close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2008

Topfest 2008: Zelená voda, 27.-28.6.2008

30. července 2008 v 9:28 | Robinson |  Reporty
Topfest už tradične otvára festivalovú sezónu na Slovensku. Spolu s dobrou zostavou kapiel a výborným prostredím areálu na Zelenej Vode (bohužiaľ sa tam festival uskutočnil tento rok naposledy kvôli prestavbe areálu) sľuboval kvalitný zážitok.

Na festival som sa vybral už o deň skôr, na festivaloch to robím bežne a doteraz nebol problém. O to nepríjemnejšie bolo moje prekvapenie že si budem musieť normálne zaplatiť za kemp. Ako nie som socka a tých 150 Sk ma nezabije, ale mohlo to byť uverejnené na webových stránkach festivalu. Takto mi to príde ako by sa chcel niekto nabaliť.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Fotoreporty.sk.

Scars on Broadway – Scars on Broadway

29. července 2008 v 16:16 | KoRnouT |  Recenze
Když jsem před pár dny četl ve Speedyho v novince o plánovaném koncertu k vydání debutové desky skupiny Scars on Broadway (28. července 2008, L.A), napadlo mě, že by nebylo špatné napsat recenzi na toto nové album. Hodně kamarádů a známých se mě ptalo jací Scars on Broadway jsou a především je zajímala jakákoliv podobnost se System of a Down. A to proto, že ve skupině figurují nám všem dobře známé tváře ze System of a Down - Daron Malakian a John Dolmayan. Proto se v úvodu nebudu moci vyhnout malému srovnání.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Bleeding Through - "Declaration"

29. července 2008 v 13:04 | KoRnouT |  Music News
Kalifornští Bleeding Through oznámili datum vydání svého nového alba - 30. září. Brandon Scheippati dodal: "Původně měla deska vyjít 21. července, ale bohužel se vyskytly jisté problémy s distribucí a byli jsme nuceni posunout datum šíření do prodeje". Desku nahráli ve Vancouveru u Trustkill Records.

Producent desky Devin Townsend (Strapping Young Lad, Lamb of God, Soilwork, Darkest Hour) prohlašuje, že toto album má velký potenciál a úplně nejvíc si slibuje od písní "There Was a Flood", "Germany" a "Death Anxiety".

Songy frontmana a textaře Brandona Scheippatiho na vás silně zapůsobí a doslova vám budou chtít vyrvat srdce z těla. Na psaní písně "Sister Charlatan" se podílel basový král Ryan Wombacher. Tato pecka uzavírá album a vůbec poprvé můžeme slyšet Bleeding Through spolu s pěveckým sborem. Klávesistka Marta Peterson dostala více prostoru a můžeme s klidem tvrdit, že to albu prospělo. Kytarista Brian Leppke hodně pomáhal Scheippatimu se psaním textů. Bubeník Derek Young hraje jako nikdy před tím, doufejme, že bude hrát s takovým nadšením i nadále. Nejnovější členka skupiny Jona Weinhofen, která se připojila k této formaci před necelým rokem po rozpadu její skupiny I Killed The Prom Queen, dává skupině jiný rozměr a bude velice zajímavé sledovat další tvorbu Bleeding Through.

Scheippati v rozhovoru pro Revolver magazín o albu řekl: "Myslím, že se nám podařilo natočit hodně povedenou desku, kterou určitě ocení všichni naši fanoušci, jimž se líbila tvorba v období mezi alby 'This Is Love, This Is Murderous' (2003) a 'The Truth' (2006). Melodie jsou tvrdší, riffy rychlejší a ostřejší. Dali jsme dohromady opravdu kvalitní a především tvrdou nahrávku a já doufám, že se vám bude líbit".

"Declaration" tracklist:
01. Finis Fatalis Spei
02. Declaration (You Can't Destroy What You Can Not Replace)
03. Orange County Blonde and Blue
04. Germany
05. There Was a Flood
06. French Inquisition
07. Reborn from Isolation
08. Death Anxiety
09. Beneath the Grey
10. Seller's Market
11. Sister Charlatan

Hatebreed zveřejnili další vystoupení

29. července 2008 v 10:17 | Speedy |  Music News
Kapela z Connecticutu Hatebreed vyrazí opět na turné a podporu jí budou dělat Emmure, Soilent Green, War of Ages a Catalepsy. Zveřejněna byla tato vystoupení:

2. září - Detroit, MI - I-Rock
3. září - Cleveland, OH - Peabody's
4. září - State College, PA - Lulu's
5. září - Richmond, VA - Canal Club
7. září - Raleigh, NC - Lincoln Theater
8. září - Springfield, VA - Jaxx
9. září - Long Island, NY - The Crazy Donkey
10. září - South Burlington, VT - Higher Ground
11. září - Portland, ME - The Asylum
12. září - Hartford, CT - Webster Theatre
13. září - Poughkeepsie, NY - The Chance
14. září - Lancaster, PA - The Chameleon

Další vystoupení budou brzy zveřejněna.

