Únor 2009

Sepultura - We've Lost You

28. února 2009 v 18:10 | S@t |  Music News
Skladba "We've Lost You" z nejnovějšího alba Sepultury se dočkala svého videoklipu. Natáčení probíhalo v prosinci loňského roku, o režii se tentokrát postaral André Moraes. Fotky z natáčení naleznete zde.

Tato novinka je sice už mírně zatuchlá, ale myslím, že stále ještě nestratila punc aktuálnosti. Mrkající


Soil dokončují nové album

28. února 2009 v 11:13 | S@t |  Music News
Chicagská hard rocková banda Soil zveřejnila následující prohlášení:

"Nové album bude opravdu skvělé. Je už bezmála hotové! Příštích pár dní budeme tuhle příšerku ještě dolaďovat, aby byla připravená na vydání. Odhadujeme to tak na léto 2009. Pořád si ještě pohráváme s konečným názvem alba, tak zůstaňte ve střehu. Některé songy se budou pravděpodobně jmenovat 'Like It Is', 'Temptation', 'Surrounded' a 'Picture Perfect'.

Na turné vyrazíme někdy v květnu spolu s našimi brachy z Dope. Dvě data už jsou ohlášená, ale víc se dozvíte v nadcházejících týdnech! Zároveň jsme velmi potešení, že budeme součástí letošního Chicago PowerFest s DevilDriver. Tahle noc bude opravdu nářez!!!"

Soil podepsali minulý rok smlouvu na nové studiové album s vydavatelstvím Driven Music Group, mimochodem založené Brianem Welchem, ex-kytaristou a textařem multipaltinové kapely KoRn.

Jejich poslední CD, "True Self", přišlo na pulty obchodů v květnu 2006 (vydavatelství DRT Entertainment). Předchozí album "Redefine" bylo nahráno ve studiu Bomb Shelter v Los Angeles s producenrem Ulrichem Wildem (Static-X, Taproot).

Níže sledujte ne moc kvalitní, zato exkluzivní video nové písně "Like It Is":


Wallpaper - březen - Helloween

27. února 2009 v 23:34 | Corey(8) |  Tapety

Skupina:Helloween
Autor: NeXteR
Rozlišení: 1440 x 900

Wallpaper - únor - Opeth

27. února 2009 v 23:26 | Corey(8) |  Tapety


Skupina: Opeth
Autor: NeXteR
Rozlišení: 1440 x 900

Wallpaper - leden - Machine Head

27. února 2009 v 23:20 | Corey(8) |  Tapety

Skupina: Machine Head
Autor: NeXteR
Rozlišení: 1680x1050

KoRn začátkem července rozpumpují Prahu

26. února 2009 v 20:29 | Corey(8) |  Music News
Nemusíme mít ani věštecké schopnosti, abychom mohli s klidným vědomím a svědomím prohlásit, že červen bude letos ve znamení moderního amerického metalu! Po Slipknot, kteří vystoupí 10. června v ostravské ČEZ Aréně, své vystoupení na našem území potvrdili i legendární KoRn, jejichž tuzemská koncertní zastávka je naplánována na 9. června, kdy KoRn rozpumpují okolí pražské Tesla Arény. Vstupenky jsou k dostání od dnešního dne exkluzivně v síti Ticketportal v cenách od 790 Kč do 1.090 Kč (+ VIP pro geeky za nekřesťanských 1790 Kč) včetně poplatku.

Naposledy u nás trojka z Bakersfieldu vystoupila v únoru minulého roku, kdy jejich ostravskému řádění přihlíželo něco přes 6000 fanoušků. Jelikož KoRn vydají svou novou desku až po ukončení nadcházejícího turné, nedá se očekávat, že by v Praze zaznělo mnoho neslyšeného, ale kdo ví, koncert napoví...

