Obal novinky Ahab

26. května 2009 v 20:52 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí funeral doom metalisté Ahab vydají 22. července své druhé album "The Divinity of Oceans". Dnes světlo světa spatřil obal této desky (viz vpravo). Kapela pro obálku použila malbu "Vor Medúzy" (v originále "Le Radeau de la Méduse") od francouzského malíře Théodora Géricaulta, který žil na přelomu 18. a 19. století. Obraz zobrazuje skutečný příběh lodi Medúza, která se potopila, přičemž přežilo 150 lidí. Ti pak museli přežít dva týdny na voru bez jídla i pití. Nakonec se zachránilo pouhých 15 lidí. Všichni ostatní se buď utopili nebo se stali obětí kanibalismu na voru. Tato působivá malba má v originále 5×7 metrů (klik sem pro náhled ve vysokém rozlišení).

Tracklist "The Divinity of Oceans":
01. Yet Another Raft of the Medusa (Pollard's Weakness)
02. The Divinity of Oceans
03. O Father Sea
04. Redemption Lost
05. Tombstone Carousal
06. Gnawing Bones (Coffin's Lot)
07. Nickerson's Theme

Debut Ahab s názvem "The Call of the Wretched Sea" vyšel v roce 2006 a byl zhudebněnou částí knihy "Bílá velryba" (v originále "Moby-Dick, or The Whale") od Roberta Melvilla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | 26. května 2009 v 20:58 | Reagovat

Tak tohle je snad moje nejočekávanější album letos. Debut byl geniální (zrovna teď ho poslouchám a je to mrda!), tak doufám, že i dvojka bude minimálně stejně dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama