Září 2008

Reunion Limp Bizkit?

26. září 2008 v 11:30 | Deemao |  Music News
Internetovými zpravodajskými portály před několika dny proběhly neověřené informace, že Limp Bizkit zkoušejí společně s kytaristou Terry Balsamem (Cold, Evanescence, v minulosti již krátce v Limp Bizkit působil, ještě před angažováním Wese Borlanda). Tyto zprávy byly dnes oficiálně potvrzeny, když se na největší fan stránce thearmpit.net objevily fotografie potvrzující výše zmíněné události.

Podle slov baskytaristy Sama Riverse by skupina měla vyjet na turné v létě příštího roku. Zda je v plánu natáčení nové desky, či zda budou na tour představeny nové skladby, je zatím velkým otazníkem. Od vydání alba/EP "The Unquestionable Truth Pt. 1" v roce 2005 jde o první vážnější náznak dění ve skupině.

Více fotek a informací naleznete na thearmpit.net.

terry_balsamo_limp_bizkit

The Nightwatchman vydává novou desku

24. září 2008 v 12:40 | Deemao |  Music News
The Nightwatchman alias Tom Morello (ex-Audioslave, Rage Against the Machine) vydává 30. září svou druhou desku pojmenovanou "The Fabled City". Jestliže jste o tomto sólovém projektu výborného kytaristy ještě neslyšeli, vězte, že jde o folk-rockově zaměřenou hudbu, ve které jde cítit hodně z klasického amerického písničkářství. Ukázky nové i starší tvorby si můžete poslechnout na MySpace stránkách.

Deska je nástupcem počinu "One Man Revolution", který vyšel minulý rok. Producentem alba je Brendan O'Brian.


Poslechněte si ukázku nových Mudvayne

23. září 2008 v 23:05 | Deemao |  Music News
Jak jsme vás nedávno informovali, Mudvayne chystají vydání nové desky, pojmenované "The New Game". Nyní máte možnost si poslechnout krátké ukázky tří skladeb z chystaného alba, a to na oficiálních MySpace stránkách skupiny. Jedná se o skladby: "Fish Out of Water", "A New Game" and "Do What You Do". Konkrétně skladba "A New Game" byla vybrána jako první singl. Tak neváhejte, poslouchejte a své názory můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.


Prodeje Headova sólového alba

21. září 2008 v 9:39 | Speedy |  Music News
Nového sólového alba "Save Me from Myself" bývalého člena KoRn, Briana "Head" Welche, se za první týden prodalo 7800 kopií ve Spojených státech amerických, a to zařídilo albu 63. pozici v tabulce The Billboard 200.

Toto album bylo vydáno 9. září pod vydavatelstvím Driven Music Group, distribuci zařídilo Ryko/Warner Music Group. Producentem tohoho alba byl samotný Head, který muziku nahrál před dvěma roky ve Phoenixu. Na CD si zahostovali Tony Levin (Peter Gabriel, David Bowie) a Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails). Mixování si vzali na starost pánové Ralph Patlan a Bob Clearmountain. Je to svědectví Headova života, jak bojuje s drogami, se závislostí, o opuštění KoRn a nalezení duchovna.

Seznam písní "Save Me from Myself" vypadá následovně:
01. L.O.V.E. (6:31)
02. Flush (4:26)
03. Loyalty (5:07)
04. Re-Bel (5:40)
05. Home (6:52)
06. Save Me from Myself (5:44)
07. Die Religion Die (5:34)
08. Adonai (5:19)
09. Money (4:43)
10. Shake (4:48)
11. Washed by Blood (9:34)

Ještě dodám, že klip k písní "Flush" režíroval Frankie Nasso z Nova Entertainment (Mudvayne, Hatebreed, All That Remains, Walls of Jericho).


Nový singl Bleeding Through online

21. září 2008 v 9:22 | Speedy |  Music News
Nový singl "Death Anxiety" od kalifornské kapely Bleeding Through je možno poslechnout na MySpace stránkách! Kapela minulý měsíc nahrála videoklip k písni "Death Anxiety". Klip režíroval Dave Brodsky, který shrnul obsah videoklipů kapel All That Remains, Black Dahlia Murder a Gwar.

"Chceme něco jednoduchého s mnoha pyro efekty, prostě aby byl všude oheň," řekl frotman kapely Brandan Schieppati.

Trailer pro "Declaration", už páté studiové album Bleeding Through, má 33 sekund a můžete ho najít pod článkem.

Album v Evropě vyjde 26. září pod vydavatelstvím Nuclear Blast. Nové album se nahrávalo ve Vancouveru s producentem Devinem Townsendem (Strapping Young Lad, Lamb of God, Soilwork, Darkest Hour). Producent o albu řekl, že by to mělo být nejrůznorodnějsí album, jaké kdy kapela vydala, které poukazuje na mnoho problémů, například v písních "There Was a Flood", "Germany" a "Death Anxiety".


Nile, Grave, Belphegor, Amon Din: Praha - Futurum, 2.9.2008

16. září 2008 v 13:08 | Monsterfuck |  Reporty
Každému death metalistovi se při pohledu na sestavu tohoto koncertu zaručeně musely rozsvítit oči. Takhle luxusní parta deathových kapel se vidí málokdy. Původně se však zastávka u nás neměla vůbec konat, protože v prvně potvrzených datech žádná ČR napsána nebyla. Až na poslední chvíli se pořadateli Shindymu podařilo domluvit i jedno datum pro Prahu. A tímto mu děkuji. Tenhle deathový večírek byl totiž hodně našláplý.

Rozjezd připadl na celkem neznámé Amon Din ze Srbska, kteří podle mě byli jen do počtu, aby jako první nezačínala kapela, jakou jsou Belphegor. Během vystoupení Amon Din stálo na place jen pár lidí, kteří většinou jen občas pokývali hlavou, a to bylo vše. Sice se objevilo asi pět týpků, kteří se snažili alespoň trochu pařit, ale nechali toho stejně rychle jako začali. Zbytek návštěvníků se zatím věnoval vpravování pivního moku do těla. Samotná hudba skupiny ani její výkon mě moc nezaujaly. Všechno to bylo děsně statické. Jednou za písničku hudebníci udělali krok do strany a tím veškerá "show" končila. Navíc mi některé kousky jejich songů připadaly, jako bych už je někde jinde slyšel. Nechci říct, že byli Amon Din prachsprostou vykrádačkou, jen mi některé pasáže přišly podezřele povědomé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Disturbed plánují další "Zbraň"

14. září 2008 v 13:13 | Speedy |  Music News
The Pulse of Radio oznámilo, že Disturbed plánují již 4. ročník turné nesoucího název Music as a Weapon Tour. Začít by mělo v březnu 2009. Data, města a ostatní informace ještě nebyly zveřejněny. Poslední ročník byl na konci roku 2006 a jako účastníci se představili Stone Sour, Nonpoint a Flyleaf. Tento rok se Disturbed připojili k putovnímu festivalu Rock Star Energy Mayhem Festival, kde byli jako hlavní hvězdy spolecně se Slipknot. Nyní Disturbed brázdí cesty Nového Zélandu, Japonska a do Evropy dorazí začátkem listopadu.

Disturbed nedávno získali ocenění "Nejdéle běžící singl" v historii žebříčku MediabaseActive Rock, a to z prvním singlem "Inside the Fire" z posledního alba "Indestructible". Píseň byla číslem 1 v hitparádě Active Rock Radio po celých 14 týdnů. V žebříčku BDS/Billboard Active Rock Radio byla dokonce až 15 týdnů.

Nový singl Mudvayne už tento měsíc

14. září 2008 v 12:57 | Speedy |  Music News
Kapela Mudvayne vydá 11. listopadu nové album nazvané "The New Game" pod vydavatelstvím Epic. Nového singlu "Do What You Do" se ale dočkáme už 23. září!

Kapela právě dokončuje práce na albu s producentem Davem Fortmanem (Slipknot, Evanescence). Producent Fortman dále pokračuje k první nahrávce pro server *: "Je to tvrdé a zní to skvěle, ale je tam pár momentů, které zní spíše jako rock 'n' roll což je cool. Není to nic drastického, ale potom vás napadne myšlenka o oldschool rocku. Také tóny jsou trochu víc drsné, ale zaroveň o něco pomalejší než na albu 'Lost and Found', které vyšlo v roce 2005."

Seznam písní na novém albu "The New Game" vypadá následovně:
01. Fish Out of Water
02. Have It Your Way
03. A New Game
04. Dull Boy
05. Do What You Do
06. The Hate in Me
07. Scarlet Letters
08. Same Ol?
09. Never Enough
10. A Cinderella Story
11. We the People

Mudvayne také oznámili své plány, které zahrnují vydat další album v příštím roce. Dále řekli, že většina materiálu pro druhé album je připravena. Jen se musí doladit zpěv u čtyř písní. Fortman k tomuto řekl: "Nikdo neví, s čím přijdou, takže se necháme překvapit."

Mudvayne vydali minulý rok kolekci vzácných nahrávek, dem a záznamů z koncertů, které si zvolili samotní fanoušci, a nazvali ji "By the People, For the People". Tato kolekce obsahuje i jednu novou píseň "Dull Boy" a video k této písni můžete zhlédnout níže.


* Jedná se o server HeadbangersBlog(.)com, v článku není uveden, neboť Blog.cz cenzuruje spojení "Blog(.)com" (bez závorek) a při jeho použití hrozí zrušením celé stránky

KoRn potřebují pauzu

12. září 2008 v 12:23 | Speedy |  Music News
The Pulse of Radio informuje o tom, že kapela KoRn si bere prodlouženou pauzu a práce na 9. studiovém albu nezačnou dřív než příští rok. Frontman kapely Jonathan Davis, který nyní dává dohromady své debutové sólové album, řekl serveru The Pulse of Radio na MTV Video Music Awards, že se fanoušci nemusí o KoRn bát. Dále řekl: "Pracujeme už 15 let a nyní potřebujeme prostě vypnout na nějakou dobu. Není to rozpad nebo něco podobného. Stále jsme všichni v pohodě a je to jenom o tom, až budou všichni připraveni. Potom se dáme dohromady a začneme opět pracovat. Jenom prostě potřebujeme doplnit baterie."

Davis také doufá, že jeho sólové album bude hotové do konce roku a naváže na něj s turné. Zpěvák už měl svou vlastní tour minulý listopad a prosinec. Také se objevil na putovním festivalu Ozzfest minulý měsíc.

Bývalý člen KoRn, kytarista Brian "Head" Welch, vydal své první sólové album nazvané "Save Me from Myself" minulé úterý (9. září). Oficiální videoklip k písní "Flush" z něj:


Soulfly a jejich vystoupení v Rusku

12. září 2008 v 12:05 | Speedy |  Music News
Kapela Soulfly vedená Maxem Cavalerou zveřejnila tato vystoupení:

29. září - Sport Arena - Oděsa, Ukrajina
1. října - B1 Club - Moskva, Rusko
3. října - Sport Arena Trud - Irkutsk, Sibiř
5. října - Gavana Club - Krasnojarsk, Sibiř
6. října - Rock City - Novosibirsk, Sibiř
7. října - XL Club - Omsk, Sibiř

Nedávno rakouský server Mulatschag.TV zveřejnil sedmiminutový rozhovor se zpěvákem/kytaristou skupin Soulfly a Cavalera Conspiracy. Max zde hovoří o své rodině, převážně o svém bratru Igorovi, dále hovoří o své ESP Viper (kytaře) a o tom proč vždy hraje na čtyři struny. Video můžete shlédnout níže.

Nové album Soulfly nazvané "Conquer" si získalo za první týden prodeje tyto pozice ve světě:

Německo: #15
Rakousku: #16
Austrálie: #19
Finsko: #20
Nizozemsko: #33
USA: #66
Velká Británie (rocková alba): #7


Brutal Assault 2008: Jaroměř - Josefov, 14.-16.8.2008 (část 3)

10. září 2008 v 13:31 | Monsterfuck |  Reporty
Sobotní ráno na mě dolehla krize. Peněz málo a žízeň velká. Tak to dopadá, když člověk utrácí tisíce za CDčka a s přísunem alkoholu rovněž nešetří. A navíc se festivalový areál změnil díky vytrvalému dešti v jedno velké bahniště. Ještě že mám kanady. Ale ono by to tak hrozné nebylo, kdybych s partou nepotkal hned ráno jednoho stánkaře, který se zřejmě rozhodl, že nás zruší. A alespoň u mě se mu to povedlo (jak vypadali ti ostatní, si nepamatuji). Výsledkem byla nepoužitelnost mé osoby pro půlku dne, protože jsem se z toho musel alespoň trochu vyspat do stanu. Ve středu večer jsem navazoval kontakty se Slováky pomocí borovičky, v pátek s Rakušany v doprovodu zelené a v sobotu se stánkařem za účasti opravdu velkého (tím myslím ale opravdu hodně velkého) množství panáků všemožného druhu. Utracený poslední zbytek peněz mě ani tolik neštval. Rozhodně ne tolik, jako čtyři skupiny, které jsem chtěl zaručeně vidět a které jsem prospal. Letošní léto jsem měl na každém větším festu takovou smůlu, že jsem vždy nějak prošvihnul některé ze svých oblíbených kapel. Na Brutal Assault jsem přišel o Аркона, Illidiance, Ador Dorath a Hate. Omlouvám se za to, jak kapelám, tak čtenářům. Příště už se polepším.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault 2008: Jaroměř - Josefov, 14.-16.8.2008 (část 2)

9. září 2008 v 8:59 | Monsterfuck |  Reporty
Úvodní den se povedl. Náladu trochu mohlo zkazit to, že se celý camp probudil do vydatného deště, nikoliv však mně. Ještě stále v oldschool náladě z Mayhem jsem toto black metalové počasí akorát přívítal. Takovéhle počasí vydrželo s mírnými přestávkami až do konce Brutal Assaultu.

Po vyčištění zubů (pomocí zelené jak jinak, zubní pasty nejsou oldschool!) jsem se vydal na domácí grindový prasečák Psychotic Despair. Byla to sranda, grindová sranda. V deset dopoledne sice moc velké kotle nebývají, přesto se už takhle ráno našlo pár přiopilých magorů v pytlích na odpadky, kteří se to trochu snažili rozhýbat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Brutal Assault 2008: Jaroměř - Josefov, 14.-16.8.2008 (část 1)

8. září 2008 v 9:27 | Monsterfuck |  Reporty
Třináctka na logu letošního Brutal Assaultu znamená, že již 13 let mají všichni metaloví maniaci možnost jezdit na tento podle mého názoru nejlepší festival v ČR. To už je na festival velice slušný věk. Za tu dobu si BA vybudoval silné jméno jak u nás, tak po celé Evropě. Během tří dnů strávených ve vojenské pevnost mohl člověk potkat nejednoho člověka z Polska, Rakouska či Německa. Já osobně jsem dokonce potkal i pár týpků z Finska.

Brutal Assault je rovněž zajímavý rozestavením svých podií. Obscure Stage i Nosferatu Stage totiž stojí těsně vedle sebe (mezi nimi je jen velkoplošná obrazovka) a zatímco se na jednom pódiu hraje, následující kapela si na tom vedlejším může v klidu nazvučit. To znamená, že i dopolední skupiny mají minimálně půlhodiny na nazvučení, i přesto však zvuk nebyl vždy úplně optimální. Zvláště na Nosferatu Stage to občas skřípalo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Wes Borland o nové desce

8. září 2008 v 9:13 | Speedy |  Music News
Frontman kapely Black Light Burns a bývalý člen Limp Bizkit, kytarista Wes Borland, zveřejnil nedávno tuto zprávu:

"Nová nahrávka je z 90% hotová. Teď už jenom já a Nick Annis (kytarista Black Light Burns) nahrajeme poslední písně, a ty už budou připraveny pro mixování. Nemůžu se dočkat, až toto lidi uslyšíte. Brzo vám postkyneme pár písní k poslechu. Nyní domlouváme vystoupení v lednu a únoru 2009 ve Spojených státech amerických s kapelou Combichrist. Dále se nemůžu dočkat až navštívime Evropu a Japonsko."

Black Light Burns nedávno vydali "Cover Your Heart and the Anvil Pants Odyssey". Jedná se o kombinaci CD a DVD, které vyšlo pod vydavatelstvím I Am: Wolfpack/YMA Music Group. Balíček obsahuje nahrávky písní od skupin Duran Duran ("Hungry Like the Wolf"), The Jesus Lizard ("The Art of Self Defense"), The Sisters of Mercy ("Lucretia My Reflection") a PJ Harvey ("Rid of Me", "Cover Your Heart").

Nové video Within Temptation online

8. září 2008 v 8:55 | Speedy |  Music News
Nové video k písní Forgiven od holandské kapely Within Temptation můžete sledovat níže. Within Temptation nedávno vydali singl "Forgiven", který obsahuje tyto písně:

01. Forgiven [single version]
02. Forgiven [album version]
03. The Howling [live in Eindhoven, listopad 2007]
04. Hand of Sorrow [live in Eindhoven, listopad 2007]
05. The Heart of Everything [live in Eindhoven, listopad 2007]

Artwork k tomuto singlu najdete na konci článku.

Kapela dále vydá 22. září nové DVD s názvem "Black Symphony". Bude možné si ho pořídit i jako ve speciální Blue-Ray verzi. "Black Symphony" byl unikátní koncert v Ahoy Arene v holandském Rotterdamu, který se uskutečnil 7. února 2008. Tento koncert byl vyprodaný měsíce dopředu a kromě Within Temptation se zde objevil i Metropole Orchestra s 60 hráči a dále dvacetičlenný pěvecký sbor. Koncert byl doplňen pyrotechnickými a světelnými efekty. Jako speciální hosté se na koncertě objevili Keith Caputo (Life of Agony), Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering) a George Oosthoek (Orphanage).Koncert natáčelo 14 kamer v HD kvalitě.

Nyní už slibovaný artwork a videoklip:

forgiven single


Made in Czech

4. září 2008 v 12:58 | Monsterfuck |  Music News
Dnešní novinka bude mírně patriotická, protože se v ní budeme věnovat jenom české metalové scéně a deskám, které tu v nejbližší době vyjdou.

>>> Nejblíže vydání je nové album Ador Dorath nazvané "Bestiari", které by mělo vyjít v několika nejbližších dnech a údajně by mělo být k sehnání i jako digipack. Obsahovat bude 11 kousků + 1 bonus. Jedna z písní z tohoto alba už na fyzickém nosiči vyšla, a to na letošní kompilaci festivalu Brutal Assault, kde se objevil song "Attitude Gyroscope". Ještě připomeňme, že "Bestiari" bude první deska Ador Dorath s novou zpěvačkou Aniou Neuwirthocou. V listopadu pak bude následovat menší turné na podporu této desky, přičemž většinu koncertů tohoto tour budou Ador Dorath doprovázet kapely Return to Innocence a Mater Monstifera.

>>> Na nový přírůstek do své diskografie se chystá i samotná Mater Monstifera. Na jeho vydání si však ještě chvíli počkáme, protože nahrávání se s největší pravděpodobností uskuteční až v druhé polovině roku 2009. Už teď je ale venku první singl s názvem "Beletseri" k propagaci tohoto alba. Jako host si na singlu zazpívala Zuzka Lípová z Dying Passion. Píseň si můžete poslechnout na Bandzone stránce Mater Monstifera.

>>> V nedohlednu je také vydání nové desky úchylné skupiny Masturbace. Nahrávat se totiž bude až v roce 2009, ale už teď je jisté, že se bude album jmenovat "Nablinkáno, nakakáno, spapáno".

>>> O něco blíže je vydání nové fošny Debustrol s pracovním názvem "Rwanda". Měla by se objevit někdy na jaře roku 2009. Na oficiálních stránkách Debustrol si můžete stáhnout demo skladby "Hra na smrt".

>>> Na svém novém albu již údajně začala pracovat také zřejmě největší legenda českého metalu, Arakain. Skupina se sice stále ještě nachází ve fázi "zkušebna" a "demoverze", ale i tak je to potěšující zpráva.

>>> V plném proudu jsou však práce na nové desce Silent Stream of Godless Elegy. Již bylo natočeno promo (zbývá dodělat jen mix). Samotná kapela pak již pár měsíců hraje ukázky z tohoto alba na svých koncertech. Příprava nového alba by sice měla zabírat veškerý čas skupiny, u Silent Stream of Godless Elegy tomu tak však není. Pro výroční kompilaci svého vydavatelství Redblack připravují cover verzi "nejmenovaných hard rockových velikánů". To ale není všechno. Silent Stream of Godless Elegy se totiž budou podílet i na hudbě k novému českému filmu "Labyrint" (oficiální stránky), jehož premiéra byla stanovena na 22. ledna 2009. Že by se konečně objevil film s pořádným metalovým soundtrackem?