Lamb of God - Wrath

26. února 2009 v 16:08 | Seda |  Recenze
"Wrath" je již paté studiové album americké metalové skupiny Lamb of God. Album vyšlo teprve nedávno (24. února 2009), ale už dříve se dostala ven pirátská kopie a kolovala po internetu. Producentem alba se stal Josh Wilbur, nahrávalo se v New Yorku, Virginii a v New Hampshire. "Tohle album bude překvapením pro hodně lidí, zvolili jsme jinou cestu. Dosáhli jsme nejlepšího, co jsme mohli," řekl o albu bubeník Chris Adler.

"Jehňata" již uveřejnili nový videoklip k písni "Set to Fail", pokud sledujete tento blog pravidelně, určitě jste tuto skvělou zprávu zaregistrovali, ale pro jistotu davám link znovu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Frontman Dope hovoří o "No Regrets"

26. února 2009 v 11:38 | Speedy |  Music News
Greg Maki ze serveru Live-Metal.net si pro interview vybral zpěváka Edsela Dope z kapely Dope. Zde je několik otázek, kde se dozvíme něco o albu a o spolupráci se Zakkem Wyldem a pár dalších informací.

Live-Metal.net: "Pro ty, kteří něměli šanci slyšet 'No Regrets' (vydání je stanoveno na 10. března) jak bys toto nové album srovnal s předchozími alby? Co je odlišné?"

Edsel Dope: "Osobně si myslím, že naše předchozí album 'American Apathy' bylo skvělou ukázkou, co umí Dope nejlépe. Udělali jsme mnoho věci v předchozích albech. Nahráli jsme heavy metalové věci, hard rockové a dokonce i akustické songy a myslím si, že jsme našli ten pravý styl, který Dope umí nejlépe, a to nejlepší jsme udělali na 'American Apathy'. Myslím si, že nové album si vzalo jen to nejlepší, co jsme se naučili na předešlém albu, protože jsme se hlavně zaměřili na to, jak to bude znít. Stále máme naše hloupé vytahování, naši hravost, která dělá Dope zábavnou sex-drogovou rock & rollovou kapelou. Zaměřili jsme se na to, abychom se ujistili, že tam bude hodně práce na kytaru. Představ si, že jsi kluk s kytarou a budeš se chtít naučit hrát tuto desku, ale zjistíš, že to vůbec není lehké. Jsou tam velice dobré kytarová sóla a skvělé riffy a ještě lepší bicí. Tohle byl náš cíl, zlepšit kapelu."

Live-Metal.net: "Jo to máš pravdu, protože kytarová sóla mě vážně dostala a byl jsem ohromen. Zmínil jsi Zakka Wylda. Jak jste se dali dohromady, že si zahrál dokonce i na albu?"

Edsel Dope: "Zakk je už několik let součástí našich životů. Vypadá to, že to začalo v Kalifornii, kde jsme měli koncert. Po koncertě přichazíš k autobusu, kde sedi Zakk, který popijí a baví se s tvojí kapelou a ty mu řekneš: 'Děláš si ze mě kurva srandu? Je to vážně Zakk Wylde v našem autobuse?' Ale takto to prostě začalo, setkání se Zakkem na tour a během tohoto poflakování s ním zjitiš, že je to v pohodě týpek. Dostali jsme příležitost odehrát několik vystoupení s Black Label Society asi před rokem a půl a bylo to naprosto úžasné! Jsme Zakkovi velice zavázáni. Během nahrávání mě napadlo se ho zeptat zda by si nechtěl s náma zahrát a on nebyl proti. Věděl jsem, že tento song je ten song, který chci s ním nahrát. Měl jsem nápad, který jsem chtěl uskutečnit, a on nám ho pomohl realizovat.

Live-Metal.net: "Takže se tešíš na své historicky první BLB (Black Label Bash)?"