Kapela dále stanovila datum 2. září 2008, kdy vydá své vůbec první DVD - ponese název "Live Dominance". Bude obsahovat 80 minutovou show, která se odehrála ve vyprodaném Detroitu při Supremacy Tour.. Dále bude obsahovat ukázky i z jiných koncertů, které se konaly ve Philadelphii, New Yorku a dalších.

Hatebreed dále angažovali Vinnieho Paula Abbotta (Hellyeah, ex-Pantera, Damageplan), aby produkoval a nahrál 27. května 2008 koncert v Dallasu, státu Texas, v Palladium Ballrom. Výsledkem bude Hatebreed live album "Live in Dallas", které by mělo vyjít začátkem roku 2009.

Divine Heresy o novém zpěvákovi

29. července 2008 v 9:52 | Speedy |  Music News
Kalifornská kapela Divine Heresy, vedená bývalým členem Fear Factory, kytaristou Dinem Cazaresem, zveřejnila nedávno tuto zprávu:

"Prvně bychom chtěli poděkovat Jakovi Veredikovi (Periphery) za to, že se ujal zpěvu při turné s Arch Enemy a Dark Tranquility. Nedávno jsme se domluvili s Travisem Nealem (The Bereaved, Pushed), že se ujme zpěvu na nadcházejícím turné po Mexiku, Jižní Americe, Indianapolis Metal Festu a Dinových narozeninách v Los Angeles v A-Go Go Whisky, které se budou konat 7. září.

Mezi zkouškami s Travisem jsme nyní ve fázi, kdy píšeme nový materiál. Nový materál vás zničí a dostává naši muziku na vyšší úrověň. Budeme rádi, když všichni přijdete na naši jakoukoliv show na nadchazejícím turné. Navíc brzy vypustíme nové video pro 'Bleed the Fifth', takže zůstaňte naladěni!"

Debutového alba Divine Heresy, "Bleed the Fifth", se ve Spojených státech prodalo kolem 20 000 kopií od srpna 2007 podle agentury Nielsen SoundScan. Toto album bylo vydáno v Japonsku s bonusovou písní "Purity Defiled".

Nové písně All That Remains online

27. července 2008 v 10:32 | Speedy |  Music News
Metalisti z Massachusetts All That Remains zveřejnili dvě nové písně "Before the Damned" a "Relinquish" ze svého nadcházejícího alba "Overcome" na svých MySpace stránkách.

Nové album by mělo vyjít 16. září pod Prosthetic/Razor & Tie Entertainment. Album, které obsahuje 11 písní, produkoval Jason Suecof (Trivium, Chimaira, The Black Dahlia Murder). Se zvukem si pohrál Ryan Smith v Sterling Sound (Lamb of God, Annihilator) a artwork vytvořil Carson Slovak (Century, Too Pure to Die, KillWhitneyDead).

Frontman Phil Labonte to komentoval: "Toto reprezentuje tvrdší část All That Remains. Cítíme, že vás to nakopne, když vám tento materiál ukážeme na show! Je tady nejtvrdší materiál, se kterým jsme kdy přišli, 'Overcome'. Doufám, že se vám bude líbit."

Poslední album "The Fall of Ideals", kterého se doposud prodalo 175 000 kopií v Severní Americe, bylo následováno v říjnu 2007 znovu vydáním debutu "Behind Silence and Solitude" jako první DVD kapely, které obsahuje všechny hudební videa kapely, dvě živá vystoupení, behind-the-scenes a mnoho dalšího materiálu.

Frontman KoRn vydá DVD

27. července 2008 v 10:02 | Speedy |  Music News
Frontman americké kapely KoRn, Jonathan Davis, se chystá vydat DVD. To bude obsahovat show z jeho koncertu, který se konal 16. června 2008 v Union Chapel Islington v anglickém Londýně. Tento set bude v "high-quality balíčku", který bude obsahovat DVD a k tomu ještě bude CD, které obsahuje dosud nezveřejněný materiál. Tento balíček bude vydán v Německu pod vydavatelstvím Goldencore Records.

Fanoušky natočená videa z londýnského koncertu můžete sledovat pod článkem.

"System":


"Alone I Break":


Scars on Broadway naplánovali show k vydání CD

24. července 2008 v 19:19 | Speedy |  Music News
Kapela Scars on Broadway, vedená kytaristou Daronem Malakianem a bubeníkem Johnem Dolmayanem z populární skupiny System of a Down, zahraje koncert k vydání desky. Show se bude konat v Union Station v Downtownu v Los Angeles, a to 28. července v 19:00 amerického času. Pokud si předobjednáte CD Scars on Broadway, tak budete moct jít i na koncert. Pokud ale nejste z Los Angeles (což předpokládám, že nejste), můžete koncert sledovat živě na oficiálních stránkách kapely, které najdete zde!

Nové CD Scars on Broadway, které nese jednoduchý název "Scars on Broadway", je dostupné ke streamování na serveru NME.com (nutná je registrace, která je zdarma). Kapela také vyráží na turné, které začíná v Severní Americe v říjnu!

