Gloomy Grim - Under the Spell of the Unlight

29. října 2008 v 13:59 | Monsterfuck |  Recenze
O Gloomy Grim bylo poprvé pořádně slyšet přesně před deseti lety s vydáním jejich debutového alba "Blood, Monsters, Darkness". Od té doby vydávali desky s menšími či trochu většími přestávkami až do roku 2004. Jenže s vydáním čtvrtého záseku "The Grand Hammering" právě z tohoto roku se po těchto Finech slehla zem. Jedno napůl oficiální DVD a jedno na vlastní náklady vydané a stěží sehnatelné EP. Tomu se rozhodně nedá říkat přehnaná aktivita. Už jsem si začínal myslet, že jsou nadobro mrtví, o to více překvapující však byla zpráva, která proběhla internetem na začátku roku, že se chystá nové album. Přibývající potrvzené koncerty dodávaly zprávě na pravdivosti. A na konci jara pak "Under the Spell of the Unlight" doopravdy vyšlo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monsterfuck Monsterfuck | 29. října 2008 v 14:12

Chtěl bych udělat takovou menší anketu jenom tady v komentářích:) Dostal sem geniální nápad, že bych občas napsal recenzi i na nějaký starší album. Byli by to spíš míň známý nebo už nefungujcí kapely (nebo obě najednou). Hlavní by pořád zůstaly novinkový desky a tohle by se objevilo jen jednou za čas. Ptám se jestli má vůbec cenu to psát (ve smyslu jestli ste ochotný to vůbec číst:))?

2 abdaláh ah maláh abdaláh ah maláh | 29. října 2008 v 15:35

spíš bych uvítal trochu různorodější recenze - víc druhů rocku/metalu - starší nebo novější, to už je celkem fuk.. :)

3 Adrian Adrian | 29. října 2008 v 16:23

Muj nazor je takovy ze by to chtelo celkove trochu jiný pohled na přidávání novinek. na sicmaggot chodim už dlouho a vždy sem si našel nějakou novinku co mě zaujal. ale to neplatí o posledních třech nebo čtyřech měsící co odešel corey. Novinky o koncertech je dobry napad ale vyběr kapel na kritiky/recenze je už v jiném stylu, na mě až moc šíleném. Jak napsal abdaláh ah maláh chce to více druhů tvrdé hudby. Trochu rozšířit obzor a psat i o méně tvrdých kapelách;-) A nejen recenze a kritiky ale i novinky.

4 abdaláh ah maláh abdaláh ah maláh | 29. října 2008 v 16:47

Adrian: jako by to vypadlo z mého pera, přesně tak! ;) :))

5 Mr.Antidisco Mr.Antidisco | Web | 29. října 2008 v 17:38

jj hod sem nejake starsi recenze...taky bych tu uvital neco o  hatebreed....

6 Pazzy Pazzy | 29. října 2008 v 19:46

Já jsem si všimnul, že Monsterfuck se to opravdu chopil a hodně toho napsal. Až sem se divil, protože vim, kolik taková recenze nebo hledání koncertů dá práce. Asi bych souhlasil s Adrianem, že možná více novinek z různorodějších žánrů by byla vítaná a uričitě by to dalo autorům i míň práce. Což je sice fajn, ale jestli má někdo rád black, tak sleduje co děje na black scéně. Problém je, že není tolik redaktrorů, aby si každej vzal nějakej kousek rocku a metalu a dohromady to tvořilo celek. Celý je to limitovaný na tom, kolik má kdo času a je ochoten do toho z dobrý vůle obětovat. Proto se nedivim Coreyumu, že s tim praštil, muselo to bejt šílený otroctví to pořád aktualizovat, ale podle mě to fungovalo skvěle. Moc si vážim i novejch lidí, kteří to tady převzali a věnujou tomu svůj čas. Můj názor je, že tady třeba neměla chybět diskuze na téma

SLIPKNOT : ALL HOPE IS GONE

METALLICA : DEATH MAGNETIC

SOULFY : CONQUER

Copak by tohle nikdo nečetl?! Já myslim, že kurva jo. Vždyť v tomhle duchu jsem se sem třeba já naučil chodit.  Gloomy grim, který třeba ani neznám stejně jako Theatres des Vempires mi tohle nenahradí.

7 Monsterfuck Monsterfuck | 29. října 2008 v 20:15

S tou ruznorodostí je celkem problém, už mě to taky napadlo:) Trochu sem se snažil s těmi Theatres des Vampires, což určitě neni black. V tomhle směru sem docela magor, ale uvidim co se dá dělat:D

Zrovna teď mám rozepsaný/chystám se psát 4 recenze. Dvě z toho sou black - Darkestrah a Lord Belial, a dvě nejsou - Kypck (doom) a Battlelore (gothic). Uvidim, možná se na to vybodnu a zkusim sehnat něco přijatelnějšího:)

Co se týče novinek, ty já zrovna moc nepřidávám, ale myslim že Speedy nepíše o zas tak hroznej kapelách:D

P.S. O Hatebreed určitě napíšu, ale zrovna u těch asi počkám až vydaj nový album.

8 Monsterfuck Monsterfuck | 29. října 2008 v 20:18

Jo a kdybyste chtěli sami zkusit to tady oživit a přispívat sem, neni nic lehčího než napsat Speedymu:) Určitě by mu to udělalo radost:D

9 Pazzy Pazzy | 29. října 2008 v 20:35

Já se pokusim v tý sekci Videa to trošku oživit. Teď  tam bude Trivium, pak mam připravený Soulfly ... Jinak to bylo míněno jen jako konstruktivní kritika :)

10 Monsterfuck Monsterfuck | 29. října 2008 v 20:37

Já sem to taky jako konstruktivní kritiku pochopil:D

11 Rock3r Rock3r | 29. října 2008 v 22:24

Mel by ses zamerit na cilovou skupina lidi kteri navstevuji tento blog...pochybuju ze blackari chodi na sicmaggot.blog...=D takze popremyslej....hold...moderni metal a rock cekaji...uzij si to...=D

12 abdaláh ah maláh abdaláh ah maláh | 30. října 2008 v 17:03

Rock3r: A od tebe očekavájí, že nás už nebudeš ládovat těma kecama, opičáku.. :))

13 Mr.Antidisco Mr.Antidisco | Web | 30. října 2008 v 18:45

Monsterfuck:bych byl,rad nedavno meli dvd--neuskodilo by zminka

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama