Srpen 2008

Static-X a jejich DVD

31. srpna 2008 v 11:13 | Speedy |  Music News
Metalové kvarteto z Los Angeles Static-X oznámilo, že hodlá vydat první plnohodnotné koncertní DVD nazvané "Cannibal Killers Live", které by mělo vyjít 7. října pod vydavatelstvím Reprise Records. Vystoupení bylo nahráno ve Spokane, Washington 2. června 2007, krátce poté, co vyšla poslední deska skupiny s názvem "Cannibal". Setlist koncertu obsahuje 17 písní za celou dobu, co Static-X koncertují, a to už je 14 let. V setlistu najdete jak staré oblíbené fláky jako "Push It" nebo "Bled for Days", tak se zde objeví i songy z nového alba, například v podobě singlu "Destroyer". Frontman kapely Wayne Static, který pojmenoval svou značku metalu "evil disco", napsal následující zprávu pro fanoušky na stránkách kapely: "'Cannibal Killers Live' vypadá a zní naprosto úžasně a nemůžu se dočkat, až se o to s vámi budu moct podělit!"

Speciální balíček bude obsahovat všechna videa Static-X, které kapela natočila, a audio nahrávku z koncertu (tracklist dole). Jako bonus bude limitovaná edice balíčku obsahovat DVD, na kterém najdeme vystoupení kapely v roce 1997 ve známém klubu Whiskey a Go-Go Club.

Dále má kapela v plánu tento podzim vstoupit do studia kde bude pracovat už na šestém studiovém albu, které by mělo vyjít v roce 2009.

"Cannibal Killers Live" CD/DVD tracklist:
01. Cannibal
02. Dirthouse
03. Shit in a Bag
04. I'm with Stupid
05. Bled for Days
06. No Submission
07. Behemoth
08. Destroy All
09. Cold
10. Black and White
11. Destroyer
12. The Enemy
13. The Trance Is the Motion
14. This Is Not
15. Love Dump
16. Push It
17. Get to the Gone

Masters of Rock 2008: Vizovice - areál likérky Rudolf Jelínek, 10.-13.7.2008

26. srpna 2008 v 8:37 | Monsterfuck |  Reporty
Jeden z největších rockových a metalových festivalů u nás - Masters of Rock - se letos konal již pošesté, tradičně v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Program mě osobně sice nepřišel stejně našláplý jako minule (hlavně ta dopoledne byla letos celkem nudná), ale i tak se určitě bylo na co dívat.

Čtvrtek:


Do areálu vcházím až s českou Dogou, která tento rok oslavuje výročí 20 let. K této příležitosti si připravili speciální začátek koncertu. Zpěvák Izzi je přivezen na vozíku v masce Hannibala Lectera a připoután do předem postavené klece. Já osobně jsem rád, když vidím, že už i některé české skupiny si mohou dovolit podobné "blbinky" na zpestření svých koncertů. Hudebně to sice nijak geniální není, ale poslouchat se Doga dá určitě. Takový méně otravný a lépe poslouchatelnější Kabát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Rychlá novinka pro pondělní ráno

25. srpna 2008 v 10:36 | Speedy |  Music News
Mike D'Antonio, baskytarista kapely Killswitch Engage, řekl MTV "Metal File", že kapela má v plánu vstoupit do studia v říjnu, aby začala pracovat na novém albu, a jako datum vydání je prozatím stanoveno jaro příštího roku pod hlavičkou vydavatelství Roadrunner Records.

D'Antonio dále řekl: "Nejsem ten typ, který musí neustále psát, protože vážně nesnáším, když musím nový materiál napsat do určitého termínu. Můj mozek je totálně usmažený a nemůžu nic dělat, takže musím naprosto vypnout. Jakmile začneme pracovat na novém materiálu, vezmeme naše dema a začneme je naposlouchávat, hodnotit a ty části, které budou potřebovat, pozměníme. Také se ale ovšem může stát, že vše bude znít cool a začneme mixovat."

Pokud vás zajimá celý rozhovor, můžete si ho přečíst zde!

Wes Borland se připojil k Marilyn Mansonovi

22. srpna 2008 v 8:51 | Speedy |  Music News
Bývalý člen kapely Limp Bizkit, který nyní působí v kapele Black Light Burns, kytarista Wes Borland, se připojil k Marilynu Mansonovi jako nový kytarista. Tato novinka byla ohlášena samotným Mansonem na konferenci v Soulu kde Manson vystoupil na ETP Festivalu.

Manson řekl: "Máme nového kytaristu, který bude s námi poprvé hrát na koncertě. Jeho jméno je Wes Borland. Býval ve velmi hrozné kapele, kterou opustil protože cítil, že to byla ničící síla v umění, a proto si založil svou kapelu jménem Black Light Burns, ale nyní je v Marilyn Manson."

Pokud se chcete podívat na video z konference kde Manson mluví o Borlandovi, tak ho najdete na konci novinky (Borlandovo jméno je zmíněné kolem 2:40).

Dále ještě stojí za zmínku, že Marilyn Manson je v polovině nahrávání nového alba, které by mělo vyjít někdy v příštím roce.


Machine Head - Halo

19. srpna 2008 v 17:53 | Pazzy |  Videa
Po dlouhé době tady máme konečně oživení sekce videa. Tentokrát v podobě klipu k písni "Halo" z posledního alba skupiny Machine Head. Narozdíl od původní devíti minutové verze "Halo", kterou můžete najít na albu "The Blackening", je tato verze pro klip zkrácená téměř na polovinu a trvá něco málo přes pět min. Nemusíte však věšet hlavu, protože na vizuálním zpracování si dali kluci ze San Francisca opravdu záležet. Celý klip se točil ve studiu, pouze s použitím digitálních efektů a několika vybranými fanoušky. Výsledný efekt černobílé barvy spolu se střihy 400 let starých obrázků, které byly použity i na booklet pro "The Blackening", jsou opravdu psycho. Protože text písně je ostře antikřesťanský, tak ani videoklip nezůstává pozadu. Spíš jen umocňuje to, o čem byla píseň napsána. Takže jestli jste si právě dočetli porci žalmů pro dnešní den, tak si tímto klipem ani nekažte náladu


Album: The Blackening
Rok: 2007
Styl: groove / thrash metal
Zdroj: MH Frontliners
Formát: XViD (688×512)
Velikost: 70 MB
Sicmaggot index: 7/10
DOWNLOAD

A vy neváhejte a pište do komentářů nebo do Knihy návštěv, které video byste chtěli vidět příště!

Mudvayne tvrdě pracují na novém albu

18. srpna 2008 v 17:33 | Speedy |  Music News
Mudvayne zvolili "The New Game" jako prozatimní název pro nové album. Kapela dokončuje v práci na albu s producentem Davem Fortmanem (Slipknot, Evanescence) a doufá, že album vyjde nejpozději v listopadu tohoto roku. Mudvayne se však s jedním albem nespokojí. Příští rok by totiž mělo vyjít jeho volné pokračování.

Producent Fortman dále pokračuje k nové nahrávce pro server HeadbangersBlog.com: "Je to tvrdé a zní to skvěle, ale je tam pár momentů, které zní spíše jako rock 'n' roll což je 'cool'. Není to nic drastického, ale potom vás napadne myšlenka o oldschool rocku. Také tóny jsou trochu víc drsné, ale zaroveň o něco pomalejší než na albu 'Lost and Found', které vyšlo v roce 2005."

Mudvayne vydali minulý rok kolekci raritních nahrávek, dem a záznamů z koncertů, které si zvolili samotní fanoušci a nazvali ji "By the People, For the People". Tato kolekce obsahuje i jednu novou píseň "Dull Boy" a video k této písni můžete zhlédnout na konci novinky.

Objevily se i zvěsti, že Mudvayne by měli vystupovat na největší akci tohoto léta, Rockstar Energy Mayhem Festivalu, kde jsou jako headlineři Disturbed společně se Slipknot. Bohužel se tyto zvěsti nepotvrdily.


Dark Funeral do studia příští týden

16. srpna 2008 v 9:36 | Speedy |  Music News
Dark Funeral
Kytarista Lord Ahriman švédské black metalové kapely Dark Funeral zveřejnil následující zprávu:

"Takže, konečně je čas... V pondělí já a Chaq Mol (kytara) vstoupíme společně s producentem Örjanem Örnkloo do studia a začneme se psaním nového materiálu pro nadcházející album. Říct přesně, jak dlouho to bude trvat, je težké, ale doufáme, že za 3-4 týdny bychom měli být hotovi i s předprodukcí. Přece máme už trochu málo materiálu napsáno, takže cítím že jsme připraveni. Pracovat budeme pouze přes týden, takže každý víkend strávíme doma a budeme psát studiový deník, abyste byli informováni."

V roce 2005 vyšlo poslední album Dark Funeral nazvané "Attera Totus Sanctus", které bylo nahráno a mixováno producenty Danielem Bergstrandem (Meshuggah, Strapping Young Land, In Flames, Behemoth) a Örjanem Örnkloo v Dug-Out Studio v Uppsale, Švédsko. Povinnosti s masterováním byl pověřen Tomas Eberger v Cunning Eoom ve Stockholmu. Na albu účinkuje host v podání baskytaristty Gustafa Hielma z Meshuggah.

Ill Niño dokončili práce na "Me Gusta la Soledad"

16. srpna 2008 v 8:58 | Speedy |  Music News
Ill Niño dokončili všechny práce na videu pro píseň "Me Gusta la Soledad". Klip by natočen minulý rok v listopadu ve městě Los Angeles a během několika týdnů by se měl dočkat svého zveřejnění. Píseň "Me Gusta la Soledad" je součástí čtvrtého alba "Enigma", kterého se ve Spojených státech amerických prodalo 5000 kopií v prvním týdnu prodeje, a toto číslo dostalo album na 145. místo v žebříčku The Billboard 200.

Bubeník Dave Chavarri mluvil o novém labelu Cement Shoes, pod kterým nyní kapela pracuje. "Máme obrovské množství umělecké volnosti. Nyní můžeme vyjádřit své pocity bez nějakých zabrán k 'Enigma'."

Skupina začala pracovat s 30 songy, potom si vzala čas na to, aby mohla zvolit, které písně nakonec budou na albu. "Při pracích na minulých albech jsme potřebovali okolo čtyř měsíců k nahrání a mixování. Na 'Enigma' jsme potřebovali skoro sedm měsíců, protože jsme se chtěli ujistit, že vše bude nejlepší," dodal Chavarri.

Poté, co byla hudba hotova, zpěvák Cristian Machado vložil texty tak, aby dodaly pravdivou idenditu každému kousku. "Je to příběh o ničení naší planety a o tom, jak politika přispěla k nynější situaci, která na světě je," vysvětluje Machado, kam míří texty na novém albu. "Je to příběh o ničení a následcích. O životě a smrti. I přes všechny tyto elementy je album naštvané a pěkné."

Scars on Broadway přistáli na 17. příčce

9. srpna 2008 v 10:06 | Speedy |  Music News
Skupina Darona Malakiana a Johna Dolmayana, která nese název Scars on Broadway, vydala nové album s názvem "Scars on Broadway" a za první týden se prodalo 24 000 kopií této náhrávky, což jí zajistilo 17. pozici v The Billboard 200 Chart. Toto číslo představuje 36 procent z prodeje alba "Elect the Dead" od Serje Tankiana, kterého se prodalo na 66 000 kopií.

Scars on Broadway vyrazí v říjnu na tour po Severní Americe a bude to vůbec první turné, kde budou v pozici headlinerů.

Kapela odehrála 28. července show ku příležitosti vydání alba v Union Station v Los Angeles. Pod článkem můžete shlédnout ukázku z vystoupení a to k písni "They Say".


Prodeje desky "Conquer" od Soulfly

8. srpna 2008 v 17:58 | Deemao |  Music News
Během prvního týdne po vydání se ve Spojených státech prodalo kolem 8400 kusů zatím posledního alba skupiny Soulfly, desky "Conquer". Tento počet stačil na 66. místo v žebříčku Billboard 200. Prodeje jsou téměr shodné s předchozím albem "Dark Ages", kterého se prodalo v prvním týdnu něco málo přes 8000 kusů, což tehdy stačilo na 155. místo ve stejném žebříčku.

"Conquer" se také dočká své speciální edice, jejíž součástí budou tři nevydané skladby a DVD se záznamem koncertu z Varšavy, který byl odehrán v roce 2005 na turné k "Dark Ages".

"Prophecy" (Varšava 2005):

A pokud jste ještě nestačili zaregistrovat nové video k prvnímu singlu "Unleash", můžete se na něj podívat nyní.


Bubeník Deftones o novém albu

5. srpna 2008 v 16:55 | KoRnouT |  Music News
Deftones vlezli do kalifornského studia v dubnu letošního roku s producentem Terrym Datem (Southgarden, Pantera) a Scottem Olsonem (Unearth), aby zde natočili své již šesté album s názvem "Eros". Album by se mělo dostat na pulty obchodů před koncem roku. Bubeník této pětice hudebníků ze Sacramenta, Abe Cunningham, o chystané desce hovoří takto: "Právě jsme dokončili natáčení tady v Sacramentu a začátkem září se přesuneme do Seattlu k Terrymu, kde vychytáme poslední mouchy a dáme tak albu konečnou tvář. Všichni jsme moc napjatí, jak si deska povede, a nemůžeme se dočkat, až se s ní budeme moci podělit!"

Deftones jsou hlavní tahák festivalu KUPD - End of Summer Scorcher, který odstartuje 20. září v Peorie (Arizona). Dále zde vystoupí například Alice in Chains. Takže pokud nemáte na konci září co dělat, stačí si objednat lupen na tickets.com a vyrazit za pořádným hudebním zážitkem.

Po vydání posledního alba "Saturday Night Wrist" v listopadu 2006 se objevily spekulace, že se skupina rozpadá. Zpěvák Chino Moreno říká: "Je pravda, že jsme měli menší krizi, ale naše vztahy jsou teď lepší než kdy jindy. Výsledkem je toto album, doufám, že bude mít u našich fanoušků úspěch."

Lamb of God do studia

4. srpna 2008 v 9:37 | Speedy |  Music News
Server Metal Injection informoval o tom, že kapela Lamb of God z Virginie vstoupí v září do studia, kde začne nahrávat nové album, které bude následovat poslední album z roku 2006 "Sacrament".

Kapela také vydala tento rok DVD "Walk with Me in Hell" a za první týden se ho prodalo více jak 13 000 kopií jen ve Spojených státech amerických, což mu zajistilo 2. místo v žebříčku Billboard Top Music Video Chart.

Nové DVD obsahuje dva disky. První disk obsahuje dokument "Walk with Me in Hell" a několik bonusů z vystoupení kapely na světovém turné "Sacrament". Dokument popisuje každý detail v životě Lamb of God, když dokončili nahrávání a při cestování po světě. Druhý disk obsahuje "Making of Sacrament" a brutální vystoupení kapely na Download Festivalu v roce 2007, kde hráli před 72 000 fanoušky. "Extras" obsahují "deleted scenes", oficiální hudební video pro píseň "Redneck", dokument "Making of Redneck" a mnoho dalšího.

"Walk with Me in Hell" režíroval Doug Spangenberg, který natáčel platinové DVD "Killadelphia" a vůbec první DVD kapely, "Terror and Hubris".


Trivium a Anthrax se představují

2. srpna 2008 v 18:01 | Deemao |  Music News
>>> Pokud chcete slyšet ukázku nové tvorby Trivium, konkrétně skladby "Kirisute Gomen", která je tak první vlaštovkou z chystaného alba "Shogun", můžete si ji zadarmo stáhnout zde.

>>> Jestliže je vašim srdcím bližší skupina Anthrax, můžete si pustit hned tři nové skladby, nahrané se zpěvákem Danem Nelsonem v květnu v Chicagu, které nyní spatřily světlo světa. Jedná se o záznamy živých verzí následujících skladeb:


Novinky v táboře Metallicy

2. srpna 2008 v 17:50 | Deemao |  Music News
Metallica začala v poslední červencový den s natáčením videa k prvnímu singlu z velmi očekávané desky "Death Magnetic", skladbě "The Day That Never Comes".

Lars Ulrich se vyjádřil následovně: "Dnes jsme začali s natáčením.. hh, je to spíš jako krátký fim... pro první vydanou skladbu z 'Death Magnetic'. Režírováno parťáky Dane/Thomasem Vinterbergem, strávili jsme nejlepší čas odpoledne hraním 'The Day That Never Comes' pro množství prachu a dýmu v okolí Los Angeles... Připraveno pro vás ke shlédnutí to bude koncem měsíce, dej nebo ber... víc přijde..."

Skupina také naplánovala vystoupení k "oslavení požehnaného okamžiku příchodu novinky v rodině Metallica."

"Uvedli jsme, že vydáme nové album v září? Asi jenom párkrát... Takže jsme se rozhodli to oslavit spolu s pár nejbližšími přáteli v našich oblíbených městech. V Berlíně 12. září a v Londýně 15. září uvedeme show s živou kapelou (myšleno námi!) a vstupenky budou přednostně k mání pro členy Met Club a Mission: Metallica. Neprozradíme vám všechny detaily... Berte tato data v úvahu."