DevilDriver bez bubeníka na Ozzfestu

23. července 2008 v 10:17 | Speedy |  Music News
Server Blabbermouth.net obdržel zprávu od managementu kapely DevilDriver, že bubeník John Boecklin bude chybět kapele jedno vystoupení na putovním festivalu Ozzfest, a to ze začátku srpna. Důvod, proč bude chybět, je ten, že bude mít druhý den svatbu. Bubeník který zastoupí Boecklina, bude Kevin Talley z americké kapely Dååth. který už vypomáhal kapelám Dying Fetus, Chimaira, The Black Dahlia Murder, The Red Chord, Hate Eternal, M.O.D., Misery Index a Suffocation.

Ozzy Osbourne a Metallica budou headlineři tohoto festivalu 9. srpna v Pizza Hut Park v Dallasu. Na hlavním pódiu se také objeví skupiny a umělci jako Serj Tankian, Jonathan Davis, Hellyeah, Cavalera Conspiracy, Shadows Fall, Apocalyptica a In This Moment.

James "Munky" Shaffer - Fear and the Nervous System

22. července 2008 v 22:35 | KoRnouT |  Music News
Kytarista skupiny KoRn, James "Munky" Shaffer, prohlásil v rozhovoru pro vydavatelství Roudrunner Records ke svému vlastnímu projektu s názvem Fear and the Nervous System následující:

"Rád bych začal tím, že neopouštím skupinu KoRn. Na svém vlastním projektu jsem začal pracovat, abych mohl tvořit své vlastní věci a ukázal se světu i ze své druhé strany. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří si poslechnou mou hudbu a budou mě tak moci poznat i jinak. Mám hotových 13 songů a právě pracuji na textech a vokálech. Je to pro mě velká výzva a do této chystané nahrávky jsem vložil celé své srdce.

korn
Mrzí mě, že Fear and the Nervous System nebude v prodeji plánovaného 8. srpna, jak jsem vám slíbil. Nechci projekt uspěchat, rád bych na tuto desku dal to nejlepší, co ve mně je, tak prosím mějte trochu trpělivosti

Na mém projektu se už dál nebude podílet Wes Borland (Black Light Burns, bývalý člen skupiny Limp Bizkit). Wese mám moc rád, pracovali jsme spolu velmi dlouho, ale jeho prioritou jsou Black Light Burns. Respektuji jeho rozhodnutí a přeji mu úspěch s jeho vlastní skupinou. Doufám, že si najdete čas a poslechnete si jejich chystané album. Byl to právě on, kdo mi vnuknul myšlenku pracovat na svých vlastních věcech. Songy, které mi pomohl zkomponovat, nebudou z alba vystřihnuty. Wes stále sleduje pokračování mé práce. Nakreslil úžasný obal k albu a už se nemůžu dočkat až vám ho budu moci ukázat."

Debutové album vydá Munkyho vlastní vydavatelství Emotional Syphon Recordings.

Na plánovaném albu se budou podílet následující hudebníci:
Munky - zpěv a elektrika
Billy Gould (Faith No More) - basa
Brooks Wackerman (Bad Religion, Tenacious D) - bicí a perkuse
Leopold Ross - kytary a ozvučení
Zach Baird - klávesy a ozvučení

Disturbed – Indestructible

22. července 2008 v 18:15 | KoRnouT |  Recenze
Skupina Disturbed se začala formovat v roce 1996. Jejími zakladateli byli Dan Donegan, Steve "Fuzz" Kmak, Mike Wengren. Zpěvák David Draiman se k ostatním přidal v listopadu roku 1997. Od té doby funguje tato čtyřka ve stejné sestavě. Za dobu svého působení stihli prodat přes 10 milionů desek a patří mezi jedny z nejlepších nu-metalových skupin současnosti. S prvním vydaným albem "The Sickness" (2000) prorazili na Ozzfestu 2001. O následujícím albu "Believe" (2002) se hovoří jako o nejpovedenějším. Následovala deska "Ten Thousand Fists"(2005) a letošní "Indestructible". O něm můžete dále číst o kousek níž...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Znovuzrození!

21. července 2008 v 10:59 | Speedy |  Blog News
Zpráva, na kterou jste čekali, je tady! Sicmaggot nekončí a jeho vedení se po domluvě s Corey(8) ujímám já. Chtěl bych mu poděkovat, že mi důvěřuje, a doufám, že ho nezklamu. Neváhal jsem a oslovil jsem pár přátel, jestli by mi nechtěli pomoct, a jelikož jsou to přátelé, tak souhlasili, že mi pomohou. Chtěl bych vám tedy představit Kakaa a KoRnouTa. Kakao mi bude pomáhat se psaním novinek a KoRnouT se ujme psaní recenzí na nová alba. Jsem velice zvědavý, jak jim tato práce půjde. Jelikož je zde i sekce "Videa", chtěl bych vypsat i takový malý konkurz na post uploadera. Pokud budete mít tedy zájem, kontaktujte mne na ICQ: 343-477-518 [toto číslo již neplatí, v případě zajmů piště na ICQ 646-443-113 nebo na email redakce@sicmaggot.cz - pozn. 2012]. Doufám tedy, že nás nepřestanete sledovat a my vás nezklameme. STAY TUNED!