close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Listopad 2008

Problémy Hate Eternal

30. listopadu 2008 v 18:54 | Monsterfuck |  Music News
Death metalová kapela Hate Eternal měla až do poloviny prosince naplánované turné po Americe společně s Job for a Cowboy, All Shall Perish, Animosity a Annotations of an Autopsy. Ale opravdu jen měla, protože přibližně v půlce probíhající tour musela svoji účast na zbývajících koncertech odvolat kvůli hospitalizování svého frontmana Erika Rutana (na fotce druhý zleva), který má ve své ruce nějakou infekci a rovněž má problémy s ledvinami. Do nemocnice v Iowa City byl přijat 23. listopadu a podle svých slov doufá, že by mohl být propuštěn už příští týden a hodlá se pak dále zotavovat u sebe doma na Floridě. S daty evropského turné Hate Eternal, které startuje krátce po začátku nového roku v Německu a které zahrnuje i zastávku v České republice, se zatím nijak nehýbalo.


Cradle of Filth - Godspeed on the Devil's Thunder

30. listopadu 2008 v 14:58 | Monsterfuck |  Recenze
Cradle of Filth po dvou letech opět přicházejí s novou deskou, na které Dani & spol. slibovali řádné přitvrzení oproti posledním "vyměklým" albům. A svůj slib splnili tak napůl…

"Godspeed on the Devil's Thunder" je koncepčním albem. Vypadá to, že je v poslední době na metalové scéně módní tvořit koncepty. To nic ale nemění na tom, že si Cradle of Filth vybrali téma opravdu zajímavé. Příběh vypráví o nechvalně proslulém francouzském šlechtici ze 13. století jménem Gilles de Rais, který na začátku své "kariéry" bojoval na straně Johanky z Arku. To by zas tolik zajímavé nebylo, kdyby Gilles při těchto bojích nenashromáždil velké bohatství a nezačal jej poté využívat k ukojení svých potřeb, které mimo jiné zahrnovaly vraždy, znásilňování nebo satanistické rituály. To zní jako dostatečně dobrý námět pro metalovou desku. Úkol upoutání pozornosti tedy Cradle of Filth splnili na jedničku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Omluva za nečinnost

29. listopadu 2008 v 10:09 | Speedy |  Blog News
Zdravím, určitě jste si všichni všimli, že poslední dobou na blog přidává pouze Monsterfuck. Důvodem je, že chodím do školy a poté do práce jako každý, ale na mě přišlo období, kdy nemám na nic náladu. Samozřejmě blog kontroluji každý den, ale prostě poslední týdny mě nějak opustilo nadšení a dávám si chvilinku pauzu... Monstrefuckovi patří můj dík, že blog aspoň trochu aktualizuje... Omlouvám se a doufám, že to pochopíte.

Na závěr jen chci říct, že do budoucna se můžete těšit na několik reportů z koncertů a dovolím prozradit, že je v plánu nějaká ta malá soutěž. Takže STAY TUNED a ještě jednou se omlouvám.

Sólové album BigBosse z Root

28. listopadu 2008 v 20:44 | Monsterfuck |  Music News
To, že BigBoss, zpěvák kapely Root, chystá už nějaký ten pátek svojí třetí sólovou desku s názvem "Doomy Ballads", není žádné tajemství. Album tedy vyjde na začátku prosince u Shindy Productions a s jeho vytvořením pomáhala BigBossovi skupina Thief. Svou hrou na "Doomy Ballads" přispěli samozřejmě i spoluhráči z domovské smečky hlavního protagonisty, jmenovitě kytarista Ashok a baskytarista Igor. Intro "The Wind" pak namluvil Paul Speckmann z Master. Na Bandzone byl spuštěn BigBossův profil, kde si můžete poslechnout tři ukázky z desky, včetně již zmiňovaného intra.


Koncerty na leden

27. listopadu 2008 v 21:06 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Misery Index (USA), Hate Eternal (USA), Aeon (SWE), See You Next Tuesday (USA)
Death metalová smažba se chystá na začátek roku v Praze. Hlavu vám ustřelí Misery Index a Hate Eternal.
15. 1. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 350 (předprodej), 380 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Nadja (CAN), Sunshine Genocide 10071941 (CZ), Aidan Baker (CAN)
Pořádná drone/sludg /doom akce se uskuteční 15. ledna, kdy v Praze vystoupí kanadská Nadja za doprovodu domácích Sunshine Genocide. Večer bude otvírat solový projekt Aidana Bakera (člen Nadja).
15. 1. - Praha, Klub 007
Cena: 220 (pouze na místě)
Pořadatel: Epidemie Records
Více informací: Epidemie Records

Napalm Death tour posterNapalm Death (UK), Splitter (SWE), Pigsty (CZ) + support
Loni byli hlavní hvězdou Winter Assault Tour Napalm Death a letos tomu nebude jinak. Grindová legenda na šesti zastávkách v ČR, dvakrát v Polsku a po jednom koncertu na Slovensku a Ukrajině. Pokaždé sestavu ještě doplní místní support.
16. 1. - Hradec Králové, Letiště Hangár
17. 1. - Havlíčkův Brod, Čechovka
18. 1. - Plzeň, Šeříkovka
19. 1. - Teplice, Raketa
20. 1. - Praha, Roxy
21. 1. - Varšava, Progresja Klub
22. 1. - Krakow, Loch Ness Klub
23. 1. - Ukrajina, Uzhgorod
24. 1. - Bánská Bystrica, Kino Hvezda
25. 1. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 250 (předprodej), 280 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

The Black Dahlia Murder (USA), Cephalic Carnage (USA), Psycroptic (AUS), Sylosis (UK)
Základy klubu Exit Chmelnice dostanou asi v lednu nového roku pořádně zabrat. Další smršť v podobě The Black Dahlia Murder a Cephalic Carnage se tudy prožene poslední den v měsíci.
31. 1. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 350 (předprodej), 380 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Аркона natočila nový videoklip

26. listopadu 2008 v 19:12 | Monsterfuck |  Music News
Ruská pagan / folk metalová kapela Аркона (pozor, neplést s true black metalovou Arkonou z Polska!) zveřejnila svůj nejnovější videoklip k songu "Славься, Русь!". Jedná se již o druhé video na podporu jejich poslední desky "От Сердца к Небу" a můžete si jej prohlédnout na konci novinky. Na první video z alba "От Сердца к Небу" s názvem "Покровы Небесного Старца" se můžete podívat zde na YouTube.


Detaily o novém albu HammerFall

23. listopadu 2008 v 18:03 | Monsterfuck |  Music News
Prostřednictvím Nuclear Blast vydají HammerFall 20. února již své sedmé album s názvem "No Sacrifice, No Victory". Bude se jednat o první desku s obměněnou sestavou - oproti poslední řadovce "Treshold" museli HammerFall přijmout nového kytaristu a staronového baskytaristu. Obsahovat bude 11 písní, přičemž jedna z nich bude cover verze od The Knack. První video k písni "Any Means Necessary" začne kapela natáčet již příští týden v Bělehradě. Krátce po vydání se pak HammerFall vydají za doprovodu svých krajanů Sabaton a Bullet na turné po Evropě, které bude trvat dva měsíce a jeho úplně poslední zastávka se uskuteční 15. dubna v Praze.

Tracklist "No Sacrifice, No Victory":
01. Any Means Necessary
02. Life Is No
03. Punish and Enslave
04. Legion
05. Between Two Worlds
06. Hallowed Be My Name
07. Something for the Ages
08. No Sacrifice, No Victory
09. Bring the Hammer Down
10. One of a Kind
11. My Sharona [The Knack cover]


Rob Zombie a jeho nové album

21. listopadu 2008 v 18:12 | Monsterfuck |  Music News
Režisér, tvůrce komiksů, ale především hudebník Rob Zombie již pracuje na svém čtvrtém sólovém albu. Bývalý frontman dnes již zaniklých White Zombie prozradil, že nástupce desky "Educated Horses" z roku 2006 bude kompletně dokončený během prosince. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Overkill na společném tour s Exodus

20. listopadu 2008 v 20:09 | Monsterfuck |  Music News
Dvě thrash metalové legendy Overkill a Exodus spojí své síly na společném turné Evropou, které proběhne na začátku roku 2009. Původně měla dělat Overkill společnost kapela Metal Church, ta ale musela z koncertní šňůry odstoupit kvůli zranění svého kytaristy Kurdta Vanderhoofa. Dalšími skupinami, které se zúčastní této Killfest Tour, jsou Gama Bomb a Torture Squad. A co je hlavní, tato sestava se objeví 6. března ve Zlíně na festivalu Metalmania, kde Overkill vystoupili i v loňském roce.

UPDATE: Na festival Metalmania byla potvrzena další kapela - Soulfly.

Legion of the Damned & My Dying Bride

17. listopadu 2008 v 22:12 | Monsterfuck |  Music News
Legion of the Damned z Nizozemska se chystají 19. prosince vypustit do světa novinku "Cult of the Dead", čímž potvrzují svou vysokou produktivitu (jedná se o čtvrtou desku za poslední tři roky). A jako ochutnávku nám servírují song "Pray and Suffer" (společně s intrem "Sermon of Sacrilege") na své MySpace stránce.

"Cult of the Dead" vyjde hned v několika verzích - kromě CD v obyčejné plastové krabičce bude k dispozici i limitovaný digipack s druhým CDčkem a bonusovým DVD. Sběratele rarit pak určitě potěší třetí verze, což bude LP edice limitovaná na pouhých 500 kusů. Obě limitované edice mají i jiný obal oproti běžné verzi, nutno ale nutno dodat, že povedené jsou oba obaly.Na v pořadí desátý zásek do diskografie se chystají Britové My Dying Bride, hrající doom/death metal. Album se bude jmenovat "For Lies I Sire". Moc se o něm sice neví, údajně jsou však už některé party nahrané a mimo jiné kapela prozradila, že se po dlouhých letech do její hudby vrátí housle. Přesné datum vydání ještě nebylo stanoveno, mluví se ale o první polovině příštího roku. Alespoň již byl zveřejněn tracklist, který vypadá následovně:

01. Fall with Me
02. My Body, A Funeral
03. The Lies I Sire
04. Bring Me Victory
05. Echoes from a Hollow Soul
06. ShadowHaunt
07. Santuario di Sangue
08. A Chapter in Loathing
09. Death Triumphant

Soulfly - Unleash

16. listopadu 2008 v 10:20 | Pazzy |  Videa
Dnes tu máme nejčerstvější video od thrash metalových brazilsko amerických borců jménem Soulfly. Klip k songu Unleash kromě pořádného vypalováku jak se od takových zkušených mazáků čeká obsahuje i jihoamerické indiánské tance a tucet pořádných dlouhých brk za čelenkou, které se klepou pod nášupem, který nám Soulfly servírují. To nejlepší z celého videa přichází ke konci, až Max si do role v tomto klipu vybral opravdu luxusní kočičku. Klip je v opravdu pěkné kvalitě, takže kdo chcete, stahujte.


Album: Conquer
Rok: 2008
Styl: thrash / groove metal
Zdroj: Soulfly Tribe
Formát: MPEG4 480 x 368 (AR 4:3)
Velikost: 154 MB
Sicmaggot Index: 8/10

Koncerty na prosinec

12. listopadu 2008 v 17:08 | Monsterfuck |  Koncerty & Akce
Alice Cooper (USA)
Šedesátiletý Alice Cooper se po osmi letech vrací do ČR v rámci turné ke svému 25. albu "Along Came a Spider". Tentokrát ho bude hostit Brno.
2. 12. - Brno, Hala Rondo
Cena: 695
Pořadatel: Interkoncerts
Více informací: Interkoncerts

Soilwork (SWE), One-Way Mirror (FRA)
Švédové Soilwork se letos už podruhé ukáží v naší zemi. Po Brutal Assaultu se objeví i v Praze za doprovodu One-Way Mirror. Turné se původně měli zúčastnit i Zimmers Hole, ale nakonec museli svoji účast odvolat kvůli osobním důvodům bubeníka Gene Hoglana (úmrtí v rodině) a zranění basáka Byrona Strouda (zlomená ruka).
4. 12. - Praha, Futurum
Cena: 350 (předprodej), 380 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Witchcraft (SWE) + support
Witchcraft ze Švédska na vás budou 5. prosince čekat v Praze, aby do vás napumpovali svůj doom metal. Hostit je bude klub Exit Chmelnice.
5. 12. - Praha, Exit Chmelnice
Cena: 300 (předprodej), 320 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

The Tour of Nero
Jedna z nejznámějších black metalových kapel Satyricon vydává v listopadu novou desku "The Age of Nero" a hned po jejím vydání vyráží na světovou tour. Nemine ani Prahu.
7. 12. - Praha, Futurum
Vystoupí: Satyricon (NOR), Zonaria (SWE)
Cena: 450 (předprodej), 480 (na místě)
Pořadatel: Obscure Promotion
Více informací: Obscure Promotion a Shindy

Enslaved (NOR), Audrey Horne (NOR), Kraków (NOR)
Ve stejný den jako Satyricon v Praze vystoupí i jejich krajané Enslaved ve Zlíně, což sice příznivce kvalitního black metalu moc nepotěší, nic to ale nemění na faktu, že na progresivněji laděné jedince bude ve Zlíně čekat zážitek.
7. 12. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 490
Pořadatel: Pragokoncert
Více informací: Pragokoncert a Masters of Rock