Edsel Dope: "To si kurva piš, že jo! Těším se, až bude zde vše hotové a vyrazíme na turné, kde budu v naprosté pohodě. Jsem kurevsky zvědavý na tyto show. Kluci ze Sevendust jsou naši staří kámoši. Před několika lety jsme s nimi měli tour, je to jedna z mých oblíbených kapel, která má úžasnou show, a baví mě sledovat tuto show. Takže to bude naprosto skvělé! Odehraju koncert, půjdu si dát sprchu a potom jen dojít a sledovat show Sevendust. Dám si pár piv a během toho, co se budu opíjet, přijde kytarový bůh a každý večer bude naprosto skvělý. Pro mě to zní kurevsky dobře."

Úplně celé interview najdete na této adrese!


Cannibal Corpse - Evisceration Plague

25. února 2009 v 19:34 | Monsterfuck |  Recenze
Kapitola I: Kosti
Kosti zlámaný,
kosti rozdrcený,
válej se ve slizu,
kterej všechen slíznu.


"Evisceration Plague" od Cannibal Corpse je bezesporu jedním z nejočekávanějších death metalových alb za posledních pár měsíců. Což o to, Cannibal Corpse jsou už v takové pozici, že každé jejich album je očekávané, ale u novinky to platilo dvojnásob, protože poslední zásek "Kill" byla k posrání zabijácká porce US deathu, takže byli všichni zvědaví, jestli se kapele podaří vysoko nastavenou laťku alespoň vyrovnat. Nebudu to nijak protahovat - pokud se vám líbilo "Kill", "Evisceration Plague" bude taky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Faith No More zpět ve hře?

25. února 2009 v 12:05 | S@t |  Music News
Pro ty, kteří o Faith No More snad ještě neslyšeli, jedná se o kapelu ze San Franciska, která byla založena v roce 1982 (původně jako Faith No Man). Vydali šest studiových alb a natočili osmnáct klipů. Pokud byste čekali, že to budou jen jedni z mnoha, kteří se snažili kopírovat tehdy dost populární "mansonovský" styl, jste na omylu. Avšak v roce 1998 se kapela rozhodla, že už nemá smysl dále pokračovat.

Níže sledujte píseň "Midlife Crisis" z jednoho z posledních živých vystoupení, a to na Phoenix Festivalu 1997, více známou píseň, která se dočkala mnoha coverů jistě všichni znáte - není to nic jiného než "From Out of Nowhere".


"Po těch dlouhých a myslím, že i úspěšných patnácti letech se Faith No More rozhodli učinit přítrž všem spekulacím tím, že oficiálně oznámí svůj rozpad. Nemá smysl pokračovat dalším albem, jelikož je to jednomyslné rozhodnutí všech členů. Další důvod je fakt, že většina z nás pracuje na svých sólových projektech."

To byl rok 1998. Nyní, po více než deseti letech od rozpadu, se Faith No More rozhodli opět vrátit do špinavých vod amerického showbyznysu a spojit se pro nadcházející záplavu festivalů po celém světě. S výjimkou kytaristy Jima Martina, který se rozhodl připojit ke kapele pouze na evropském festivalovém turné.

Poslechněte si nový song Lacuna Coil

25. února 2009 v 11:08 | Corey(8) |  Music News
Italská hard rocková skupina Lacuna Coil, která je známá díky kombinaci mužských (Andrea Ferro) a ženských (Cristina Scabbia) vokálů, zveřejnila jednu ze svých nových písní, nazvanou "Spellbound", na svém MySpace webu. Píseň pochází z velmi očekávané koncepční desky "Shallow Life", která vyjde 20. dubna v Evropě a 21. dubna v USA skrze vydavatelství Century Media Records. CD bylo nahráváno na přelomu loňského září a října v Kalifornii s uznávaným producentem Donem Gilmorem (Linkin Park, Avril Lavigne, Good Charlotte, Pearl Jam, Duran Duran). Tracklist alba vypadá následovně:

01. Survive
02. I Won't Tell You
03. Not Enough
04. I'm Not Afraid
05. I Like It
06. Underdog
07. The Pain
08. Spellbound
09. Wide Awake
10. The Maze
11. Unchained
12. Shallow Life

Warchild - rozhovor

24. února 2009 v 16:27 | Monsterfuck |  Rozhovory
Warchild brázdí vody českého undergroundu již pěkných pár let, což vyústilo mimojiné i v nedávno vydanou desku "Desire & Rage". Po nedávné recenzi právě na "Desire & Rage" jsem se rozhodl ještě pro rozhovor s Warchild. Na mé všetečné otázky velice obsáhle odpovídal zpěvák, kytarista a hlavní skladatel kapely - Aleister.

01. Warchild zatím ještě nepatří mezi nejznámější jména na české scéně. Jak bys vaši hudbu a vaši kapelu představil někomu, kdo o ní ještě nikdy neslyšel?

Tak to se těžko popisuje. Samozřejmě nejlepší je kousek si poslechnout. Úplně stručně je to taková směsice přibližně stejných dílů thrash metalu, black metalu a death metalu. Ale mícháme do toho i další prvky, jak nás to prostě zrovna napadne :) Prostě energická, brutální a rychlá muzika ;)

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


HammerFall - No Sacrifice, No Victory

23. února 2009 v 21:55 | Earthworm |  Recenze
No Sacrifice No Victory
Tuhle kapelu jsem měl vždy zafixovanou jako tu, co má "každou desku stejnou" a ani tentokrát chlapci nezklamali. I přesto, že je to obvyklá práce HammerFall, je slyšet určitá změna, možná za to ale může Pontus Norgren, nový kytarista, který trochu mění sound skupiny.

Hammerfall na své nové desce splnili to co obvykle - vytvořili desku s nakažlivými a chytlavými heavy/power melodiemi a zaručili že na koncertech budou všichni zpívat s kapelou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Guano Apes v ČR

23. února 2009 v 13:46 | Monsterfuck |  Music News
Německá formace Guano Apes chystá na letošní léto svůj comeback po třech letech nečinnosti, přičemž se během své koncertní šňůry po letních festivalech podívá i do České republiky, konkrétně na Benátskou noc, kde bude plnit úlohu hlavních headlinerů. Přesné datum (tj. který den na festivalu vystoupí) ještě není známo.

Na Benátské noci dále vystoupí mimo jiné Tarja Turunen (pro nezasvěcené - bývalá zpěvačka Nightwish), Epica nebo Paradise Lost.

Guano Apes

Zombie natáčí další film

23. února 2009 v 11:39 | S@t |  Music News
Zpěvák a také režisér Rob Zombie, se pustil právě dnes do natáčení filmu "H2" ("Halloween 2"), který bude následovat první díl z roku 2007.

Na otázku, proč natáčí druhý díl filmu "Halloween", odpovídá Zombie tím, že se rozhodl vrátit zpět k prvnímu dílu, avšak nedělat pouze remake, ale mimo to samotný děj více rozšířit.

"Původně jsem chtěl natočit dva díly," vysvětluje. "Jenže jsem nemohl nikoho přesvědčit, aby natočil hned dva filmy, které by po sobě tak rychle následovaly."

Zombie dodal, že "H2" se bude méně zaměřovat na sériového vraha Michaela Myerse, ale o to více na jeho sestru Laurie. "Každý, koho znala je teď mrtvý a ona je příbuzná s tím, který to má na svědomí. Sama vlastně neví, kdo je. Takže je to vlastně cesta, na jejímž konci se dozvíme, co je doopravdy zač."

Vydání nového alba se tedy odkládá, Zombie dává přednost filmování. "Album pravděpodobně vydám, až po dokončení 'H2'. Ta nahrávka je hotová, zatím leží v šuplíku a čeká na vydání. Ale nechci ji vydat, dokud neskončí natáčení 'Halloween 2'. I když jsem z toho alba opravdu nadšený, musí počkat."

