Duben 2009

Název novinky Behemoth odhalen

15. dubna 2009 v 23:17 | Monsterfuck |  Music News
Behemoth pojmenovali své nadcházející album, které by mělo vyjít v létě, "Evangelion". K objasnění názvu bude nejlepší citovat samotného frontmana kapely - Nergala:

"Nosil jsem tenhle název v hlavě už skoro rok, dokud mě nepřerostl. Zní to silně a impozantně a dokonale odráží podstatu nové desky. 'Evangelion' pochází z řeckého slova, znamenajícího 'šíření slova božího' nebo také 'šíření dobrých zpráv'... Ale, určitě všichni víte, že si rádi hrajeme s významy a symbolikou. Ukážeme vám naši vlastní interpretaci toho, co 'Evangelium' doopravdy je."

Nergal dále hovoří o povaze nového materiálu, jenž by měl být rychlý, technický a intenzivní, ale zároveň různorodý. Album bude také obsahovat jednu hodně pomalu píseň, která by měla být "nejepičtější skladbou v historii Behemoth".

HammerFall - ničitelé hotelových pokojů

15. dubna 2009 v 19:12 | Monsterfuck |  Music News
HammerFall se právě nacházejí na turné k aktuální desce "No Sacrifice, No Victory", přičemž si během cest neodpustili jeden menší skandálek. Při svém pobytu ve vídeňském hotelu Fürstenhof totiž úplně zdemolovali jeden ze zdejších pokojů. Bubeník kapely Anders Johansson přiznal, že vypili nějaké to pivo (což v překladu znamená, že se ožrali jak prasata ;)) a kytarista Oscar Dronjak pak začal předvádět své taekwondo na místním nábytku a zranil se při tom. Na dnešní koncert v Praze, kde se bude natáčet materiál pro nadcházející DVD HammerFall, tak zřejmě Oscar použije nějaké to maskování, protože jeho hlava prý "vypadá odporně".

Trocha bulváru nikdy neuškodí Usmívající se

HammerFall

Novinky z tábora Marduk

15. dubna 2009 v 18:23 | Monsterfuck |  Music News
Švédská black metalová mašina Marduk nastoupí v květnu do studia, kde nahraje své nové řadové album. Label skupiny, Regain Records, počítá s vydáním někdy na začátku letošního podzimu, nejspíše v září. Bližší informace zatím nejsou známy. Po vydání se Marduk vypraví na světové turné, které by mělo začít v Evropě. Ještě před vydáním absolvuje skupina letní festivaly, během nichž se mimo jiné představí i na českém Brutal Assaultu.

Marduk

E-card k novému albu Hatebreed

15. dubna 2009 v 15:54 | Monsterfuck |  Music News
Hardcore smečka Hatebreed vypustila e-kartu ke svému nadcházejícímu albu "For the Lions", které bude obsahovat předělávky jiných skupin (mimo jiné například Sepultura nebo Metallica). Prostudovat si ji můžete zde. Hatebreed již také natočili nový videoklip k písni "Ghosts of War" (původně od Slayer). Společně s obalem a tracklistem je k zhlédnutí níže.

01. Ghosts of War (Slayer)
02. It's the Limit (Cro-Mags)
03. Suicidal Maniac (Suicidal Tendencies)
04. Refuse/Resist (Sepultura)
05. Escape (Metallica)
06. Supertouch/Shitfit (Bad Brains)
07. Hatebreeders (Misfits)
08. Evil Minds (D.R.I.)
09. Set It Off (Madball)
10. Shut Me Out (Sick of It All)
11. Thirsty (Black Flag)
12. Sick of Talk (Negative Approach)
13. All I Had I Gave (Crowbar)
14. Life Is Pain (Merauder)
15. Your Mistake (Agnostic Front)
16. Hear Me (Judge)
17. I'm in Pain (Obituary)
18. Boxed In (Subzero)


Informace o novém albu Arckanum

15. dubna 2009 v 15:44 | Monsterfuck |  Music News
Tajemný švédský jednočlenný black metalový projekt Arckanum, vedený Shamaataem, vydá své nové album někdy v průběhu tohoto roku. Deska nese velice zajímavý název "ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ". Celkově půjde již o šestou řadovku Arckanum. O vydání se postarají Debemur Morti. Na MySpace stránce kapely je už k poslechu první skladba, ale ještě v nezmasterované podobě.

Tracklist "ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ":
01. Þórhati
02. Þann Svartís
03. Þyrpas Ulfar
04. Þursvitnir
05. Þyrstr
06. Þjóbaugvittr
07. Þjazagaldr
08. Þá Kómu Niflstormum
09. Þrúðkyn
10. Þríandi
11. Þyteitr

Killswitch Engage ukázali obal své novinky

14. dubna 2009 v 18:47 | Monsterfuck |  Music News
Americká metalcorová banda Killswitch Engage vypustila na veřejnost obal svého nadcházejícího alba (k prohlédnutí na konci novinky), které je připraveno k vydání 23. června skrze Roadrunner Records. Jak si můžete všimnout, na obálce chybí samotný název desky. Ten totiž dosud nebyl prozrazen.

Pro Killswitch Engage to bude první album, na kterém spolupracovali s producentem "zvenčí", a sice s Brendanem O'Brienem (AC/DC, Papa Roach, The Offspring a spousta dalších). Všechna předchozí alba totiž produkoval kytarista Killswitch Engage, Adam Dutkiewicz.

Kapela se v současné době nachází na putovním festivalu Music as a Weapon Tour IV společně s Lacuna Coil, Chimaira, pořádajícimi Disturbed a několika dalšími skupinami. V polovině června si na několik málo koncertů odskočí do Evropy, aby se od začátku července připojili k dalšímu turné Rockstar Energy Drink Mayhem Festival (kromě Killswitch Engage dále třeba Slayer nebo Marilyn Manson).

UPDATE: Název nového alba už byl zveřejněn. Bude se jmenovat stejně jako samotná kapela, čili "Killswitch Engage", a to i přesto, že se úplně stejně jmenoval už debut Killswitch Engage. V tracklistu se pak objeví písně jako "Reckoning", "The Forgotten", "Light in a Darkened World" nebo "Starting Over" (to samozřejmě nejsou všechny songy, které sa na "Killswitch Engage" objeví). Zpěvák Howard Jones odůvodnil název takto: "Když jsme se společně nemohli shodnout na názvu desky, někdo navrhl, abychom ji prostě nechali pojmenovanou po sobě, s čímž jsme všichni nadšeně souhlasili... má to v sobě nádech nového začátku."

Jones také okomentoval hudební směřování alba: "Přišel čas, abychom vystoupili z našeho obvyklého stylu a zkusili s tímto albem něco trochu odlišného. Rozhodně to stále zní jako my, ale potřebovali jsme to trochu oživit a pohnout se dál."


Mantic Ritual - Executioner

14. dubna 2009 v 15:42 | Earthworm |  Recenze
Mantic Ritual, thrash metalová kapela z Pittsburghu, nedávno vydala svůj debut "Executioner" pod vydavatelstvím Nuclear Blast a James Hetfield (Metallica - vokály, rytmická kytara) jejich album označil za nejlepší debutové album letošního roku (a to teprv začalo jaro). Není to zvláštní? Jak se mohla neznámá kapela dostat ihned pod značku Nuclear Blast a jak získala uznání takové osobnosti, jako je James Hetfield? Protože, jak se zdá, je toto album jedno z těch, které mají tendenci vrátit klasický thrash metal zpět na vrchol.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové album Suicide Silence v červnu

13. dubna 2009 v 15:04 | Speedy |  Music News
Kalifornská deathcorová smečka Suicide Silence vydá své nové album nazvané "No Time to Bleed" pod hlavičkou Century Media Records, a to 30. června. Album bylo nahráno ve spolupráci s uznávaným producentem Machine (Lamb of God). Další část dokumentu, který mapuje nahrávání nového alba, můžete zhlédnout níže.

Kapela je nyní headlinerem druhé stage na Music as a Weapon IV Tour, kde vystupují další známé kapely jako Disturbed a Killswitch Engage.

Zpěvák Mitch Lucker řek pár slov o tom, jak se tato kapela neustále zlepšuje: "Toto je bez pochyby naše největší úsilí v poslední době. Během posledních let jsme se zlepšili tak, že se dá o nás říct, že jsme muzikanti. Poslední album bylo nahráno během dvou týdnů ale nyní pečlivě upravujeme novou nahrávku do větších rozměrů, a to za pomoci producenta Machine. Toto je velký krok, ale pro nás ve správném směru."

Na konec přidávám video z 27. března 2009 ve Phoenixu, kde kapela vystoupila, a jedná se o zbrusu nový song "Wake Up".This Ending - Dead Harvest

12. dubna 2009 v 19:59 | Seda |  Recenze
"Dead Harvest" je teprve druhým albem těchto švédských death metalistů. Pokud vám název skupiny nic neříká, tak fanouškům Amon Amarth určitě připomeneme jméno bubeníka této skupiny, Fredrika Anderssona, který skupinu dal dohromady a dá se i říci, že jí šéfuje. Skupina vznikla v roce 1991 pod názvem A Canorous Quintet, pod nynějším názvem fungují až od roku 2005, první album nese název "Inside the Machine". This Ending se navrátil do Offbeat Studio ve Stockholmu a po dvou měsících práce bylo album konečne hotové. Napsaných písní bylo opravdu hodně, ale nakonec bylo vybráno pouze deset. Další dvě písně však budou zveřejněny na evropském vydání tohoto alba. Skupina nezaostala ani ve výrobě videoklipu, zfilmovaná byla píseň "Parasites".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bullet for My Valentine přizvali producenta Linkin Park

12. dubna 2009 v 18:24 | Corey(8) |  Music News
BFMV
Velští metalisté z Bullet for My Valentine v současné době dokončují přípravu materiálu pro své zatím bezejmenné třetí řadové album, které by mělo vyjít koncem tohoto roku. V současné době kapela ve své domovině pracuje na demo nahrávkách s uznávaným producentem Donem Gilmorem (Linkin Park, Avril Lavigne, Good Charlotte, Lacuna Coil). Skupina v souvislosti s nahráváním nového počinu zrušila dvě plánovaná vystoupení v Jihoafrické republice. Zpěvák Matt Tuck tuto nepříjemnou událost osvětlil slovy:

"Ze zrušení těchto koncertů jsme velmi zklamáni, protože jsme se na ně opravdu těšili, nicméně v poslední době jsme se opravdu zažrali do přípravy materiálu pro novou desku a máme teď kvůli nahrávání - z kterého jsme všichni nadšení - opravdu nabitý program. Takže se omlouváme všem našim fanouškům v Jihoafrické republice, ale slibujeme, že se brzy vrátíme!"

CD by mělo být nahráváno v Londýně a Walesu.

Zombieho nejšílenější "Halloween" hotov

12. dubna 2009 v 12:19 | Corey(8) |  Music News
Rob Zombie včera poslední klapkou slavnostně uzavřel natáčení filmu "H2", což je pokračování Zombieho úspěšného remaku "Halloween" z roku 2007, který celosvětově vydělal v kinech přes 79 000 000 dolarů. Zombie na svém MySpace webu napsal: "Takže... po pětatřiceti dnech plných sněhu, ledového deště, ohnivých mravenců, bláta a krve jsme konečně hotovi! Herci a celý štáb předvedli úžasnou práci, díky které se dočkáte toho nejšílenějšího 'Halloweenu' v historii! Za necelých pět měsíců bude Michael [Myers, maskovaný sériový vrah - pozn. redakce] zpět!"

Na závěr jedna z prvních "H2" promo fotek, která naznačuje, že i tentokrát to někoho bude bolet (vlevo).

Tak a teď už jenom doufat, že se Rob konečně dokope k vydání dlouho slibované studiové nahrávky. :)

Wolves in the Throne Room - Black Cascade

11. dubna 2009 v 11:01 | Monsterfuck |  Recenze
Ve své podstatě je názorově naprostá většina black metalové scény oproti "normálu" značně nenormální. Najdou se ale i skupiny, které jsou i v rámci extrému silně netradiční. V black metalové komunitě najdeme povětšinou satanisty nebo lidi vystupující proti všem možným náboženstvím, ale dá se narazit i na nacistickou kapelu. Wolves in the Throne Room ale oproti všem pravicově smýšlejícím míří hodně "doleva". Co je ale paradoxní, i když by se mohlo zdát, že jsou Wolves in the Throne Room myšlenkami přesně na opačné straně, se svými názory o souladu s přírodou a síle individualit by si se zbytkem black metalové scény mohli podat ruku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na květen

10. dubna 2009 v 18:50 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Deep Purple (UK)
Hard rocková legenda Deep Purple se v krátké době opět představí v České republice. Tentokrát bude svědkem jejich koncertu Ostrava.
2. 5. - Ostrava, ČEZ Aréna
Cena: 790
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Serenity (AUT), Rimortis (CZ), Evarest (CZ)
Progresivní Serenity ze sousedního Rakouska přijedou zahrát do Prahy za podpory tuzemského supportu.
9. 5. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 190
Pořadatel: Nemesis Productions
Více informací: Nemesis Productions

Origin (USA), Heaving Earth (CZ), Mortally Infected (SVK)
Na dvou českých koncertech a jednom slovenském se objeví brutal death metalová formace Origin. Fanoušky jim rozhýbou dvě začínající formace.
11. 5. - Praha, Black Pes
12. 5. - Ostrava, Tančírna
13. 5. - Košice, Collosseum
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací : Obscure Promotion a Shindy

Ad Hominem (FRA), Infernal War (POL) ad.
Black metalové peklo v čele s Francouzi Ad Hominem čeká 22. května na ty, kdo se odváží do Exit Chmelnice. Takhle silná sestava undergroundu se jen tak nevidí.
22. 5. - Praha, Exit Chmelnice
Vystoupí: Ad Hominem (FRA), Infernal War (POL), Inferno (CZ), Legacy of Blood (POL), Slunovrat (CZ), Sekhmet (CZ)
Cena: 350
Pořadatel: Maris

Circle II Circle (USA), Manticora (DEN)
Circle II Circle jsou jedním z mnoha zástupců melodického metalu, ale jsou to právě oni, kdo patří k nadprůměru. A na svém turné se podívají i do Zlína.
23. 5. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 490
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

ZZ Top (USA)
Na nadcházející měsíce se u nás chystá spousta koncertů opravdu slavných kapel. A prvním z nich jsou právě ZZ Top v Praze.
26. 5. - Praha, Tesla Aréna
Cena: 890-1350 + VIP 2350
Pořadatel: Charm Music
Více informací: Charm Music

Terror (USA), Born From Pain (NED), Stick to Your Guns (USA), Trapped Under Ice (USA)
Početná sestava různých HC míchanic přijede rozbořit hlavní města ČR i Slovenska.
28. 5. - Praha, Exit Chmelnice
31. 5. - Bratislava, Randal Club
Cena: 425 (Praha), 15€ (Bratislava)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací a vstupenky: Obscure Promotion a Shindy

Elvenking (ITA)
Čím dál tím více známější power/folkoví Italové Elvenking si přijedou "zašumařit" do Prahy i do Brna. Pod křídly Nemesis Productions se koncerty uskuteční na samotném konci měsíce.
29. 5. - Praha, Exit Chmelnice
30. 5. - Brno, Favál
Cena: 350
Poznámka: V Praze dále vystoupí Interitus (CZ), Divá Bára (CZ) a Arch of Hell (CZ), v Brně se zase představí Salamandra (CZ), Eagleheart (CZ) a Rimortis (CZ).
Pořadatel: Nemesis productions
Více informací: Nemesis Productions

Chimaira představuje nové album - poslechněte si ukázky!

10. dubna 2009 v 17:18 | Corey(8) |  Music News
chimaira
Chimaira se pomalu chystá na vydání svého pátého studiového zářezu "The Infection", s čímž koresponduje zveřejnění ukázek všech deseti písní, které by se měly na desce objevit. Ukázky si můžete poslechnout zde! "The Infection" by mělo vyjít v USA už 21. dubna skrze label Ferret Music a o tři dny později v Evropě, kde se o distribuci alba postará vydavatelství Nuclear Blast. Takto vypadá tracklist:

01. The Venom Inside
02. Frozen in Time
03. Coming Alive
04. Secrets of the Dead
05. The Disappearing Sun
06. Impending Doom
07. On Broken Glass
08. Destroy and Dominate
09. Try to Survive
10. The Heart of It All

Zpěvák Mark Hunter se k nahrávání nového alba vyjádřil takto: "Záměrně jsem do nahrávácího studia přišel bez jediného kousku textu nebo jakéhokoliv nápadu. Většina songů, které jsme napsali pro toto album, byla napsána během jamování v tourbusu. O dvě hodiny později jsme už měli připravený song. Po ukončení turné jsme pokračovali v tomto samovolném stylu psaní písní a bylo úžasné krmit se nápady ostatních a jenom sledovat, kam nás jednotlivé riffy zavedou. Cítím, že toto je Chimaira v té nejčistší a nejpřirozenější podobě."

CD bylo nahráno v Clevelandu s producentem Benem Schigelem.

Pár kosmetických úprav na blogu

10. dubna 2009 v 16:04 | Corey(8) |  Blog News
Blog.cz po delší době znovu trochu inovoval svůj systém, a i když to není žádné terno, pár změn pro náš blog to s sebou nese. Tak si pojďme těch pár novinek blíže představit:

  • u zveřejněných článků se nyní zobrazují doplňující informace o tom, kdy byl článek zveřejněn a případně i aktualizován
  • u archívu v menu se nyní zobrazuje počet článků, které v daném měsíci vyšly
  • z menu a anket zmizely dřívější odrážky
  • u anket se nově zobrazují počet hlasů i jejich procentuální vyjádření
  • výrazné změny doznaly komentáře: nově se u nich objevila možnost reagovat na konkrétní komentář, dlouhé komentáře se zobrazují pouze částečně s možností rozbalit je do plné délky, jednotlivé komentáře jsou odděleny tenkou linkou, která by měla zajistit větší přehlednost, přibyla také možnost přidávání smajlíků (pokud se smajlíci nebudou líbit, není problém je zase odstranit)

Tolik ty, z mého pohledu, příjemnější změny. Teď k těm méně pozitivním - jakýsi vykuk zrušil u obrázků tenký šedý rámeček, který obrázky přehledně odděloval od textu, a také se nám na celém blogu trochu pořachalo písmo. Nejhorší na tom je, že žádná z těchto změn nejde vrátit do původního stavu, takže nám zbývá jenom doufat v nějakou změnu nebo si začít zvykat. :)

Obal nového alba Korpiklaani je na světě

9. dubna 2009 v 18:55 | S@t |  Music News
Finští folk metalisté Korpiklaani chystají světu předhodit své již šesté album, nesoucí název "Karkelo" (v překladu "Potěšení"), a to 26. června ve spolupráci s vydavatelstvím Nuclear Blast.

Jako headlineři se Korpiklaani objeví na americkém Paganfestu spolu s Primoridal, Moonsorrow, Blackguard a Swashbuckle.

Jejich zatím poslední album, nesoucí název "Korven Kuningas", vyšlo 21. března 2008, se ve finských žebříčcích usadilo na šestnácté příčce.

Zde je již slíbený obal:


Old Man's Child zveřejnili obal nové desky

8. dubna 2009 v 19:31 | Monsterfuck |  Music News
Old Man's Child, první kapela kytaristy Galdera z Dimmu Borgir (v Old Man's Child obsluhuje všechny nástroje kromě bicích, a to včetně vokálu), odhalili obal své nadcházející desky "Slaves of the World", která vyjde 19. května. S bicími na albu vypomohl Galderovi bubeník Peter Wildoer z Darkane. Nahrálo ve studiu Fredman, se kterým má Galder už bohaté zkušenosti (kromě posledních dvou záseků Old Man's Child zde vzniklo mimojiné také poslední album Dimmu Borgir). Jak jsme již dříve informovali, na MySpace skupiny už trůní první, titulní ukázka "Slaves of the World". Od té doby již přibyl také tracklist, který si společně s již zmiňovaným obalem můžete prohlédnout níže.

01. Slaves of the World
02. Saviours of Doom
03. The Crimson Meadows
04. Unholy Foreign Crusade
05. Path of Destruction
06. The Spawn of Lost Creation
07. On the Devil's Throne
08. Ferden Mot Fienden's Land
09. Servants of Satan's Monastery


Reedice "The Avenger" od Amon Amarth

8. dubna 2009 v 19:02 | Monsterfuck |  Music News
Amon Amarth nedávno znovu vydali svůj debut "Once Sent from the Golden Hall" a teď se chystají vypustit do světa i vylepšenou verzi své druhé desky "The Avenger". Bude se jednat o osmistranný digipack se dvěma disky. Na prvním bude album "The Avenger" v celé své kráse plus bonusová píseň "Thor Arise", která pochází ze stejnojmenného dema z roku 1993. Druhé CD bude obsahovat živák z koncertu z 29. prosince 2008 v Bochumi, kde Amon Amarth zahráli od začátku do konce právě "The Avenger". Mírně pozměněn byl také obal. Vydání stanovila firma Metal Blade na 25. května (v Německu o tři dny dříve).


Nový song Vomitory online

8. dubna 2009 v 18:50 | Monsterfuck |  Music News
Švédští brutalisté Vomitory zveřejnili první song ze svého připravovaného alba "Carnage Euphoria", které vychází skrze label Metal Blade 11. května. Písnička se jmenuje "Serpents" a poslechnout si ji můžete na MySpace skupiny. Vomitory také přijedou představit "Carnage Euphoria", jehož tracklist a obal se válejí někde tady okolo, i do České republiky, konkrétně na festival Brutal Assault.

01. The Carnage Rages On
02. Serpents
03. A Lesson in Virulence
04. Ripe Cadavers
05. Rage of Honour
06. The Ravenous Dead
07. Deadlock
08. Rebirth of the Grotesque
09. Possessed
10. Great Deceiver

Práce na nové desce Behemoth

8. dubna 2009 v 18:41 | Monsterfuck |  Music News
Poláci Behemoth se právě nacházejí ve Studiu Gdansk, kde nahrávají party pro své nové album, které by mělo vyjít někdy na začátku podzimu. Kapela zveřejnila už třetí video o nahrávání a také sérii několika fotek (můžete si je prohlédnout na oficiálních stránkách Behemoth).


Velvet Revolver stále hledají frontmana

6. dubna 2009 v 20:36 | Corey(8) |  Music News
Fanoušci Velvet Revolver v posledních dnech nemají zrovna lehké spaní - poté, co jejich oblíbenou kapelu opustil její frontman Scott Weiland, to vypadalo všelijak, nicméně kytarista Slash je ostřílený borec a jen tak něco jej z míry nevyvede, což názorně demonstruje ve svém nejnovějším blogu, ve kterém si vzal na paškál celou šuškandu ohledně možného konce jeho skupiny:

"Když jsem si tak pročítal vaše zprávy, zjistil jsem, že dostávám opravdu velké množství dotazů ohledně současného stavu Velvet Revolver. Hlavně se ptáte, jestli už jsme našli nového zpěváka a jestli ještě vůbec někdy vyrazíme na nějaké turné. Nejdřív tedy k první otázce - ne, zatím jsme nového zpěváka nenašli. Hodně se toho namluvilo ohledně zveřejnění nového zpěváka v průběhu března, nicméně nestalo se tak. Měli jsme někoho, o kom jsme si mysleli, že je vázně super kandidát, ale asi nám nebylo souzeno, takže pořád hledáme. A k druhému dotazu - samozřejmě, že Velvet Revolver znovu vyrazí na turné, musíme jenom najít tu správnou osobu, která povede kapelu. Máme spoustu nového materiálu a nemůžeme se dočkat, až to rozjedeme, ale klíčovou součástí rock & rollové kapely typu Velvet Revolver je prvotřídní frontman a takového jsme zatím nenašli."


Nový projekt frontmana Grave

6. dubna 2009 v 18:36 | Monsterfuck |  Music News
Ola Lindgren, zpěvák a kytarista švédské death metalové legendy Grave, si založil nový projekt Grey Heavens. V porovnání s fláky klasiků Grave by měla být muzika Grey Heavens více experimentálnější. První tři songy už Ola zaznamenává ve studiu a zveřejněny by měly být někdy během dubna.


