close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2009

DevilDriver a jejich "bezpochyby nejlepší deska"

31. května 2009 v 14:20 | Corey(8) |  Music News
DevilDriver se pomalu připravují na vydání svého čtvrtého řadového alba, nazvaného "Pray for Villains", které vyjde 14. července pod křídly Roadrunner Records. Baskytarista Jon Miller se na adresu nového CD vyjádřil takto: "Finální mix 'Pray for Villains' jsem slyšel už asi stokrát a s jistotou mohu říct, že se jedná o naší zatím bezpochyby nejlepší desku. Nejradši ze všech songů mám 'Ressurrection Blvd.'. Také bych chtěl poděkovat všem fanouškům za jejich pozitivní ohlasy na titulní píseň, kterou jsme nedávno zveřejnili na internetu."

"Pray for Villains" se pyšní následujícím tracklistem:
01. Pray for Villains
02. Pure Sincerity
03. Fate Stepped In
04. Back with a Vengeance
05. I've Been Sober
06. Resurrection Blvd.
07. Forgiveness Is a Six Gun
08. Waiting for November
09. It's in the Cards
10. Another Night in London
11. Bitter Pill
12. Teach Me to Whisper
13. I See Belief

14. Self-Affliction [bonus]
15. Dust Be the Destiny
[bonus]
16. Damning the Heavens
[bonus]
17. Wasted Years
[bonus]

Jak jsme vás už informovali v jedné z předchozích novinek, DevilDriver začátkem listopadu tohoto roku poctí svou návštěvou naše hlavní město v rámci Neckbreakers Ball Tour. Kromě DevilDriver uvidíme v klubu Abaton, kde show proběhne, také Behemoth nebo Scar Symmetry. Pokud bydlíte ve východnějších končinách naší země, můžete DevilDriver zastihnout také 10. června v Ostravě, kde se objeví v roli předskokanů slovutných Slipknot.

Manson ztrácí dech, na 50k to však stačí

30. května 2009 v 22:01 | Corey(8) |  Music News
The High End of Low
Po vtipné agitce Monsterfucka (Bloodybijač rulezz) zase zabrnkáme na trochu informativnější notu. Nové album kontroverzního rockera Marilyna Mansona, nazvané "The High End of Low", směřuje podle agentury Hits Daily Double po prvním týdnu na americkém trhu k hranici 50 000 prodaných kusů. Oproti předchozí desce "Eat Me, Drink Me", které se za stejnou dobu prodalo 88 000 jednotek, jde tak o velmi strmý propad. Jen pro srovnání, CD "The Golden Age of Grotesque" bylo po prvním týdnu na čísle 118 000. Manson by měl své budoucí hudební kroky velmi zvážit, fanoušci svůj postoj k nové tvorbě totiž vyjadřují poměrně jasně. Ne snad, že by na hudebních prodejích stál celý úspěch interpreta, ale určitou vypovídající hodnotu rozhodně mají a v případě Mansona rozhodně ne příjemnou. Tracklist desky "The High End of Low" vypadá následovně:

01. Devour
02. Pretty as a Swastika
03. Leave a Scar
04. Four Rusted Horses
05. Arma-Goddamn-Motherfuckin'-Geddon
06. Blank and White
07. Running to the Edge of the World
08. I Want to Kill You Like They Do in the Movies
09. WOW
10. Wight Spider
11. Unkillable Monster
12. We're from America
13. I Have to Look Up Just to See Hell
14. Into the Fire
15. 15

Eva a Vašek přecházejí na grindcore!

30. května 2009 v 11:27 | Monsterfuck |  Music News
Překvapivá zpráva dnes rozčeřila stránky internetu - z oficiálního tábora Evy a Vaška přišla nečekaná informace, že se tato populární dvojice chystá razantně změnit styl. Ode dneška hrají grindcore! K celé záležitosti se vyjádřil Vašek:

"Už delší dobu jsem cítil, že mě naše muzika přestává bavit, a začal jsem hledat něco jiného k poslouchání. Jednou jsem se v noci díval na televizi a náhodou narazil na klip 'Make Them Suffer' od Cannibal Corpse. Ihned mi tahle hudba učarovala. Jenže po chvíli mi prostě přestala stačit. Naštěstí mi můj dobrý kamarád a hudební odborník poradil, ať vyzkouším kapely jako Last Days of Humanity nebo Inhume. Po prvním poslechu jejich písniček mi ihned došlo, že tohle je to pravé. Nevěděl jsem ale, jak na to bude reagovat Eva, nakonec se ale ukázalo, že ani ji už nebaví hrát pořád dokola 'Bílou orchidej', takže souhlasila a my tudíž odteď hrajeme grindcore!"

Se změnou hudebního projevu přichází i změna image. Eva odteď bude známá jako BloodyBitch a Vašek jako Destroyer. Nových promo fotek a bližších informací o již připravovaném albu, které nahrají najatí hudebníci, se dočkáme už brzy. Deska by měla vyjít ke konci letošního roku. Na začátek roku 2010 plánuje duo BloodyBitch a Destroyer evropské turné s názvem Fuck Off Europe Tour! a v létě se podívají i za oceán v rámci Fuck Off USA Tour!.

O budoucím směřování kapely se rozhovořila i Eva: "Vašek teď pilně cvičí svůj growling a já zase pracuji na svém grindovém 'prasečáku'. To, co zatím máme složené pro nové album, zní naprosto úžasně. Je to tvrdé a brutální! Pravý grind! Těším se, až si to budete moct všichni poslechnout. Doufám, že naši věrní fanoušci přijmou změnu stylu se stejným nadšením jako my sami."

Eva a Vašek

P.S.: APRÍL! Přišlo nám trapné dávat sem apríl na 1. dubna, kdy každý nějaký vtípek očekává. Tak ten apríl máte teď a nečekaně, hehe...

E-karta k debutu Ex Deo

29. května 2009 v 20:21 | Monsterfuck |  Music News
E-karta k debutové desce "Romulus" od Ex Deo, projektu Maurizia Iacona z Kataklysm, byla právě vypuštěna. Najdete na ní pěkně pohromadě ukázky ze všech skladeb z alba, video k titulnímu songu "Romulus", galerii, historii, seznam všech potvrzených koncertů a další info. Kartu najdete zde.


Detaily o nadcházející desce Vader

29. května 2009 v 20:04 | Monsterfuck |  Music News
Polští smrťáci Vader odtajnili bližší informace o svém příštím albu "Necropolis", což bude jejich první placka v kompletně obmněněné sestavě. K mání je obal i tracklist. Celé to u Nuclear Blast vyjde 21. srpna. Tři studio reporty z nahrávání můžete zhlédnout na oficiálním YouTube profilu kapely.

01. Devilized
02. Rise of the Undead
03. Never Say My Name
04. Blast
05. The Seal
06. Dark Heart
07. Impure
08. Summoning the Future
09. Anger
10. We Are Horde
11. When the Sun Drowns in Dark

Song z nového alba Killswitch Engage ke stáhnutí

29. května 2009 v 19:42 | Monsterfuck |  Music News
Firma Roadrunner Records vypustila na světlo internetu nový song od Killswitch Engage s názvem "Reckoning". Píseň pochází z desky "Killswitch Engage", která vyjde 30. června. Skladbu si můžete stáhnout zde (pro stáhnutí je nutné zadat svůj e-mail).

01. Never Again
02. Starting Over
03. The Forgotten
04. Reckoning
05. The Return
06. A Light in a Darkened World
07. Take Me Away
08. I Would Do Anything
09. Save Me
10. Lost
11. This Is Goodbye


Maniac Butcher opět na pódiu

29. května 2009 v 19:34 | Monsterfuck |  Music News
Již delší dobu nefungující legenda českého black metalu, Maniac Butcher ze Žatce, se vrací na koncertní pódia! Vystoupí na jediném, speciálním koncertu ve svém domovském městě. Na akci se dále objeví Inferno, Unclean, Agmen a ještě nějaký, dosud neznámý support. Více info na plakátu níže:

Maniac Butcher koncert

Old Man's Child - Slaves of the World

29. května 2009 v 16:48 | Monsterfuck |  Recenze
Slaves of the World
Před mnoha dávnými věky, kdy byl underground opravdu undergroundem a po black metalové scéně se neproháněli tuny trapných pozérů, vznikli i Old Man's Child. Tehdy ještě jako regulérní kapela přežili až dodnes, i když teď působí v podobě jednočlenného projektu Galdera, který později nastoupil i do Dimmu Borgir. Ti jsou dnes pro něj skupinou číslo jedna, tudíž se Old Man's Child věnuje jen v přestávkách mezi jejich alby. A protože Dimmu Borgir v poslední době zrovna nehýří aktivitou a většina členů se rozprchla do svých bočních projektů, Galderova cesta tudíž vedla logicky k Old Man's Child a nové desce "Slaves of the World".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Finntroll makají na další desce

28. května 2009 v 18:59 | Monsterfuck |  Music News
Finská banda Finntroll je právě ve stádiu skládání písní pro nástupce alba "Ur Jordens Djup" z roku 2007. Jak jim jde práce od ruky, okomentoval klávesák Trollhorn:

"Vypadá to, že na albu bude devět songů o celkové délce kolem 39 minut. Věnujte ale pozornost slovu 'vypadá to'. Cokoliv se ještě může změnit, vždyť se bavíme o Finntroll. Já osobně si myslím, že to bude naše nejlepší album. Celkově mohu říci, že v tom cítím hodně divokosti, bude to jiné - mnoho riffů namísto akordových vyhrávek, také trochu folkových partů a plíživá, temná atmosféra. Na škále tvrdosti to bude zřejmě nejtvrdší deska, jakou jsme kdy udělali. Mohl bych klidně říct, že to zní jako více zlá a více divoká verze 'Ur Jordens Djup' s občasnými zásahy prvního alba. Těm, co očekávali písničky, které budou znít jako 'Trollhammaren' nebo 'Jaktens Tid', bych doporučil, aby radši vyzkoušeli nové Korpiklaani."

Nový klip Курск

28. května 2009 v 13:25 | Monsterfuck |  Music News
"Сталинград" , nový videoklip od finských doom metalistů Курск (pozor, vyslovuje se to jako "kursk"), byl právě zveřejněn. "Сталинград" pochází z jejich debutové desky "Черно", která vyšla loni na podzim.

Přestože Курск pocházejí z Finska, zpívají rusky (zpěvák E. Seppänen žil několik let v Rusku). Jsou také známí svojí "sovětskou" image - například kytarista S.S. Lopakka hraje na kytaru ve tvaru AK-47 (ono to je vlastně doopravdové AK-47, jen jsou na něj naroubované struny), jednostrunná basovka (v zelené barvě s rudými hvězdami), auto lada jednoho ze členů (rovněž zelená s rudými hvězdami), plakáty na koncerty v podobě náborových plakátů nebo také funkční plynové masky v oficiálním merchandisu atd.

Videoklip "Сталинград":


Obal novinky Ahab

26. května 2009 v 20:52 | Monsterfuck |  Music News
Němečtí funeral doom metalisté Ahab vydají 22. července své druhé album "The Divinity of Oceans". Dnes světlo světa spatřil obal této desky (viz vpravo). Kapela pro obálku použila malbu "Vor Medúzy" (v originále "Le Radeau de la Méduse") od francouzského malíře Théodora Géricaulta, který žil na přelomu 18. a 19. století. Obraz zobrazuje skutečný příběh lodi Medúza, která se potopila, přičemž přežilo 150 lidí. Ti pak museli přežít dva týdny na voru bez jídla i pití. Nakonec se zachránilo pouhých 15 lidí. Všichni ostatní se buď utopili nebo se stali obětí kanibalismu na voru. Tato působivá malba má v originále 5×7 metrů (klik sem pro náhled ve vysokém rozlišení).

Tracklist "The Divinity of Oceans":
01. Yet Another Raft of the Medusa (Pollard's Weakness)
02. The Divinity of Oceans
03. O Father Sea
04. Redemption Lost
05. Tombstone Carousal
06. Gnawing Bones (Coffin's Lot)
07. Nickerson's Theme

Debut Ahab s názvem "The Call of the Wretched Sea" vyšel v roce 2006 a byl zhudebněnou částí knihy "Bílá velryba" (v originále "Moby-Dick, or The Whale") od Roberta Melvilla.

Disturbed - "The Night"

26. května 2009 v 14:56 | Seda |  Music News
"The Night", čtvrtá pořadová píseň z posledního výtvoru "Indestructible" amerických Disturbed, se dočkala své video verze. Z nejnovějšího alba byla zatím natočená hitovka "Inside the Fire" a titulní píseň, která nese stejný název jako album, "Indestructible". Pokud jste zatím moc od těchto borců neslyšeli, a chytlo vás to, tak 23.6. se nám ukážou na živo a ve formě v pražském Roxy. Pokud nepůjdete, určitě si počkejte na prvotřídní report...

Pro teď dost řečiček a pusťte si video:


Název nového alba Immortal odhalen

26. května 2009 v 13:17 | Monsterfuck |  Music News
Norská black metalová legenda Immortal odtajnila název své nové, dlouho očekávané desky. Nástupce alba "Sons of Northern Darkness" z roku 2002 ponese název "All Shall Fall". Natáčení je již dokončeno, ale bližší informace ještě nejsou známy. S vydáním se počítá někdy během letošního podzimu.


Apocalyptica se vyjádřila ke klipu Národní strany

25. května 2009 v 17:19 | Monsterfuck |  Music News
Jak jste možná zaregistrovali, před několika dny proběhl televizí klip Národní strany, ve kterém se objevil bez povolení song "Path" od Apocalypticy. Spot kromě nelegálního použití hudby vyvolal rozhořčení u mnoha lidí i svým samotným obsahem (zhlédněte níže). Dnes se k celé situaci vyjádřila kapela:

"Apocalyptica vždy podporovala národnostní menšiny, stavěla se za lidská práva a respektovala každou lidskou bytost na světě bez ohledu na její barvu, etnikum nebo náboženské vyznání. Apocalyptica rovněž podporuje myšlenku sjednocené Evropy a Evropské Unie. Doufáme, že je tedy jasné, že bychom nikdy nedovolili české Národní straně použít naší muziku. Skutečnost je taková, že se nás nikdo neptal na použití naší hudby. Kromě toho, že jsme znechuceni faktem nelegálního zacházení s naší hudbou, Národní strana také porušila práva vlastníků práv na song 'Path' v České republice, kterými jsou Universal Music Publishing a Universal Music. Obě společnosti zahájí proti této politické straně soudní řízení."


Lordi: Pardubice, 16.3.2009 / Plzeň, 18.3.2009

24. května 2009 v 15:13 | anushka |  Reporty
Finská hard rocková monstra se opět rozhodla přijet "postrašit" své české fanoušky a tentokrát v duchu motta jejich filmu "Dark Floors" - "The Fear Is Here" - s sebou přivezla monstrózní show plnou hororových prvků a různých vychytávek. Lordi vystoupili 16.3. v Pardubicích, 17.3. v Ostravě a 18.3. v Plzni. Já se zúčastnila jejich koncertu v Pardubicích a Plzni.

Koncert v Pardubicích se konal v Malé aréně. Na místo jsme dorazili někdy po druhé hodině, našli jsme tourbus, seznámili se s tour managerem Rikkem (milým tak, jak tour manageři bývají) a jelikož tam v podstatě nebylo nic k vidění, tak jsem se přesunuli ke vchodu do haly. Teda, mysleli jsem, že je to ten správný vchod. Z tohoto omylu nás vyvedla místní prodavačka lístků. Proto jsme se rychlým krokem (dobrá, letěli jsme jak zběsilí) přesunuli již ke správnému vchodu. Akorát včas, abychom zaslechli konec zvukovky Lordi (zrovna zkoušeli song "Dr. Sin Is In"). Dovnitř začali pouštět po sedmé hodině. Zakotvila jsem v první řadě vpravo, před kytaristou Amenem. Lordi si s sebou přivezli dvě předkapely, Italy Brandon Ashley & The Silverbugs a švédské Fatal Smile. Při letmém poslechu těchto dvou kapel na MySpace mi Fatal Smile přišli mnohem lepší. Když pak jako první předkapela nakráčela na pódium partička kolem Brandona Ashleye a začala hrát, nepřišla mi zas tak špatná. Její vystoupení však bylo něco příjemnější pro přítomné pány, jelikož během několika songů se na pódiu svíjela pohledná slečna, která vystřídala několik převleků… od roztleskávačky po dominu s bičíkem. Druhá předkapela Fatal Smile nám předvedla vcelku zdařilé vystoupení a i na publiku bylo vidět, že si je užívá víc než předchozí kapelu. Pak již přišel čas na hlavní hvězdu večera. Během přestavování pódia jste si mohli pořádně prohlídnout jeho výzdobu. Vpravo stála šibenice s mrtvolou, támhle ležela ruka či jiná končetina, tuhle stála sklenice s naloženýma očima. Celé pódium bylo designováno do jakéhosi pitevního sálu s pitevním stolem uprostřed.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Varg Vikernes je na svobodě

23. května 2009 v 20:00 | Monsterfuck |  Music News
Jediný člen legendární kapely Burzum, Varg Vikernes, který si až doteď odpykával ve vězení trest za vraždu kytaristy Euronyma z Mayhem a vypálení tří kostelů, byl propuštěn na svobodu. Varg několikrát během svého trestu žádal o předčasné propuštění, ale jeho žádosti bylo vyhověno až napopáté v říjnu loňského roku. Varg se sice bude muset stále ještě pravidelně hlásit úřadům, ale nic mu už nebrání, aby mohl žít na své farmě se svojí ženou a synem, kde se podle vlastních slov hodlá věnovat farmaření, psaní knih a tvorbě nové hudby.


Limp Bizkit znovu na pódiu - video online

22. května 2009 v 18:09 | Corey(8) |  Music News
Limp Bizkit před pár dny koncertem v Lotyšsku odpálili své comebackové Unicorns n' Rainbows Tour, které 18. června zasáhne také Českou republiku. První kvalitnější video z této koncertní šňůry na sebe nenechalo dlouho čekat - konkrétně se jedná o záběry z koncertu ve Vilniusu (Litva), kde Durstova parta vystoupila včera, tedy 21. května. Video sledujte pod textem.

Fred Durst se k reunionu kapely vyjádřil takto: "Když máte nějakou chemii nebo něco, co opravdu funguje, můžete si klidně odejít dělat své vlastní věci, ale Limp Bizkit nikdy nebudou fungovat tak, jak by měli, bez původní DNA. Náš zvuk je zvrácenější než kdy jindy, něco se s námi děje - něco velmi speciálního. Potřebovali jsme tu pauzu. Nyní, když jsme konečně zpět, se cítíme silnější než kdy předtím."

Limp Bizkit stihli od roku 1997 prodat celosvětově přes 40 milionů svých desek.


Další film o black metalu... s diskutabilním obsazením

21. května 2009 v 19:20 | Monsterfuck |  Music News
Lord of Chaos kniha
Film "Lord of Chaos" vznikne na základě stejnojmenné knihy Michaela Moynihana a Didrika Soderlinda, která popisuje události z počátku 90. let, kdy členové tamní black metalové scény vypálili několik křesťanských kostelů. Vše vyvrcholilo vraždou kytaristy Euronyma z Mayhem a několika sebevraždami.

Jenže... postavu Varga Vikernese, vůdce legendárních Burzum, který je dodnes ve vězení za onu vraždu Euronyma a vypálení tří kostelů, i když by jej údajně již brzy měli propustit, si zahraje Jackson Rathbone, známý z romantického cajdáku "Twilight" (u nás jako "Stmívání") pro teenagery. Snímek dále natočí japonský režisér Sion Sono, který ještě nenatočil jediný film v angličtině (zatím jen japonské snímky) a celé to vznikne v americko-korejské koprodukci.

O úrovni filmu možná napoví i vyjádření hlavního producenta, který tvrdí, že black metal je "fascinující téma", aby v další větě dodal, že je to rovněž "zábavný obraz tehdejšího Norska".

Na oficiálních stránkách Burzum se jen tak mimochodem v době vydání knihy (rok 2004) objevila zpráva, která prohlašuje, že celý svazek je plný nedorozumění, dezinformací, lží a vše v něm je vytržené z kontextu.

Natáčení začne v polovině září v Norsku.

Varg Vikernes ve skutečnosti (vlevo) a jeho představitel ve filmu (vpravo)

Varg Vikernes
Jackson Rathbone

Behemoth + DevilDriver

21. května 2009 v 18:51 | Monsterfuck |  Music News
Behemoth a DevilDriver spojí na podzim své síly na společné turné (ještě se Scar Symmetry a Arsis), přičemž se 8. listopadu zastaví i v Praze. Tak proč je také nespojit i do jedné novinky?

DevilDriver připravili titulní song svého nadcházejícího alba "Pray for Villains" pro gratis download. Můžete tak učinit na stránkách jejich labelu Roadrunner Records, kteří placku vydají 14. července. Pro stáhnutí je nutné zadat váš e-mail (aby vás čas od času mohli otravovat s tím, co nového vydávají).

I Poláci Behemoth připravují novou desku, která pod názvem "Evangelion" vyjde 7. srpna. Jak jim jde práce od ruky, můžete zhlédnout níže na již čtvrtém reportu z nahrávání. Pro zhlédnutí předchozích částí navštivte oficiální YouTube Behemoth.


Bývalý frontman Celtic Frost vydá knihu

21. května 2009 v 16:00 | Monsterfuck |  Music News
Frontman dnes již rozpadlých Celtic Frost, Tom Gabriel Fischer, se chystá vydat knihu "Only Death Is Real". Zveřejnil to na svém oficiálním blogu. "Only Death Is Real" bude pojednávat o začátcích Celtic Frost a historii Hellhammer (de facto předchůdce Celtic Frost). Na knize se podíleli téměř všichni členové Hellhammer.

Tom Fischer také průběžně pracuje i na albu své současné kapely Triptykon, na jejímž MySpace si už můžete poslechnout první song "Crucifixus". V sestavě Triptykon působí kromě Fischera mimo jiné kytarista německých Dark Fortress, V. Santura, který již dříve hrál se Celtic Frost na koncertech.

Nedávno se také Fischer podílel na nadcházející desce "Revelations of the Black Flame" norských black metalistů 1349, a sice jako host v jedné skladbě a jako producent.

Flyleaf a jejich "Memento Mori"

20. května 2009 v 20:05 | Corey(8) |  Music News
Flyleaf
Zatímco vstupují do finální fáze příprav svého nového alba, Flyleaf se v posledních dnech vrátili na koncertní pódia. Stalo se tak po zasloužené pauze, která následovala dlouhou sérii koncertních turné, jež zanechala hlasivky zpěvačky Lacey Mosley ve velmi zbědovaném stavu. Mosley se k návratu své kapely vyjádřila pro The Pulse of Radio následovně:

"Potřebovali jsme dlouhou, opravdu pořádnou pauzu a tu jsme taky měli - nějakých sedm měsíců, což je dost šílené, protože na turné jsme byli skoro pět let. Myslím, že většina z nás ani nevěděla, co dělat s takovou hromadou volného času (smích). Začali jsme proto připravovat materiál pro nové album, které právě nahráváme. V tuto chvíli máme téměř hotovo."

Mosley navíc prozradila, že nová deska ponese název "Memento Mori" a měla by vyjít koncem srpna nebo začátkem září tohoto roku. Eponymní debut "Flyleaf" z roku 2005 byl v USA oceněn platinovou deskou za prodeje přesahující 1 000 000 kusů.

Drowning Pool zveřejnili nový klip

20. května 2009 v 15:03 | Monsterfuck |  Music News
Drowning Pool se připomínají dalším klipem z jejich doposud poslední řadovky "Full Circle", která vyšla v roce 2007. Pro video byla zvolena píseň "Shame".

V současnoti se kapela nachází ve studiu a nahrává tam své další album. Poté se chystá na turné Crüe Fest 2, kde budou hrát také Mötley Crüe, Godsmack, Theory of a Dead Man a Charm City Devils.


In Vain odkládají album

20. května 2009 v 14:53 | Monsterfuck |  Music News
Na další porci norského progresivního extrému si ještě chvíli počkáme, protože jeho představitelé In Vain odložili své nadcházející album "Mantra" až na září (původně mělo vyjít na konci května).

"Je to z praktických důvodů - září je vhodnější pro vydání naší desky. Kromě toho není ještě ani hotový obal a mix. Až do dnešního dne jsme s něčím takovým vůbec nepočítali a hluboce se omlouváme za naše předchozí zavádějící informace. Jsme si ale jistí, že se vyplatí počkat," komentuje situaci kapela.

Tracklist "Mantra":
01. Captivating Solitude
02. Mannefall
03. Ain't No Lovin'
04. On the Banks of the Mississippi
05. Circle of Agony
06. Wayakin (The Guardian Spirit of the Nez Perce)
07. Dark Prophets, Black Hearts
08. Sombre Fall, Burdened Winter

Nový klip Пилигрим

19. května 2009 v 19:45 | S@t |  Music News
Finští cellisté Apocalyptica za spolupráce s ruskou kapelou Пилигрим nahráli klip k písni "Иуда". Pokud se mezi čtenáři najde nějaký ruštinář, přivítám víc informací. Klip sledujte zde:


Kapely odcházejí z Unholy Festu

19. května 2009 v 14:26 | Monsterfuck |  Music News
Další dvě skupiny odřekli svou účast na ostravském Unholy Festivalu. Jedná se o Obituary a Amon Amarth. Již dříve line-up opustili norské kapely Enslaved a Taake. Všechny čtyři formace nevystoupí kvůli "neschopnosti pořadatelů", "nezajištění domluvených záležitostí" apod. Server Blabbermouth.net před několika dny také zveřejnil zprávu týkající se Gorgoroth, podle které by se ani oni neměli festivalu zúčastnit.

Stačí zde citovat jen vyjádření Taake: "Udělali jsme vše, co se dalo, abychom předešli zrušení, ale organizátor nedodržel žádné lhůty naší dohody. Byli jsme trpěliví, ale dokud se s námi nejsou organizátoři ochotní ani bavit, je zrušení naší účasti jediným možným řešením."

Již od prvního ohlášení festivalu se vyrojily spekulace, jestli se nejedná o podvod. Snad už jen proto, že akci pořádají Poláci Total Concerts, kteří dříve fungovali jako nechvalně proslulí Rose Productions, jejichž "pořádání" koncertů zahrnuje například Black Metal Festival před třemi lety, který byl zrušen dva dny před svým začátkem, a několika dalších skandálů (skupiny od nich nedostávaly zaplaceno za turné, samotné vydavatelské firmy nedoporučují kupovat vstupenky na jimi pořádané akce atp.).

O podivnosti celé akce svědčí mimo jiné i problémy s umístěním festivalu, o nichž informovala dokonce už i Česká televize - reportáž můžete zhlédnout zde (část týkající se Unholy Festu začíná v čase 23:40).

Unholy Fest poster