Dååth zveřejnili tracklist a obal nového alba

22. února 2009 v 16:06 | Corey(8) |  Music News
Atlantský death metalový kvintet Dååth zveřejnil finální podobu tracklistu a obalu své nové desky "The Concealers", která by měla vyjít 20. dubna v Evropě a 21. dubna v USA skrze vydavatelství Century Media Records (za podpory labelu Roadrunner Records). O produkci a mix se postarali Jason Suecof a Mark Lewis (Trivium, All That Remains, DevilDriver). Tracklist alba "The Concealers" tedy vypadá následovně:

01. Sharpen the Blades
02. Self Corruption Manifesto
03. The Worthless
04. The Unbinding Truth
05. Silenced
06. Wilting on the Vine
07. Translucent Potency
08. Day of Endless Light
09. Duststorm
10. ...of Poisoned Sorrows
11. Incestuous Amplification

Další informace (včetně ukázek jednotlivých písní) najdete na oficiálním Dååth MySpace webu www.myspace.com/daath. Zveřejněn byl také obal, který si můžete prohlédnout zde:


Warchild - Desire & Rage

22. února 2009 v 10:47 | Monsterfuck |  Recenze
Dnes je na recenzentském menu k dispozici jeden tuzemák (myšleno ve smyslu tuzemské kapely, ne alkoholu). Pokud správně tuším, vůbec první česká recenze u nás. Do mých pracek se dostalo poslední album rakovnické smečky Warchild s názvem "Desire & Rage", které je sice už loňské, ale vzhledem k tomu, že vyšlo na samotném sklonku roku, je ještě pořád aktuální. Jedná se o druhou desku kapely, debut Warchild jsem ale neslyšel, takže hodnotit budu jen to, co jsem slyšel na "Desire & Rage" a nic okolo. A hodnotit budu kladně…

Warchild hrají takový mix extrémních metalových žánrů, který se dá jen stěží jednoznačně zařadit. Nejblíže to má asi k black metalu a thrash metalu. Sem tam trochu toho deathu. To ale není vůbec důležité, hlavní je, jestli to je nebo není kvalitní hudba. A jak je již naznačeno v prvním odstavci, já osobně nemám problém s tím, označit hudbu Warchild za kvalitní. Ale má to samozřejmě i své mouchy…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Root - rozhovor

21. února 2009 v 0:30 | Monsterfuck |  Rozhovory
Pro historicky první rozhovor pro Sicmaggot jsem se rozhodl vyzpovídat nějakou českou kapelu, nejlépe ještě hodně významnou, ne-li přímo kultovní. Jako první mě ihned napadli Root. Na otázky o svých sólových albech, příští desce Root nebo o kapele Equirhodont se uvolil odpovídat sám zpěvák BigBoss a vy si teď můžete přečíst výsledek.

01. Nedávno jsi vydal své třetí sólové album "Doomy Ballads". Velice zajímavé dílo se skvělým obalem. Můžeš nám povědět, jak jsi ty sám spokojen s výsledkem a také proč sis k nahrávání přizval ne moc známou skupinu Thief?

Proč Thief ? Hledal jsem mladé hráče, kteří ještě nejsou profesionálně deformovaní... a hlavně kteří ve své tvorbě a stylu upřednostňují Hard Rock. To byl hlavní důvod proč zrovna Thief...

02. Určitě by bylo zajímavé slyšet celou desku naživo s daným pořadím skladeb. Už za pár dní proběhne křest "Doomy Ballads" [21.2. - pozn. redakce]. Hodláš přehrát album celé, nebo zvolit tradičnější formu, kdy bude zahráno "jen něco"? Plánuješ do budoucna víc koncertů s tvým sólovým projektem?