Candlemass - Death Magic Doom

6. dubna 2009 v 18:20 | Monsterfuck |  Recenze
Death Magic Doom
Je to celkem náhoda, že dvě zřejmě nejznámější doom metalové kapely vydávají svá nová alba v tak krátké době po sobě. Po My Dying Bride, jakožto představitelích té trošku extrémnější odnože, teď s novinkou přicházejí i samotní zakladatelé čistého doomu - Candlemass (to, že z dnešního pohledu na dělení metalových žánrů měli ve své tvorbě některé doomové prvky už Black Sabbath, teď ponechme stranou).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Carcass - Heartwork

5. dubna 2009 v 16:42 | Maggot |  Recenze
Carcass, mršina, která se stala legendou v oblasti grindcoru a stanovila nejeden nový standard v extrémní hudbě. Společně s Napalm Death pomalu ale jistě vyšlapávali cestu tomuto žánru, přičemž museli překonat nejednu překážku na své dlouhé cestě. Jak plynula doba, plynula i rozhodnutí jednotlivých členů skupiny. Z prasečího gore grindu se pomalu ale jistě stával death metal, jehož růst vyvrcholil plně na desce "Necroticism - Descanting the Insalubrious". Pro nás je ale klíčová deska "Heartwork", která prorazila s obrovským úspěchem a zároveň působila dospěleji než kdy předtím. Že na věku nezáleží, platí v tomto případě naprosto dokonale. Albu je sice necelých šestnáct let, přesto obsahuje mnoho šťávy a energie zabalené na cesty, jak bylo řečeno v prapodivné reklamě na Tatranky. Hoďte za sebe všechny dnešní kapely a najděte si cestu k "Heartwork", rozhodně za to stojí. Další část našeho retro putování je tu, držet si příčesky, jedeme z poklopce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Výlet do světa prodejních čísel v USA pt.3

3. dubna 2009 v 20:39 | Corey(8) |  Music News
Jaro je krásné hned z několika důvodů - od bílého humusu je zase nějaký ten pátek pokoj, zástupkyně něžného pohlaví pomalu začínají odhazovat své svršky a na pulty obchodů s muzikou se dere čím dál víc hudebních nosičů. Jelikož tady nechci nadávat (humus) ani prasárničkovat (svršky), půjdeme radši rovnou na ty hudební nosiče. Nejvýše položenou položkou v našem iventáři jsou tentokrát rockeři Papa Roach, kteří prodali téměř 45 000 kusů své nové desky "Metamorphosis" a můžou mít zase o něco klidnější spaní - album půjde v USA rozhodně přes hranici 300 000 prodaných kusů, což je rozhodně úspěch. Těsně za Papa Roach na žebříčku debutovala prog metalová partička Mastodon, jejíž nová deska "Crack the Skye" to dotáhla v prvním týdnu taktéž nad 40 000 prodaných kusů, a i když Mastodon čeká rozhodně rychlejší pád než Papa Roach, určitě nemusí smutnit - i tak jenom potvrdili svou pozici jedné z nejprodávanějších metalových kapel za oceánem. A co jinak? Nickelback i nadále válí, minulý týden debutující Static-X postihl strmý pád, Metallica si pořád jede svoje a dvojice Slipknot, AC/DC se rozloučila s nejlepší stovkou. V prvním dubnovém týdnu na nás tedy Billboard 200 vyplivl následující konečné výsledky (tento týden / celkem od vydání):

8. místo: Papa Roach - "Metamorphosis" - 44 449 kusů / 44 449 kusů celkem
11. místo: Mastodon - "Crack the Skye" - 41 395 kusů / 41 395 kusů celkem
18. místo: Nickelback - "Dark Horse" - 30 156 kusů / 1 740 993 kusů celkem
42. místo: Theory of a Deadman - "Scars & Souvenirs" - 11 857 kusů / 410 675 kusů celkem
60. místo: Shinedown - "Sound of Madness" - 9214 kusů / 380 194 kusů celkem
69. místo: Static-X - "Cult of Static" - 8149 kusů / 27 290 kusů celkem
77. místo: Metallica - "Death Magnetic" - 7324 kusů / 1 710 121 kusů celkem
81. místo: Lamb of God - "Wrath" - 7165 kusů / 119 967 kusů celkem
104. místo: Disturbed - "Indestructible" - 5342 kusů / 963 783 kusů celkem
106. místo: Slipknot - "All Hope Is Gone" - 5245 kusů / 740 248 kusů celkem
115. místo: AC/DC - "Black Ice" - 4736 kusů / 2 046 965 kusů celkem
129. místo: Seether - "Finding Beauty in Negative Spaces" - 4339 kusů / 685 903 kusů celkem
154. místo: Avenged Sevenfold - "Avenged Sevenfold" - 3660 kusů / 559 157 kusů celkem