Prosinec 2008

Wacken už má vyprodáno

31. prosince 2008 v 17:46 | Monsterfuck |  Music News
Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Přesně šest měsíců zbývá do začátku Wacken Open Air v Německu a pořadatelé hlásí, že všech 70 000 lístků na výroční 20. ročník festivalu už je vyprodaných. A to ještě zdaleka nebyla potvrzená všechna jména. Prozatimní soupiska vypadá následovně:

Amon Amarth, Alex Rudi Pell, Bullet for My Vallentine, Callejon, Cathedral, DragonForce, Einherjer, Epica, Gwar, HammerFall, In Extremo, In Flames, Kampfar, Korpiklaani, Machine Head, Motörhead, Napalm Death, Nevermore, Tristania, Volbeat, Walls of Jericho

Známí muzikanti vzpomínají na Dimebaga, video online

31. prosince 2008 v 9:29 | Corey(8) |  Music News
Rakouská Mulatschag.TV zveřejnila osmiminutový dokument, týkající se tragicky zesnulého kytaristy kapel Damageplan a Pantera, "Dimebag" Darrella Abbotta. Video obsahuje postřehy a vzpomínky členů kapel Disturbed, Slayer, Trivium a Soulfly. Celý dokument můžete sledova níže. "Dimebag" Darrell Abbott byl - společně s další trojicí lidí - zastřelen 8. prosince 2004 během vystoupení jeho kapely Damageplan v Columbusu, Ohio.


PF 2009 - Užijte si dnešní oslavy Nového roku! Sicmaggot se na vás chystá i v roce 2009! :)

John 5 a kozy, video k dispozici

28. prosince 2008 v 0:57 | Corey(8) |  Music News
Kytarový mág John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson) nedávno pozval k sobě domů TV show The Metal Scene, pro kterou vystřihl pár užitečných kytarových fíglů a následně i poskytl velmi zajímavé interview. Půlhodinovou epizodu, ve které uvidíme kromě Johna i jeho snoubenku Ritu a moderátorku Jasmin St. Claire, můžete sledovat níže.

John 5 před pár dny zveřejnil na svém oficiálním MySpace webu první vlaštovku z jeho připravované remixové desky "Remixploitation". Song "Dorsia" si můžete poslechnout zde! Cover nového alba, jehož autorem je baskytarista Matt "Piggy D" Montgomery (Rob Zombie), prohlížejte tady. CD by mělo vyjít začátkem tohoto roku. Více informací bude zveřejněno brzy.

John 5 vydal svou čtvrtou sólovou desku, nazvanou "Requiem", 4. června u labelu 60 Cycle Hum. Album bylo kompletně nahráváno v noci, což na něm zanechalo svou stopu. Původní verze písní na desce měly okolo 12-13 minut, nakonec však byly rozděleny na kratší části, proto do sebe většina songů na novém albu plynule zapadá.


Chimaira oznámila název nové desky

25. prosince 2008 v 12:54 | Corey(8) |  Music News
chimaira
"The Infection" - přesně tak se bude jmenovat nová deska clevelandské party Chimaira. Podle současných informací by album mělo oficiálně vyjít v USA 21. dubna příštího roku, v Evropě je pak datum vydání zatím ve hvězdách, protože skupina zde nemá žádného vydavatele, když před časem ukončila spolupráci s labelem Nuclear Blast, jenž vydal její předchozí počin "Resurrection".

Zpěvák Mark Hunter se nedávno k nahrávání nového alba vyjádřil takto: "Záměrně jsem do nahrávácího studia přišel bez jediného kousku textu nebo jakéhokoliv nápadu. Většina songů, které jsme napsali pro toto album, byla napsána během jamování v tourbusu. O dvě hodiny později jsme už měli připravený song. Po ukončení turné jsme pokračovali v tomto samovolném stylu psaní písní a bylo úžasné, krmit se nápady ostatních a jenom sledovat, kam nás jednotlivé riffy zavedou. Cítím, že toto je Chimaira v té nejčistší a nejzranitelnější formě."

CD bylo nahráno v Clevelandu s producentem Benem Schigelem.

…a trocha gothic metalu

23. prosince 2008 v 13:12 | Monsterfuck |  Music News
Hned tři gothic metalové formace zveřejnily dnes nějakou zprávu o své budoucí aktivitě. A my se jim teď podíváme na zoubek…

>>> Theatre of Tragedy z Norska už nějakou dobu pracují na zatím nepojmenovaném nástupci alba "Storm" z roku 2006. Kapela se doteď věnovala skládání a zkoušení nové materiálu a nyní hlásí, že dvanáct písní je kompletně hotových, přičemž na nové desce se jich objeví deset. Nahrávat se bude během února a března, vydání je plánováno na léto. Na MySpace stránkách Theatre of Tragedy si už teď můžete poslechnout několik málo demo verzí nových písniček.


>>> Další norská skupina Sirenia se své nové album "The 13th Floor" chystá vydat už 23. ledna. Předcházet mu bude singl "The Path of Decay" (vychází 26. prosince). K této písni bude natočen i videoklip, který bude zveřejněn 5. ledna na MySpace stránkách. Klip natáčel Patric Ullaeus (ten chlápek poslední dobou taky natáčí skoro všechny klipy - např. Dimmu Borgir, Keep of Kalessin, Arch Enemy nebo nedávno Enslaved). Nad tímto odstavcem můžete obdivovat fotku z videoklipu a pod odstavcem zase obal "The 13th Floor".


>>> Třetí dnešní kapela Leaves' Eyes už z Norska není. Zato má ale norskou zpěvačku Liv Kristine (shodou okolností působila delší čas i ve výše zmiňovaných Theatre of Tragedy). Leaves' Eyes vydají 27. února nové DVD "We Came with the Northern Winds - En Saga I Belgia" a vydání to bude opravdu luxusní. První disk bude obsahovat rozsáhlý dokument o skupině, druhý zase celý koncert z 20. října 2007 z festivalu Metal Female Voices Fest, kde si Leaves' Eyes na pódiu postavili vikinskou loď. Celý pak bude ještě obsahovat jako bonus 2CD s tím samým koncertem. Leaves' Eyes také průběžně pracují na novém albu "Njord".


Papa Roach metamorfují... a my s nimi!

23. prosince 2008 v 11:06 | Corey(8) |  Music News
Pokud si chcete poslechnout song "Lifeline", tedy první "oficiální" singl Papa Roach z jejich nového alba "Metamorphosis", stačí se zdarma zaregistrovat na serveru www.proachriot.com a vyzkoušet si, jak taková metamorfóza v provedení amerických rockerů vypadá.

Papa Roach však nabídli první ochutnávku z nové desky už začátkem listopadu, kdy zveřejnili skrze svůj oficiální web videoklip k songu "Hollywood Whore" (sledujte níže). Zpěvák Jacoby Shaddix prozradil, že námět na tuto píseň k němu prostě jednoho dne připlul poté, co kapela dokončila jednu ze svých zkoušek.

"Prostě jsem psal texty a napsal jsem slova 'Hollywood Whore' ['Hollywoodská děvka']. Řekl jsem si - to je téma, musím napsat o všech hollywoodských děvkách, protože už jsou z nich všichni unavení, takže jsem to prostě složil tak, jak to je, a vzešel z toho skvělý song. Je to opravdu zábavná píseň."

Album "Metamorphosis" mělo původně vyjít letos na podzim, kapela jeho vydání však z neznámých důvodů přesunula až na březen příštího roku.


Sicmaggot hlásí 5. verzi!

22. prosince 2008 v 11:47 | Corey(8) |  Blog News
Ok, s přípravou nové verze blogu jsem si dal sice trochu víc na čas, než jsem původně sliboval, ale i přes všechny porodní bolesti se nakonec 5. verze Sicmaggot Blogu dostala na světlo světa a nyní už vesele okupuje monitory vašich obrazovek (nebo i naopak). Jestli si na ni zvyknete, to je jen na vás, nicméně kreativní tým (rozuměj já) je s výsledkem spokojen, a to je hlavní.

Všechno se zatím upravuje, takže se nebojte vyjádřit v diskuzi svůj názor. Některé věci chci ještě doplnit, poupravit, smazat, vylepšit, vyleštit nebo je nechat na svém místě. Základní kostra už se ale měnit nebude.

K redakčním změnám nedochází - snad jen bývalý vedoucí blogu občas přihodí něco ze své literární kapsy. To ale asi nikoho nezajímá, takže si zatím užívejte design a těšte se na příval informací a aktualit. :)

Informace z našich luhů & hnojů II

22. prosince 2008 v 11:32 | Monsterfuck |  Music News
Pomalu se blíží konec roku a s ním přichází i druhý díl infa o českých hnojích. A luzích.

V prvním díle zapomenutý Obscene Extreme se bude konat 16.-18. července v Trutnově. Ani letos nebude žádná změna v dramaturgii - soupiska je narvaná samým grindem a death metalem:
40Gradi (CRO), A Den of Robbers (BEL), Abaddon Incarnate (IRE), Accion Mutante (GER), Afgrund (SWE), Amoclen (CZ), Belching Beet (GER), Blood Duster (AUS), Captain Cleanoff (AUS), Defecal of Gerbe (FRA), Fleshless (CZ), Jig-Ai (CZ), Joe Pesci (UK), Lividity (USA), M:40 (SWE), Mob 47 (SWE), Slavebreed (GRE), Wormrot (SNG)

Čím dál tím zajímavější jména potvrzuje první ročník Blacklights Festu (10.-11.7. v Divišově u Benešova). Sestava od minule nakynula o Azaghal (FIN), Darkestrah (KGZ/GER), Hromovlad (SVK), Panychida (CZ), Torment (CZ) a Wyrd (FIN). Celá soupiska vypadá následovně:
Azaghal (FIN), Black Flame (ITA), Control Human Delete (NL), Cruachan (IRE), Darkestrah (KGZ/GER), Darkspace (SWI), Galadriel (SK), Gorath (BEL), Gospel of the Future (CZ), Heiden (CZ), Hromovlad (SVK), Infer (SVK), Korium (SVK), Kromlek (GER), Panychida (CZ), Sear Bliss (HUN), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Stíny Plamenů (CZ), Torment (CZ), Wyrd (FIN), Žrec


Své řady rozšiřuje i Basinfirefest, který se uskuteční 3.-5.7. ve Spáleném Poříčí. Svou účast nově potvrdili Dagoba (FRA), Shaark (CZ), Symphonity (GER/CZ) a Wizard (GER).

Jedno jméno přibilo i do sestavy Apocalyptic Form of Death v Trhových Sviních/Svinách (jak se to sakra skloňuje?), a to Infer (SVK).

Nové kapely potvrdil i vizovický Masters of Rock (9.-12.7.) - Dragonforce (UK), Kreyson (CZ) a Stratovarius (FIN). Na druhou stranu i dvě skupiny ze seznamu účinkujících bez vysvětlení zmizely - Keep of Kalessin (NOR) a Wintersun (FIN). Současná sestava tedy vypadá takto:
Arch Enemy (SWE), Blind Guardian (GER), Deathstars (SWE), Die Happy (GER), Dragonforce (UK), Europe (SWE), Heaven Shall Burn (GER), In Extremo (GER), Kataklysm (CAN), Kissin' Dynamite (GER), Kreyson (CZ), Legion of the Damned (NL), Nightwish (FIN), Rage (GER) Schandmaul (GER), Shaaman (BRA) + Gocmen Symphony Orchestra of Turkey, Stratovarius (FIN), Tiamat (SWE)

Trochu se míchalo i v sestavě Unholy festu, který se bude konat 24.-25. července v Ostravě. Konečná soupiska vypadá následovně:
Abused Majesty (POL), Amon Amart (SWE), Asphyx (NL), Blood Red Throne (NOR), Cradle of Filth (UK), Dead Infection (POL), Desaster (GER), Enslaved (NOR), Entombed (SWE), Furia (POL), Gorgoroth (NOR), Hate (POL), Impaled Nazarene (FIN), Koldbrann (NOR), Massemord (POL), Mayhem (NOR), Moonspell (POR), Nefarium (ITA), Obituary (USA), Rasta (BEL), Satyricon (NOR), Shining (SWE), Stillborn (POL), Taake (NOR), Unleashed (SWE), Urgehal (SWE)

A na závěr Brutal Assault. Žádné kapely sice ještě známy nejsou, ale alespoň již bylo zveřejněno datum festivalu - 6.-8. srpna. Místo konání samozřejmě zůstává stejné - vojenská pevnost Josefov v Jaroměři.


Nový song Lamb of God online

20. prosince 2008 v 10:14 | Monsterfuck |  Music News
Vydání nového alba Lamb of God se pomalu blíží a kapela nám teď servíruje první ukázku v podobě skladby "Contractor", kterou si můžete stáhnout na stránkách vydavatelství Roadrunner Records. Ke stažení je nutná registrace, ta je ale zdarma.

Deska "Wrath" vychází 24. února a byla vyprodukována Joshem Wilburem (Hatebreed, Avenged Sevenfold a mnoho dalších). Půjde již o pátou fošnu Lamb of God.


Disturbed budou natáčet nový videoklip

19. prosince 2008 v 10:59 | Monsterfuck |  Music News
Disturbed se již brzy chystají natáčet nové video k písni "The Night". Bude se jednat již o třetí singl z aktuálního alba "Indestructible", přičemž první dva singly - "Inside the Fire" a "Indestructible" - se umístily na prvním místě singlové hitparády Billboard. "The Night" bude natáčet režisér Noble Jones (HIM, Sevendust). Čekání na tento videoklip si zatím můžete zkrátit zkouknutím zatím poslední videa Disturbed k titulnímu songu z "Indestructible".


Root na Inferno Festivalu

18. prosince 2008 v 14:27 | Monsterfuck |  Music News
Slavný Inferno Festival v norském Oslu potvrdil dvě nové kapely - Meshuggah a českou legendu Root. Kromě Meshuggah bude BigBossova sebranka sdílet podium například s Carpathian Forest nebo Keep of Kalessin. Pokud si chcete udělat výlet do Norska a podpořit přitom zástupce české scény, zakřížkujte si v kalendáři datum 8.-11. dubna 2009.

Dosud potvrzená soupiska v abecedním pořadí vypadá následovně:
Code, Carpathian Forest, Earth, Kampfar, Keep of Kalessin, Mencea, Meshuggah, Pestilence, Root, Swallow the Sun, Troll, Unearthly Trance, Vicious Art, VreidSatyricon - The Age of Nero

15. prosince 2008 v 18:40 | Monsterfuck |  Recenze
Netrpělivě očekávaná novinka Satyricon je konečně na světě. Ještě před vydáním kolem sebe rozhazoval hlavní mozek kapely Satyr spoustu keců o výjimečné desce. Já osobně něco takového nemám moc rád, protože se lehce může stát, že majitel těchto keců padne po vydání alba na hubu, to ale není tento případ...

"When it is dark enough,
You can see the stars."

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Opeth, Cynic, The Ocean: Vídeň - Arena, 7.12.2008

12. prosince 2008 v 15:22 | Robinson |  Reporty
Mikuláš sa tento rok poriadne vyznamenal a už aj tak k parádnemu darčeku v podobe Opeth pridal ešte ďalšie dve výborne zoskupenia v podobe Američanov Cynic a Nemcov The Ocean. Prvé prekvapenie nastalo už pri príchode k viedenskej Aréne. Pod týmto názvom som si predstavoval niečo iné ako starý továrensky komplex. Musím ale povedať, že to bolo prekvapenie prijemné, keďže celé to miesto malo osobitné čaro.