Musíme zvolit tu tradičnější formu, neboť některé skladby jsou "live" nehratelné vzhledem ke sborům...atd. Ale zazpívám zase dvě které si lidé nejvíce žádají a které patří mezi ty nehratelné, tudíž zazpívám je na muziku dodanou ze studia a já budu zpívat živě. Celkem předvedeme asi 5 nebo 6 věcí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Výlet do světa prodejních čísel v USA pt.2

20. února 2009 v 22:13 | Corey(8) |  Music News
Ne, na náš seriál věnující se americkým prodejním číslům jsem nezapomněl, ale jelikož má ve svém přívlastku slova "pravidelně nepravidelný", můžete jeho pravidelnost očekávat s mírnou nepravidelností. Pokud jste se náhodou trochu zamotali, nezoufejte, úvod můžete klidně vypustit z hlavy, protože to nejdůležitější teprve příjde. Jak si tedy v tomto týdnu vedli rockoví a metaloví hudebníci v USA? Od našeho posledního prodejního výletu se toho příliš nezměnilo - Nickelback přidávají týden co týden desetitisíce prodaných kusů svého alba "Dark Horse" a zatím to nevypadá, že by měli vyklízet pole. Starší garda ve složení AC/DC a Metallica také prodává stejným tempem - AC/DC už to vyneslo 2x platinovou desku pro "Black Ice", Metallica postupuje pomaleji, ale také "Death Magnetic" by se mělo během několika měsíců dočkat pokoření mety 2 000 000 prodaných nosičů. Začátek roku je tedy zatím docela nuda - nové desky příliš nevycházejí a starší si drží svou výkonnost. V třetím únorovém týdnu na nás tedy Billboard 200 vyplivl následující konečné výsledky (tento týden / celkem od vydání):

11. místo: Nickelback - "Dark Horse" - 55 969 kusů / 1 520 699 kusů celkem
45. místo: Metallica - "Death Magnetic" - 15 768 kusů / 1 660 282 kusů celkem
51. místo: AC/DC - "Black Ice" - 14 913 kusů / 2 007 212 kusů celkem
75. místo: Hinder - "Take It to the Limit" - 10 353 kusů / 336 337 kusů celkem
76. místo: Slipknot - "All Hope Is Gone" - 10 259 kusů / 700 308 kusů celkem
91. místo: Shinedown - "Sounds of Madness" - 8853 kusů / 328 698 kusů celkem
95. místo: Disturbed - "Indistructible" - 8543 kusů / 926 417 kusů celkem
108. místo: Linkin Park - "Minutes to Midnight" - 7538 kusů / 2 738 847 kusů celkem
123. místo: Guns n' Roses - "Chinese Democracy" - 5987 kusů / 548 881 kusů celkem
134. místo: Seether - "Finding Beauty in Negative Spaces" - 5527 kusů / 658 236 kusů celkem
145. místo: Mudvayne - "The New Game" - 5015 kusů / 161 582 kusů celkem
174. místo: Cannibal Corpse - "Evisceration Plague" - 4232 kusů / 13 803 kusů celkem
175. místo: Avenged Sevenfold - "Avenged Sevenfold" - 4217 kusů / 536 776 kusů celkem
182. místo: Five Finger Death Punch - "The Way of the Fist" - 4013 kusů / 293 953 kusů celkem
184. místo: Apocalyptica - "Worlds Collide" - 3973 kusů / 201 990 kusů celkem
188. místo: Staind - "The Illusion of Progress" - 3906 kusů / 318 724 kusů celkem


Modrá je dobrá - Download Festival 2009 je tady!

19. února 2009 v 21:00 | Corey(8) |  Music News
Bůh ochraňuj královnu! A také britský Download Festival, který se letos pokusí, po fanoušky velmi kritizovaném ročníku 2008, napravit si mírně pošramocenou reputaci a potvrdit tak svou pozici jednoho z největších rockových festivalů na starém kontinentě. Podaří se mu to? Na to si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, nicméně sestava potvrzených kapel zatím vypadá náramně, o čemž se můžete přesvědčit na přiloženém plakátu. Všechny další informace o festivalu najdete na jeho oficiálním webu www.downloadfestival.co.uk. Teď už jenom napakovat cestovní baťůžek, sehnat "krásných" 135 liber (něco přes 4000 Kč) na lístek a vydat se vstříc Donington Parku!

Sepultura - A-Lex

19. února 2009 v 20:19 | Earthworm |  Recenze
A-lex
Jedenácté album Sepultury a první album bez kteréhokoliv z bratrů Cavalerových. Kdyby někdo náhodou zaspal, tak Max odešel už před dlouhou dobou a bubeník Igor odešel teprve nedávno a nahradil ho Jean Dollabella. Já jsem vždycky patřil k lidem, kterým nevadila Sepultura bez Maxe, a tak jsem se na "A-Lex" docela těšil.

Album je koncepční (což se zdá být poslední dobou moderní) a Sepultura si vzala na paškál knihu a později film "Mechanický pomeranč". Právě podle předlohy je album rozděleno na čtyři části, první tři podle filmu a poslední podle knihy, protože ta část ve filmu chyběla. Ale dost informací okolo toho, co za desku před vámi leží, sám nevím o čem v příběhu jde, vrhneme se na hudební stránku alba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Behemoth začínají s novým albem

18. února 2009 v 18:06 | S@t |  Music News
Polští metalisté Behemoth se po měsících příprav rozhodli zalézt do studia a začít nahrávat nové album, které tak bude následovat jejich úspěšné "The Apostasy" z roku 2007. Jako producent bicích se k Behemoth připojí Daniel Bergstrand ze švédských Dugout Productions (In Flames, Meshuggah, Dark Funeral).

Bergestrand o své práci tvrdí: "Jsem opravdu nadšený a pyšný, na to co jsme dosud udělali... smrtící polský buldozer! Jsem si jistý, že to všechny nakopne. Bicí se budou nahrávat tady ve studiu Radia Gdansk během následujících dvou týdnů a potom začnu s úpravami a mixováním, aby bylo všechno připraveno na definitivní úpravy, jež by se měly odehrávat někdy ke konci března. Bicí znějí opravdu přirozeně a propracovaně, díky skvělému studiu a úžasným mikrofonům, které hrají velkou roli při konečné kvalitě zvuku. Připravte se, že vás výsledek smete ze židle!"

Frontman Adam "Nergal" Darski o novém materiálu uvedl: "Musím se přiznat, že jsem více nadšený z této desky než z předešlé 'The Apostasy'. Bude to asi tím, že všechno bylo narychlo a do toho všeho přišel ještě Inferno se svým zraněním. Teď je ale všechno více plánované, měl jsem i čas si odpočinout. Když jsme se v říjnu sešli, bylo na nás všech vidět, jak jsme hladoví po nové desce. Měli jsme plno nápadů, a tak všechno nahrávalo tomu, abychom se pustili do nové desky. Je to prostě zase 100% Behemoth! Troufám si říct, že jsme vytvořili vlastní styl, který se ale neustále vyvíjí. Většina skladeb je opravdu rychlá, intenzivní, technicky propracovaná a zároveň velice odlišná. Jsou tu ale taky nejpomalejší a opravdu nejmasivnější songy, které kdy v naší historii zazněly. Všechno teď zní víc seriózně a víc... nebezpečně (Miluju tohle slovo (smích)). V naší hudbě je tentokrát více zlověstnosti."

Behemoth přeruší svou práci ve studiu, aby zahráli exkluzivní show na belgickém Maximum HXC Metalfest, konající se 7. března.

"Ezkaton", nejnovějšího EP od Behemoth, se prodalo v USA kolem 1600 kusů, a to v prvním týdnu od jeho vydání. Toto CD debutovalo na pozici 26 v anketě The Top New Artists (Headseekers), která zaznamenává prodejnost alb nově se vyvíjejících skupin anebo těch, které se nikdy neumístily v top 100 ankety The Billboard 200.

"Ezkaton" nabízí sedm skladeb. Zbrusu nový song "Qadosh", novou studiovou a živou verzi "Chant for Ezkaton 2000 e.v.", dále obsahuje živé verze písní "From the Pagan Vastlands" a "Decade ov Therion", plus covery The Ramones - "I'm Not Jesus" a "Jáma Pekel" od Master's Hammer. Toto EP bylo vydáno jako limitovaná edice s několika bonusy ve speciálním deluxe boxu.