>>> Progresivní banda Abstract Essence nedávno zveřejnila svůj nový singl "Commercial Shit". Ten se objeví i na zatím nepojmenovaném připravovaném albu Abstract Essence. Píseň můžete stahovat na oficiálních stránkách.

>>> Od 23. srpna natáčí zpěvák Big Boss z kapel Root a Equirhodont své třetí sólové album s názvem "Doomy Ballads". S nahráváním mu pomáhá skupina Thief z Brna. Na "Doomy Ballads" však uslyšíme také mimo jiné i BigBossovy spoluhráče z Root - kytaristu Ashoka, basáka Igora a bubeníka Deadlyho. V brzké době by se měl začít nahrávat i další Equirhodont. Bližší informace ale zatím nejsou k dispozici (nebo možná jsou, ale já jsem je nevypátral).

>>> Další kvalitní muziky, i když o trošku ráznější, bychom se měli dočkat s novým albem Moriorr. Přípravy na této desce s pracovním názvem "Romantika" se rozběhly už v lednu tohoto roku. Na své Bandzone stránce již Moriorr zveřejnili dvě nové písně, přičemž titulní "Romantiku" si můžete v podobě videoklipu stáhnout na oficiálních stránkách kapely.

>>> Když už jsme nakousli ten black metal, tak u něj i zůstaneme. Další výlet do plzeňských stok a kanálů totiž chystá odpadní smečka Stíny plamenů. Album "Mrtvá komora" bude obsahovat dvět zapáchajících kousků o délce 47 minut. Nahrávat se bude v nejbližších měsících a vydání je plánováno na přelom let 2008/2009. Nedávno pak ještě do koncertní sestavy Stínů přibyl nový kytarista - Lord Oblomov, známý z kapel Oblomov a Panychida.

>>> I další skupina se prezentuje black metalem, nikoliv však odpadním, nýbrž ortodoxním. Underground horda Bloody Lair z Prahy v srpnu natočila své první album a vyjít by mělo na podzim.

Benátská noc 2008: Malá Skála, 24.-26.7.2008

2. září 2008 v 13:02 | Monsterfuck |  Reporty
Úvodní kecy si dnes odbudeme pouze informací o tom, že letošní Benátská noc byla v pořadí již celkem 16. a jako vždy se uskutečnila na Malé Skále. Areál se oproti minulým ročníkům mírně změnil. Především třetí pódium nám nějak nakynulo, díky čemuž se jeho zvuk "mlátil" se zvukem ze stanu (občas se k tomu mlácení přidal i přehulený zvuk z hlavního pódia, např. na Divokého Billa - ten byl slyšet až na konci areálu a nešlo se před ním schovat).

Pátek:


Co člověka udeřilo hned po vystoupení z vlaku, bylo děsné vedro (na můj vkus). Dlouho jsem nečekal a běžel jsem se schovat do chládku do stanu, kde od dvou hodin začínali Kryptor. Kapela předvedla kvalitní thrash metalový nářez. Na rozjezd hodně dobré, zvláště ta 20 let stará black metalová vykopávka byla vážně libová.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rychlá novinka pro první školní den

1. září 2008 v 9:07 | Speedy |  Music News
Švédská death metalová kapela Dark Tranquillity nedávno zveřejnila tuto zprávu:

"Po nedávném odchodu Michaela Nicklassona hledáme nového hráče na basovou kytaru. Zaprvé a především potřebujeme někoho, kdo doplní prázdný post pro nadcházející evropské turné, které je naplánováno na říjen/listopad. Na delší spolupráci hledáme stálého člena, co se zapojí do prací nebo dokonce i psaní nového materiálu pro nové album. Hledáme tvořivého a zkušeného hráče, který žije okolo Göteborgu, nebo někoho, kdo je ochotný se přestěhovat. Zájemci a seriózní lidé jsou vítaní, pro více informací pište na: dtheadquarters@gmail.com."

Italský novinkový blog Musica Metal nedávno zveřejnil video z vystoupení Dark Tranquillity 11. července na Evolution Festivalu, který se odehrál v Milánu.