Květen 2009

Ozzy v reklamě

18. května 2009 v 23:21 | Monsterfuck |  Music News
S Ozzym Osbournem to jde zřejmě v poslední době opravdu z kopce. Nejenže nedávno byl obnoven seriál "The Osbournes", ale teď si Ozzy zahrál i v reklamě na mobily Samsung! Následující video nepotřebuje další komentář, sami posuďte jak hluboko může klesnout legendární metalový hudebník...


Reedice Impaled Nazarene

18. května 2009 v 20:14 | Monsterfuck |  Music News
Pokud jste fanoušci vinylů a zároveň máte rádi pořádný black metalový nářez, těšte se na 15. června, kdy firma Osmose Productions vydá dvě dnes již klasická alba finských zabijáků Impaled Nazerene. Jejich první desky "Tol Cormpt Norz Norz Norz..." a "Ugra-Karma" vyjdou na gramofonových kotoučích v nákladu 700 kusů s bonusovými dobovými koncertními záznamy.

Tol Cormpt Norz Norz Norz
Ugra-Karma

Detaily o "Evangelion" od Behemoth

18. května 2009 v 17:20 | Monsterfuck |  Music News
Behemoth z Polska zveřejnili obal a datum vydání svého nového alba. Deska s názvem "Evangelion" vyjde 7. srpna letošního roku v Evropě a o čtyři dny později za oceánem. Obal prohlížejte níže.

Frontman kapely, Nergal, se opět o novince rozpovídal: "'Evangelion' spojuje čistou uměleckou formu s přímým poselstvím. Bylo pro nás velice důležité, aby grafická podoba přesně vystihovala nahrávku. Opět jsme spolupracovali s Tomaszem Danilowiczem, který pro Behemoth vytvořil svou nejlepší kresbu. Obrázek zobrazuje Velkou babylonskou děvku ['The Great Harlot of Babylon', nevím, jak se to překládá - pozn. autora :-)] jedoucí na sedmihlavé bestii. Svatí se jí klaní, zatímco desky s deseti Přikázáními leží zlámané u jejích nohou. Představuje to naši vlastní interpretaci Nového Zákona - alegorii, kde je Děvka babylonská symbolem rebelie a odporu proti Bohu. Jsem fascinován příběhy, jež pramení z Bible, a tak jsme v textech a obalkách i předchozích alb Behemoth použili biblickou symboliku. Rád si pohrávám s různými význami a symbolikou, která v tomto případě znamená přesně to, co jsem chtěl. Hlavním významen našeho nového obalu je archetyp odpírání poslušnosti, individuality, práva na svobodná rozhodnutí a svobodné, nespoutané vůle - toto jsou obecně slova, která jsou klíčová a rozhodující pro pochopení naší práce a životů jako celku a také pravé podstaty člověka."


Název nadcházejícího alba Nevermore

18. května 2009 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
The Year of the Voyager
Američané Nevermore odtajnili název své dlouho očekávané desky - "The Obsidian Conspiracy". Album by mělo vyjít na konci tohoto roku nebo začátkem příštího pod křídly Century Media. Žádné další podrobnosti zatím nejsou známy.

Poslední řadovka Nevermore, "This Godless Endeavor", vyšla před čtyřmi lety. Nejnověji má kapela na kontě DVD "The Year of the Voyager" (obal vpravo).

Příliš hluční AC/DC

17. května 2009 v 18:38 | Monsterfuck |  Music News
Koncert hard rockové legendy AC/DC, který se konal v pátek 15. května v Mnichově v Německu, byl podle jednoho tamního deníku slyšet i 20 kilometrů od stadionu. Policie údajně dostala více jak 100 stížností na nadměrný hluk z mnichovského předměstí, jež bylo od místa konání vzdáleno právě 20 km.

AC/DC se právě nacházejí na turné na podporu své poslední úspěšné řadovky "Black Ice". Drtivá většina koncertů byla beznadějně vyprodána během několika hodin. Nejinak tomu bylo i u české zastávky, která proběhla 17. března.

Apocalyptica: Praha - Incheba, 20.4.2009

16. května 2009 v 17:30 | anushka |  Reporty
Finští cellisté opět dorazili do naší malé zemičky, aby nám předvedli své umění, a tentokrát hned třikrát (Zlín, Ostrava a Praha). Já se zúčastnila jejich pražského koncertu a bylo to pro mě už jejich páté vystoupení. Na místo jsem dorazila někdy kolem půl druhé (ti, co mě znají ví, že miluju dlouhá čekání před koncertem, protože se spokojím jen s první řadou ;-)), více lidí se začalo trousit tak kolem čtvrté až páté hodiny. Dovnitř se začalo pouštět něco po půl sedmé. Sprintem jsem vběhla do haly, musela překonat překážku v podobě schodů a zastavila se o zábranu v první řadě mezi Anterem a Perttuem. Tento koncert byl v mnoha okolnostech jedinečný. Nejenže to byl poslední koncert z jarního miniturné, ale také to vůbec poslední koncert Antera s Apocalypticou (podle mých dostupných informací je to proto, že orchestr, ve kterém hraje, mu dal ultimátum… koncertování s Apocalypticou je totiž dost časově náročné). A nastalo další dlouhé čekání, protože koncert měl začít až ve 20:15 a kluci neměli žádnou předkapelu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Reunion Accept nakonec bude, ale s jiným zpěvákem

16. května 2009 v 10:45 | Monsterfuck |  Music News
I přestože před pár dny dementoval zástupce původního zpěváka Uda Dirkschneidera zprávy o reunionu, ostatní členové Accept se rozhodli obnovit činnost kapely za každou cenu, i bez Uda. Novým zpěvákem se stal americký pěvec Mark Tornillo, který dosud působil jen v kapele TT Quick. Znovuobnovení Accept si v současné době již domlouvají koncerty a ohlásili také nátáčení nového alba.


Linkin Park chystají píseň pro letní blockbuster

15. května 2009 v 21:50 | Corey(8) |  Music News
Multiplatinoví rockeři z Linkin Park zveřejnili krátkou ukázku svého zbrusu nového songu "New Divide" (sledujte dole), který kapela připravuje exkluzivně pro potřeby nesmírně očekávaného letního blockbusteru "Transformers: Revenge of the Fallen", jenž je pokračováním veleúspěšného filmu "Transformers" z roku 2007. Jelikož je režisér Michael Bay hračička a ve svých filmech musí mít kromě obřích robotů, krásné Megan Fox a hláškujících rodičů i solidní muziku, požádal právě Linkin Park, aby se, společně se skladatelem Stevem Jablonskym ("Transformers", "Texas Chainsaw Massacre") postarali o hudební doprovod filmu.

Píseň "New Divide" by si měla svou radiovou premiéru odbýt už 18. května, ve stejný den bude také k zakoupení na portálu iTunes. Song samozřejmě nebude chybět ani na oficiálním sountracku k filmu, který by měl vyjít 23. června.


Nový videoklip Marilyn Mansona

14. května 2009 v 21:42 | Monsterfuck |  Music News
První klip z nadcházejícího alba "The High End of Low" Marilyna Mansona (vychází 26. května) je teď k zhlédnutí zde. Jedná se o první single se sáhodlouhým názvem "Arma-Goddamn-Motherfuckin'-Geddon", který natáčel Delaney Bishop (mimo jiné natočil i film, kde hrála Mansonova bývalka Dita von Teese).

01. Devour
02. Pretty as a Swastika
03. Leave a Scar
04. Four Rusted Horses
05. Arma-Goddamn-Motherfuckin'-Geddon
06. Blank and White
07. Running to the Edge of the World
08. I Want to Kill You Like They Do in the Movies
09. WOW
10. Wight Spider
11. Unkillable Monster
12. We're from America
13. I Have to Look Up Just to See Hell
14. Into the Fire
15. 15

Nový song Korpiklaani k poslechu

14. května 2009 v 18:08 | Monsterfuck |  Music News
Finští folkaři Korpiklaani zveřejnili na svém MySpace profilu song z připravovaného alba "Karkelo". Jedná se o první singl "Vodka" (na fyzickém nosiči vychází 27. května). Samotné album "Karkelo" vyjde 26. června. Tracklist a obal zhlédněte níže (obal nalevo je k albu, obal napravo k singlu).

V červenci si Korpiklaani zahrají na českém festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, a v září pro změnu ve zlínském klubu Masters of Rock Café.

01. Vodka
02. Erämaan Ärjyt
03. Isku Pitkästä Ilosta
04. Mettänpeiton Valtiaalle
05. Juodaan Viinaa
06. Uniaika
07. Kultanainen
08. Bring Us Pints of Beer
09. Huppiaan Aarre
10. Könnin Kuokkamies [digipack bonus track]
11. Vesaisen Sota
12. Sulasilmä
13. Kohmelo

Karkelo
Vodka

Žádný reunion Accept

14. května 2009 v 17:53 | Monsterfuck |  Music News
Vypadá to, že žádný reunion Accept nakonec nebude, alespoň ne se zpěvákem Udem Dirkschneiderem. I přestože se už nějakou dobu o znovuobnovení této německé heavy metalové legendy šeptalo, dnes zástupce společnosti, která zaštiťuje Udovy koncerty, oficiálně prohlásil, že žádné nové album ani turné Accept nebude.

Samotný Udo se svojí kapelou U.D.O. právě dokončil novou desku s názvem "Dominator", která vyjde 21. srpna. Kromě novinky plánují U.D.O. i nový klip (natáčení začne v červnu) a letní festivaly, během kterých se představí i v ČR, a sice na festivalu v Letohradě 20. června.


Nový klip Ex Deo

12. května 2009 v 22:18 | Monsterfuck |  Music News
Ex Deo, projekt zpěváka Maurizia Iacona z Kataklysm, zveřejnili svůj první videoklip z připravované desky "Romulus". Klip natáčený v Bělehradě byl pořízen pro titulní song alba.

"Přístup k projektu byl opravdu profesionální. Stanimir a Ivan [režisér a člen štábu - pozn. redakce] odvedli vskutku úžasnou práci a věnovali pozornost každému detailu. Znovuvybudovat Řím a příběh Romula a Rema byla velká výzva, ale myslím, že jsme si s tím poradili a všechny nápady byly neuvěřitelné. Očekávejte výpravnou podívanou, podobnou filmu "300"... Velké díky štábu a hercům," říká o klipu "Romulus" samotný Maurizio.

Debutová deska Ex Deo vyjde 19. června v Evropě a o 11 dní později za oceánem. Na album kromě kumpánů z Kataklysm přispěli hostováním i Nergal (Behemoth), Karl Sanders (Nile) a Obsidian C. (Keep of Kalessin).


Nový videoklip Amorphis

11. května 2009 v 18:02 | Monsterfuck |  Music News
Finští melancholici Amorphis vydají již na konci tohoto měsíce svou novinku "Skyforger". Na její podporu natočili první videoklip pro píseň "Silver Bride" (viz níže). Samotný singl "Silver Bride" se dostal až na samý vrchol finské národní hitparády.


Heaven & Hell - The Devil You Know

11. května 2009 v 16:58 | Monsterfuck |  Recenze
Pokud byste náhodou posledních pár měsíců spali a vůbec tedy netušili, co jsou Heaven & Hell zač (a to stačilo jen navštěvovat Sicmaggot, kde se toho o nich objevilo už dost), dáme si malé opáčko. Heaven & Hell jsou totiž v podstatě legendární Black Sabbath z období kolem alb "Dehumanizer" nebo "Mob Rules" (čili s Ronniem J. Diem za mikrofonem a Vinnym Appicem za bicí soupravou), jen pod jiným jménem. To je překvápko, co? A i když Heaven & Hell vznikli původně jen jako koncertní kapela, rozhodli se nakonec využít svojí formu k vytvoření nového studiového alba. A udělali jedině dobře.

Nemá cenu chodit kolem horké (studené, bramborové, připálené anebo jakékoliv jiné) kaše nebo to dále protahovat. Řeknu hned ze začátku a na rovinu - "The Devil You Know" je opravdová a nefalšovaná pecka! Tony Iommi & spol. jsou dlouhými roky protřelí profíci, kteří vědí, co kde zahrát, aby to bylo výborné. Minimálně na svém nejnovějším opusu to dokazují beze zbytku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Obituary: "Darkest Day" e-karta

10. května 2009 v 12:17 | Monsterfuck |  Music News
Oldschool death metal v podání Obituary bude mít další zásek na pažbě. Obituary totiž chystají na 30. června svojí novinku "Darkest Day" a teď pro nedočkavé fandy vypustili e-kartu, která mimo jiné obsahuje i ukázky tří songů - "List of Dead", "Blood to Give" a "Payback". E-karta je k prohlédnutí zde.

01. List of Dead
02. Blood to Give
03. Lost
04. Outside My Head
05. Payback
06. Your Darkest Day
07. This Life
08. See Me Now
09. Fields of Pain
10. Violent Dreams
11. Truth Be Told
12. Forces Realign
13. Left to Die

Podívejte se na zvuky šílenství v podání Shinedown

9. května 2009 v 12:38 | Corey(8) |  Music News
Kdo je nejubrečenější kapelou současnosti? Že by snad plačky ze Shinedown? Hoši v průběhu nahrávání svých alb buďto pravidelně meditují nad nakrájenou cibulí, nebo ze sebe prostě rádi dostávají všechny emoce formou hektolitrů slz. Jak jinak si vysvětlit fakt, že větší polovinu jejich nového alba "The Sound of Madness" tvoří uslzené balady?

Balady nebalady, když Shinedown pořádně hrábnou do strun a nahodí svižnější tempo, znamená to pro ostatní žánrově spřízněné kapely jeden velký prostředníček přímo mezi oči a nemilosrdný úprk do ústraní. Titulní píseň nové desky, jejíž video dnes spatřilo světlo světa, naštěstí Shinedown zachycuje v poloze, v které to této floridské partičce sluší nejvíc:


Máte report? Sem s ním!

8. května 2009 v 21:15 | Corey(8) |  Blog News
Sekce Reporty se nám v posledních několika dnech (eh, měsících?) trochu zasekla. Redakce blogu je holt líná chamrať, která radši sedí doma a na velké akce vyráží pouze v létě, kdy se navíc na většině akcí nepěkně zrichtuje, načež pak reporty skládá ze svých koncertních zážitků mezi pádem do komatu a pumpováním žaludku. Zbytek redakce (rozuměj Speedy) koncerty navštěvuje v průběhu celého roku, ale má příliš líné prsty na to, aby něco sepsal (radši za mrzký peníz dělá jakési účetnictví, no fuj).

Tolik tedy neplánované představení našeho redakčního týmu a nyní k věci - jelikož chci, aby se sekce Reporty zase trochu rozjela, žádám o pomoc vás, naše věrné i nevěrné návštěvníky. Byli jste na zajímavé rockové akci? Máte fotky, o které se chcete podělit? Pak neváhejte a všechny své zážitky mi v elektronické podobě pošlete na e-mail redakce@sicmaggot.cz! Zveřejním naprosto všechno (co bude mít víc jak dvě věty)!

Koncerty na červen

8. května 2009 v 17:43 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Marilyn Manson (USA)
Úchylák Marilyn Manson opět zavítá do ČR. Po svém posledním koncertu v Praze zahraje tentokrát v brněnském Velodromu, aby zde podpořil své nové album "The High End of Low".
3. 6. - Brno, Velodrom
Začátek: 19:00
Cena: 790-990
Pořadatel: GSMA
Více informací: GSMA

Hardline Therapy Vol. 2
4. - 6. 6. - Brněnec u Letovic
Vystoupí: Vader (POL), Hollenthon (AUT), Hate (POL), Dying Humanity (GER), Luna Ad Noctum (POL), Davidian (GER), Godhate (SWE), Kadavrik (GER), Embrional (POL), Azahel's Fortress (AUT), Carnal (POL), Amorphous (POL), Malignant Tumour (CZ), Depresy (SVK), Atari Terror (CZ), Locomotive (CZ), X-Core (CZ), Translunaria (CZ), Status Praesents (CZ), Innocens (CZ), 5 Symbols (CZ), Amoclen (CZ), Amon (CZ), Amortez (CZ), Anaalia (CZ), Arch of Hell (CZ), Attack of Rage (SVK), Barricade (CZ), Bed Sores (CZ), Bonesaw of the Brains (CZ), Brainscan (SVK), Breakdown (CZ), Draco Hypnalis (CZ), Euthanasia (CZ), Extreme (CZ), F.O.B. (CZ), Fleshless (CZ), From Beyond (CZ), Galadriel (SVK), Godnoise (SVK), HIV-Positive (CZ), Hyperion (CZ), Hypnotic Face (CZ), Infer (SVK), Ingrowing (CZ), Invaze (CZ), Madcult (SVK), Mandoria (CZ), Mater Monstifera (CZ), Mincing Fury (CZ), Mr. Dynaboom (CZ), Pandemia (CZ), Parasophisma (CZ), Pathology Stench (SVK), Pitbull Diesel (CZ), Return to Innocence (CZ), S.I.N.S.I.D.E. (CZ), Sabathory (CZ), Satori (CZ), Smashed Face (CZ), Stigma (CZ), Tortharry (CZ), Twisted Truth (CZ)
Cena: 490/666
Více informací: Hardline Therapy a MySpace

Jarboe (USA) + support
Bývalá zpěvačka Swans a alternativní umělkyně Jarboe vystoupí v Praze. Předkapela zatím není známá, protože původně potvrzený support i jeho následná náhrada musely odříct.
7. 6. - Praha, Exit Chmelnice
Začátek: 19:00
Cena: 390/420
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Papa Roach (USA)
Papa Roach vyrážejí podpořit svou novou desku a neminou přitom ani Českou republiku. 7. června zahrají v našem hlavním městě.
7. 6. - Praha, Roxy
Začátek: 18:00
Cena: 690
Pořadatel: D Smack U
Více informací: D Smack U

Jon Oliva's Pain (USA)
Současný projekt Jona Olivy, vůdce dnes již nefungujících Savatage, s názvem Jon Oliva's Pain se objeví i v Praze.
8. 6. - Praha, Exit Chmelnice
Začátek: 20:00
Cena: 550
Pořadatel: Ozzy a Potkan
Více informací: Ozzy a Potkan

KoRn (USA), Five Finger Death Punch (USA) + support
Jedním z koncertů hodně známých kapel v červnu u nás bude dozajista i vystoupení KoRn v Praze.
9. 6. - Praha, Tesla Aréna
Začátek: 20:00
Cena: 790-1790
Pořadatel: Charm Music
Více informací: Charm Music

Slipknot (USA), Devildriver (USA), Trivium (USA)
O dlouho očekávané vystoupení Slipknot v České republice se "poprali" dvě pořádají agentury, přičemž nakonec vyhráli Live Nation, kteří koncert přesunuli z původně plánované Prahy do Ostravy.
10. 6. - Ostrava, ČEZ Aréna
Začátek: 19:00
Cena: 750-895
Pořadatel: Live Nation
Více informací: Live Nation

Nargaroth (GER), Azahel's Fortress (AUT), Moravská Zima (CZ), Bloody Lair (CZ)
Ikona podzemního black metalu Nargaroth rozdrtí Prahu za podpory Rakušáků Azahel's Fortress a českého supportu.
12. 6. - Praha, Exit Chmelnice
Začátek: 19:30
Cena: 300

Czech Death Fest 2009
12. - 13. 6. - autocamp Brodský u Červeného Kostelce
Vystoupí: Sinister (NL), Hate (POL), Slytract (HUN), Demogorgon (POL), Depresy (SVK), Tortharry (CZ), Isacaarum (CZ), Ingrowing (CZ), Melancholy Pessimism (CZ), Pandemia (CZ), Locomotive (CZ), X-Core (CZ), Shatter (CZ), Martyrium Christi (CZ), F.O.B. (CZ), Colp (CZ), Depsise (CZ), Sabathory (CZ), Disfigured Corpse (CZ), Poppy Seed Grinder (CZ), Bed Sores (CZ), D.A.D. (CZ), Desolated (CZ), Masturbace (CZ), !Úl (CZ), Ignorace (CZ)
Cena: 450/490 (celý fest), 350 (pouze sobota)
Více informací: Czech Death Fest stránky

Aborted (BEL), Acacia Strain (USA), Salt the Wound (USA)
Belgičtí řezníci Aborted vyrážejí podpořit svůj poslední zásek do lidského masa s názvem "Strychnine.213", a protože jsou zde zmínění, určitě vám všem už došlo, že neminou ani naši zemi.
15. 6. - Praha, Exit Chmelnice
Začátek: 19:00
Cena: 250
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Mötley Crüe (USA)
Glam metalová legenda Mötley Crüe dorazí v rámci svého aktuální turné i do Prahy, a to ve středu 17. června.
17. 6. - Praha, O2 Aréna
Začátek: 20:00
Cena: 990-1290
Pořadatel: Live Nation
Více informací: Live Nation

Limp Bizkit (USA)
Znovureformovaní Limp Bizkit vyrážejí turné, během něhož se zastaví i v hlavním městě České republiky.
18. 6. - Praha, O2 Aréna
Začátek: 20:00
Cena: 890-1190
Pořadatel: Live Nation
Více informací: Live Nation

Apocalyptic From of Death 2009
19. - 20. 6 - autocamp Trhové Sviny
Vystoupí: Hollenthon (AUT), Fleshgod Apocalypse (ITA), Fleshless (CZ), Helfahrt (GER), Blasphemer (ITA), Mater Monstifera (CZ), Colp (CZ), Abstract (SVK), Tortharry (CZ), Minority Sound (CZ), Arch of Hell (SVK), Galadriel (SVK), Infer (SVK), Everlasting Dark (CZ), Distaste (AUT), Azahel's Fortress (AUT), Yorpu (CZ), Belligerence (CZ), F.O.B. (CZ), Gorgonea Prima (CZ), Winselland (CZ), Dievision (CZ), Stigma (CZ), Secret of Darkness (CZ)
Cena: 450/500 (celý fest), 350 (pouze sobota)
Více informací: Apocalyptic Form of Death

MetalGate 2009
20. 6. - Vostrov u Mnichova Hradiště
Vystoupí: God Dethroned (NL), Ador Dorath (CZ), Galadriel (SVK), Abstract Essence (CZ), Livores Mortis (CZ), Hyperion (CZ), Amortez (CZ), Bad Face (CZ)
Cena: 250/300
Více informací: MetalGate

Prong (USA)
Industrální sbíječka Prong rozseká 20. června Zlín. Těšte se!
20. 6. - Zlín, Masters of Rock Café
Začátek: 20:00
Cena: 550/650
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Dir En Grey (JAP) + support
I exotičtí Dir En Grey z dalekého Japonska zahrají v Praze.
23. 6. - Praha, Palác Akropolis
Začátek: 19:00
Cena: 540
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Disturbed (USA)
Červen už začíná být pomalu nudný - znova další Američané a znova v Praze. To nic ale nemění na tom, že Disturbed zahrají v klubu Roxy.
23. 6. - Praha, Roxy
Začátek: 19:00
Cena: 690
Pořadatel: D Smack U
Více informací: D Smack U