Dani Filth pro The Metal Forge

18. února 2009 v 17:38 | Corey(8) |  Music News
Simon Milburn ze serveru The Metal Forge nedávno pořídil obsáhlé interview se zpěvákem známé britské metalové skupiny Cradle of Filth, Dani Filthem. Některé zajímavé části rozhovoru jsem podrobil překladu, který si můžete přečíst zde:

O tom, jestli kapela někdy zahraje album 'Godspeed on the Devil's Thunder' v celého jeho stopáži živě na koncertě:
"Možná ano. Uvidíme. Viděl jsem Iron Maiden, jak se o něco podobného pokoušeli s albem 'A Matter of Life and Death' - bylo to pro mě strašně nudné a většina publika byla znuděná taky. Takže vlastně ani nevím. Když jsme přijeli do Austrálie, lidé tam očekávali, že odehrajeme set, který chtějí slyšet - naše hity. Je to zajímavý nápad a dokonce jsme o tom už i mluvili, ale zatím je příliš brzy, vždyť jsme k nové desce ještě ani nestihli pořádně začít koncertovat. Nicméně je to něco, s čím se možná ještě setkáme."

O četných změnách v sestavě, které kapelu provázely po dlouhá léta její existence:
"Jo, může to být velice rozptylující, ale je to jedna z těch věcí, se kterou si prostě musíte vědět rady. Někdy si říkám, že lidé zapomínají na fakt, že kapela pracuje po celý rok, pak někoho potkám a ten řekne: 'Na novém albu máte nového bubeníka,' a já mu odpovím: 'No, on je vlastně v kapele už dva a půl roku.' Je to strašně dlouhá doba, když děláte koncert za koncertem a k tomu si připojíte práci ve studiu, cestování po redakcích časopisů a všechno ostatní, co je spojeno se správným chodem kapely. Někdy mi to připomíná lidi, kteří pracují pro nějaký časopis. Časák má pořád stejné jméno, stejný náhled na věc, dělá pořád to samé, ať už zapadá do jakékoliv kategorie. Ale cestou dojde k výměnám redaktorů a lidí z vedení, což je naprosto to samé, co se děje i u nás. Bohužel to jsou věci, které se stávají. Někdy prostě ti lidi nejsou dost dobří, zjistí, že je to všechno příliš těžké, chtějí trávit více času se svými rodinami nebo třeba dají přednost studiu před kapelou - je to prostě jedna z věcí, která udržuje motor v hladkém chodu."

Melechesh pracují na novém albu

17. února 2009 v 18:28 | Monsterfuck |  Music News
Black/death metalisté Melechesh původem z Izraele (v současnosti z politických důvodů působící v Nizozemsku) připravují nové album. Nástupce "Emissaries" z roku 2006 bude již pátou dlouhohrající položkou v diskografii Melechesh, ale první pod jejich novým vydavatelstvím Nuclear Blast. Demo verze několika písní jsou hotovy, ale podle slov skupiny se nepůjde nahrávat dříve než na podzim 2009. Desky se tedy s největší pravděpodobností dočkáme až příští rok.


Mudvayne - The New Game

17. února 2009 v 16:08 | Seda |  Recenze
mudvayneČtvrté řadové album skupiny Mudvayne mělo původně vyjít roku 2007, ale kvůli Chadu Grayovi (zpěv) a Gregu Tribbettovi (kytara), kteří jeli na turné s Hellyeah, se deska zpozdila. Producentem se stal Dave Fortman, který už nějaké zkušenosti s Mudvayne má. Tento rok chce skupina vydat další desku.

16. července bylo na MySpace skupiny nahráno video s možnou písni z nového alba. Dále se pak postupně uveřejňovali 30 vteřinové ukázky na oficiálních stránkách. Konkrétně to byly tyto písně "Fish Out of Water", "A New Game" a "Do What You Do".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!