Únor 2009

DevilDriver dokončili nahrávání

16. února 2009 v 23:51 | Speedy |  Music News
Kalifornská banda Devildriver v čele ze zpěvákem Dezem Fafarou dokončila práce na svém čtvrtém albu nazvané "Pray for Villains", které by mělo vyjít v létě pod vydavatelstvím Roadrunner Records. Nové CD bylo nahráno ve studiu Edge of the Earth v Los Angeles s producentem Loganem Maderem (Five Finger Death Punch, Gojira, Divine Heresy).

Bubeník John Boecklin se vyjádřil k novému albu následovně: "Toto album je rozhodně mnohem více vážnější a je zaměřeno na věci, které jsme mohli minout v předchozích albech. Na jednom songu je nejšílenější double bass, jaký jsem kdy udělal. Nějaké skvělé práce s kytarou od nás nemůžete čekat. Toto vše je smícháne dohromady s novým způsobem zpěvu od Deze. Tyto všechny věci jsou pro nás nové, ale stále to zní naprosto brutálně. Hádám, že tyhle řeči vám nic neřeknou, ale jen se vám pokouším říct, že novým albem nebudete zklamáni, pokud jste fanda DevilDriver. Na 'Pray for Villains' je ještě několik překvapení, která to vše ještě více obohacují."

Přesně před měsícem jsme vás informovali o tom že, DevilDriver obnovili svou smlouvu s vydavatelstvím Roadrunner Records, pod kterým vydali zatím všechny své desky. Navíc si zajistili nový management ve spolupráci s Davis Entertainment Group.

Na konec ještě dodám, že poslední CD nazvané "The Last Kind Words" vyšlo v roce 2007 a prodalo se ho přes 70 000 kopií podle agentury Nielsen SoundScan. Během prvního týdne se prodalo nad 14 000 kopií, toto číslo vyneslo album na 42. pozici v žebříčku The Billboard 200.

Ozzy zpět ve studiu

15. února 2009 v 19:57 | S@t |  Music News
Známý exhibicionista Ozzy Osbourne se právě přesunul do nahrávacího studia v Los Angeles, kde chystá své již desáté album, a to za spolupráce s Kevinem Churkoem.

Předloňské "Black Rain" vyhouplo Osbourna na nejvyšší příčky žebříčků nejprodávanějších alb - nejméně v jedenácti státech světa okupovalo pozice v Top Ten mnohdy i dvacet týdnů.

Tento dvojnásobný držitel cen Grammy se rozhodl pro neobvyklý tah, a to nepořádat tour po vydání nového alba. Pokud byste ale měli neodbytné nutkání spatřit tvář tohoto rockového mága, stačí sledovat Fox TV. (Pro našince nemající více než čtyři programy, může být zhlédnutí této televize menším problémem, avšak vše řeší server hulu.com, kde budou starší díly uveřejňovány) Show, ve které se objeví i Sharon, Kelly a Jack, nese název "The Osbournes: Reloaded" a bude se vysílat letos na jaře.

Více o této osobournovské taškařici si můžete přečíst zde, doufejme, že se Ozzy bude věnovat pečlivé přípravě nové desky a nebude se jen předvádět v televizi...

Nová Avantasia do konce roku

15. února 2009 v 18:58 | Monsterfuck |  Music News
Tobias Sammet, frontman Edguy, prozradil, že se svým vedlejším projektem Avantasia vydá nové album ještě do konce tohoto roku. Bližší info by mělo být brzy zveřejněno. Avantasia také chystá své první DVD. Materiál pro něj byl natočen 10. července 2008 na českém festivalu Masters of Rock.

Tobias Sammet založil Avantasii v roce 2000, natočil dvě alba "The Metal Opera - Part I" a "The Metal Opera - Part II" a prohlásil, že tento projekt nikdy nebude hrát naživo a nikdy nic dalšího nevydá. Jak se později ukázalo, změnil Sammet názor a v roce 2007 vyšlo "The Scarecrow". Na letošní rok ohlášená novinka bude tedy již čtvrtou deskou.


The Berzerker – The Reawakening

14. února 2009 v 21:07 | Maggot |  Recenze
Austrálie, kontinent klokanů, širých plání a největším počtem úmrtí způsobeného kousnutím žraloka. Ač se možná nemusí na první pohled zdát, na tomto místě se narodilo mnoho skupin s podivnou minulostí, jejichž historie předběhla je samotné. Dneska je čas na špetku extrémních rytmů, po kterých se vaše tělo rozvlní do extrémních kreací. Na scénu přicházejí The Berzerker se svou zatím poslední deskou "The Reawakening", která vás pošle do márnice s rozkopaným tělem, proraženou lebkou a lehce rozmlácenými ušními bubínky. Každý, kdo někdy slyšel jedno z předchozích děl této bandy australských kojotů, vám jistě potvrdí, že to byla jedna z nejrychlejších sraček, kterou kdy slyšel. Nezbývá, než lehce kývnout hlavou, pokud znáte, pokud ne, neváhejte a začněte poslouchat. Píše se rok 1995 a Luke Kenny, zakládající člen kapely a povoláním vokalista, se úspěšně pokouší remixovat písně od legendárních death metalových kapel jako Deicide nebo Morbid Angel, díky čemuž si vysloužil pozornost nejedné vydavatelské společnosti. Právě v těchto počátcích jsou jisté kořeny kapely, které se táhnou až do současnosti.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Old Man's Child přinášejí novinku

14. února 2009 v 13:26 | Earthworm |  Music News
Norská black metalová banda Old Man's Child pod vedením Galdera (Dimmu Borgir) od 13. února představuje na MySpace (klikni) skladbu "Slaves of the World" ze stejnojmenného nového alba!

"'Slaves of the World', fantastické nové album, se pyšní devíti bombastickými a chytlavými blackovými hymnami," píše kapela na MySpace.

Deska bude vydána v Evropě 18. května. "Brány pekel se otevírají..."

Lamb of God představují nový videoklip

13. února 2009 v 23:25 | Seda |  Music News
Jak již název napovídá, američtí Lamb of God natočili nový videoklip k písni "Set to Fail", která se nachází na nově vycházejícim albu "Wrath", které sice už teď koluje po internetu, ale oficiální datum vydání bude až 24. února. Na videoklip se můžete podívat zde:


Deathstars - Night Electric Night

13. února 2009 v 13:57 | Monsterfuck |  Recenze
Říká se (a dost často to dokonce i platí), že právě třetí album je pro kapelu to nejdůležitější. Tuhle myšlenku sice poslední dobou používá ve spojitosti k Deathstars a jejich novince spousta lidí, ale občas neuškodí ukrást cizí nápady, zvlášť když je to tak pěkný začátek recenze. Ať je to ale pravda nebo ne, nemění to nic na tom, že Deathstars právě přicházejí s novou fošnou…

Kdo čekal, že na "Night Electric Night" přehodí skupina stylovou výhybku jiným směrem, nedočkal se, ale našel se ale vůbec někdo takový? Aktuální deska hudebně navazuje a rozvíjí předchozí "Termination Bliss". Je napěchována dobře zapamatovatelnými a chytlavými songy (podupávání nožkou do rytmu zaručeno hned během prvního poslechu). Minimálně tak polovina nových písniček by mohla v budoucnu patřit k zaručeným koncertním tutovkám (a některé z nich se jimi určitě stanou).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Limp Bizkit jsou zpět v plné síle

12. února 2009 v 21:31 | Corey(8) |  Music News
Šuškali (neubírat písmena) si o tom fanoušci, šuškali si o tom hudební novináři, šuškali si o tom dokonce i vrabci na střechách po celém světě - punc oficiality však tato zpráva dostala až dnes - Limp Bizkit jsou zpět v plné síle, tedy sestavě Fred Durst, Wes Borland, Sam Rivers, John Otto a DJ Lethal, která to společně rozjede (pokud nepočítáme krátké a nepříliš šťastné nahrávání desky "The Unquestionable Truth") po dlouhých osmi letech! Hlavní tahouni skupiny, zpěvák Fred Durst a kytarista Wes Borland, ve své oficiální zprávě prohlásili:

"Zjistili jsme, že jsme více znechuceni současným stavem tvrdé populární hudby než sebou navzájem. Nehledě na to, kam nás zavedly naše sólové dráhy, jsme si uvědomili, že v této skupince lidí je velmi silná a unikátní energie, kterou jsme nenašli nikde jinde. Přesně to je důvod, proč jsou Limp Bizkit zpět!"

Hoši nakopnou své světové turné v průběhu jara, kdy vyrazí na objížďku evropských festivalů, mezi kterými nechybí například ani slavné festivaly Rock am Ring a Rock im Park v Německu. Kromě toho Limp Bizkit zahrají i v Rusku, baltských zemích a na Ukrajině. V plánu je taktéž nové dlouhohrající album. Limp Bizkit prodali od svého založení celosvětově přes 50 milionů kusů svých desek.

Na závěr jedno aktuální foto staronových Limp Bizkit:


KoRn potvrzují účast na Rock Festu 2009

12. února 2009 v 15:48 | S@t |  Music News
Tříčlenná partička KoRn z amerického Bakersfieldu spolu s floridskými Shinedown právě potvrdila svou účast na wisconsinském Rock Festu 2009. Spolu s KoRn a Shinedown předvedou své umění také:

Barenaked Ladies, Blackberry Smoke, Lifehouse, Seether, Sheryl Crow, Steeve Miller Band, Whigs

KoRn se také zúčastní několika dalších evropských festivalů, jako jsou německý Rock am Ring a Rock im Park (v rámci minitour nazvané Escape from the Studio 2009) a samozřejmě se také nevyhnou ostrovnímu Downloadu. Po skončení turné ke svému albu "Untitled" z roku 2007 si KoRn dopřáli pauzu, což potvrzuje zpěvák Jonathan Davis v rozhovoru pro The Pulse Of Radio: "Myslím, že je to zatím nejdelší přestávka od samého založení KoRn," říká a dodává: "Ještě nikdy jsem neměl tolik volna, takže se snažím věnovat své rodině a také i možné nové desce."

Jonathan Davis strávil nyní několik měsíců nahráváním svého sólového debutu, avšak název ani datum vydání není dosud znám. Ani zbylí dva členové kapely nezůstávají pozadu - basák Filedy sepisuje své vzpomínky a zážitky do své biografie a kytarista Munky se pilně zabývá tvorbou svého vedlejšího projektu Fear and The Nervous System. Návrat k opětovné spolupráci chystá tato trojka někdy během letošního roku, kdy začne nahrávat nové album. Jeho producentem bude opět starý známý Ross Robinson.

Devian vypustili nový klip

11. února 2009 v 22:45 | Monsterfuck |  Music News
Devian, současná kapela dvou bývalých členů Marduk (zpěváka Legiona a bubeníka Emila Dragutinovice), zveřejnili své nové video k písni "Assailant", která pochází z posledního alba "God to the Illfated". Necenzurovanou verzi klipu můžete zhlédnout níže:


Dope se prasárniček neštítí!

11. února 2009 v 16:31 | Corey(8) |  Music News
A dokazují to svým novým klipem k písni "Addiction", který můžete zhlédnout pod novinkou. Jak už jsem vás informoval před pár týdny, Dope natáčeli rovnou dva videoklipy (kromě "Addiction" se klipu dočkala i píseň "6 6 Sick") a v této souvislosti si hoši podali inzerát na řádně vytuněného choppera a jednoho nevytuněného plazivce. Druhý jmenovaný si své tři minuty slávy již užil, chopper si musí ještě chvíli počkat. Klip "Addiction" režírovali Kevin Custer (Kingdom of Sorrow, Testament) a Dale "Rage" Resteghini (Trivium, Hatebreed) v New Jersey. Kokain, heroin, alkohol, vicodin a jedna paní, která se před pány rozhodně nestydí, co víc si přát? :)

Oba zmiňované songy v novince pochází z alba "No Regrets", které vyjde 10. března u vydavatelství Koch Records. Obal desky si můžete prohlédnout zde!


Kreator - Hordes of Chaos

10. února 2009 v 19:15 | Earthworm |  Recenze
Dlouho očekávané dvanácté album Němců Kreator je pořádný thrashový kopanec, který nastavuje hudební laťku velmi vysoko do roku 2009. Zaprvé bych chtěl pochválit super produkci, s tím plusem že deska byla nahrávána tzv. živě - nenahrávaly se jednotlivé nástroje a pak zpěv, ale všechno dohromady a výsledný dojem je opravdu vynikající. Album se nesnaží zoufale vrátit k začátkům jako kolegové Slayer a Metallica, ale ukazuje cestu, kterou by měl být vyvíjen moderní thrash metal.

"Hordes of Chaos (A Necrologue for the Elite)" je otvírák, který okamžitě upoutá vaši pozornost. Melodický začátek ve stylu dvou kytar může připomenout Iron Maiden. Chytlavá riffovačka ukazuje, že banda je ve formě a že do konce se ještě máme na co těšit. Než se stačíte vzpamatovat, začne druhá skladba "Warcurse", která ukazuje dokonalou vyváženost tvrdosti a melodičnosti, stejně jako "Escalation".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


A Grammy vyhrává...

9. února 2009 v 10:40 | Monsterfuck |  Music News
V neděli 8. února byly v Los Angeles předávány ceny Grammy. Nás nejvíce zajímá kategorie "Best Metal Performance", kterou vyhrála… (dramatická pauza)… Metallica se songem "My Apocalypse". Pro Metallicu je to už osmá Grammy, kterou dostali. Letos to ale pro ně nebyla jediná cena, protože další Grammy si kapela odnáší za výhru v kategorii "Best Recording Package".

Ostatní kapely nominované na "Best Metal Performance":
DragonForce - "Heroes of Our Time"
Judas Priest - "Nostradamus"
Ministry - "Under My Thumb"
Slipknot - "Psychosocial"
Koncerty na březen

8. února 2009 v 23:54 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
The Ocean (GER), Burst (SWE), Bison B.C. (CAN), Medeia (FIN)
Hned na začátek měsíce se v Praze odehraje koncert netradičních a alternativních kapel v čele s německými The Ocean.
1. 3. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 300/320
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Cro-Mags (USA), Strength Approach (ITA)
Hned na začátku měsíce se pojede pěkně zostra. Druhý březnový den rozseká Prahu NYHC legenda Cro-Mags.
2. 3. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 390/420
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Metalmania 2009
Letošní ročník Metalmanie se ponese ve znamení thrashe. Od začátku do konce. V podobě thrashových legend i mladých kapel. Ze soupisky vyčnívá jen gothic metalová Xandria a zástupce české scény.
6. 3. - Zlín, sportovní hala Novesta
Vystoupí: Soulfly (USA), Exodus (USA), Overkill (USA), Xandria (GER), Torture Squad (BRA), Incite (USA), Gama Bomb (UK), My Wave (CZ)
Cena: 600 (platí do 28.2.2009)
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock


Lordi (FIN), Fatal Smile (SWE), Brandon Ashley and the Silverbugs (ITA)
Finským strašidlům Lordi se u nás zřejmě líbí, protože zde budou po dvou loňských koncertech hrát letos v březnu hned třikrát.
16. 3. - Pardubice, Malá ČEZ Aréna
17. 3. - Ostrava, ČEZ Aréna
18. 3. - Plzeň, Hala Lokomotiva
Cena: 590
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

AC/DC (AUS)
Česká zastávka v rámci světového tour k nové desce hard rockové legendy AC/DC byla vyprodána během dvou dnů. Ti, kdo si lístek stihli koupit, se můžou těšit na zážitek. Ti ostatní můžou jen závidět.
17. 3. - Praha, O2 Aréna
Cena: vyprodáno
Pořadatel: Live Nation
Více informací: Live Nation

Raintime (ITA), Belligerence (CZ), Arch of Hell (CZ)
Domorodcům téměř neznámí power/death Italové Raintime se podívají do Prahy. Krýt záda jim budou dvě tuzemské smečky.
17. 3. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 190
Pořadatel: Nemesis Productions
Více informací: Nemesis Productions

Sworn Enemy (USA), Freya (USA), Lionheart (USA), CDC (USA)
Draví Sworn Enemy se představili už na loňském Brutal Assaultu, kde je zastihla nepřízeň počasí. Spravit si chuť přijedou za doprovodu tří hudebně i původem spřízněných kapel.
22. 3. - Brno, Favál
23. 3. - Praha, Black Pes
Cena: 300/320
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Nachtreisen
Dornenreich z Rakouska se po hodně dlouhé době opět vydávají na koncerty a mezi několika málo vyvolenými zeměmi, kde se zastaví, je i ČR.
23. 3. - Praha, Exit Chmelnice
Vystoupí: Dornenreich (AUT), Agalloch (USA), Mely (AUT)
Cena: 350
Pořadatel: Epidemie
Více informací: Epidemie

Full of Hate Tour
Pěkně nabroušená sebranka v čele s Vikingy Amon Amarth přijede zbořit Prahu. Těšte se na brutální jízdu.
24. 3. - Praha, Abaton
Vystoupí: Amon Amarth (SWE), Obituary (USA), Legion of the Damned (NL), Keep of Kalessin (NOR)
Cena: 600
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock


Sepultura nakopla své evropské turné v Bulharsku

8. února 2009 v 11:59 | Speedy |  Music News
Jak už nadpis napovídá, tak brazilsko-americká kapela Sepultura nakopla své evropské turné v pátek 6. února v hlavním městě Bulharska, tedy v Sofii. Report a fotky z koncertu můžete najít na strankách Tangra Mega Rock.

Videa natočená fanouškem z vystoupení naleznete na konci článku.

Skupina odehrála velice dlouhý setlist který vypadal následovně :

01. A-Lex / Moloko Mesto ["A-Lex" - 2009]
02. Intro / Filthy Rot ["A-Lex" - 2009]
03. What I Do! ["A-Lex" - 2009]
04. Manifest ["Chaos A.D." - 1993]
05. Convicted In Life ["Dante XXI" - 2006]
06. Intro / We've Lost You ["A-Lex" - 2009]
07. A-Lex II / The Treatment ["A-Lex" - 2009]
08. False ["Dante XXI" - 2006]
09. Intro / Dead Embryonic Cells ["Arise" - 1991]
10. Troops of Doom ["Morbid Visions" - 1986]
11. Forceful Behaviour ["A-Lex" - 2009]
12. Septic Schizo / Escape to the Void ["Schizophrenia" - 1987]
13. Mass Hypnosis ["Beneath the Remains" - 1989]
14. Inner Self ["Beneath the Remains" - 1989]
15. A-Lex III / The Experiment ["A-Lex" - 2009]
16. Sepulnation ["Nation" - 2001]
17. Refuse/Resist ["Chaos A.D." - 1993]
18. Territory ["Chaos A.D." - 1993]
19. Arise ["Arise" - 1991]
20. Kaiowas ["Chaos A.D." - 1993]
21. Enough Said ["A-Lex" - 2009]
22. Conform ["A-Lex" - 2009]
23. Roots Bloody Roots ["Roots" - 1996]

Poslední album kapely nazvané "A-Lex" je první LP na kterém napracoval ani jeden z bratrů Cavalerů. Podle agentury Nielsen SoundScan se za první týden prodalo kolem 1600 kopíí jen ve Spojených státech amerických.

Předchozí album nesoucí název "Dante XXI" se prodalo 19 000 kopií ve Spojených státech amerických od vydání, které bylo stanoveno na březen roku 2006.

Nyní už čekají slíbená videa z koncertu :
A nejlepším death metalovým songem historie se stává...

5. února 2009 v 17:57 | Corey(8) |  Music News
...legendární flák "Hammer Smashed Face" od Cannibal Corpse! Alespoň to si myslí většina z 15 000 hlasujících, kteří se zapojili do ankety německé mutace magazínu Metal Hammer o 111 nejlepších death metalových písní všech dob. Desítku nejlepších písní najdete zde:

01. Cannibal Corpse - "Hammer Smashed Face"
02. Arch Enemy - "We Will Rise"
03. Death - "Crystal Mountain"
04. Amon Amarth - "Pursuit of Vikings"
05. Vader - "Carnal"
06. Sepultura - "Arise"
07. Carcass - "Heartwork"
08. In Flames - "Only for the Weak"
09. Kataklysm - "In Shadows and Dust"
10. Behemoth - "Christians to the Lions"

Kompletní seznam umístěných si můžete prohlédnout zde! A co vy? Souhlasíte s verdiktem německých fanoušků? Prostor pro zveřejnění vlastních favoritů najdete v diskuzi pod článkem!


Marilyn Manson odhalil název nového alba

4. února 2009 v 19:59 | Corey(8) |  Music News
Manson
Marilyn Manson v rozhovoru pro server RollingStone.com prozradil název svého nového alba: "Mé nové album je hotové, kámo. Jmenuje se 'The High End of Low' - je to popis toho, jaký opravdu jsem. Budete z toho šílet. Je to nářez!"

V průběhu února Manson také natočí videoklip k songu "I Want to Kill You Like They Do in the Movies", což je první oficiální singl z nové desky. "Má to devět minut. Je to hrozně sadistické. Vlastně je to vražda, sex, smrt, konec."

Mansonovo nové album je v současné době mixováno a na světlo světa by se mělo dostat v květnu tohoto roku. Tato velmi očekávaná nahrávka je prvním společným počinem Mansona a Twiggyho Ramireze od dob desky "Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)" z roku 2000.

Z repráků se budou linout tóny písní jako "Devour", "I Want to Kill You Like They Do in the Movies" nebo "Armagoddamnmotherfuckinggeddon".

Obal a tracklist nového alba Ektomorf

2. února 2009 v 16:25 | Monsterfuck |  Music News
What Doesnt Kill Me
Kolotoč vydávaných desek se opravdu asi jen tak nezastaví a svou trošku do mlýna se chystá přihodit i maďarská kapela Ektomorf. Její nová placka se bude jmenovat "What Doesn't Kill Me…" a nahrána byla v Dánsku s producentem Tue Madsenem (na stejném místě a se stejným producentem vznikla i předchozí "Outcast"). Obal a seznam songů si můžete prohlédnout okolo. Naživo se pak na Ektomorf můžete podívat 10. a 11. dubna v Praze a Ostravě.

Tracklist "What Doesn't Kill Me...":
01. Rat War
02. Nothing Left
03. What Doesn't Kill Me...
04. Revenge to All
05. Love and Live
06. Can See You
07. I Got It All
08. New Life
09. Sick of It All
10. It's Up to You
11. Envy
12. Scream
13. Breed the Fire