Nové video Satyricon online

12. listopadu 2008 v 16:40 | Monsterfuck |  Music News
Satyricon z Norska právě zveřejnili svůj nový videoklip k písni "Black Crow on a Tombstone". Jedná se o první video na podporu nové desky "The Age of Nero", která vyšla 3. listopadu u Roadrunner Records. V rámci turné The Tour of Nero, které již odstartovalo, se Satyricon zastaví 3. prosince i v Praze. Společnost jim budou dělat kapely Evile a Zonaria.


Na video v lepší kvalitě se můžete podívat na oficiálních stránkách Satyricon - zde.

P.O.D. zrušili své evropské turné

9. listopadu 2008 v 10:03 | Speedy |  Music News
POD
Americká kapela P.O.D. zrušila evropské turné, které bylo naplánováno na leden/únor 2009 společně s kapelou Filter. Tour byla zrušena z důvodu, že P.O.D. nebyli schopni splnit závázky, a to z důvodu nedávné přestávky.

P.O.D. potvrdili ukončení tour ve výpovědi, ale přesný důvod ukončení nebyl zveřejněn. Možný důvod mohl být ten, že se skupina rozhodla vzít si přestávku.

V této situaci kapela Filter, která měla spolupracovat s P.O.D. na evropském turné, oznámila, že se chystá znovu naplánovat data vystoupení, kde kapela bude headliner. Frontman kapely Richard Patrick řekl fanouškům, že budou vráceny peníze za lístek na koncert, kde P.O.D. měli vystupovat.

Dále už můžu jen dodat, že posledního alba P.O.D., nesoucího název "When Angels & Serpents Dance", se prodalo přes 34 000 kopií, a toto číslo vyneslo desku na 9. místo v žebříčku The Billboard 200 Chart.

Pátá verze Sicmaggot blogu na cestě!

1. listopadu 2008 v 23:00 | Corey(8) |  Blog News
Zhruba po čtyřech měsících oprašuji klávesnici i admin Blog.cz s jednoduchým sdělením - dnes jsem začal pracovat na 5. verzi Sicmaggot Blogu, která by měla být spuštěna během nejbližších dnů (počítám týden až dva). Před prázdninami jsem pověsil redaktořinu na hřebík - zájemcům můžu vyprávět mé zkušenosti z domova důchodců a urologických zařízení - a zatím se na tom nic nemění, ale řekl jsem si, že už by tahle bárka potřebovala novou fasádu, protože modrá je dobrá, ale všeho moc škodí. Základem je samozřejmě nový design a na zbytku (obsahová část) se budu muset domluvit se Speedym, protože jsem teď holt malý pán :)

No, a to bude asi tak všechno, nemám nejmenší tušení, co víc psát, a to mě jenom utvrzuje v názoru, že v tom důchodu nejsem zbytečně. Tak si zatím užívejte tuto verzi, těšte se na tu novou a konečného výsledku se nelekněte :)

S pozdravem, veterán Corey(8)

Annihilation 666, Sekhmet, Bloody Lair: Děčín - Black Shadows, 25.10.2008

1. listopadu 2008 v 19:58 | Monsterfuck |  Reporty
K metalu odjakživa patřili UG akce a co bychom to byli za metalovou stránku, kdybychom vás neoblažili článkem o nějaké z nich? Ale nebojte, nebudem to do vás hustit nějak častěji. Na Mass Catharsis of Man Vol. I se ale objevila i zahraniční účast, takže to stojí za zmínku. Původně byli potvrzeny dva zahraniční hosté - němečtí Annihilation 666 a Seeds of Sorrow z Rakouska. Seeds of Sorrow ale odpadli dlouho před začátkem. Na jejich místo byli potvrzeni Watch My Dying z Maďarska. Po příjezdu a po zhlédnutí programu sem ale zjistil, že ani Watch My Dying nebudou. Náhradou však byli hned dvě domácí kapely - Sator Marte a Hellocaustor.

První na řadu přišli Obscurum. Pohodový death metal a zároveň jejich první koncert s novým kytaristou. Většina návštěvníků obsadila během vystoupení Obscurum místní bar (přece jen šlo o blackovou akci). Pro těch několik málo přítomných to však byl dobrý důvod si protáhnout krční svaly před tím hlavním.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!