Ako prvý na pódium nastúpili The Ocean, ktorý sa tento krát predstavili v päťčlennej zostave a čo nemohlo byť zahraté naživo, bolo púšťané zo samplov. (Predsa len na poslednom albume sa podieľalo skoro 30 ľudí a je takmer nemožné, aby sa všetci vydali na turné.) Aj napriek tomu bolo ich vystúpenie strhujúce. Kapela prechádzala z pomalého atmosférického sludge do HC výbuchov agresie absolútne plynule bez jediného zaváhania. Najsilnejší moment prišiel zo skladbou "Orosirian", v ktorej pozadí sa niesol pomalý samplovaný husľový motív. V kontraste s ťažkotonážnym riffovaním a energiou kapely to vyznelo výborne. Po skončení ma napadla jediná vec, treba vidieť znova a z dlhším setlistom.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Satyricon, Zonaria: Praha - Futurum, 7.12.2008

10. prosince 2008 v 19:18 | Monsterfuck |  Reporty
Kolik jsem si dal po cestě na koncert piv a kolikrát jsem navštívil pana Záchoda vás určitě nezajímá, takže to přeskočíme a budeme se věnovat rovnou koncertu. Norská legenda Satyricon si s sebou vezla původně dvě předkapely, ale po tom, co se Evile zranil kytarista, pokračuje turné pouze ve dvoučlenné sestavě, ale podle počtu lidí v klubu bych tipoval, že to nikoho nijak extra netrápilo.

První nastupuje Zonaria ze Švédska. Osobně jsem vůbec netušil, co od nich očekávat a vypadalo to, že jsem nebyl sám. Během prvních dvou skladeb bylo celkem ticho, ale když se lidi přesvědčili, že se jedná o kvalitní muziku, odměnili Zonarii zaslouženým aplausem. Ale nutno dodat, že největšího ohlasu se dočkala zpěvákova otázka, zda se těšíme na Satyricon. Zahráli hezky a s nasazením, ale tomu peklu, co přišlo po nich, se zdaleka nemohli rovnat. Na podiu se zdrželi něco málo přes půl hodiny, klub zahřáli na požadovanou teplotu a poté vyklidili pozice pro to hlavní… pro Satyricon.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Metallica a její nové video

10. prosince 2008 v 16:33 | Monsterfuck |  Music News
Metallica zveřejnila druhý videoklip ke své nové desce "Death Magnetic", která je na trhu od září. Tentokrát se jedná o píseň "All Nightmare Long". 15. prosince pak vychází stejnojmenný singl. Video můžete shlédnout na oficiálních stránkách Metallicy.


Trocha grindcoru s příchutí doom metalu

9. prosince 2008 v 22:10 | Monsterfuck |  Music News
>>> Napalm Death se nám chystají na začátku příštího roku nadělit své další album s názvem "Time Waits for No Slave". U nás by mělo být k dostání od 26. ledna. Na MySpace stránce kapely se můžete sami přesvědčit, jak moc velký nářez to bude, a to díky ukázce "Diktat".

01. Strong Arm
02. Diktat
03. Work to Rule
04. On the Brink of Extinction
05. Time Waits for No Slave
06. Life and Limb
07. Downbeat Clique
08. Fallacy Dominion
09. Passive Tense
10. Larency of the Heart
11. Procrastination on the Empty Vessel
12. Feeling Redundant
13. A No-Sided Argument
14. De-Evolution ad Nauseum


>>> Není tomu ještě ani rok, co Švédové Isole vydali svou poslední desku "Bliss of Solitude", a už se chystají na metalový svět vypustit nový doomový zásek "Silent Ruins", který vyjde na přelomu února a března. Na oficiálních stránkách skupiny se již teď dají stáhnout dvě skladby - "From the Dark" a "Hollow Shrine".

01. From the Dark
02. Forlorn
03. Nightfall
04. Hollow Shrine
05. Soulscarred
06. Peccatum
07. Dark Clouds

Aktivity Skitliv

8. prosince 2008 v 18:25 | Monsterfuck |  Music News
Současná kapela šílence Maniaca (v tomto případě jméno opravdu vystihuje svého nositele), bývalého zpěváka slovutných Mayhem, se chystá na vydání svého debutového alba. Skitliv se již nachází ve studiu, kde na desce "Glem Aldri Korset" právě probíhají závěrečné práce. Kytarista Niklas Kvarforth (další výstavní kousek normality, známý především jako zpěvák aférami opředených Shining) již dokončil většinu kytarových partů. Vydání bychom se měli dočkat v polovině ledna.

Na oficiální MySpace stránce Skitliv si už teď můžete poslechnout demo verze dvou skladeb - "Densetsu" a "Hollow Devotion", přičemž ve druhé jmenované hostuje Gaahl z Gorgoroth.

01. Slow Pain Coming
02. Hollow Devotion
03. Sinners of Forgiveness
04. A Valley Below
05. Virescit Volnere Virtus
06. Densetsu
07. ScumDrug


Nové album Kreator

5. prosince 2008 v 21:00 | Monsterfuck |  Music News
Thrash metaloví veterání Kreator vydají v lednu nové album "Hordes of Chaos". Na svém MySpace profilu zveřejnili první ukázku - skladbu "Warcurse". Deska vyjde i jako limitovaná edice s bonusovým DVD. Upoutávku na "Hordes of Chaos" můžete s anglickými titulky můžete zhlédnout na YouTube.

Tracklist "Hordes of Chaos":
Disk I:
01. Hordes of Chaos (A Necrologue for the Elite)
02. Warcurse
03. Escalation
04. Amok Run
05. Destroy What Destroys You
06. Radical Resistance
07. Absolute Misanthropy
08. To the Afterborn
09. Corpses of Liberty
10. Demon Prince

Disk II (bonusové DVD limitované edice):
+ The making of "Hordes of Chaos"
+ Awakening of the Gods (Live at Summer Breeze Open Air 2006)
+ Coma of Souls (Live at Summer Breeze Open Air 2006)
+ Hordes of Chaos (videoklip)

Nový videoklip Enslaved

5. prosince 2008 v 19:58 | Monsterfuck |  Music News
Enslaved právě zveřejnili nový videoklip ke skladbě "The Watcher", pocházející z nejnovějšího alba "Vertebrae". Klip se skupinou natočil Patric Ullaeus, který už nátačel videa například pro Arch Enemy, Dimmu Borgir, In Flames a spoustu dalších.


Novinky u Gorgoroth

5. prosince 2008 v 19:45 | Monsterfuck |  Music News
Jak určitě všichni víte, norští black metalisté Gorgoroth jsou v současné době rozděleni na dvě poloviny - na jedné straně zakladatel kapely Infernus a na druhé Gaahl a King ov Hell, kteří Infernuse vyhodili. Poslední dobou bylo slyšet hlavně o "verzi číslo 2", ale teď se o slovo hlásí i Infernus. Již brzy chystá nahrávání nové desky Gorgoroth - "Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt", která bude obsahovat celkem osm songů. Ještě zajímavější zprávou je ale ohlášená sestava - kromě již známých Franka Watkinse (basa) a Tomase Asklunda povolal Infernus zpátky do svých řad dva vrchní prznitele z ranného období skupiny - kytaristu Tormentora a zpěváka Pesta (na fotce, roku 1996 nebo 1997). Album vyjde příští rok pod křídly Regain Records.

Machine Head - Hallowed Be Thy Name (live)

3. prosince 2008 v 19:38 | Pazzy |  Videa
Ano, opět Machine "Fucking" Head. Nemohl jsem si upřít dát sem znovu video mé nejoblíbenější kapely. Doufám, že tímto skvělým živákem nepohrdnete. Není tomu dávno, kdy časopis Kerrang! vyzval několik předních metalových kapel, aby se zúčastnily nahrávání CD pro speciální vydání "A Tribute to Iron Maiden". Machine Head spolu se spoustou známých kapel, jako jsou třeba Metallica, DevilDriver, Trivium, Avenged Sevedfold nebo Dream Theater, samozřejmě museli být přitom. Jejich volba padla na píseň "Hallowed Be Thy Name". Jak asi každý tuší, zahrát legendární Iron Maiden si nemůže jen tak někdo dovolit. Jak se toho zhostili Machine Head - a ještě k tomu naživo -, můžete posoudit sami v tomto videu. Nejedná se o verzi oficiálního videoklipu, který se z tohoto koncertu natočil a později byl prostřihán a přidán zvuk studiové nahrávky, ale jedná se o první živé podání této písně od skupiny Machine Head vůbec. Enjoy and metal 4 life.


Koncert: Rock in Rio (Lisabon)
Datum: 5.6.2008
Styl: heavy metal
Zdroj: X47
Formát: XviD (520x322)
Velikost: 69 MB
Sicmaggot Index: 8/10

Slipknot, Machine Head, Children of Bodom: Vídeň - Stadthalle, 28.11.2008

3. prosince 2008 v 19:23 | Robinson |  Reporty
Iowská mašinéria znova v Európe a znova s ignoráciou Slovenska a Česka. Najbližšou zastávkou sa tak stáva opäť Viedeň, s ktorou som ešte žiadnu koncertnú skúsenosť nemal.

Dostať sa k Stadthalle kde sa mal koncert uskutočniť, nebol žiadny problém vďaka dobrým spojom. Pred koncertom sme sa rozhodli navštíviť obchod Drumhouse, v ktorom sa mala konať autogramiáda Joeyho Jordisona. Pred obchodom sa zišlo niečo okolo 100 maggots, ktorý boli nedočkavý na stretnutie s ním. To sa aj uskutočnilo, hoci každý mal pravo len na jeden podpis a fotky s ním neboli možné. Myslím, že väčšina bola aj tak spokojná, možnosť podania ruky zo svojim obľúbeným hudobníkom (pre niektorých možno aj idolom) nebýva každý deň.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z fotogalerie serveru Maggots-Lair.com

Informace z našich luhů & hnojů I

1. prosince 2008 v 16:54 | Monsterfuck |  Music News
Pamětníci, kteří tuto stránku navštěvují již déle než rok, si určitě vzpomenou na nepravidelnou rubriku z loňska "Informace z našich luhů a hnojů", přinášející informace o nadcházející festivalové sezóně. Pro letošní rok jsem se ji s požehnáním jejího vymýšlitele rozhodl obnovit. A protože se nám pomalu začíná rýsovat, co se v létě 2009 bude dít, je čas na první díl.

Trochu skromněji začíná svou soupisku poodhalovat Basinfirefest, který se bude konat 3.-5. července ve Spáleném Poříčí. Nynější seznam převážně tuzemských jmen vypadá následovně:
Alkehol (CZ), Arakain (CZ), Asmodeus (CZ), Citron (CZ), Dagoba (FRA), Miloš Dodo Doležal (CZ), Doga (CZ), Dymytry (CZ), Dysmorphia (CZ), Harlej (CZ), Petr Henych & G-Bod (CZ), Horkýže Slíže (SVK), Dan Horyna & Merlin (CZ), Innocens (CZ), Jaksi Taksi (CZ), Killchain (SVK), Konflikt (SVK), Krucipüsk (CZ), Maelstrom (CZ), Matahari (CZ), Polemic (SVK), Pub Animals (CZ), Root (CZ), Rumburax (SVK), Rybičky 48 (CZ), Sabaton (SWE), Shaark (CZ), Sto zvířat (CZ), The Streetfighters (CZ), Symphonity (GER/CZ), Škwor (CZ), Tisíc let od ráje (CZ), Tleskač (CZ), Törr (CZ), Tortharry (CZ), Trollech (CZ), Venefica (CZ), X-Left to Die (CZ), Znovuzecnost (CZ)


Žádné bomby se neskrývají ani mezi prvními potvrzenými skupinami Apocalyptic Form of Death (19.-20. června v městě Trhové Sviny), časem ale určitě něco zajímavější přibude.
Abstract (CZ), Arch of Hell (CZ), Fleshless (CZ), Galadriel (SVK), Jig-Ai (CZ), Mater Monstifera (CZ), Minority Sound (CZ), Tortharry (CZ)

První ročník Blacklights Festu se bude konat 10. a 11. července v Divišově u Benešova. Na první pohled soupiska nenabízí hvězdná jména, ale na ten druhý zjistíte, že se zde skrývá nejedna hudební lahůdka:
Black Flame (ITA), Control Human Delete (NL), Cruachan (IRL), Darkspace (SWI), Galadriel (SVK), Gorath (BEL), Gospel of the Future (CZ), Heiden (CZ), Infer (SK), Korium (SVK), Kromlek (GER), Sear Bliss (HUN), Silent Stream of Godless Elegy (CZ), Stíny Plamenů (CZ), Žrec (CZ)

Pořadatelé vizovického Masters of Rock (letos bude mezi 9. a 12. červencem) nechtějí ponechat nic v náhodě a první potvrzená jména slibují zajímavou podívanou:
Arch Enemy (SWE), Blind Guardian (GER), Deathstars (SWE), Die Happy (GER), Europe (SWE), Heaven Shall Burn (GER), In Extremo (GER), Kataklysm (CAN), Keep of Kalessin (NOR), Kissin' Dynamite (GER), Legion of the Damned (NL), Nightwish (FIN), Rage (GER), Schandmaul (GER), Shaaman (BRA) + Gocmen Symphony Orchestra of Turkey, Tiamat (SWE), Wintersun (FIN)

Pro příznivce extrému se chystá 24.-25. července hvězdný Unholy Fest v Ostravě. Zajímalo by mě, koho museli pořadatelé vydírat a komu vyhrožovat, aby dali dohromady tohle:
Abused Majesty (POL), Amon Amarth (SWE), Asphyx (NL), Behemoth (POL), Blood Red Throne (NOR), Cradle of Filth (UK), Dead Infection (POL), Desaster (GER), Dismember (SWE), Enslaved (NOR), Entombed (SWE), Furia (POL), Gorgoroth (NOR), Hate (POL), Impaled Nazarene (FIN), Koldbrann (NOR), Massemord (POL), Mayhem (NOR), Moonspell (POR), Nefarium (ITA), Obituary (USA), Rasta (BEL), Satyricon (NOR), Shining (SWE), Taake (NOR), Unleashed (SWE), Urgehal (SWE)

Na závěr jedna méně dobrá zpráva. Festival Dunkelheit končí a už se nikdy konat nebude. Hlavní hvězdou posledního loňského ročníku byli Kampfar (NOR).

Změna sestavy u The Black Dahlia Murder

1. prosince 2008 v 16:44 | Monsterfuck |  Music News
Z blíže nespecifikovaných důvodu se kytarista John Kempainen rozhodl opustit kapelu The Black Dahlia Murder, a to chvíli před začátkem nového turné. Zbylí členové The Black Dahlia Murder odehrají turné ve čtyřčlenné sestavě. Americká část proběhne společně s Misery Index a Soilent Green, evropská část startuje v druhé půlce ledna a kromě The Black Dahlia Murder se jí zúčastní ještě Cephalic Carnage, Psycroptic a Sylosis.