Nine Inch Nails (USA)
Další kapela, která v červnu provětrá O2 Arénu, budou Nine Inch Nails.
24. 6. - Praha, O2 Aréna
Začátek: 20:00
Cena: 690-1090
Pořadatel: Live Nation
Více informací: Live Nation

Noc plná hvězd 2009
26. - 27. 6. - fotbalový stadion Borek, Třinec
Vystoupí: Anthrax (USA), Saxon (UK), Blaze Bayley (UK), Uli Jon Roth + Kee Marcello (GER + SWE), Faith Factor (USA), Excuse Me Moses (AUT), Arakain (CZ), Argema (CZ), Doga (CZ), Citron (CZ), Jaksi Taksi (CZ), James D.S. (CZ), Komunální odpad (CZ), Kreyson (CZ), Krucipüsk (CZ), Legendy se vrací (CZ), Medvěd 009 (CZ), Root (CZ), Rybičky 48 (CZ), Season Crack (CZ), Salamandra, Visací zámek (CZ), Ahard (CZ), Blackmailers (CZ), Castaway (SVK), Colp (CZ), Editor (SVK), Disfigured Corpse (CZ), Dymytry (CZ), Egotrip (CZ), Hazydecay (CZ), HC3 (CZ), Mandrage (CZ), Nobody Knows (CZ), Satisfucktion (CZ), Shaark (CZ), Syndrom (CZ), V.A.R. (CZ), Witch Hammer (CZ), Coward (CZ), Gate Crasher (CZ), Nototo (CZ), Season Crack (CZ), Sepukka (CZ)
Cena: 500
Více informací: Noc plná hvězd

Dream Theater (USA), Cynic (USA)
Milovnící progrese všeho druhu jistě nepohrdnou koncertem čelních představitelů svého žánru v Praze.
30. 6. - Praha, Tesla Aréna
Začátek: 20:00
Cena: 795-1500

Hatebreed (USA) + support
Hardcore mlátička Hatebreed přijede rozsekat Česko i Slovensko. Na přelomu června a července to schytají obě hlavní města.
30. 6. - Praha, Exit Chmelnice
1. 7. - Bratislava, Randal Club
Začátek: 19:00 (oba koncerty)
Cena: 490/520
Poznámka: V Bratislavě navíc vystoupí Parkway Drive (AUS).
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy


Další album Drudkh v červenci

8. května 2009 v 17:03 | Monsterfuck |  Music News
Představitelé ukrajinského black/folk metalu Drudkh se chystají vydat své páté album v červenci. Deska ponese název "Microcosmos" a vyjde v úterý 14. K dispozici bude i na 500 kusů limitovaný exkluzivní box, který se bude dát objednat pouze z e-shopu vydavatelství Season of Mist.

01. Минулі Дні
02. Далекий Крик Журавлів
03. Декаданс
04. Ars Poetica
05. Все, Що Не Сказано Раніше
06. Вдовина Скорбота


Nové video This Ending

8. května 2009 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Švédové This Ending vypustili své druhé video k nové desce "Dead Harvest". Volba padla na titulní song. Obvyklé okecávačky tentokrát vypustíme a rovnou budeme klip servírovat zde.

Kontroverzní The Berzerker

7. května 2009 v 12:11 | Monsterfuck |  Music News
Určitě si všichni pamatujeme Tatu (ano, to jsou ty dvě ruský lesby :))... Australší brutalisti The Berzerker teď předělali k obrazu svému jeden z jejich největších hitů "All the Things She Said" a natočili k němu i videoklip, který vyvolal opravdu hodně protichůdné reakce. Fanoušci kapely začali ihned volat po vydání songu jako singlu. Spoustě ostatních lidí se ale klip o dvou školačkách, které se na základě lesbického videa z internetu začnou také "lesbit" (že by narážka na sexuální orientaci původních autorek?), nelíbil a dostal označení "18+", a to i přesto, že žádné opravdu silně erotické scény neobsahuje. Svůj vlastní názor si můžete udělat zhlédnutím klipu níže:


Dope a jejich nové video

6. května 2009 v 22:52 | Seda |  Music News
Dope mají nové video online, konkrétně se jedná o úvodní píseň nového alba "No Regrets", "6 6 Sick". Tento videoklip je v pořadí druhý, první videoklip si odnesla hitovka "Addiction" se samotným Zakkem Wyldem. V klipu je převážne lídr skupiny, Edsel Dope, jak jede na motorce a zpívá, plus záběry na jeho zadek, během cesty se trochu proměňuje v kostlivce, dále tu máme hudebníky, jak hrajou na své nástroje, a pár záběrů na pěknou slečnu. No tak tu nečekejte a pouštějte :)


Orphaned Land konečně nahrávají

5. května 2009 v 20:56 | Monsterfuck |  Music News
Izraelští vizionáři Orphaned Land konečně začali nahrávat své dlouho očekávané a také dlouho odkládané album "ORwarriOR", k čemuž se vyjádřil i hlavní mozek a vokalista kapely Kobi Farhi:

"Zdravím všechny ORphaned bojovníky světla - jsme šťasti, že jsme konečně vstoupili do studia, abychom vám předali dlouho očekávané koncepční dílo 'ORwarriOR'. Album bude mít více jak 70 minut a jako obvykle bude obsahovat spoustu tradičních nástrojů a různých jazyků. Podle mého názoru to je nejlepší deska Orphaned Land vůbec! Nemůžeme se dočkat, až ji budete mít v ruce, těšíme se také na turné a setkání s vámi všemi během cest. Sledujte náš deník ze studia na našem Ultimate Metal fóru (odkaz zde) a brzy naviděnou! Váš osiřelý [osiřelý = orphaned - pozn. redakce] bratr Kobi."

Producentem alba bude Steven Wilson (Opeth, Porcupine Tree) a ani on si neodpustil komentář k novince: "Konečně! Mám radost a těším se na mixování nového alba Orphaned Land. Jsem si jistý, že tohle bude jedno z největších a nejoriginálnějších alb na metalové scéně!"

Zatím poslední řadovka Orphaned Land s názvem "Mabool: The Story of Three Sons of Seven" vyšla před dlouhými pěti lety v roce 2004.

V současnosti mají Orphaned Land potvrzené jen jediné dva koncerty, přičemž jeden z nich bude na letošním Brutal Assaultu v Jaroměři.


Rammstein opět v ČR

5. května 2009 v 18:48 | Monsterfuck |  Music News
Rammstein zveřejnili na svých stránkách rozpis nadcházejícího turné, jež se odehraje v závěru roku. K radosti nás všech mezi daty figuruje i Česká republika. V pražské O2 Aréně to Rammstein rozjedou ve středu 25. listopadu.

Info o novém albu Graveworm

5. května 2009 v 18:45 | Monsterfuck |  Music News
Německo-italští Graveworm zveřejnili seznam písní a obal své nové desky "Diabolical Figures", které vyjde 16. června u Massacre Records. Nahrávalo se ve studiu Stage One s producentem Andy Classenem (Legion of the Damned, Belphegor, Die Apokalyptischen Reiter atd.). Na albu rovněž bude hostovat vokalista Disbelief, Karsten Jäger. V září se Graveworm vypraví na tour, jehož budou headlinerem, po boku Arise a Scorngrain.

01. Vengeance Is Sworn
02. Circus of the Damned
03. Diabolic Figures
04. Hell's Creation
05. Forlorn Hope
06. Architects of Hate
07. New Disorder
08. Message in a Bottle
09. Ignoreance of Gods
10. The Reckoning