CZ), Mňága a žďorp (CZ), Fleret (CZ), Tleskač (CZ), Nil (CZ), Interitus (CZ), Už jsme doma / F.P.B. Set (CZ), Gate Crasher (CZ), Innocens (CZ), Bethrayer (CZ)
Cena: 1300 (platí do konce června)
Více informací: Masters of Rock

Black Lights festival 2009
10. - 11. 7. - Divišov u Benešova, AK Divišov
Vystoupí: Darkspace (SWI), Cruachan (IRL), Sear Bliss (HUN), Wyrd (FIN), Azaghal (FIN), Darkestrah (KGZ), Emancer (NOR), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Black Flame (ITA), Kromlek (GER), Gorath (BEL), Galadriel (SVK), Control Human Delete (NL), Heiden, Hromovlad (SVK), Stíny plamenů, Infer (SVK), Panychida, Žrec, Natan (BEL), Korium (SVK), Eternal Deformity (POL), Ctulu (GER), Doomas (SVK), Gorgonea Primea (CZ), Secret of Darkness (CZ)
Cena: 450
Více informací: Black Lights

Obscene Extreme 2009
16. - 18. 7. - Svojšice u Přelouče
Vystoupí: Napalm Death (UK), Lividity (USA), Dead Infection (POL), Municipal Waste (USA), Blood Duster (AUS), Ratos de Porão (BRA), Disfear (SWE), Venomous Concept (USA), Hail of Bullets (NL), Mob 47 (SWE), Wolfbrigade (SWE), Machetazo (SPA), Birdflesh (SWE), Fleshless, Oxidised Razor (MEX), Mumakil (SWI), Afgrund (SWE), Desecration (UK), Bombstrike (SWE), Captain Cleanoff (AUS), Gaf (FIN), Slavebreed (GRE), Spasm (CZ), Imperial Foeticide (CZ), Jig-Ai (CZ), Feastem (FIN), A Den of Robbers (BEL), Idiots Parade (SVK), Heaving Earth (CZ), Choked by Own Vomits (CZ), Praselizer (CZ), Abaddon Incarnate (IRL), Büfo (FIN), M:40 (SWE), Mortfilia, F.A.M. (POL), Joe Pesci (UK), Ramming Speed (USA), Livstid (NOR), Ultimo Mondo Cannibale (ITA), Accion Mutante (GER), Belching Beet (GER), Boiler (GER), Tsubo (ITA), Urtikaria Anal (MEX), Ras (SPA), Spineless Fuckers (CZ), Amoclen (CZ), Sound of Detestation (SWE), Abnormyn Deffect (MOL), Supreme Pain (SLO), Distaste (CZ), Wormrot (SGP), Septicopyemia (RUS), Necrovile (ROM), Defecal of Gerbe (FRA), 40Gradi (HR), Crepitation (UK), Mondo Gecko (ISR)
Cena: 850/1000
Více informací: Obscene Extreme

Hellfast Attack Vol. 3
18. 7. - Brněnec, areál Výletiště
Vystoupí: Gromm (UK), Inferno, Kult (ITA), Silva Nigra (CZ), Sekhmet (CZ), Diagon (CZ), Somrak (SLO), Radogost (POL), Enclave (POL), Ill Crow (CZ), Bloody Lair (CZ), Degoryen (CZ), Tartaros (CZ)
Cena: 300/350
Odkazy: Hellfast Attack

Benátská noc 2009
24. - 26. 7. - Malá Skála
Vystoupí: Guano Apes (GER), Tarja Turunen (FIN), Paradise Lost (UK), Epica (NL), Aleš Brichta (CZ), Alkehol (CZ), Citron (CZ), Debustrol (CZ), Doga (CZ), Dymytry (CZ), Eagleheart (CZ), Edge of Sanity (NL), Harlej (CZ), Hyperion (CZ), Krleš (CZ), Krucipüsk (CZ), Kurtizány z 25. avenue (CZ), Legendy se vrací (CZ), Metalinda (SVK), Miloš Dodo Doležal, Morčata na útěku (CZ), Morrior (CZ), Seven (CZ), Symphonity (GER/CZ), Škwor (CZ), the.switch (CZ), Törr (CZ), V.A.R. (CZ), Visací zámek (CZ), Vítkovo kvarteto (CZ), X-Core (CZ) a další
Cena: 1050 (na celý festival, platí do konce června), 550 (na jeden den, platí do konce června), 1150 (na celý festival, platí do 24. července), 600 (na jeden den, platí do 24. července)
Více informací: Benátská noc

Bloody Lake 2009
25. 7. - Staré Splavy u Máchova jezera, parkoviště u hotelu Pasáž,
Vystoupí: Pandemia (CZ), Tortharry (CZ), Poppy Seed Grinder (CZ), Suburban Terrorist (SVK), Sabathory (CZ), Laniena Mentis (CZ), Incarnate (CZ), Inner Hate (CZ), Sepsis (CZ), Bonesaw of the Brains (CZ), Narcoleptic (CZ)
Cena: 150
Odkazy: Bloody Lake

Anthrax (USA)
V červnu se Anthrax představí na festivalu Noc plná hvězd. Kdo se na něj nechystá, má možnost si vychutnat tuhle thrash smečku ještě o měsíc později v hlavním městě.
29. 7. - Praha, Retro Music Hall
Začátek: 20:00
Cena: 439
Pořadatel: Charm Music
Více informací: Charm Music

Dream Theater - Images and Words

4. června 2009 v 20:18 | Earthworm |  Recenze
Images And Words
Dream Theater, známá kapela hrající progresivní metal, 30. června vystoupí v Praze a já jsem se na její počest rozhodl sepsat recenzi k jejich albu "Images and Words". "Proč zrovna 'Images and Words'," ptáte se, "vždyť je tu nová deska!" Jenže nová deska vyjde až 23. června a to by nestačilo mlsnému recenzentovi k několikanásobnému poslechu a sepsání recenze, když má tolik jiné práce jako například nalejvání se. A navíc, "Images and Words" je deska superklasická. Ale před samotnou recenzí krátká předmluva.

Dne 2. června se malý Earthworm rozhodl napsat tuto recenzi, a jelikož zrovna nemohl večer spát, sednul si, vzal tužku a papír a psal. Psal a psal, až popsal tři strany A4, a tak každý, kdo s jeho sáhodlouhou recenzí vydrží, má u něj velké plus. A kdo nevydrží, ten má mínus. A kdo nedočetl ani sem, je hloupý špindíra a měl by se smažit v nebi :)

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


1349 - Revelations of the Black Flame

3. června 2009 v 16:28 | Monsterfuck |  Recenze
Revelations of the Black Flame
Když se Norové 1349 vyřítili před pár lety na scénu a vydali v krátkém sledu tři alba, vyvolali docela solidní rozruch, protože "Liberation", "Beyond the Apocalypse" i "Hellfire" byly ukázky našláplého true norwegian black metalu. Po čtyřleté díře v diskografii se teď vracejí se svojí novinkou. Takový stylový kotrmelec ale nemohl čekat vůbec nikdo...

Některá hodnocení čerstvě vydaného "Revelations of the Black Flame" už teď hovoří o průseru roku. Je to vážně tak hrozné? Jak se to vezme. 1349 totiž black metal zpomalili, jak jen to jde, přidali trochu drone a špetku sludge a celé to mírně zalili ambientem. Se stylovým přerodem osobně problém nemám, jen se to kapele moc nepovedlo. Deska má hodně tváří, ale ani jednu pořádně. Celé je to roztříštěné a kvalitou hodně nevyrovnané. I proto jsem se rozhodl pojmout recenzi formou, která ani mě moc nevyhovuje - písničku po písničce. V tomhle případě to ale nejde jinak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Chthonic a jejich novinka

2. června 2009 v 22:02 | Monsterfuck |  Music News
Chthonic a jejich novinka "Mirror of Retribution" přijdou 10. srpna. Tato exotická taiwanská kapela, která ve své tvorbě používá i tradiční nástroje své země, pracuje na desce již delší dobu. Podle baskytaristky Doris bude album z části inspirované různými masakry v tchajwanské historii a z části různými mýty o pekle. Hudebně by se pak měla kapela posunout na "zcela nový level". Obal "Mirror of Retribution" je k vidění vpravo.

Chthonic nejsou aktivní jen na hudební scéně, ale i v politice. Například hodně bojovali o osvobození Tibetu od Číny (v Číně jsou jen tak mimochodem kompletně zakázaní pro své politické názory), nebo se zúčastnili zachraňování ohrožených medvědů panda. "Na kontě" mají rovněž i setkání s Dalai Lamou. Kromě toho se také účastní natáčení dokumentů i filmů.

Zaostřeno na: "No Time to Bleed" od Suicide Silence

2. června 2009 v 21:42 | Monsterfuck |  Music News
Americká deathcore banda Suicide Silence odkryla všechny detaily o verzích, ve kterých bude její nové album "No Time to Bleed" vycházet. Všechny budou k dispozici od 30. června. Deska vyjde samozřejmě jako klasické CD, dále pak jako vinylová verze (limitovaná na 2000 kusů), Hot Topic verze (nabízená jen obchodem Hot Topic) s bonusovým živákem z Paříže (tracklist níže), iTunes verze s bonusovým songem "Them Bones" (původně od Alice in Chains) a "Maximum Bloodshed" verze, což bude speciální box s bonusovým DVD, zbrusu novým bonusovým songem "Misleading Miligrams", pěti sběratelskými kartami, plakátem a tričkem (limitováno na 10 000 kousků, nabízená jen obchody CM Distro).

No Time to Bleed EU version
Tracklist "No Time to Bleed":
01. Wake Up
02. Lifted
03. Smoke
04. Something Invisible
05. No Time to Bleed
06. Suffer
07. …and Then She Bled
08. Wasted
09. Your Creations
10. Genocide
11. Disengage

Tracklist bonus CD "Live in Paris":
01. Unanswered
02. Bludgeoned
03. The Price of Beauty
04. No Pity for a Coward
05. Green Monster
06. Destruction of a Statue

Suicide Silence zahrají na letošním ročníku Brutal Assaultu v Josefově. Festival se bude konat od 6. do 8. srpna.

Uvedený obal bude zdobit pouze evropskou verzi "No Time to Bleed".

UPDATE: Suicide Silence zrušili své evropské turné, tudíž na Brutal Assaultu nevystoupí!

Novinky u Worms of Sabnock

2. června 2009 v 20:23 | Monsterfuck |  Music News
Představitelé netradičního black metalu Worms of Sabnock z Anglie (netradičního proto, že v jejich hudbě nejsou ničím výjimečným například housle, flétny nebo hoboj) hlásí po dlouhé době nové zprávy. Po třech letech nic nevydávání (to víte, problémy se sestavou) konečně nachystali nový materiál. Ten vyjde na dosud nepojmenovaném splitu s jejich black/folkovými krajany Old Corpse Road. Vydání je plánováno na 3. čtvrtinu tohoto roku.

Posledním počinem Worms of Sabnock je jejich debutová dlouhohrající deska "Dark Harmonies" z roku 2006.


Marilyn Manson - The High End of Low

2. června 2009 v 16:55 | Seda |  Recenze
Exhibicionista Marilyn Manson se vrací na hudební scénu se svým novým kouskem "The High End of Low". V této desce se skupina snaží pokračovat ve stylu své minulé práce "Eat Me, Drink Me", které je mnohdy kritizováno, že už to není starý dobrý Manson, uvidíme, jakých reakcí se dočká i tohle album. Navázalo se na pomalejší a roztáhlejší písně zaměřené spíše na lyrickou část, nežli hudební, celkově texty v tomto albu patří ke špici, co kdy Manson sepsal a nazpíval, texty ale bývaly vždy silnou stránkou tohoto pána.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!